Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7
(Read 29144 times)
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: kdo bi to bil, ce BI sploh bil ?
Reply #45 - 22.10.2002 at 16:27:59
 
Oddajnik ne vsebuje identitete sprejemnika, ampak identiteto - oddajnika.




Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: kdo bi to bil, ce BI sploh bil ?
Reply #46 - 22.10.2002 at 16:35:15
 
Ja.

Zgleda da je odnos med dušo in identiteto bolj zanimiv, kot pa sem mislil. Upam pa na še kakšno zanimivo metaforo, radijsko ali pa ne.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: kdo bi to bil, ce BI sploh bil ?
Reply #47 - 22.10.2002 at 17:01:53
 
Poznana je tudi "oceanska" metafora, v kateri smo otočki, ki štrlimo iz oceana, v resnici smo pa vsi del istega kopna, ki je potopljeno v morje. Ko se po smrti potopimo v ocean, smo spet del celote. V bistvu smo del celote že stalno, vendar je zaradi gladine morja, ki nas obdaja, ustvarjena iluzija, da smo ločeni.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Karmen A
Ex Member




Re: kdo bi to bil, ce BI sploh bil ?
Reply #48 - 22.10.2002 at 17:13:42
 
A je Andres ob dobrodošlici izjavljal nekaj o cerkvenih bukvah v tvojih rokah, Bardo?

brez pardona


Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: kdo bi to bil, ce BI sploh bil ?
Reply #49 - 22.10.2002 at 17:46:48
 
Quote:
A je Andres ob dobrodošlici izjavljal nekaj o cerkvenih bukvah v tvojih rokah, Bardo?

brez pardona

Ne vem, kaj je izjavljal, vendar mi cerkvene bukve nekako nikoli niso dobro stale v rokah  8)

Na sliki pa držim čitanko, kot se za začetnika spodobi ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Karmen A
Ex Member




Re: kdo bi to bil, ce BI sploh bil ?
Reply #50 - 22.10.2002 at 22:32:03
 
Bardo_Thodol wrote on 22.10.2002 at 17:46:48:
Ne vem, kaj je izjavljal, vendar mi cerkvene bukve nekako nikoli niso dobro stale v rokah  8)

Na sliki pa držim čitanko, kot se za začetnika spodobi ...


....A Bardo Cerkev za začetek Grin

Preberi pozdrave, so zanimivi, pa še svoj predzadnji post zgoraj, pa potem še odgovor.

No sam to sem hotela povedat, da tvoj zadnji ne gre skupaj s tistim zgoraj, drugače pa brez pripomb.

Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: kdo bi to bil, ce BI sploh bil ?
Reply #51 - 22.10.2002 at 23:10:33
 
Quote:
....A Bardo Cerkev za začetek Grin

Preberi pozdrave, so zanimivi, pa še svoj predzadnji post zgoraj, pa potem še odgovor.

No sam to sem hotela povedat, da tvoj zadnji ne gre skupaj s tistim zgoraj, drugače pa brez pripomb.

Karmen

Sem prebral in med drugim izvedel, da sem "cerkvenega kova"   Grin Grin
Sicer sem pa že takrat odgovoril, da me zelo zabava, če izvem kaj novega o sebi   Roll Eyes

Ne razumem pa, zakaj "zadnji ne gre skupaj z zgornjim"

Back to top
 
 
IP Logged
 
lulika
Guest




Re: kdo bi to bil, ce BI sploh bil ?
Reply #52 - 23.10.2002 at 00:38:53
 
spet gre tema v tri krasne... torej, prišli smo do zaključka, da je dualizem rezultat ekonomičnosti določenih pogledov na določen problem in ne posledica ene ali x resnic, ki so bolj res kot katerakoli druga izmed njih. ane :))

kot drugič se strinjamo, da je tista o teleportaciji bosa, ane? kot se da prebrat in videt: ljudem manjkajo znatni deli možganov, pa to ne vpliva na njihovo zavest, kaj šele dislokacija kakšnega kvantnega delca.

peruš mi je enkrat govoril o poskusih na subjektih, ki so jim prerezali možgane in so razvili dvojno osebnost, naprimer en del telesa se je bil pripravljen z drugim skregat za hrano. od kod ti titud ideja, da bi univerzum kolapsiral, če bi bla v njem dva človeka z inicialno identično zavestjo?

lulika loves u all

Back to top
 
 
IP Logged
 
Karmen A
Ex Member




Re: kdo bi to bil, ce BI sploh bil ?
Reply #53 - 23.10.2002 at 01:11:51
 
.Bardo_Thodol wrote on 22.10.2002 at 23:10:33:
Sem prebral in med drugim izvedel, da sem "cerkvenega kova"   Grin Grin
Sicer sem pa že takrat odgovoril, da me zelo zabava, če izvem kaj novega o sebi   Roll Eyes

Ne razumem pa, zakaj "zadnji ne gre skupaj z zgornjim"



Ne ne zadnji predzadnji s enim prej.

