Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7
(Read 41676 times)
aryan
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #45 - 06.03.2003 at 12:03:57
 
Quote:
Zakaj potem jaz ne vidim nobenega, ki bi mi lahko pomagal, razen sebe?

kam vse si pa ze gledala okol sebe, ali pa, kolk globok pa vidis v sebe?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #46 - 06.03.2003 at 12:12:17
 
Ne razumem tega vprašanja, aryan.

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #47 - 06.03.2003 at 12:36:25
 
pravis da mas probleme, in da potrebujes pomoc. kasnej reces da pomoci od zuni ne vids (ali ji ne zaupas), ker se ti zdi da lahko samo sama sebi pomagas itd.

kasn smisel je mel pol ta javno jamranje v prvem in kasnejsih postih. mogoce je mela pa tejka prav, da hoces le pritegnit pozornost nase. ampak zal tud od tega v koncni fazi ne bos dobila zadovoljstva katerga tok isces okol in okol.

poizvej raje kaj o tvoji pravi identiteti in deluj v skladu z njo, kakor da hoces na vsak nacin izcuzat kapljico zadovoljstva iz zmotnih identitet. v vecini primerov je to nase telo, v manj in tud v tvojem primeru pa je to um, z vsemi svojimi ekstenzijami. mogoce bos pa koncno enkrat ugotovila da avtosugestija le ni metoda ki nam bi prinssla zadovoljstvo. zakaj? ker je zgresen koncept. o tem sm se pa takrat velik ze razpisu v unem topiku. zarad tega ker ne vemo (ali nocmo vedet/priznat) kaj je tisto "res-jaz" ali "auto".

nikol nismo bli, nikol ne bomo in tud zdej nismo izkljucni/absolutni krojac svoje usode. vsak dan nam izkusnje to kazejo, vendar ponavad mi spretno zapremo oci ko se pojavjo, kot zajec ki vidi pred sabo lacno lisico in se mu zdi da je resu zadevo. sreca je samo v nasi naravni poziciji. ne v najvisji al pa sploh nikakrsni poziciji.

meditiraj o uporabi sluzbenga vozila.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #48 - 06.03.2003 at 14:21:25
 

Mah to je noro. Nisem rekla, da ne zaupam pomoči od zunaj. Le ljudem ne zaupam v toliko, da bi si dopustila do sebe čisto, ker vsak iz sebe izhaja, zato največ, kar lahko naredi kdo, je, da skrbi zase, govori zase, ali če govori o kom drugem, naj se vsaj zaveda, da so to le njegove projekcije v tistega.  

Pa tud nisem prosila pomoči. Le pod vprašaj sem postavila, ali jo potrebujem. Ko sem topic odprla nisem razmišljala o smislu, pač ga sem, ker sem (bila) v stiski. Ne morem predvidet vseh reakcij. Kakšen smisel ima potem sploh karkoli?

Glede tega, kar tejka pravi, ona lahko sicer ima zase prav, koliko hoče, ampak naj ne govori zame, kot sem že povedala, ker me ne pozna. Takšen klasičen kao psihološki prijem - napad na nekoga pa itak vsak lahko izvede. Ja, razbijanje vzorcev pa še kaj. Najboljše, da kar z macolo udariš po človeku, ki je itak sam po sebi že en velik vzorec oz. model vesolja, če te tolko motijo svoji vzorci, ki jih projeciraš v druge.

In kot da bi bilo zaupanje otročje lahko po vsem, kar človek doživi.

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #49 - 06.03.2003 at 14:53:29
 
ja ok, pol pa se naprej plavaj v oceanu vzorcev in psiholoskih prijemov in mentalnih ekscemov. direkt to sm ti hotu povedat, da bos bolj tezko tam najdla oz. izcuzala kaksno kapljico zadovoljstva. ko pa bos zejna, pa povej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Izgubljam se...?
Reply #50 - 06.03.2003 at 15:06:21
 
Quote:
a sm ti odgovoru kej


Tako pojmovanje nivojev kot ga ti popisuješ je globisko ostrenje  hologramske slike sveta. Vse je že v eni sliki, samo nismo še spsobni še vsega videt, dokler ne izkristaliziramo  pogleda.

