Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 14
(Read 53323 times)
Realbe
Guest




Re: To Love God
Reply #120 - 23.01.2003 at 11:53:05
 
Titud:
Quote:
Sokrat je opozarjal, da svet ni tak kot se kaže, da je le videz, skoz dialog je sogovorniku zmeraj zrušu predstavo


Imaš v vsem prav,samo,če je Sokrat govoril bogu(devine),kot luči ki mu kaže pot se lahko razume to edino tako in nič drugače.In ,da to ni nič drugega, kot močana intuitivna zaznava boga.Ne mislim stem da sem pametnejši od Sokrata,samo verjamem nejgovi neposredni odkritosrčnosti.
Tudi ti govoriš o zaupanju v pravičnost ,to pa kolikor jest razumem nima korenin v razumni razlagi.


Aryan:

Quote:
se prav ti se absolutno zanasas na custva in nic druzga?


Ne nezanašam se samo na čustva! Zanašam se tudi na razum, saj je tudi razum božje delo.Toda razum odpove pri temenjih življenski vprašanjih.Recimo:Kaj je življenje?Razumskega odgovora na to ni!Že vprašanje je napačno! Pravo vprašanje se glasi: Za kaj živim!!!!  

Quote:
Quote:S tem, da je filozofija najslabša od vseh.Filozofi do zdaj še niso rešili teh vprašaj:Kaj je življenje, pravičnost, dobro, sreča.... Ali zunanij svet obstaja in tako v k.  

s cem pa ti resujes te probleme?


Kot je razvidno že v mojem Quote -u,te probleme ni še nobeden rešu z filozofijo in marsikateri filozof dvomi, da se jih da rešiti. Kako vem da dvomi? Ker sem bral kjige kjer to dobesedno priznajo. Življenska vrašanja rešujem na isti način kot ti - z vero.



Quote:
drgac pa, kaj je s tem povedano vse?  
:

[quote]Quote:Kako naj živim s temi nerešenimi vprašanji? Dosti manevrskega prostora nimam.Prav zaprav nič.
Skrati pa se teji isti filozofi ženejo za ženskami in denarjem.S tem je povedano vse.
[quote]


Če ne veš kaj je življenje, sreča, ali so stvari okoli tebe resnične, ali so osebe, ki zgledajo kot ti, ravno tako resnične ali so samo lutke, potem se poštenemu človeku zmeša.
Vendar filozofi klju temu, da ne vedo kaj je življenje , živijo in kljub temu, da ne vedo kako je prav živeti,se odločajo.(ponavadi tako kot jim paša)Iz tega sledi,da so filozofi hinavci.In filozofija je sama po sebi mrtva.  

Quote:
tvoja logika je taka da ce ti ne premores maneverskega prostora da ga pol nihce ne. ok, tud tko lahko vids.



Stem sem mislil vseh ne samo mene
 




Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #121 - 23.01.2003 at 12:12:46
 
Quote:
Aryan: Ne nezanašam se samo na čustva! Zanašam se tudi na razum, saj je tudi razum božje delo.Toda razum odpove pri temenjih življenski vprašanjih.Recimo:Kaj je življenje?Razumskega odgovora na to ni!Že vprašanje je napačno! Pravo vprašanje se glasi: Za kaj živim!!!!  

cemu pa pol teb sluzi razum, ce pravis da se nanj tud zanasas?

lohk pa tud pojasnis "za kaj naj zivimo"?
Quote:
Življenska vrašanja rešujem na isti način kot ti - z vero.

kaj pa je sploh zate vera? cesa produkt je, custev, razuma, intuicije, logike, eksperimenta ...?

pol pa se povej v koga ali kaj verjames ti?
Quote:
Stem sem mislil vseh ne samo mene

no spet smo naletel na enga ki prav da pozna vse, in s tem indirektno potrjuje da je "nekaj ali nekdo" ki nas vse povezuje. kdo ali kaj to po tvoje je?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: To Love God
Reply #122 - 23.01.2003 at 12:57:15
 
Quote:
Imaš v vsem prav,samo,če je Sokrat govoril bogu(devine),kot luči ki mu kaže pot se lahko razume to edino tako in nič drugače.In ,da to ni nič drugega, kot močana intuitivna zaznava boga.Ne mislim stem da sem pametnejši od Sokrata,samo verjamem nejgovi neposredni odkritosrčnosti.
Tudi ti govoriš o zaupanju v pravičnost ,to pa kolikor jest razumem nima korenin v razumni razlagi.


