Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 
(Read 53305 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #150 - 28.12.2002 at 11:11:22
 
pomoje pa starši niso nardil škode - dali so nam svoje vzorce - tiste ki smo jih rabili - in nam celo življenje te vzorce tudi kažejo, če jih hočemo ozavestit, je krasno, jih ozavestimo in imamo možnost jih presešt (ponavadi je finalni test glih s starši), ko jih presežemo, smo lahko lep krasen zgled svojim staršem, da te iste vzorce sami presežejo.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #151 - 28.12.2002 at 12:22:38
 
Quote:
pomoje pa starši niso nardil škode - dali so nam svoje vzorce - tiste ki smo jih rabili - in nam celo življenje te vzorce tudi kažejo, če jih hočemo ozavestit, je krasno, jih ozavestimo in imamo možnost jih presešt (ponavadi je finalni test glih s starši), ko jih presežemo, smo lahko lep krasen zgled svojim staršem, da te iste vzorce sami presežejo.


Gape, odvisno je od tega, kakšni so ti vzorci. Lahko so tudi negativni, takšnih vzorcev pa si ne želimo ozavestit. Takšne vzorce moramo moramo odvršt. Čim dlje.

Oziroma moramo jih ozavestit in potem odvršt in presešt v pozitivnem smislu. Če ti starši celo življenje vcepljajo v glavo da nisi nič vreden, potem moraš to ozavestit in nato odvšt, ker če boš samo ozavestil, potem boš ti svojemu otroku vsajal podoben vzorec. Hvala bogu, meni so starši vsadili pozitiven vzorec. O negativnem pa tule lahko kaj več napiše nekdo drug, če seveda to želi.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #152 - 28.12.2002 at 22:32:09
 
Quote:
Nisem se pa še uspela uvrstit niti med anarhiste niti med ´pankerje´, ...  

Smiley
Jaz tudi ne, pa vseeno to, kar sem pisala o svobodi, za sebe vem.  Smiley

Quote:
Toda kadar svobodo na lastni koži občutiš Robi in N., ali se vprašaš, kdaj se je pa en avstralopitek recimo počutil svobodnega?

Sigurno se je počutil svobodnega, saj se ni spraševal o svobodi, in ni rabil tablet za živce.  Smiley
Ne svoji lastni, ne o nobeni drugi.
Svobodna se počutim takrat, ko se ne sprašujem o svobodi, pravzaprav se takrat ne sprašujem o ničemer. Samo čutim.

Imam, Karmen, občutek, da me ne razumeš, kaj zame pomeni svoboda. Oz. na splošno, kaj sploh je svoboda. Po moje si ti pod svobodo predstavljaš nekaj, kar so te "naučili", da naj bi svoboda pomenila. To pa je po vsej verjetnosti daleč stran od prave svobode.
Quote:
Ne vem zdaj če bi se rad tukaj samo malo hecal. Seveda so starši naredili ogroooomno škode (ob vseh koristih seveda) vsakemu od nas. Ampak oče in mama ki sta nam dodeljena po biologiji in tista, po duhu niso istih danosti. Naša sposobnost da to razliko dopolnemo oz. bolje jo določimo in sprejmemo kot enkratno, je pa danost. V okviru socializacije.  


To, Karmen, pa odkrito, ne razumem najbolje. Ali mi lahko prosim to podrobneje razložiš, da vidim, kaj imaš v mislih.

Quote:
pomoje pa starši niso nardil škode - dali so nam svoje vzorce - tiste ki smo jih rabili -

Gape, kako so pa starši vedeli, katere vzorce potrebujemo in so dobri za nas.
Če bi bilo to res, potem so moji zelo "kiksnli".  Wink

Quote:
Lahko so tudi negativni, takšnih vzorcev pa si ne želimo ozavestit. Takšne vzorce moramo moramo odvršt. Čim dlje.  

In kako naj bi ta "odvršt" izgledal? Jaz jih odvržem tako, da ji razumem, da jih ozavestim. In samo tako. Ker če jih ne ozavestim, potem jih zanikam. To pa ni isto. In še vedno v meni, in mi grenijo življenje, in pridejo dnevi, trenutki, ko se jih še kako zelo zavedam, da jih imam.  Ampak izgleda, še premalo zavedam.

Quote:
Če ti starši celo življenje vcepljajo v glavo da nisi nič vreden, potem moraš to ozavestit in nato odvšt, ker če boš samo ozavestil, potem boš ti svojemu otroku vsajal podoben vzorec.

