Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9
(Read 49027 times)
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #30 - 22.09.2002 at 18:15:14
 

Problem se torej pojavi v PREPOZNAVANJU vzorcev.

Vendar, KAKO prepoznati slab vzorec, ga ozavestit, ga v koncni fazi zamenjat ?

Ali je merilo tvoja "splosna" osebnostna rast ? (v smislu, nekdo, ki o sebi sploh ne premisljuje, bo verjetno tak vzorec tezje prepoznal)
Torej kot je Amstel dejala ODLOCITEV in delo na sebi.

Ali pa je merilo tudi partner ? Ali ji bo pomagal PREPOZNATI ta vzorec.

Posploseno(v smislu ODNOSOV) gledano, lahko torej sklepamo, da je kakovost odnosov odvisna tako od tebe samega kot od partnerja ?

Torej je tvoja naloga v (uspesnem) odnosu, prepoznavati lastne vzorce (slabe seveda) in pomagati prepoznavati partnerjeve ?

Lahko torej recemo, da je za uspesen odnos potrebno nenehno prizadevanje (seveda obojestransko) iskati te vzorce, ki nas omejujejo ?

Ali ni  to enako, kot nacrtno oz. zavestno odkrivanje partnerjevih napak ?- (v smislu "vsaj za sebe lahko recem, da mi to pri partnerici ne bi bilo vsec)

LP



Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #31 - 22.09.2002 at 18:57:30
 
Uf, MIND… Bom poskusila odgovoriti na vsa tale tvoja vprašanja tako, kot vidim odgovore jaz… Mi je pa težko odgovarjati kar tako nekaj na splošno, pa še celo paleto različnih vprašanj si natrosil… OK, vseeno – poskusim…

mind wrote on 22.09.2002 at 18:15:14:
Problem se torej pojavi v PREPOZNAVANJU vzorcev.

Vendar, KAKO prepoznati slab vzorec, ga ozavestit, ga v koncni fazi zamenjat ?

Slab vzorec po mojem mnenju prepoznaš tako, da se«poslušaš«, kako neko dejanje nekoga odzvanja v tebi. Če v tebi izzove kakršnokoli negativno čustvo (odpor, strah, jezo, agresijo, gnus, gnev, bes, sovraštvo…), potem je to vsekakor nekaj, kar ti očitno ne odgovarja. Je res? Torej je to vzorec, ki ga želiš zapisati na novo.


mind wrote on 22.09.2002 at 18:15:14:
Ali je merilo tvoja "splosna" osebnostna rast ? (v smislu, nekdo, ki o sebi sploh ne premisljuje, bo verjetno tak vzorec tezje prepoznal)
Torej kot je Amstel dejala ODLOCITEV in delo na sebi.

Hja, tukajle bi te jaz lahko vprašala – kaj pomeni zate razmišljati o sebi? Zame recimo to pomeni, da poskusim začutiti, kakšno reakcijo vzbudi v meni določeno dejanje. In potem, ko sama sebe začutim, kako nekaj odzvanja v meni in še posebej, če je to kakšen odpor, recimo, ali strah, poskusim razmisliti, od kje in zakaj. Odgovor vedno iščem v preteklosti, predvsem se poskusim vrniti v otroštvo.


mind wrote on 22.09.2002 at 18:15:14:
Ali pa je merilo tudi partner ? Ali ji bo pomagal PREPOZNATI ta vzorec.

Ne, partner ji ne more pomagati prepoznati vzorca. Vzorec lahko prepozna samo ona. Partner pa ji je ogledalo, kar pomeni, da na podlagi tega, kar začuti ob nekem njegovem dejanju, sliši samo sebe in to, kar je njegovo dejanje vzbudilo v njej. In seveda to potem iskreno deli s partnerjem in se o tem pogovarja. Zato je partner lahko tako pomemben – ker lahko iskreno deliš z njim to, kar čutiš. Ker ob njem lahko odvržeš vse svoje maske, s katerimi se drugače zaščitiš pred bolečino.


mind wrote on 22.09.2002 at 18:15:14:
Posploseno(v smislu ODNOSOV) gledano, lahko torej sklepamo, da je kakovost odnosov odvisna tako od tebe samega kot od partnerja ?

