Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 16
(Read 58272 times)
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #120 - 06.06.2003 at 12:57:40
 
stoychi wrote on 06.06.2003 at 12:49:33:
verjemi, da ni prav nikogar od njegovih učencev,
ki tega ne bi kar naprej počel

no, me veseli.

Quote:
sicer pa bo kdorkoli imel priložnost v Cankarjevem Domu v roke vzeti mikrofon in ga kaj pametnega vprašati,
vkolikor si gospod Prem Rawat v tem času ni že premislil priti v Ljubljano.

zakaj bi si pa premislil?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #121 - 06.06.2003 at 13:00:03
 
stoychi wrote on 05.06.2003 at 13:49:31:
Smiley
če iz mojih postov,
nisi res ničesar prepoznal,
sem zate absolutno lažen Grin

sicer sem pa pred mnogimi leti na to temo že napisal pesem, ki gre nekako takole:

Če hočeš,

me lahko zasmehuješ,

če hočeš,

se iz mene lahko še norčuješ,

jaz pa se bom po potrebi,

iz sebe delal celo norca,

in ti dal svoj blagoslov za tvoj prav

ali pa se požvižgal na vse

in se raje umaknil,

z dihom v srce. Smiley


Glede na to, da smatram, da mi nisi odgovoril, te še enkrat prosim, da mi odgovoriš na to

Zakaj igra? Zakaj delaš iz sebe norca (včasih)? Lahko prosim skušaš to razložit?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #122 - 06.06.2003 at 13:21:49
 
Notranje plavanje Smiley Wink Cheesy Grin
Na neko posvetovanje se odpravijo svečenik, sodnik in učitelj. Pripeljejo se do reke, a mosta nikjer, no v daljavi vidijo kako proti njim vesla čolnar in odločijo se, da s tem čolnarjem in čolnom prečkajo reko. Vkrcajo se in čolnar odrine od brega.
Svečenik vpraša čolnarja:"Ali kaj poznaš svete spise?"
In čolnar odgovori:"Sem samo preprost čolnar in o kakih svetih spisih še nič nisem slišal"
Svečenik se škodoželjno zasmeje in mu odgovori:"Človek najmanj četrt svojega življenja si zapravil, če ne poznaš nobenega svetega spisa"
Nato nagovori čolnarja sodnik:" Kaj pa zakone naše dežele kaj poznaš?"
in čolnar spet spregovori:"Sem samo preprost čolnar in nobenih zakonov ne poznam"
Sodnik se zasmeje in spregovori:"Najmanj četrt življenja si zapravil, če ne poznaš niti naših zakonov."
Nato se zasmeje in nagovori čolnarja še učitelj:"Kaj pa naše pesnike in pisatelje kaj poznaš?"
in čolnar spet odgovori:"Sem samo preprost čolnar, ne poznam nobenega pesnika niti pisatelja, saj sem priznam, nepismen."
Učitelj smeje odgovori:"Človek, če si nepismen si zapravil celo pol svojega življenja."
Nato pa kar naenkrat čoln zagrabi rečni vrtinec in vse izgleda, da se bo čoln ravnokar potopil.
Svečenik, sodnik in učitelj osupli prebledijo in čolnar jih vpraša:"Kaj gospodje ne znajo plavati?"
Vsi trije v grozi odkimajo z glavo, čolnar pa jim preden skoči v vodo  odgovori:"Gospodje ne vem koliko življenja ste si z vašim znanjem prihranili vi, ampak jaz bom zdajle skočil v vodo in raje plaval" Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #123 - 06.06.2003 at 13:29:19
 
ta "colnar" je sigurn ucenc od M.-ja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #124 - 06.06.2003 at 13:39:24
 
