Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 16
(Read 57303 times)
LittleStar
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #60 - 30.05.2003 at 13:01:37
 
stoychi wrote on 30.05.2003 at 12:47:16:
vsak ima pravico propagirati svojo pozitivnost.  8)  


Ma pa tud pravico, če že ne odgovornost bit resničen do svoje sence. In se ne delat navzven, kot da je ni. Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #61 - 30.05.2003 at 13:43:41
 
Daj stojchi nehaj ga no lomit ze enkrat.Umazana usteca,pljuvanje in podobne izjave so ocitno plod gledanaja tvoje negativne strani in ne dejanskega namena mojega pisanja.Stojchi vedi, da te resnicno pomilujem in da vem, da zelis vsem le dobro oziroma tisto kar ti mislis, da je dobro za njih.Vendar nimas vedno prav in zivis v lazi, ki se je zavedas ali pa tudi ne.Zakaj je tako pa lahko odkriva psiholog ali psihiater.Duhovnost ki jo prodaja M.se mi enostavno upira.Uprla se je marsikomu ki ga je prej privlacila.Kar se pa argumentov tice sem ti jih za nanizal ogromno le ti nobenega.To kar pocne M. je samo instant duhovnost, ki krsi pravila stvarstva in je zato na dolgi rok obsojeno na propad.Prisel bo dan ko se bodo individumi osvobodili spon strahu in takrat se bo pricel drugi korak k razvoju cloveske zavesti in verjemi da bodo ljudje kot je M. slabi fantje v oceh bodoce realnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #62 - 30.05.2003 at 14:26:10
 
stoychi wrote on 30.05.2003 at 12:50:33:
imate vso pravico preskočiti moje poste Smiley Wink Cheesy Grin

To maš pa tut prou.

Osebno nimam nič proti M-u ali tebi, ker vaju ne poznam.
Vendar za tako razsvetljeno dušo kot naj bi M. bil je dajanje takih izjav čista blamaža, saj se svetovna situacija nikakor ne ravna po njegovem scenariju.
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #63 - 30.05.2003 at 15:22:13
 
Sonce Smiley in senca ???

Pri Bogu
se je pritožila, Tongue
uboga reva senca, ???
češ da jo sonce, Smiley
ves čas preganja. Embarrassed
Bog pa, Smiley
kot je pravičen, Shocked
pokliče na soočenje, Shocked
sonce Smiley in senco. ???
Je sonce prišlo, Smiley
a sence, ???
še danes nikjer. ??? Embarrassed Tongue

Nauk: če hodiš proti soncu, senc pred tabo ni. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #64 - 30.05.2003 at 16:10:40
 
O ja. Ni senc zato pa tudi ovire kaj hitro spregledas, kazipote tudi, na koncu pa zgresis cilj....Prevec blescave tudi ni dobro.
Back to top
 
 
IP Logged
 
dudika
Guest




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #65 - 30.05.2003 at 17:43:58
 
Hej dobro si to napisal natural. Se strinjam s teboj.  Grin
lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #66 - 30.05.2003 at 21:16:30
 

Izbira Smiley


Ali si kanal sonca, Smiley

ki skozi vsa srca sije, Roll Eyes

ali pa le stroj Tongue

za proizvodnjo, ???

kanalizacijskih odpadkov. Tongue

Tako to je. Grin



in btw vsi imate vso pravico,

da imate prav

in prav vam je za to. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #67 - 31.05.2003 at 08:25:29
 
eni vidijo samo od zunaj navzven,

spet drugi od zunaj navznoter,

tretji pa od znotraj navzven,

važna je torej gledanja smer 8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #68 - 31.05.2003 at 08:44:32
 
SmileyJasnost in zmeda  ???

Če so ovire,
le moja zmeda,
le moja uboga,
notranja senca,
pomanjkanje moje,
srčne vzgoje,
je moja jasnost,
lahko moje sonce,
in nobena ovira,
na tej notranji poti.  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #69 - 01.06.2003 at 23:54:12
 
natural wrote on 30.05.2003 at 13:43:41:
Vendar nimas vedno prav in zivis v lazi, ki se je zavedas ali pa tudi ne.Zakaj je tako pa lahko odkriva psiholog ali psihiater.