Jest vrejamem v tisto odkritosrčnost antikov, s katero so verjel v božjo dobroto pa dobronamernost. Se  jim zato niso iz strahu podrejal, ampak so polni samozaupanja iskal vsak svojo pot iz teme nevednosti  k tej magari  božanski luči. Jim ni blo nč v naprej zapovedan pa prepovedan, pa so vendar iznajdl  tak mehanizem za brzdanje smrtonosnih strasti, ki jim je hkrat omogočal polno čutno/razumsko življenje.

Jest ne trdim, da antični filozofi niso bli religiozni, a nihov  um je  čutno/religioznega konja znal v svoji vpregi tako brzdat, da  sta se z unmu ta drugmu filozofsko/razumskemu  100% ujemala pa razbremenjevala,  ne  med sabo grizla, konkurirala pa izčrpavala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: To Love God
Reply #123 - 23.01.2003 at 13:37:17
 
Aryan:

Quote:
cemu pa pol teb sluzi razum, ce pravis da se nanj tud zanasas?

Razum služi razumnemu spoznavanju. Vendar je razumno reševanje bivanjskih vprašanj zame,pa ,kot sem ti že razložil , tudi za nekatere filozofe ,zelo vrašljiva zadeva. Osho je govoril o znanosti kot ekspirimentalni religiji.Znanost pa ni filozofija.

Quote:
lohk pa tud pojasnis "za kaj naj zivimo"?

Vprašanje se ne glasi "Za kaj NAJ živimo?" ampak:Zakaj živimo?:
Spraševati se je treba (po moje) po smislu življanja in ne po življenju samem, ker živimo in moramo ,prej kot rešimo ta vprašanja s filozofijo, nekako pre-živeti. S tem se pa krog sklene, ker živimo kljub temu da ne vemo, kaj je življenje(zato smo hinavci, ker živimo čeprav ne vemo niti kaj je življenje. In zato tudi ne kako ga pravilno živeti, niti, če obstaja sploh prav in narobe) . In glede na to, da filozofija ni rešila teh vprašanj skozi tisočletja, je ta pot, po moje, nemogoča.

Quote:
kaj pa je sploh zate vera? cesa produkt je, custev, razuma, intuicije, logike, eksperimenta ...?

Vera je nerazumsko podrejanje nekim trditvam.
Veruje se na podlagi intuicije ,čustev (vprašanjih o smislu...).Po tem ko  veruješ, lahko tudi razumno opredeliš svojo vero.


pol pa se povej v koga ali kaj verjames ti?
V krščansko vero.

Quote:
no spet smo naletel na enga ki prav da pozna vse, in s tem indirektno potrjuje da je "nekaj ali nekdo" ki nas vse povezuje. kdo ali kaj to po tvoje je?


Mislim da ta naš nesporazum izhaja iz tega stavka:

Kako naj živim s temi nerešenimi vprašanji? Dosti manevrskega prostora nimam.Prav zaprav nič.

Še enkrat si poglej zakaj se je šlo. Potem si preberi  še moje sedajnje besede in videl boš, da je tvoje vprašanje nevmesno.

Mislim sem:Kako lahko vsi sploh živimo s temi nerešenimi vprašanji?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: To Love God
Reply #124 - 23.01.2003 at 13:54:03
 
Titud:

Quote:
Jest ne trdim, da antični filozofi niso bli religiozni, a nihov  um je  čutno/religioznega konja znal v svoji vpregi tako brzdat, da  sta se z unmu ta drugmu filozofsko/razumskemu  100% ujemala pa razbremenjevala,  ne  med sabo grizla, konkurirala pa izčrpavala.


