Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 
(Read 41703 times)
m333
Guest




Re: Izgubljam se...?
Reply #60 - 07.03.2003 at 13:04:23
 
Quote:
Naj se neham upirat?


Ja, nehaj se upirati. Dopusti, da se zgodi in mine.

Naj ti bo vseeno. Ostani mirna. Ne povečuj straha.

Vse je v tvoji glavi.

Quote:
Kako naj bom bolj takšna kot ostali,


Ne poslušaj tega. Takšna kot ostali. Če to delaš, se zanikaš. Ne zanikaj se. Bodi ti. Ti. Ti. Ti.
S strahom. Z ... ne vem. Z vsem.

Quote:
Kaj če pa padem v prepad?  


Prepad je v glavi. Prepad je izmišljotina. Prepada ni.



Little star.
Meni gre to vrtenje okrog in okrog na živce. Res. Priznam. Ne maram tega.

Po eni strani praviš, da želiš pomoč, po drugi strani, pa si nočeš pomagat. Pa ko tako dobro veš, da si moraš samo dopustiti. Dopustiti sprejeti pomoč.
Tisto pomoč, ki si jo sama lahko daš.

Vse je v tebi. Vse, čisto vse.

Ljudje si ne želijo ozdravljenja, želijo si olajšanja.
Če si želijo olajšanja.
Ali pa si želijo kaj čisto drugega.
Quote:
Men se pa zdi da ti sam nakladaš, da dobiš pozornost od vseh nas. Ker jo rabiš. Ker ne znaš živeti svojega življenja...


Kaj torej?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Izgubljam se...?
Reply #61 - 11.03.2003 at 08:05:48
 
Gapetu sem tle dolžan še par odgovorov, čeprav je spet mal out of topik. Je že skor pravilo ratalo, da zvezdica odpre oseben problem, pol ga pa čist posplošmo, da od njega nč osebnega ne ostane. A to je pomoje zato, ker so njeni problemi bolj spiritualne kot psihološke narave, al pa jih vsaj jest vanjo tko projiciram. Undecided Smiley

Quote:
Tako pojmovanje nivojev kot ga ti popisuješ je globisko ostrenje  hologramske slike sveta. Vse je že v eni sliki, samo nismo še spsobni še vsega videt, dokler ne izkristaliziramo  pogleda.

kje si pa ta izraz najdu?


Nivoji so pomoje rezultat opazovanja psihe, ki si ji za objekt opazovanja vzela samo sebe.
Na področju psihičnega pa nimaš nimaš opravka s prostorsko –časovnimi in vzročno-posledčnimi mehanizmi, ampak vsepristotnostjo vsake psihične vsebine na kateremkoli mestu ob kateremkoli času. V psihi sta materija in duh enako transcedentalna, nevidna, hkarti pa predstavljanta edino realnost, ki nam je neposredno dana. Pri raziskovanju psihe pa smo v  položaju,  kjer  manjka zunanja osnova, zato psiha sebe lahko prevede zgolj v samo sebe oz. se v sami sebi odrazi. Skozi ta proces odražanja psihe v njej sami se razkriva življenjski proces same psihe, čemur lahko rečemo tudi ozaveščanje. Preko ozavščanja dobivamo eno kompleksnejšo notranjo sliko psihe, ki jo sicer celostno mogoče dojet le inutitivno (npr. I-ying). Psihično ustvrjena podoba psihe same  je v bistvu ista vibracija, ki konstituira tudi materialni svet. Prostor in čas sta tako psihihčno pogojenain sama na seb sploh ne obstajata, postavlja ju šele zavest,  zavest pa ju  lahko zreducira na ničlo, tako da je  v psihi vse  že tukaj in zdaj in v celot.

Notranja slika,  zgrajnena nemasno/valovno,  je fizikalno primerljiva/predstavljiva  s 3 d  hologramom, ki ga ustvarimo  z lomom v lasersko svetlobo zakodirane informacije neki podobi. Hologram  funkcionira po celostnem principu, tko da se pomanjkanje kakšne informacije o podobi ne odraža tako, da nek del podoboe manjka, ampak da se celotna opodoba zamegli oz. se izostri, ko se informacija doda. Psihična slika se tako ostri skozi odražnje nje same v njej sami.