Sicer ne vem točno zakaj gre pri tej “umetnosti notranjega spoznanja”, ker sem dobil vtis, da pri tej stvari ni kaj razumeti, vendar pa v trenutku spoznam predstavnike orwellovskega novoreka. Tako kot so v prejšnem režimu pošiljali svoje politične nasprotnike k psihiatrom, ker jim niso mogli dokazati “protirevulocionarne” dejavnosti (po načelu, bolje ustreliti enega več kot enega premalo), tako tudi tukaj to nakazuje Natural. Pozivanje na psihologe in psihiatre je značilen vzorec današnjih “mladičev revolucije”, ko jim zmanjka argumentov. Smrt fašizmu, svoboda narodu!
Back to top
« Last Edit: 02.06.2003 at 02:22:33 by Bamby »  

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #70 - 02.06.2003 at 11:15:05
 
Smiley hvala ti bamby za tale tvoj objektiven komentarček.
No moram pa tudi priznati,
da je tale natural,
kljub svojim prestrašenim komentarjem,
še vedno pravi angel,
v primerjavi z nekaterimi drugimi anonimneži,
ki so mi dozdaj že z vsemogočim grozili. Tongue
Je pa zanimivo, ko take anonimneže,
povabiš na soočenje,
njih, kot njihovih senc, prav nikjer. Smiley

In za kaj se pri vsej tej stvari gre? Roll Eyes
Enostavno za to,
da se človek znebi,
vseh notranjih strahov
in v čutenju zaživi,
svoje življenje,
v polni,
notranje izpolnjeni meri. Smiley  Roll Eyes 8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #71 - 02.06.2003 at 11:28:28
 
se prav ene vrste "osvoboditev" od tistga k nam preprecuje da bi delal po svoji volji? da nismo vec ali se ne pocutimo vec odvisni od nbenga?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #72 - 02.06.2003 at 12:07:13
 
Zlata ribica

V picerijo pride možak z dvema krasoticama, ena lepša od druge. Na njegovi rami mu sedi čuden ptič. Sedejo in ko pride natakar, možak naroči:«
Za levo bejbo eno vegetarijansko pico,
za desno bejbo eno kraško,
za mene pa eno s feferoni,
za tiča pa devetindevetdeset kakršnihkoli že pic. »
Natakar začudeno odide,
na kar se vrne lastnik picerije
in vljudno in previdno vpraša:
»Veseli nas vaše naročilo,
ampak če vas lepo prosimo,
ali nam lahko malo utemeljite, vaše naročilo?«
Možakar odgovori:«Lahko.
Lovil sem ribe in ujel zlato ribico,
ki mi je rekla,da mi izpolni tri želje, če jo spustim.
Zaželel sem si eno lepo bejbo,
to je ta na moji levi strani,
potem nisem vedel, kaj bi si še zaželel,
pa sem ribici rekel, če lahko dobim eno še lepšo od te,
no to je ta na moji desni strani,
potem sem si pa zaželel še nenasitnega tiča,
no in to je ta, ki zdaj tu lepo sedi na moji rami.«

Vic se mi zdi tako smešen, da ko sem ga včeraj slišal,
so mi prišle kar solze v oči.
Ker je točno tako in nič drugače tudi z našimi željami, na koncu marsikdo od nas samo še pride do želje, ali prošnje:
«O Bog,
daj, da se mi ne uresničijo,
prav nobene moje želje,
razen te, da bi bil res srečen.«
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #73 - 02.06.2003 at 17:09:37
 
Vzorcev obnašanja tistih, ki želijo manipulirati in iskati povode za prepire je zelo veliko, so si pa zelo zelo podobni. Ker raziskujem globje vzroke za že kar prislovično slovensko prepirljivosti (vsak drugi Slovenec je v povprečju vsako leto udeležen v vsaj enem pravdanju na sodišču) sem zašel tudi na ta forum. Forumi so idealni za tovrstne raziskave ne glede na temo. Navajam še en primer, ki sem ga opazil tukaj.

Napad je začel sidha z značilnim omalovaževanjem (npr…”prepotentna izjava”… bla, bla, bla spodaj).

sidha wrote on 29.05.2003 at 16:57:28:
Stojchi

pred 20 leti mi je prišla v roko vaša brošura kjer na prvi strani M. izjavlja, da bo vzpostavil mir na tem svetu.


stoychi wrote on 29.05.2003 at 22:00:52:
dragi sidha,
ne vem katero brošuro ti imaš, ker jaz tega nisem nikjer videl, niti kaj takega slišal čeprav sem njegov učenec že celih 26 let.


Napad je nadaljeval natural:

natural wrote on 30.05.2003 at 08:08:25:
KAJ!!Komu lazes stojci?Vidim da res nima smisla karkoli povedati o M.Ker ce se ne sklada s tvojo bolno predstavo o njem potem ze ne more biti res a ne?Ta brosura obstaja, tako kot obstaja se marsikaj drugega za kar ne zelis priznati oz. ne zelis videti,da je del nase resnicnosti ne pa tvojih iluzij.Jasno mi je da zivis v nekem svojem svetu kar na nek nacin lahko pohvalno dokler ni skodljivo..Laz ima kratke noge.


