Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 11
(Read 55207 times)
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #90 - 05.09.2002 at 13:39:42
 
Draga Amstel niti ne, tvoje vrašanje seveda na mestu tako kot jaz mislim da je moje. Ravno v tem je štos, če nisi razumela. Samson mi deluje kot človek ki veliko ve o teh zadevah in ravno njega je zbodlo, da so duhovniki taki kot so. Nihče ni zatrjeval tega kar je povedal on, v njem se je pa vseeno prebudil strah če me razumeš?
Upam.
Čarovnice žgat, ta je dobra. 8)
PA to je dejanska tema, vsaj zame in dialog je važen sploh pa če nekdo ki o nečem ve, zapade v protislovja.
LP

T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #91 - 05.09.2002 at 13:42:39
 
Tle se mi je porodila ena ideja.

Kaj če bi enkrat na teden, eno tako zgodbico ven ruknili, seveda na posebnem threadu in malo o njej počvekali.

Se je že kar nekajkrat zgodilo, da smo o kaki zgodbi, pesmi razpredali.

In Bardo - potem je možen konec, ne letati nad strehami hiš, ampak mirno sedeti pred luknjo in meditirati....


ha
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #92 - 05.09.2002 at 13:48:33
 
Gru Gru wrote on 05.09.2002 at 13:29:57:
Meni bistvo zgodbe predstavlja - za vse si sam kriv, sam si kreator svojega življenja, svoje poti, ki jo izbiraš.
Ko spoznaš da sam kreiraš svojo pot, se lahko in precej lažje odločiš kam in kako boš šel.


Za vse si sam kriv?

Res, da si kreator, pa vendar si to za moje pojme komaj takrat, ko ne izbiraš več, ampak voljno sprejmeš, kar ti pride na pot.

Letiš lahko, če si nisi porezal kril.

Izkušnje tako zelo potrebne, če se dovolj zavedaš. Eni se zavedo naenkrat, eni postopoma.

Kaj pravzaprav mislita pod "vem"?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #93 - 05.09.2002 at 13:53:11
 
Gru Gru wrote on 05.09.2002 at 13:29:57:
Meni bistvo zgodbe predstavlja - za vse si sam kriv, sam si kreator svojega življenja, svoje poti, ki jo izbiraš.
Ko spoznaš da sam kreiraš svojo pot, se lahko in precej lažje odločiš kam in kako boš šel.


Glede na kontekst knjige TIBETANSKA KNJIGA ŽIVLJENJA IN UMIRANJA, predstavlja vsaka ulica eno življenje v katerem se učiš.
Tega v veliki meri ponavljaš in ponavljaš dokler lekcije ne ozavestiš. Potem greš naprej, prej ne moreš naprej, čeprav veš, da si sam kreator svoje poti in da si to in ono in blablaba... itd, ne veš pa kako razrešiti konkretno nalogo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #94 - 05.09.2002 at 14:04:41
 
Quote:
In Bardo - potem je možen konec, ne letati nad strehami hiš, ampak mirno sedeti pred luknjo in meditirati....  

Grin Grin

Komur paše, lahko tudi sedi pred luknjo in meditira ali pa po luftu leta.
Jaz mislim, da karkoli že delaš, najpomembneje je, da si to Ti in da se tega zavedaš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #95 - 05.09.2002 at 14:08:03
 
Ja kdo ljuba duša pa je kriv, da zjutraj vstaneš z levo al desno nogo.
Kdo? Menda ne sosedova Francka, ali metulj v Indiji, ki zamahne s krili.

Ne, ne Kreator si vedno, ko sprejemaš voljno ali se temu še upiraš, vedno si kreator, kot naš junak v točki 2 in 3. Vendar je med točkama postavil bistvo. V točki dva za vse svoje težave (padec v luknjo) išče krivca izven sebe, medtem ko v točki 3 prepozna krivca oz. kreatorja. Kreator, pa je od točke 1 do 5.

Če si krila porežeš, ti lahko zrastejo nova  ali pa poiščeš ustrezen nadomestek.....

In za ZAVEDANJE, ne rabiš nobene izkušnje, ni nujno. Ampak v večini primerov jo rabimo. Nekaj drugega je. Kakšno pot izbrati. Lahko si naprtaš 10 rukzakov al pa samo enga, vse to se človek sam odloči (si je kriv).

Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #96 - 05.09.2002 at 14:11:37
 
Miska wrote on 05.09.2002 at 12:23:33:
Uf, ana... Tole bo pa močan slučaj, ali kako že ti rečeš temu... V rokah zdajle držim - kaj drugega kot Tibetansko knjigo življenja in umiranja...

m.


Grinin se vprašam: le kje se ti začneš in jaz končam in jaz začnem in ti končaš? Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #97 - 05.09.2002 at 14:16:39
 
Edi, ne ti meni 'ljuba duša'. In Edi, ali nisi ti pred časom na ves glas kričal STARŠI SO KRIVI! Nisem kriva, če vstanem z levo nogo, pa basta!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #98 - 05.09.2002 at 14:22:51
 
Gru Gru wrote on 05.09.2002 at 14:08:03:
Ja kdo ljuba duša pa je kriv, da zjutraj vstaneš z levo al desno nogo.
Kdo? Menda ne sosedova Francka, ali metulj v Indiji, ki zamahne s krili.

