Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 14
(Read 52869 times)
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #105 - 22.01.2003 at 14:44:38
 
titud wrote on 22.01.2003 at 14:30:20:
Nismo navajen, da bi nam kdo za karkoli lahko v naprej jamčil, zato tud jest kar naprej sprašujem za jamstvo, ko bi blo  treba  čemurkoli v naprej  zaupat

ja pol se pa vpras kdo ti zdej daje jamstvo? komu zaupas?

kot si gor napisu najvec zaupas eksperimentu in izkusnjam. ok, ni problema. pol pa analiziri te tvoje izkusnje in eksperimente v mal vecjo globino s primerjavo zelja.

recimo, mi vsi (zahodnjaki, vzhodnjaki, gor, dol, kjerkol) iscemo zadovoljstvo. tuki smo vsi enaki. tud budisti ki iscejo odstranitev trpljenja s tem indirektno iscejo zadovoljstvo. po drugi strani smo pa tud vsi enaki pr tem, da hocmo da zadovoljstvo traja. da je vecno. pejt eksperimentirat kaj ti daje kratkotrajno zadovoljstvo, kaj ti daje dolgotrajno zadovoljstvo in poskusi najdt se kaj bi ti dal vecno zadovoljstvo. dokler ne bomo dosegl tega tazadnjega ne bomo mel miru. zakaj? ker smo "mi" v nasi izvorni naravi princip vecnosti in kot taki hocmo to zivet in dozivljat, le da se matramo na napacnem koncu. nase oci nam pravjo da smo mi to telo. ko telesa ni vec nas ni vec (a zaupamo tej teoriji, kdo nam jo jamci?). budisti pravjo da kasnej dobis novo telo, ker se je tvoj mental preselu v novo telo. sankar je reku da je mental kot ga uporabljajo budisti le prekrivalo "zavesti". vaisnave pa pravjo da mi nismo materija (telo) in nismo mental (subtilno telo) in smo "zavest", spirit. vendar tud ta "spirit" je le delcek ene izmed potenc Absolutnega spirita in mu je kot tak "namenjen". se enkrat pejt prebrat na topik "Kdo smo?" kje se to prakticno lahko z eksperimentom pokaze in dozivlja s primerom budnega stanja, sanjanja, in globokega spanja. tam mas eksperiment ki ga dozivljas vsak dan. analiziri ga in bos sam ugotovu isto.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: To Love God
Reply #106 - 22.01.2003 at 14:49:47
 

Aryan

"For him who has conquered the mind, the mind is the best of friends; but for one who has failed to do so, his mind will remain the greatest enemy."

Samo ena misel se mi je utrinila:
A ne pomeni premagati uma to, da ga ne jebeš-da utihneš navzven in na vznoter. Po moje se to zgodi ko ne misliš na nič in skrati  tudi na nič ne (ko ni ne-ja in da- ja )- samo čutiš(ker je to edino kar ti ostane) in čakaš kaj bo.


kdo je "Paramatma" (ali Naddusa) in kako se povezat z njo? vprasi tiste k so dosegl mir in ga tud vdrzujejo v vecnosti.  

Kaj tega vede ne vedo?
Tisti ki so dosegli mir se stalno trudijo da jih bi razumeli(začutili).

"ples" z Absolutom/Bogom je lahko kot meditacija za osvobajanje itd., vendar tud ko si "razsvetljen" se zmeri pleses z Absolutom naprej v vecnosti.  

Ko sem enkrat z bogom je OK. Mene bolj zanima ali se da s plesom ,pravim zemeljskim plesom ,priti do božjega plesa?


seveda pa mormo razlikovat ples z materijo ali s spiritom. zato pa je potrebno se velik velik filozofije in spiritualne prakse, ki nas sprav na "spiritualno" podlago na kateri se lahko to dogaja. imitacije pa seveda izpuhtijo v trenutku.

Filozofija je zame nič več kot blebetanje ( = )-uma
Spiritualna praksa je pa že moje zgornje vprašanje.


kadar to pocnemo brez materialnih primesi, tist ples ne spada vec v prostor in cas.  

Da ples ne spada več v prostor in čas (oboje zelo relativno) ne pomeni da je to ples z( do) bogom.-Po drugi strani te pa razumem ne vem če prav?:

da je ples poistovetenje z drugimi in če se ga prižene do skrajnosti pripelje do izgube ega(neke utopitve v kolektivno zavest-posledično zavest boga).To pa so cilji meditacije.Na videz nasprotna dajanja, ki pripeljejo do istega rezultata.



Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #107 - 22.01.2003 at 14:50:20
 
sidha wrote on 22.01.2003 at 14:19:48:
aryan
vidm, da si napumpan do amena

dej mal razloz kaj si s tem mislu? zelo zanimivo mi bo slisat to od nekoga ki se ukvarja s tantro. sej ves kaj mislim, a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #108 - 22.01.2003 at 15:03:45
 
Quote:
A ne pomeni premagati uma to, da ga ne jebeš-da utihneš navzven in na vznoter. Po moje se to zgodi ko ne misliš na nič in skrati  tudi na nič ne (ko ni ne-ja in da- ja )- samo čutiš(ker je to edino kar ti ostane) in čakaš kaj bo.

a mi lahko prosim razlozis kaj to pomen mislit na "nic". tud ta "nic" more bit "nekaj", drgac se ne bi dal mislit na tist niti obcutit. ce pa misli niti obcutka v konci fazi ni, pol bi mi pa zelo tezko razlozu kako iz "nic" nastane "nekaj". vsi pa mamo izkusnje z mislijo in tud obcutkom v trenutnem stanju.
Quote:
kdo je "Paramatma" (ali Naddusa) in kako se povezat z njo? vprasi tiste k so dosegl mir in ga tud vdrzujejo v vecnosti.  

Kaj tega vede ne vedo?
Tisti ki so dosegli mir se stalno trudijo da jih bi razumeli(začutili).
Vede vejo kdo je Paramatma in kako se z njem povezat.

Quote:
Ko sem enkrat z bogom je OK. Mene bolj zanima ali se da s plesom ,pravim zemeljskim plesom ,priti do božjega plesa?

ne, ne da se. zemeljski ples je prepojem s sebicno zeljo zadovoljit svoje interese. ples z absolutom/bogom pa je ples kjer ni sebicne zelje, oz. je zelja po sluzenju absolutu.
Quote:
Filozofija je zame nič več kot blebetanje ( = )-uma. Spiritualna praksa je pa že moje zgornje vprašanje.

kaj pa pol zate ni blebetanje, ce filozofija to je?
Quote:
Da ples ne spada več v prostor in čas (oboje zelo relativno) ne pomeni da je to ples z( do) bogom.-Po drugi strani te pa razumem ne vem če prav?:

ko gres v "onkraj" tam pleses z Bogom, ki je prav tako "onkraj".

budisti hocjo it v nirvan. ampak nben pa ne govori o detajlih znotri nirvane. ponavad recejo da je tam "void" ali praznina ali nic. to sam govori o tem, da tam ni materije, oz. tega kar smo tuki navajeni, zarad tega se uporablja take izraze kot so void itd. ce pa je tam res "nic" pol mi bo pa spet zelo tezko razlozit kako je iz "nic" nastalo "nekaj" in tud to, da je "nic" boljse kot "nekaj" in da naj zarad tega grem v nirvano. drgac pa nirvana pomen dobesedno "to blow out". tko k "upihnes" sveco. ta ogenj svece predstavlja nase sebicne zelje. ker pa smo mi v resnic "zavest" katere inherentne lastnosti so zeljenje, misljenje in cutenje, to pomen da mamo tam nesebicno zeljo, kar pomeni da imamo tam zeljo sluzit Bogu, Absolutu.
Quote:
da je ples poistovetenje z drugimi in če se ga prižene do skrajnosti pripelje do izgube ega(neke utopitve v kolektivno zavest-posledično zavest boga).To pa so cilji meditacije.

cilji meditacije niso le izguba materialnega ega, temvec spoznanje nasega vecnega spiritualnega ega. meditacije ki ti odstranjo materialno identiteto so "delne" meditacije, in tud njihov cilj je "delni".
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: To Love God
Reply #109 - 22.01.2003 at 15:10:26
 
Ne vem, aryan, kaj si ti predstavljaš pod Absolut. Men se zdi, da ga lahko, tako omejeni v 'materialni' obliki kot smo, 'izvajamo' (če hočeš: služimo) le skrajno subjektivno, kar pomeni zame: smo dejansko sami karma, ko jo ozavestimo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: To Love God
Reply #110 - 22.01.2003 at 15:43:21
 
Quote:
dej mal razloz kaj si s tem mislu? zelo zanimivo mi bo slisat to od nekoga ki se ukvarja s tantro. sej ves kaj mislim, a ne?