Ali lahko um brzda intuicijo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: To Love God
Reply #125 - 23.01.2003 at 14:05:41
 
Quote:
mas teisticno interpretacijo Ved in ateisticno. ce bl podrobno pogledas avtorja Ved pol ne mors zgresit katera interpretacija je blizje resnici kot jo opisuje avtor sam.

pri katerih si ti vidu rezultate in pri katerih ne, in kaksni rezultati so to bili?
aaa, se prav bi ti rad misticne moci (sidhi-je) ? heh. po moje se ti bl splaca da castis tistega ki je gospodar vseh misticnih moci, Bog. do neke mere jih lahko tud v seb razvijes, seveda z njegovo pomocjo. ampak v koncni fazi ti ne bo to prnesl nevemkaksnega zadovoljstva in vidnih efektivnih rezultatov ki bi jih ti tok rad. ce ti vrzes atomsko bombo na zemlji bos naredu kao neki "vidnega", ampak probi atomsko bombo vrzt na soncu. k da bi se komar spravu na slona Wink
sej to je problem modernih zahodnjaskih "duhovnih" praktikantov. uporabljajo ene hude sanskrit ali vzhodnjaske izraze in jih zavijejo v misticen celofan in so prec taglavni na vasi. obenem pa so seveda ze presegli cas in prostor in jim rezultati padajo kar iz neba seveda po njihovi volji, ostalim pa pravjo da so napumpani do amena.

sej otrok se tud rad igra v peskovniku in si domislja raznorazne stvari. zvecer pa se lepo vrne k svoji mamici ko postane lacen.

Ej, ne ljubi se mi pregovarjat s teboj. Sva pač na različnih nivojih zavesti zato ni variante, da bi kaj kmal skup pršla Wink
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #126 - 23.01.2003 at 14:24:01
 
sidha wrote on 23.01.2003 at 14:05:41:
Ej, ne ljubi se mi pregovarjat s teboj. Sva pač na različnih nivojih zavesti zato ni variante, da bi kaj kmal skup pršla

pol se pa spust dol na moj nivo in mi lahko razlozis kako ti vids? do zdej si mi govoru sam kako nej ne gledam, zdej loh pa se poves kako naj. sej cas teb tko al tko ne povzroca tezav, se prav naj te ne bi prevec motil to, da mogoce to ne bo tok kmal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #127 - 23.01.2003 at 14:25:56
 
realbe : osho je ateist, kristus pa teist. v katerga pol ti verjames zares?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: To Love God
Reply #128 - 23.01.2003 at 14:43:34
 
Quote:
Ali lahko um brzda intuicijo?
 

Um lahko brzda čustva, s katerim se nadušujemo nad spoznanjskimi poteciali intucije. Intuicaja sama po seb je 'hladna' kot razum, je samo sosobnost za nezmotljivo odkrivanje dobrega/lepega/pravilnega/popolnega. Kolk globok se boš pa pol ti nad temi odkritji navduševal, se jim ekstatično predajal, pogumno upiral pa palšno predjal al pa zatajeval, pa je v danem trentku naloga uma, da to v skladu z razumom oceni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: To Love God
Reply #129 - 23.01.2003 at 14:51:32
 
Quote:
pol se pa spust dol na moj nivo in mi lahko razlozis kako ti vids? do zdej si mi govoru sam kako nej ne gledam, zdej loh pa se poves kako naj.

Užaljen?  Nikjer ni bilo rečeno, da sem nad tabo. Kar se pametovanja tiče pa mislim, da je ravno obratno. Ti si men govoru kako moram delovat Wink
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: To Love God
Reply #130 - 23.01.2003 at 16:21:40
 
Aryan:
Osho ni ateist in Kristus ni teist.
V Osho-ja ne verjamem.Niti on tega ne odobrava.
Sicer pa to nima nobene veze z mojo vero.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: To Love God
Reply #131 - 23.01.2003 at 23:22:02
 
Titud,

Quote:
Um lahko brzda čustva, s katerim se nadušujemo nad spoznanjskimi poteciali intucije. Intuicaja sama po seb je 'hladna' kot razum, je samo sosobnost za nezmotljivo odkrivanje dobrega/lepega/pravilnega/popolnega. Kolk globok se boš pa pol ti nad temi odkritji navduševal, se jim ekstatično predajal, pogumno upiral pa palšno predjal al pa zatajeval, pa je v danem trentku naloga uma, da to v skladu z razumom oceni.


