Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7
(Read 41356 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Izgubljam se...?
Reply #15 - 03.03.2003 at 15:33:31
 
((((((((((((((S)))))))))))))))),
Ne se sekirat in ne se bat!
Bodi raje vesela, da se v tebi stvari intenzivno dogajajo in si zmožna to prepoznati.
Važno je, da se znebiš vseh teh vzorcev, ki te ovirajo, da bi postala srečna in da ugotoviš predvsem kdo si ti!
Bodi ponosna na to, da znaš se postaviti zase in reči kdaj tudi drugim NE.
Morda bi ti pomagalo, če bi si omislila kakega kužata npr. al pa kako drugo živalco. Živali imajo moč zdravljenja.
Morda pa te je strah se soočit s svojo senco? Moraš sprejeti, da imaš tudi ti senco, tako kot jo imamo vsi. ( GrinS tem mam jst polne roke dela zadnje čase;))
Nič ni narobe s tem kar čutiš... Jst mam tudi včasih take napade, jst temu rečem panike, ko mi kar srce bije in me v prsih stiska, hvala bogu, tudi to vedno mine...

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #16 - 03.03.2003 at 15:41:35
 
littlestar : a zdej ti pa avtosugestija ne pomaga vec?
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #17 - 03.03.2003 at 15:49:37
 
Huh Zvezdica,

Moram rečt, da seveda pojma nimam, kaj se s tabo dogaja, mogoče pa le kaj zadanem.

Stanje hudega nemira, zaradi katerega pride do prisilnih reakcij in zelo posebna percepcija realnosti tam od srednjega veka naprej ni nekaj, kar bi razumeli kot pozitivno izkušnjo, ki bi komurkoli olajšala ali razjasnila in izboljšala življenje.

Vsa čustvena stanja razumem kot dinamična, dajo se spremenit v eno ali drugo smer. Včasih spremembe niso ravno pod našo popolno kontrolo, večinoma pa se nanje da vsaj delno vplivat.

Včasih se zdi, da so vse spremembe, ki so mogoče, samo enostranske oz. enosmerne. Takrat morda lahko rečem, da sem se ujel v začaran krog.
Začaran krog je naprimer v primeru, da se počutim osamljenega in zato postanem slabe volje in ker sem slabe volje, nočem poklicat kakšnega znanca in prijatelja, zaradi česar sem sam in zato še bolj slabe volje. Pozitivna povratna zanka, bi temu rekli štromarji, ki pa ima nič kaj pozitivno lastnost, da gre lahko zelo hitro preko vseh meja.

Izhod iz začaranega kroga navadno ni ne vem kako težek, problem je samo, da ga ne vidim in ne prepoznam. Lahko gre za spremembo perspektive, enkratno dejanje (npr. dvignit telefon in poklicat) ali pa nekaj kar zahteva nekaj več truda in discipline.

Jest mislim, da je lahko izoliranje od drugih ljudi pomemben del začaranega kroga, ali pa nekaj kar vodi v proti temu. Menda ima društvo Sonce v Mb v petek srečanje ali nekaj podobnega. Upam, da se ga boš udeležila, da se bom sam do takrat pozdravil in da se vidimo in tudi pogovorimo.

Prvi korak (lahko pa celo že zadnji), ki ga pa moraš naredit pa je premagat strah in prit zraven, pa ne glede na to koliko energije imaš ali nimaš.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Izgubljam se...?
Reply #18 - 03.03.2003 at 16:03:26
 
Quote:
Menda ima društvo Sonce v Mb v petek srečanje ali nekaj podobnega. Upam, da se ga boš udeležila, da se bom sam do takrat pozdravil in da se vidimo in tudi pogovorimo.



Žal tokrat ne v Mariboru, ampak v Grižah (skupščina).

Se pa lahko dogovorimo za srečanje v soboto v Mariboru, če bi komu to bolj odgovarjalo.
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #19 - 03.03.2003 at 16:16:07
 
Kali:
Senca. Ja. Obstaja. Sprejeti? Kako? Mislim, da me prav 'ona' kliče. Kaj pa, če sem si v nezdravem in nerealnem občutku krivde naložila preveč sence, ali sem je preveč prevzela nase od drugih?

Živali. Kolko jih imam rada, se jih bojim. Njihove narave in tega, kako vse čutijo. Kaj bomo potem dve ali dva prestrašena? Kaj naj še rečem več?

Aryan: Ne, ne pomaga najbolj, poskušam pa še vedno. Nimam pa ravno domišljije v teh vrtincih.

Quote:
Prvi korak (lahko pa celo že zadnji), ki ga pa moraš naredit pa je premagat strah in prit zraven, pa ne glede na to koliko energije imaš ali nimaš.
bp


Ob takih stavkih se mi pojavi npr. takšna blodnja dvojnosti: ja, ok, saj vseeno, jaz bom itak tam, če me pa ne bo takole fizično, pa... in bo itak isto, kar za vas je.

Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #20 - 03.03.2003 at 16:21:23
 
Zvezdica,

Če boš zraven tako fizično kot z dušo, problema in dvojnosti sploh ne bo Smiley

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #21 - 03.03.2003 at 16:44:43
 
littlestar : a znas anglesk? jaz bi ti dal linke kjer lahko preberes nauke sri caitanye.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #22 - 03.03.2003 at 16:52:27
 
Ja, seveda lahko. Samo, kaj pa če mene ne bodo pritegnili tako kot so tebe?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Izgubljam se...?
Reply #23 - 03.03.2003 at 18:43:50
 
Živali znajo res čudežno vplivati na naše počutje.

Ravnokar je bil na TV zanimiv dokumentarec o tem, kako so lahko psi nepogrešljivi spremljevalci, odkritelji in celo blažilci različnih boleznih (prikazani so bili avtizem, epilepsija,  rak, tuberkuloza itd..), kar me je spomnilo na nekaj meni osebno poznanih primerov, ko je pasja bližina delovala pozitivno na počutje osamljenih, depresivnih in bolnih ljudi.

Pretiravati (kot Milena Močivnik) sicer ni ravno priporočljivo, vendar po izkušnjah sodeč bi si upal trditi, da so takole na splošno ljudje s psičkom v svoji bližini bolj zdravi in sproščeni od tistih, ki v svoji bližini nimajo nobene domače živali.




Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Izgubljam se...?
Reply #24 - 03.03.2003 at 19:50:04
 
Quote:
Ja, seveda lahko. Samo, kaj pa če mene ne bodo pritegnili tako kot so tebe?

a si pripravljena probat?
Back to top
 
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Izgubljam se...?
Reply #25 - 03.03.2003 at 20:10:11
 
Quote:
To je spet ful za premislit. Sta bioenergetika? Še nikoli nisem tako poiskala pomoči, preveč si naložim, kaj vse bi morala povedat tam, da se predstavim in to.. in potem blokada.. Iti v to z dvomi z nezaupanjem? Ena jasnovidka mi je že zaškodila. Potem porabim celo večnost, da spet pridem do sebe. Ne vem...



Delujeta s svetlobnimi bitji....
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Izgubljam se...?
Reply #26 - 03.03.2003 at 20:20:28
 
Ne smeš se bati lastne sence, po mojem jo je treba vso prepoznat, sprejet in vzljubit. Tako lastna senca postane močna točka. Ker veš, predvidiš, pa tudi, če zaj...š, kaj pa pol? Saj smo vsi nepopolni, tudi tisti, ki si ne upajo pokazat svojih napak Wink.

Moraš priti nujno na skupščino v petek, me boš lahko videla v vsej moji veličastni senci... Žur zagotovljen;)  Smiley Grin.

Bolj ko v nas sveti luč, večjo senco meče, a ne? Kiss

Glede živalc pa ti res toplo priporočam, da posvojiš kako mlado dušico in ji omogočiš rast!
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
tejka1
Guest




Re: Izgubljam se...?
Reply #27 - 03.03.2003 at 21:56:56
 
Men se pa zdi da ti sam nakladaš, da dobiš pozornost od vseh nas. Ker jo rabiš. Ker ne znaš živeti svojega življenja. In kdo sem jaz? nepomembnež, senca, ki se je bojiš, resnica. In to kar napišem, te boli, ker je prav, da se soočiš z vsem. DIkler nisi pripravljena se soočit s svojim telesom, bo težko. Ne ti meni, da si se že, ker dokler ne moreš govoriti o sebi in svojemu telesu, dokler ne zaupaš, se ne sprejmeš. In mi gre prav na živce, ko praviš, da si že toliko naredila, pa ne moreš osnovnih stvari. Sebe imeti rada in si zaupati.

Veliko je takih, vendar, sedaj govorimo o tebi in s tabo. Tako, toliko za enkrat. Pa čakam, kaj boš napisala zdaj.

Kaj vse bom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Izgubljam se...?
Reply #28 - 03.03.2003 at 23:54:06
 
* Bolj ko v nas sveti luč, večjo senco meče *

mater si to dobr pogruntala

si predstavljaš ko je luč že tolk močna, da senco že presveti, ker je tisto kar je senco metalo že tko redko, da se sploh ne more več upirat in izgine v luči?






drgač pa ... zvezdica ... težko je teb kej pametnga povedat, k že use veš ...

kaj pa še ne veš?

prvo od prvega - ne moreš ne imet stika s seboj.
to pač ni opcija ... vedno je povezava.

zakaj te je strah?
česa?

zaupat je nujno ... brez tega ni nič.

kako to misliš ... zmenit sama s seboj?