Mislim, da ne moreš vzorec kar odvršt, ker si na vse (tudi na vzorce) na  nek način navezan. Tako pravi De Mello. Zato pravzaprav z nekim drugim vzorcem prepišemo stari vzorec. Recimo. To pa naredimo tako, da ozavestimo in z zavestnim ravnanjem neko navado spremenimo v drugo navado. S prepoznavanjem in zavestno odločitvijo spremenimo vzorec oz. način odzivanja v dani situaciji.

N. in Robi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #153 - 28.12.2002 at 23:06:39
 
Quote:
Mislim, da ne moreš vzorec kar odvršt, ker si na vse (tudi na vzorce) na  nek način navezan.

S prepoznavanjem in zavestno odločitvijo spremenimo vzorec oz. način odzivanja v dani situaciji.



Moje mnenje in izkušnje:

Vsak, čisto vsak ima vzorce, s katerimi je bolj varen sicer, pa manj srečen.
Od ... "kar čutim ni pomembno".... "ne smem jokati" ... "moram ugoditi drugim" ... "ne smem uživati"... "nisem ok" ... "ne...." do neskončnosti...

Vzorec nam ni vsajen, avtomatično, brez našega sodelovanja.

Sodelujemo, sprejmemo vzorec, kot sem do sedaj skapirala, po približno takem postopku:

- V otroštvu doživimo močan "šok(e)" od bližnjih ljudi v raznih oblikah, ki nosijo v sebi nevarnost in dejstvo, da nismo sprejeti, ljubljeni, da za nas ni poskrbljeno, da smo v nevarnosti za svoje telo (rane), čustva (žalitve), da smo jim odveč, moteči.

- Doživimo torej lahko: zavrnitev, ločitev, zanemarjanje, grožnjo, telesno poškodbo, zlorabo, žalitve, ustrahovanje, strah...... itd..

- Tej občutki so boleči. Preveč boleči, da bi kot otroci uspeli z njimi živeti.

- Ko se to večkrat dogaja, torej, da doživimo boleče stvari, se želimo zapreti, da ne bi več tako bolelo.

- Ko se zapremo  pred bolečino, zaklenemo v sebi tudi svoje želje in potrebe.

- Namesto, da bi rekli: Imejte me radi, sprejmite me, varujte me, spoštujte me... Namesto, da bi bili še naprej spontani, se izražali, in se ob tem počutili varne, se pričnemo izražati neposredno. Z vzorcem.

- Namesto, da bi vedeli in izražali, da rabimo da so drugi z nami ljubeči in spoštljivi, v strahu, da se to ne bo uresničilo in da bomo spet prizadeti... pričnemo delovati skoz vzorec.

- Namesto, da bi izrazili... "imej me rad"... izražamo.. "nisem vreden, da me imajo ljudje radi". Za vsak slučaj... ker nikoli ne veš, kdaj se bo spet to zgodilo.

- Tako postane vzorec način obrambe.. in kar je najbolj žalostno, postane siguren način, kako ustvarimo ravno usodo, ki bi se ji radi izognili.

- Če ima nekdo vzorec, da ni vreden ljubezni, se bo podal v življenju ravno v situacije, kjer bo to lahko vedno znova občutil. Vedno znova.

Odvreči vzorec? Kar tako ne gre.

Najprej je potrebno začutiti in se zavedati, ali nam vzorec v resnici koristi, da smo bolj srečni.

Ko ugotovimo, da nam onemogoča, da dobimo, kar potrebujemo, se moramo odločiti, da ga ne bomo več uporabljali.

Kaj pa imamo namesto vzorca?
Imamo sebe, v svoji pristnosti in direktnosti v izražanju tega, kar smo in kaj potrebujemo.

Vzorec utegnemo ponovno uporabiti, ko smo v stresu, ko doživimo izgubo, ko se želimo zavarovati pred bolečino.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #154 - 28.12.2002 at 23:42:34
 
Quote:
Imam, Karmen, občutek, da me ne razumeš, kaj zame pomeni svoboda. Oz. na splošno, kaj sploh je svoboda. Po moje si ti pod svobodo predstavljaš nekaj, kar so te "naučili", da naj bi svoboda pomenila. To pa je po vsej verjetnosti daleč stran od prave svobode.

