Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 
(Read 55011 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #120 - 06.09.2002 at 11:32:26
 
SeK wrote on 05.09.2002 at 22:40:05:
A ti veš, da je Marija Vianney (njegovo geslo je na tej strani) toliko molil, da se je celo sam satan obregnil ob njegovo delo. Včasih je ponoči tako topotalo okoli cerkve, da so se sosednje kar križali. Da ne rečemo, da mu je hudič nekajkrat zažgal hišo.
In Don Bosca, ki ga je ponoči tako premetaval hudi duh, da si nihče od sosedov ni upal prebiti nočiv bližini.

Ne vem kako bi se ti počutila kot desetletnica ali žena ob takih dogodkih.

No, moliva za zdravo pamet svetega očeta, in vseh ostalih, ki bodo o tem še morebiti razmišljali.

aha ti praviš da mi (ne-neporočeni = tisti ki sexamo) se naj ne razsvetljujemo, saj se bodo otroci in žena ustrašili ko nas bo hudi duh premetaval ponoči, in ko bo topotalo okrog cerkve - sorry hiše.

al kako?

povej mi to sek, se imaš za zemljana al vesoljca, se ti zdi da pašeš na ta svet (Zemljo) ali ne ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #121 - 06.09.2002 at 12:14:37
 
Vse življenje je S.E.X.
Synergistic Energy eXchange (sinergistična izmenjava energije)

Dokler ne boste videli oltarja kot mesta ljubezni in spalnice kot mesta bogoslužja, ne boste videli ničesar.

iz knjige Pogovori z Bogom
Donald Neal Walsch
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #122 - 06.09.2002 at 13:18:42
 
ana wrote on 06.09.2002 at 12:14:37:
Vse življenje je S.E.X.
Synergistic Energy eXchange (sinergistična izmenjava energije)

Dokler ne boste videli oltarja kot mesta ljubezni in spalnice kot mesta bogoslužja, ne boste videli ničesar.


Grin  Grin Se strinjam.

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #123 - 06.09.2002 at 13:53:00
 
Quote:
Dokler ne boste videli oltarja kot mesta ljubezni in spalnice kot mesta bogoslužja, ne boste videli ničesar.  


Če je taka vera prava, pol je pa kar prav, da take templje evnuhi čuvajo....
Back to top
 
 
IP Logged
 
SeK
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 28

Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #124 - 07.09.2002 at 01:08:31
 
titud wrote on 06.09.2002 at 09:50:48:
Glej, sek, jest ne iščem žive osebe. Midva se sva se sto živo osebo že najdla, pa tud drug drugega vodva v srečo pa  zadovoljstvo pa k resnici. V tem smsilu jest enega novega vodstva ne rabm.  Nasprotno, vedno bolj spoznavam, da ni finta le  v zaupanju v osebo, v ljudji, da to vodi v odvisnost pa čredništvo pa kar je še takih človeških slabosti. Da je partner pa družina pa cerkev pa druga občestva lahko kvečjemu ena pot 'okrog rit v aržet', ena pot nazaj k seb. Da tud  če zalutaš, nč hudga, mim sebe ne moreš, seb pa tud ne moreš uit. Če nimaš družine v seb, te noben partner ne more vanjo prisilt. Če nimaš boga v seb, nobena cerkev ne more boga vate vcepit. Te stvari ne pridejo od zunaj kot sveti duh, zato ti za te  stvari  ni treba nobenmu 'od zunaj' hvaležen bit. Samo seb in če si si res pa iskreno, boš s tem tud do drugih največjo hvaležnost izkazov.      


Ej, Titud, a ti vedno toliko govoriš pa nič ne poveš? Vesel sem, da si srečen s to osebo, Če pa še nisi opazil, pa še boš, da te v popolnosti kljub vsemu ne more osrečiti. Ta tvoja najgloblja hrepenenja pa zmore nagovoriti samo Jezus. In to samo zato, ker je večen.
A misliš da lahko žena, ki je omejena, lahko nasiti tvoje želje ki so neskončne?

Drugače pa raje še enkrat prebri tvoj post. Sveti Duh pride od zunaj, Bog pa more biti samo od znotraj! Sveta Marija! Da bi kdo Sveto Trojico takole razkosal pa še ne.

No, da te potolažim. Če pravijo da smo v Bogu, potem mora biti res znotraj nas. In seveda zunaj nas. Zakaj pa imam gledališkega režisreja. Da me trenira vaje za nastop. Zakaj ima duhovniak in kateheta. Da me trenira za srečanje z Bogom. In da mi pove, kdo je Jezus, ki ga je Bog poslal.

