Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8
(Read 49323 times)
Miro
Ex Member




Re: Prenova RKC
Reply #30 - 23.07.2002 at 18:52:10
 
Že dolgo nisem bil na Forumu (mea culpa), pa sploh nisem vedel, da je tole še vedno aktualno.

Ker pa me vse v zvezi z RKC spravi v stanje popadljivosti, mi dovolite, da potešim svoje pohotne demonske čekane, ki mi jih je sam hudič podaril Smiley

Torej, prenova RKC se je že zdavnaj začela in se bo končala tako, da bo RKC sama sebe ukinila s svojimi dejanji.

V zvezi s tem sem se spomnil dveh letnic, ki jih omenja Sai Baba (očitno ima tip res nekaj v sebi). To sta 2012 in 2015. Za eno napoveduje konec RKC, za drugo pa pričetek državljanjske vojne v ZDA. Pozabil sem, katera letnica velja za kaj, kdor ve, naj me, prosim, popravi.

Sicer pa točne letnice niso tako bistvene, bistveni so znaki, ki kažejo, da bo res tako. V ZDA so definitivno ukinili demokracijo po 11. septembru, ruši se jim gospodarski sistem (berite časopise), pripravljajo se na vojno z raznimi državami.. To bo prej ali slej pripeljalo do reakcije. Bush pa ima še zadosti let predsednikovanja (brez dvoma si bo izvolil še drugi mandat), da bo zajebal vse, kar se bo zajebat dalo, kot bi rekel Lačni Franz.

RKC pa sploh. Tur se odpira in nam lepo kaže, da je RKC kot inštitucija leglo oblastnih netolerantnežev (glej odgovor g. Loviščka, beri Družino in drugo) in raznih spolnih deviantov (pedofilske afere itd.. ), ki lahko svoja nagnjenja potešijo le znotraj ustanove, ki jih ščiti - le zakaj jih ščiti? Jih imajo preveč, so premočni?

RKC res poskuša uvajati neke kozmetične popravke, bistvene spremembe pa so nemogoče zaradi njenih lastnih dogem, preko katerih ne more. In zato ukinja sama sebe, preprosto ji bo zmanjkalo vernikov.

In tako bosta dva stebra krščanskega zahoda, RKC in liberalni kapitalizem lepo šla k hudiču.

Hvaljen Jezus.



P.S. Vsem, ki so pisali o tem pred mano, se opravičujem: nisem mislil menjati smeri pogovora. Objavil sem zgolj tisto. za kar mislim, da pri vsej diskusiji manjka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #31 - 23.07.2002 at 19:14:26
 
Starodavni majanski koledar, ki velja za zelo natančnega, itak neha šteti decembra leta 2012 ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #32 - 23.07.2002 at 21:02:32
 
Quote:
Že dolgo nisem bil na Forumu (mea culpa), pa sploh nisem vedel, da je tole še vedno aktualno.

...da potešim svoje pohotne demonske čekane, ki mi jih je sam hudič podaril...

Torej, prenova RKC se je že zdavnaj začela in se bo končala tako, da bo RKC sama sebe ukinila s svojimi dejanji.
..................

............RKC pa sploh. Tur se odpira in nam lepo kaže, da je RKC kot inštitucija leglo oblastnih netolerantnežev (glej odgovor g. Loviščka, beri Družino in drugo) in raznih spolnih deviantov...