Na tole lahko rečem samo: DA. Kakovost odnosa je po mojem mnenju vsekakor odvisna od obeh »udeleženih« in ne samo od enega samega.


mind wrote on 22.09.2002 at 18:15:14:
Torej je tvoja naloga v (uspesnem) odnosu, prepoznavati lastne vzorce (slabe seveda) in pomagati prepoznavati partnerjeve ?

Tudi. Pa ne samo to. Tvoja naloga v odnosu je tudi deliti veselje in ljubezen in vse tiste lepe stvari, ki jih lahko doživljaš skupaj s partnerjem. S tem, da bi glede na tisto, kar sem napisala zgoraj jaz rekla – ne pomagati prepoznavati partnerjeve vzorce, ker mu jih ne moreš. Pač pa ponuditi partnerju iskreno ogledalo, na podlagi katerega lahko on sam prepozna svoje vzorce.


mind wrote on 22.09.2002 at 18:15:14:
Lahko torej recemo, da je za uspesen odnos potrebno nenehno prizadevanje (seveda obojestransko) iskati te vzorce, ki nas omejujejo ?

Copy-paste tistega, kar sem že napisala malo višje: Tudi. Pa ne samo to. Tvoja naloga v odnosu je tudi deliti veselje in ljubezen in vse tiste lepe stvari, ki jih lahko doživljaš skupaj s partnerjem.


mind wrote on 22.09.2002 at 18:15:14:
Ali ni  to enako, kot nacrtno oz. zavestno odkrivanje partnerjevih napak ?- (v smislu "vsaj za sebe lahko recem, da mi to pri partnerici ne bi bilo vsec)

Hmm, tole pa ne vem, če sem čisto dobro razumela. Odvisno od tega, kaj želiš doseči v svojem odnosu. Če je to tudi iskrenost in zaupanje – potem ja, seveda gre za odkrivanje partnerjevih napak. Ampak s kakšnim namenom? Če vstopaš v odnos s tisto pravo željo in iskrenim namenom, potem je odkrivanje "napak" vsekakor odkrivanje "napak" z željo, da bo odnos bolj kvaliteten, uspešen, lepši in boljši tako zate, kot tudi za tvojega partnerja.

Se pa pri tem seveda takoj znajdemo pri tisti dilemi, ki sem jo enkrat že zapisala: »Ker na ta način, če to deliš z nekom postaneš ranljiv in svoje rane izpostaviš na milost in nemilost nekomu, naj z njimi naredi, kar hoče? Ali ti izrazi sočutje, ti po svojih močeh pomaga, ali pa na to rano še strese sol in poper?«...

Sem ti uspela vsaj približno odgovoriti? Je pa to seveda samo moje mnenje in moje razmišljanje.
m.


Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #32 - 22.09.2002 at 19:54:28
 
Hvala za odgovore in za trud, Miska.


QQQQQQQQQQQ
Slab vzorec po mojem mnenju prepoznaš tako, da se«poslušaš«, kako neko dejanje nekoga odzvanja v tebi. Če v tebi izzove kakršnokoli negativno čustvo (odpor, strah, jezo, agresijo, gnus, gnev, bes, sovraštvo…), potem je to vsekakor nekaj, kar ti očitno ne odgovarja. Je res? Torej je to vzorec, ki ga želiš zapisati na novo.
QQQQQQQQQQQ


Cigav vzorec pa je to, ce  MENI neko partnerjevo dejanje izzove v MENI negativna custva ?

Ali je to moj vzorec ,ki ga morem spremeniti ali gre za partnerjevega  ?

Kako torej vem, da je moje negativno custvo posledica mojih slabih vzorcev in da ni to custvo posledica (objektivnih) partnerjevih t.i. "napak".