poglej little star tale zgodbica o čolnarju je simbolična
in predstavlja tvoj pravi jaz, in tudi mojstra srca, medtem ko so svečenik, sodnik in učitelj
ta lažni posmehljivi ego oziroma mind.
Zakaj ne bi nekomu,
ki se z vsemi štirimi drži tega lažnega ega
poiskušal odpreti oči,
pusti ga, naj se utopi v svojih iluzijah,
ti pa plavaj in reši sebe, če se le moreš.
Ob srečanju z ljudmi
lahko vsakega potipaš v njegov ego
in mu nakažeš pot stran,
če človek tako reagira.
Mnogi se iz učenja srca in mojstrsva norčujejo
in povej zakaj za boga jim to ne bi privoščil
in jim dal prav?
Če vidiš, da se nekdo utaplja mu pomagaj,
samo če si dober plavalec,
prav nobene potrebe ni,
da bi zaradi tega morala utoniti oba
in seveda to še posebej velja
na področju oceana srca. Smiley Wink Cheesy Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #125 - 06.06.2003 at 14:02:47
 
stoychi wrote on 06.06.2003 at 13:39:24:
Če vidiš, da se nekdo utaplja mu pomagaj,
samo če si dober plavalec,
prav nobene potrebe ni,
da bi zaradi tega morala utoniti oba
in seveda to še posebej velja
na področju oceana srca.

ponavad dajes (vsaj men) tak vtis, kot da si uvidel da se mi vsi utapljamo tukile na forumu in nam ti iz socutja ponujas M. ucenje. zihr si zelo dober "plavalec", da si to lahko privoscis.


Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #126 - 06.06.2003 at 14:27:24
 
Hvala stojchi. Podobno zgodbico mi je povedala ena modra gospa: če se bo en preluknjan čoln hotel rešit in se privezal na še enega preluknjanega, bosta oba utonila, zato se lahko priveže le na veliko ladjo, ki ga bo pripeljala v pristanišče, kjer si bo opomogel.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #127 - 06.06.2003 at 14:38:01
 
Quote:
...če se bo en preluknjan čoln hotel rešit in se privezal na še enega preluknjanega, bosta oba utonila, zato se lahko priveže le na veliko ladjo, ki ga bo pripeljala v pristanišče, kjer si bo opomogel.

prakticno pa naj bi ta velika ladja bila? gospod M.? stojchi?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #128 - 06.06.2003 at 14:43:52
 
Quote:
prakticno pa naj bi ta velika ladja bila? gospod M.? stojchi?


Mislim, da je to lahko kdorkoli, ki ti odpira tvojo zavest o neskočnosti morja. Pač ena oseba, al pa tud kaj drugega, skozi katero se najbolje vidiš. In prideš najbližje k sebi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #129 - 06.06.2003 at 15:03:22
 
Quote:
Mislim, da je to lahko kdorkoli, ki ti odpira tvojo zavest o neskočnosti morja.

taki ki lahko to drugim odprejo morjo sami najprej tist spoznat, sele pol lahko tud drugim. taki so redki.

in neskoncnost morja spoznat se ni vse... ceprav je  nujno potreben vmesen korak na poti do cilja. najprej je potrebno spoznat neskoncnost morja, pol pa se ugotovit svojo vlogo v tej neskoncnosti in v skladu z njo delovat v vecnosti.

Quote:
Pač ena oseba, al pa tud kaj drugega, skozi katero se najbolje vidiš. In prideš najbližje k sebi.

za popolno razkritje sebe, oz. za popolno/dokoncno spoznanje sebe potrebujes nic manj kot milost Boga samega (izvor vsega, tud nas). on pa se nam razodeva le po Svoji volji (in ne obratno), in to skozi svoje razlicne "instrumente". to je tista velika ladja na katero se edino lahko zanesemo.

ce pa je gospod M. sam Bog, oz. njegov "pooblascenec" (instrument) pa zelo mocno dvomim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #130 - 06.06.2003 at 15:15:38
 
Smiley
zamisli si, da ti nekdo ponudi, da te transformira v nebesa z vsemi tvojimi strahovi, dvomi, tvojimi razočaranji in vsemi tvojimi trpljenji in seveda tvojim omejenim razumom. Ti sprejmeš ponudbo.
Prideš tja in vidiš, da so vsi blaženi, da komunicirajo med sabo telepatsko in se grejo neke čudne igrice v katerih vsi brezmejno uživajo o katerih pravilih pa se tebi niti ne sanja. Nihče te ne "šmirgla" niti "nula koma jozef posto", kako se boš ti tam počutil?