Kakšne vrste devianat si pa ti, Miro? Hudečevske sorte, če že priznaš, da ti je hudič zobe brusil? Tega jaz le ne bi vedel, če mi sam ne poveš, kajti jaz nisem tako vseveden kot ti, ki tako jasno vidiš vse, kar se v RKC dogaja. Pa še prerok si. Zanesljivo vem samo to, da te mora zaradi nečesa močno grebsti po vesti, da si tako brezglavo nastrojen proti Cerkvi in nam, ki ji s ponosom pripadamo.  Vsekakor te je hudič napolnil z lepljivim žolčem, ubogi revež. Takšnih prerokov kot si ti in tvoj Sai Baba je bilo že toliko, in tolikokrat so se motili, da tudi ob tebi in tvojem Sai Babi samo zamahnem z roko, kot ob vsakem nesmislu. Pač vem, da je vse, kar si prej nakladal zares prišlo skozi hudečeve zobe, to so pač hudičevske želje, ki se pa ne bodo izpolnile. Eden od dokazov je že to, da se Cerkve takšnim redkim in pretirano glasnim kot si ti nakljub neprestano posodablja in obnavlja in da je še kar naprej zanimiva in odrešilna za mnoge sodobnike, saj menda priznaš, da smo tudi danes živeči kristjani sodobniki.

Kar pa zadeva g. Loviščka, se lahko pri njem samo naučiš kaj dobrega. Družina pa je nujno potrebno čtivo, ki ga kar pridno prebiraj vsak teden, pa se te bo mogoče na koncu Bog le usmilil. Pa pusti hudiča, le čemu ti bo! Saj vidiš, kako te zastruplja, dela te tako netolerantnega, da vidiš same netolerantneže že kar v Cerkvi.

Lep pozdrav, in brez besenenja!




Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Prenova RKC
Reply #33 - 23.07.2002 at 21:16:20
 
Samson, zelo verjamem v dobre ljudi, ki so zvesti predvsem Jezusu, ampak tudi RKC.
Imam sosede, ki so izredni. Čutim in vidim, kako lepo sodelujejo, kako so srečni, kako so pošteni, delovni, pripravljeni pomagati in zaupljivi tudi do ljudi, ki ne obiskujejo cerkve.

In, to kar me žalosti, je da nekateri verniki, predvsem  na ključnih položajih, manipulirajo. Manipulirajo z ljudmi, ki verujejo in verjamejo v boljši jutri, v življenje skladno z Jezusom. Manipulirajo tudi tako, (da se ne spuščam v druge zadeve, ki jih ne poznam neposredno), da označujejo ljudi, ki niso skladni z Jezusom ali pa RKC, kot zle. Ali celo poslane od hudiča.
Meni se zdi to zelo nevarno. In razni ezorcizmi, so po mojem posledica ravno verjetja, da hudič obstaja.

Upam, da si prebral seznam, ki ga je g. Lovišček citiral iz tiste knjige. Kaj porečeš na to?
A ti ne pusti občutka, da s tako naravnanostjo, ločuje ljudi?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prenova RKC
Reply #34 - 23.07.2002 at 21:40:30
 
tud men se vedno bolj zdi da samson vseeno ni prebral materiala, ki smo ga že spisali na to temo
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #35 - 23.07.2002 at 21:48:47
 
Amstel wrote on 23.07.2002 at 21:16:20:
Samson, zelo verjamem v dobre ljudi, ki so zvesti predvsem Jezusu, ampak tudi RKC.
Imam sosede, ki so izredni. Čutim in vidim, kako lepo sodelujejo, kako so srečni, kako so pošteni, delovni, pripravljeni pomagati in zaupljivi tudi do ljudi, ki ne obiskujejo cerkve.

In, to kar me žalosti, je da nekateri verniki, predvsem  na ključnih položajih, manipulirajo. Manipulirajo z ljudmi, ki verujejo in verjamejo v boljši jutri, v življenje skladno z Jezusom. Manipulirajo tudi tako, (da se ne spuščam v druge zadeve, ki jih ne poznam neposredno), da označujejo ljudi, ki niso skladni z Jezusom ali pa RKC, kot zle. Ali celo poslane od hudiča.
Meni se zdi to zelo nevarno. In razni ezorcizmi, so po mojem posledica ravno verjetja, da hudič obstaja.

Upam, da si prebral seznam, ki ga je g. Lovišček citiral iz tiste knjige. Kaj porečeš na to?
A ti ne pusti občutka, da s tako naravnanostjo, ločuje ljudi?


