Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 16
(Read 58008 times)
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #90 - 05.06.2003 at 07:52:54
 
Mind ali maind ali kar koli si že:
Sem spregledal tvoj post, ker je bil zadnji na 5. strani.
Predno sem napisal svoja prva dva komentarja sem preletel tudi 16 strani prvega dela te teme. No, ker ravno “izzivaš”, si zelo “hvaležen” objekt za analizo.

Samo en primer, kako se ti lotevaš stvari:
stoychi wrote on 02.04.2003 at 13:23:00:
If I have studied,
some kind of information about the self,
then I have to convince others,
that I know something,
about that particular matter,
otherwise I might be convinced by somebody,  
who has more data,  
or is, smarter than me.

če sem študiral nekakšno znanje o sebi, (kar je filozofija, psihologija, medicina itd, ) moram o svojem znanju o tej stvari prepričati druge, ali pa sem prepričan od drugih, ki imajo o tem več podatkov, ali so pametnejši od mene.  
V drugem delu pojasnjujem, da se pri darilu mojstrovega samospoznanja ne da niti opisati niti prepričevati, zelo lepo pa se ga da čutiti, ko pridem tja, se ta sled, da je nekaj moje ali tvoje povsem zabriše, saj misli lebdijo nekje zgoraj kot neki oblaki in prevlada notranja izpolnjenost brez imena, ki pa je zelo zelo jasna, jasnejša od misli.  
v tretjem delu pojasnjujem, da mi je dan privilegij, da v tem darilu Samospoznanja lahko vse razčiščistim s svojim srcem v tem trenutku.  
Lp

Tvoj odziv na stojchija:
mind wrote on 02.04.2003 at 14:26:00:
Stojči, zakaj moraš o svojem znanju nujno prepričati druge ?  Mogoče zato ker hočeš dobiti potrditev tega znanja ? V bistvu je iz tvoje pesmi  mogoče razbrati, da prepričuješ ljudi z namenom, da tebe ne bi mogel nihče prepričat v kaj drugega. Delaš si v bistvu eno varovalko, da ne bi bil prepričan od drugih ?  

Zanima me predvsem kakšen smisel ima to ? In zakaj rabiš to varovalko, če praviš da so občutki tako avtentični ?   Zakaj rabiš potrditev še od zunaj ? Te je strah oz. imaš kakšen dvom ?

Tu si uporabil metodo “iztrganih citatov” (vzel si iz razlage-citiral samo tisto kar ti je prišlo prav za napad). “Videl”, “obesil” si se samo 1. njegov stavek,
stoychi wrote on 02.04.2003 at 13:23:00:
če sem študiral nekakšno znanje o sebi, (kar je filozofija, psihologija, medicina itd, ) moram o svojem znanju o tej stvari prepričati druge, ali pa sem prepričan od drugih, ki imajo o tem več podatkov, ali so pametnejši od mene.

ker ti je glagol PREPRIČEVATI prišel zelo prav. Zapodil si se v to besedo kot bik v maline in nisi “hotel” ali bolje želel videti pomena CELOTNE stojchijeve razlage Dodal si še  metodo “spreobračanja pomena” in si pri tem pomagal z metodo “delati se malo neumnega” za katero manipulanti menijo, da jo je težko opaziti. Seveda obstaja tudi možnost, da se nisi delal neumnega in te možnosti ne izključujem popolnoma.

Tukaj stojchi podaja pesem in razlago te pesmi, za poezijo pa je značilno da “brenka” bolj na človekovo dušo (občutja) kot pa na razum.  Sporočilo te pesmi je zelo jasno, posebej še, po stojchijevi razlagi.

