Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 
(Read 41686 times)
himynameis
Guest




Re: Izgubljam se...?
Reply #75 - 13.03.2003 at 21:50:10
 
In zakaj toliko agresivne barve? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Izgubljam se...?
Reply #76 - 13.03.2003 at 22:31:40
 
himynameis wrote on 13.03.2003 at 21:50:10:
In zakaj toliko agresivne barve? Smiley


RDEČA....  Grin

Ljubezen...Smiley

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Izgubljam se...?
Reply #77 - 13.03.2003 at 22:56:09
 
Quote:
...pa ne poznam nobenega drugega na tem forumu, ki bi se bolj trudil biti prijazen, optimističen in vzdrževat socialne stike, pa ne samo tukaj, še kje drugje v omrežju
lp bp


Ampak, bp....  Cheesy
Tega pa kar ne morem in ne morem nehati Brati...www.linda-goodman.com/ubb/blushing.gif

Joj, a je temu res tako, če je sem tako vesela ..., pa ne me tako hvalit no... www.linda-goodman.com/ubb/blushing.gif
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Izgubljam se...?
Reply #78 - 14.03.2003 at 00:20:46
 
MalaZvezdica
Nocoj je nebo malo bolj Prazno .... Wink
Nekatere najine sestrice so se odločile, da me ne bodo "ubogale", včeraj so pri štetju manjkale in sem jih malo oštela -  danes jih pa ni...  Undecided
Ampak, vem kje so...  Wink
Tebe vedno najdem in to mi je lepo...  Cheesy
Ti si Najbolj svetla in Posiješ v vsej Svoji lepoti, kjerkoli Zažariš. ... ...

Danes si mi Posijala toliko, da je NEKDO našel pot iz teme...
O vem, da veš kdo to je...  Wink
In vesela sem, da veš...


V temle trenutku vem, da ne rabiš pametovanja, temveč nekaj, nekaj, čeprav ne veš kaj - nekaj, česar bi se oprijela, nekega stavka ali misli, KI BI TI DALA vedeti - TO JE TO.
Tako moram in BOM.
Malazvezdica, Tudi pri meni je bilo tako.
Ko sem ISKALA pomoč je nisem našla, DOKLER V sebi nisem bila dovolj prepričana, da SI JO ŽELIM, želim kot - Sprejela bom vaše napotke in misli in skušala delovati po njih.
Sprva sem se obotavljala, ni mi bilo lahko.
Ker  me je bilo strah večjih mest in ljudi, predvsem to, čeprav mi dobršen del ljudi to ne verjame, ker tega na svoji koži niso občutili -  pa to niso lepi OBČUTKI - lažje je dajati napotke, kot pa to doživljati. In neverjeti, da se je to res zgodilo.
Saj pravim, morate doživeti.

In Malazvezdica, res ti POLNA in ISKRENA Hvala, ker si se tako lepo delila in seveda odgovorila na zastavljena vprašanja.   Cheesy  
Z vsem žarom sem prebrala kar si napisala in upam, da si kaj medtem, ko si napisala tudi spoznala. Več kot boš napisala, več boš spoznavala, tudi pri meni je bilo tako, še posebno, ko me sprašuješ za moj "notranji zlom", ki sem ga doživela.

VEš kako je to bilo...
Pisalo se je leto 2001. Prvič, to je že vse na tem forumu. In zgodi se ravno v nakupovalnem centru. Prvič, takrat sem ga prvič začutila. Nikoli prej.Prej sem z veseljem tavala po centrih, kjer so bile gneče ljudi, pa mi ni bilo nič, še celo cel dan bi lahko vandrala med njimi. A bil je samo trenutek, ki ga še vedno pomnim, a ga sproti čistim. In nikomur nisem povedala, kako je bilo, le to, da mi je bilo slabo in to je  vse... pa temu ni bilo tako. Notranje sem si TAJILA, da me je strah, notranje ubijala moje misli, DA ME NI IN NI, a je z meseci, ko sem bila samo doma in nikamor nisem šla, če me niso prosili, pa še takrat s težavo, da se mi bo spet tisti občutek povrnil - bilo le še huje. Vedno, vedno, ko sem šla ven sem dobila enak napad - enkrat sem skoraj " omedlela" a sem se obvladala. NI se zgodilo, lahko pa bi se. In kar je bilo najhujše. Zaradi teh občutkov sem se zelo zaprla vase in "pristala v bolnici", tam pa so me zdravili čisto za nekaj drugega. Tajila sem še vedno, v sebi Držala. Vedno bolj sem bila tiho in nihče me ni premaknil iz mesta. Stala sem in Obtičala  - V Sebi. Nekje so me opazovali, in ker sem po naravi zelo mirno dekle so mi svetovali, da obiščem PSIHIATRA. A sem se podzavestno, odločila, da ga ne potrebujem, čeprav bi bilo dobro. In še vedno HODILA pot, V Sebi...In še kamorkoli sem šla, sem potrebovala nekoga ob sebi, takrat je bilo lažje, manj pristotnega strahu...