Karmen



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: kdo bi to bil, ce BI sploh bil ?
Reply #54 - 23.10.2002 at 07:53:59
 
Quote:
kot drugič se strinjamo, da je tista o teleportaciji bosa, ane? kot se da prebrat in videt: ljudem manjkajo znatni deli možganov, pa to ne vpliva na njihovo zavest, kaj šele dislokacija kakšnega kvantnega delca.

peruš mi je enkrat govoril o poskusih na subjektih, ki so jim prerezali možgane in so razvili dvojno osebnost, naprimer en del telesa se je bil pripravljen z drugim skregat za hrano. od kod ti titud ideja, da bi univerzum kolapsiral, če bi bla v njem dva človeka z inicialno identično zavestjo?


To da je teleportacija čist bosa, nimam pravih argumentov trdit, ker je teoretično zgleda  dost dodelana, manjka ji po moje  tehnološka podpora.

Glede teleportacije možganov pa nism izpostavu dvoma v to, da bi blo mogoče možgane fiziološko/mehansko  na   eni drugi lokaciji fiziološko avtentično restavrirat.  Se  postavlja le teoretično vprašanje, če bodo tko restavrirani možgani sposobni prizvest 'nedeformirano' zavest zarad njene teoretično subkvantne narave. Gre za vprašanje, ali  zavest  možgani 'odnesejo s sabo'  ali pa so možgani samo en senzor, ki se na zavest, ki naj bi bla kozmične narave, samo v skadu s svojimi fiziološkimi zmožnostmi 'priklopjo' kjerkoli že so. V tem smislu se mi zdi teleportacija v kontekstu te debate, saj  bi bla njena praktična izvedljivost lahko odvisna od odgovora na vprašanje, ali so možgani sami seb oddajnik in sprejemnika al pa so samo radio, bolj ali manj uglašen z enim kozmičnim oddajnikom.

Jest sem sociološki poged na zadevo zato notr vključil, ker se zdi, da se človk zaradi socialnih interakcij, ki so njegove možgane pravzaprav razvile do sedanje 'nenormalne' velikosti in kapacitete, pojavljajo kot tisti 'emergentni' faktor, ena nova kvaliteta,  ki iz radijskega sprejemnika, naravnanega na kozmično frekvenco narave, postaja samemu seb tud radio oddajnik, usposbljen za  sprejemanje svojih lastnih signalov. Zato jih mora 'odnest s sabo', kar pa zarad subkvantne narave zavesti naj ne bi blo možno izvest.

Šele v tem smislu se po moje lahklo  kaže tekleporticaja kot ena bosa zadeva.        
Back to top
 
 
IP Logged
 
lulika
Guest




Re: kdo bi to bil, ce BI sploh bil ?
Reply #55 - 23.10.2002 at 08:17:24
 
ne, teleportacija je ok, ideja o subkvantnem izvoru zavesti je boga. drugač so možgani sprejemnik in oddajnik, kot je bilo pisano na onem tadrugem topicu; ne sam de sprejemajo informacije, tudi generirajo jih.

seveda je tuki caka ki jo najlažje opišem takole: kako naj bog ve kako zgleda: naredi si oči in se pogleda, sevede. konsekvence so sevede take, de si je bog samga sebe zmislu, isto kot smo se ljudje.

gdo pa nej bi zavest oddaju?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: kdo bi to bil, ce BI sploh bil ?
Reply #56 - 23.10.2002 at 08:38:08
 
Jest bi reku tko: zavest o bogu gnezdi v zavesti o samem  sebi ki  gnezdi v zavesti o drugemu ki gnezdi v zavesti enosti z vsem. Boga je zavest o samem sebi sprocesirala zato, da je zaprla krog oz. vpostavla generično  vez s prvim gnezdom.

Kdo zavest oddaja? Vsako gnezdo jo nekaj doda, čeprav je skupaj zato ni neč več nč manj. Gre za razliko kvaliteti, vsa kvantiteta je itak vsa zajeta v uni taprvi/tazadni enosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lulika
Guest




Re: kdo bi to bil, ce BI sploh bil ?
Reply #57 - 23.10.2002 at 08:59:49
 
zavest je nekako povezana, to je eno dejstvo. drugo je, da je zavest nekako ločena. maš prav: "Boga je zavest o samem sebi sprocesirala zato, da je zaprla krog oz. vpostavla generično  vez s prvim gnezdom." bog je sam ena boga teorija.

kakšna misliš da je razlika med kvaliteto in kvantiteto zavesti? če naprimer dodam tvoji zavesti en znaten delček zavesti več, na kakšen način boš sodil o njeni kvaliteti? ali ima zavest razen v newagerskih pravljicah lahko kvaliteto?

lulika
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: kdo bi to bil, ce BI sploh bil ?
Reply #58 - 23.10.2002 at 09:39:11
 
Quote:
kakšna misliš da je razlika med kvaliteto in kvantiteto zavesti? če naprimer dodam tvoji zavesti en znaten delček zavesti več, na kakšen način boš sodil o njeni kvaliteti? ali ima zavest razen v newagerskih pravljicah lahko kvaliteto?



