Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 16
(Read 57866 times)
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #75 - 02.06.2003 at 17:51:45
 
Hehehehe ...  Grin Grin Grin

Bamby: BRAVO, končno eden, ki dejansko obvlada osnove logike. Poleg tega pa si jim res nabasal še nekaj provokativnih, tako da se veselje verjetno še ne bo končalo, hehe (no, tukaj lahko še mene popredalčkašSmiley)... Skratka post, ki mi je prav požegnal dan  Cheesy

Kaj si ti, član kakega debatnega krožka?

Ajde, veselo kreganje (=obilo zabave)...   Wink Grin
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #76 - 02.06.2003 at 20:00:14
 
Grin
Kdo bi si mislil, da se bo tudi na temle topiku razvila taka debata, je pa nasplošno res, da se egoti vsepovsod tudi na tem forumu kar preveč krešejo, ampak kaj hočemo, v takem času pač živimo. Grin
Lahko si pokažemo ogledala, lahko pa kaj tudi ignoriramo. Grin
Lahko pa uporabimo svojo pozitivno energijo tudi za:  recimo pisanje, ali prevajanje kakih lepih in zanimivih člankov za pozitivke. Wink
lp


ps:
Neviden »Koki«,
Če ti je uspelo, ob vicu o zlati ribici, se vsaj malo nasmejati, potem si tudi ti kandidat, da kdaj spoznaš svojega nevidnega požrešnega »Kokita« (kot skupek tvojih neizpolnjenih želja),
če pa ne, si skoraj brezupen primer, ker kot smo že tisočkrat napisali:
tvoj ali moj mind,
ta program,
za proizvodnjo vprašanj in želja,
nima niti enega samega odgovora,
kar se tiče srca,
razen da je
1+1=2

Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #77 - 03.06.2003 at 10:41:40
 

Pravila in čustvena inteligenca

Na poročnem slavju obrazloži novo pečena tašča svoji novo pečeni  snahi hišna pravila in reče:
»Zjutraj vstajam ob desetih, in grem za eno uro v kopalnico. Kopalnica mora biti med tem časom vedno prosta in čista.
Ko pridem iz nje, boš takoj po moji frizuri spoznala, kako sem razpoložena. Če sem počesana tako, da imam lase na čelo, to pomeni, da sem na nekaj hudo jezna in ni varno hoditi mi blizu, najbolje je, da se me izogneš v velikem loku. Če sem počesana na prečko pa je odvisno na katero stran, če je prečka na desno stran, to pomeni, da sem nekaj žalostna in potrebna izključno tolažljivih besed, če pa imam prečko na levo stran, to pomeni, da sem še kar dobre volje in se lahko z mano pogovarjaš o čemerkoli.
Snaha ji odgovori: »Jaz pa vstajam kadarkoli me pač zbudi, grem v kopalnico za točno toliko časa kolikor je potrebno, nato eno uro prakticiram Prem Rawatove tehnike, se notranje izpolnim potem mi pa tako dol visi, kakšno frizuro imaš ti, ali s katero nogo je kdo vstal, ker vsakemu povem v obraz točno to kar čutim, oziroma kar komu ob priliki gre.«


Res na svoj dih lahko vsak dan čisto pozabim in se ves čas prekladam nekje v svojem namišljenem svetu v svoji glavi…
Res je pa tudi, da ta dih lahko oplemenitim, da ga notranje izpolnim in to oplemenitenje, to notranjo izpolnitev, to lepo pozitivno čustvo diham v ta čudoviti svet. Smiley Roll Eyes 8) Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #78 - 03.06.2003 at 10:47:05
 
stoychi wrote on 03.06.2003 at 10:41:40:
...nato eno uro prakticiram Prem Rawatove tehnike, se notranje izpolnim potem mi pa tako dol visi, kakšno frizuro imaš ti, ali s katero nogo je kdo vstal, ker vsakemu povem v obraz točno to kar čutim, oziroma kar komu ob priliki gre.«

ti stojchi prakticiras te tehnike ze 26 let.

zakaj sem pol jaz dobil tak obcutek da mi ne mors direkt odgovorit na vprasanje ki ti ga zastavim, ampak zacnes z nekimi pesmicami, ki naj bi sluzile kot "neopazni instrumenti" za spreminjanje teme?