Kriv?? Le zakaj toliko poudarjaš krivdo? Vpliv krščanske vzgoje  Wink

Nihče ni kriv! Pač vstaneš enkrat z levo, drugič z desno nogo. Na to vpliva tudi to, kako je obrnjena postelja, kar pa ni vedno odvisno od naše volje. V hotelih niso preveč veseli, če jim premikaš pohištvo po svoji volji Smiley

Pri skoraj vseh okoliščinah, ki se nam postavijo na pot, naše odločitve v večini primerov niso imele prav veliko zraven. Pomembno pa je, kako mi v teh okoliščinah reagiramo. Ko te vržejo ne krivega ne dolžnega v koncentracijsko taborišče, lahko takoj kresneš paznika (se pravi, narediš samomor), lahko pa greš za ostalimi in jim pomagaš. Če te bodo upepeljili ni odvisno od tebe, od tebe je odvisno, kako boš ravnal, kljub temu da te lahko že naslednjo uro vržejo v peč.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #99 - 05.09.2002 at 14:25:36
 
Zvezdica, mi poveš prosim, kakšno je življenje če si kreacija, samo toliko, ker mi moja domišljija ne dopušča toliko svobode da bi se znal dvigniti ali spustiti na ta nivo, je življenje lepo, če ne odločaš sam?
PA ni provokacija, da ne bo zopet Amstel se lovila na besede, resno me zanima.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #100 - 05.09.2002 at 14:29:45
 
Quote:
Edi, ne ti meni 'ljuba duša'. In Edi, ali nisi ti pred časom na ves glas kričal STARŠI SO KRIVI! Nisem kriva, če vstanem z levo nogo, pa basta!


Ja zvezdica "neljuba duša", tudi starši so krivi, vendar kontekst je čisto drugi. Beseda KRIV pa v obeh primerih. Žal, tko.

In kdo je potem kriv za levo nogo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #101 - 05.09.2002 at 14:35:27
 
Thot, nisem rekla, da se ne odločam sama. Sem kreator, hkrati pa se zavedam, da sem samo kreacija in kreatura. Izbrala sem pač eno pot (sem si jo sama?), kjer se zaenkrat moje kreatorstvo izraža v preučevanju življenja Wink. Kaj bi mi pomagalo nekaj kreirat v prazno, če ne začutim vzgiba v sebi, ki bi mu sledila.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #102 - 05.09.2002 at 14:40:57
 
Gru Gru wrote on 05.09.2002 at 14:29:45:
In kdo je potem kriv za levo nogo?


To pa še bomo preučili! Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #103 - 05.09.2002 at 14:44:22
 
Zdej še enkrat ker smo Slovenci in so nam izdali neko skupno vodilo, ki nekako določa pomen besed, vemo da se to imenuje SSKJ, :

krívda  -e ž ( ) 1. vzrok za kaj slabega, neprijetnega, nezaželenega: dognati, dokazati, ugotoviti krivdo; ekspr. valiti, zvaliti krivdo na drugega / moralna krivda / ekspr. krivda njene smrti pade nanj / zavedati se krivde / nesreča je nastala po njegovi krivdi ...

Torej če hočemo komunicirati, moramo najprej poznati mame jezik. In ne me razumet narobe, je pa tko, da me vsak razume kot sam hoče.  Pa se bom potrudu, da še razjasnim tko kot mislim.

Kot sem reku, si sama kriva, da vstaneš z levo nogo? Izraz vstati z levo nogo pomeni vstati slabe volje, neprijetne volje.... in tuki ti pojem Krivda vse pove. Če si pri teh letih še vedno ne priznaš da si sama kriva, ti noben bog ne more pomagat. Lahko ti trobezljam in trobezljam, pa boš ti le še bolj izurila svoj ego, v manipulaciji z besedami in besednimi igrami in me na to lovila. Iskreno povedano, pa me ne moreš ujet, ker mam tud jest to polje igračkanja v isti meri na razpolago. In to tebi ne bo razrešilo problema. Problem razreši edinole, nekaj padcev v luknjo.

In Bardo Thodol, ti si lepo napisal, kako reagiramo. To je pomembno.

Ampak razumet pa tudi moraš, da beseda krivda obstaja in se jo zato uporablja. In če njenega smisla ne veš, potem lahko rečeš ni krivca. Ni krivde. Ali pač. Dokler smo na tej stopnji komunikacije se ta pojem uporablja.

Kdo je kriv, da je nekdo pobil Slovensko družino v Rovinju?

Pa ne mi rečt, da ni noben kriv. Nekdo je, ampak krivca še ne najdejo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #104 - 05.09.2002 at 14:46:11
 
Morda je primernejša beseda ODGOVOREN. Po mojem kriv ni nihče.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 11