       
Quote:
* Način dojemanja nivojev oz. izgradnje slike sveta ni sam po seb nobeno jamstvo, ki te duševne zmedenosti lahko v naprej obvaruje.
Bolj važen  je pritisk, s katerim trenutno vpliva na tvojo dušo. *

dej mi to razlož mal bolj natančno


Bo ti kar jung razložu, jest sem to itak od njega pobral:

Psihe ne moti samo naravni red. Tedaj, ko izgubi ravnotežje, sama zmoti lastno produkcijo. Skrbno tehtanje duševnih faktorjev zato prinaša pomen vzpostavljanja ravnotežja ne samo v induviuumu ampak tudi v družbi, saj sicer destruktivne tedendence zlahka prevladajo. Če je atomska bomba  doslej nedosegljivo sredstvo  za fizično masovno uničevanje, vodi napačno usmerjen razvoj psihe v duševno masovno pustošenje.

Današnja situacija  je zaskrbljujoča v tej meri, da je težko zavreči sum,  da se stvarnik sveta spet odločil  pokončati sedanje človeštvo. Sprememba zavesti se dogaja pri posamezniku in je neskončno dogajanje, večinoma odvisno od vprašanja, kako daleč seže razvojna možnost psihe. Danes vemo le, da obstajajo posamezniki, ki so sposobni razvoja. Kakšno je njihovo število, nam je neznano, ravno tako pa ne vemo, kakšen vpliv ima zavest na širšo okolico.

Takšno delovaje ni nikoli odvisno od razumnosti neke ideje, ampak samo ex effcu odgovorljivega vprašanja na to, ali je čas zrel ali nezrel za spremembo.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Izgubljam se...?
Reply #62 - 11.03.2003 at 14:26:41
 
Quote:
Strah, strah, strah. Nimam stika s seboj, ne čutim varnosti, loteva se me eksistenčni strah.


Nimaš stika s seboj ?
A strah ni tvoj ? A strah ni del tebe ?

Strah se pojavi takrat, ko čutimo, da izgubljamo nekaj, kar poznamo. Saj drugače ne bi čutila eksistenčnega strahu.
Vso znanje, vse te laži s katerimi prepričujemo sebe, kdo smo in kakšni bi naj bili, so le laži.
Saj nam življenje kaže čisto nekaj drugega.
Izgubim lahko samo laži, ne morem izgubiti sebe.
Resnica ostane.

Quote:
Naj si neham želet svoj mir?

Miru si itak ni možno želeti.
Mir nastane, ko ni želja.

Quote:
Kar nekaj me jih prosi za raznorazne usluge, jaz pa ne zmorem sprejet še njihovih problemov.

A je to tisto ogledalo ?
Ampak to ni ogledalo. Ogledalo ne rabi nobene energije, da odseva mene.
To je igranje vloge, igranje vloge  zahteva veliko energije.
Quote:
Sem preveč navezana na mir?

A sem lahko navezan na nekaj, česar ne poznam ?

Na kaj sem lahko navezan ?
Na nekaj, kar mi daje občutek varnosti.
Zakaj sem navezan ?
Če se osvobodim navezanosti, bom moral sprejeti nekaj, česar pri sebi ne maram in bo prišlo  do spremembe. Vprašanje je, ali si to želim ? Katerih občutkov se bojim ?

Ljudje se večkrat odločamo med : Manj bolečim in bolj bolečim.
Večkrat je tako, da je resnica bolj boleča, kot pa trpljenje, ki ga doživljamo.

To je le moje razmišljanje.
Resnično ali neresnično....A je to sploh pomembno...

R.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #63 - 11.03.2003 at 14:47:37
 
Quote:
Strah se pojavi takrat, ko čutimo, da izgubljamo nekaj, kar poznamo. Saj drugače ne bi čutila eksistenčnega strahu.



Hvala za komentar.

Malce se še moram poglobit v tole; enkrat si zapisal, da se strah pojavi le pred nečim znanim. Kar zdaj pišeš pa je nasprotno - strah pred izgubo znanega, torej pred neznanim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Izgubljam se...?
Reply #64 - 12.03.2003 at 01:51:12
 
Živio, Littlestar...

Zvezdica pozdravlja MaloZvezdico...

Kako si kaj, Littlestar?
Danes mislim?

No, sedaj sem opazila koliko si se razpisala in sem se spomnila, da si meni nekje že " kazala smer" iz STRAHU "ven"

no, da ti malo osvežim spomin...

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=svetovalnica;action=display;num=1...