O različni kavlieteti zavesti se po moje da sodit po kriteriju, ki ga je za ugotavljanje emergence dost natančo popisal bardo:

Quote:
v nezmožnosti spoznavanja zakonitosti v sistemu višjega nivoja s poznavanjem inštrumentarija nižjega nivoja. oz. "pojavljanje" v smislu, da se s povečano kompleksnostjo sistema začne pojavljati  nekaj  povsem novega glede na sistem nižje kompleksnosti, kot popolno presenečenje in nepredvidljivo s predhodnimi metodami

Jest moram pr seb šele legalizirat dejstavo, da so zavesti lahko kavlitativno različne. To še ne pomen, da so višje al pa nižje oz.  da so med sabo v enem hierahaičnem redu. Mi je bliz koncept, ki ga je že ene parkrat tle gor razvil gape, da je v vsaki naslednji vsebovana prejšnja in obratno, da  so tud v prejšnji vsebovane vse naslednje, samo med sabo niso tko usklajene, da bi vibrirale na skupni  frekvenci oz.  nekaj podobnga. Jih je treba po vrst pedenat skratka, čeprav so vse že tu, se ne da nobenega nivoja  preskočit. Kar bi blo pri tem lahko  novodobnega in kar tud jest z enim gnusom zavračam je težnja, da se vsaka 'višja' stopnja enač tud z  višjo stopnjo na lestvici družbenega elitizma.

Ena druga kvaliteta, ki v človeku sproducira  eno novo kavliteto zavesti je t.i. 'mem', kulturno pogojena vozliščna točka v možganih, ki človeka determinira kot primarno družbeno bitje. Memov je nekajmiljonkrat več kot nevronov, ki nas opredeljujeo kot biološko bitje, zato naj bi bli tud prvenstveno družbena bitja. Tko približno, nekaj sem o tem  že pisal, pa zdaj ne morem najt.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: kdo bi to bil, ce BI sploh bil ?
Reply #59 - 23.10.2002 at 10:12:24
 
Quote:
prišli smo do zaključka, da je dualizem rezultat ekonomičnosti določenih pogledov na določen problem in ne posledica ene ali x resnic, ki so bolj res kot katerakoli druga izmed njih. ane :))

kot drugič se strinjamo, da je tista o teleportaciji bosa, ane? kot se da prebrat in videt: ljudem manjkajo znatni deli možganov, pa to ne vpliva na njihovo zavest, kaj šele dislokacija kakšnega kvantnega delca.


Pravzaprav se je začelo vprašanjem identitete in ne zavesti. KDO bi to bil če bi sploh bil.  Teleportacija je pa zelo lep primer, kjer se da na to temo intelektualno onanirat.

Recimo, da imamo dva teleporterja, prvi uporablja destruktiven sistem skeniranja, drugi pa nedestruktivnega. In vstopiva v prvega jaz, v drugega ti. In na drugi strani izstopiva iz prvega jaz in iz drugega ti. Ampak problem pa je, da ker je tvoj teleporter pri postopku tebe ni razgradil, se sedaj na dveh različnih točkah v prostoru nahajata stara ti in pa tvoja nova do tistega trenutka skoraj identična kopija, pa kakorkoli jo že imenujemo.

Jaz, ti in podobne reči niso več tako enostavne. Na drugi strani sta sicer dve za praktične namene uporabni kopiji (z nekaj malenkostnimi napakami) pa vseeno sta s stališča identitete (ježešmarija, kaj bi pa objektivisti v tem primeru, brez A=A) zadevi rahlo problematični.

Če bi bil oddajnik, duša tisto, kar vsebuje ključ, identiteto neka osebe, potem v primeru destruktivnega skenerja to ni več problem. Kaj pa pri nedestruktivnem: en oddajnik milijon sprejemnikov?

Vprašanje teleportacije lahko še zaradi mene malo počaka, identiteta pa je bolj zanimiva reč, kot tudi meje ipd.

Umm, pa zakaj sem tako zapel za to identiteto? Dobro vprašanje. Glej objektivizem. A je to mogoče privid, kategorija, ki jo ustvarja zavest (pa tudi če je aksiom potreben za razlago sveta oz. ustvarjanje novih prividov) ali osnova resničnosti.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7