Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 8
(Read 49287 times)
SeK
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #45 - 24.07.2002 at 01:22:21
 
Quote:
Tole pa je zmeda, da se reče !!
Tale Pavle ali kako mu je že bilo ime, vsekakor ni mogel vedeti, kakšen bo konec sveta, saj  sploh ni vedel o čem govori, ko je govoril o svetu. Kaj misliš, da si je je pod svetom predstavljal naš planet, osončje ali kar celo vesolje. Ali kaj?
In to (kaj že?) naj bi bilo delo nekega hudiča - hm, mimogrede, kdo ali kaj pa naj bi sploh bilo tole čudo od bitja, ki ga sumim, da obstaja samo v včasih malo preveč bujni človeški domišljiji?

Tisto, kar vam je pa Jezus zagotovil (ali je res kaj zagotovil?),  pa najbrž že bo  Roll Eyes


Človek sploh nima užitka s teboj debatirati, ko pa nimaš niti najmanjše razgledanosti. Veseli me vsaj to, da sprejmeš (četudi ne verjameš) tisto kar kdo reče.

O poslednjih dneh se drugače govori že v Stari zavezi
(npr. Danijel), to Jezus samo še potrdi. Kasneje pa sveti Pavel (tisti, ki je preganjal kristjane) potrdi, da bo ob dopolnitvi časov (beri: ko bo Jezus prišel kot velik kralj
na oblakih neba), ko bosta prešla nebo in zemlja
(to je dejal Jezus!) in ko bo nastopila vesoljna sodba.

In kar je Jezus dejal, je vse res. Če ne verjameš poglej v sveto pismo, ni ga človeka, ki bi pri njem našel besedo laži. In tu je sporočilo zate. Dokler Jezusu še ni prišel, se še lahko spreobrneš in mu slediš. Zaenkrat imaš še srečo, da še ni prišel.





Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Prenova RKC
Reply #46 - 24.07.2002 at 03:16:32
 
Quote:
No, Amstel, dregnila si res v čudno gnezdo. Dejstvo je, da se krščanska antropologija v tem trenutku nekje dela šele začetne korake na tem področju (npr. Rulla, Jean Vanier) (morebiti si pa ti Amstel poklicana k temu?). Kar pa, roko na srce, niti ni čudno, saj se tudi področje psihoterapije in psihologije še vedno razvija. Vendar, modrost na tem prodročju pa je že stara.


SeK!

Tocno, Amstel je dregnila v cudno gnezdo in ti si obenem priznal, da je cerkev vse case manipulirala s prebivalci.  Torej. Modrost na tem podrocju kot se je glasil tvoj zadnji stavek je stara, za njo sta vedeli tako cerkev kot prebivalci sleherne katoliske drzave. Ampak izvajanja vseh mogocih tehnik ni bilo dostopno drugim kot kardinalom. Zakaj!  Predvsem zaradi cudeznih moci stari znanj in reven narod naj bi bil podlozen cerkvi, ki ga je drzala potisnjenenga z glavo proti bogu in ne z glavo proti napredku.
Torej. Tvoj bog je tisti bog tam zgoraj, moj bog so lahko moji vulkanski kamni, Amstelin bog je astroloska karta, Mirotov bog je Reiki, Gapeovo bog je Gape.org, vse to pa so tisti bogovi za katere naj bi se se danes hodilo v spovedovalnico.  Jebemo, a naj se sedaj hodim spovedovat, da sem 15 kamnov prodal na crno in s tem utajil davek drzavi ki ima tudi svojega boga? In to je cerkev.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Prenova RKC
Reply #47 - 24.07.2002 at 07:28:07
 
SeK
Kako je sproščujoče navsezgodaj prebrati tako naiven in zabaven post. Tongue Grin
Na uho mi prišepni; a se hecaš, a čist resno misliš.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #48 - 24.07.2002 at 07:52:59
 
Quote:
da bo ob dopolnitvi časov (beri: ko bo Jezus prišel kot velik kralj  
na oblakih neba), ko bosta prešla nebo in zemlja  
(to je dejal Jezus!) in ko bo nastopila vesoljna sodba.