Back to top
 
 
IP Logged
 
SeK
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 28

Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #125 - 07.09.2002 at 01:15:49
 
ana wrote on 06.09.2002 at 12:14:37:
Vse življenje je S.E.X.
Synergistic Energy eXchange (sinergistična izmenjava energije)

Dokler ne boste videli oltarja kot mesta ljubezni in spalnice kot mesta bogoslužja, ne boste videli ničesar.

iz knjige Pogovori z Bogom
Donald Neal Walsch


No Ana, se močno strinjam. Bi pa poudaril še družinsko mizo kot tretji oltar.

Na veliko žalost pa se navadno ne uporablja noben od teh oltarjev. Ljudje se ne sprašujejo o smislu življenja (samomori in zadrogirani mladi se vrstijo, notranji nemri srca pa se veča), postelja ki je samo za dva ni več prostor svetosti (in odrasli se počutijo opharjene za največje lepote življenja). Pa tudi miza je zapuščena, ker ni časa za pogovor (psihiatri in farmacija si veselo manejo roke).




Back to top
 
 
IP Logged
 
SeK
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 28

Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #126 - 07.09.2002 at 01:32:05
 
gape wrote on 06.09.2002 at 11:32:26:
aha ti praviš da mi (ne-neporočeni = tisti ki sexamo) se naj ne razsvetljujemo, saj se bodo otroci in žena ustrašili ko nas bo hudi duh premetaval ponoči, in ko bo topotalo okrog cerkve - sorry hiše.

al kako?

povej mi to sek, se imaš za zemljana al vesoljca, se ti zdi da pašeš na ta svet (Zemljo) ali ne ...


Gape, Gape, si me pa res spravil v dobro voljo. Vsekakor sem še trdno na zemlji.

To kar sem napisal je povsem res. Dalo bi se najti še kaj podobnega. Ta dejstva se mi zdijo eden izmed tolikih in tolikih (poleg velike zaposlenosti, velikih selitev, ...) razlogov ZA celibat. So pa seveda še mnogokateri drugi proti celibatu. Največ kar jaz lahko naredim je, da molim in prosim za vse te ljudi ki bodo morebiti kdaj v bodoče premišljevali o tem.

So pa to res izjemni primeri, vendar resnični. Sv. Vianney je prišel v eno najbolj zapitih francoskih vasi, spal po štiri ure, maševal, malce pridigal, večino pa spovedoval. Da bi bil čimbolj podoben Jezusu se je vsako sredo in petek bičal. Imel je preprosto sobo, jedel je skromno. Da bi se Bogu čimbolj prikupil, ter da bi rešil duše je za njihovo rešitev delal pokoro: spal na trdem, jedel plesniv kruh. In ni čudno, da se ga je satan bal in mu delal take preglavice. Resnici na ljubo pa je bil tudi samo človeški. Mislim da je trikrat zbežal iz župnije. Tudi on je trpel, tudi njemu je bila teža napora velika. Ga pa častimo kot zavetnika duhovnikov. Si misliš?

Dokler se človeč briga samo za svojo dušo ni take sile. Malce se je res potrebno potruditi in stisniti zobe, vendar se hudiča da premagati. Opisana primera sta samo v primeru res izjemnoih svetnikov.

Sem pa absolutno prepričan, da je duhovnost prav za vsakega. Da si notranji mir in srečo zasluži prav vsako živo človeško bitje. In Jezus se rade volje razodane. Če ga le prosimo. Pa tudi Devica Marija je zelo ljubeča.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #127 - 07.09.2002 at 08:42:53
 
SeK wrote on 07.09.2002 at 01:32:05:
Sem pa absolutno prepričan, da je duhovnost prav za vsakega. Da si notranji mir in srečo zasluži prav vsako živo človeško bitje. In Jezus se rade volje razodane. Če ga le prosimo. Pa tudi Devica Marija je zelo ljubeča.



Sek!

Prepričana sem tudi jaz, tako kot Ti!!!

Verjamem, da se Ti lahko Jezus razodene , Marija pa ti pošilja svojo ljubezen, če ga prosimo....

Prepričana pa sem, da se je vsak od nas, kdaj že spomnil in ju česa prosil, če pa je odgovor dobil,... : ???

No, jaz sem ga že...

Resnično in popolnoma se strinjam!!!