Sej je res , samo za  intuicijo ne morš trdit, da je nezmotliva al ja ?  
Jst sem samo hotel povedati, da so verjetno antični filozofi (predvsem sem imel v mislih Sokrata zaradi tistih besed ) , uporabljali intuicijo, kot smer po kateri naj bi šel nijhov razum. Nekako tako sem razumel  profesorja filozofije,vendar je to samo omenil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #132 - 24.01.2003 at 02:06:06
 
Quote:
Osho ni ateist in Kristus ni teist.
V Osho-ja ne verjamem.Niti on tega ne odobrava.
Sicer pa to nima nobene veze z mojo vero.

spet govoris samo v nikalnicah.

ce kristus ni teist, kaj je pol?

ce osho ni ateist, kaj je pol? kaj on odobrava?

ce to nima veze s tvojo vero, kaj ma pol?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: To Love God
Reply #133 - 24.01.2003 at 07:47:55
 
Quote:
Sej je res , samo za  intuicijo ne morš trdit, da je nezmotliva al ja ?
 

Drugega orodja za uvid v resnico nimamo: tud če skušamo prit  do nje prek razuma, je to mogoče le prek uporabe/kombiniranja/reprocesiranja vsaj zasnutkov intuitivnih uvidov. Zdej se postav vprašanje kriterijev za ugotavljanje zmotljivosti. Po moje ima vsaka dobe svoje, individulano gledano pa bi morala vska dopuščat/omogočat preživetje in razvoj intuitivnih bitj svojo  življensko dobo, kar si  intuitivnima bitja lahko omogočjo le solidarno/sočutnu z drugimi intuitivnimi  bitji in  s tem iz generacije v generacijo udejanjajo  svojo intuitivno zaznavo večnosti Smiley.

Intuitivno zaznavanje večnosti posameznik  seveda lahko  čustveno 'skuri' tud tukaj in zdaj in za večno, to ni čist nč neintuitivno, je pa nerazumno, nesloidarno, da ne rečem sebično v odnopsu do drugih intuitivnih bitij,  zato vsaka doba tud postav svoje kriterije, kako take tako sebične  čustvene potrebe posameznika po zlitju z večnostjo  kanalizirat. Pri tem pa žal prepogosto z mehanizmi represije, med katere spada tud poudarjanje vloge razuma na račun brzdanja čustev, te intitivne potebe pa so tako  praviloma tud zlorabljene za pedenanje želja in podreb elit, ki se razglasijo za večnješe od drugih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: To Love God
Reply #134 - 24.01.2003 at 13:36:28
 
Aryan:
Quote:
spet govoris samo v nikalnicah.  

ce kristus ni teist, kaj je pol?

ce osho ni ateist, kaj je pol? kaj on odobrava?

ce to nima veze s tvojo vero, kaj ma pol?


Osho ni ateist niti teist ker je to deljenje in tega ne odobrava.(za boljšo razlago si preberi njegove knjige).

Kristus pa ni teist zato, ker je božji sin. Tudi kristjani na začetku niso bili teisti, ker se je ateizem pojavil kasneje in takrat smo postali teisti.(verjetno?)

Kristjan ima vso pravico do razumnega razmišljanja. Zato sem navajal Osho-ja. In pri njemu sem opazil tudi dosti podobnosti s krščansko vero. Ali bolje povedano tisto, kar me je vleklo v veri, se je strinjalo tudi z njim.
Med drugim pove, da, če nismo sposobni preko naravnega občutka priti do rezultatov, je edina pot Kristus , Buda, Vede... Na tem mestu ti moram priznati ,da sem nekaj časa poskušal delovat po njegovih kjigah. Vedar se je svar zakomplicirala; tako, da sem bil po mesecu dni zrel za umobolnico.Takrat sem sprevidel moje napake (strah,....). In tudi to, da bi moral najprej vstrajat v svoji veri , šele potem bi se lahko mirne vesti spustil v kaj takega. Skrati sem pa ugotovil, da mi lahko vstrajanje v veri prinese iste rezultate.
Če ti še kaj ni jasno vprašaj.  Smiley

Titud:

Recimo, da tvoj prvi odstavek razumem. Vendar mi tvoj drugi odstavek nekako ne more ponikniti, skozi moje toge živčne celice, v zaves razumljen.

Kako lahko moje sebične čustvene potrebe po zlitju z večnostjo škodujejo drugim?
In, če je to nerazumno in nesolidarno, potem tudi ti priznavaš mehanizme represije, ki poudarjajo vlogo razuma na račun brzdanja čustev?




Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 14