QQQQQQQQQ
Se pa pri tem seveda takoj znajdemo pri tisti dilemi, ki sem jo enkrat že zapisala: »Ker na ta način, če to deliš z nekom postaneš ranljiv in svoje rane izpostaviš na milost in nemilost nekomu, naj z njimi naredi, kar hoče? Ali ti izrazi sočutje, ti po svojih močeh pomaga, ali pa na to rano še strese sol in poper?«...
QQQQQQQQQ

Torej ti socutje izrazi takrat, ko  je tvoje custvo upraviceno (v smislu da gre res za tvoj slabi vzorec) , oz. ti strese sol in poper takrat, ko je to custvo neupraviceno (in gre za njegov slab vzorec)?

LP

Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #33 - 22.09.2002 at 20:01:08
 
mind wrote on 22.09.2002 at 18:15:14:
Vendar, KAKO prepoznati slab vzorec, ga ozavestit, ga v koncni fazi zamenjat ?


Minda, tudi jaz povem le svoje razmišljanje in izkušnje.

Slab vzorec prepoznaš enostavno skozi odnose z ljudmi, predvsem tistimi, s katerimi se družiš, ker so ti pomembni. Kaj kmalu boš opazil kake svoje reakcije, ki so lahko "pretirane", ali tebi nerazumljive, lahko boš opazil neka čustva, ki ti ne dajo spati, dvome, pomisleke, strahove....
Skratka, enostavno skoz življenje spoznavaš sebe. Ni težko, če te zanima, če želiš se opazovati.

Kako zamenjati vzorec? Hm, odstraniti in/ali zamenjati... Recimo, da lahko traja več časa, da se zelo odločiš ko ti  je vsega dovolj, ali v nekaj trenutkih... Vsekakor ge za proces, ne za trenutek (no, včasih zgleda kot trenutek).

Odločiš se točno kaj želiš spremniti. Dobro zastavljena spremeba, je pomembna. Vključevati mora tvojo odgovornost... za vsa čustva in misli in dejanja.

Recimo v primeru "Te ženske" , ki smo si jo ustvarili tekom pogovorov... bi si lahko postavila tole:"Hočem čutiti strah v manjši meri, kot do sedaj, ko se s partnerjem pogovarjava o stvareh, pri katerih se ne strinjava. Namesto strahu želim čutiti še občutek varnosti."
In proces steče.

Tako vidim jest.



Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #34 - 22.09.2002 at 20:06:59
 
matr si zapletu mind

na tole:
Čigav vzorec pa je to, če  MENI neko partnerjevo dejanje izzove v MENI negativna čustva ?  
ti pa lahko odgovorim:
TVOJ

ja
in tole
Kako torej vem, da je moje negativno custvo posledica mojih slabih vzorcev in da ni to custvo posledica (objektivnih) partnerjevih t.i. "napak".
----- to tko je ----- verjameš in je ----- drugač ne gre ----
amstel a bi lahko tkole reku / rekla:
če se s partnerjem spreva sem močna in pogumna.
?
ali stavek pove isto?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #35 - 22.09.2002 at 20:10:20
 
Ups, MIND, se mi zdi, da nisem bila dovolj jasna v temle svojem razmišljanju… Še enkrat, torej Wink

mind wrote on 22.09.2002 at 19:54:28:
Cigav vzorec pa je to, ce  MENI neko partnerjevo dejanje izzove v MENI negativna custva ?

To je tvoj vzorec. V tebi se zbudi neko negativno čustvo, zato ta vzorec pripada tebi. Tvoj partner ti je le ogledalo. O ogledalih sem se na dolgo in široko razpisala pod temo Dilema, pa se ne bi ponavljala. Če te zanima, si preberi tam, morda ti bo potem bolj jasno, komu pripada negativna reakcija, ki jo nekdo izzove v tebi. Aja, še link: http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=svetovalnica;action=display;num=1...


mind wrote on 22.09.2002 at 19:54:28:
Kako torej vem, da je moje negativno custvo posledica mojih slabih vzorcev in da ni to custvo posledica (objektivnih) partnerjevih t.i. "napak".