In kaj se zgodi...

Prijatelj me je nekam vabil - da bi bilo lepo in vse... Jaz pa... Povabilo nisem sprejela, ker sem se bala tega, da bi "se mi to zgodilo ravno ob njem" in sem jOKALA, dva dni Skupaj... Bila sem na moč objokana in ...
Dobim občutek, da je čas, čas, po 2-eh letih in pol, da Le POVEM, da ne skrivam več...  Smiley
Napišem pismo, dva in tri... Dobim nazaj veliko spodbude in kar je najbolj pomembno - o tem sem bila zmožna od tega trenutka, ko sem NAPISALA in oddala in dobila nazaj veliko razumevanja -  povedati tudi domačim.
Potem pa samo še pogovori...
In sedaj nekje še hodim pot, pot spoznavanja - le, da si želim, da mi stojijo samo ob strani, če v danem trenutku ne bi zmogla - ne pa da mi vedno govorijo KAKO in KAJ moram, ker me to najbolj muči in še bolj zlomi.

Malazvezdica, če imaš prijatelja, ki mu zaupaš - ZAUPAJ, osebno, pogovorno, razgovori se, čimveč, daj ven...
Meni je to pomagalo, in še ko so se smejali, da TO PA RES NIČ ni, naj se neham delat pa to, da je to tako, kot govorim in veš kaj...
Ko se spomnim njihovega smeha, se še jaz smejem in si dajem vedeti, da je vse skupaj RES ENA velika UGANKA,, zdravim pa jo s smehom in spozavanjem
S strahom sva bila soočena in veliko delala v tistem v čemer je ON največ UŽIVAL -  aha, to je Prestrašiti Star12, ko Hodi po mestu in ko hodi po kakem centru... Pa sva sem se mu začela smejat...
Sedaj vem in delujem, nisem še obupala, ker vem, da to ne IZGINE čez noč...
Spoznavam...


Quote:
Stavek Rada se imej! je tako preprost, ko je temu resnično tako.


Stavek je res Preprost, ampak če boš to nekaj časa vadila, predvsem pa pred ogledalom, boš videla koliko boš napredovala. Jaz tudi v tej smeri delujem. Lažje mi je, pa še smejem se veliko. Poskusi. Stavek  v takem trenuku kar ZAVIBRIRA. Dobi podobo, ki jo mora. To je v bistvu tisto, ko ne znaš ravnati s seboj, Se moraš pogledati Iz Oči v oči in Je bolje. Vedno bolj se, verjemi mi, iz tega tudi jok ni izključen, pri meni ni bil. Lažje mi je bilo..
Oh,poglej kaj ti tvezim, Ti mi samo deluj kakor ti je želja, jaz sem tako in še vedno TAKO!
Rada se imam, poln stavek, ko si zreš iz oči v oči - SEBE zreš.


Malazvezica, ker te ne poznam zelo dobro, ampak, ker si tako lepo napisala del tega, kar sama spoznavaš, da bi zmoglo botrovati tvojemu Strahu, sem zelo vesela, da SI.

Tudi jaz sem si na sledi in spoznavam!

Tebi pa želim, da se ne posvečaš DAJENJEM, marveč sprejemanjem. Menim, da imaš veliko prijateljev, ki bi ti prisluhnili, ti samo govori in lažje ti bo. Ne pusti, da bi te bolečina razjedla, to je natežje - moraš sedaj...

Prijatelju povej, da bi se rada sprošečeno pogovarjala, o vsem lepem, naprimer o dnevu, ki si ga ti ali on najlepše preživel/a. Deli se z njim in naj se on s teboj. Nikakor pa se ne sili, da bi DAJALA, če v danem trenutku res ne moreš.

Quote:
Po drugi strani pa mu ne upam rečt, da naj neha živet od podpore drugih, ker mi gre na živce.


Za to pa potrebuješ POGUM, in ko boš pripravljena spregovoriti o tem na glas, bo vse lažje. Sprejemala boš ti drugače in lažja boš v sebi, ker te ne bo nič bremenilo, kar se nabira...


Torej, malazvezdica. Še vedno te podpiram.

...Jaz Hodim in spoznavam
...Ti Hodi in spoznavaj, predvsem pa DELI SE. Opusti pomoč drugim, sedaj jo TI potrebuješ.

