Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 11
(Read 55042 times)
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #75 - 05.09.2002 at 00:48:20
 
Thot wrote on 04.09.2002 at 15:32:50:
Khm khm, pozdravljeni, khm khm SAMSON imam vprašanje zate:
Tvoj post z dne 2.9. ob 10:50 pm, ki mili pravi:

Saj prav to je to, kar je pri ljudeh najbolj nevarno. Nekaj nedoločnega. To, Edi, se hitreje spremeni v to, da so pedofili in homoti prav vsi.

Khm, khm, Samson, nekako ne morem preko tega, da je to nevarno pri tebi. Pri meni ni, ali pa sedaj zopet ti posplošuješ. Ampak ne ne bom nesramen in te obtoževal tega bom raje videl v tem strah in zavedanje, da se resnično nekaj dogaja. Da obstaja možnost-projekcija tvojih podzavestnih strahov? Ne vem mogoče ali pa le tvoje napačno sklepanje. Ne vem, khmmmm, mi lahko ti poveš?
LP
T.


???    ???    ??? Khm, khm ????????????

Thot, enkrat smo govorili o tem, da ni dialog, ko se preselimo s predmeta - bistva debate, na lastnosti tistih, ki debatirajo.

Rečem še tole : What is your problem?
A bi rad čarovnice žgal?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #76 - 05.09.2002 at 09:16:38
 
gape wrote on 04.09.2002 at 10:33:50:
pol ste me prepričal, da lahko obsodiš (obsojaš) dejanja, ne smeš pa ljudi ... obsojanje je zame še vedno obsojanje, če ne sebe pa svojih dejanj.

Gape… Tale beseda »obsojati« tudi meni ne sede najbolj, ampak vseeno – kje jaz čutim razliko…

Obsodiš torej lahko samo dejanje. Ampak dejanje kot tako. Dejanje, ki ni v povezavi s konkretnim človekom. Obsodiš lahko samo dejanje pedofila, posilstvo ali spolno nadlegovanje otroka torej, ne pa človeka, ki ga zanese v to dejanje. Ker nikoli ne veš, kakšne travme so pripeljale človeka do tega. Ker nikoli ne veš, kaj se skriva v ozadju. Sicer je pa Amstel to lepo opisala:

Amstel wrote on 02.09.2002 at 22:25:05:
Lahko povem s strokovnega vidika, da gre pri pedofiliji, navadno za zlorabljeno žrtev, ki zlorablja naprej.

In seveda tudi zato, ker - kdo pa si ti (ali jaz) in kdo ti (mi) daje pravico, da sodiš/m in obsojaš/m druge?

In, kakor že rečeno, tudi v meni beseda »obsojati« negativno zazveni. In se je najraje izognem, če je to le mogoče. In namesto nje raje uporabljam: se ne strinjam, mi ni blizu, ni v skladu z mojimi moralnimi vrednotami ipd.

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #77 - 05.09.2002 at 09:40:02
 
Ne vem, če je dejstvo, da žrtve v nadalje zlorabljajo in se vrtijo v krogu samsare ravno neki strokovni vidik. To je karma. In smisel je preseči te zakone z ZAVEDANJEM. Torej ozaveščanje. Saj vendar moramo obsoditi takšna dejanja, ampak z globjim razumevanjem. Ker so zelo narobe. Z vseh vidikov. Ravno žrtve morajo vedeti, da takšna dejanja niso prav. Najprej ozavestiti, sprejeti, nato odpustiti. One se morajo rešiti in ozdraviti.

Morda je med duhovniki moč pogosteje najti npr. predanost Bogu na tak način, kot so otroci predani Življenju in v otrocih zagledajo svojo 'nedolžnost' in 'čistost', ki so jo potlačili, zanikali z zavezo inštituciji Boga, na žalost pa mnogi niso našli Boga, vendar zmorejo le do stanja pridig. Privlači jih življenje, ker so se mu odpovedali. In prepustijo se izkrivljeni ljubezni, ki jo lahko izrazijo nad takšnim bitjem. Itak velja pravilo, da kakor se čemu ali komu odpoveš, dobi to moč nad teboj, če se ne zavedaš. No, takole sem razmišljala o zlorabljanju otrok in duhovnikih.



Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #78 - 05.09.2002 at 10:01:38
 
da ne znamo sprejemati življenja takega kot je, se ne kaže samo v boleznih fizičnega in psihičnega značaja, temveč tudi v (ne)zmožnostih ustvariti si materialno blaginjo, obdržati partnerja, imeti zadovoljujoče odnose s starši, sodelavci itd.

Kot pravi Littlestar, ZAVEDANJE, edino to je pot k ozdravljenju, na vseh področjih. Zmožnost preseči tisto, kar te obremenjuje, zadržuje, tvori v tebi negativna čustva. Iti dalje brez občutkov krivde ali sovraštva ali jeze. Pač dozoreti na tem področju.
Zanimivo, da se na ta način, z ozaveščanjem, pretrgajo tudi dedne bolezni, ki gredo iz roda v rod. Ne samo, da si zase nekaj naredil z ozaveščenostjo, temveč to predaš tudi dalje potomcem. A bi kdo reku, da si DNK popraviš ali kaj, ne vem.  A tako pač je.