Očitno je vera v dobre ljudi, občutljivost na radikalne odklone, občudovanje preproste človeške dobrotljivosti in pripravljenost pomagati vsem brez razlike najina skupna značilnost. Vsaj zanesljivo je, da se trudiva za to. Prav tako nekako skupno obsojava vse ekstreme, ki bi naj kakorkoli škodovali sožitju vseh ljudi. Zato sem nekako moral reagirati na Mirotovo izzivanje, saj je v svojem izražanju eden od takšnih ekstremov. Gotovo pa je eden od ekstremov tudi navedeni spisek. Seveda priznam, da se z njim kot celoto ne strinjam, čeprav se z mnogimi stvarmi v njem moram strinjati, ker jih imam za škodljive za ljudi. G. Lovišček ni napisal samo tega, kar na tem forumu tako radi premlevajo, napisal je še mnogo zelo lepih in koristnih stvari. Je pa pač tako, da se včasih v določenih podrobnostih ali pogledih tudi z njim ne strinjam, čeprav se oba trudiva, da bi bila dobra v okviru RKC. Saj smo se po naročilu apostola Pavla dolžni med seboj opominjati, pomagati drug drugemu, če kdo kje zabrede ali se moti. Toleranca do različnih menj je v Cerkvi že od nekdaj zelo velika, sploh pa v času po II. vatikanskem koncilu v preteklem stoletju, in se motijo tisti, ki mislijo, da obstaja kakršnokoli cekrveno enoumje. Mislim, da noben radikalizem ni dober, tudi ta ne, če nekdo išče zgolj slabe stvari ravno v vodstvu Cerkve. V vodstvu Cerkve je namreč zelo veliko nadvse plemenitih, velikih ljudi. Kdo si upa reči, da današnji papež ni dober in pošten človek, ne da bi se pri tem osmešil ali kot slepi nasprotnik ali kot popoln nevednež? Pa vendar ne bi tega ponavljal ali uporabljal za ločevanje med nami, mislim, da to ni potreno.

Potrebno pa se je strpno pogovarjati. Z radikalizmom dosežemo kaj klavrne uspehe, v resnici nikaršnih. Naš najlepši uspeh pa bo, če se bomo polagoma razumeli med seboj, kajti tedaj bomo presenečeni ugotovili, da so naši "nasprotniki" mnogo boljši ljudje, kot je prvi hip razumeti iz njihovih besed, ko prebiramo prispevke na tem forumu.

Topli pozdravi vsem!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #36 - 23.07.2002 at 22:03:53
 
gape wrote on 23.07.2002 at 21:40:30:
tud men se vedno bolj zdi da samson vseeno ni prebral materiala, ki smo ga že spisali na to temo


Živjo, gape! Sem ga prebral in to vsega! Vsaj upam. Oglasil se pa na to temo zato nisem, ker nekako nisem hotel drezati v to, kar se mi zdi že nekako izpeto. Zakaj bi nekaj v nedogled pogrevali? Glede arhiva si  kar zgleden. Sem pa tudi preveril v arhivu Prenove v Duhu. Tudi tam imajo vse. Zadeva je avtentična. Našel sem tvoj in Mirotov napad na Loviščka. Mislim, da sta bila v tistem napadu vidva z Mirotom še bolj radikalna kot Lovišček, predvsem pa sta bila mnogo manj argumentirana. Najbolj pa je bilo zame moteče slepo obtoževanje in obkladanje Cerkve z nekakšnimi izmišljotinami in prerokbami, v katere niti vidva ne moreta verjeti, saj sta očitno razgledana fanta. Žal ali pa hvala Bogu, tako vidim tisto zadevo jaz. Glede tistega spiska, ki ga navaja Amstel,  pa se tudi jaz ne strinjam v celoti, marsikje sem mu celo nasproten.

