Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7
(Read 41696 times)
LittleStar
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #30 - 04.03.2003 at 08:25:43
 
Quote:
Men se pa zdi da ti sam nakladaš, da dobiš pozornost od vseh nas. Ker jo rabiš. Ker ne znaš živeti svojega življenja. In kdo sem jaz? nepomembnež, senca, ki se je bojiš, resnica. In to kar napišem, te boli, ker je prav, da se soočiš z vsem. DIkler nisi pripravljena se soočit s svojim telesom, bo težko. Ne ti meni, da si se že, ker dokler ne moreš govoriti o sebi in svojemu telesu, dokler ne zaupaš, se ne sprejmeš. In mi gre prav na živce, ko praviš, da si že toliko naredila, pa ne moreš osnovnih stvari. Sebe imeti rada in si zaupati.

Veliko je takih, vendar, sedaj govorimo o tebi in s tabo. Tako, toliko za enkrat. Pa čakam, kaj boš napisala zdaj.

Kaj vse bom.


Kaj je s tabo, človek? Saj si, a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #31 - 04.03.2003 at 08:27:34
 
Dragi gape: ta količina, ki si jo spisal in celo globina je tumač za mene zaenkrat. O tem ravno pravim, da ne zmorem se poglabljat v drugega. Bom pa se potrudila, sprintala in ti poskusila na vse odgovorit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Izgubljam se...?
Reply #32 - 04.03.2003 at 09:44:14
 
Quote:
da ne zmorem se poglabljat v drugega


Kako pa misliš najti sebe, če je tvoja namera se poglabljati v drugega ?

Mi je poznan ta vzorec.....
Lahko si dober svetovalec in veš vse, ampak o sebi pa ničesar.....


Robi
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #33 - 04.03.2003 at 09:50:56
 
Quote:
Kako pa misliš najti sebe, če je tvoja namera se poglabljati v drugega ?



Kdo je rekel, da je to moja namera? To je moja navada, ki bi jo rada razrešila.

Recimo, kar je gape spisal mi je res blo tu mač, ker sem dobila občutek, kot da ful rabi in pričakuje, da bom odgovorila na to, kar je tako izčrpno spisal. Jaz pa se ne strinjam z večino tega, in nočem, da izgleda, da ga ne sprejemam, ker sem samo osebnostno 'drugačna'. Zato sem si vzela čas.


Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Izgubljam se...?
Reply #34 - 04.03.2003 at 11:08:39
 
ti si kr uzem cajt ... noben blem ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Izgubljam se...?
Reply #35 - 04.03.2003 at 11:26:19
 
Po simptomih, ki si jih opisala v uvodnem  postu, si jest takega psihičnega stanja ne znam predstavljat drgač kot da je izzvano z občutkom krivde, da nekomu ne izpolnjuješ pričakovanj. Pa sploh ni važno komu, saj si ta pričakovanja itak ponotranjila. Zadevo po moje še dodatno otežuje dejstvo, da ta pričakovanja niso bla od tega drugega nikol jasno izražena, tko da pr seb ne najdeš argumentov oz. opravičila, zakaj jih ne zmoreš izpolnt. Ker jih ne najdeš, jih temu drugemu tud ne moreš zmetat v glavo, zahtevat znižanje zahtev do tebe, se mu zvito izognt, ga zaprosit  za razumevanje, ga zaprostit odpuščanje in kar je še teh mehanizmov, da si človek zmanjaša psihični pritisk in nardi lajf znosen.  Zato  zdaj pri vsakem stiku s konkretnim drugim cvikaš, da boš morala pred njim polagat račune za nekaj, kar sploh ne veš točno, kaj naj bi to blo. Zato narajš nebi imela opravka z nobenmu, če bi se dalo  še  s sabo ne. Zato  ti je  duhovnost kot precej abstrakten a hkrat totalen princip za razreševanje življenjskih problemov tko privlačna zadeva. V njej pač vidiš  možnost, da se boš znebila dost nejasnih psihičnih pritiskov, ki te čist konkretno pritiskajo k tlom.  
Zato tud če maš 'za vratom' čist konkretnega človeka s konkretnimi in jasno izražennimi pričakovanji, jih takoj trancendiraš v ene splošne pa nejasne zahteve, ki mu jih zato kao ne moreš nikol do konca zadovoljivo izpolnt.  Isto delaš seb, ko se delaš, da ne veš kaj ti je za nardit, čeprav ti fali čist ena konkretna zadeva, bom mal hudoben, magari en slasten krof. Po drugi strani pa  v svojem okolju (tud tle na netu), po moje veljaš za dost lucidno punco, ki točno določena in jasno izražena pričakovanja zna perfektno in zanesljivo izpolnt in se je v bistvu nate po moje  možno 100% zanest. Problem je torej v tem, da sama seb postavljaš previskoke in preveč nejasne zahteve, da bi jih mogla v rel-lajfu izpolnt,  zato ni čudno, da te prijemlje tesnoba.  Res da sta zato morda kriva ata pa mama, ki sta bla zate bolj duhovni kot konkretni pojavi, ampak klin se po moje s s klinom izbija. Bod več med konkretnim  folkom s čist banalnimi in vsakdanjimi pričakovanji do tebe  in sama sebe zamot s čist  konkretnnimi  in jasnimi  opravili, pa boš vidla, da bo reševanje problemobv na duhovnem nivoju sčasoma  postalo samo en tvoj dodaten šarm, ne pa ena vzpredna opsesija, v katero se zaplezaš, ko hočeš rešit napade tesnobe ob navadnem telefonskem klicu. Tongue Undecided Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #36 - 04.03.2003 at 13:48:16
 