O čem pravzaprav sploh sanjariš? Ali si tako naiven ali kaj, da resnično verjameš, da bo "pršel nekakšen kralj  na oblakih neba, ko bosta prešla nebo in zemlja".
Saj sem tudi jaz prebral že kar nekaj pravljic, tako da tako nerazgledan ravno nisem  Wink  če pa v njih tudi dobesedno verjameš, moraš biti pa  za to presneto dobro prepariran ... glede tega vsa čast določeni ustanovi, saj se vidi, da res dobro obvlada svoj posel.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Prenova RKC
Reply #49 - 24.07.2002 at 10:48:17
 
Quote:
Kakšne vrste devianat si pa ti, Miro? Hudečevske sorte, če že priznaš, da ti je hudič zobe brusil? Tega jaz le ne bi vedel, če mi sam ne poveš, kajti jaz nisem tako vseveden kot ti, ki tako jasno vidiš vse, kar se v RKC dogaja. Pa še prerok si. Zanesljivo vem samo to, da te mora zaradi nečesa močno grebsti po vesti, da si tako brezglavo nastrojen proti Cerkvi in nam, ki ji s ponosom pripadamo.  Vsekakor te je hudič napolnil z lepljivim žolčem, ubogi revež.


He he he... kako mi je všeč, da me povezuješ s hudičem. Ali ste že pripravili drva zame?

Nisem nikakor nastrojen, samo nepristransko znam opazovati. Sicer pa imam s kristjani na splošno dobre odnose. Kaj hočeš, novačim za hudiča...

Quote:
Vesel sem Samson, da ti je uspelo tako toleranto razložiti Miro-tu kar mu gre. Miro, tebi pa rečem, da se raje norčuj iz neumnih stvari, ne pa iz takih, za katere ti manjka vpogleda.    

Res je, da se bo ob koncu sveta po Pavlovih besedah dogodil odpad, vendar to še nič ne pomeni. Ampak, to bo delo hudiča, RKC bo pa preživela. Zemlja na kateri stojimo in nebo ki ga gledamo bosta prešla, Jezusove besede, ter večno življenje svetih pa ne. To nam je Jezus zagotovil.  


Genialno. Nisem vedel, da imate eni tako dober vpogled. Ampak norčeval pa se bo še naprej, ker sem baraba. Anarhist in antikrist. Saibabovec. Komunist. Satanist. Stalinist in trockist. Nacist. Predvsem pa idiot, ki nič ne razume in mora biti tiho in poslušati tiste, ki vedo. Kajti oni bodo zveličani.

O pizda. Pišem enobesedne stavke, kot Vesna Godina. Torej sem tudi vesnagodinist. In rekel sem pizda. Torej sem pizdist.

Ja, dragi moji, ni druge kot na grmado z deviantnim Mirotom.

Sedaj pa grem, da s hudičem pripraviva plan akcije za naslednji mesec.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Prenova RKC
Reply #50 - 24.07.2002 at 12:02:17
 
SeK wrote on 24.07.2002 at 01:07:45:
1.      »Recimo nekdo, ki sliši "nek notranji grdi glas".

No, Amstel, dregnila si res v čudno gnezdo. Dejstvo je, da se krščanska antropologija v tem trenutku nekje dela šele začetne korake na tem področju . Vendar, modrost na tem prodročju pa je že stara.


Ja, odmik od božje ljubezni se da razložiti tudi s psihologijo. Smer, ki mene zanima, je transakcijska analiza. Tudi Ta se razvija. Začetki pa segajo v leta 1950/60.
http://www.claudesteiner.com/ta.htm
http://www.tajnet.org/
http://www.themetro.com/redecision/
http://www.eatanews.org/
http://users.volja.net/sloventa/vstopi.htm

Modrosti so pa že stare. Pa vendar sistem Ta je naravno prilegajoč na človeško psiho. Vsako psiho.

Zakaj pa se ti zdi, da sem dregnila v čudno gnezdo?

SeK wrote on 24.07.2002 at 01:09:23:
2. del (odgovor za Amstel):

2.      »Glas "se oglasi " skladno z našim notranjim programom, ki ga dobimo in sprejemo od staršev.«

On je prepoznal dve vrsti misli – prva vrsta misli mu je pomagala (prijatelj, dobri duh), druga vrsta pa mu je nagajala (sovražnik, hudi duh). Če boš dobro opazovala svoja čustva in misli, boš opazila ravno to


Ja, z lahkoto razpoznam misli, ki me peljejo stran od Ljubezni.