Hmm, tole je pa težko… V temle trenutku bi rekla, da se vse začne in konča v tebi… Tvoji vzorci pomenijo, da so to tvoje rane, na katere nehote in nevede pritisne partner. Recimo primer – ljubosumje. Če ga občutiš ti, potem je »problem« v tebi. Če ga občuti partner (in tako ti kot on vesta, da ljubosumje recimo ne spada v tisto pravo partnerstvo), potem je na njemu, da s tem razčisti. Torej njegova »napaka«, ki tebe sicer zaboli, ampak je izvor in »problem« v partnerju in ne na tebi, da z njim razčistiš. Nekako tako.


mind wrote on 22.09.2002 at 19:54:28:
Torej ti socutje izrazi takrat, ko  je tvoje custvo upraviceno (v smislu da gre res za tvoj slabi vzorec) , oz. ti strese sol in poper takrat, ko je to custvo neupraviceno (in gre za njegov slab vzorec)?

Bolj kot sočutje je pomembno razumevanje po mojem mnenju. In želja po tem, da ti pomaga. Da mu lahko zaupaš, da vanj verjameš. In tukajle se jaz ne bi omejevala na vzorce, ampak na željo, s katero je partner stopil s teboj v zvezo. Če je želja prava, potem se ni treba bati, da ti bo na tvojo rano stresel sol in poper, ampak ti bo po svojih močeh poskušal pomagati. Če želja ni prava, potem mu je tako ali tako vseeno, kaj se s tabo dogaja.

Bi pa ob tem dodala še to, da v primeru, če partnerja nista sama pri sebi razčistila s svojimi »vzorci«, svojimi ranami in svojimi strahovi, se kaj hitro lahko zgodi, da se sol in poper na tvojo rano strese nehote in nevede. Saj partner niti ne ve, da je tebe nečesa strah in niti ne ve, da te z neko njegovo reakcijo prizadane. Če niti ti nisi razčistil sam pri sebi svojih vzorcev in svojih strahov, potem niti ne veš, zakaj boli. Veš samo to, da te je prizadel in da boli. Zato pa je pomembno biti iskren, si zaupati in se veliko pogovarjati.

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #36 - 22.09.2002 at 20:28:44
 
Cigav vzorec pa je to, ce  MENI neko partnerjevo dejanje izzove v MENI negativna custva ?  

Q
To je tvoj vzorec
Q

Hmm, torej je to MOJ vzorec.

Pa predpostavimo, da s perpektive objektivnega zunanjega opazovalca, moja partnerica stori dejanje, ki ni pravilno.


Torej, ce je to moj vzorec (kot pravite) ,  potem ni mozno, da to moje negativno custvo izhaja  iz POZITIVNIH (pravilnih) vzorcev ki jih imam in ki me v bistvu, lahko bi rekel , opozarjajo ?

Zakaj je moje negativno custvo vedno posledica MOJIH slabih vzorcev?
Zakaj ne more biti to MOJE slabo custvo, posledica objektivnih slabih dejanj partnerice ?


LP

Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #37 - 22.09.2002 at 20:56:55
 
MIND, se mi zdi, da sem ti ta tole že odgovorila zgoraj in sicer s temle:

Miska wrote on 22.09.2002 at 20:10:20:
Hmm, tole je pa težko… V temle trenutku bi rekla, da se vse začne in konča v tebi… Tvoji vzorci pomenijo, da so to tvoje rane, na katere nehote in nevede pritisne partner. Recimo primer – ljubosumje. Če ga občutiš ti, potem je »problem« v tebi. Če ga občuti partner (in tako ti kot on vesta, da ljubosumje recimo ne spada v tisto pravo partnerstvo), potem je na njemu, da s tem razčisti. Torej njegova »napaka«, ki tebe sicer zaboli, ampak je izvor in »problem« v partnerju in ne na tebi, da z njim razčistiš. Nekako tako.

Če nisem zadela tistega, kar te zanima, bi te prosila, če malce bolj jasno poveš, kaj točno te zanima. Magari se opri na kakšen konkreten primer, je potem lažje debatirati.