No tukaj je Natural takoj napadel in obsodil drugo osebo (stojchi), da laže. To je “napad zaradi napada”, oz. iskanje izgovora za verbalno agresijo, ker če nekdo izjavi da nečesa ni videl (brošura) je skrajno nesramno (idiotsko) tega človeka obsoditi, da laže. To je “finesa”, ki jo celo napadeni (vpleteni) težko opazi, kaj šele nevtralni opazovalec. To je približno tako, kot, da bi nekomu rekel, da laže, ker je izjavil, da še nikoli ni bil v Torontu in to utemeljil s tem: “Lažeš, da še nisi bil tam, to je laž, Toronto vendarle obstaja”. Halo!!! Tudi najbolj pazljivi napadalci z lahkoto spregledajo tako “malenkost” preprosto zaradi tega, ker oseba, ki ni iskrena v svojih dejanjih zapada v protislovja in nelogičnosti. Za lažnivca se je v tem primeru izkazal Natural in ne tisti, katerega je on otoževal laganja. Ni sledil svoji vesti, da ni na tem forumu zato, da bi kaj izvedel, ampak zato, da bi se prepiral in izzival druge. Za lažnivce in neiskrene pa velja, da morajo imeti zelo dober spomin in izredno razvito logično mišlenje, da se jih ne odkrije. Na koncu je celo uporabil stereotipno navedbo:”Laž ima kratke noge” ne, da bi se zavedal, da je pljunil v lastno skledo. Zato bi NATURALU bolj pristojal “nick name” UNNATURAL.

Napad je zaključil aryan:

Quote:
stojchi ma zgleda res probleme z "opazanjem" nekaterih stvari. sm opazu k sm ga ene par konkretnih stvari vprasu.

zdej ne vem, al je slep (k si tok oci notr potiska), al je tok zaslepljen (ker skoz uno svetlobo gleda) al ne slis nbenga od nas (k si tok usesa zatiska) ceprav se mu hkrati zdi da nam lahko vsem deli nasvete, ker tok poslusa in meditira na svoj dih ki mu skos recitira so-ham (jaz sem najvisji), in pr tem da deli nasvete mu  jezik tok laufa k da bi vsak dan z njem telovadil znotri ust.

gospod m. je marsikaj pocel, zdej pocne, mariskej je govoru in zdej govori, sam zal tega stojchi ne more ali noce opazit, ne ve pa da s tem skoduje le sebi.



Somišljeniki “Ministrstva za resnico” se radi združujejo v skupine tako kot živali v čredo. Edino tako se počutijo močne. Ponavadi se spravijo na kakšnega posameznika. Zato ni čudno, da sta natural in aryan takoj pritegnila sidhi. Vzorci pa se v tem primeru kljub temu malo razlikujejo. Sidha je uporabil omalovaževanje, natural manipuliranje, aryan pa oboje, dodal pa je še  LAŽNO skrb za sočloveka (“…ne ve da s tem škoduje le sebi.”), ki je tudi eden izmed običajnih izgovorov za napade. Aryan je šibka, mlahava, malomarna oseba, rad se obnaša “trendovsko” (čreda), star med 20 in 30 let, kar je videti tudi iz načina njegovega pisanja. Ljubljanska latovščina, ki jo ljubljančani vsiljujejo tudi tistim, ki nismo iz Ljubljane. To so osebe, ki kvarijo skoraj vse forume v Sloveniji njihov namen ni izmenjava mnenj ampak provociranje in izzivanje. Celo serbiancafe.com je na višjem nivoju glede obnašanja kot so slovenski forumi.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #74 - 02.06.2003 at 17:34:08
 
bamby: meni se pa zdi, da si ti uporabil stojčija, naturala, sidho in aryana za nek svoj odločilni udarec

in ne rečt, da si samo analiziral potek pogovora, kajti v tvojem pisanju je zaslediti neko agresijo in subjektivno žaljenje....če bi predstavil tvojo analizo ok, ampak jaz vidim v tvojem postu vse te stvari katere si pripisoval udeležencem

jaz ne razumem zakaj nekdo, ki nekomu nekaj hoče razložit to samo tako govori, hkrati pa deluje  potem prav nasprotno

pa mogoče sem zdaj jaz bil enak ampak se vsaj ne slepim, da nisem tak


bye
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 16