SeK wrote on 24.07.2002 at 01:09:23:
Igor je pač naredil pregled na celotnim New Age-om. Naredil je primerjavo za kristjane, kaj je tisto,  kar pelje proč od Boga, proč od tistega najboljšega.

Kristjani verjamemo, da je Jezus EDINI božji Sin,

Osebe Sai Babi, Buda, Dalajlama, Krišna so božji otroci, pa vendar niso bogovi.

Morebiti Jezus vabi tudi tebe, da iz tebe naredi veliko orodje. Premisli!


Kot jaz razumem, so božji otroci, božji vidiki, ne bogovi. Sai baba je avatar ljubezni. Eden od vidikov Boga.
Dalajlama; princip modrosti in nenasilja. itd..
Zato, vidiš, ne bi mogla zanje reči, da se oddaljujejo od Boga.

Problem nastane, ko se začne pogovarjati, čigav je najbolj pravi Bog... In če izhajaš iz tega, da je Edini božji sin, Jezus... potem, se vse ostale božje sinove lahko spregleda. In to je škoda.
Prosim, tako jaz razumem sedaj tele zadeve.

Mene vabi Jezus že od malega... hehe. Sam, še vedno me Cerkev ne zanima. Razumeš razliko?


Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Prenova RKC
Reply #51 - 24.07.2002 at 12:12:19
 
Andres wrote on 24.07.2002 at 03:16:32:
Amstelin bog je astroloska karta...


Joj, ne, Andres. To ni tako.
Ti najbolje veš, da jemljem astrologijo kot pripomoček. Pripomoček sebi in tistim, ki to hočejo. In vsakemu povem, da je to pač del resnice.
In vsekakor vem, da ne morem človeka opisati do potankosti, kot ne bi mogla v 100 enciklopedijah opisati narave.
Zelo upoštevam svobodno voljo, vzgojo, okolje in edinstvenost vsakega posameznika.

Uh, če bi mi bila astro karta Bog, bi bila fanatik na krivi poti. Če bi se identificirala z astrologijo, bi bila preveč zaverovana. Ozkogledna. Spregledala bi bistvo.
In, Andres, raje spoznam ljudi v živo, kot skoz karto. Saj veš.
Back to top
« Last Edit: 24.07.2002 at 13:20:53 by Amstel »  

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Prenova RKC
Reply #52 - 24.07.2002 at 12:43:31
 
Quote:
Problem nastane, ko se začne pogovarjati, čigav je najbolj pravi Bog... In če izhajaš iz tega, da je Edini božji sin, Jezus... potem, se vse ostale božje sinove lahko spregleda. In to je škoda.
Prosim, tako jaz razumem sedaj tele zadeve.


Jasno. Samo v tem je štos.

Če prepoznaš svojo pot Ljubezni v Jezusu, hodiš po njej in je to lepo in prav. In če kdo drug prepozna svojo pot Ljubezni nekje drugje, je tudi to lepo in prav. In ne glede na to, da hodimo po različnih poteh in imamo različne značajske poteze, se lahko razumemo in sprejemamo med sabo.

Vse se pa neha takrat, ko nekdo svojo pot prepozna kot edino pravo in prične siliti druge, da hodijo po njej. Tisti, ki delajo tako, so izgubili svojo pot.

Ja, bom zapisal bravo Amstel, čeprav tvegam, da me bodo razglasili za amstelista...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Prenova RKC
Reply #53 - 24.07.2002 at 12:49:33
 
Quote:
Vse se pa neha takrat, ko nekdo svojo pot prepozna kot edino pravo in prične siliti druge, da hodijo po njej. Tisti, ki delajo tako, so izgubili svojo pot.


JA! Mislim, da je to bistvo bistvo bistvo!.




(Miro, a si tudi Laškist, Unionist, Tuborgist? Grin)
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #54 - 24.07.2002 at 17:03:16
 
[quote author=Miro
Nisem vedel, da imate eni tako dober vpogled. Ampak norčeval pa se bo še naprej, ker sem baraba....
..........
Ja, dragi moji, ni druge kot na grmado z deviantnim Mirotom.
[/quote]

Končno ti je kapnilo, da kdo tudi kaj vidi. Ti toliko govoriš in tako vsesplošno žigosaš poštene ljudi, da nimaš časa videti, četudi bi gledal. Veš, če hočeš kaj videti, se moraš vsaj včasih zazreti vase, to niti tebi ne bi škodilo, čeprav praviš, da si baraba, česar niti ni treba razglašati...

