Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 
(Read 49298 times)
Samson
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #90 - 26.07.2002 at 11:19:49
 
gape wrote on 26.07.2002 at 10:48:43:
kle pa ne morem pomagat, pomagaš si lahko edino tako, da opozarjaš na zlorabo svojega nicka, ali pa tako da se registriraš (in si izbereš zadost dober password)

men se zdi pa vprašanje prov umestno, zakaj provokacija, oklical si se za razlagalca dogme, razloži jo!


Hvala, gape, tudi za dobrovoljo. Le te vsekakor imaš veliko.

Provokacij pa vendarle moraš videti tudi ti kar veliko, mar ne? Sicer pa je to precej osebno pobarvana stvar. Odgovarjal ne bom na tisto, kar se bo meni osebno videlo kot provokacija. V redu?

Samson
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prenova RKC
Reply #91 - 26.07.2002 at 11:31:09
 
Samson wrote on 24.07.2002 at 22:53:59:
[quote author=gape

preberi stavek še enkrat.

peter je skala ... cerkev iz petrov, ne skal ... ljudje ne hiše ... duhovno, ne materialno bogastvo, se spomniš kako je sv. frančišek zmetal (očetovo) blago ljudem ... kje to danes vidiš?

rajt, hotu sm tole povedat (zadnjič):
http://www.gape.org/gapes/prispevki/files/zarotaprotijezusu.htm#eseni

more or less

ps
dej samson uštimi si tole vidiš da si ranljiv tm k ni treba, registriri se, valjda te ne morejo(mo?) provokatorji odgnat, jest mam še full vprašanj za tebe (in faktov).
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Prenova RKC
Reply #92 - 26.07.2002 at 12:06:33
 
Prav res ne gre za provokacijo. Prijateljica me je to okrog Kajna in Eve vprašala in jaz ji kljub 8 let verouka nisem vedel povedati, sem ji pa obljubil, da poizvem. In Samson bi to moral vedeti, pa tudi ostali ljubitelji SP bi to lohk ved'l.
PS: Da nima prijateljica prav (vsi smo plod najhujšega greha) in zato nihče nič ne reče
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Prenova RKC
Reply #93 - 26.07.2002 at 23:12:19
 
..o izvirnem grehu razglablja tudi I. Mesiček v zbirki esejev z naslovom LJUBEČI BOŽJI SMEHLJAJ ali NOVODOBNO DOŽIVLJANJE SVETEGA, kjer reče :       Hvala Bogu, da sem izgubil boga ... !
Ko se te dotakne milost in se človek osvobodi zablod, se razlage o "izvirnem grehu" preprosto razblinijo. Še najbolj je sprejemljiva razlaga o prisotnosti greha v EGU (Satan-u) s sedežem v človeškem umu ...
Back to top
« Last Edit: 27.07.2002 at 06:24:58 by vida »  
 
IP Logged
 
SeK
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #94 - 27.07.2002 at 21:33:35
 
Bardo Thodol:
O čem pravzaprav sploh sanjariš? Ali si tako naiven ali kaj, da resnično verjameš, da bo "pršel nekakšen kralj  na oblakih neba, ko bosta prešla nebo in zemlja".
Saj sem tudi jaz prebral že kar nekaj pravljic, tako da tako nerazgledan ravno nisem     če pa v njih tudi dobesedno verjameš, moraš biti pa  za to presneto dobro prepariran ... glede tega vsa čast določeni ustanovi, saj se vidi, da res dobro obvlada svoj posel.

SeK:
Dragi Bardo!

Ravno danes sem ti poslal pismo, ki ga boš dobil jutri, v katerem te obveščam, da boš nastopil v eni veliki pravljici. Zgodba se je namreč začela že zelo dolgo nazaj, tako da te ne moremo več umakniti. Po besedah našega režiserja ki si je to zamislil, ti pušča vso svobodo v tej igri. Vendar pa je ta režiser dejal tudi nekaj posebnega. Da je namreč veroval Duhu, ki mu je pomagal premagati smrt, in da bo vsak izmed teh igralcev, če bo le zaupal temu Duhu, tudi on premagal večno smrt. Vendar se bo to zgodilo šele po tistem, ko bo bosta prešla zemlja in nebo in bo on sam prišel na zemljo na oblakih neba v spremstvu angelov.  

