Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8
(Read 49426 times)
Samson
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #60 - 24.07.2002 at 22:53:59
 
[quote author=gape

preberi stavek še enkrat.

peter je skala ... cerkev iz petrov, ne skal ... ljudje ne hiše ... duhovno, ne materialno bogastvo, se spomniš kako je sv. frančišek zmetal (očetovo) blago ljudem ... kje to danes vidiš?
................

Cheesy
Samson: Vidim, da imaš rad Sv. Pismo, gape, saj opažam, da se takoj oglasiš, čim kdo začne z navedki iz razodetih knjig. To me veseli. Seveda sem že mnogokrat prebral navedeni stavek, pa ga vsaj meni ni potrebno še enkrat. Jezus hoče s tem, ko je Petra poimenoval Skala, na svoj slikoviti način povedati, da bo zgradba - Cerkev, ki bo na njem Petru sezirana, trdna, nepremagljiva, saj tudi dostavlja: "in peklenska vrata je ne bodo premagala". To gotovo veš, saj bereš Sv. Pismo. Zato tudi veš, da Jezus nekje drugje hvali moža, ki postavi hišo na skalo, ter ga imenuje modrega, graja pa tistega, ki postavi hišo na pesek, in ga imenuje nespametnega. V tem stavku gre torej za to, da postavi Cerkev kot duhovno stavbo na trdnih temeljih, in da je ta Cerkev nepremagljiva. Tu Jezus ne govori o premoženju. Govoriti v tej zvezi o tvarnih dobrinah je isto kot izogibati se, da bi videli pravo sporočilo, ki nam ga v tem stavku Jezus daje. Tu preprosto govorimo, da je Cerkev ustanovil sam Jezus in da bo ta Cerkev trajna, nepremagljiva.

Kar pa zadeva sv. Frančiška, je ta svetnik zares eden od redkih edinstvenih primerov v zgodovini Cerkve. Pa ne misli, da jih Katoliška Cerkev ne premore več. Cela armada ljudi je, ki so vse razdali, vse žrtvovali, vse življenje živeli samo za Kristusa v svojih bližnjih. Mati Terezija je zelo znan primer iz bližnje preteklosti, tudi ta hip imamo številne slovenske misijonarje (ker smo že Slovenci, govorim le o teh), ki resnično vse žrtvujejo za druge. Pa tudi pri nas v sloveniji so mnogi katoličani zelo radodarni. Menda ja ne boš trdil, da to ni res.

Ni dovolj imeti Sv. Pismo samo rad. Potrebno se ga je naučiti tudi pravilno brati. In to ti želim, da bi ga pravilno bral, v celoti in da bi bil odprt za vso resnico, ki iz sv. pisma izvira.

Lep pozdrav vsem!
Samson
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Prenova RKC
Reply #61 - 24.07.2002 at 23:01:18
 
Quote:
Joj Andres, mislim, da si tole drugače razumel, kot je bilo mišljeno. Če je Cerkev vse čase bila za človeka, je sigurno da se mu še vedno hoče približati. Pa saj smo lahko vedno molili, to ni bilo nepoznano. In molitev, recimo rožnega venca, daje notranjo moč. In dela čudeže v njihovem življenju. To ti bo potrdil vsak ki to počenja. Razen če ti zaradi mladosti rineš z glavo skozi zid.

Če te pa stvari z kamni vznemirjajo, si pa obišči duhovnika.


Nisem jaz nic narobe razumel Gaser. Problem je, ker cerkev je vedno ponujala samo eno vero enega boga tistega na nebu pa fertik. Ja seveda. Ce bi odkrila  vec bogov, bi nastala konkurenca in ta v tako zakrneli institucija kjer KONDOM pomeni GREH pomeni vse prej kot idealna stvar.

Pravis da molitev roznega venca daje moc. Ej Gaser cakaj malo!!   Kaj pa molitev ob vulkanskem kamnu. Mar ni to predmet isto kot rozni venec?  
Ce se motim potem si s tem potrdil le se eno sumnjo ki jo razkrivajo krizi, zlasti oni krizi na vseh cerkvah v Sloveniji. In tudi to je manipulacija.