Kako to zgleda ko te nekdo napada?
mislm ... kako to čutiš?

prijatelji so kuitak boljkotne vzorec
če ni ekonomije ne more bit odnosa, je lahko ampak je brez veze, boljše da si asket.

zakaj bi se izgovarjala in opravičevala ... tako pač je.
tko kot je in nič drugač, to lahko priznaš tako sebi, kot 'prijateljem', ravno tako kot si nam.

če imaš probleme s krivdo ti dam tale krasni članek
http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20020830145042459
če si ga že prebrala, ga preber še enkrat in če se s čim ne strinjaš lahko mene s tem moriš - pazi se ... da ne vzameš morjenja kot morjenje tebe meni ampak kot izraz ki ga gape uporabi v trenutku ko mora sprožit dvojnost v teb, da greš ti sploh lahko preko nje.
pa ne zanalašč ... tko nanese (in ne grem popravljat).
evo še en link direkt na to temo
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...


rabiš pomoč
ne upiraj se več
prepusti se
dovoli miru da pride v tvoje življenje, naredi mu prostor.

recimo k se že glih ubadam
maš hladilnik star k svinja
dela
ampak kompresorček mu rožlja skoz
kupš novga, ti ga prpeljejo in ti ga pustijo na hodniku.
in pol maš celo štalo da ga umakneš, daš tastarga vn in tanovga not
in ne rožlja več
maš mir
mogla si narest prostor, neki vložit in imaš mir
ajprej moraš narest prostor, tko je najlaži, po drugi strani pa seveda najteži, ker seveda nočeš dat tastarga stran



ravnaj se po sebi, po svojih izkušnjah, probi pa se ravnat po tistih izkušnjah, ki so v tebi ustvarile dobre filinge.
zapiši si na papir (če ne gre drugač) katere so tiste izkušnje katerim zaupaš, da te spravijo v (tebi) slabe filinge.


ne vem kako da ne razumeš glih tistega dela ki govori o drugih ... zakaj bi se s tem sploh obremenjevala?
poskrbi najprej zase ... pol k bo zate poskrbljeno pa ne pozabi na druge (sej ne da se bojim za to) ...
dej recimo tam ko ne razumeš (reply#3) dej povej konkreten primer.
sej je vseen ... zaupej ... kaj ti kdo more?

* Si lahko privoščim to, glede na trdo vzgojo, ki sem si jo bila primorana zadati? *
evo to je zanimivo ... dej to razlož ...

kot prvo ne rabiš bit taka kot ostali, kot drugo je zacementirano dejstvo da nikol ne boš taka kot je kdorkoli drug, ker si individuum ... imaš edino skupne (kolektivne) vzorce ... valjda da so drugačni ... to je ja osnovna Resnica.

TVOJA EDINA DOLŽNOST,
V KATEREMKOLI ŽIVLJENJU,
JE,
DA SI POŠTEN DO SAMEGA SEBE.
BITI POŠTEN DO KOGARKOLI DRUGEGA
ALI ČESARKOLI DRUGEGA
NI SAMO NEMOGOČE,
TEMVEČ TUDI ZNAK LAŽNEGA MESIJE.


kako si drzneš po tolikem času rečt da ne veš kdo si?

praši aryana kdo si
al se poistovečaš s teleson in temi smetmi, ali pač z duhom
to je samo izbira
kle ni trte mrte
izbira
namera
delovanje
ne-delovanje

ni kle nekega vedenja ... je ampak prej je treba zaupat pa verjet in vse kar je še tega, da ne pozabm prost, mantrat, meditirat itd ... pol je šele vedenje, pol dobiš dokaz, ko si ga prislužiš.
nč prej.

edin seveda če te je treba brcnt u rit;
ali pač sopomenka ... z macolo po egu.

ni pomembno to a te tejka pozna in ni pomembno to da ne ve kolk ti zase narediš ... ona ve da rabiš pomoč, sej jo lahko plačaš, sej ni problema, ampak nameravaj pomoč.
ti bo prov pršla.

* Nisi sploh mimo usekal. Opazujem itak. Ko pa sem v neposrednem stiku z nekom, pa se vedem, ne vem..., po njegovo.  *
zakaj to delaš?