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #38 - 22.09.2002 at 20:59:34
 
problem je v tem da v tebi sploh nastanejo negativna čustva. to nima veze s tem a je ona nardila prov al narobe. tebe to vrže 'iz tira' in to je vzorec.

ne morš svojih vzorcev drugim naprtit - oni te samo opozorijo na njih, ker, nekdo te pa mora opozarjat in ponavadi so to ljudje ki so okrog tebe in okrog tebe so ponavadi taki ljudje ki ti sploh znajo pokazat nek vzorec, ne kr eni ki jih ti sploh ne rabiš ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #39 - 22.09.2002 at 21:32:10
 
Qgape
problem je v tem da v tebi sploh nastanejo negativna čustva. to nima veze s tem a je ona nardila prov al narobe. tebe to vrže 'iz tira' in to je vzorec.
Qgape

Ja kaj torej hoces povedat, da ce vidim neko slabo stvar (umor, pretep, posilstvo,prevaro...) in ob tem obcutim strah,grozo,jezo,sovrastvo... je to moj "vzorec" ?

Torej ne bi smel tega obcutit ?


QMiska
Hmm, tole je pa težko… V temle trenutku bi rekla, da se vse začne in konča v tebi… Tvoji vzorci pomenijo, da so to tvoje rane, na katere nehote in nevede pritisne partner. Recimo primer – ljubosumje. Če ga občutiš ti, potem je »problem« v tebi. Če ga občuti partner (in tako ti kot on vesta, da ljubosumje recimo ne spada v tisto pravo partnerstvo), potem je na njemu, da s tem razčisti. Torej njegova »napaka«, ki tebe sicer zaboli, ampak je izvor in »problem« v partnerju in ne na tebi, da z njim razčistiš. Nekako tako.
QMiska

Zanima me nekako takole :

Partnerica mi rece, da dvomi v mene ( v smislu, da ni prepricana ali jaz cutim do nje enako,kot ona do mene).
Jaz pa za sebe lahko iskreno recem in tudi cutim tako , da to ni res in ob tem obcutim npr. jezo.

Kdo mora odpraviti vzorec ?

Jaz, ker me to ne bi smelo prizadeti ?

Ali ona, ker dvomi (negativna custva) v mene ?

LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #40 - 22.09.2002 at 22:02:46
 
Amstel wrote on 22.09.2002 at 14:50:28:
Anuk Karmen, avtorica je lahko taka kot jo ti opisuješ, torej s tako telesno strukturo, kar meni ne zmanjša kredibilnosti njenih izkušenj.
Eden od pogledov na zasvojenost je njen. Lahko bi govorili o tem skoz perspektivo Transakcijeske analize in imeli drugačen model in drugačne izhode zdravljenja. Trenutno je na krožniku ta model.
Bi bilo pa zanimivo slišati še to, kar drugi veste iz kakih psihoterapevtskih prijemov, kako se obravnava zasvojenosti.
Tudi mene nekaj moti pri njej, pa ne poznam obsega njene riti. Sem se tudi za to oglasil.

Sem pa nekje prebral nek citat nekega starega francoskega pisca, še imena si nisem zapomnil, citiram pa ga tako po luknjastem spominu. Pravi nekako, "da se marsikdo v življenju ne bi nikdar zaljubil, če se ne bi povsod toliko govorilo o ljubezni."

Vsako odnos nima nujno za podlage ljubezni. In v odnose stopamo zaradi marsičesa. Seksa, varnosti, denarja. In ker ni ljubezni in če se ta ne pojavi, se lahko tak odnos spremeni v marsikaj. Pa zato še nista obe osebi, ki sta v nekem odnosu odvisni. Vztrajata, ker mislita, da jima je v odnosu bolje, kot brez njega.

Zaradi seksa, zaradi denarja, zaradi kajvemčesa. Po mojem je takih odnosov bistveno več kot pa odvisnosti od odnosov, ki jih opisuješ. Če si pogledaš tistih 6 točk, ki jih navajaš, od katerih bi verjetno morala postaviti vsaj 4 kljukice, da bi  lahko zares posumila, da gre za razvito odvisnost, boš ugotovila da je od vseh ljudi, ki jih poznaš in imajo probleme z odnosi, samo (rel. majhen?) del tistih hudih odvisnikov. Pa boš zato našla še cel kup drugih problemov in motenj in vzrokov, ki lahko preprečijo, da ima nek par izpolnjujoč ljubezenski odnos.