Pa sva kljub temu oba z Loviškom kar udobno v isti RKC, čeprav imava tu pa tam mogoče precej različne poglede. Seveda ne tako različne, kot so različni moji pogledi z Mirotovimi. To zanesljivno ne!

Pa ne dvomi, gape, saj sem ti že napisal, da sem navajen stvari preštudirati. Kolikor mi seveda čas dopušča.

Le pozdrav!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #37 - 23.07.2002 at 22:17:32
 
Amstel wrote on 23.07.2002 at 21:16:20:
Meni se zdi to zelo nevarno. In razni ezorcizmi, so po mojem posledica ravno verjetja, da hudič obstaja.


Oprosti, Amstel, nisem ti vsega bistvenega odgovoril. Mislim, da le precej pretiravaš, če misliš, "da označujejo ljudi, ki niso skladni z Jezusom ali pa RKC, kot zle. Ali celo poslane od hudiča.", namreč v Cerkvi. To zanesljivo ni ne splošno ne večinsko obnašanje. Jaz sploh ne vem za tak konkreten primer, pa poznam osebno veliko praktičnih kristjanov. To v pojasnilo.

Imaš pa prav, da bi to bilo zelo nevarno, če bi takšno obsojanje res obstajalo. No, drugo pa je vprašanje, ali hudič obstaja ali ne. Jaz osebno se v tej zadevi strinjam z Mirotom, ki trdi, da hudič obstaja. Jaz mislim, da obstaja, sicer ne najdem pravega pojasnila za vse zlo, ki se dogaja na svetu. Eksorcizmi so pa zanesljivo posledica vere, da hudič obstaja. Vendar to ne pomeni, da smemo obstoj hudiča pa kar zanikati, preveč bi ga s tem razveselili, saj bi potem v anonimi postal še bolj razdiralen.

Pa oprosti, malo hudomušnosti. Nam ne bo dolgčas.

Lep pozdrav!
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prenova RKC
Reply #38 - 23.07.2002 at 22:35:01
 
s katerimi številkami v seznamu se ne strinjaš ali pač s katerimi se ... napiš tiste k jih je manj

vedno bolj mi je očitno da nekatere stvari, ki zame so argument zate niso ... katere so to?
ker reč je zame zadost argumentirana (napad na loviščka in to) ... torej kateri od mojih argumentov ne zdržijo (pri tebi)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Prenova RKC
Reply #39 - 23.07.2002 at 23:17:31
 
Samson wrote on 23.07.2002 at 22:17:32:
Oprosti, Amstel, nisem ti vsega bistvenega odgovoril. Mislim, da le precej pretiravaš, če misliš, "da označujejo ljudi, ki niso skladni z Jezusom ali pa RKC, kot zle. Ali celo poslane od hudiča.", namreč v Cerkvi.


Samson, žal sem slišala na lastna ušesa, da je recimo astrologija delo hudiča. Pravzaprav sem isto slišala iz ust vernika katoliške vere in od jehovine priče, da so delo hudiča tudi maske (recimo maska iz gipsa). Torej.. podobno, kot to razlaga že g. Lovišček.
Meni je, tako čisto objektivno gledano, smešno, da mi nekdo "dramatizira" ob pogledu na astrološko karto, ali na masko, ali na kak drug predmet. Zato pravim, da je to že vraževerstvo. In zato pravim, da ljudje lahko histerično reagirajo in vraževerno na neke predmete, pojave, celo lastne občutke, misli. Recimo nekdo, ki sliši "nek notranji grdi glas". Je prepričan, da to prihaja od hudiča. Pa obstaja preprosta razlaga, vsaj v tej smeri psihologije oz. psihoterapije, ki mene zanima... glasove proizvajamo sami. Navadno imajo funkcijo zastraševanja in kotroliranja tistega dela nas, ki bi si želel biti recimo bolj sproščen, hudomušen, razigran... Glas "se oglasi " skladno z našim notranjim programom, ki ga dobimo in sprejemo od staršev. In skladno s prepovedmi reagiramo na spontane in sproščene impulze iz tega dela nas.