Vidiš...
Vem, da zmoreš draga moja, MalaZvedica...
Sedaj grem "malo v nočko" čuvat NAJINE sestrice.... Grin Wink
Se vrnem, ko jih preštejem, če so vse.. OK...
Zate VEM, da MI NE BOŠ UŠLA...  Grin  Wink
Pa se mi lepo imej do takrat...  Kiss
Pridno SVETI še NAPREJ, se VRNEM...


a Star12







Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Izgubljam se...?
Reply #65 - 12.03.2003 at 02:09:34
 
Quote:
Brez ljubezni itak ne bi preživeli.
Drugač pa sem se v gozdu že objemala z drevesom. Grin


No pa sem na hitro in Naletim na to , vidiš, bereš, razumeš..

Mene je pritegnilo, veš kaj -  LJUBEZEN -  močna BESEDA, kajne?
Tudi ZAME
In kaj ZMORE LJUBEZEN?
Vse, čisto vse...
Si že bila kdaj zaljubljena, Littlestar, OH, vem, da si..
Vem, vem, da to nima nikakršne povezave s tem, kar se tebi dogaja, ampak skušaj OTIPATI, kako utripa Tvoje Srce, ko SI Zaljubljena in Ko te Je Strah -  Menim, da je ENAKO...
Vem, da veš

Ljubezen NAM DA KRILA, da SMO, da ŽIVIMO.
TUKAJ -  SEDAJ!
In tvoje vprašanje je;

Quote:
Zakaj potem jaz ne vidim nobenega, ki bi mi lahko pomagal, razen sebe? Koga pa ti vidiš tu? Zakaj?


Menim, da iz enega samega RAZLOGA, popravi me če želiš, o vem, da me boš - ta razlog spoznavam tudi sama, ker ŠE VEDNO, draga moja MalaZvezdica, tudi jaz premagujem " strah" v sebi in NE NA  SEBI, v sebi.

Razlog;Jaz -  ne dovolim si, da SE OSVOBODIM, da se nečesa rešim, razbremenim. Nekaj me je Spremenilo, nekaj sem mi je zgodilo, počasi, počasi sedaj spozavam KAJ bi to lahko BILO... ŠE vedno Hodim in spoznavam....Strah, prepričana sem, da je podoben tvojemu - v veliki meri, si Ga sama Prikličem, z neko mislijo ali neko stvarjo  -  joj, vidiš, ne vem še...
Še spoznavam, ampak sem lažja, KER NE IŠČEM, marveč SPOZNAVAM...

In MIDVE
Hodili bova pot in GA "pregnali" za VEDNO, kajne..
Ti mi samo Zaupaj Svojega...
Oh, saj res si mi ga že...

Se bereva še...
Se strinjaš?

Lepo mi Bodi...  Kiss

Simona-simsi







Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Izgubljam se...?
Reply #66 - 12.03.2003 at 06:51:51
 
Quote:
Hvala za komentar.

Malce se še moram poglobit v tole; enkrat si zapisal, da se strah pojavi le pred nečim znanim. Kar zdaj pišeš pa je nasprotno - strah pred izgubo znanega, torej pred neznanim.

Ni nasprotno.
Ni pred neznanim, ampak pred nečim, kar poznamo ali pa si predstavljamo, da poznamo in te predstave ogrožajo našo varnost, torej nekaj, kar je v nas in kar poznamo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #67 - 12.03.2003 at 09:09:49
 
Quote:
Ni nasprotno.
Ni pred neznanim, ampak pred nečim, kar poznamo ali pa si predstavljamo, da poznamo in te predstave ogrožajo našo varnost, torej nekaj, kar je v nas in kar poznamo.


Ni nasprotno.. Tongue ni pred neznanim.. Tongue Naj kaj si pa ti navezan?

V glavnem, meni JE nasprotno in JE pred neznanim. Mislim, ker če bi res poznala Boga (varnost), misliš, da pisarila to vse?


Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #68 - 12.03.2003 at 09:12:35
 
Moonlight wrote on 12.03.2003 at 01:51:12:
Zvezdica pozdravlja MaloZvezdico...

Sedaj grem "malo v nočko" čuvat NAJINE sestrice.... Grin Wink

a Star12



Smiley Smiley Smiley Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Izgubljam se...?
Reply #69 - 12.03.2003 at 10:35:07
 
Quote:
Ni nasprotno.. Tongue ni pred neznanim.. Tongue Naj kaj si pa ti navezan?

V glavnem, meni JE nasprotno in JE pred neznanim. Mislim, ker če bi res poznala Boga (varnost), misliš, da pisarila to vse?