Bi te samo opozorila zdaj, da to kar pišem ni resnica ampak le njen odsev. Pravo boš pa sam spoznal z intuicijo.
Ker se z besedami resnice ne da opisati kar tako Robi in N., so pa duša, duševnost, duh, zavest in zavedanje različne a močno povezane stvari. Z njimi pa prava svoboda - a le z življenjsko nitjo.  


Quote:
To, Karmen, pa odkrito, ne razumem najbolje. Ali mi lahko prosim to podrobneje razložiš, da vidim, kaj imaš v mislih.

Ni problem - ker je tako bolj odkrito.   Smiley


Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #155 - 29.12.2002 at 01:22:46
 
Quote:
Ko ugotovimo, da nam onemogoča, da dobimo, kar potrebujemo, se moramo odločiti, da ga ne bomo več uporabljali.


Torej ga odvržemo. Ker ozavestimo sebe, da nismo to kar smo mislili da smo. Da smo drugačni.

Mislim, da ne moremo si kar rečt, zdaj pa ga ne bomo več uporabljali. Ker s tem ga nismo prerastli. S tem si samo zatiskamo oči. Ali ga prerastemo in odvržemo, ali pa ostaja v nas. Mislim, da drugače ne gre.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #156 - 29.12.2002 at 02:03:57
 
Quote:
Mislim, da ne moremo si kar rečt, zdaj pa ga ne bomo več uporabljali. Ker s tem ga nismo prerastli. S tem si samo zatiskamo oči. Ali ga prerastemo in odvržemo, ali pa ostaja v nas. Mislim, da drugače ne gre


Zakaj se je pa že začel topic? In zakaj sploh sem z bedakov zletela?

Je pa čist možno, da se grem solit.  Tongue


Karmen

Back to top
« Last Edit: 29.12.2002 at 08:12:39 by anuk »  
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: DUŠ-ENO-st
Reply #157 - 29.12.2002 at 11:32:14
 
Quote:
Gape, kako so pa starši vedeli, katere vzorce potrebujemo in so dobri za nas.

Robi in N., saj niso bili starši tisti, ki bi to vedeli… No, ja, njihova duša verjetno... Naša duša si je, preden se je inkarnirala, izbrala svoje poslanstvo v tej inkarnaciji in to, kaj bo v tem življenju poskušala preseči. In ona si je izbrala točno določene starše. Da je od njih dobila točno te vzorce, katere si je ona sama (naša duša torej) izbrala.

Vsaj tako razmišljam jaz.
m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #158 - 29.12.2002 at 11:44:21
 
Quote:
Gape, kako so pa starši vedeli, katere vzorce potrebujemo in so dobri za nas.
Če bi bilo to res, potem so moji zelo "kiksnli".  Wink

ni tuki tolk point da so tvoji (starši) tolk kiksnli ampak da si ti kiksnla, ko si izbirala, al pa da preprosto nisi mogla najt staršev s tvojimi (glavnimi) vzorci.
se reče, niso oni (starši) vedeli katere vzorce ti rabiš, ti si vedla katere vzorce še imaš za predelat in si iskala take starše, ki ti bodo te vzorce zmogli predat. našla si najbližje temu kar si iskala. oni so ti predali svoje vzorce, ki pa so seveda isti kot tvoji (al pa vsaj zelo podobni) , saj drugače nebi teh staršev izbrala, ampak bi ene druge.

pred časom sm o tej temi tko napisu:
gape wrote on 29.11.2001 at 21:59:06:
sicer pa, vzorce pomoje prinesemo s seboj na zemljo - od tistih vroče/hladno do unih kako se odzovemo na neko dejanje. nikol nisem mogu poštekat al morajo biti tisti vzorci od prej nujno naši al jih lahko prevzamemmo tudi od drugih. se bolj nagibam na drugo varijanto. ko prideš na zemljo si ustvariš nove vzorce, ki so podobni tistim ki jih imaš od prej, da si ne delaš preveč dvojnega dela. kolk dobro si izbereš okoliščine, je odvisno od tebe (od duše), izbereš pa si jih s tem ko si izbereš starše in s tem prostor, pa s tem ko si izbereš čas - postavitev planetov in to, s čimer ti že program določi del vzorcev ki bodo veljali zate, že zaradi astrologije in teh reči. zaradi nerazvitosti si lahko tudi slabo izbereš in potem imaš dvojne vzorce. pa tudi nepredvidljivost obstaja - zaradi svobodne volje in to.