Ta režiser je med drugim leta 1917 v Fatimi poslal svojo mamo, da je pred 70.000 ljudi malce prevrtela sonce, tako da je ta sredi belega dne spremenil barvo, šel iz svoje tirnice, ter se malce nad tlemi ustavil pred temi ljudmi. Škoda da te tedaj še ni bilo v tej pravljici!  

Posebej pa je ta režiser poudaril naslednje: da bi tudi ti lahko uspešno zaključil to igro, moraš čimbolj premišljevati o tem kar je učil, ter delati to, kar je učil.

Upam, da ti bo uspelo, da uspešno zaključiš to pravljico!

SeK
********************************************
Miro: Genialno. Nisem vedel, da imate eni tako dober vpogled. Ampak norčeval pa se bo še naprej, ker sem baraba. Anarhist in antikrist. Saibabovec. Komunist. Satanist. Stalinist in trockist. Nacist. Predvsem pa idiot, ki nič ne razume in mora biti tiho in poslušati tiste, ki vedo. Kajti oni bodo zveličani.............  
Sedaj pa grem, da s hudičem pripraviva plan akcije za naslednji mesec.

SeK: Predvsem Miro, vedi naslednje. Zelo sem vesel, ko sem slišal besedo zveličanje. Ne zato, ker se trudim in se že sedaj veselim tega. Ampak zato, ker sem sedaj prvič na tem forumu prebral besedo ki bi mogla biti večkrat napisana. Vsakdo, tudi ti imaš to možnost. Četudi bi bili tvoji grehi veliki kot škrlat, je božja ljubezen močnejša. Ne silim te, da se čez noč preleviš, saj ven, da to nikakor nima smisla. Vseeno pa si poglej, kaj je Jezus govoril in učil. Premišljuj o tem.

Če bi bil sedaj ob tebi bi te objel. Prepričan sem, da si namreč tudi ti potreben ljubezni, topline in sočutja. Vsekakor pa ti želim, da bi v življenju znal narediti veliko dobrega.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #95 - 27.07.2002 at 22:17:20
 
Quote:
Ta režiser je med drugim leta 1917 v Fatimi poslal svojo mamo, da je pred 70.000 ljudi malce prevrtela sonce, tako da je ta sredi belega dne spremenil barvo, šel iz svoje tirnice, ter se malce nad tlemi ustavil pred temi ljudmi. Škoda da te tedaj še ni bilo v tej pravljici!  


Ne vem ali te res prav razumem, ko trdiš, da naj bi šlo sonce malo iz tirnice, ter se nato nad tlemi ustavilo pred temi ljudmi.
Kdo bi vedel, kakšne sorte fakirski hipnozi je bila izpostavljena tista množica ljudi v Fatimi, vendar sonce vsekakor ni moglo iz svoje tirnice, ker je Zemlja tista, ki kroži okoli sonca in ne obratno, poleg tega pa je sonce  tako neznansko velikansko v primerjavi z Zemljo, da si najbrž pozabil omeniti tudi to, da, če bi se res približalo množici in se pred njimi ustavilo, bi se moralo hkrati tudi neznansko pomanjšati in ohladiti. To bi pa prav gotovo opazili tudi drugje po svetu, o čemer pa ni nihče nič  poročal. Undecided


S tako prozorno bolnimi blodnjami se res ni treba tako truditi in ljudem groziti ter jim predpisovati, kako morajo živeti, "dokler imajo še čas".
Back to top
 
 
IP Logged
 
SeK
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #96 - 28.07.2002 at 22:47:14
 
Quote:
Ne vem ali te res prav razumem, ko trdiš, da naj bi šlo sonce malo iz tirnice, ter se nato nad tlemi ustavilo pred temi ljudmi.
Kdo bi vedel, kakšne sorte fakirski hipnozi je bila izpostavljena tista množica ljudi v Fatimi, vendar sonce vsekakor ni moglo iz svoje tirnice, ker je Zemlja tista, ki kroži okoli sonca in ne obratno, poleg tega pa je sonce  tako neznansko velikansko v primerjavi z Zemljo, da si najbrž pozabil omeniti tudi to, da, če bi se res približalo množici in se pred njimi ustavilo, bi se moralo hkrati tudi neznansko pomanjšati in ohladiti. To bi pa prav gotovo opazili tudi drugje po svetu, o čemer pa ni nihče nič  poročal. Undecided

S tako prozorno bolnimi blodnjami se res ni treba tako truditi in ljudem groziti ter jim predpisovati, kako morajo živeti, "dokler imajo še čas".