Imaš pa idejo o njem. Kajne ?

In ravno s tem si krojimo svojo usodo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Izgubljam se...?
Reply #70 - 12.03.2003 at 20:44:57
 
Quote:
Men se pa zdi da ti sam nakladaš, da dobiš pozornost od vseh nas. Ker jo rabiš. Ker ne znaš živeti svojega življenja. In kdo sem jaz? nepomembnež, senca, ki se je bojiš, resnica. In to kar napišem, te boli, ker je prav, da se soočiš z vsem. DIkler nisi pripravljena se soočit s svojim telesom, bo težko. Ne ti meni, da si se že, ker dokler ne moreš govoriti o sebi in svojemu telesu, dokler ne zaupaš, se ne sprejmeš. In mi gre prav na živce, ko praviš, da si že toliko naredila, pa ne moreš osnovnih stvari. Sebe imeti rada in si zaupati.

Veliko je takih, vendar, sedaj govorimo o tebi in s tabo. Tako, toliko za enkrat. Pa čakam, kaj boš napisala zdaj.

Kaj vse bom.


Tejka.
Menim, da vsi, ki se nekje znajdemo v krizni situaciji, ko iščemo neka vprašanja, postanemo nekaj " kar si ne želimo"
Iščemo pozornost, samo, da bo "bolečina manjša".
In je v večini primerov manjša, ko se tako Zupamo in razpišemo, kot se je malazvedica.
S tem se še bolj soočamo, Ja povedati si želimo TUDI to, da SMO nekje RANLJIVI.
In na to se oddzovemo z zavrnitvijo -  da le nismo...

In:


Menim, da ima malazvezdica težave, to niso "male"
Tudi sama se soočam z njimi  - no nekje podobnimi - strah je prisoten, tako kot pri njej
In vedno se od nekje "rodi" v to sem prepričana
Poseči je potrebno v globino sebe, se odpreti in čimveč govoriti
In veš kaj je najhuje
Ja to
Ko te nekdo "potlači", še bolj k tlom
S tem mislim, da te sooči z realnostjo, ampak glej -  tu moramo paziti, ker OSEBE osebno ne poznamo in ne vemo, kaj "zmore v sebi".
Potrebno je razumevanje
Sploh pa v tem primeru, ki izvira iz PSIHE ( ki ni nikoli enaka ), spreminja se iz sekunde v sekundo.
"včasih lahko naredi kaj po svoje", ko kaj prebere
Govorim v smeri  - ja "zloma v sebi"
To sem doživela že na svoji koži
Bilo je in s težavo sem se pobrala, dolgo - a sem se pobrala.
Poguma mi ni zmanjkalo, a sem se spremenila...

V večji meri - malazvezdica -  Spoznavaj, sledi občutkom, zakaj pride do napada " hitrega utripa srca"

S katerim občutkom se začne.
Gotovo je kak, prepričana sem

Naprimer ko že praviš, da se ustrašiš, ko zazvoni telefon -  kdaj si nazadnje "sprejela kak klic, ki "ti je ali zlomil srce ali dal težo tvoji duši"
Kaj je bilo, kar je povezano s klici.
Mogoče kaj pričakuješ, kar SI NE ŽELIŠ...

Ne poznam te še prav dobro, a si te želim, če bi mi ti odgovorila na ta dva vprašanja.

In še dodam, kar je tejka1 in je lepo napisala Tu

Imej SE RADA, malazvezdica, Zaupaj si in še Sledi SI!



Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #71 - 13.03.2003 at 10:19:22
 


Zvezdica12!

Tu ti odgovarjam na tvoje vprašanje glede klicev, bom pa morala malce bolj osebna bit, zato upam, da ne bom komu zatežila preveč.

Stavek Rada se imej! je tako preprost, ko je temu resnično tako. Ni sploh toliko to, da se človek ne bi rad imel, le ne zna 'ravnati' bolje s seboj v enem danem trenutku ali obdobju. Se izgubi nekako. To je tudi moja pogosta težava. Nastopi neka hendikepiranost v izražanju sebe, verjetno se sproži nek proces ozaveščanja, v katerem mislim, da naredim najmanj škode, da se ne odločam aktivno, ker se mi takrat sploh sanja ne, kaj je prav.