Lahko bi rekel, da pesem razlaga, da pri človeku obstajata dve vrsti znanja. Prvo je tisto, ki se ga naučimo npr. v šoli. Ko učitelj v osnovni šoli razlaga učencem snov npr. iz zemljepisa in omeni npr., da je Toronto drugo največje mesto v Kanadi in da leži ob ontarijskem jezeru. Učenci, ki to poslušajo skoraj 100% še NIKDAR niso bili v Kanadi, kaj šele v Torontu. Učitelju MORAJO VERJETI, ker sicer ne bodo dobili pozitivne ocene, ko bodo vprašani. Še nikdar niso bili v Torontu in se sploh niso mogli prepričati na svoje oči, da Toronto res obstaja, isto velja tudi za državo Kanado in ontarijsko jezero. Kar štirim podatkom na enkrat morajo slepo verjeti. Večina znanja, ki ga ljudje prejmemo v procesu izobraževanja je takega, da temelji na VERJETI in ne na PREPRIČATI SE. In učenec, ki podaja naprej to snov svojemu sošolcu, ki je npr. izostal iz šole pri tisti uri, mora ravno tako PREPRIČEVATI svojega kolega o tej tematiki. Tudi učitelj zemljepisa počne isto, tudi on ni prekrižaril cel svet, da bi se na lastne oči prepričal, če tisto kar poučuje res obstaja.

In tu je stojchi dodal še razlago, da obstaja še neko drugo znanje. Najmanj ta stavek, si “spregledal”:
stoychi wrote on 02.04.2003 at 13:23:00:
V drugem delu pojasnjujem, da se pri darilu mojstrovega samospoznanja ne da niti opisati niti prepričevati, zelo lepo pa se ga da čutiti,…

Skratka stojchi je podal razlago, da obstajata dve vrsti znanja in je to tudi navedel (npr. filozofija, psihologija, medicina itd, ). Prvo je intelektualno (npr. zemljepis) drugo pa je izkustveno (ko čutim vem, ko čutim razumem). Ko npr. ljubezen , sovraštvo, žejo, lakoto čutimo se nam ni potrebno o tem poučiti iz knjig. Saj se tudi ne moremo, ker nekatere stvari se pač ne da razumeti dokler jih ne čutimo. To velja že za čutno področje, kaj šele za “nadčutno”, ki ga podajajo številni učitelji v vsej zgodovini človeštva. Za večino napadalcev na tej strani sem opazil, da napadajo stojchijevega učitelja, češ da jemlje svobodo svojim učencem (izgovor), sami pa se ne zavedajo, da so sami stalno že celo življenje pod “udarom” razno raznih učiteljev. Sebe imajo za svobodna neodvisna bitja kot, da se ne zavedajo, da se sami še govoriti, hoditi, brati, plavati, jesti s priborom NE BI NAUČILI brez učiteljev, kaj šele kaj drugega. Ostali bi na razvojni stopnji običajne štiri nožne živali. In tudi ti učitelji v večini primerov PREPRIČUJEJO druge o stvareh o katerih so bili nekoč sami PREPRIČANI s strani drugih učiteljev. Te učitelje napadalci sprejemajo kot nekaj samo po sebi umevnega, se jih sploh ne zavedajo, medtem ko učitelja, ki svojim učencem podaja nekaj konkretnega in otipljivega proglašajo za šarlatana. Skratka se norčujejo iz resnice in sprejemajo iluzijo. Narobe svet.