Govori in piši...  Wink Cheesy
Star12


P.s;himynameis;  ku-ku ...  Wink
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #79 - 14.03.2003 at 00:45:41
 
Moja predstava  zmaja je okužena z Gilliamovim Fisherman Kingom, kjer Robin Williams igra sicer simpatičnega klošarja, ki ga uspe paralizirat strah , ki  ga na ta način tudi potiska na obrobje. Njegov zmaj se pojavi kot konjenik okrašen z rdečim perjem, ki se prikaže iz plamenov in ga napade.

V filmu išče sveti gral, kar naj bi ga rešilo zmaja, saj veš, tisti kelih iz katerega popiješ skrivnost življenja. No življenje na koncu najde drugje ne na dnu keliha in zmaj izgine tudi brez svetega grala.

Jaz poznam takšne zmaje samo iz knjig in iz filmov. Pa kakšne drugačne malo bolj od blizu. In tvoj zmajček ne more biti posebno hud, če si pa ti tako prijazna in vesela Smiley

Če pa bom tebe uspel tako spravit iz tira, da se boš šla pogovarjat ali pa bost s svojim zmajčkom, pa morda ni bilo čisto brez veze. Če pa pišem neumnosti, pa ga bo tvoj smeh spravil v bolniško posteljo.

Jest ti pa čisto zaupam in verjamem, da si prav v redu. Pa verjetno bi se mi lahko še kdo pridružil.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Izgubljam se...?
Reply #80 - 14.03.2003 at 00:55:06
 
O ja, takoj, ker je res Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Izgubljam se...?
Reply #81 - 14.03.2003 at 01:35:33
 
Oj, bp-jček....

Mojga zmajčka si obdelal...  Grin
Joj, no...
Pa saj ni tak kot sem ga predstavila...  Grin Wink

Res lepo, da si to napisal, saj sem vedela da boš...  Wink

Je bila "ona zanka" -  "zmaja" -  a seveda, ker zmajev se SPOLH ne bojim...
A se jih mar vi...  Smiley

Grem SAMO na ZMAJevSKI most in ga že vidim, pa PROV nč me ni Strah...
Ups -  Straha ni strah...  Grin

Bp - Veselo mi BODI in še kaj se oglasi, bomo malo naprej...  Wink


Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Izgubljam se...?
Reply #82 - 14.03.2003 at 01:40:45
 
Devi wrote on 14.03.2003 at 00:55:06:
O ja, takoj, ker je res Smiley


Vuuuu-či Devi se Ti/mi Pridružuje - KAK SEM Jz en happy -"person" sedaj...

Devi Hval-či, Ti! ... ...

Obema  - Hvala!



Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #83 - 14.03.2003 at 10:20:59
 
Quote:
Zvezdici mala, velika,  prva in druga, skupaj in narazen,

Ena od vaju je napisala, da ima socialno fobijo, pa ne poznam nobenega drugega na tem forumu, ki bi se bolj trudil biti prijazen, optimističen in vzdrževat socialne stike, pa ne samo tukaj, še kje drugje v omrežju. Da se meni zdi, da kar že malo pretirava, kot da tukaj kompenzira za tisto kar ne zmore v živo. Se mi zdi, da je ta njena socialna fobija pri njej en precej globok strah in nezaupanje do ljudi, morda še posebej pred njihovo fizično pojavo, upam da ni nič povezanega s samopodobo.

Druga vidim, kot da je vedno zmedena glede svoje vloge in pričakovanj drugih do nje in tega kaj bi ona ->morala<- čutiti in misliti v določeni situaciji. Če jo ima mama rada, zakaj je potem ni ob njej? Naj bo svojemu očetu mama ali hčerka ali kaj tretjega ali oboje ali nič od tega? Ga mora imet rada ali se ga mora bat? Kaj hoče, kaj pričakuje, kaj naj zdaj? (Pa zakaj ni drugače, zakaj ni tam nikogar zanjo, če ga pa potrebuje?)

Obe sta že kar precej zrasli in v tem življenskem obdobju je vsak korak navadno odgovornost vsakega posebej, tako odločitev za korak, kot smer. Ali delat korake v varnejšem kontroliranem okolju in postopoma, ali pogumno zakorakat v svet in tvegat hud strah in veliko bolečino, je sicer težko vprašanje, ampak se da oboje sprobat, pa videt, kaj komu bolj odgovarja.

lp bp


Shocked Shocked Shocked


Star12. Hvala ti za vse. Danes sem imela lepe sanje, barvne... zato ti ne morem zdajle kaj pametnega napisat, razen to, da pravijo, da je barva Ljubezni bela in ne rdeča; ta bi naj bila barva strasti.
Smiley



Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Izgubljam se...?
Reply #84 - 14.03.2003 at 10:57:33
 
Ja L.Star, sem zaradi gužve opazu, tole kolobocijo. Ne vem kaj naj rečem. Sem jezen sam nase, ker sem zamudu, ker mi pozornost krade druga zadeva.