Jaz bi se bedno in bi rajel šel tja, kjer bi me kdo razumel in prisluhnil mojim težavam in mi dak kak nasvet, pomoč ali tolažbo.

Zdaj si pa zamisli, da poznaš skrivnost blaženosti, da si v tej zavesti kadarkoli in kolikorkoli hočeš in popolnoma neovisen od vseh zunanjih okoliščin, nekdo te pa transformira po tvoji volji v pekel.
Tam so ljudje, ki se bojijo svojih lastnih strahov, ki so jih gojili na zemlji z vsemi svojimi trpljenji. Ti jih razumeš, razumeš njih omejitev, ki so si jih sami zgradili, ker si ti sam že zdavnaj na zemlji šel preko njih, spoznal si da so vsa trpljenja samo mali programi za čiščenje duš,ki si jih vsak po svoji volji v sebe vloži in jim lahko pomagaš z nasveti, lahko jih tolažiš, vendar si ob tem ves čas blažen.

Kje bi med tema krajema raje bil?

Če mene vprašaš, bi raje bil v tem peklu, ker bi ta pekel zame še vedno lahko bil raj, ali nebesa.

Dragi prijatelji:

pekel ??? Angry Sad Shocked Embarrassed Lips Sealed Cry Tongue

in nebesa Smiley Wink Cheesy Grin  Roll Eyes 8) Kiss

sta vedno stanji tvoje in moje zavesti  Wink

in kaj ni že skrajni čas, da tudi ti s pomočjo prijaznosti

to spoznaš?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #131 - 06.06.2003 at 15:17:10
 
Quote:
taki ki lahko to drugim odprejo morjo sami najprej tist spoznat, sele pol lahko tud drugim. taki so redki.

in neskoncnost morja spoznat se ni vse... ceprav je vmesen korak na poti do cilja. najprej spoznat neskoncnost morja, pol pa sel ugotovit svojo vlogo v tej neskoncnosti in v skladu z njo delovat.

za popolno razkritje sebe, oz. za popolno spoznanje sebe potrebujes nic manj kot milost Boga samega. on pa se nam razodeva po Svoji volji, in to skozi svoje razlicne "instrumente". to je tista velika ladja na katero se edino lahko zanesemo.

ce pa je gospod M. sam Bog, oz. njegov "pooblascenec" (instrument) pa zelo mocno dvomim.


Dokler veš, kaj potrebuješ, ne bo nobene milosti razen te, da pač delaš, kar misliš, da potrebuješ. In ti se tolk na Njegovo milost zanašaš in špekuliraš, da kr pozabi raje. Ladja je ladja, tako kot je rilec slona rilec, tako je ena oseba, ena oseba.. saj je prej napisal zgodbico o štirih slepcih stojchi. Itak je skoz direkten source, sam če ti enemu ne dopuščaš, drugemu pa, ne pomeni, da v sebi kaj zanikaš ??? - zato ker poslušaš Srce.



Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #132 - 06.06.2003 at 15:19:21
 
stoychi wrote on 06.06.2003 at 15:15:38:
...in kaj ni že skrajni čas, da tudi ti s pomočjo prijaznosti

to spoznaš?

koga si s tem mislil? in, ali si ti to ze spoznal da si lahko privoscis ucit druge "plavat"?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #133 - 06.06.2003 at 15:21:42
 
Quote:
Itak je skoz direkten source, sam če ti enemu ne dopuščaš, drugemu pa, ne pomeni, da v sebi kaj zanikaš ??? - zato ker poslušaš Srce.

prever ce je ta Srce res Srce, ali je srce.

"by the fruit you can know the tree"


Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #134 - 06.06.2003 at 15:28:45
 
Quote:
prever ce je ta Srce res Srce, ali je srce.

"by the fruit you can know the tree"



Ja, enako.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 16