Je mind nekam izmaglu, po moje praznuje tolk pa tolk letnico svoje eksitstence

, bom jest kar mim njega nadaljeval, me še zmeraj drži v pesti uno njegovo vprašanje, če me je strah, da bi si narušu svojo harmonijo, če bi se v prakticiranju vedskih spisov začel iskat.
Sem že na tale forum prišel z eno slutnjo, da se centriram na podobnih temeljih, kot se gape oz. folk, ki ga na njegov forum vleče. Da mam z njim eno elementarno soglasje okrog nečesa, za katero še sam ne vem točno, kaj bi to blo. Duhovnost je zame preveč raztegljiva zadeva, religioznost preveč zlorabljena, filozofija preveč racionlana, bog/enost preveč abstraktna, ljubezen preveč osebna, čvekanje zarad čvekanja preveč banalna, afnanje z znanjem preveč ego-tripska, razsuvanje zarad razsuvanja preveč nihilistična...
Če te kot enga na splošno dost zadržanga skeptika ena zadeva tolk vase potegne, da ti postane skor obsesija, pol ni drugega, kot da s priznaš, da je v tvoje temelje segla. V tiste, za katere sploh nis vedu da jih maš, dokler prav zarad njih ne ugotoviš, da ne moreš kar poljubno svetovnih nazorov izbirat pa menjavat.
Kje so pol sidriran moji temelji? Zadnje kolkr tolk celovitega, na kar se je opirala moja zavest, je bla filozofija eksitencializma, ki sem jo osvajal posredno skoz literarna dela sartra, camus in malrauxa, pishološko utemljitu sem najdu v frommu, ki se je tako kot sartr v v družbeni praksi spogledaoval z marksizmom. Na tej podlagi sem najdu oporo za bistvene življenjske premike in jo pol pustu, da jo je prikril prah, ker mi je zagotavljala vsaj eno kolkr tolk harmonično osebno/družbeno življenje, ki mi je lavfalo v bistvu po njenih principih: brez potrebe po globjem psihološkem utemljevanju tistga kar čutim, ker je blo utemljeno na ljubezni in družinski solidarnosti, ki se je skušla širt tud v šiše družbeno okolje, kar je blo pogosto sicer stresno in konfliktno, a znosno.
Potreba po iskanju temljev se je spet pojavla, ko se ko so otrc zrastl, ko se je vsakemu od nas začel prebujat očitno ne do kraja preseženi individualizem, ko je ljubezen začela postajat vse bolj abstraktna kategorija in ko se notranja solidranost ni več utemeljevala s potrebo pred zaščito na ljubezni utemljene skupnosti pred brezčutnim al pa vsaj indiferentnim zunanjim okoljem.
Žena, sicer zatajena dogmatilčna platonistka/idealistka/iracionalistka, je začela po novodbni literaturi strastno posegat, jest kot dogamatični eksitencilaist s primesmi markzima pa tud, predvsem zato, da mi ne pobegne v svet mistike oz. vsaj zato, da bom vedu, kam jo it iskat pa kako jo nazaj ven potegnt, če se je ne bo dal zadržat. Se je ta novodobna duhovnost (religija k sreč k ne, ker ni bla nikol religiozna) začela v s vsakdanjem lajfu čist praktično odražat, kar me je sprva močno motil, pol sem pa začel naprej tolerirat, kasnej pa clo sam izvajat. Sprva še zmeraj z alibijem pred sabo, da bo 'mir pri hiši' in da bom vsaj na tak način imel z njo kontakate, pol sem pa začel odkrivat, da tud mene 'not' v duhovnost, kakršna koli mi je že pod roke pršla, začel vlečt. Kot zaprisežen existencialist/materialist (vsaj v primerjai z ženo, navzven, npr. v očeh svoja fotra, zihr ne več tolk), sem sicer duhoven fore kritiziral, presojal in sistematiziral, vendar pravzprav nisem mogel nikol zanikat, da delujejo: cel življenjski koncept zadnjih dvajsetih let z njo mi je blo zmeraj kot eno čudo, ki po moji racionalnii presoji skor nobenih materialnih podlag in pogojev ni imelo, da bi eksistiralo, a je vendar uspevalo!