No Bardo, vidim, da si res prejel moje pismo (tole o ismu je seveda hec, "pravljica" pa je povsem resnična). Torej - če se boš odpravil na raziskovanje , boš dobil približno tak opis. Raziskovanje pa pomeni branje tedanjih časopisov, najbolje je Portugalskih. Morebiti bi se našel še kakšen drug časopis, morebiti!

Vsekakor pa tudi v slovenščini obstaja kar nekaj brošur na to temo. Lahko ti prepišem opis dogajanja (in za ostale na forumu). VSekakor pa gre opis v tej smeri.

Zanimivo je tudi sledeče - to dogajanje (približno tako, kot sem ga opisal), so videli VSI tam navzoči. Ta dogodek je bil napovedan sicer že nekaj mesecev pred tem (s točnim datumom). Je pa res, da astronomi niso zaznali ničesar (torej so tvoja predvidevanja glede Sonca in Zemlje pravilna).

Sicer pa to niso blodnje (ki je duševni pojav) ampak gre za duhovni pojav. Vsekakor pa to ni v zastraševanje, ampak v spodbudo, v bodrenje pred preskušnjami ki jih pripravlja hudi duh.  Razumeš razliko? Marija je prišla pomagat, spodbujat. Ni se ti treba bati, lahko se tega veseliš in raduješ. Če ji boš kdaj sledil, bo lahko prosila tudi za tebe. Njen Sin je namreč dober človek in velik režiser. Kdor se mu močno približa, ga bogato obdari. Patra Pija (nedavno proglašen za svetnika) je obdaril s karizmami ozdravljenja, vnaprejšnjega videnja spovedančevih grehov, potovanja skozi prostor. Fanstastično, kaj, imeti takega prijatelja?      

Da dragi Bartol, samo ne se bati Kristusa! Če mu boš sledil, te lahko bogato obdari.

Back to top
 
 
IP Logged
 
SeK
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #97 - 28.07.2002 at 22:48:59
 
Gape----------------------
mogoče je amstel res poklicana da vam navadnim članom rkc (neposvečenim) pove, da vzorce že znamo pucat, ampak nam rkc govori da je to hudič ki nam pomaga pucat, satan, padli angel ...
zakaj, mi še vedno ni točno jasno

SeK-----------------------

No tisto o Amstel je bilo resno mišljeno. Vsakdo ima lahko namreč svoje mesto v Cerkvi. Vsi smo lahko kamni te zgradbe, Kristusovega templja. V tej zgradbi je vklesan sveti Pavel, ki je preganjal kristjane. V tej zgradbi so poročeni ljudje, so osebe, ki so bodrile žalostne, pomagale revnim in ubogim. Zato Bog dopušča, da je v tej zgradbi prostor tudi za Amstel. Pa ne samo zanjo: tudi zate Gape, pa zate Andres, pa za Mirota, pa za Misko, bp, Bartol Todol, Heretika, Samsona, Sek in vse ostale na tem forumu.


Titud------------
Jest cerkev v bistvu razumem, da si se rada spravila v šolo, je zanjo to čist legitimno prizadevanje. Cerkev namreč na državo pa šolo gleda kakor da je 'v rokah' brezvercev, ki imajo njim nasproten, atesitičen namesto teistečen, svetovni nazor.

Oldi:
titud
Med ateizmom in religijo obstaja bistvena razlika, to je dogma. Resda so tudi znanstveniki oz. ateisti na nek način lahko dogmatični, vendar ne na tako globok način kot verniki. Pri slednjih je dogma namreč fundament, pri ateistih je pa fundament skepsa.
SeK-------------------

Glede prve trditve, sem nekje že zasledil dober odgovor od Samsona (nedolgo nazaj). Bi pa nekaj dejal glede druge. Ravno tu je problem v naših šolah. Učijo edinole skepso in dvom (kar sta v bistvu vodili liberalističnega pogleda na svet). Torej ne podajajo opis krščanskega pogleda na svet, ampak samo pogled dvoma, skepse na smisel obstoja. In sigurno so zato otroci za marsikaj prikrajšani, težko razvijejo neko lastno identiteto o smislu bivanja, teh pojavov docela ne razumejo.    

Nadškof Rode, ki ga zelo cenim, je predlagal dobro rešitev. Poda naj se več pogledov na svet, to otroke bogatilo, pa tudi samo družbo. Upam, da se ne bo vnel plaz kritik, vendar dvomim, da bi kdo našel boljšo rešitev (če so le vsi zainteresirani).