V naši kulturi se celovito sliko sveta  gradi  drgač: mozaično kot zlaganje posameznih delčkov   ali v zaporedju izdelanih sekvenc   kot v filmu. Skoz neskonče nize si ustvrjaš vedno popolnejšo sliko.

Po moje se do celovite slike sveta lahko pride po obeh poteh. Na obeh pa lahko tud obtičiš v magli, razcepljenosti in splošni duševni zmedi. Način dojemanja nivojev oz. izgradnje slike sveta ni sam po seb nobeno jamstvo, ki te duševne zmedenosti lahko v naprej obvaruje. Bolj vanžen  je pritisk, s katerim   trenutno vpliva na tvojo dušo. Ta pritisk  pa pomaga določat večina s svojo maso al pa manjšina s svojo energijo.

Enako izgubljenga se človk skratka lahko počut, če  obrisa celotne podobe ne more izostrit al pa razpoznat iz niza neskončno mnogih. V obeh primerih te napadi panike pa tesnobe pahnejo  na stran, ki deluje na tvojo dušo bolj integrativno bodisi z večjo maso al pa večjo energijo.

Quote:
če grem nazaj na topic ... več ko se posamznikov izgublja, bolj je vesolje igubljeno.
in bolj ko se vesolje najde, več se posameznikov najde.

glih zato pravmo, da lahko spremeniš samo sebe in  s tem največ pomagaš drugim.


V tem tvojem izvanju mi ni čist jasn, od  kje posmeznik v vesolju  najde moč, da bi pomagl seb, ko z drugimi vred drvi v pogubo. Jest bi si to razložu tko, da  se zgodi en pradoks: da se mu pod pritisikom mase izkristalizira slika sveta s tako ostrino in energijo, da lahko tako pepričljiv sliko sveta vsaj v obrisih dojamejo in prevzamejo kot svojo tud drugi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #51 - 06.03.2003 at 15:06:55
 
Quote:
ja ok, pol pa se naprej plavaj v oceanu vzorcev in psiholoskih prijemov in mentalnih ekscemov. direkt to sm ti hotu povedat, da bos bolj tezko tam najdla oz. izcuzala kaksno kapljico zadovoljstva. ko pa bos zejna, pa povej.
Aryan,

ti želim, da si mentalne ekceme čimprej pozdraviš

na zdravje in hvala vsem ki so kdaj prispevali kakšno dobro kapljico,

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Izgubljam se...?
Reply #52 - 06.03.2003 at 15:47:55
 
Quote:
Najboljše, da kar z macolo udariš po človeku, ki je itak sam po sebi že en velik vzorec oz. model vesolja, če te tolko motijo svoji vzorci, ki jih projeciraš v druge.
 

Angry Smiley Cheesy Grin

Ja, to je tista  finta, ki je dolg nism štekov: zato ker nas motijo lastni vzorci, jih projeiciramo v druge, kjer se nam kažejo nazaj kot njihovi. In tako se nam zdi, kot da je nekaj narobe z vesoljem in ne našimi vzorci tega vesolja. Zato ko se   spravljamo na druge, se spravljamo z macolo direkt nad vesolje, ki ga želimo na ta način uskladit s svojim modelom. Zato gape tko navija, da je treba začet vzorce spremijna pr  seb. Samo po katermu modelu, če smo original  sposoben zaznavatsamo deformiran skoz t lastno projekcijo? A sploh je kakšnen original?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #53 - 06.03.2003 at 16:05:54
 
titud wrote on 06.03.2003 at 15:47:55:
 

Zato gape tko navija, da je treba začet vzorce spremijna pr  seb. Samo po katermu modelu, če smo original  sposoben zaznavatsamo deformiran skoz t lastno projekcijo? A sploh je kakšnen original?    


Pa saj nena samo gape navija za to, da se sebe spreminja. Uf. Wink Še enkrat: eni najprej 'zunaj' sebe usmerijo pozornost in raziskujejo (naravo, živali, ljudi..., eni pa sebe, svojo notranjost v povezavi z  vesoljno urejenostjo (hermetizem). Dokopati se moramo le do prostovoljenga sočutja in senzibilnosti, ko imamo opravka z komerkoli ali čemerkoli - vse je fragile in original.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Izgubljam se...?
Reply #54 - 06.03.2003 at 20:03:48
 
Quote:
In kot da bi bilo zaupanje otročje lahko po vsem, kar človek doživi.

to je naloga ... zaupanje namreč

lahko enga mojga učitelja, ki je tudi zdravilec povprašam, če bi te 'pozdravu', če hočeš seveda.
če meni in posredno njemu toliko zaupaš.





titud wrote on 06.03.2003 at 15:06:21:
Tako pojmovanje nivojev kot ga ti popisuješ je globisko ostrenje  hologramske slike sveta. Vse je že v eni sliki, samo nismo še spsobni še vsega videt, dokler ne izkristaliziramo  pogleda.

kje si pa ta izraz najdu?