Še več, osnovnošolec, ki se prvič sreča s šolo nima nobene izbire, kateri učitelj ga bo učil in tudi učni program je predpisan (učni načrt) s strani države. In podobno velja skoraj za vse učitelje s katerimi se srečujemo, ko gremo skozi učni proces.
Skratka skoraj totalitarni sistem, ki se nobenemu nasprotniku stojchijevega učitelja ne zdi sporen v smislu, da bi mu jemal svobodo ali neodvisnost. Na drugi strani pa imamo kopico duhovnih učiteljev in na nas samih je, če si katerega izberemo ali pa ne. Vsak si lahko svobodno izbere katerega koli in glej ga zlomka, v trenutku, ko si ga bo izbral se bo v hipu našlo cel kup ljudi,  ki ga bodo prepričevali kako omejen in nesvoboden je nenadoma postal in seveda, da je ravno ta učitelj, ki si ga je izbral napačen. Prepričevanje pa bodo podprli tudi z žalitvami tega učitelja, češ, da je pedofil, alkoholik, lopov, prevarant  in podobno. Pri tem bodo uporabljali podatke o katerih se seveda sami niso prepričali. Tudi tu bo veljalo načelo VERJETI in ne PREPRIČATI SE, kot je to v običajni (državni) šoli. Pri tem se ti VERNIKI sploh ne bodo vprašali, kaj za vraga počnejo sodišča, da se tak “zli demon” v človeški podobi sploh še sprehaja po prostosti. Načelo, da nisi kriv dokler ti sodišče tega ne dokaže v takem primeru za napadalce nič ne velja. Pri izgovoru za napade na učitelja jih tudi ne bo motilo, da so v bistvu verniki, torej ravno tiste osebe katere v resnici ne želijo biti, saj vendar iščejo svobodo, ali ne? In nekateri celo menijo, da jo imajo.
Skliceval si se tudi na tituda (metoda: iskanje zaveznika), čigar mnenje ti je prišlo zelo prav, nakar si dodal:
mind wrote on 02.04.2003 at 14:26:00:
Stojči, naj še rečem, da jaz sploh ne dvomim v avtentičnost tvojih občutkov. Zanima me npr. tudi zakaj  razmejuješ ljudi na manj-bolj pametne? Mar nek duševno zaostali človek ne bi bil sposoben dosečt razsvetljenja kot si ga ti ?
 
Tu si dokazal da lahko prav dobro razumeš (protislovje, ki si ga uporabil, da bi navidezno prikazal svojo “objektivnost”), da ne gre za znanje, ki je odvisno od intelekta. So pa ljudje dejansko bolj ali manj pametni, kar se vidi tudi pri tej temi, vendar pa vsakega zaboli, če se npr. udari s kladivom po prstu.

To svojo navidezno “objektivnost”, si potem uporabil, da si lahko nadaljeval s svojo “objektivno” diskvalifikacijo nasprotnika, kar je bil v bistvu tvoj glavni namen (metoda korenčka in palice, s pomočjo metode moraliziranja):
mind wrote on 02.04.2003 at 14:26:00:
In še samo nekaj, pa upam da neboš užaljen. Pomoje pri enem razsvetljenem človeku ne bi smel v takšni količini bit prisoten ego.

Napadalci namreč v takih primerih kot je ta, skušajo na vsak način sprovocirati nekoga, ki ni čisto po njihovem okusu. Najraje se spravijo na kakšnega za katerega menijo, da bi se moral obnašati skoraj kot svetnik. Tako bodo skušali npr. na vse mogoče načine sprovocirati kakšnega mirovnika, da bi postal nasilen do njih in bi se mu potem posmehovali češ, “ali ti nismo rekli, da si ravno takšen kot mi”. Mirovnika so pripravljeni tudi pretepsti s palicami samo, da bi jih ta vsaj enkrat mahnil nazaj. To je metoda, “izzivanje negativne komparacije”. Pozabljajo pa, da je tudi Jesus Kristus razsul neko tržnico.

Nato pa si se skliceval še na aryana (zopet iskanje zaveznikov), ki je za tvoje pojme seval ljubezen v nasprotju s stojchijem, ki naj bi mu šlo po tvojem samo za lastno “potrditev”. Skratka moraliziranje s pomočjo sklicevanjem na drugega, ki je do takrat, ko si to pisal oddal pod to temo šele en post. Kako na tej strani deluje aryan iz ljubezni mi ni razvidno.
mind wrote on 02.04.2003 at 14:26:00:
Npr. aryan (nevem če si bral kaj njegove poste) je pravtako zelo intenzivno predstavljal znanje ki ga ima. Ampak pri njemu je predvsem bilo čutiti, da tega ne počne zarad svoje lastne "potrditve" temveč predvsem iz ljubezni. Skratka ni bilo občutiti nekakšnega straha pred lastnim sesutjem njegove vere.                                LP