Še to! Že precej časa niso več moderne grmade, - tako prosvetljen človek kot si ti, bi to moral vedeti! -, ampak divje vrtače (kot v Rogu), koncentracijska taborišča in samotna otočja, pa magari Gulag ali Goli otok, vseeno. So pač čisto drugi rablji, ki jih nekateri tako zelo občudujejo.

Predlagam ti, da se greš zanaprej kar monolog, saj se preprosto ne zmoreš konstruktivno pogovarjati. Žal.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Prenova RKC
Reply #55 - 24.07.2002 at 17:29:02
 
Quote:
Miro, a si tudi Laškist, Unionist, Tuborgist?


Amstel,

Sicer se prištevam med Unioniste (kar kaže na moj kronični komunizem), zelo rad pa izmenjujem izkušnje tudi z Laškisti, Tuborgisti in ostalimi...

Sicer se pa mislim, da bi bilo dobro enkrat zaliti bistvo. Naj živi bistvo!



Back to top
 
 
IP Logged
 
Gašer Jerman
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #56 - 24.07.2002 at 17:40:15
 
Andres wrote on 24.07.2002 at 03:16:32:
SeK!

Tocno, Amstel je dregnila v cudno gnezdo in ti si obenem priznal, da je cerkev vse case manipulirala s prebivalci.  Torej. Modrost na tem podrocju kot se je glasil tvoj zadnji stavek je stara, za njo sta vedeli tako cerkev kot prebivalci sleherne katoliske drzave. Ampak izvajanja vseh mogocih tehnik ni bilo dostopno drugim kot kardinalom. Zakaj!  Predvsem zaradi cudeznih moci stari znanj in reven narod naj bi bil podlozen cerkvi, ki ga je drzala potisnjenenga z glavo proti bogu in ne z glavo proti napredku.
Torej. Tvoj bog je tisti bog tam zgoraj, moj bog so lahko moji vulkanski kamni, Amstelin bog je astroloska karta, Mirotov bog je Reiki, Gapeovo bog je Gape.org, vse to pa so tisti bogovi za katere naj bi se se danes hodilo v spovedovalnico.  Jebemo, a naj se sedaj hodim spovedovat, da sem 15 kamnov prodal na crno in s tem utajil davek drzavi ki ima tudi svojega boga? In to je cerkev.

Andres


Joj Andres, mislim, da si tole drugače razumel, kot je bilo mišljeno. Če je Cerkev vse čase bila za človeka, je sigurno da se mu še vedno hoče približati. Pa saj smo lahko vedno molili, to ni bilo nepoznano. In molitev, recimo rožnega venca, daje notranjo moč. In dela čudeže v njihovem življenju. To ti bo potrdil vsak ki to počenja. Razen če ti zaradi mladosti rineš z glavo skozi zid.

Če te pa stvari z kamni vznemirjajo, si pa obišči duhovnika.

Pozdrav, Gašper!
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prenova RKC
Reply #57 - 24.07.2002 at 20:00:23
 
jest sm mal za vami


Amstel wrote on 23.07.2002 at 23:17:31:
Recimo nekdo, ki sliši "nek notranji grdi glas". Je prepričan, da to prihaja od hudiča. Pa obstaja preprosta razlaga, vsaj v tej smeri psihologije oz. psihoterapije, ki mene zanima... glasove proizvajamo sami. Navadno imajo funkcijo zastraševanja in kotroliranja tistega dela nas, ki bi si želel biti recimo bolj sproščen, hudomušen, razigran... Glas "se oglasi " skladno z našim notranjim programom, ki ga dobimo in sprejemo od staršev. In skladno s prepovedmi reagiramo na spontane in sproščene impulze iz tega dela nas.

vzorec ... iz njih je sestavljen ego (jaz)
za njih čiščenje poznamo tehnike ... že dolgo ... meditacija in kontemplacija (na Boga) sta samo najenostavnejši

mogoče je amstel res poklicana da vam navadnim članom rkc (neposvečenim) pove, da vzorce že znamo pucat, ampak nam rkc govori da je to hudič ki nam pomaga pucat, satan, padli angel ...
zakaj, mi še vedno ni točno jasno

SeK wrote on 24.07.2002 at 01:07:45:
Še EPP za RKC: papež nas vabi k vsakodnevni premišljevalni  molitvi (o svojih besedah, mislih, dejanjih).  