In prosim ne me posiljat k duhovniku, saj nimam nic slabe vesti, ker vulkanske kamne na crno sem prodajal in jih se vedno prodajam.  To bom tudi delal dokler mi jih cerkev ne kupi 2 toni. Njim seveda izstavim racun.    Joj, ko bi le oni vedeli kako bi jih lahko pridno uporabili.Samo vprasanje, ce bi jih verniki potem se tako ubogali.  

In moja mladost dragi  Gaser. Ves, dovolj imam pedenanja mojega rojstneda dne in letnice rojstva v na vsake tolikom odprtih topicih. Brskaj malo in nasel bos moje rojstne podatke tako na spletu kot na forumu. Vec kot to. Celo telefonsko stevilko sem ti pustil.   Andres namrec ni anonimen in tudi to sem ze napisal.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Prenova RKC
Reply #62 - 24.07.2002 at 23:11:30
 
Gaser!

Ce Rozni venec dela cudeze, kaj potem dela cudeze pri ostalih vernikih tega sveta? Nameci kaksen predmet pri budistih, muslimanih, ki jim dela zudeze..
In ves. Precej casa sem se ukvarjal z Gorencem in njegovo vedo biokibernetika. Kriz je na prvem mestu strupov.  Zanimivo da tisti kriz, ki so ga ponznali vcasih, ki ima eno precko za 30 stopinj postrani velja kot zdravilen.  Mogoce pa v davnini cerkev le ni zelela delati toliko slabega, le izkazalo se je, da je bolje ce tistega s postrani precko opustijo.   A vendarle. To je le Gorencova teorija, ki utegne biti se kako tocna.. In ves, ce to tudi je, potem pride na vrsto sama struktura objekta cerkev in dvomljiva arhitektura le teh. No, ce se dokaze tudi to lahko zacnes z nadlajevnajem  trilerja na http://www.nenavadno.com/slomason.html

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #63 - 25.07.2002 at 06:39:17
 
Andres wrote on 24.07.2002 at 23:01:18:
Nisem jaz nic narobe razumel Gaser. Problem je, ker cerkev je vedno ponujala samo eno vero enega boga tistega na nebu pa fertik. Ja seveda. Ce bi odkrila  vec bogov, bi nastala konkurenca in ta v tako zakrneli institucija kjer KONDOM pomeni GREH pomeni vse prej kot idealna stvar.

Pravis da molitev roznega venca daje moc. Ej Gaser cakaj malo!!   Kaj pa molitev ob vulkanskem kamnu. Mar ni to predmet isto kot rozni venec?


Oprosti, Andres, vendar tudi jaz mislim, da si zares kiksnil. In to zelo. Če je problem pri Cerkvi ena vera in en Bog (tisti na nebu je zgolj tvoja interpretacija Boga Cerkve!), potem je nekaj narobe s tvojim pojmom boga. Tvoj pojm boga je tipično poganski, zelo nerazvit in antropomorfen. S takšnim pojmovanjem boga res ne moreš priti do kraja z enim samim bogom. Pa tudi tvoje značilno metanje vseh verstev, ki jih sploh poznaš, v en koš, ko da bi bila vsa enako razvita in enako blizu resnice o dejanskem stanju stvari je predaleč od ustrezne filozofske razsodbe o tej zadevi. Tvoja vera je zares še na čisto otroškem nivoju, zato teh stvari nekako ne moreš dojemati.

Pri resnici konkurence, je ne more biti. Je samo zmota, ali pa ni zmota. To je to, Andres. In ni res, da je vseeno, kaj kdo veruje in ni res, da je neka vera slaba že zato, ker nekaj prepoveduje, kar moji lagodnosti ali nečimernosti godi.

Vulkanske kamne in molitveni odnos z Bogom metati v isti koš pa je že pretresljivo naivno!

Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Prenova RKC
Reply #64 - 25.07.2002 at 07:27:21
 
Tale Samson je (vsaj po moji oceni) tule kot naročen. S svojim fundamentalizmom prenekaterim odpira oči, da vidijo, kaka neverjetna dogma je ta naša RKC. Kako bi se šele čudili, če ne bi bili vsi mi vzgojeni v tem duhu.