Hočem rečt, da črpaš filozofijo iz knjig. In eno in isto stvar premlevaš kar naprej. Verjetno tudi častiš boga in mantraš... Jaz pa govorim o čisto praktični tantri, kjer je efekt viden in občuten takoj brez časovnega odloga.

Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: To Love God
Reply #111 - 22.01.2003 at 15:49:21
 
Quote:
ja pol se pa vpras kdo ti zdej daje jamstvo? komu zaupas?


Tud jest moram zaupat pravičnosti, mi ne preostane drugeaga.  Pravičnost se tud  men kaže kot ene  vrste zavest/spirit, pod katero si lahko obetam  kolikor tolk  varno in udobno vožnjo. Ne vidim razloga, zakaj me ne bi mogla vodit k večni sreči, saj  v principu mojga uma nič trajno ne ovira, da ne bi idealne špure najdu. Ker če bi verjel, da mu lahko kaj pomaga trpljenje skrajšat (npr. nadduša) pol lahko verjame tud v en drugačen konstrustt (npr. poddušo), ki bi mu nalašč nagaja podaljšat.  Tko kot smo si  v kršanstvu ustvarli  boga in luciferja.  

Na dolgi rok bomo vsi zihr  enkrat  nehal fizično al pa menatlno/spiritualno vračat eksperimntirat, med tem pa lahko pazmo le na to, da bomo  čim manjkrat zglajzal.

Pa še to: jest se nimam za nobenga buditsta, vsaj praktiknta budizma ne. Filozofsko gledano mi je bliz to, kako so razešl probem obsojenosti na večno vračanja v trpljenje, tko kot je teb bliz kako ta isti problem razrešujejo vede. Men je to zadost, mi trpljenje ni tko neznosno, da bi se ga lotu odpravljat na silo  zdaj in za večno. Sem vesel, da se kaj mi kaj spontano  razreši, za kakšno bolj forsirano pot pač rabm  večja  kot zgolj filozozofska jamstva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #112 - 22.01.2003 at 16:44:22
 
sidha wrote on 22.01.2003 at 15:43:21:
Hočem rečt, da črpaš filozofijo iz knjig. In eno in isto stvar premlevaš kar naprej. Verjetno tudi častiš boga in mantraš

to priporocajo Vede ja. hkrati dajejo filozofski koncept in podlago za tako prakticiranje. ce so ksni rezultati od tega pa bos mogu probat sam, oz. bos rezultate tega prakticiranja lahko indirektno do neke mere vidu v tistih ki to izvajajo striktno po navodilih Ved.

Quote:
Jaz pa govorim o čisto praktični tantri, kjer je efekt viden in občuten takoj brez časovnega odloga.

iz tega po moje tud izhaja tvoj nick sidha, a ne? sidha pomen "popoln, perfekt".

ce si sidha v pravem pomenu besede, in to si dozivel in dosegel takoj, brez casovnega odloga pol bos mogu to svojo perfeknost tud zadrzat v vseh okoliscinah. razen ce si sidha samo v nekih relativnih okoliscinah, ne absolutnih.

torej kasn "sidha" si ti?

lahko pa poves tud kero vrste tantre (samopašnost, razuzdanost, neukrocenost, nebrzdanost) prakticiras in kaksne "vidne" efekte ti daje? (lata-sadhana, vamachara, virachara, pasvacara...?)

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #113 - 22.01.2003 at 16:54:56
 
titud wrote on 22.01.2003 at 15:49:21:
Men je to zadost, mi trpljenje ni tko neznosno, da bi se ga lotu odpravljat na silo  zdaj in za večno. Sem vesel, da se kaj mi kaj spontano  razreši, za kakšno bolj forsirano pot pač rabm  večja  kot zgolj filozozofska jamstva.

prav mas. trpljenje sluzi le kot indirektni impulz da se nekdo zacne sprasvat kaj ga povzroca in kako ga odstrant. seveda upamo vsi na to da bi ga odstranl za vecno, ampak seveda ne za ceno izgube zadovoljstva. se prav direktni impulz za nase delovanje na kateremkol nivoju obstoja bi mogu bit zagotovljeno vecno zadovoljstvo, ne le odstranitev trpljenja. tud o cem takem bi se splacal vedt in delovat, a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: To Love God
Reply #114 - 22.01.2003 at 17:44:36
 