Ocenjevanja so lahko nevarna, ker ljudje zelo, preveč dobesedno to razumejo. In mislim, da reakcija ljudi na skupino "ostalih", utegne biti zelo različna. Od plemenite varjante, da poskuša to osebo "spremeniti", evangelizirati, se reče tako, a ne? Manj plemenita varjanta je, da reče, da se je te osebe bolje izogibati.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Prenova RKC
Reply #40 - 23.07.2002 at 23:26:23
 
Samson wrote on 23.07.2002 at 21:48:47:
Očitno je vera v dobre ljudi, občutljivost na radikalne odklone, občudovanje preproste človeške dobrotljivosti in pripravljenost pomagati vsem brez razlike najina skupna značilnost. Vsaj zanesljivo je, da se trudiva za to. Prav tako nekako skupno obsojava vse ekstreme, ki bi naj kakorkoli škodovali sožitju vseh ljudi.


Ja, Samson, tako je. In tudi nobenih ekstremov ne maram (preveč).

Samson wrote on 23.07.2002 at 21:48:47:
G. Lovišček ni napisal samo tega, kar na tem forumu tako radi premlevajo, napisal je še mnogo zelo lepih in koristnih stvari.


V to ne dvomim, Samson.
Samson wrote on 23.07.2002 at 21:48:47:
V vodstvu Cerkve je namreč zelo veliko nadvse plemenitih, velikih ljudi.


Samson, uporabila sem besedo.. na "ključnih položajih", ravno zato, ker so vodilni veliko dlje od ljudi, kot so to ključni ljudje, na ključnih mestih, ki imajo neposreden stik z verniki.

Samson wrote on 23.07.2002 at 21:48:47:
Naš najlepši uspeh pa bo, če se bomo polagoma razumeli med seboj, kajti tedaj bomo presenečeni ugotovili, da so naši "nasprotniki" mnogo boljši ljudje, kot je prvi hip razumeti iz njihovih besed, ko prebiramo prispevke na tem forumu.
Topli pozdravi vsem!


Ja, Samson, moj namen je ravno ta. In beseda "nasprotniki" bo izginila, z navednicami vred.

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
SeK
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #41 - 23.07.2002 at 23:55:50
 
Miro--------------
RKC res poskuša uvajati neke kozmetične popravke, bistvene spremembe pa so nemogoče zaradi njenih lastnih dogem, preko katerih ne more. In zato ukinja sama sebe, preprosto ji bo zmanjkalo vernikov.  

In tako bosta dva stebra krščanskega zahoda, RKC in liberalni kapitalizem lepo šla k hudiču.

Hvaljen Jezus.

SeK-----------------------
Vesel sem Samson, da ti je uspelo tako toleranto razložiti Miro-tu kar mu gre. Miro, tebi pa rečem, da se raje norčuj iz neumnih stvari, ne pa iz takih, za katere ti manjka vpogleda.  

Res je, da se bo ob koncu sveta po Pavlovih besedah dogodil odpad, vendar to še nič ne pomeni. Ampak, to bo delo hudiča, RKC bo pa preživela. Zemlja na kateri stojimo in nebo ki ga gledamo bosta prešla, Jezusove besede, ter večno življenje svetih pa ne. To nam je Jezus zagotovil.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #42 - 24.07.2002 at 00:30:24
 
Quote:
Res je, da se bo ob koncu sveta po Pavlovih besedah dogodil odpad, vendar to še nič ne pomeni. Ampak, to bo delo hudiča, RKC bo pa preživela. Zemlja na kateri stojimo in nebo ki ga gledamo bosta prešla, Jezusove besede, ter večno življenje svetih pa ne. To nam je Jezus zagotovil.