Moj vzorec se v veliki meri nanaša na mojega očeta. Ker ni bil fizično prisoten v mojem življenju, sem se nekako kmalu čustveno distancirala od njega in prevzela neko čudno vlogo apatične malodušnosti, ko je bil on v bližini ali je poklical. Ponavadi je zmeraj hotel iz mene izvleči neko naklonjenost in razumevanje za to, da je ubral takšno pot kot jo je. Ni je dobil, ni pa tudi nikoli bil deležen obtožbe od mene, predvsem zavoljo miru pred njim. Žalostno, ampak resnično je bilo, da manj sem ga videla, raje sem ga imela. V svojih temnejših obdobjih mi je zmeraj hotel prikazati sebe kot žrtev, v svetlejših pa ga ni bilo na spregled. Jaz mu nisem mogla odpustiti, zadnji dve leti je namreč živel tu, in sem se ga bala in izogibala, ker je pil, jedel močna pomirijevala in še kaj, katera mu niso pomagala pri izbruhih agresije. Bilo je grozno, kaj vse sem preživela ob njem. Ob priliki mi je rekel, da bo kmalu umrl, jaz pa sem krivična do njega, in čez teden dni je res umrl. Včasih imam občutek kot da ni imel več prostora tukaj, ker mu ga jaz nisem dala. Zato tud občutek krivde, ko nekomu ne morem pomagat.

Včasih lahko pomagam, kakor hitro pa začutim pritisk s strani koga, pa se mi zdi, da bom doživela živčni zlom. Zato me je strah, ko me pokliče en kolega, ki me zelo spominja na očeta in zmeraj hoče nekaj od mene. Tega se bojim. Bojim se, ker ne znam v danem trenutku  povedat, kaj čutim in mislim, ker sem skrčena od strahu in pod vplivom druge osebe.
Takrat ne vem, kaj je prav.
Počutim se hinavsko in neresnično, če mu naredim kakšno uslugo, ker čutim, da je to reakcija iz strahu pred tem, da mi bo čisto zatežil, da me ne bo pustil na miru, da se bom sama razžrla, kako sebična sem.
Po drugi strani pa mu ne upam rečt, da naj neha živet od podpore drugih, ker mi gre na živce.

Zanima me tisti "zlom v sebi" - kako si ga doživela?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Izgubljam se...?
Reply #72 - 13.03.2003 at 11:14:46
 
Sem ti reku, da ne moreš od sebe pričakovat, da boš lahko izpolnjevala  pričakovanja, ki niso bla niti jasno izražena. Še jasno izražena je težko,  ponavad to folku vsaj približno znese, vsaj dokler jih imajo za svoja. Ne morem si predstavljat, kako  lahko sebe kriviš za nezmožnost izpolnitve neartikuliranih pričakovanj drugih, ki si jih nardila  za svoja. Bi človek mislu, da je s takimi pričakovanji laže razkinut, ampak se mi tud iz podobnih travm moje  soproge  kaže, da so še bolj trdovratna. Ker neizpolnjena pričakovanja niso jasna, se jih je treba najprej  zmislt,  za vzdrževanje  umišljenih  predstav pa rabiš neprestano  prakso potrjevanja, si tako z njimi stalno okupiran in te čist skurjo. Al pa kuriš druge okrog sebe, res jebena situacija, ker v bistvu noben ne ve, kaj ti fali in kako bi ti lahko človek ugodu.

Po moje res  rabš samo tolažbo, da ni nč hudga, da nis nardila nč narobe in da bo še vse dobro. Mal po  očetovsko, ker klin se s klinom izbija.      Tongue  Undecided Smiley      
Back to top
« Last Edit: 13.03.2003 at 13:34:33 by titud »  
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #73 - 13.03.2003 at 18:24:40
 
Zvezdici mala, velika,  prva in druga, skupaj in narazen,

Ena od vaju je napisala, da ima socialno fobijo, pa ne poznam nobenega drugega na tem forumu, ki bi se bolj trudil biti prijazen, optimističen in vzdrževat socialne stike, pa ne samo tukaj, še kje drugje v omrežju. Da se meni zdi, da kar že malo pretirava, kot da tukaj kompenzira za tisto kar ne zmore v živo. Se mi zdi, da je ta njena socialna fobija pri njej en precej globok strah in nezaupanje do ljudi, morda še posebej pred njihovo fizično pojavo, upam da ni nič povezanega s samopodobo.