Aryan

a mi lahko prosim razlozis kaj to pomen mislit na "nic". tud ta "nic" more bit "nekaj", drgac se ne bi dal mislit na tist niti obcutit. ce pa misli niti obcutka v konci fazi ni, pol bi mi pa zelo tezko razlozu kako iz "nic" nastane "nekaj". vsi pa mamo izkusnje z mislijo in tud obcutkom v trenutnem stanju


Mislil sem -sploh ne misliti- s primerjavo misliti na nič in hkrati ne misliti na nič , sem samo ponazoril stanje brez uma . Ta stavek se ne da razumeti ker je protisloven.
- zato ti ostanijo samo čustva.


Vede vejo kdo je Paramatma in kako se z njem povezat

Kolkor jst razumem zakaj se gre pri tem stavku potem lahko brez obotavljanja rečem:Če bi vede to vedle,bi se zdej mi ne izgubljali v neskončnih sobanah uma ampak plesali z bogom.



cilji meditacije niso le izguba materialnega ega, temvec spoznanje nasega vecnega spiritualnega ega. meditacije ki ti odstranjo materialno identiteto so "delne" meditacije, in tud njihov cilj je "delni".

Ego ni materija. Ego je duh.(Hudič).Sicer sem pa mislil samo delni cilj meditacije ,naprej je treba -čustva-stanje popolne tišine -molitev-rasvtljenje (po Osho-ju)






Back to top
 
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: To Love God
Reply #115 - 22.01.2003 at 23:17:25
 
Titud:

Men je bolj  bliz antična opredelitev harmonije, ki jo je platon je platon slikovito orisal skoz štiri kardinalne vrline,
Ker je zahodna civilizacija zgrajena na antični predstavi o pravičnosti/harmoniji, mi tko težko sprejmemo eno vrhovno avtoriteto/absolut, ki se mu morali pokorit.

Po moje je ravno obratno.Zahod rabi avtoriteto/absolut.
In vshod je mistika , čutenje .
Kolkor jst  vem je zahodna civilizacija zrajena na krščanski veri in aristotelovi filozofiji,ki je v svojem principu različna od platona in sokrata.Ti boš verjetno o tem več vedu. Vera je zgrajena na avtoriteti in verjetno se oba strinjava, da je vera močno vplivala na zahodno civilizacijo.

Že Sokrat je govoril o bogu(devine) ki mu kaže pot,kljub njegovi eksistencialni filozofiji. Na to lahko gledamo v okviru religijozno-ekspirementalnega vshoda,  kot potrebo po božij milosti (povedano v besedah krščanstva) -naravna intuicija za boga,ki  mora biti pri samostojnem pohodu eksistencialnega filozofa, še dosti bolj izrazita (po mojem mnenju) , .Če te prav razumem prav o tem govoriš :

Tud jest moram zaupat pravičnosti, mi ne preostane drugeaga.  Pravičnost se tud  men kaže kot ene  vrste zavest/spirit, pod katero si lahko obetam  kolikor tolk  varno in udobno vožnjo. Ne vidim razloga, zakaj me ne bi mogla vodit k večni sreči, saj  v principu mojga uma nič trajno ne ovira, da ne bi idealne špure najdu.

No in vera je pri ljudeh z majšo intuicijo bolj potrebna.
Saj je za njih to najkrajša pot.
Vede so tradicionalna vera Indije. Mislim, da se krešejo
mnenja ob vprašanju vere, ki pa je sama že po definicij nedokazljiva .Vendar je občutek za pravičnot ravno tako nedokazljiv in še lažje ovrgljiv:

Ker če bi verjel, da mu lahko kaj pomaga trpljenje skrajšat (npr. nadduša) pol lahko verjame tud v en drugačen konstrustt (npr. poddušo), ki bi mu nalašč nagaja podaljšat.  Tko kot smo si  v kršanstvu ustvarli  boga in luciferja.  

Vera zahteva delitev, ker je vprašanje morale.Vendar to  pomeni zavestno odrekanje razvadam (npr. spolni sli) za to da dobiš delček svoje prave božje narave. Res je ko verjameš, verjameš v boga in luciferja, vendar koga boš ubogal? In kako ti ne bo vsemogočni bog ljubezni pomagal,če ga prosiš?