Quote:
a si pripravljena probat?


A je pomembno?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #37 - 04.03.2003 at 13:55:08
 
titud wrote on 04.03.2003 at 11:26:19:
Isto delaš seb, ko se delaš, da ne veš kaj ti je za nardit, čeprav ti fali čist ena konkretna zadeva, bom mal hudoben, magari en slasten krof. Po drugi strani pa  v svojem okolju (tud tle na netu), po moje veljaš za dost lucidno punco, ki točno določena in jasno izražena pričakovanja zna perfektno in zanesljivo izpolnt in se je v bistvu nate po moje  možno 100% zanest.  Undecided


Ne delam se, da ne vem, kaj mi je za naredit! Kolikokrat še naj to rečem? Ko ne vem, res ne vem, ko pa kao vem, pa velikokrat naredim kontra. Ne vem zakaj ta štrlina (slastnen krof?). Ker če bi se res zavedela, potem bi definitivno to tud naredila. 100% zanesljivost -  ta pa je huda iluzija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Izgubljam se...?
Reply #38 - 04.03.2003 at 14:01:36
 
Ko si v gozdu ne vidiš dreves.  Grin Vidiš le gozd.
Zatorej pusti k sebi nekoga, ki mu zaupaš ali si vsaj mu, da ti pokaže drevo. Ali pa se po občutku obrni na nekoga, že tu na netu jih je velik, ki bi ti lahko pomagali, če bi jim pustila....
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #39 - 04.03.2003 at 14:37:25
 
b5 wrote on 04.03.2003 at 14:01:36:
Ko si v gozdu ne vidiš dreves.  Grin Vidiš le gozd.
Zatorej pusti k sebi nekoga, ki mu zaupaš ali si vsaj mu, da ti pokaže drevo. Ali pa se po občutku obrni na nekoga, že tu na netu jih je velik, ki bi ti lahko pomagali, če bi jim pustila....


Itak mi pomagate vsi, s tem, da ste takšni kot ste. Pomaganje je tako širok pojem, da ga enostavno ne morem opredelit. Saj smo vendar soodvisni na nek način. Brez ljubezni itak ne bi preživeli.

Zakaj potem jaz ne vidim nobenega, ki bi mi lahko pomagal, razen sebe? Koga pa ti vidiš tu? Zakaj?

Drugač pa sem se v gozdu že objemala z drevesom. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Izgubljam se...?
Reply #40 - 04.03.2003 at 14:45:03
 
Zvezdica, imam gadan osječaj, da si ti sploh nočeš kaj preveč pomagat...

Pojdi k bioenergetiku, jst sem bila 2x v obdobju depresije pred 6 leti. In mislim, da je kar pomagalo, škodilo ziher ni... Ti bo mal zrihtal pretok energije,  ti bo to pol mal misli očistilo...

Jst držim pesti zate...

btw Gape, to si vse ful lepo in fajn napisal, je tudi men pomagal... Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Izgubljam se...?
Reply #41 - 04.03.2003 at 15:21:26
 
Verjamem, da ne veš kaj maš za nardit in da si iz tega nardila resn problem.  Večina folka  svojo  sliko sveta gradi  na podlagi izponjevanja konkretnih  pričakovanj, ki jih ima ta svet do njega. Znotraj take slike sveta takoj vedo, kam pa kako se umestit s posamičnim dejanjem, tako da bodo vsakič izpolnil njegova pričakovanja. Zato si iz tega, če v vsakem hipu sprot ne vedo točn, kaj jim je z nardit, ne delajo resnega problema, ker karkoli bodo naredil, se jim bo ta slika bodisi zbistrila bodisi zmeglila in bo vsako dejanje dragoceno vsaj kot izkušnja.  