Njuna ljubezen je nadvse brezmejna!!!
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #128 - 07.09.2002 at 12:59:07
 
se tud jest strinjam z vama, jezus in marija sta kul


ampak

ti praviš da mi (ne-neporočeni = tisti ki sexamo) se naj ne razsvetljujemo ???

ti nam tega ne priporočaš?

al kaj?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #129 - 07.09.2002 at 21:27:46
 
ana wrote on 06.09.2002 at 12:14:37:
Vse življenje je S.E.X.
Synergistic Energy eXchange (sinergistična izmenjava energije)

Dokler ne boste videli oltarja kot mesta ljubezni in spalnice kot mesta bogoslužja, ne boste videli ničesar.

iz knjige Pogovori z Bogom
Donald Neal Walsch


Hm, ana, se vidi, da sem še zelo zelen na tem forumu. Čeprav imaš o določenih zadevah precej samosvoje poglede, te v mnogih zelo bistvenih pogledih na človeka in njegovo življenje naravnost občudujem. Prav vse navedeno me navdušuje s svojo globino, le rad bi, da mi malo bolj pojasniš sinergično izmenjavo energije. Kaj s temi pojmi misliš. Meni so namreč zelo všeč, saj bi ob ustrezni interpretaciji teh izrazov lahko mogoče približal sodobnemu racionalistu celo globlji pomen prave krščanske skupnosti. Kajti tudi tam se gre predvsem za sinergično izmenjavo "energije", seveda duhovno gledano, to se pravi v širšem pomenu. Opažam namreč, da mnogi tukaj pojem energija razumete mnogo širše, kot sem ga običajno razumeval jaz. In moja radovednost je čedalje večja.

Hvala, ana, duša si! Wink

Pozdrav vsem,

Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #130 - 07.09.2002 at 21:31:56
 
SeK wrote on 07.09.2002 at 01:15:49:
No Ana, se močno strinjam. Bi pa poudaril še družinsko mizo kot tretji oltar.

Na veliko žalost pa se navadno ne uporablja noben od teh oltarjev. Ljudje se ne sprašujejo o smislu življenja (samomori in zadrogirani mladi se vrstijo, notranji nemri srca pa se veča), postelja ki je samo za dva ni več prostor svetosti (in odrasli se počutijo opharjene za največje lepote življenja). Pa tudi miza je zapuščena, ker ni časa za pogovor (psihiatri in farmacija si veselo manejo roke).



Halo, SeK! Zelo lepo, da si opozoril še na tretji oltar. To je velika resnica, kar si povedal, in dan na dan bi morali danes kričati to resnico v razpadajoči svet sebičnih.

Hvala!

Povabim te na kavico, če si za,  nekako se bova že dobila!

Prijateljsko pozdravljeni vsi!

Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #131 - 09.09.2002 at 10:04:47
 
Quote:
A misliš da lahko žena, ki je omejena, lahko nasiti tvoje želje ki so neskončne?  


Glej, sek, če priznam omejenost svoji ženi, pol jo moram priznat tud seb. Saj kaj pa je ona manj od mene? Šele ko pr drugmu ne predpostavljam  omejenosti, mam šanse, da jo pripoznam neomejenost v seb, pa magari kot potencial. Jest mam tle eno srečo, ker moja žena se ne pusti omejit (čeprav bi mene kar rada), jezus se  tud ni pustu (čeprav za cerku tegu ne bi mogu rečt), ampak tak je lajf, to moramo v zakup uzet. Zato sva tle, če sva vsak v svojmu prizadevanju iskrena, na istem. Nis ti zato nč več, ker delaš kult iz boga pa jezusa, kot jest, ki ga delam iz žene pa družine. Vsak mava enake šanse, da greva svoji neomejnosti nasprot, ampak svoji, ne njeni al pa njegovi.  

Unu okrog svetega duha je bla ena mal zgrešena metafora, za katero mi je mal nerodno, da mi je ušla. Ne vem točno, kakšno vlogo naj bi v krščanskem nauku imel sveti duh, zato sem si  ga interpretiral kot en plamenček oz enega golobčka, ki naj bi vate prišel 'od zunaj'. Jst ma ene dobre interpretcije nejgove vloge v sveti trojici, ki pa spet niso uradne cerkvene, zato te z njimi rajš ne bi dražu.      

Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #132 - 10.09.2002 at 10:11:59
 

hja, kaj naj rečem, Samson?
Da bi te pustila brez odgovora, je rahlo nevljudno. Če ti napišem dolg odgovor, ti ne morem stvari nič bolj razjasnit, kot če ti napišem kratkega. Sploh ne mislim, da ti lahko kaj pojasnim ali razložim: samo svoj pogled ti lahko napišem:
zame svet pomeni vibracije. Od najbolj finih do najbolj grobih. Najbolj fina je tisto, kar ti imenuješ Bog, različni ljudje pa to imenujejo različno: Svetloba, Najvišje, Luč, Ljubezen... ( Je voda drugačnega okusa, če ji rečeš water)... in nobena oznaka v vsej polnosti ne more nič pojasniti.
Vse je eno. Vsi smo v vsem in vse je v nas. Nič ni ločeno oz. ločenost, kot jo zaznavamo, je samo iluzija. Čas je iluzija. Obstoj samo tega sveta je iluzija. V grobe vibracije fizičnega obstoja smo zavestno prišli zaradi učenja. Da se preko spoznanj spet dvignemo proti finim vibracijam. Kot nekako tista prilika o izgubljenem sinu. Ko je sin spoznal svojo zmoto, se je vrnil k očetu in oče ga ni obsojal zaradi njegovih zmot. Tako nekako mi vsi bluzimo. In nič ni vredno obsojanja, ker ni kaj obsojati.
meni osebno veliko pove tista (vzhodnjaška) pripoved, pobrana iz ene od knjižic de Mella:
Bog, oprosti mi, ker sem te iskal po vseh svetiščih tega sveta in se nisem zavedal, da si v meni.
Bog, oprosti mi, ker sem te prosil za odpuščanje grehov in nisem vedel, da so mi grehi odpuščeni, še preden jih storim.
Bog, oprosti mi, ker sem te prosil, da mi pomagaš, da mi bo dobro in se nisem zavedal, da si ti prvi, ki mi želiš dobro.

Božje jeze ni. Zame ne. Tako seveda razmišljam in ne pričakujem, da drugi razmišljajo enako, ali da bi zaradi mojih razmišljanj spremenili svoje mnenje. Tista jeza Kristusova v templju, ko je razgnal trgovce. Moja razlaga. Golobe so farizeji prodajali zato, da so jih ljudje kupovali (in jim zavili vratove) za odpuščanje svojih grehov. Ali lahko smrt živega bitja očisti naše grehe? Traparija. Če bi Jezus 300 let govoril ljudem, da ne delajo prav, ne bi nič pomagalo. Moral je storiti šokantno dejanje: razmetati stojnice in spustiti golobe. Vzeti zaslužek farizejem. Ampak, če je razmetal stojnice, kje piše, da je resnično NOTRANJE občutil jezo do trgovcev? Samo na način, ki so ga trgovci zastopili, jim je razložil, da se golobov ne prodaja in se jim ne zavija vratov za človeške grehe.
Kako se moli v cerkvi? Odpusti mi, ker sem grešil v mislih, besedah in dejanjih. Če mene vprašaš, na sodni dan (v trenutku smrti, ko se nam zavrti film življenja), bomo sojeni po naših mislih. Naša karma ali usoda ali kar češ se odvija glede na naše notranje življenje, glede na naše misli. Človeški zakoni sodijo glede na dejanja. Božji zakoni se odvijajo glede na naše misli. Če imamo pozitivno naravnano miselnost, na neviden način, ker smo vsi med sabo povezani in ker se energije seštevajo (in misel je energija), pomagamo celemu vesoljstvu, da se dviga k Bogu. Če smo polni strahu, skrbi, jeze, smo notranje naravnani k hudiču oz. nižjim, bolj grobim vibracijam. Ljudje, ki so veseli, ki (za)upajo, hodijo zravnani, celo telo jim sili navzgor k nebu, ljudje, strti od žalosti in skrbi, lezejo celo s telesom k zemlji.
Vse, kar se dogaja, je za nekaj dobro. Če mi ne razumemo tega, to še ne pomeni, da smisla ni. Premalokrat rečemo: naj se zgodi božja volja. Želimo, da Bog svojo voljo prilagodi nam. Vedno ob težavah, ki nas doletijo, dobimo tudi energijo za njihovo rešitev. A tega ne vidimo in želimo takojšnjo rešitev problema. Ne dopuščamo, da bi se stvari udejanjale tako, kot je najbolje za vse, ampak želimo izsiliti, da se stvari odvijajo tako kot je najbolje za nas, in to čim hitreje. In na tak način silimo v nesrečo. In potegnemo za sabo še druge.
Knjiga življenja ali akaša zapisi obstajajo. Ne samo naša dejanja, vse naše misli so vrezane, zapisane v eter, pa kar to že je. Če nepravilno mislimo (slabo o drugih) in jim ob njihovi nesreči pomagamo recimo z denarnim prispevkom, ne bomo sojeni po temu daru, temveč po naši misli. Ker smo dali dar zato, da bi drugi mislili o nas, da smo dobri. Torej smo hinavci.