Tole pa je zmeda, da se reče !!
Tale Pavle ali kako mu je že bilo ime, vsekakor ni mogel vedeti, kakšen bo konec sveta, saj  sploh ni vedel o čem govori, ko je govoril o svetu. Kaj misliš, da si je je pod svetom predstavljal naš planet, osončje ali kar celo vesolje. Ali kaj?
In to (kaj že?) naj bi bilo delo nekega hudiča - hm, mimogrede, kdo ali kaj pa naj bi sploh bilo tole čudo od bitja, ki ga sumim, da obstaja samo v včasih malo preveč bujni človeški domišljiji?

Tisto, kar vam je pa Jezus zagotovil (ali je res kaj zagotovil?),  pa najbrž že bo  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
SeK
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #43 - 24.07.2002 at 01:07:45
 
1. del:

No, nekatere stvari, ki jih je spraševala Amstel,  je Samson že dobro razložil. Ta tematika me je zelo vznemirila, saj se mi zdi ena najbolj bistvenih za razlikovanje med različnimi religijami. Bom poskusil na kratko in nazorno odgovoriti.

1.      »Recimo nekdo, ki sliši "nek notranji grdi glas". Je prepričan, da to prihaja od hudiča. Pa obstaja preprosta razlaga, vsaj v tej smeri psihologije oz. psihoterapije, ki mene zanima... glasove proizvajamo sami.« Navadno imajo funkcijo zastraševanja in kotroliranja tistega dela nas, ki bi si želel biti recimo bolj sproščen, hudomušen, razigran... Glas "se oglasi " skladno z našim notranjim programom, ki ga dobimo in sprejemo od staršev. In skladno s prepovedmi reagiramo na spontane in sproščene impulze iz tega dela nas.

No, Amstel, dregnila si res v čudno gnezdo. Dejstvo je, da se krščanska antropologija v tem trenutku nekje dela šele začetne korake na tem področju (npr. Rulla, Jean Vanier) (morebiti si pa ti Amstel poklicana k temu?). Kar pa, roko na srce, niti ni čudno, saj se tudi področje psihoterapije in psihologije še vedno razvija. Vendar, modrost na tem prodročju pa je že stara.

Nedolgo tega sem že dal Ani primerjavo. Mi smo kot kamen, ki ga Bog obdeluje. Dlet in umetnik je spovednik, duhovni voditelj, premišljevanje duhovnih besedil, svetega pisma, zgledi, so naši prijatelji. Božje, božji načrt za nas je končni kip. In vse kar ni v tej polnosti kipa je greh, je odmik od božje ljubezni. To so kamen, ki se kruši so »negativni čustveni spomini«, fiksacije, zavrtosti, strahovi, .. V bistvu vse to, kar bi lahko odpravili, pa nismo. Tako, to je groba primerjava. Še EPP za RKC: papež nas vabi k vsakodnevni premišljevalni  molitvi (o svojih besedah, mislih, dejanjih).  

Upam, da sem bil razumljiv. Še enkrat pa priporočam branje velikega strokovnjaka na tem podorčju , svetega Ignacija Loyolskega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
SeK
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #44 - 24.07.2002 at 01:09:23
 
2. del (odgovor za Amstel):

2.      »Glas "se oglasi " skladno z našim notranjim programom, ki ga dobimo in sprejemo od staršev.«

Se strinjam. Ti vzorci so globokov naši podzavesti. Nekateri celo pravijo, da so problemi s tem povezani, neke vrste izvirni greh. Sam sem precej študiral Ignacija. Najbolj me je osuplo dejstvo, kako Ignacij definira, kaj mu je v neki situaciji za narediti. On je prepoznal dve vrsti misli – prva vrsta misli mu je pomagala (prijatelj, dobri duh), druga vrsta pa mu je nagajala (sovražnik, hudi duh). Če boš dobro opazovala svoja čustva in misli, boš opazila ravno to. In Ignacij je vsa ta pravila zapisal, nekaj je je zbral še iz tradicije. Če se razjezim, in sledim tem čustvu, zato pa rabijem šipo, me je nagovoril nekdo, ki mi ni prijatelj. Če pa doživljam jezo, a se vprašam, kako to, ter pridem do rane mladosti, ko mi starši niso pustili, da bi se jezil, pa me je nagovoril tudi moj prijatelj (božji duh).

