Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 ... 14
(Read 53348 times)
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #135 - 24.01.2003 at 14:20:08
 
Quote:
Med drugim pove, da, če nismo sposobni preko naravnega občutka priti do rezultatov, je edina pot Kristus , Buda, Vede... Na tem mestu ti moram priznati ,da sem nekaj časa poskušal delovat po njegovih kjigah. Vedar se je svar zakomplicirala; tako, da sem bil po mesecu dni zrel za umobolnico.Takrat sem sprevidel moje napake (strah,....). In tudi to, da bi moral najprej vstrajat v svoji veri , šele potem bi se lahko mirne vesti spustil v kaj takega.

torej "naravni" obcutek predlaga Osho, vendar mors prej spucat svoje strahove preden se lahko v popolnosti zaneses samo na svoj obcutek? a sm zadel?

kam pa nas pripelje ta "naravni" obcutek oz. kam nas naj bi pripeljal glede na Oshotove razlage?

recimo zival v puscavi vid v daljini fatamorgano in tece proti tej "navidezni" vodi ciz po naravnem obcutku in impulzu zeje, vendar se kasnej izkaze da tam vode ni, in je ornk razocarana, ce prej ze ne umre preden pride do tja.

recimo pijanec ma tud dva "naravna" obcutka. eden je njegova bolezen ki mu pravi naj pije alkohol, drug pa je njegovo zdravje ki mu pravi naj ne pije. kateremu naravnemu obcutku mormo sledit in kam naj nas pripelje po tvojih ali Oshojevih predlogih?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: To Love God
Reply #136 - 24.01.2003 at 16:05:35
 
Aryan:

Glede strahov imaš popolnoma prav.
Jst ne predlagam ničesar poskušam samo izrazit svoje mnenje.Vendar mi to ne uspe zmeraj. Naravni občutek je bil ponesrečen izraz.Preberi si Osho-jeve knjige.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #137 - 24.01.2003 at 16:54:30
 
Quote:
Jst ne predlagam ničesar poskušam samo izrazit svoje mnenje. Vendar mi to ne uspe zmeraj. Naravni občutek je bil ponesrečen izraz.Preberi si Osho-jeve knjige.

spet ti je uspel to, cesar zgleda noces.

ti v bistvu nic ne predlagas, obenem pa mi predlagas naj si preberem Oshojeve knjige. a to pomen da je Osho nic, al da se ti je spet neki ponesrecl? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: To Love God
Reply #138 - 24.01.2003 at 19:50:40
 
Aryan:

Quote:
spet ti je uspel to, cesar zgleda noces.

ti v bistvu nic ne predlagas, obenem pa mi predlagas naj si preberem Oshojeve knjige. a to pomen da je Osho nic, al da se ti je spet neki ponesrecl?  


Spet se mi je ponesrečl.
Če te zanima kaj predlaga Osho, je moje mnenje,da si preberi njegove kjige. To mnenje lahko vzameš kot prijatelski predlog ali pa kako drugače, to je tvoj problem.
Mislil sem" predlagam"- kot ,da ti govorim kaj moraš in kaj nesmeš, če pa se mi zdi potrebno lahko nekaj predlagam, ti pa lahko ta predlog sprejmeš ali ne ali pa mi poveš, kaj te pri predlogu muči.
A sem ti v prejšnih postih kdaj govoril kaj je treba in kaj ne?
Če sem ti, te prosim,da mi ne zameriš,to ni bil moj namen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #139 - 24.01.2003 at 20:44:49
 
Quote:
Če sem ti, te prosim,da mi ne zameriš,to ni bil moj namen.

jz ti nism nc zameru, sam ne vem kdo ali kaj se je teb tok zameril, da tok negativno na vse gledas da govoris samo v nikalnicah. spet si reku da to ni bil tvoj namen? kaj pa je bil ali je ali naj bo tvoj namen?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: To Love God
Reply #140 - 25.01.2003 at 12:10:42
 
Moj namen je kot sem ti že povedal izrazit svoje mnenje  8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #141 - 25.01.2003 at 12:14:55
 
Quote:
Moj namen je kot sem ti že povedal izrazit svoje mnenje  8)

tvoj mnenje pa je da naj se bere oshojeve knjige. ampak kokr sm jz njega spoznal on ne govori o Bogu, kaj sele v nasi povezavi z njem, ki naj bi bla bazirana na ljubezni, ki je tema tega topika.

on govori s "spraznjenju" uma vseh misli. sri krishna pa v bhagavad-giti prav, da mormo mislit na njega (boga). pol pa mamo dve moznosti. al je sri krishna le ena misel ki se je mormo v koncni fazi osvobodit, al pa je misljenje na sri krishno neki kar je visje od "praznega uma". oz. samo s praznim umom osvobojenim vseh materialnih misli lahko "meditiramo" ali mislimo na spirit iz cesar sri krishna je in v giti jasno razlozi ta svoj ontoloski aspekt. jz mocno dvomim da je osho dojel ontoloski (interni) aspekt sri krishne, kar je nakazal v enem svojem govoru, kjer govori o "indijskih bogovih".

drgac pa mas v vedski literaturi tud opisan to kar osho propagira, npr. v razlicnih tantra skriptah in tud o tem kaj ti jz hocem povedat.

