Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 11172 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
naravni načini preprečevanja zanositve
16.01.2003 at 10:33:11
 

Spodbudil me je tale topic:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=104057...

Pa me zanima, kdor od vas pozna in uporablja kakšne naravne načine, če jih lahko predstavi (pa pove, koliko so zanesljivi Wink ).
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: naravni načini preprečevanja zanositve
Reply #1 - 16.01.2003 at 10:38:53
 
pri nas doma jih zdej uvajamo... matejo pomejli
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: naravni načini preprečevanja zanositve
Reply #2 - 16.01.2003 at 14:14:41
 
No, Mateja je bila pomejlana, pa ne ve, kaj naj zdaj tu pove. Undecided
Kar se mi zdi bistveno, sem pravzaprav že napisala na 2. in 3. strani linka, ki ga je Marjana navedla na začetku.

Kaj naj torej napišem?
Aja, da vem za 4 naravne metode (brez kemičnih in mehanskih pripomočkov). Ena je prekinjeno občevanje (ni zanesljiva), druga je merjenje telesne temperature (ta je že bolj zanesljiva, a je žal poleg sprememb spolnih hormonov še precej drugih faktorjev, ki vplivajo na temperaturo, zanosilo je 14-24 žensk od 100), potem je še ritmična metoda, primerna predvsem za ženske z zelo rednim ciklusom, ki lahko vnaprej izračunajo natančen čas ovulacije.
Četrta, ki se ji reče ovulacijska ali Billingsova metoda in je baje od teh najbolj zanesljiva (v enem letu so ob uporabi te metode in ob resnem upoštevanju njenih pravil zanosile 3 ženske od 100), pa temelji na tem, da se ženska na podlagi nožničnega izcedka in občutkov na tistem predelu nauči prepoznati, kdaj ima ovulacijo, torej kdaj je plodna. Če ve to, ve tudi, kdaj ni.  Grin

No, jaz sem opazovati šele začela, ne morem reči še nič gotovega, ampak baje lahko vsaka ženska po enem do dveh mesecih razpozna svoj vzorec.

O tej metodi piše knjiga Načrtovanje družine z ovulacijsko metodo. Dobi se jo v knjižnici.

Ah, dovolj za začetek.

M.
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: naravni načini preprečevanja zanositve
Reply #3 - 16.01.2003 at 16:05:01
 
če ne maraš kondomov ali si alergična na tabletke, kombinacija tretje in četrte preizkušeno deluje (baje  Roll Eyes )... pa še vsak mesc en clearblue za mirno vest  Grin čeprav se mi še vedno zdi podobno igranju z ognjem... nič ni 100%
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: naravni načini preprečevanja zanositve
Reply #4 - 19.01.2003 at 12:30:24
 
Mateja B. wrote on 16.01.2003 at 14:14:41:
Četrta, ki se ji reče ovulacijska ali Billingsova metoda in je baje od teh najbolj zanesljiva (v enem letu so ob uporabi te metode in ob resnem upoštevanju njenih pravil zanosile 3 ženske od 100), pa temelji na tem, da se ženska na podlagi nožničnega izcedka in občutkov na tistem predelu nauči prepoznati, kdaj ima ovulacijo, torej kdaj je plodna. Če ve to, ve tudi, kdaj ni.  Grin

M.



ja, sej, men osebno mi je blo zmeraj zlo zanimivo to dejstvo, kako vsaka kmetica točno ve, kdaj se ji krava v štali goni, da je vedla potem ob hiši rdečo cunjo razobest (kmetica, ne krava), da je ta umetn bik, ki se z avtom pripelje mimo, obveščen, da se mora na tej kmetiji ustavt in kravo osemenit, sama zase pa ne ve, kdaj so njeni ta 'nevarni dnevi'. A so kravini dnevi tudi ta 'nevarni' ali jih kmetje kej drugač imenujejo? Hočem reči, da je vrednost v človeških bučah 'tistih' dni pri kravi drugačna kot pa pri ženski.

Zgornje malo zakomplicirano razpredanje hoče poudariti mojo misel, kako smo načrtno vzgojeni tako, da se ne poznamo, da se ne poslušamo. Sami sebi smo tujci.

Prepoznavanje ovulacijskih dni pri ženski je res čisto preprosto - malo manj preprosto pa postane potem dejstvo, da se je treba tiste dni seksa vzdržati. Grin Mamo enega otročaja doma na ta račun.

pa tisti vic mi pride na misel:
prijoka teliček k mamici kravi.
"Mami, mami, pujsek mi je pa rekel, da si ti ena čisto navadna krava."