Name on deluje podobno kot branje prvega poglavja Svetega pisma v angleščini. Dokler ti ga ponujajo v slovenščini ga sprejemaš kot pravljico iz mladih let in vse je OK, ko pa stvar prvič prebiraš v tujem jeziku, ne moreš verjeti vsej tej ... sploh ne najdem besed.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #65 - 25.07.2002 at 08:58:48
 
Oldi, mogoče pa slabo obvladaš angleščino, pa te to moti pri branju prvega poglavja Geneze v angleščini. Meni se vsaj tisti prevodi, ki jih premorem v angleščini jaz, dozdevajo prav dobri, in jih razumem prav tako kot slovenski prevod. Kar pa zadeva fundamentalizem, je pa ta izraz sam po sebi relativno  ustrezen zate, namreč v smislu, da je tvoj fundamentalizem v tem, da vidiš fundamentalista v vsakem, ki se ne more strinjati s tvojimi razsutimi in medlimi predstavami o prvobitnih realnosti obstoja človeštva in stvarnosti, ki nas preprosto presegajo (osebni Bog).

Gotovo je kar prav, da me imate. Uporabite me za zrcalo, pa mogoče ne bo brez haska.

Vsekakor pa hvala, ker mi priznavaš določeno trdnost, čeprav izraz fundamentalizem ne uporabljaš ustrezno.

Lep pozdrav!
Samson
Back to top
 
 
IP Logged
 
Matjaz
2
**
Offline

best regards
Posts: 52
infinity
Gender: male
Re: Prenova RKC
Reply #66 - 25.07.2002 at 09:08:04
 
Samson, nocem se vmesavati, pa vendar. Nehaj ze klatiti take neumnosti in prisluhni se drugim in ne samo sebi.
Back to top
 

Jaz sem Jaz!
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #67 - 25.07.2002 at 09:22:36
 
Matjaz, hvala, enako! Če bi drugi tako resno pregledovali moje reference, kot jaz njihove, bi bili tedaj tudi drugi vase zagledani? Ali pa ta izraz pomeni tebi nekaj čisto dugega, kar je nam običajnim skrito. Če ti ni všeč, kar pišem, še ne pomeni, da sem jaz vase zagledan, ampak kvečjemu, da kdo mogoče ni dovolj razgledan, da bi napisanemu mogel slediti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Prenova RKC
Reply #68 - 25.07.2002 at 09:58:58
 
Na zacetku je bilo eno tako prijazno pogovarjanje.
Zdaj smo ze pri prevzgoji in obsojanju.
Tudi boljse znamo, a ne?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prenova RKC
Reply #69 - 25.07.2002 at 10:54:14
 
gape wrote on 24.07.2002 at 22:27:35:
verjetno to spet niso zadost dobri 'argumenti', pa kaj čm, sicer pa, sej poznaš angleško besedo 'argument' in nje pomen (njih več) ...

no sej sm reku ... vse to pač niso argumenti ampak je to samo stvar interpretacije in pomoje si lahko sveto pismo interpretiram po svoje, glih tko kt vsak drug, on naj bi bil tko napisan da govori resnico in sploh ni rečeno da je tko kot je interpretirano pravilno interpretirano, samo je

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Karel Miklav
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #70 - 25.07.2002 at 11:08:16
 
Ni glih o reviji Prenova, o prenovi katolicizma pa je :))

Torej dobiu sm eno smešno idejo, pa še dobr biznis bi biu. Verjetn veste kok na zahodu uspevajo razni tv evangelisti pa razne kvazi-katoliško-protestantske sekte...

Kaj če bi pr nas na brzaka ustanovi eno katoliško religijo, ki bi od katolicizma pobrala sam par simbolu, recimo Jezusa in Marijo, pa recimo opraulala še vse zakramente.

Vse bi blo lepo modern, v cerkvi bi peli pop pevci in otroški zbori, podobe Jezusa in Marije bi ble v prijaznih pozah, nasmejane in srečne, nobenih križov, trpleja, papežov, seksualnih tabujev in podobnga šita.

Krščansko simboliko bi nadgradil z moderno filozofijo temelječo na znanosti, nobenim nebi s tem težil in nobenih bavbavov preganjal.

Geee, to bi bla prenova RKC, kaj praute :))

Lp, Karel Miklav
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Prenova RKC
Reply #71 - 25.07.2002 at 11:09:19
 
Samson wrote on 24.07.2002 at 22:08:58:
Ne razumem razlike med Jezusom in Cerkvijo v pomenu, da enega lahko sprejmeš, drugo pa ne.