Čisto na koncu si se na to temo zapletel še v dialog z zelo potrpežljivo LittleStar, ki je po tvojih 6 zmuzljivih odgovorih obupala.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #91 - 05.06.2003 at 08:13:07
 
bamby, če že raziskuješ globje vzroke pri ljudeh poglej še kdaj pa kdaj vase. Če že nucal ne bo, tut škodvat ne more.
Nam očitaš napadanja vendar v istem postu (4) sam isto počneš in še to presneto žaljivo!!
Očitno oko sebe ne vidi.
Se ti ne zdi prepotentna izjava, če bi vam zdajle obljubljal, da bom uspostavil mir na svetu. Meni se.
Pri Stojchiju se pa večkrat zgodi, da kar mu ni povšeči pač ignorira.
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #92 - 05.06.2003 at 08:32:57
 
bamby lej, zakaj je pa pol stojchi sploh prisel na ta forum in zacel pisati poste? a nas on lahko v nekaj "preprica" (da bomo izkusil) al nas lahko samo napelje do tega da mu verjamemo, ce ze tok opozarjas na razliko med tema dvema.

ce jaz recimo nekaj izkusam, bo to moje izkustvo vedno  prisotno tud v mojih mislih, dejanjih, besedah (tud v postih). ta obcutenje bojo nekateri to lahko obcutili in bojo dobil nekaksno zaupanje ali "verjetje" da nekaj je na tem, ali pa da ni, da je vse ena sama izmisljotina in prevara. in ce jih bo to zaupanje gnalo naprej bojo sami pristopi k doticni osebi in ga povprasal o procesu s katerim lahko tudi oni obcutijo tisto izkustvo kot ga ima on sam. nekateri pa se ga bojo le se bolj izogibal kot prej.

no in tako kot hoce stojchi tisto kar dozivlja prelit skozi svoje besede tuki na forumu da bi "privabil" k seb (oz. k svojemu ucitelju ki ga zastopa) ljudi, bodisi iz socutja, bodisi iz ponosa. no in nekateri so to njegovo pocetje obcutili kot ogrozanje, nekateri pa kot osvobajanje.

tud ob tvojih pisanjih majo ljudje razlicne obcutke. zakaj jih ti pises ne vem, to ti ves sam najbolj, kaksen je namen tvojega pisanja in kaj hoces s tem dosezt.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #93 - 05.06.2003 at 10:51:39
 

Občutena resnica Smiley

jap Smiley tale bamby zna kar lepo argumentirano postavljati ogledala Smiley

Vsaka misel, ki jo dam od sebe ima lahko:

1. pozitiven, ali negativen predznak,

2. lahko je resnična, ali lažnjiva,

3. lahko je koristna, ali škodljiva

V drižbi v kateri živimo je toliko pretvarjanja, negativizma in laži na vseh področjih življenja,
da je naša sveta dolžnost govoriti to resnico,
ki jo čutimo in ne tisto, ki si jo zamišljamo ali izkrivljamo.

Predmet Maharajijevega učenja je ta občutena resnica.

Namen mojega pisanja tu je določenim ljudem pokazati in vzbuditi to občuteno resnico. To je edina stvar, ki ima moč vplivanja in dokazano dosega rezultate.

Tako kot se voda izogiba oviram na svoji poti k izlivu,

tako se lahko vsaka moja misel izogiba,

mojemu, ali tvojemu negativizmu

in poizkuša doseči svoj izvor,

ki je v srcu vsakega od nas,

ena sama ljubezen in dobrota.

V dušci smo vsi večni otroci,

pa če si to priznamo, ali pa ne.

in če bi meni nekdo trdil,

da je vse, kar ni občuteno v končnem smislu laž,

bi se jaz vsaj prepričal, če ima ta človek morda prav  Shocked

Smiley Wink Roll Eyes 8)

in dragi prijatelji, kar se tega topika tiče, kdorkoli se o vsebini svojega diha ne prepriča na lastne občutke, tukaj samo mlati svojo prazno slamo. Grin

tale misel pa bi bila dobra že celo za misel tedna:

KDOR NI BLAŽEN, TA JE LAŽEN  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #94 - 05.06.2003 at 11:06:05
 
bamby in stojci: se opravicujem, če nisem dovolj dobro razumel tiste pesmi

dejansko imaš prav, da je šlo za neke vrste napad na stojchija tudi z moje strani, ampak mislim(vem), da so razlogi za ta napad upravičeni

namreč če stojči nebi tolikokrat povdaril, da je "samospoznan", "razsvetljen" itd...itd...potem se mogoče sploh ne bi vtikoval v njegove poste, ampak ker se tukaj vsi nekako učimo oz. pogovarjamo o "življenju", me je stojčijevo pisanje vzpodbudilo, da raziščem ali je to res "prava" stvar, katero bi lahko tudi sam  uporabil

vendar sem hitro (subjektivno) ugotovil, da stojči verjetno ni  "razsvetljen" , in to sem mu tudi povedal

vse kar sem hotel od stojčija je dokaz oz. potrditev njegovih besed (razsvetljen sem), in če sem pri tem iskal zaveznike, "objektivno diskvalificiral " svojega "nasprotnika" (ki to sploh ni....tebi mogoče tako izgleda, vendar dejansko nimam stojcija za nasprotnika), itd.. sem pac takšen človek in hvala, da si me na to opozoril

kot sem ze nekje povedal, priznam, da sem poln napak, torej ne slepim se, da jih nimam


skratka moj osnovni namen ni bil "poraz nasprotnika" ampak, nekaj izvedeti, nauciti se, spoznati...mas pa prav, da sem nekako napadel stojcija, ampak še enkrat...namen ni bil takšen kot si mi ga pripisal

s tem ko poskušam "diskvalificirati" nekoga, v bistvu iščem potrditev svojega pogleda na neko stvar.....osnovni namen je torej v meni (potrditev) in  ne v stojčiju (uniciti ga)

me pa zanima,bamby, kaj je tvoj "namen".....nekaj spoznati oz. se naučiti ali uničiti svoje nasprotnike, ali kaj tretjega ?  objektivna ocenitev situacije to pomoje ni (sem v prejsnjem postu napisal zakaj), lahko pa se seveda motim

to me zanima zato,ker vidim, da si se ponekod kar poglobil v dejansko temo, in  sklepam, da obvladaš stvari, ki se tičejo "življenja" , zato bi me veselilo, če lahko kaj podebatiramo o tem (lahko v kakšni drugi temi)...se nekaj novega naučim/o...itd...




Smiley


bye






Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #95 - 05.06.2003 at 11:06:47
 
Večna ekstaza sreče Smiley


če je v reki naših življenj,

ta notranji izvir,

v globini vsakega od nas,

večna ekstaza sreče,

koliko daleč stran sva,

od njega ti in jaz?

Zate ne vem,

ampak zase lahko rečem,

da še precej Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #96 - 05.06.2003 at 11:17:10
 
stoychi wrote on 05.06.2003 at 10:51:39:
in dragi prijatelji, kar se tega topika tiče, kdorkoli se o vsebini svojega diha ne prepriča na lastne občutke, tukaj samo mlati svojo prazno slamo.

vsebina tvojega diha ti ne bo povedala vsega o teb. lahko ti pove marsikaj, samo ne vsega. prepricaj se sam.

Quote:
KDOR NI BLAŽEN, TA JE LAŽEN  Wink

si ti blazen al si lazen?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #97 - 05.06.2003 at 11:28:47
 
vsak si lahko zase izračuna
koliko je blažen, razsvetljen itd itd...
preštej vse svoje zavestne dihe,
to je tista stvar, ki odloča o tem
ali si blažen, ali lažen Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #98 - 05.06.2003 at 11:33:35
 
stoychi wrote on 05.06.2003 at 11:28:47:
vsak si lahko zase izračuna
koliko je blažen, razsvetljen itd itd...
preštej vse svoje zavestne dihe,
to je tista stvar, ki odloča o tem
ali si blažen, ali lažen Grin

torej, si ti blazen ali lazen?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #99 - 05.06.2003 at 13:49:31
 
Smiley
če iz mojih postov,
nisi res ničesar prepoznal,
sem zate absolutno lažen Grin

sicer sem pa pred mnogimi leti na to temo že napisal pesem, ki gre nekako takole:

Če hočeš,

me lahko zasmehuješ,

če hočeš,

se iz mene lahko še norčuješ,

jaz pa se bom po potrebi,

iz sebe delal celo norca,

in ti dal svoj blagoslov za tvoj prav

ali pa se požvižgal na vse

in se raje umaknil,

z dihom v srce. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #100 - 05.06.2003 at 14:09:47
 
hvala za odgovor.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #101 - 06.06.2003 at 09:08:55
 
Slepec srca

Štirje slepci se odpravijo na pot. Na poti srečajo človeka, ki jaha slona. Le ta jim veli naj se umaknejo s poti, da bo lahko s slonom nadaljeval pot.
Ker od slepcev nihče nikoli ni videl slona, ga prosijo, če ga lahko potipajo. Lastnik slona jim to dovoli in ustavi slona.
Eden od slepcev potipa slona za rilec,
drugi za uho,
tretji za trebuh
in četrti za nogo.
Zahvalijo se lastniku, ker so se lahko sami z lastnimi rokami prepričali, kakšen je slon, a se takoj hudo sprejo.
Prvi trdi, da je slon podoben veji drevesa,
drugi trdi, da je slon podoben palmovem listu,
tretji trdi, da je slon podoben drevesu,
četrti pa je trdil, da slon ni nič drugega kot živ sod.
Ko se že skoraj stepejo ob svojih trmastih trditvah, se jih lastnik slona usmili in jih pokliče nazaj in jim reče:
»Vsak od vas ima prav in hkrati ne.
Prvi od vas ga je prijel samo  za rilec, drugi za uho, tretji za trebuh in četrti za nogo. Vse to so samo deli slona, vendar je slon vse to skupaj in še več, saj ima en rilec, dvoje ušes, štiri noge, en trebuh in rep. Slepci se spet zahvalijo in tokrat v miru nadaljujejo pot.
Podobno, kot ta zgodba o slepcih in slonu je tvoja zgodba o resnici, duši, duhu, Bogu, sebstvu, absolutu itd, itd
Dokler z vsakim dihom vsega tega ne boš občutil v globini svojega srca, si kot eden od teh slepcev, ki trdi, da je del nečesa celota.
Res bistvo življenja je očem prikrito, ni pa prikrito tvojemu srcu, ki ima edino to sposobnost, skozi vsak dih dojeti to celoto. Vendar, če ne boš storil pravega koraka v svojo notranjost, boš do konca življenja ostal, zgolj slepec srca…
Shocked Smiley Wink Roll Eyes 8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #102 - 06.06.2003 at 09:23:53
 
stoychi wrote on 06.06.2003 at 09:08:55:
Res bistvo življenja je očem prikrito, ni pa prikrito tvojemu srcu, ki ima edino to sposobnost, skozi vsak dih dojeti to celoto. Vendar, če ne boš storil pravega koraka v svojo notranjost, boš do konca življenja ostal, zgolj slepec srca…

kater pa je ta pravi korak?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #103 - 06.06.2003 at 11:10:55
 
stoychi wrote on 05.06.2003 at 13:49:31:
Smiley
če iz mojih postov,
nisi res ničesar prepoznal,
sem zate absolutno lažen Grin

sicer sem pa pred mnogimi leti na to temo že napisal pesem, ki gre nekako takole:

Če hočeš,

me lahko zasmehuješ,

če hočeš,

se iz mene lahko še norčuješ,

jaz pa se bom po potrebi,

iz sebe delal celo norca,

in ti dal svoj blagoslov za tvoj prav

ali pa se požvižgal na vse

in se raje umaknil,

z dihom v srce. Smiley


Stojchi, mene iskreno zanima, kako ti je uspelo, da si ravnodušen, če se kdo iz tebe norčuje, ali te zasmehuje?

Zakaj igra? Zakaj se delati norca iz sebe?



Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #104 - 06.06.2003 at 11:34:20
 
men se zdi da je vam popolnoma nesprejemljivo dejstvo, da nekoga pač neke reči, ki vas prizadanejo, razburijo ipd, pač ne spravijo iz tira ... komajda se ga dotaknejo.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 16