Je zanimivo, da odvisen kockar igra zaradi izgubljanja, ne zaradi dobivanja. Zato, ker v trenutku ko izgublja, ko mu manjka samo en korakec do dobitka, tisti trenutek čuti najmočneje.

Me zanima, a gre pri vseh odvisnostih, razen morda pri trdih drogah ko gre za zelo hitre fiziološke spremembe, za podoben mehanizem. Trudimo se doživljati in živeti intenzivno, kakor pač najbolje znamo?

Zasvojenosti se po mojem mnenju ponavadi nadomešča z nečim, kar jo zamenja, nadomesti, te zapolni in ti ne dovoli vrnitve v stare vzorce. V tem primeru morda z ljubeznijo, morda z bogom, morda s samozadostnostjo, morda s čokoladno ograditvijo pred pristnim stikom z nasprotnim spolom, z vznemirljivim polnim življenjem, najbolje pa s spoznavanjem pristnih čustev, zadosti močnih, da lahko zasenčijo tiste kockarske nadomestke.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #41 - 22.09.2002 at 22:59:03
 
gape wrote on 22.09.2002 at 20:06:59:
amstel a bi lahko tkole reku / rekla:
če se s partnerjem spreva sem močna in pogumna.
?
ali stavek pove isto?


Gape, zanimivo ja... če govoriva o tem, da kreg povzroča z željo vzpostaviti distanco.. potem je odgovor DA.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #42 - 22.09.2002 at 23:02:57
 
mind wrote on 22.09.2002 at 20:28:44:
Zakaj ne more biti to MOJE slabo custvo, posledica objektivnih slabih dejanj partnerice ?


Po mojem mnenju reagiramo na objektivna slaba dejanja še vedno subjektivno.. kar pomeni, da kdo drug lahko reagira, čuti drugače... ob istem dogodku. Glavno je, kako ti reagiraš!!!!! Ne zakaj! Tako pač čutiš.

Samo, Mind, to nima več veze z mehanizmi zasvojenosti, ali pač?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #43 - 22.09.2002 at 23:07:42
 
mind wrote on 22.09.2002 at 21:32:10:
Kdo mora odpraviti vzorec ?
Jaz, ker me to ne bi smelo prizadeti ?
Ali ona, ker dvomi (negativna custva) v mene ?
LP


Mind, tole mi zveni, kot, da se išče res krivca. Kdo mora kaj pri sebi spremeniti, odpraviti? Ja, kdo.... ? Kdor to hoče. Kdor čuti potrebo po tem, da doživlja drugače.

Mind, tebe lahko prizadene kar te pač prizadene. Ne vem zakaj sploh sprašuješ, ali tebe nekaj ne bi smelo prizadeti. KDor ti reče, da te nekaj ne sme prizadeti, ima veliko težavo. PRedvsem to, da ne sprejme to, kar pač čutiš.

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #44 - 22.09.2002 at 23:17:14
 
Quote:
Pa boš zato našla še cel kup drugih problemov in motenj in vzrokov, ki lahko preprečijo, da ima nek par izpolnjujoč ljubezenski odnos.

Je zanimivo, da odvisen kockar igra zaradi izgubljanja, ne zaradi dobivanja.


Bp, kot sem že napisala, sem trenutno v branju te knjige in se mi zdi to njeno videnje uporabno pri postavljanju bolj realnih osnov za partnerstvo. Vsako partnerstvo, ki ne temelji na ljubezni, je nesmiselno, zame. Seveda, ljubezen ni dovolj. Toda, če je drugega dovolj in ljubezni ni, potem mene pač ne izpolnjuje. Kdor pa lahko živi v partnerstvu zaradi varnosti, pa kar naj.


Zasvojenost je sinonim za neuživanje. Kdor se omamlja s hrano, v resnici v hrani ne uživa. Kdor hazardira, ne uživa, ampak trpi in se omamlja.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9