* Vem le, da tega ne želim več!!  *
NAMERAVAM BITI JAZ SEM
recimo ... al pa druga tebi ugodna namera

* pa se sprašujem, če sploh imamo kakšno izbiro oz. svobodno voljo okol tega, kako se drugi ljudje vedejo do nas, razen te, da se nehamo sekirat. Kaj, če je vse, kar moram naredit to, da dopustim do roba?,  *
nobene druge izbire, po domače
spremenit odziv in basta
edin če ti sede
in ne dopustit do roba ... čez rob.

res je ... noben ti nič ne more, če ti tega ne dopustiš (tuki je edin treba pazit na čas, lahko si dopustil že enkrat prej, pa se ti zdej dogaja, ne dopustil, verjel da tako JE, pa NI)
kr upej se to vedet
vedi da si odgovorna za svoje misli
to je težko ... mislm ko to dojameš ... mogoče se tega bojiš ... morš vedet vse kar si dopustila ali mislila, vse se ti ne bo zgodilo, ker bog odpušča, ker smo vsi božji otroci.
pomaga če se tega zavedaš, po domače, da to veš

edino česar te je upravičeno lahko strah si ti, ne TI, ampak ti.
tvojih misli, ne TVOJIH predlogov, intuitivnih zaznav ... tega na ... sebe ... svoje osebnosti ... egiča po domače

mogoče ti bo pa gaončk pomagu:
http://www.gape.org/gapes/prispevki/files/zmaj.htm

a sta bioenergetika?
prosm te
ti nared prostor za pomočnika in bo pršu sam ... sej to veš.

ni vse v srcu
tam je samo najdirektnejša povezava do duše.
vse je povsod ... na vseh sedmih nivojih za začetek, za nadaljevanje pa še na vseh naslednjih meganivojih.
ti dam čtivo?

ljubezen je samo ena vrsta - manifestacija Energije (ki je pomoje Ljubezen) jih je še mnogo vrst okrog nje, je pa ona glavna.

vzorci ki delujejo na tebe so tudi tvoji, si ji prevzela nase, zato da se naučiš, ker še ne znaš ... kako bi reku ... tisto kar že znaš in se že spomniš uporabljaj pri tem da se naučiš tisto česar še ne znaš.
tam imaš moč ... moč energije.
ti isti vzorci so tudi od drugih.
vsak vzoec ima tudi kolektivni vzorec in pravzorec.
kao
po mojem besednjaku bi se kr strinju da vzorci označujejo mejo osebnosti ... bolj ko ona raste, bolj se meja pomika navzven, ko pride meja dovolj daleč meja izgine in osebnost se zlije z vesoljem ... je v enosti ... ego umre ... po domače.

* Začaran krog je naprimer v primeru, da se počutim osamljenega in zato postanem slabe volje in ker sem slabe volje, nočem poklicat kakšnega znanca in prijatelja, zaradi česar sem sam in zato še bolj slabe volje. *
izredna definicija
to si prečiti desetkrat litlstar, dokler ne najdeš vzorca.
pol nam ga pa zaupi.
tvojga.
osebnega.
ki te omejuje, da bi bial ti TI.
en od nji vsaj ...


* Senca. Ja. Obstaja. Sprejeti? Kako? Mislim, da me prav 'ona' kliče. Kaj pa, če sem si v nezdravem in nerealnem občutku krivde naložila preveč sence, ali sem je preveč prevzela nase od drugih?
*
to dvomim ... v preveč namreč ... taka je izkušnja, tukaj in zdaj ... to je treba zrihtat ... pol pa naprej, pomagat drugim, to kar že znaš, pod pogojem da imaš dovolj energije.
najprej pozdravi sebe, pomagaj sebi, saj znaš.


* jaz bom itak tam, če me pa ne bo takole fizično, pa... in bo itak isto, kar za vas je.  
*
sama dobro veš da ni isto
zakaj bi se drugače tega bala?




no tejka si je uzela na hard wey ... jest vem da s tabo ni dobr češenj zobat, pa sm ti vseen napisu svoje mnenje, clo velik časa sm porabu za to ... je pa tisto s pozornosto res ... in tudi tisto s telesom ... imho seveda

jest bi ti predlagu jogo ... uno telovadno bolj za začetek in več miru ... manj misli.

to s pozornostjo u bistvu ni nič slabega, vsaj kar se mene tiče, jest ti jo rade volje posvetim, pa al se gre za knjigo mrtvih al pa za težavno obdobje, pri tem drugem celo rajši.

sej res ... kaj pa ti delaš za sebe?
kero tehniko furaš?


pa ne mi vn padt ... mislm ... če moraš dej ... ampak probi izi si ga uzet
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
JustMe
2
**
Offline

OM SHANTI SHANTI SHANTI

Posts: 66

Re: Izgubljam se...?
Reply #29 - 04.03.2003 at 08:23:41
 
// Torej se zavedaš, da to nisi ti - v danem trenutku, ali kasneje? Kaj pa je tista energija? Ljubezen? In kakšnih vzorcev? Njihovih? Ali niso ti vzorci pravzaprav osebnostne meje? Sem spet zakomplicirala?  //

ljubezen ti samo da full energije

to so moji lastni vzorci, pridobljeni tokom časa in interakcije z okoljem in moje akcije v okolju

osebnostne meje so meje, ki si jih ti sama postaviš

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7