Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 
(Read 49301 times)
Karel Miklav
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #75 - 25.07.2002 at 13:14:48
 
Tko se govori, ja! Kaj pa če bi res :))
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Prenova RKC
Reply #76 - 25.07.2002 at 15:51:49
 
Quote:
Oprosti, Andres, vendar tudi jaz mislim, da si zares kiksnil. In to zelo. Če je problem pri Cerkvi ena vera in en Bog (tisti na nebu je zgolj tvoja interpretacija Boga Cerkve!), potem je nekaj narobe s tvojim pojmom boga. Tvoj pojm boga je tipično poganski, zelo nerazvit in antropomorfen. S takšnim pojmovanjem boga res ne moreš priti do kraja z enim samim bogom. Pa tudi tvoje značilno metanje vseh verstev, ki jih sploh poznaš, v en koš, ko da bi bila vsa enako razvita in enako blizu resnice o dejanskem stanju stvari je predaleč od ustrezne filozofske razsodbe o tej zadevi. Tvoja vera je zares še na čisto otroškem nivoju, zato teh stvari nekako ne moreš dojemati.

Pri resnici konkurence, je ne more biti. Je samo zmota, ali pa ni zmota. To je to, Andres. In ni res, da je vseeno, kaj kdo veruje in ni res, da je neka vera slaba že zato, ker nekaj prepoveduje, kar moji lagodnosti ali nečimernosti godi.

Vulkanske kamne in molitveni odnos z Bogom metati v isti koš pa je že pretresljivo naivno!


Samson!

A ves, se mi zdis kul mozakar. Malo prevec opletas z roznim vencem in bogom, to je res, a vendarle.  
Oldiju in Johnu sem dolzen pivo. Tudi tebi od sedaj naprej. Ne zato, ker bi mi bil tako zelo  simpaticen, predvsem zato da pridemo da si nalijemo cistega vina o roznih vencih bogoslovjih, verskih obredih in predvem o tem  kar sem jaz vprasal, ti pa se nisi spotaknil.    Kaksna simbolika je kriz in koliko je skodljiva?
In se enkrat. Ce 100 zensk kupi loncke za roze vulkanskega porekla bodo te bolj cvetele kot v tistih iz gline ali v plastiki. Seveda mora biti ta lava predvsem islandska.  Ok za namecek bi 60 zensk od 100 tudi verjelo, da bodo sedaj njihove rozice rastle kot pubertetnice in to se tudi zgodi.  Vsekakor vse brez roznega venca,  brez kriza,  brez cerkve, le  z neko vero v to, da ti vulkanski in iz njih narejeni loncki za rozice prinasajo posebno energijo nasim lepim rozcam. In kje je tu sedaj bog?  Ocitno an tretjem mestu, ker vera je brzkone pred bogom, le to pa si izbiramo sami.

Andres



Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Prenova RKC
Reply #77 - 25.07.2002 at 16:01:53
 
Tle tudi mene dobiste zraven Andres.

Pa Suzi pozdravi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Prenova RKC
Reply #78 - 25.07.2002 at 16:07:32
 
Grin  Grin
Joj, a niso lončki in rožice samo za ženske?  Wink
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Prenova RKC
Reply #79 - 25.07.2002 at 16:32:13
 
Quote:
Če prepoznaš svojo pot Ljubezni v Jezusu, hodiš po njej in je to lepo in prav. In če kdo drug prepozna svojo pot Ljubezni nekje drugje, je tudi to lepo in prav. In ne glede na to, da hodimo po različnih poteh in imamo različne značajske poteze, se lahko razumemo in sprejemamo med sabo.


Se na ene par topicih vrti okrog iste stvari, bodemo se okrog iste stvari. Za mene je vse povedano v zgornjem citatu.

Debata je pa itak medsebojna imenjava mnenj!

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #80 - 25.07.2002 at 16:42:13
 
Smiley No, kaj naj rečem... všeč ste mi vsi po vrsti, te vaše reakcije, te vaše misli... Saj ni potrebno, da bi se v vsem ravno strinjali. Do tega verjetno nikoli ne bomo prišli. Pa vendar se s takšnim včasih malce burnim pogovarjanjem medsebojno bogatimo. Amstel mi je vendarle lepo odgovorila na vprašanja, in prav dobro jo razumem. Tudi gape-a razumem, tega prepričanega vernika. Pa tudi ostale, čeprav kdo reagira malo bolj živčno, energično, ... pa se zabije v kakšen fundamentalizem, ki ga končno ustavi v še večjem fundamentalizmu... Pa to ni narobe, to je vendar pogovor in Andres-ovo povabilo na pivo Tongue je prav na mestu. Tudi jaz bi bil vesel ob pivu s tako pestro družbo. Pa ne mislim, da bi tam ne vem kaj rešili, bi se pa še bolj zbližali. In prav nič nas ne bi motilo, če si kdaj v besedah malce skočimo v lase.

Všeč mi Devijeva ugotovitev: Na zacetku je bilo eno tako prijazno pogovarjanje.
Zdaj smo ze pri prevzgoji in obsojanju.
Tudi boljse znamo, a ne?