3.      Glede spiska od Igorja Loviščka. V vseh podrobnostih nebi mogel reči. Zato samo na kratko. Igor je pač naredil pregled na celotnim New Age-om. Naredil je primerjavo za kristjane, kaj je tisto,  kar pelje proč od Boga, proč od tistega najboljšega. Verjamem da zna biti zate in za marsikoga na tem Forumu to boleče. Vendar mislim, da je to izziv tako zame kot katoličana, kot tudi zate Amstel, in vse ostale, ki iz New Age-a gledajo na katoliško Cerkev. Zakaj?
·      Igor je poudaril razodetje Boga (Sina Jezusa) kot tisto, kar je dar vsej človeški skupnosti. Da to je dar (smrt in vstajenje), ki naj prebudi v srcih vseh ljudi premišljevanje o tem dogodku. Jezus ni enak Sai Babi, Budi, Dalajlami, Krišni,.... Kristjani verjamemo, da je Jezus EDINI božji Sin, da je EDINI, ki je s srtjo in križem premagal greh in smrt in nam zaslužil večno življenje (kar še pričakujemo). In to je dar kristjanom in vsemu človeštu. In tega nas ni treba biti sram. Osebe Sai Babi, Buda, Dalajlama, Krišna so božji otroci, pa vendar niso bogovi.
·      Poudaril je tudi, kaj vse je nevarno, da nas pelje od tega razodetja. Problem astrologije je, da namesto Boga postavlja naravo (kristjani verujemo tudi v nevidni svet, npr. angele). Mnogokrat je to podobno  saj gre za zanikanje Boga (vedeževanje,..) ali zanikanje Jezusove božje narave ali osebe (samo prerok, samo učitelj, samo energija, scientologizem). Res pa je, da je včasih težko razlikovati kje je meja, saj je to odvisno od primera do primera (reiki, joga, radiestezija, bioenergija). Zato so na spisku (vsaj tako na hitro sem ocenil) pač našteti prav vsi primerki.    
·      Za kristjane pa je vsekakor izziv, prepoznavati tudi koristna dejstva in ideje znotraj New Age-a (skrb za naravo, ponovno odkrita potreba po malih skupinah, osebno iskanje, zanimanje za meditacijo,...).

Nesmiselno se mi zdi sedaj vsevprek obtoževati (upam, da se ne bo vsul plaz nevmesnih očitkov Miro-tov, pa gapeja pa Edo-ta,..). Predlagam raje, da res v tihhoti vsaj premisli, kaj je tisti božji dar, ki ga njegovo prepričanje, vera nosi za vse ljudi sveta. Sem pa prepričan, da je to Igor naredil iz dobrohotnosti do vsakega izmed nas.

Tudi sveti Pavel je v začetku preganjal kristjane. A ga je Jezus poklical, da mu sledi. In to zelo dobro. Tukaj na tem forumu vidim precej zagnanosti (neverjetno – za iskanje smisla življenja marsikdo na dan porabi kar več ur), iskrenega iskanja, zdrave kritičnosti. To je zelo dober kapital. Morebiti Jezus vabi tudi tebe, da iz tebe naredi veliko orodje. Premisli!
4.      »Evangelizacija«. To je pa samo pokazati na tisto podobo Boga, katero Cerkev  že vseskozi podaja. In oznanjati, da je Jezus res vstal. Ampak – Jezus hoče svobodno privolitev, da nekdo hoče hoditi za Njim.

Sicer pa se mi zdi, da bi se dalo na to temo še kakšno reči. No Amstel, v bistvu se veselim takšnih debat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8