Hvala ti za vpogled, ki si ga dala. Veliko.

Res zanimivo. Moram se mal pazit.

Hvala ti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Izgubljam se...?
Reply #85 - 14.03.2003 at 11:02:26
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #86 - 14.03.2003 at 11:09:51
 
Gru Gru wrote on 14.03.2003 at 10:57:33:
Ja L.Star, sem zaradi gužve opazu, tole kolobocijo. Ne vem kaj naj rečem. Sem jezen sam nase, ker sem zamudu, ker mi pozornost krade druga zadeva.

Hvala ti za vpogled, ki si ga dala. Veliko.

Res zanimivo. Moram se mal pazit.

Hvala ti.


Hecno. Zakaj?

Pravim čudno zato, ker mam en občutek, da mi je žal, da sem tako zamerila, v bistvu sploh si nisem nikoli drznila obtozit, sad, zdaj ko pa malce sem, in niti nisem, pa mi je nekako hudo. Ampak na nek dober način hudo. Sploh da nekaj čutim, je ok. Najraje bi zbrisala text. Ker ga mam rada, pa vem, da je skoz bil z mano, pa še zdaj je. Sem pa glih včeraj v Auri brala, da obstajajo kao karmične bolezni, in v te se kao ne sme posegat. Nameravam se z radostjo zavedeti Življenja, in staršem  biti hvaležna zanj. Posebej pa še starim staršem in stricem, ker so skrbeli zame. Amen. Zmedena sem pa res.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Izgubljam se...?
Reply #87 - 14.03.2003 at 11:56:26
 
gape wrote on 14.03.2003 at 11:02:26:
zmaj:


Joj, in vi še kar o ZMAJčku...  Grin
Hecno, kako SMO GA prebudili...  Grin Wink
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Izgubljam se...?
Reply #88 - 14.03.2003 at 12:06:40
 
Quote:
Ni nasprotno..  ni pred neznanim..  Naj kaj si pa ti navezan?


Navezan sem na vse, kar me obkroža : ta forum, ta računalnik, to muziko, to stanovanje, to državo, svoje telo, na hrano, obleko.......
Skratka vse, kar je del mojega življenja.
Če ne bi bil navezan, ne bi bil del mojega življenja.

Pomembno je le to, kolikšni meri je vse to v moji zavesti in v kolikšni meri  sprejemam odgovornost za svoje navezanosti. Da jih sprejemam in tudi zavestno osvobodim, če čutim to potrebo.

R.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Izgubljam se...?
Reply #89 - 14.03.2003 at 12:22:34
 
Quote:
Star12. Hvala ti za vse. Danes sem imela lepe sanje, barvne... zato ti ne morem zdajle kaj pametnega napisat, razen to, da pravijo, da je barva Ljubezni bela in ne rdeča; ta bi naj bila barva strasti.
Smiley


Barvne sanje...  Cheesy
To je pa nekaj najlepšega....
Lahko še malo zaupaš KAJ SI SANJALA, da Si danes tako vesela...  Smiley
In Bela barva...
No, da ti malo povem;

BELA;

Belo; ki ga pogosto imajo za ne barvno, je kot simbol sveta, v katerem so pogosto izginile vse barve kot lastosti materialnih substanc... Na našo dušo delujeje belo kot absolutna tišina... Ta tišina ni mrtva, v njej pa kipijo žive možnosti... To je nič, ki je poln mladostnega veselja...

Prvotno je bela barva; barva Smrti in žalovanja...
Seveda pa pomeni tudi Čistost...
In je Nasprotje BELE...  Wink

Malo tvezenja...  Grin

Bela na splošno

Odseva; MIROST, OČIŠČENJE, HLAD, OSAMO in PROSTOR za razmislek.
Torej TEBE -  v tem trenutku, kjer si sedaj. Izbrala si si To barvo in Te vodi v Tako razpoloženje...

Poskusiva Z RDEČO;

Rdeča na splošno


Odseva; vitalnost, MOČ, toploto, čutnost, udobje, odločnost, pogum, prijatljstvo, samozavest...

To so lepše ENERGIJE barv, kot Bele - SE TI NE ZDI...

No, kje SVA sedaj ostali..  ???

Aha, malazvezdica je SANJALA v BARVAH...  Cheesy
Katere je bilo največ...
Katera je sevala?

Quote:
ta bi naj bila barva strasti.


samo malo...
moramo po slovar... Grin Wink

Sanjaj mi v Beli in Rdeči Barvi Še naprej...


Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7