No, ko sem rekla, da me je Jezus klical od malega, sem hotela povedati, da ko sem bila stara ene 5 let, sem pogosto čas preživljala pri stari teti. Bila je verna. Živela je zelo skromno, ker je verjela, da je to skladno s katoliško vero. V zimskem času ni hotela imeti kurjave, luči je ves čas ugašala, jedla je zelo malo, štedila je z vodo. V cerkev je hodila že zgodaj zjutraj. Zvečer pa sva skupaj molili. No, jaz sem bolj poslušala. In bilo mi je fajn moliti zvečer. Toda, začutila sem odpor, ko me je hotela "preoblikovati", ko je začela vztrajno vplivati name. O bogu ni govorila sproščeno. Ampak krčevito, v strahospoštovanju. Češ, da Bog že vidi, kaj jaz delam. V bistvu me je skušala kontrolirati, mi zbujati občutke krivde.
In enkrat sem imela tega dovolj in sem ji zakričala... "Boga sploh ni!!!" Hehe... in glej ga zlomka... v tistem zagledam na šipi okna, dve koščeni roki, prekrižani eno čez drugo. Takrat sem to razumela kot sporočilo meni. Da obstaja. In to je glavno. Da vem, da obstaja.
In kasneje sem doživela še nekaj takih poskusov preoblikovanja. Vztrajnega. In moram ti reči, Samson, da se rada družim z Bogom, z božjimi otroci, če le nimajo do mene pristopa, da me hočejo spremeniti, v nekaj prepričati. Jaz svoj odnos do Boga imam, v cerkev rada hodim, ko je prazna. Ne maram pa cerkvenih ritualov, razen individulane molitve. In za konec; verjamem v boga, ne verjamem pa v ljudi, v sistem, ki so dobre stvari  interpretirali po sovje. In predvsem ne maram brati dolgih spisov, kdo je kaj rekel.. Zame so pomembni temelji. In to so, če lahko povzamem, "božje zapovedi". To je zame dovolj. Vse ostalo, doživljam, kot odveč, kot preširoko območje, da bi bile zadeve še lahko preproste, jasne, in pristne.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Prenova RKC
Reply #72 - 25.07.2002 at 11:21:56
 
Karl
Ta ideja verjetno ne bi vžgala, ker bi ji RKC preveč nasprotovala, pa še premalo fundamentalno je, da bi ji fanatiki nasedli. Brez fanatikov bi šlo pa le za neformalno gibanje.

Sicer gre pa za isto foro kot pri new-age kultih. Od neke azijske religije pobereš sprejemljivo, malo preoblikuješ z našim razumevanjem in eto ti zahodni budizem ali kako drugo religijo.
Izvorno oz. celostno gledano so vse te prastare religije neužitne.
PS: pa to ne pišem tebi, saj si to že sam nekje napisal
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Prenova RKC
Reply #73 - 25.07.2002 at 11:25:28
 
Andres wrote on 24.07.2002 at 23:11:30:
Ce Rozni venec dela cudeze, kaj potem dela cudeze pri ostalih vernikih tega sveta?


Andres, molitev dela čudeže, ne kamni, ne rožni venec.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prenova RKC
Reply #74 - 25.07.2002 at 13:10:38
 
Amstel wrote on 25.07.2002 at 11:09:19:
In enkrat sem imela tega dovolj in sem ji zakričala... "Boga sploh ni!!!" Hehe... in glej ga zlomka... v tistem zagledam na šipi okna, dve koščeni roki, prekrižani eno čez drugo. Takrat sem to razumela kot sporočilo meni. Da obstaja. In to je glavno. Da vem, da obstaja.

bravo, o takih in podobnih 'dokazih' govorim, ko ti bog (magar preko posrednikov) dokaže, da je, taka (in podobna) doživetja smo imeli vsi, samo nekateri pa smo jih tudi hoteli videti, dokaze namreč, da nam v neke reči ni treba samo verjet, ampak lahko kr vemo in to nas razlikuje od racionalistov (in skeptikov), nas biliverje, kot mi mateja rada reče.
mamo neki zarad česar lahko vemo, ne samo verujemo.

Quote:
Torej dobiu sm eno smešno idejo, pa še dobr biznis bi biu.
...
Krščansko simboliko bi nadgradil z moderno filozofijo temelječo na znanosti, nobenim nebi s tem težil in nobenih bavbavov preganjal.
Geee, to bi bla prenova RKC, kaj praute Smiley)

bi znala bit ja, kaj če bi probal?

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8