In potolaži mama krava svoje ubogo dete:
"Povej ti pujsku, da je njegova mama čisto navadna svinja, njegov oče pa čisto navaden pujs. Da je tvoja mama res čisto navadna krava - ampak tvoj ata ima pa fakultetno izobrazbo!"
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: naravni načini preprečevanja zanositve
Reply #5 - 22.01.2003 at 15:34:08
 
En dan je blo na TV, da limona preprečuje nosečnost.
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: naravni načini preprečevanja zanositve
Reply #6 - 22.01.2003 at 16:22:48
 
sidha wrote on 22.01.2003 at 15:34:08:
En dan je blo na TV, da limona preprečuje nosečnost.

??? ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: naravni načini preprečevanja zanositve
Reply #7 - 22.01.2003 at 16:42:59
 
Tudi jaz sem gledal po TVju da nek tip še raziskuje in razvija to stvar. Ugotovil je da v povezavis temi sokovi iz limone, ti naši `tarzani` prenehajo migati z repki in še nekaj zadev je naštel.  Torej bi lahko delovalo.....



LP, Dylan Dog
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: naravni načini preprečevanja zanositve
Reply #8 - 23.01.2003 at 10:10:45
 
sidha wrote on 22.01.2003 at 15:34:08:
En dan je blo na TV, da limona preprečuje nosečnost.


Sidha, žal so informacije, ki jih daješ, z mojega stališča razumevanja izredno pomanjkljive.  Undecided

Eva, kolikor sem ujela, so ženske limonin sok stiskale na gobico in to vstavljale v nožnico. Ni pa 100% zanesljivo, ne spomnim se točno, koliko % semenčic bi naj ta limonin sok uničil.
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: naravni načini preprečevanja zanositve
Reply #9 - 23.01.2003 at 14:54:40
 
Torej 100 % variante zgleda sploh ni... ampak... če se jih kar največ držiš.. pa še vseeno zanosiš.. .potlej ti da to še večji občutek, da je tko mogl bit, pa da je to zelo jasno čas za učenje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: naravni načini preprečevanja zanositve
Reply #10 - 23.01.2003 at 15:22:05
 
m wrote on 23.01.2003 at 10:10:45:
Eva, kolikor sem ujela, so ženske limonin sok stiskale na gobico in to vstavljale v nožnico. Ni pa 100% zanesljivo, ne spomnim se točno, koliko % semenčic bi naj ta limonin sok uničil.

Pol manjše limonce uprabit namesto diafragme, drugo polovico pa stisnit in uporabit kot spermicid ?  Tongue

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: naravni načini preprečevanja zanositve
Reply #11 - 23.01.2003 at 18:24:53
 
Mateja B. wrote on 16.01.2003 at 14:14:41:
No, jaz sem opazovati šele začela, ne morem reči še nič gotovega, ampak baje lahko vsaka ženska po enem do dveh mesecih razpozna svoj vzorec.

Če boš preizkušala Billingsa in še ne bi rada zanosila, ne pozabi upoštevat na okroglo 6 dni (poleg 2 dni plodne sluzi, zaradi živosti semenčic, ki lahko počakajo tudi do dva dni na pravi trenutek v maternici)


Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: naravni načini preprečevanja zanositve
Reply #12 - 24.01.2003 at 09:33:17
 
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...
še ena ne 100%
Mene bi pa skrbel kako limona kej vpliva na naravno floro?
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: naravni načini preprečevanja zanositve
Reply #13 - 24.01.2003 at 10:35:25
 
Jaz ima eno vpr. Kaj pa če si greš prerezat cevovode? Tabletki naj bi bili škodljivi, kaj pa ta način "kontracepcije"?

Jaz bi si jih dala, ampak šele pol, po 35 letu.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: naravni načini preprečevanja zanositve
Reply #14 - 07.03.2003 at 12:30:58
 
Mi je zanimiva tale tema...

Valentina, lahko si daš prerazat cevovode, ampak moraš vedeti, da potem ne boš nikoli več mogla zanosit.

Zato to ne delajo pred 35 leti. Saj imam pravi podatek, kajne.

Pa še nekaj druzga... se zadnje čase veliko s tem ukvarjam.
Ne vem, no, odkrito, mene pa zelo mika imeti otroke. Jih tudi imam, seveda, ampak za vsako, ko vidim kakšnega majhnega, nebogljenega, tako odvisnega od odraslega, otročka, bi ga najraje odnesla domov. In ga imela.

Ali ta otroček v meni prebudi tisto, kar je v meni ranljivo, pa projiciram?
Ali kaj druzga.

Ženske ste. Kako ve doživljate svojo željo (ali pa tudi neželjo) po materinstvu?
Ali si tiste, ki si ne želite še imeti otrok, ali vas nič ne mika, da bi drobcene roke prijele za vaše lase in si jih ponesle čimbliže k sebi, v svoj objem.


In ja, seveda, kaj pa moški.

N.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2