Q. In the Jnanasankalini Tantra, Lord Siva says to Parvarti, 'Meditation is not meditation unless the mind is united with sunya (to je ta "praznina"). Could you comment on this verse?

A. Unless the mind is empty (sunya) of thought, meditation can only reach samprajnata samadhi. When it is empty of all thought, one attains asamprajnata samadhi. In dhyana (meditacija v sankritu, po kitajsko ch'an, po japonsko zen) , one generally practices fixing the mind on one object, restraining it from all other thoughts. This is the mental stage of ekagra (one pointedness), which occurs in sattva guna (materialna kvaliteta ki povzroca notranji mir). When one is proficient in this practice, one can eventually restrain all thought - the mental stage of nirodha leading to asamprajnata samadhi.

The culture of samprajnata samadhi leading to asamprajnata samadhi is detailed in the sixth chapter of the Bhagavad-gita. According to the Gita, the cessation of material existence (nirvana/sunya) is subsumed within Brahman, and both of these are subsumed within Krishna himself. Krishna says "santih nirvana-paramam mat-samstham adhigacchati." The highest peace that lies beyond the cessation of material existence is incorporated within the experience of Krishna himself. What then must the direct experience of Krishna be for his devotee? This is asamprajnata samadhi, in which thought is restrained (niyata-manasah), stolen by the charm and beauty of Krishna.

ker osho-ta ocitno sri krishna trenutno se ne zanima kej prevec, to pomen da zal ne pozna njegovega ontoloskega aspekta, kar pomen da je njegov um se zelo zelo poln necesa ki mu zastira pogled nanj. v bhagavad-giti pa bos lahko zvedu kdo ga spozna, kdo ga ne, in kaksna je razlika med tema dvema in tud v kaksnih eksternih in internih simptomih se to opaz.

no vids, pa sm ti se jz podal svoj mnenje.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: To Love God
Reply #142 - 25.01.2003 at 17:54:31
 
Quote:
no vids, pa sm ti se jz podal svoj mnenje.  Smiley

Men se bl zdi, da je to mnenje sri Krisne kot tvoje Wink
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #143 - 25.01.2003 at 22:52:10
 
sidha wrote on 25.01.2003 at 17:54:31:
Men se bl zdi, da je to mnenje sri Krisne kot tvoje

seveda. in tud sri krishna v giti predlaga da naj sledimo temu njegovemu predlogu in mnenju in tud pove zakaj. mi pa se pol lahko odlocamo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: To Love God
Reply #144 - 26.01.2003 at 10:14:57
 
aryan brez zamere, ampak mam občutek, ko berem poste od žensk o angelih in podobnih stvareh, da je v njihovih besedah in izkušnjah veliko več duhovnosti in ljubezni kot pa v vseh Vedah skupaj Smiley
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #145 - 26.01.2003 at 10:41:01
 
sidha wrote on 26.01.2003 at 10:14:57:
aryan brez zamere, ampak mam občutek, ko berem poste od žensk o angelih in podobnih stvareh, da je v njihovih besedah in izkušnjah veliko več duhovnosti in ljubezni kot pa v vseh Vedah skupaj Smiley

a lahko mas razlozis kaj s tem mislis?

"duhovnost" je ornk siroko zastavljena beseda, ljubezen pa se bolj. tko kot mamo velik "tekocin" vendar znotri le teh obstajajo variacije kot so mleko, voda, bencin, alkohol itd. vse so "tekocine" ampak funkcije variacij pa so razlicne. tko dons na splosno je vse kar je mal misticno takoj "duhovnost". enako je pri ljubezni. velik velik variacij. zarad tega te prosim da mal razlozis, kako si do tega zakljucka prsu, da lahko pol naprej debatiramo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: To Love God
Reply #146 - 26.01.2003 at 10:57:48
 
Hotu sem povedat, da se me njihove besede veliko bolj dotaknejo in vzpodbudijo nekaj dobrega v meni kot pa vedski spisi ali poslušanje njih Smiley
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #147 - 26.01.2003 at 11:09:04
 
sidha wrote on 26.01.2003 at 10:57:48:
Hotu sem povedat, da se me njihove besede veliko bolj dotaknejo in vzpodbudijo nekaj dobrega v meni kot pa vedski spisi ali poslušanje njih Smiley

sej pijancu (oz. njegovi bolezni) se tud zdi, da je boljs in dobr, ce mu ljudje dajejo dnar za alkohol. medtem ko kaksni drugi mislijo in "vidjo" drgac, seveda gledano na dolgorocno dobrobit.

kar je mogoce dons "dobr", lahko jutr prinese "slabo" reakcijo. kar sejes to zanjes.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: To Love God
Reply #148 - 26.01.2003 at 11:51:49
 
Quote:
sej pijancu (oz. njegovi bolezni) se tud zdi, da je boljs in dobr, ce mu ljudje dajejo dnar za alkohol. medtem ko kaksni drugi mislijo in "vidjo" drgac, seveda gledano na dolgorocno dobrobit.

kar je mogoce dons "dobr", lahko jutr prinese "slabo" reakcijo. kar sejes to zanjes.

zdej pa že bluziš Roll Eyes
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #149 - 26.01.2003 at 12:22:26
 
sidha wrote on 26.01.2003 at 11:51:49:
zdej pa že bluziš

ok.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 ... 14