Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 7
(Read 41681 times)
LittleStar
Ex Member




Izgubljam se...?
03.03.2003 at 10:31:33
 
Zadnje obdobje je izredno težko zame. Strah, strah, strah. Nimam stika s seboj, ne čutim varnosti, loteva se me eksistenčni strah. Tud boleham tako napol kakšna dva tedna. Bojim se, da se mi bo zmešalo od panike v moji glavi. Zmedena sem zelo, in nič ne morem pametnega delat, ker se ne morem skoncentrirat. Najbolj se bojim, ko sem doma... sama, če kdo pozvoni ali telefon, mi srce razbija kot noro. Kljub strahu odprem vrata. Kot da me nekdo potegne in nimam nobene moči se upirat. Razumsko se ne znam zmenit sama s seboj. Sama čustva so me. Zaupanje je daleč stran. Izredno močno čutim, da sem sama, hkrati pa občutim, kot da me nekdo napada. Tudi prijateljev se bojim, pravih pravzaprav nimam. Kar nekaj me jih prosi za raznorazne usluge, jaz pa ne zmorem sprejet še njihovih problemov. To sem lahko počela, ko sem imela dovolj energije. Ves tisti preostanek moči porabim, da se izgovorim, opravičujem, tudi sebi. Kar naenkrat pa odreagiram trdo, odločno. Tudi to mi ne pomaga. Mam en strašen občutek krivde, ko ne pomagam komu. Ne vem, ali je moj, ali 'mamin' ali celo 'očetov'  Zmeraj sem delala 'zanjo', živela sem tud 'njega', zdaj pa več ne morem. Ne vem, kaj mi je za narediti. Rada bi le našla svoj mir, imela svoj majhen prostor. Vsaj doma. Sem preveč navezana na mir?

Naj se neham upirat? Naj si neham želet svoj mir? Rabim pomoč?

Zavedam se, da me je že trgalo pred letom dni, smo pisali o tem, zdi se mi, kot da se vse ponavlja v še hujši obliki, ker se lekcije ( ne vem, kakšna bi naj bila?) nisem dodobra naučila. Takrat sem na zunaj rekla DOVOLJ in NE, v sebi sem pa nekako vedela, da bo prišlo spet pome.

Vseeno hvala za pozornost. Mi je kar malo lažje.


Back to top
 
 
IP Logged
 
JustMe
2
**
Offline

OM SHANTI SHANTI SHANTI

Posts: 66

Re: Izgubljam se...?
Reply #1 - 03.03.2003 at 12:24:44
 
sicer lahko tkole govort, vse kar ti lahko rečem je da čimbolj ozavestiš vse kar se ti dogaja, da imaš odprte oči, in spremljaš proces, ki se ti dogaja. Zavedanje, ozaveščanje in boš začela opazovati spremembe, ki te bodo peljale boljšim časom naproti

Kar se pa tvojega pomaganja oz. nepomaganja tiče, pač pomagaš kolikor lahko in ne kolikor bi si ti želela.

Vsekakor pa nisi sama in po vsakem dežju pride sonce

Zaupaj, živi polno življenje

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Izgubljam se...?
Reply #2 - 03.03.2003 at 12:38:20
 
Zvezdica, ne se bat Kiss
Strah je nasprotje ljubezni, saj veš...mogoče si ga pa sama izzvala, ker ti je bilo že do roba dovolj pod tako taktirko živet....(itak da si ga sama izzvala, vsaj nekaj v tebi ga je)...

zaupaj si, zaprosi za pomoč, pomagaj si...tja globoko v sebe poglej, kjer je stabilnost pa mir pa svetloba.

In dokler si v takih občutkih se ne sili v družbo, imaš vse pravice do svojega miru...nič ni narobe, če se zapreš pred svetom za kak mesec...te bojo že počakali.

Nehej se upirat, stopi na rob, sprejmi...RADA SE IMEJ !
objem (((((S))))) Kiss
P.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #3 - 03.03.2003 at 12:49:59
 
JustMe wrote on 03.03.2003 at 12:24:44:
Kar se pa tvojega pomaganja oz. nepomaganja tiče, pač pomagaš kolikor lahko in ne kolikor bi si ti želela.


Tega ne razumem. Kako naj vem sploh, kaj bi komu in kako pomagalo? Če me nekdo za nekaj konkretno prosi (večkrat), četudi imam možnost to narediti se en velik del v meni temu upira, saj sama ne bi (nisem) nikoli takšnih stvari prosila nekoga in sem šokirana. Se lahko ravnam sploh po čem drugem, razen po sebi?? Si lahko privoščim to, glede na trdo vzgojo, ki sem si jo bila primorana zadati? Kako naj bom bolj takšna kot ostali, če ne vem, kakšni so, vem le, da so drugačni in to me bega, ker se ne znam sporazumeti z njimi? Nehat gledat v njih na tak način, to definitivno se moram naučit.