papež je kul in daje dobra navodila (to naprimer je reku sai baba že zdavni, on je sicer reku naj bodo usklajeni (vsi trije)), telo je pa zlo slabo, podobno kot rkc, nauk je gut, a zgradba je stara, zmatrana, lahko bi bla pametna kot njen voditelj in začela aktivno delovati v smeri ki jo je začrtal s svojimi besedami in dejanji (misli so pa itak predpogoj za slednji)

mislm sek a ti pa nisi božji sin al kwa ... čigav pa si pol ... satanov?
retorično vprašanje, da te ne zapopade sveti bes

ti kr čaki večno življenje ja
ampak
ono ti je že dano
samo reačiziri ga še
da te ne bo prej ujel sodni dan, da ti ne bo sojeno
veš kdo ti bo sodu?
ne bog, ne, njemu je vseeno, sam se boš obsodu, s svojimi dejanji, z vsemi ki jih še nisi 'spucu', tko da obsojen si že, sam še odsodit se moraš, s tem ko si sm pršu si se obsodu, tko si se odloču
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #58 - 24.07.2002 at 22:08:58
 
[quote author=Amstel
Mene vabi Jezus že od malega... hehe. Sam, še vedno me Cerkev ne zanima. Razumeš razliko?
[/quote]

Amstel, z zanimanjem berem tvoja utemeljevanja, v bistvu refleksije, ko odgovarjaš Sek-u. Moram sicer reči, da mi je njegova miselnost mnogo bližja, tudi mislim, da so njegova izvajanja zelo strpna, če jih seveda kdo posebej ne potencira ali če jih, kar je še bolj pogosto, preprosto ne razume. Mislim, da tebi prav tako z lahkoto sledim kot njemu, pač vidim še neko posebno mnenje, ki je plod iskrenega osebnega prizadevanja priti do resnice.

Pri tem pa ne morem prav dojeti stavka, ki ga navajam. Mogoče bi mi ga pojasnila. Jezus je v Evangelijih jasno povedal, da bo ustanovil svojo Cerkev (Peter, ti si Skala, in na to skalo bom sezidal svojo cekev."). In to Cerkev je očitno ustanovil. Nespoditno zgodovinsko dejstvno je, da je prav Katoliška Cerkev direktna naslednica te, od Kristusa ustanovljene Cerkve. Kako združuješ dve ugotovitvi sama v sebi: 1. da te Jezus vabi že od malega in 2. da te še vedno Cerkev ne zanima. Po sporočilu Evangelijev, je Cerkev ustanovil Jezus sam, torej je ne moreš kar preprosto odvreči, če te Jezus zares vabi. V tem te pa res ne razumem. Ne razumem razlike med Jezusom in Cerkvijo v pomenu, da enega lahko sprejmeš, drugo pa ne. Bi mi na kratko pojasnila to dilemo, vsaj jaz v tem vidim zelo močno neskladje.

Hvala za razumevanje in lep pozdrav!
Samson
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prenova RKC
Reply #59 - 24.07.2002 at 22:27:35
 
Samson wrote on 24.07.2002 at 22:08:58:
Jezus je v Evangelijih jasno povedal, da bo ustanovil svojo Cerkev (Peter, ti si Skala, in na to skalo bom sezidal svojo cekev.").

preberi stavek še enkrat.

peter je skala ... cerkev iz petrov, ne skal ... ljudje ne hiše ... duhovno, ne materialno bogastvo, se spomniš kako je sv. frančišek zmetal (očetovo) blago ljudem ... kje to danes vidiš?
koliko hiš je imel jezus ko je bil živ?
koliko templjev?
koliko pa petrov?
koliko so ti petri imeli hiš?
pa posestev?

ne rečem so drugi časi ... ampak jezus ni gradil na skali ampak na petru, in ni zidal s skalami, ampak s petri ... ni gradil če hočeš institucije ampak ljudi, niti jih ni gradil, samo zgled je dajal in jim je dovolil da se naprej gradijo sami, logično mu je bilo da je njegov zgled zadost, pa ni bil ... danes je to več kot očitno ... a ste čist pozabl kaj se dogaja v sveti deželi, s svetim ljudstvom ... zakaj?

verjetno to spet niso zadost dobri 'argumenti', pa kaj čm, sicer pa, sej poznaš angleško besedo 'argument' in nje pomen (njih več) ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 8