* Način dojemanja nivojev oz. izgradnje slike sveta ni sam po seb nobeno jamstvo, ki te duševne zmedenosti lahko v naprej obvaruje.
Bolj važen  je pritisk, s katerim trenutno vpliva na tvojo dušo. *

dej mi to razlož mal bolj natančno



Quote:
gape:
več ko se posamznikov izgublja, bolj je vesolje igubljeno.  
in bolj ko se vesolje najde, več se posameznikov najde.  
zato pravmo, da lahko spremeniš samo sebe in  s tem največ pomagaš drugim.  

Quote: titud
V tem tvojem izvanju mi ni čist jasn, od  kje posmeznik v vesolju  najde moč, da bi pomagl seb, ko z drugimi vred drvi v pogubo.

se reče (hipotetično seveda)
zvezdica se izgubi, posledično je izgubljenih še nekaj ljudi ... ljudi ki so odvisni od nje ... ker zvezdica izgleda (je) močna oseba, ki pa ima naš skupni problem.
ego.
zdej ... se reče ... a je vesolje izgubilo na svoji kvaliteti ko je izgubilo močno bitje kot je zvezdica za nekaj časa ali je pridobilo s tem?
po mojem globinskem ostrenju je izgubilo.
moč.
ljubezen.
ker zvezdica bo ostala zaciklana u svojem vzorcu.
vzorcu katerega sama ne vidi.
ona celo misli da ji ta pomaga pri življenju.
in posledično učenju.

en tak vzorc je da morm kadit mal tobaka še, zato da si mal zapiram srčno čakro ... da se mal bremzam u glavni nalogi ... tobak mi u bistvu pomaga.
pa MI ne.
niti mal.
z njim si kupujem čas ... in se ciklam.


kaj si hotu povedat/prašat titud?
nebi kr neki blodu ... se mi ne da več ... učasih se mi je še dal.

se še vedno sprašuješ o originalu?




vse je original in vse je del originala in je slika originala in je eno ... z originalom in JE ORIGINAL.
na enem nivoju ... mogoče tm clo ni nivojev niti več naprej ... ampak to ni pomembno ... pomembni so višji občutki ... očutenje višjih nivojev ... živeti v njih ... živeti višje nivoje sreče in ostalih pridevnikov značilnih za svet dvojnosti.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Izgubljam se...?
Reply #55 - 06.03.2003 at 20:20:46
 
recimo zavest in kolektivna zavest

una fora s prstom in prtom na mizi
prt je meja med energijo ki jo imamo kot kolektivna zavest nabrano nad slovenijo. miza in dol je slovenija.
in zdej postav sebe notr ... pod prt ... postav notr prst in ga obrn navzgor ... in dviguj prst.
prt se dviguje.
spodaj je vedno več prostora, vedno več luči (če gledaš od spodaj) ... ker skozi prt se ne vidi.
skupna zavest je taka.
to se ve.
ego to VE. to MORA VEDET ... TAKO GA NAUČIJO.
gor na višjih nivojih seveda so podatki bolj 'u jedro'.

nima veze.
a še dviguješ prt?
a je že kej težk ratu?
poglej mal okrog sebe tm spodi in poglej kolk ljudi sploh prt drži gor s tabo.
prt nad slovenijo ... da ljudje niso totalno poneumljeni ... vsaj nekaj VEDO.
ker tisti ki vedo tisti upravljajo svet ... tega včasih niso vsi vedeli, danes to ve vsak, zato bi ga tud vsak po svoje upravlju ... tko pa ne gre, gre samo po skupni poti.

skratka ... če hočeš met veliko zavest, moraš met veliko moč ... relativno majhna moč se rabi da se pride do prta ... navzgor je pa težje ... od prta naprej ... po nivojih gor.
brez moči ne gre ... imho.
brez ljubezni lažje kot brez moči, pa vseeno lažje z ljubeznijo kot z močjo. in lažje z verjetjem kot z prepričevanjem.