Pravičnost in črnobela logika, ki se jo verjetno grem v stilu, če jaz ne, če sebi odtegnem, potem imam vso pravico tebi rečt enako ne, ni več aktualna in je mimo.


Devi wrote on 03.03.2003 at 12:38:20:
Nehej se upirat, stopi na rob, sprejmi...RADA SE IMEJ !


Devi, kakšen rob?? Kaj če pa padem v prepad? Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Izgubljam se...?
Reply #4 - 03.03.2003 at 13:19:46
 
Zvezdica, kaj pa imaš za izgubit? Sej veš, da se ti to ne bi dogajalo, če ne bi nečesa se hotla rešit?
Quote:
Devi, kakšen rob?? Kaj če pa padem v prepad?

ko boš pripravljena past, ne boš nikoli padla. Strah pred padcem je neskončen...ko preseže mejo tvoje sposobnosti za upiranje in se sprijazniš s padcem, se razblini. In dobiš darilo. Še en del sebe.

(grem se zdaj skrit, kake neumnosti govorim, a ne Lips Sealed, pri meni je tako, kako naj vem, da je pri tebi isto?)

Želim ti vse najboljše, karkoli že to je, saj veš. Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
JustMe
2
**
Offline

OM SHANTI SHANTI SHANTI

Posts: 66

Re: Izgubljam se...?
Reply #5 - 03.03.2003 at 13:22:38
 
pravš, da te je ene par prjatlov prosil za pomoč, da nimaš energije, kar jo imaš pa uporabiš za izgovore ali pa odločen NE, na vse to pa pride občutek krivde ker ne pomagaš?

tko sm jest to razumu, zato sm reku da se s tem ne obremenjevat, pomagaš kolikor lahko.

recimo da bi rada pomagala nekomu v vodi in sama ne znaš plavat, najprej sebe naučiš plavat, pol pa drugim pomagaš "plavat"

ravnaš se lahko samo po sebi, bodi zvesta sebi, resnična do sebe, najprej do sebe, potem pa do drugih

drugi so drugačni, sej smo vsi drugačni. Če gledam iz tvojega kota, ti in oni nista dve skupini, bl prov bi bilo ti in tisti, pa tisti in tisti ...  vsak človek je drugačen in nima smisla se podrejat enim vzorcem kakšni nej bi bili, bodi to kar si in življenje bo lažje, pogoj je pač da si zvesta do sebe

črnobela logika?, svet je vendar mavričen

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
tejka1
Guest




Re: Izgubljam se...?
Reply #6 - 03.03.2003 at 13:32:00
 
Zvezdica, saj veš, da nas je nekaj, ki vemo kako s temi ovirami. TI pa samo jamraš in veš kaj rabiš, storiš pa nič. Čas je za korak naprej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #7 - 03.03.2003 at 13:41:45
 
Ne vem, kaj rabim in kaj mi je storiti. Korak naprej? Kam? Niti ne vem, kdo sem. Kdo bo potem naredil korak?

Jamram. Ja, saj maš prav mogoče. Prav zato pa ne verjamem v takšne ljudi, ki po tvoje vedo/veste kako s temi ovirami, ker NE VEŠ, koliko naredim, in res nisi upravičena in pristojna, da rečeš kaj takšnega.. You don't know me.
Back to top
 
 
IP Logged
 
JustMe
2
**
Offline

OM SHANTI SHANTI SHANTI

Posts: 66

Re: Izgubljam se...?
Reply #8 - 03.03.2003 at 13:51:10
 
ja LittleStar, noben od nas ne ve kj moraš ti narediti, to lahko veš samo ti, mi ti lahko damo v najboljšem primeru samo ideje, nasvet, mogoče bo kdo clo več ali manj zadel, veš pa samo ti

če pa ne veš kaj naredit pol pa čakej in opazuj, intenzivno, aktivno in počasi boš vedela kam in kako

lahko pa sm čist mem usekal, ne vem

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #9 - 03.03.2003 at 14:15:26
 

JustMe wrote on 03.03.2003 at 13:51:10:
če pa ne veš kaj naredit pol pa čakej in opazuj, intenzivno, aktivno in počasi boš vedela kam in kako


Nisi sploh mimo usekal. Opazujem itak. Ko pa sem v neposrednem stiku z nekom, pa se vedem, ne vem..., po njegovo. Pa še zraven opazujem. Vem le, da tega ne želim več!! Potem pa se trudim ozavestit - pa se sprašujem, če sploh imamo kakšno izbiro oz. svobodno voljo okol tega, kako se drugi ljudje vedejo do nas, razen te, da se nehamo sekirat. Kaj, če je vse, kar moram naredit to, da dopustim do roba?, kot pravi Devi? Uf, kakšna zmedenost.