Quote:
Res na svoj dih lahko vsak dan čisto pozabim in se ves čas prekladam nekje v svojem namišljenem svetu v svoji glavi…

a je mogoce to to?

btw. velikrat omenjas da sem jaz odklonil (baje iz strahu) srecanje/soocanje s tabo. a me lahko spomnis kdaj to tocno naj bi bilo oz. iz kje ven si to razbral? (pa ne iz tistga sarkasticno napisanega posta zdej vn kopirat prosim)
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #79 - 03.06.2003 at 13:13:17
 
Notranja izpolnitev zastonj Smiley Roll Eyes 8) Kiss

Na tržnico pride mojster, postavi svojo stojnico in začne kričati:
»Pridite ljudje, ponujam notranjo izpolnitev zastonj.«
Ljudje so se začeli drenjati okoli njegove stojnice, ostalim prodajalcem, pa se je zazdelo, da se jim je prav zaradi tega zmanjšal promet.
Poslali so svojega delegata na razgovor z mojstrom.
Predstavnik prodajalcev je rekel mojstru:
«Glej, mi tu prodajamo svojo zelenjavo in ostalo kramo, ti pa ponujaš tu neko svojo izpolnitev in to povrhu še zastonj.
Mi nekako ne gremo skupaj, zakaj raje ne postaviš svojo stojnico na drugi strani ceste, kjer ni prav nobenega prodajalca.«
Mojster reče:
«Prav,«
pospravi svojo stojnico in jo postavi na drugi strani ceste, kjer začne spet kričati:
«Pridite ljudje, ponujam notranjo izpolnitev zastonj.«
Vse več ljudi je začelo hoditi na drugo stran in prodajalci so kmalu ugotovili, da je na drugi strani več ljudi, kot na tej in se začeli počasi tudi sami seliti na drugo stran ceste, češ bolje prodati kaj, kot pa nič, dokler se celotna tržnica ni preselila na drugo stran.

Notranja izpolnitev ni neka možganska telovadba logike,
kdo bo kje kdaj koga, ampak gre za določeno prepoznanje in odnos do tistega, ki se prav na to notranjo izpolnitev najbolj spozna. Glasbeni virtuoz je lahko virtuoz, samo če svojo virtuoznost na instrumentu lahko tudi dokaže. Za to je potrebna nadarjenost učenca, njegov lasten trud, vežbanje in njegovo zaupanje v učitelja, da ga bo naučil vse, kar on sam zna.
A ni čudno, da še nobena »dopisna šola flavte« do zdaj ni bila uspešna?

Prijatelj, ki organizira Prem Rawatove video pedstavitve v Ljubljani na Bethovnovi 5b (poleg Foto Tivoli) v dvorani SKSS me je opozoril, da je jutri v sredo ob 20h v tej dvorani zadnja letošnja prireditev, tako da si seveda vabljen(a) v kolikor te notranja izpolnitev seveda zanima.
lp
Smiley Wink Cheesy Roll Eyes 8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #80 - 03.06.2003 at 16:55:53
 
Hehe, seveda je tam največ ljudi, kjer reklamirajo, da je kaj zastonj... Kako pa to v praksi izgleda, pa vemo...

Stojch, je ta tehnika res popolnoma zastonj in ali ni potrebno za prehode na kake nove stopnje "notranje izpolnitve" mastno plačati?

Če je zastonj, bi jo lahko kar ti tukaj nam lepo napisal gor v celoti (če še seveda nisi), pa ne potrebujemo Mahrajija in hodit naokoli ...

V kolikor se za prvim zastonjskim ogledom površine skriva plačevanje vsakih nekaj vrstic iz bogsigavedi katere Svete Knjige™ to vse skupaj označujem za le še eno od kapitalističnih propagand in bi bilo enako, če bi se drl, naj vendar kupimo bavaria woltex odeje, ker bomo tako najboljše spali..  Wink Grin

Me pa vsaka "nova" tehnika zanima in je verjetno prav vsako vredno vsaj sprobat ...
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #81 - 03.06.2003 at 19:15:58
 
Prem Rawat pojasnjuje zakaj so tehnike zastonj:
"Ker je to spoznanje mnogo več vredno,
kot vse tvoje bogastvo, ti ga ponujam zastonj."
Če boš na www.pozitivke.net prebral moja članka:
moja zgodba s Prem Rawatom
in Kdo sem jaz,
boš doumel zakaj ti jaz ne morem pokazati teh tehnik.
lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #82 - 04.06.2003 at 10:15:00
 