A kar se pedofilstva tiče, se strinjam z Amstel: značaj pedofilske osebe je tak, da je zmožen spolnih odnosov samo z osebo, ki je šibkejša od njega, ki jo fizično in psihično obvladuje in si jo podredi. Torej zelo verjetno otrok, ki mu je zaupan na tak ali drugačen način v varstvo ali oskrbo. Zmožen je imeti odnose toliko časa, dokler se mu žrtev ne upre. Nato si mora poiskati novo žrtev. A z osebami nasprotnega spola, ki bi mu kot partnerji po naši normah ustrezali, ne more speljati zadovoljivih odnosov.



Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #79 - 05.09.2002 at 10:36:07
 
Quote:
Ne vem, če je dejstvo, da žrtve v nadalje zlorabljajo in se vrtijo v krogu samsare ravno neki strokovni vidik.

Grin


Gre bolj za dejstvo. Ki so ga strokovnjaki opazili.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #80 - 05.09.2002 at 12:13:06
 
pot ozaveščanja mogoče tale zgodbica dobro ilustrira

TIBETANSKA KNJIGA ŽIVLJENJA IN UMIRANJA  (Sogyal Rinpoche)


Avtobiografija v petih poglavjih

1
Hodim zdolž ulice.
In padem v globoko luknjo,
ki zija v pločniku.
Zgubljen sem … brez upanja.
Saj nisem sam kriv.
In celo večnost traja, preden najdem pot ven.

2
Spet grem po isti ulici.
V pločniku zija globoka luknja.
Delam se, da je ne vidim.
In spet padem vanjo.
Ne morem verjeti, da sem spet tam.
Ampak saj nisem sam kriv.
In zopet traja celo večnost, preden pridem ven.

3
Spet grem po isti ulici.
V pločniku zija globoka luknja,
vidim jo.
In spet padem vanjo … kar iz navade.
Tokrat imam oči odprte,
vem, kje sem,
zdaj vem, da sem sam kriv.
Nemudoma pridem iz nje.

4
Spet grem po isti ulici.  
V pločniku zija globoka luknja
in jaz se ji izognem.

5
Zdaj hodim po drugi ulici.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #81 - 05.09.2002 at 12:23:33
 
Uf, ana... Tole bo pa močan slučaj, ali kako že ti rečeš temu... V rokah zdajle držim - kaj drugega kot Tibetansko knjigo življenja in umiranja...

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #82 - 05.09.2002 at 12:45:37
 
Roll Eyes Jaz pa ne razumem stopnje zavedanja pod št. 5. Zakaj bi hodil po drugi ulici? Saj, če se namreč spremeniš sam, tudi globoka luknja ne predstavlja več tega, kar je včasih. Al kako? Al to potem avtomatsko pride Grin? Nova ulica, mislim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #83 - 05.09.2002 at 12:53:48
 
Quote:
Roll EyesZakaj bi hodil po drugi ulici? Saj, če se namreč spremeniš sam, tudi globoka luknja ne predstavlja več tega, kar je včasih. Al kako? Al to potem avtomatsko pride Grin? Nova ulica, mislim.


LittleStar, danes imaš pa zelo izostreno pozornost  8)
Seveda, vse ulice so luknjaste, ene bolj, druge manj.
Ko se spremenimo, je tudi ulica drugača.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #84 - 05.09.2002 at 12:56:25
 
Quote:
LittleStar, danes imaš pa zelo izostreno pozornost  8)


Morda pa jo imaš danes ti (izostreno pozornost) Wink.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #85 - 05.09.2002 at 12:59:38
 

...po isti ulici hodiš toliko časa, dokler si ne nabereš dovolj izkušenj.
Potem te niso več potrebne. Ker enostavno veš.
Zakaj ne bi zamenjal ulice ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #86 - 05.09.2002 at 13:14:30
 
vida wrote on 05.09.2002 at 12:59:38:
...po isti ulici hodiš toliko časa, dokler si ne nabereš dovolj izkušenj.
Potem te niso več potrebne. Ker enostavno veš.
Zakaj ne bi zamenjal ulice ?


Zakaj? Zaradi pomanjkanja izkušenj!
Zato ker še nimaš dovolj izkušenj, jih moraš nabirati še v drugih ulicah.
Ko veš, je vseeno, v kateri ulici si.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #87 - 05.09.2002 at 13:25:06
 
He, he,

Ko veš, letaš nad strehami hiš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #88 - 05.09.2002 at 13:29:57
 
Meni bistvo zgodbe predstavlja - za vse si sam kriv, sam si kreator svojega življenja, svoje poti, ki jo izbiraš.
Ko spoznaš da sam kreiraš svojo pot, se lahko in precej lažje odločiš kam in kako boš šel.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #89 - 05.09.2002 at 13:30:05
 
Gru Gru wrote on 05.09.2002 at 13:25:06:
He, he,
Ko veš, letaš nad strehami hiš.


Letaš tudi zaradi neizkušenosti.
Preden veš,  moraš tudi to preizkusiti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 11