Vse defekcije Zahoda izhajajo iz greha.Verjamemo pa ne delamo tako- Jezusova prilika O hiši na skali in o hiši na pesku


Sem vesel, da se kaj mi kaj spontano  razreši, za kakšno bolj forsirano pot pač rabm  večja  kot zgolj filozozofska jamstva.

Rad bi te opozoril v zavesti da delam dobro, da časa ni na pretek.
Nobenih zagotovil ni .Vendar se po mojem mnjenju piše najslabše tistemu ki se zanaša na um-filozofijo:


Aryan:


kaj pa pol zate ni blebetanje, ce filozofija to je?
Blabetanje niso že čustva.To sem že prej povedal.

Blebetanje je :


Quote:
Posted by: LittleStar Posted on: Today at 3:10pm
Ne vem, aryan, kaj si ti predstavljaš pod Absolut. Men se zdi, da ga lahko, tako omejeni v 'materialni' obliki kot smo, 'izvajamo' (če hočeš: služimo) le skrajno subjektivno, kar pomeni zame: smo dejansko sami karma, ko jo ozavestimo.  
Posted by: sidha Posted on: Today at 3:43pm
on Today at 2:50pm, aryan wrote:
dej mal razloz kaj si s tem mislu? zelo zanimivo mi bo slisat to od nekoga ki se ukvarja s tantro. sej ves kaj mislim, a ne?



Hočem rečt, da črpaš filozofijo iz knjig. In eno in isto stvar premlevaš kar naprej. Verjetno tudi častiš boga in mantraš... Jaz pa govorim o čisto praktični tantri, kjer je efekt viden in občuten takoj brez časovnega odloga.


Posted by: titud Posted on: Today at 3:49pm
Quote:ja pol se pa vpras kdo ti zdej daje jamstvo? komu zaupas?  



Tud jest moram zaupat pravičnosti, mi ne preostane drugeaga.  Pravičnost se tud  men kaže kot ene  vrste zavest/spirit, pod katero si lahko obetam  kolikor tolk  varno in udobno vožnjo. Ne vidim razloga, zakaj me ne bi mogla vodit k večni sreči, saj  v principu mojga uma nič trajno ne ovira, da ne bi idealne špure najdu. Ker če bi verjel, da mu lahko kaj pomaga trpljenje skrajšat (npr. nadduša) pol lahko verjame tud v en drugačen konstrustt (npr. poddušo), ki bi mu nalašč nagaja podaljšat.  Tko kot smo si  v kršanstvu ustvarli  boga in luciferja.    

Na dolgi rok bomo vsi zihr  enkrat  nehal fizično al pa menatlno/spiritualno vračat eksperimntirat, med tem pa lahko pazmo le na to, da bomo  čim manjkrat zglajzal.

Pa še to: jest se nimam za nobenga buditsta, vsaj praktiknta budizma ne. Filozofsko gledano mi je bliz to, kako so razešl probem obsojenosti na večno vračanja v trpljenje, tko kot je teb bliz kako ta isti problem razrešujejo vede. Men je to zadost, mi trpljenje ni tko neznosno, da bi se ga lotu odpravljat na silo  zdaj in za večno. Sem vesel, da se kaj mi kaj spontano  razreši, za kakšno bolj forsirano pot pač rabm  večja  kot zgolj filozozofska jamstva.  
Posted by: aryan Posted on: Today at 4:44pm
on Today at 3:43pm, sidha wrote:Hočem rečt, da črpaš filozofijo iz knjig. In eno in isto stvar premlevaš kar naprej. Verjetno tudi častiš boga in mantraš  


to priporocajo Vede ja. hkrati dajejo filozofski koncept in podlago za tako prakticiranje. ce so ksni rezultati od tega pa bos mogu probat sam, oz. bos rezultate tega prakticiranja lahko indirektno do neke mere vidu v tistih ki to izvajajo striktno po navodilih Ved.

Quote:Jaz pa govorim o čisto praktični tantri, kjer je efekt viden in občuten takoj brez časovnega odloga.  


iz tega po moje tud izhaja tvoj nick sidha, a ne? sidha pomen "popoln, perfekt".

ce si sidha v pravem pomenu besede, in to si dozivel in dosegel takoj, brez casovnega odloga pol bos mogu to svojo perfeknost tud zadrzat v vseh okoliscinah. razen ce si sidha samo v nekih relativnih okoliscinah, ne absolutnih.  

torej kasn "sidha" si ti?

lahko pa poves tud kero vrste tantre (samopašnost, razuzdanost, neukrocenost, nebrzdanost) prakticiras in kaksne "vidne" efekte ti daje? (lata-sadhana, vamachara, virachara, pasvacara...?)