Druga vidim, kot da je vedno zmedena glede svoje vloge in pričakovanj drugih do nje in tega kaj bi ona ->morala<- čutiti in misliti v določeni situaciji. Če jo ima mama rada, zakaj je potem ni ob njej? Naj bo svojemu očetu mama ali hčerka ali kaj tretjega ali oboje ali nič od tega? Ga mora imet rada ali se ga mora bat? Kaj hoče, kaj pričakuje, kaj naj zdaj? (Pa zakaj ni drugače, zakaj ni tam nikogar zanjo, če ga pa potrebuje?)

Obe sta že kar precej zrasli in v tem življenskem obdobju je vsak korak navadno odgovornost vsakega posebej, tako odločitev za korak, kot smer. Ali delat korake v varnejšem kontroliranem okolju in postopoma, ali pogumno zakorakat v svet in tvegat hud strah in veliko bolečino, je sicer težko vprašanje, ampak se da oboje sprobat, pa videt, kaj komu bolj odgovarja.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Izgubljam se...?
Reply #74 - 13.03.2003 at 21:32:30
 
Quote:
Zvezdici mala, velika,  prva in druga, skupaj in narazen,

Ena od vaju je napisala, da ima socialno fobijo, pa ne poznam nobenega drugega na tem forumu, ki bi se bolj trudil biti prijazen, optimističen in vzdrževat socialne stike, pa ne samo tukaj, še kje drugje v omrežju. Da se meni zdi, da kar že malo pretirava, kot da tukaj kompenzira za tisto kar ne zmore v živo. Se mi zdi, da je ta njena socialna fobija pri njej en precej globok strah in nezaupanje do ljudi, morda še posebej pred njihovo fizično pojavo, upam da ni nič povezanega s samopodobo.


bp...

Oglaša se ti Star12, ne vem, ali sem "mala" ali velika zvezdica, lahko da sem nekaj vmes... Grin
Lepo si to napisal, že skoraj tako, da sem hotela seči po telefonu in te poklicati in te povprašati, kdaj " se lahko dobiva", tako nekje zunaj, kjer je veliko ljudi in seveda, v velikem mestu...  Grin Grin Grin  Wink
E pa to, lahka še vedno velja, kajne...
Premgovanje ovir je prva STOPNJA k temu - da premagam strah v sebi.
Ampak beri to.

Socialna fobija ali ne.
Ni vedno enako.
Pride z nekim občutkom, ko se nečesa ustrašiš, ampak trenutka ko se to zgodi se ne zaveš - pride sam od sebe. NE VEM, nihče tega ne razume, če tega še nikoli ni doživel na lastni koži.
Lepo si me zadel -  prebral
In Oh, Hvala ti za tako lepo energijo, ki si mi jo dal.
Lepe in prijazne energije na forumu   in na medmeržju, ki jih razdajam povedo koliko imam rada ljudi, seveda, tudi soočenje z njimi mi ne dela težav. Nikakor
Tisto, kar je -  nezavedn in nenaden strah - pride in gre
A v trenutku ko pride, sedaj ga že obvladam  -  je tako kot, da bi videl kaj ti jaz vem, reciva "zmaja". A tudi hitro gre..

In tisto, da že KAR malo pretiravam...  Grin
A veš DA BI TO MORAL REČI "Mojemu strahcu" ne pa meni.
E jaz mu to vedno pravim...
Sedaj pa se ne grem več...  Wink
In veš kateri način mu najbolj ŠKODI - SMEH...
V trenutku ga preženem...  Cheesy  Wink

In na tem forumu sem res EDINa, ker sem bila tudi pripravljena se o tem RAZPISATI, da mi je od nekje lažje razumet, zakaj, ker ko pišeš in napišeš, daš nekaj ven - s tem spoznavaš, še posebno pa če se oglasi nekdo, ki HODI skozi ENAKO kot ti, a tega tu še ni bilo, lahko pa da je bil in je samo prebral -  vzel, kar si je želel in dela sedaj na SEBi in Jaz enako...
No, želela sem reči, da nisem EDINA, na medmrežju vsekakor - TU PA!
Ampak S spoznavanjem in čiščenjem mi gre...
E, tole si tako lepo napisal, da upaš da mi nič povezano z mojo samopodbo...
Zlat si, o tem moram pa še malo premišljevati, mogoče pa bo to to...  Wink
Ker veš, kaj - ZAUPAM V LJUDI, samo ne vem ČE BODO ONI VAME...

Ampak saj pravim, DAL si mi misliti, bom se še oglasila, sedaj se MORAM pgovoriti z "njim"...  Wink Grin







Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7