Verajmem tud, da je hudo tesnoben občutek, da vedno, ko bi morala  nekaj nardit, nimaš  slutnje te  celotne slike pred sabo in tud ko boš karkoli nardila, se ti ta slika  ne bo razkrila. Za  pričakovanji pač  ni nobene konkrentne slike,  zato ti tud pravim, da moraš iz te percepcije sveta kot  izpolnjevanja pričakovanj iztopit. Je treba pač it po uni malo tesnobni  in negotovi poti, ko se ti iz vskega  posamičniega dejanja sproti sestavlja celovita podoba sveta brez vnaprejšnjega jamstva, da je prava, ker pač ni utemljena na izpolnjenih pričakovanjih.  

Na mal daljši rok  z malo sreče pridemo pa vsi do iste  čiste slike, zato tud pravim, da vsakem trentku  morda deluješ 100% zanesljivo, čeprav ti s tvojega subjektivnega stališča tega ne dojemaš tko in  ti tega objektivno tudi mogoče prikazat.  Bi se blo pa fajn zavedat, da če se ti tega ne zvedaš, nisi nujno nezanesljiva, tako kot ni nujno, da so edino zanesljivi tisti, ki gradijo svoj svet na   izpolnjevanju konkretnih pričakovanj. V bistvu se bi moral vsi  pogosteje znajt v obeh percepcijah, zato da bi nehal precepcijo drugega bodisi poveličevat bodisi zaničevat.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Izgubljam se...?
Reply #42 - 05.03.2003 at 14:49:15
 
In če vam še ni jasno, kaj se dogaja, vam podarjam še tole znanje: ker obe sili - bela in črna silovito naraščata, nastajajo v ljudeh ogromna brezna, ki jih lahko takoj pokončajo. Ljudje množično postajajo duševni bolniki (čeprav so to že od nekdaj - sedaj je to tem izraziteje), ni več moči za delo, ni več moči za življenje. In sedaj je priložnost za ozdravitev hkrati večja kot kdaj koli. Kajti ljudje se hkrati zavedajo tudi brezna, ki ga imajo. Prej se niso. Zmagaš pa lahko samo, če se zavedaš. K zavedanju nas vse sili silovita sila preobrazbe, ki je zajela ta planet in vse vesolje. In tako je prišel čas, da se človek sooči s tem kar je v resnici. Resnica ga bo odrešila, laž pogubila. Amen.


"Kdor veruje vame, kdor zares veruje, bo večno živel".
Maitreya - alias Kristus.

http://home.amis.net/barsekb/html/novice.htm
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Izgubljam se...?
Reply #43 - 06.03.2003 at 11:40:39
 
Gape, a ti meniš, da so duševne stanja  le odraz duhovne narave? Oz. če so duhovne narave, zakaj je  tko  nujno, da se duh odraža  tako kolektivno? Oz. če je to tko nujno, a ni morda zato ravno obratno: da se naša posamična duševna stanja, ko dosožejo v družbi  eno kritično maso, nam samim dojemljiva  le ko eno splošno stanje duha, ki  nas tera v brezno ali dviguje v blaženost?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Izgubljam se...?
Reply #44 - 06.03.2003 at 11:59:10
 
titud ... glih se danes prebijam čez
simptomi religioznosti
stran 5
simbol ... zmaj

in morm rečt da sm mal vn padu iz 'vašega' besednjaka ... nekako ne razumem vprašanja bi lahko reku.

če bi ti pa vseen probu neki odgvorit na tole zgoraj bi pa reku tkole: vse so samo nivoji ... vsi višji nivoji vsebujejo vse nižje ... iz nižjih so sestavljeni višji in obratno ... vse je eno ... da pa lažje razumemo in se sploh pogovarjamo si nardimo konvencijo - nivoje.
zavest več posameznikov skupaj je mikrokolektivna zavest
zavest večih skupin, je kolektivnejša zavest ...
in tko naprej
in nazaj
od kje kaj pride in kam kaj gre, je nepomembno.
tko je.
tuki in zdej.
nekateri bi radi razumeli ... zato se pol pogovarjamo.
eni kr čutijo in ne rabijo razumet.

a sm ti odgovoru kej ???



če grem nazaj na topic ... več ko se posamznikov izgublja, bolj je vesolje igubljeno.
in bolj ko se vesolje najde, več se posameznikov najde.

glih zato pravmo, da lahko spremeniš samo sebe in  s tem največ pomagaš drugim.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7