Posted by: aryan Posted on: Today at 4:54pm
on Today at 3:49pm, titud wrote:Men je to zadost, mi trpljenje ni tko neznosno, da bi se ga lotu odpravljat na silo  zdaj in za večno. Sem vesel, da se kaj mi kaj spontano  razreši, za kakšno bolj forsirano pot pač rabm  večja  kot zgolj filozozofska jamstva.  


prav mas. trpljenje sluzi le kot indirektni impulz da se nekdo zacne sprasvat kaj ga povzroca in kako ga odstrant. seveda upamo vsi na to da bi ga odstranl za vecno, ampak seveda ne za ceno izgube zadovoljstva. se prav direktni impulz za nase delovanje na kateremkol nivoju obstoja bi mogu bit zagotovljeno vecno zadovoljstvo, ne le odstranitev trpljenja. tud o cem takem bi se splacal vedt in delovat, a ne?

Posted by: Realbe Posted on: Today at 5:44pm

Aryan

a mi lahko prosim razlozis kaj to pomen mislit na "nic". tud ta "nic" more bit "nekaj", drgac se ne bi dal mislit na tist niti obcutit. ce pa misli niti obcutka v konci fazi ni, pol bi mi pa zelo tezko razlozu kako iz "nic" nastane "nekaj". vsi pa mamo izkusnje z mislijo in tud obcutkom v trenutnem stanju


Mislil sem -sploh ne misliti- s primerjavo misliti na nič in hkrati ne misliti na nič , sem samo ponazoril stanje brez uma . Ta stavek se ne da razumeti ker je protisloven.  
- zato ti ostanijo samo čustva.


Vede vejo kdo je Paramatma in kako se z njem povezat

Kolkor jst razumem zakaj se gre pri tem stavku potem lahko brez obotavljanja rečem:Če bi vede to vedle,bi se zdej mi ne izgubljali v neskončnih sobanah uma ampak plesali z bogom.



cilji meditacije niso le izguba materialnega ega, temvec spoznanje nasega vecnega spiritualnega ega. meditacije ki ti odstranjo materialno identiteto so "delne" meditacije, in tud njihov cilj je "delni".
 
Ego ni materija. Ego je duh.(Hudič).Sicer sem pa mislil samo delni cilj meditacije ,naprej je treba -čustva-stanje popolne tišine -molitev-rasvtljenje (po Osho-ju)










Društvo Sonce | Sončeve pozitivke | Pogovori v živo | Dobrodelnost | Sončna obvestila | vodnik
gape.org | Svet duhovnosti | Kult | nenavadno.com | Petya

Svet pogovorov » Powered by YaBB 1 Gold - SP 1.1!
YaBB © 2000-2002, Xnull. All Rights Reserved


In še naprej bi moral povleči miško po vseh netnih straneh, vseh zgodovinskih,filozofskih, verskih, takih in drugačnih: knjigah,časopisih in kar je še pisane besede ,pa tudi po vseh izrečenih besedah zgodovine(od "Biti ali ne biti "  do  "ali je krava že povrgla") in še po vseh biljonih miljard misli, ki so se skozi zgodovino smukale, in se smukajo še danes, po človeških beticah.

S tem, da je filozofija najslabša od vseh.Filozofi do zdaj še niso rešili teh vprašaj:Kaj je življenje, pravičnost, dobro, sreča.... Ali zunanij svet obstaja in tako v k.

Kako naj živim s temi nerešenimi vprašanji? Dosti manevrskega prostora nimam.Prav zaprav nič.
Skrati pa se teji isti filozofi ženejo za ženskami in denarjem.S tem je povedano vse.



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: To Love God
Reply #116 - 23.01.2003 at 08:56:20
 
Quote:
Po moje je ravno obratno.Zahod rabi avtoriteto/absolut.
In vshod je mistika , čutenje .
Kolkor jst  vem je zahodna civilizacija zrajena na krščanski veri in aristotelovi filozofiji,ki je v svojem principu različna od platona in sokrata.Ti boš verjetno o tem več vedu. Vera je zgrajena na avtoriteti in verjetno se oba strinjava, da je vera močno vplivala na zahodno civilizacijo.