Iluzije Tongue in realnost Smiley

Čuden mali možak, v čudni obleki z brado skoraj do pasu štopa ob cesti. Končno mu nekdo ustavi in ga povabi v avto. Komaj mali možak sede v avto voznik spelje in ga smeje nagovori:«Jaz sem Tomi, kdo si pa ti?Takole na pogled mi izgledaš kot kak mali škrat.«
Mali mož navdušeno odgovori:«Saj tudi sem. Jaz sem gozdni škrat in ti si me celo prepoznal in ker si bil tako prijazen, da si mi ustavil in me zdaj pelješ, ti bom izpolnil tri želje. No kaj si želiš?«
Šofer Tomi je osupel in mu takoj odvrne:«Moj bančni račun je prazen. Ali lahko urediš, da bo poln?«
»Malenkost« odvrne škrat in v hipu med vožnjo Tomi vidi svojo banko, znanega bančnega uslužbenca, ki mu kaže stanje na njegovem računu. Res same osem in devetmestne pozitivne številke. Tomi je zadovoljen.
Tomi nadaljuje:«Živim v malem stanovanju, rad bi imel krasno vilo z bazenom in vrtom, kjer bom lahko sadil solato.«
»Malenkost« odvrne škrat in v hipu med vožnjo Tomi vidi svoj domači kraj in v bližini svojega doma krasno vilo z bazenom in celo vrtnarijo.
Tomi je še bolj navdušen in reče škratu:«Od vedno sem si želel tako ladjo na morju v kateri bi lahko tudi živel«:
»Malenkost« reče škrat in Tomiju se pred očmi med vožnjo prikaže morje točno tam, kamor je stalno hodil na počitnice in v vodi vidi čudovito ladjo. Škrat reče:«Ta ladja je zdaj tvoja.«
Tomi s solzami v očeh pravi škratu:«Kako naj se ti zahvalim za vso to tvojo dobroto?«
Škrat mu reče:«Preprosto.Ali si ti isto spolno usmerjen?«
Tomi odgovori:«Ne«
»Mi škrati pa smo, zato ti dobrohotno predlagam, da na primernem kraju čimprej ustaviš in mi preprosto izpolniš to edino mojo željo.«
Tomi vse manj navdušen razmišlja in tuhta kaj storiti v tej kočljivi zadevi in se odloči, da je bogastvo pač mnogo več vredno, kot neke brezzvezne moralne vrednote, zavije s ceste, kjer preprosto opravita zadevo.
Nato nadaljujeta vožnjo, dokler ne prideta do škratovega cilja.
Ko škrat izstopi vpraša Tomija:
»Tomi, povej mi, koliko si ti star?«
Tomi odvrne:«Petdeset let«
Škrat pa odvrne:«Poglej Tomi, ali te ni nič sram, toliko si star, pa še vedno verjameš v pravljice?!?« Grin Grin Grin

Vsak od nas ima takega, ali drugačnega malega škrata, ki te na tak, ali drugačen način ves čas zlorablja, dokler ne prideš do svojega takega. ali drugačnega konca.
Prijatelj, dokler ne boš spoznal, da obstajata dve stvari razum in srce, ti ni prav nobene pomoči priti kdaj do življenjske modrosti. Ločiti tisto, kar prihaja iz glave od onega, kar prihaja iz srca ni tako enostavna stvar, kot delati recimo neko brezzvezno tehniko pet minut.
Naduteži in napihnjenci nimajo pri odkrivanju srca prav nobene možnosti, niti je nikoli niso imeli v vsej človeški zgodovini. Shocked Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #83 - 04.06.2003 at 11:31:20
 
stoychi wrote on 04.06.2003 at 10:15:00:
Naduteži in napihnjenci nimajo pri odkrivanju srca prav nobene možnosti, niti je nikoli niso imeli v vsej človeški zgodovini.

pa se res je.
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #84 - 04.06.2003 at 13:11:38
 
Quote:
Vsak od nas ima takega, ali drugačnega malega škrata, ki te na tak, ali drugačen način ves čas zlorablja, dokler ne prideš do svojega takega. ali drugačnega konca.
Prijatelj, dokler ne boš spoznal, da obstajata dve stvari razum in srce, ti ni prav nobene pomoči priti kdaj do življenjske modrosti. Ločiti tisto, kar prihaja iz glave od onega, kar prihaja iz srca ni tako enostavna stvar, kot delati recimo neko brezzvezno tehniko pet minut.  
Naduteži in napihnjenci nimajo pri odkrivanju srca prav nobene možnosti, niti je nikoli niso imeli v vsej človeški zgodovini.    