tako ja ... prt je zelo bolj elastičen, da za tabo gre po tvoji uhojeni poti do višjih nivojev lahko le omejeno število ljudi ... in če ti ne prinesejo s seboj nič moči, se tunelček nič ne razširi ... e ko raztegnemo tunelček po celi sloveniji, do naslednjega vmesnega nivoja, takrat se lahko konkretno odpočjemo ... sej ne ... to je šele začetek
Grin
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Izgubljam se...?
Reply #56 - 06.03.2003 at 20:40:28
 
Quote:
Zadnje obdobje je izredno težko zame. Strah, strah, strah. Nimam stika s seboj, ne čutim varnosti, loteva se me eksistenčni strah. Tud boleham tako napol kakšna dva tedna. Bojim se, da se mi bo zmešalo od panike v moji glavi.



Littlka.
Kak jest vidim to, kar pišeš v tem delu.
Strah, varnost, panika... to so občutki, ki izhajajo iz dela tebe, ki rabi biti potolažen.
Kako se boš potolažila... ? Kaj rabiš, da bi se čutila varno?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Izgubljam se...?
Reply #57 - 07.03.2003 at 09:20:12
 
Quote:
Še enkrat: eni najprej 'zunaj' sebe usmerijo pozornost in raziskujejo (naravo, živali, ljudi..., eni pa sebe, svojo notranjost v povezavi z  vesoljno urejenostjo (hermetizem). Dokopati se moramo le do prostovoljenga sočutja in senzibilnosti, ko imamo opravka z komerkoli ali čemerkoli - vse je fragile in original.  


Ja, dokopat, se se je treba do prostovoljne sočutja in senzibilinosti. Ne si prisvajt projekcij drugih nase za izhodišče svoje senzibilnosti in prav tako  ne svojih projekcij na druge jemat kot izhodišče njihove senziblinosti.  Skratka ne živet za izpolnjevanje pričakovanj drugh niti svojih, ker je vsako pričakovanje vsaj dvakrat potvorjeno. Bit skratka senzitiven, to  je sposoben vsrkat vase projekcije drugih brez odseva in hkrat  sevat kristalno jasnost svojega orginila tko, da ga drugi ne občutjo kot lastno projekcijo.

Neizpolnjiva  naloga že v temelju, še posebej, če si jo naložiš v obliki izpolnjevanja  pričakovanja, magari lastnega. Ni čudn, da se človeku zalomi... Undecided Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #58 - 07.03.2003 at 09:36:42
 
gape wrote on 06.03.2003 at 20:03:48:
zdej ... se reče ... a je vesolje izgubilo na svoji kvaliteti ko je izgubilo močno bitje kot je zvezdica za nekaj časa ali je pridobilo s tem?
po mojem globinskem ostrenju je izgubilo.
moč.
ljubezen.
ker zvezdica bo ostala zaciklana u svojem vzorcu.
vzorcu katerega sama ne vidi.
ona celo misli da ji ta pomaga pri življenju.
in posledično učenju.



Vesolje ni izgubilo in ne more izgubiti. Vesolje je Vesolje. Kdo določa kvaliteto? Človeški ego.

In kaj pomaga Vesolju močno bitje, če ni avtentično močno - brez strahu?
Embarrassed

Sicer pa sem zadnjič prebrala, da je tudi Dalaj Lamo velikokrat strah, pa se nekako pobota z njim.
Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
m333
Guest




Re: Izgubljam se...?
Reply #59 - 07.03.2003 at 12:44:38
 
Quote:
Zakaj potem jaz ne vidim nobenega, ki bi mi lahko pomagal, razen sebe?  


Dost je tega.

Si znaš to reči. Dost je tega... ne znam, ne morem, ne vem, ne vidim, .... dost je te neresnice.

Le kdo bi ti lahko pomagal. Nobeden. Dejstvo. Pa še to zelo dobro veš. Veš, a ne, da veš.

Vsi odgovori so v tebi. Tako, kot so vsi odgovori za mene v meni.
Nobeden ne bo bolje od tebe vedel, kaj naj narediš, da se boš bolje počutila.

Res, kar lasje mi grejo pokonci...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7