Sokrat je opozarjal, da svet ni tak kot se kaže, da je le videz, skoz dialog je sogovorniku zmeraj zrušu predstavo, ki jo je ta imel o njem na začetku. Sokrat ni priznaval avtoritete, tud sam je  zarad tega postal njena žrtrev.  Za platona je bil materialni svet le iluzija, senca na steni temačne jame, v kateri je prikljen neveden človek. Pravi svet je svet idej, ki jih zunaj jame osvetljuje pravo sonce kot najvišja avtoriteta. Aristotel je vlogo absolutnega dodelil logosu, ki snovnemu da  obliko, skladnost oblike pa da  lepoto in dobroto...  

Ta antični  anarhizem je s svojo zlo  relativno uporabnostjo avtoritet (ki so   skoz vsakdanjo rabo morale  dokazovat kot avoritete) je skor da nujno moral klonit pod težo  krščanske vere, pod avtoriteto katere se je duhovno združla srednjevška etnično in kulturno zlo raznolika evropa. Šele tako poenotena je lahko začela  sprejemat anarhistčne ideje antike, ki so se razbohotile v renesansi in ki so se lahko na zahodu ohranile le, če so krščanski avoriteti zoperstavle s sklicevanjem na avtoriteto logosa/razuma, ki se najbolj očitno kaže skoz narvavo oz. zakone, katerim se pokorava materialno stvarstvo. Avoriteto je tako prevzela znanost in tehnologija, tej avoriteti  se je podredila organizacija družbe in posameznik v njej.

Tko da v tem smislu maš v bistvu prav, realbe, današnja zahodna civilizacija je zgrajena na avtorititeti krščanske vere, ki se utemljuje v paltonističnih  idejah,  in znanosti, ki se utemljuje v aristotelovi filozofiji, obe antični filozofiji pa sta izvorno precej bolj 'anarhistični' kot se nam zdaj kažeta. Post moderni new age je tako v bistvu 'vračanje k izvirom', tko kot je blo vračanje k izvirom tud renesančno prekvasenje katolicizma in razsvetljensko prekvasenje temčnega poznega srednjega veka.

Tud vzhodni misticezem je poznal taka prekvašanja. Odgovor na ortodoksno avtoriteto ved je v bistvu dost anarhističen in ateističen budizem, ki je bil v 2. stoletju tud sam orenh prekvšen s srednjo potjo in kasneje z zen budizmom,   pa tud vede same so ble parkrat oreh prekvašene, najbolj radikalno v  času razcveta evropske renesanse s sri cyntijo...

Težko je v bistvu govort o tem, kdo je bolj avoritativen. Dejstvo je, da mi svoje zavezanosti  avtorietam  ne občutmo, da so morali prit vzhodnjaki, da so nas začel nanje opozarjat in nas od njih odvezovat. In obratno, zahodnjaki so vzhodu povzročili velik šok, ko so zarad njihovga vpliva začel razpadat tradicionalni sistemi, zgrajeni na podrejanju mističnim avtoritetam. Zdej smo  vsi v post šokatnem obdobju trka civilizacij, vsak se skuša očistit navlake in se na na novo zakoreninit, pričemer prihaja tud do ekstremnih medsebojnih reakcij, kot jih  lahko opazujemo v mesijanski nestrpnosti  ala bush al pa srednjeveškem talibanizmu.

S filozofijo jest skratka ne bi tko na izi počistu. Je pač  eno orodje, s katerim  lahko na svet oblikuješ, ni  pa pametno skozenj  svoje potrebe po čustvenem  odnosu do sveta projecirat. Filozofija je v svojem jedru razumska zadeva, razum lahko  snovi daje le obliko,  religoznost pa je  čustvena  zdeva, ki obliki daje lepoto  in je v svojem jedru mistična. Um ma nalogo, da  drži eno distanco med njima pa tud sebe od obeh, da drži skratka vajeti v rokah. Po moje vsaj, kakorkoli  to že avtoritativno zgleda.           
Back to top
« Last Edit: 23.01.2003 at 10:10:51 by titud »  
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #117 - 23.01.2003 at 10:08:36
 
Quote:
Aryan:
kaj pa pol zate ni blebetanje, ce filozofija to je?
Blabetanje niso že čustva.To sem že prej povedal.