lahko si greš cel sestavek prebrat seveda


odvršt ... jest rajši rečem presežt
najprej ozavestit, pol presežt ta vzorec in ko ga presežeš, po finalni preizkušnji on odpade ... ni treba nič odmetavat


jest pa mislim, da se vzorca 'nalezeš' v bistvu tako, da narediš eno tako potko v svojh nižjih dveh možganskih nivojih, da u bistvu pol ne rabiš več zavestno odreagirat na nek vhod, ampak telo sámo pod/nezavestno odreagira na vhod in na izhodu seveda sproducira nekaj, kar je bilo takrat sprejeto kot nekaj kar povzroča v tistem trenutku najmanjšo bolečino ... naprej mislit takrat itak nisi bil sposoben, pač kaj bo to povzočilo in to ... pač vzorec.


Quote:
Zakaj se je pa že začel topic? In zakaj sploh sem z bedakov zletela?

zato ker si uporabljala dvojne nicke čeprav si točno vedela da priporočila govorijo drugače, si dobila drugo možnost in si si zmislila še iris.
mene nisi prepričala ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #159 - 29.12.2002 at 15:38:06
 
Quote:
Ker ozavestimo sebe,

prerastli.


Še vedno govorim iz svojih izkušenj. Ozavestiti sebe je zanka, s katero se lahko ven povlečemo.
Vstop v vzorec je bila odločitev. Polzavedna. Čeprav marsikdo reče, da so mu vzorec "vcepili".
Brez sodelovanja ni. In še dobro, da je tako.
Ker ko smo se odločili to uporabiti, se odločimo ne več uporabiti.
Moramo pa le vedeti zakaj ga je bolje NE uporabiti več.

In odločitev, da nekega vzorca ne bom več uporabljala, ker vem, da me oddaljuje od tega, kar sem, lahko rečem, je način, kako ga prerastem. Da se zavem, da z vzorcem sem vedno JAZ manj JAZ.
Z vzorcem sem navidezno varna.
Ampak, vedno neizražena, skrita, neznana drugim.

Kako si pa ti mislil, da ga prerasteš? Kako to počneš?

gape wrote on 29.12.2002 at 11:44:21:
... jest rajši rečem presežt
najprej ozavestit, pol presežt ta vzorec in ko ga presežeš, po finalni preizkušnji on odpade ... ni treba nič odmetavat..


Kaj je tisto s čemer presežeš?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #160 - 29.12.2002 at 16:34:31
 
vsak vzorec se preseže na njemu lasten način ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #161 - 29.12.2002 at 21:24:32
 
Yeah... lahk daš kak primer?

Še nekaj sem hoela dodati.
Zakaj si kdo ne upa biti samozavesten?
Zato, ker, po vsej verjetnosti, je v času svoje samozavesti, v času delovanja in občutenja sebe v samozavesti, bil nesprejet.. ali zatrt.
Misli, da ravno zaradi tega, ker je živel sebe, ni sprejet.



Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #162 - 30.12.2002 at 09:06:12
 
recimo primer samozavesti

jaz nisem samozavesten spljoh


najprej si furaš avtosugestijo
jaz sem samozavesten
jaz sem samozavesten
jaz sem samozavesten
jaz sem samozavesten
jaz sem samozavesten
jaz sem samozavesten
...

in pol greš in NE JEBEŠ NOBENGA - si samozavesten
dogajaš samozavest
tm kjer te je vedno jebala samozavest in nisi bil samozavesten
lahko rečeš temu da furaš masko
in pol sčasoma  rataš samozavesten
in pol pride finalna preizkušnja
tam kjer ti maska ne pomaga več, kjer res MORAŠ bit samozavesten
in ko to zmagaš, pol si samozavesten za vedno, ker VEŠ da si
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #163 - 30.12.2002 at 18:37:16
 
Quote:
Vzorec nam ni vsajen, avtomatično, brez našega sodelovanja.

Vidiš, Amstel, jaz pa res mislim, da so vsaj določeni vzorci sprejeti avtomatično. Večji del vzorcev, ki jih sprejmemo  v prvih letih življenja. Če gledaš otroke, saj so skoraj kopije svojih staršev. Včasih dobesedno kakšen stavek ponovijo. Tisti tipičen, značilen za določenega starša, za določeno situacijo.
Kar poglejmo, kako se otroci učijo.
Na primer, ko otrok udari otroka, pogleda starša in čaka, kako bo starš reagiral in tako prevzame nek vzorec, kako bi naj v določeni situaciji reagirali.
Tako otrok avtomatično sprejme, vzorce. Saj še ne zmore razmišljati.