Ali so sveti spisi, sveto pismo, besede, ki naj bi jih rekel Jezus, važne? Ne. Važni smo samo mi. Naše notranje življenje, ki naj bi se kazalo tudi navzven. Če nasitiš lačnega, stori to zato, ker do lačnega čutiš sočutje in veš, kako bi se ti počutil, če bi bil lačen. Ne nasiti lačnega zato, ker je Kristus govoril, da moraš to storiti.
In nihče od nas ne bo v trenutku smrti vprašan: si veroval v Jezusa? Si hodil vsako nedeljo k maši? Si podpiral Cerkev?

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #133 - 11.09.2002 at 10:31:16
 
Quote:
Ali so sveti spisi, sveto pismo, besede, ki naj bi jih rekel Jezus, važne? Ne. Važni smo samo mi. Naše notranje življenje, ki naj bi se kazalo tudi navzven. Če nasitiš lačnega, stori to zato, ker do lačnega čutiš sočutje in veš, kako bi se ti počutil, če bi bil lačen. Ne nasiti lačnega zato, ker je Kristus govoril, da moraš to storiti.


Ana, ne vem, če je smiselno samo samsona matrat z zadevami, ki jih lahko tud med sabo razčistmo.

Vprašajmo se npr. , a je  namen duhovnikov res skoz božjo  besedo folk ozavaščet, naj sledijo svojim  notranjim  vzgibom, npr. sočutju.  

Če bi bil to njihov iskren namen, pol si duhovnikov  ne moremo predstavljat drugač kot enih sočutnih ljudi, ki v ljudeh obujajajo ena najplemenitejša čustva. Pa še to ne zato, da bi jih za svoje nauke pridobil in od njih odvisne delal, ampak zato, da zunanje spodbude božje besede (bog ne daj avtoritete) sploh ne bi rabl, da bi ljudje sami iz sebe  plemenitsot črpal. (nekaj sem o tem 'privzagjanju' sočutja že v svoji 'gnezdni' teoriji v topiku o pobitih mačkah razpredal)  

Je  v cerkveni praksi   po moje  bolj prisotna druga opcija:  cerkvi  sploh  ni do tega, da bi farani  začel po lastnih nagibih delat, ker bi pol ona svojo funkcijo božjega zastopnika pa avtoritete na zemlji zgubila. V tem smsilu je sploh za podvomit, da cerku zaupa v naše notranje dobro. A nismo za kler  drug drugmu v  bistvu volkovi, zato da nas le ona lahko  dela za božje ovčice, ki nujno rabjo pastirje?

Tle sta cerkveno pojmovanje lastne družbene vloge in hobbsovo pojmovanje države kot zaščite posameznika pred njegovo volčjo naravo  (homo hominus lupus) srečata in konkurirata. Zato tud taka konkurnca z državo za posvetno oblast,  pa taka dekadenca predstavnikov obojih.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
SeK
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 28

Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #134 - 13.09.2002 at 23:12:31
 
Moonlight wrote on 07.09.2002 at 08:42:53:
Sek!

Prepričana sem tudi jaz, tako kot Ti!!!

Verjamem, da se Ti lahko Jezus razodene , Marija pa ti pošilja svojo ljubezen, če ga prosimo....

Prepričana pa sem, da se je vsak od nas, kdaj že spomnil in ju česa prosil, če pa je odgovor dobil,... : ???

No, jaz sem ga že...

Resnično in popolnoma se strinjam!!!

Njuna ljubezen je nadvse brezmejna!!!


Ti Star12, dostikrta pa opažam, da ljudje čisto napačno razumejo Jezusa ali pa Marijo. Si predstavljaš, da bi kdo pri jablani po koncu poletja jedel samo lubje, jabolka pa pustil. Prav škoda se mi zdi, da pa ravno z Jezusom in Marijo to počnejo. Preberejo eno knjigo, pa drugo, pa že mislijo da več vedo kot nekaj generacij ljudi ki so razmišljali samo o tem.    


Ti, in kaj se ti je razodelo? Oziroma kaj si dobil?

SeK
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11