Nekdo mi je rekel, tako potihem, kot bi bil moj glas: saj veš, da ti noben nič ne more, če ti tega ne nočeš. Ne upam tega vedet. Je to res? Se imam za bati samo sebe? Ni to najbolj ironično, če ne veš kdo si?

Hvala vsem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Izgubljam se...?
Reply #10 - 03.03.2003 at 14:32:48
 
MILKA
Guest
Re: angeli2
« Reply #43 on: 18. Jan 2003 at 13:06 »  Quote  Modify  

--------------------------------------------------------------------------------

Tole bo: Pučko Bojan in Renata
   LOTOSOVA SVETLOBA
   Šinkov turn 50A
   Vodice 1217
   TEL: 018323054
    GSM: 041911948
   041889617
RES STA SUPER, ČE SI RESEN  

Obrni se na njiju, čutim da ti lahko pomagata!
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
JustMe
2
**
Offline

OM SHANTI SHANTI SHANTI

Posts: 66

Re: Izgubljam se...?
Reply #11 - 03.03.2003 at 14:49:10
 
//Ko pa sem v neposrednem stiku z nekom, pa se vedem, ne vem..., po njegovo. Pa še zraven opazujem. Vem le, da tega ne želim več!!//

heh, a veš da jest pr seb podobno opažam, da avtomatično prevzamem neko vlogo, ki pa mi niti ne odgovarja, skratka nisem sebi podoben, jest si to razlagam tako, da imam premalo energije za premostitev vzorcev, ki me silijo k takšnemu početju

//če sploh imamo kakšno izbiro oz. svobodno voljo okol tega, kako se drugi ljudje vedejo do nas//

kako bi mi mel izbiro nad tem kako se drugi vedejo do nas? lahko edinole posredno, z našim delovanjem

// Nekdo mi je rekel, tako potihem, kot bi bil moj glas: saj veš, da ti noben nič ne more, če ti tega ne nočeš. Ne upam tega vedet. Je to res? Se imam za bati samo sebe? Ni to najbolj ironično, če ne veš kdo si?  //

konc koncev je vse v naši glavi, mi smo vesolje v malem, sami odgovorni zase, tko da bi se lahko strinjal z zgornjim
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #12 - 03.03.2003 at 14:56:45
 
b5 wrote on 03.03.2003 at 14:32:48:
Obrni se na njiju, čutim da ti lahko pomagata!


To je spet ful za premislit. Sta bioenergetika? Še nikoli nisem tako poiskala pomoči, preveč si naložim, kaj vse bi morala povedat tam, da se predstavim in to.. in potem blokada.. Iti v to z dvomi z nezaupanjem? Ena jasnovidka mi je že zaškodila. Potem porabim celo večnost, da spet pridem do sebe. Ne vem...


JustMe wrote on 03.03.2003 at 14:49:10:
konc koncev je vse v naši glavi, mi smo vesolje v malem, sami odgovorni zase, tko da bi se lahko strinjal z zgornjim


A ni vse v 'srcu'?

Pa se opravičujem za pesimizem, al kaj je že to.

Back to top
 
 
IP Logged
 
JustMe
2
**
Offline

OM SHANTI SHANTI SHANTI

Posts: 66

Re: Izgubljam se...?
Reply #13 - 03.03.2003 at 15:10:07
 
ja no, v srcu, glavi, hotu sm povedat da je pač od nas samih odvisn

ja je res, boljše je srce

zdej pa hitr Lahko sm srce - Tabu poslušat
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #14 - 03.03.2003 at 15:17:49
 


JustMe wrote on 03.03.2003 at 15:10:07:
zdej pa hitr Lahko sm srce - Tabu poslušat


Ja, samo samo še malo. Grin

Samo še nekaj me zanima: praviš:

JustMe wrote on 03.03.2003 at 14:49:10:
...a veš da jest pr seb podobno opažam, da avtomatično prevzamem neko vlogo, ki pa mi niti ne odgovarja, skratka nisem sebi podoben, jest si to razlagam tako, da imam premalo energije za premostitev vzorcev, ki me silijo k takšnemu početju


Torej se zavedaš, da to nisi ti - v danem trenutku, ali kasneje? Kaj pa je tista energija? Ljubezen? In kakšnih vzorcev? Njihovih? Ali niso ti vzorci pravzaprav osebnostne meje? Sem spet zakomplicirala?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 7