Mislim, da je to lepa vzpodbuda vsem nam. Sicer pa nimam vtisa, da bi kdorkoli kuhal mulo. Nasprotno, kar lepo sodelujemo, mar ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prenova RKC
Reply #81 - 25.07.2002 at 19:02:08
 
krasno sodelujemo, sej pravm, prov rabl smo enga samsona, da razpucamo to ... matr ... kako čm sploh rečt ... cerkev / rkc / vero / jezusa / dogme ...

pa nismo še končal samson, porodil si mnogo vprašanj, ki čakajo odgovore, upam da jih bomo dočakal

in tud ... torinski prt sm že skor predelu in že dost dobr vem v čem je bistvo, v samem bistvu ... kako je že reku peter: če kristus ni od mrtvih vstal, potem je prazna naša vera.
al sm se zmotu?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #82 - 25.07.2002 at 20:07:31
 
[quote author=gape
pa nismo še končal samson, porodil si mnogo vprašanj, ki čakajo odgovore, upam da jih bomo dočakal

... kako je že reku peter: če kristus ni od mrtvih vstal, potem je prazna naša vera.
al sm se zmotu? [/quote]

Priznal boš, gape, da je vse preveč vprašanj, da bi jaz sam mogel nanje kar tako hitro odgovoriti. Ker se jih pa tudi sproti mnogo nabira, verjetno nikdar ne bom povsem na čistem. Nimam časa delati samo to, preveč vas je, ki bi radi najrazličnejše odgovore.

Tisto o prazni veri pa ne rekel Peter, ampak apostol Pavel!

Pozdrav
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Prenova RKC
Reply #83 - 25.07.2002 at 20:39:45
 
Quote:
Joj, a niso lončki in rožice samo za ženske?  




Ja, Amstel, loncki in rozice so po vecini za zenske.  Moski pac jih prodajajo in podarjajo tudi v vseh nemogocih vulkanskih oblikah.  

Andres


Quote:
Tle tudi mene dobiste zraven Andres.

Pa Suzi pozdravi.



Ja, zraven te je dobro met, bova sla skupaj s Samsonom na pivo. Suzi sem pustil pozdravit, tudi nazaj te pozdravlja, enako pa se pridruzuje  Alenka. Ma saj ti celo sestavo bolje poznas kot jaz.   H hi hi hi hi.  Grin

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
lojzika
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #84 - 26.07.2002 at 07:39:14
 
pa počakaj malo katerega sedaj ni bilo, jezusa, mohameda al bude al katerega, pa čigava vera je sedaj prazna? a ti boš nas muslimane podjebaval? pa moja prjateljica je židinja pa pravi da ste kristjani eni izmečki ker se iz njihovega boga norca brijete in da je jezus izdajalec židovskega naroda!!!!!!!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #85 - 26.07.2002 at 07:49:51
 
---- tega ni samson pisal, če prav razumem ----
V bistvu ljozika imaš prav. Pa če si priznamo ali ne, vse je relativno, toliko me je pa božja previdnost že naučila.
Back to top
« Last Edit: 26.07.2002 at 11:18:32 by gape »  
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Prenova RKC
Reply #86 - 26.07.2002 at 08:02:01
 
Če nisem česa zgrešil, ni nihče odgovoril na vprašanje; ali smo vsi mi plod greha med Kajnom in njegovo mamo Evo.

Kar se pa tiče sedanjega papeža, ki ga na tem forumu nekateri kujete v nebo, se pa strinjam, da je fant od fare. Za RKC je naredil več slabega kot vsi mi antikristi skupaj, zato le tako naprej. Škoda je le, ker zaradi njegovih bedastoč o prekletosti kondoma umira toliko afričanov, pa tudi kaka poljakinja je vmes - slednja zaradi prepovedi splava.

PS: Genialnost šefa se meri po uspešnosti podjetja in RKC je v vedno večjem dreku.

Pa najprej prosim za razlago kako se je razvila naša vrsta. To da je stvar figurativna je jasno šele kakih 100 let, prej so take krivoverce kot je gape zažigali.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #87 - 26.07.2002 at 09:26:53
 
Samson wrote on 26.07.2002 at 07:49:51:
V bistvu ljozika imaš prav. Pa če si priznamo ali ne, vse je relativno, toliko me je pa božja previdnost že naučila.


Tega nisem pisal jaz. Vsaj toliko ponosa bi pričakoval, da drug drugemu ne krademo nick-a.

Zanima me, kje je gape s svojo nepristranskostjo!

Adijo!
Samson
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #88 - 26.07.2002 at 09:30:36
 
Oldio wrote on 26.07.2002 at 08:02:01:
Če nisem česa zgrešil, ni nihče odgovoril na vprašanje; ali smo vsi mi plod greha med Kajnom in njegovo mamo Evo.


Na očitne provokacije na obravnavanem področju nerazgledanih ljudi ne mislim odgovarjati! Zaman boš čakal.

Samson
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prenova RKC
Reply #89 - 26.07.2002 at 10:48:43
 
Samson wrote on 26.07.2002 at 09:26:53:
Tega nisem pisal jaz. Vsaj toliko ponosa bi pričakoval, da drug drugemu ne krademo nick-a.
Zanima me, kje je gape s svojo nepristranskostjo!

kle pa ne morem pomagat, pomagaš si lahko edino tako, da opozarjaš na zlorabo svojega nicka, ali pa tako da se registriraš (in si izbereš zadost dober password)

Samson wrote on 26.07.2002 at 09:30:36:
Na očitne provokacije na obravnavanem področju nerazgledanih ljudi ne mislim odgovarjati! Zaman boš čakal.

men se zdi pa vprašanje prov umestno, zakaj provokacija, oklical si se za razlagalca dogme, razloži jo!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8