Saj, če bi mi že od rojstva sami zavestno izbirali, potem nam ne bi bilo potrebno ničesar ozaveščati.
Smiley

Quote:
Vzorec utegnemo ponovno uporabiti, ko smo v stresu, ko doživimo izgubo, ko se želimo zavarovati pred bolečino.

Za sebe lahko rečem, da uporabljam tiste vzorce, katere še ne poznam zadosti. Ki jih še ne razumem. Od kje vse. In ko sem pod vplivom čustev, ne morem razumsko misliti. Enostavno ne gre. Ni sicer rečeno, da bom tako ravnala, je pa veliko verjetneje, da se ne bom počutila srečno ali zadovoljno.
V zadnjem času se veliko ukvarjam z določenim vzorcem, pa nikamor ne pridem.  Smiley Pa še bom.  Smiley
(Me je Robi opozoril, da nekam pa vseeno pridem, da če nič drugega, da vedno bolj razumem.  Smiley )

Quote:
Torej ga odvržemo.

Harry, kako boš nekaj odvrgel, če je pa še vedno v nas, če ne drugače, kot spomin.
Quote:
Ali ga prerastemo in odvržemo, ali pa ostaja v nas.

Vedno ostane v nas / meni, ampak več ne reagiram tako, kot sem včasih. Brez truda ali kaj podobnega delam tako, da se v svojih delih počutim svobodna.


Miška, Gape, to o izbiranju duše...  Undecided   Smiley
Nekako mi ni blizu, ampak, kaj vem, mogoče pa le. Potem sem izbrala enega izmed staršev zagotovo, drugega pa ne tako zelo zagotovo.
Je pa zanimiva teorija, se mi zdi, da je v njej en pozitiven način razmišljanja, si potem lahko rečeš, da za neki je pa vse skupaj le bilo dobro. Če nič drugega, si danes na tem forumu, pa razmišljaš o sebi, in si čedalje bolj ti in nič več toliko neki vzorci.
Quote:
Zakaj si kdo ne upa biti samozavesten?
Zato, ker, po vsej verjetnosti, je v času svoje samozavesti, v času delovanja in občutenja sebe v samozavesti, bil nesprejet.. ali zatrt.

Amstel, ali samozavest v tem primeru enačiš z svobodnim izražanjem sebe. Pa ker ga niso sprejemali kot njega samega, je potem bil tiho, se ni izpostavljal, bil čimbolj neopazen.
Če je to to, je to spet vzorec. Vzorec, da bo sprejet takrat ko bo tiho.
Pa tudi za nas je pojmovanje samozavesti nek vzorec. Torej nekaj, kar velja za večino. Samozavesten je tisti, ki brez problemov razlaga o sebi, pleše ali poje pred publiko, pa ne da bi bil vinjen ... Pa je to res samozavest? Verjetno, ni pa nujno.
Za mene je samozavesten tisti, ki ima tisto, kar ta beseda vsebuje, svojo zavest.
Quote:
recimo primer samozavesti

jaz nisem samozavesten spljoh


najprej si furaš avtosugestijo
jaz sem samozavesten
...

Ja, tudi tako lahko. Ampak imam občutek, kot da si tako praviš, jaz sem lahko svoboden v izražanju svobode... jaz smem, moram, si želim delati za sebe, biti srečen...
hm, ampak za to bi pa že moral vedeti, kaj ti prinaša srečo, a ne.
N.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #164 - 30.12.2002 at 21:03:33
 
Quote:
Tako otrok avtomatično sprejme, vzorce. Saj še ne zmore razmišljati.


Pomankljivo razmišljanje je največji problem pri zapletanju v vzorce... Lep primer je, ko otrok pomisli.. "tak kot sem, ne bom sprejet, torej je bolje, da sem tak, kot me hočejo"... Gre za odločitev, v drugačni obliki kot to počne odrasla oseba...
Jemlji "odločitev" kot neko delovanje, usmerjeno delovanje, da nekaj doseže...
Ker če ne bi šlo za odločitev, ne bi niti zmogli se odločiti, da vzorca ne uporabljamo več.

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12