Grin
Saj vem, saj vem, ne bit takšen fatalist...  Grin
Preveč srca in premalo pameti tudi škodi.. Pa tudi "srce" je tisto, ki komu napihuje ego. Sploh duhovnega..  Wink


Hvala za pravljico v katero si me vključil ... Mojemu ego sicer ne paše najbolj, da si me označil za 50 letnega pohlepneža, ki bi prodal svoj anus za takšne bedarije, ampak me veseli, da si misliš, da znam vozit avto..  Wink Cheesy Grin

Kaj te zgodbice si ti dejansko sam izmišljuješ, al so od Mojstra™?
Nekako se pa mi vseeno zdi, da si s tazadnjo hotel povedati, da si kar lepo plačal svojo "notranjo izpolnitev", ni res?  Wink

No.. jaz moram najprej doštudirat, da si bom lahko privoščil takšne in drugačne izpolnitve, za zdaj se pa moram zadovoljit samo s cenenimi "brezveznimi petminutnimi tehnikami" ... Kaj češ, tako je življenje...
Tudi notranja razsvetljenja so dandanes samo še za bogate.. Kam gre ta svet!  Grin
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #85 - 04.06.2003 at 16:31:23
 
Grin

težko gre vrtnarju,
ki vso svojo zelenjavo goji,
zgolj na asfaltu,
podatkov Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #86 - 04.06.2003 at 17:25:08
 
Itak pridem na predstavitev enkrat, Stojć, pa če mi bojo kake položnice tiščali za kako modrost, jim bom izbil vso razsvetljenost iz glave ...  Wink Grin
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #87 - 04.06.2003 at 18:45:50
 
to je že "bolš", to je že "bolš" Wink
itak jih je že kar nekaj iz tega foruma, ki so si ogledali kakšno video predstavitev, pa se nobenemu ni prav nič zgodilo, niti ni bilo treba nobenega tepsti, se jih je pa že kar nekaj razburilo na kakšni video prireditvi, zakaj nimamo kake škatle za prostovoljne prispevke Grin
Čebelarska zadruga na Tyrševi ima ob četrtkih ob19h tomija rada  Wink Cheesy Shocked 8)
kakor tidi vse ostale naše tote štojerce Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #88 - 04.06.2003 at 19:41:50
 
Kaj te na tej predstavitvi naučijo tudi te tehnike dihanja (al kaj je že), al moraš potem še naprej hodit na kake delavnice (in te, če so tudi zastonj?) ?

Je ovira, če imaš probleme z dihanjem (nosno deviacijo, alergije... nonstop zaštofan nos, pač)?

Bom še prebral tiste tvoje pozitivkarske, ko bo čas, da vidim, če si kaj konkretnega napisal (temu se tukaj zelo rad izogibaš, ha.. Wink).
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #89 - 05.06.2003 at 07:24:18
 
Mind:
(to je bilo v bistvu nadaljevanje naslednjega mojega posta, ki je bil predolg, da bi šel gor)

Še tvoj post namenjen meni:
Quote:
…in ne rečt, da si samo analiziral potek pogovora, kajti v tvojem pisanju je zaslediti neko agresijo in subjektivno žaljenje....če bi predstavil tvojo analizo ok, ampak jaz vidim v tvojem postu vse te stvari katere si pripisoval udeležencem

Tudi mene si poskusil “zmoralizirati” podobno kot stojchija (in to “iz prve”), se pa nisi prav nič potrudil, da bi to dokazal. Če že kaj obtožuješ moraš to tudi argumentirati. Jaz se svojih pikrosti iz svojega prejšnega posta prav dobro zavedam in ti jih tu tudi navajam, da ti olajšam posel.

1.) …skrajno nesramno (idiotsko)…
2.) …UNNATURAL
3.) …je šibka, mlahava, malomarna oseba,…
4.) Ljubljanska latovščina, ki jo ljubljančani vsiljujejo…

Če bi danes še enkrat pisal svoj prejšni post bi se mogoče odrekel samo 3. točki, ki je res subjektivno (kakšno pa je lahko drugačno) žaljenje.

Mind, jaz postrežem z dobro juho in jo rahlo začinim s poprom, ti pa si meni postregel s PRAZNIM krožnikom in obilico popra na njegovem dnu.

In če že pišem, Tomi hvala za pohvalo.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 16