se prav ti se absolutno zanasas na custva in nic druzga?
Quote:
S tem, da je filozofija najslabša od vseh.Filozofi do zdaj še niso rešili teh vprašaj:Kaj je življenje, pravičnost, dobro, sreča.... Ali zunanij svet obstaja in tako v k.

s cem pa ti resujes te probleme?
Quote:
Kako naj živim s temi nerešenimi vprašanji? Dosti manevrskega prostora nimam.Prav zaprav nič.
Skrati pa se teji isti filozofi ženejo za ženskami in denarjem.S tem je povedano vse.

tvoja logika je taka da ce ti ne premores maneverskega prostora da ga pol nihce ne. ok, tud tko lahko vids.

drgac pa, kaj je s tem povedano vse?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: To Love God
Reply #118 - 23.01.2003 at 10:17:56
 
Quote:
to priporocajo Vede ja. hkrati dajejo filozofski koncept in podlago za tako prakticiranje. ce so ksni rezultati od tega pa bos mogu probat sam, oz. bos rezultate tega prakticiranja lahko indirektno do neke mere vidu v tistih ki to izvajajo striktno po navodilih Ved.

iz tega po moje tud izhaja tvoj nick sidha, a ne? sidha pomen "popoln, perfekt".

ce si sidha v pravem pomenu besede, in to si dozivel in dosegel takoj, brez casovnega odloga pol bos mogu to svojo perfeknost tud zadrzat v vseh okoliscinah. razen ce si sidha samo v nekih relativnih okoliscinah, ne absolutnih.

torej kasn "sidha" si ti?

lahko pa poves tud kero vrste tantre (samopašnost, razuzdanost, neukrocenost, nebrzdanost) prakticiras in kaksne "vidne" efekte ti daje? (lata-sadhana, vamachara, virachara, pasvacara...?)


Pravijo, da si v Indiji Vede vsak po svoje razlaga. Bil sem v dveh skupinah, ki imajo Vede za podlago in vsak jih je drugače razlagal. Pri enih sem opazu rezultate pri drugih pa ne kaj dosti.
Ime vlečem iz prakticiranja sidhijev, ampak sem pa še daleč od kakšne popolnosti.
Za tantro se mi pa niti ne sanja o čem govoriš.
Sem pač navaden delavc in ne filozof Grin


Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #119 - 23.01.2003 at 10:30:28
 
sidha wrote on 23.01.2003 at 10:17:56:
Pravijo, da si v Indiji Vede vsak po svoje razlaga. Bil sem v dveh skupinah, ki imajo Vede za podlago in vsak jih je drugače razlagal. Pri enih sem opazu rezultate pri drugih pa ne kaj dosti.

mas teisticno interpretacijo Ved in ateisticno. ce bl podrobno pogledas avtorja Ved pol ne mors zgresit katera interpretacija je blizje resnici kot jo opisuje avtor sam.

pri katerih si ti vidu rezultate in pri katerih ne, in kaksni rezultati so to bili?
Quote:
Ime vlečem iz prakticiranja sidhijev, ampak sem pa še daleč od kakšne popolnosti.

aaa, se prav bi ti rad misticne moci (sidhi-je) ? heh. po moje se ti bl splaca da castis tistega ki je gospodar vseh misticnih moci, Bog. do neke mere jih lahko tud v seb razvijes, seveda z njegovo pomocjo. ampak v koncni fazi ti ne bo to prnesl nevemkaksnega zadovoljstva in vidnih efektivnih rezultatov ki bi jih ti tok rad. ce ti vrzes atomsko bombo na zemlji bos naredu kao neki "vidnega", ampak probi atomsko bombo vrzt na soncu. k da bi se komar spravu na slona Wink
Quote:
Za tantro se mi pa niti ne sanja o čem govoriš.
Sem pač navaden delavc in ne filozof

sej to je problem modernih zahodnjaskih "duhovnih" praktikantov. uporabljajo ene hude sanskrit ali vzhodnjaske izraze in jih zavijejo v misticen celofan in so prec taglavni na vasi. obenem pa so seveda ze presegli cas in prostor in jim rezultati padajo kar iz neba seveda po njihovi volji, ostalim pa pravjo da so napumpani do amena.

sej otrok se tud rad igra v peskovniku in si domislja raznorazne stvari. zvecer pa se lepo vrne k svoji mamici ko postane lacen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 14