No, vsem skupaj še enkrat en topel pozdrav. Upam, da ste vsi v redu. Sam se za nekaj časa odpravljam na počitnice, zato kaj več po povratku.

Pozdrav,
SeK


Back to top
 
 
IP Logged
 
SeK
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #98 - 28.07.2002 at 23:06:20
 
Andres------------
SeK!  Tocno, Amstel je dregnila v cudno gnezdo in ti si obenem priznal, da je cerkev vse case manipulirala s prebivalci.  Torej. Modrost na tem podrocju kot se je glasil tvoj zadnji stavek je stara, za njo sta vedeli tako cerkev kot prebivalci sleherne katoliske drzave. Ampak izvajanja vseh mogocih tehnik ni bilo dostopno drugim kot kardinalom. Zakaj!  Predvsem zaradi cudeznih moci stari znanj in reven narod naj bi bil podlozen cerkvi, ki ga je drzala potisnjenenga z glavo proti bogu in ne z glavo proti napredku.  
Torej. Tvoj bog je tisti bog tam zgoraj, moj bog so lahko moji vulkanski kamni, Amstelin bog je astroloska karta, Mirotov bog je Reiki, Gapeovo bog je Gape.org, vse to pa so tisti bogovi za katere naj bi se se danes hodilo v spovedovalnico.  Jebemo, a naj se sedaj hodim spovedovat, da sem 15 kamnov prodal na crno in s tem utajil davek drzavi ki ima tudi svojega boga? In to je cerkev.  
SeK-----------------

No, izjav na moje pisanje je bilo veliko. Prevč bi bilo, da bi vsakemu odgovoril. Zato sem ta odgovor vzel kot primerek. Zaradi razumljivosti bom odgovore povzel po alinejah:
·      »Amstel je dregnila v čudno gnezdo« - dejstvo je, da se je družba v zadnjih nekaj sto letih spremenila. Iz teženja v višine, hrepenenja po Bogu (poglejmo nekatere visoke cerkve), se je fokus usmeril v človeka. Pa ne samo to – ljudi vse bolj zanima njihovo lastno čutenje, to kaj doživljajo, ostajajo zaprti v svojem lastnem svetu. In kot drugo – na področje človekove notranjosti sta se spustili psihologija, psihiatrija. Kot tretje – ljudje niso več tako močno povezani v skupnosti, klasične skupnosti, kliasične oblike pomoči (npr. velike družine) izginjajo. In ta konglomerat, ta ki se nanovo pojavlja je res čuden. Zato je to čudno gnezdo. Torej – mnogo novega, mnogo izzivov. In za Cerkev je to izziv, da se ljudem tudi s pomočjo tega še bolj približa. Tako kot je gradila bolnice in šole (pa so ji jih zaplenili), tako kot je na področju javnega življenja marsikaj razvila (npr. princip subsidarnosti), tako se sedaj ukvarja tudi s spoznanji, do katerih je prišla psihologija, psihiatrija. Ti dve sta marsikaj odkrili, pa vendar nimata duhovnega pogleda na človeka. Res bi bilo škoda, da bi bil pogled na človeka brez duhovne komponente osiromašen.  
·      Manipulacija: Nič nisem priznal, da Cerkev manipulira. Ker ni kaj priznati, ker Cerkev tega ne dela. Vse kar ve, javno govori in dela. Četudi so kje temne lise, pa se Cerkev trudi in v veliki večini to poslanstvo, ki je bilo zaupano, dobro izpolnjuje.
·      Modrost: molitev, post, dobra dela, spovedovanje lastnih grehov. To so bile znane, preizkušnene metode. So bile in so še. In te modrosti so dostopne vsakemu. Jih pa tudi sam toplo priporočam vsakomur.  

No, glede napredka pa si v veliki zmoti.Ko je bila še vsak Evropa poganska, kjer so divjale vojne, kjer je vladala lakota, kjer je bila velika smrtnost in malo ljudi, se je
prikazalo krščanstvo. Po njeni zaslugi je Evropa postala gospodarsko zelo močna, po svojem razvoju je prehitela države (npr. Indijo, Kitajsko), ki sta bili tedja pred njo. In to bogastvo, blagostanje, prav po zaslugi krščanstva, evropejci še vedno uživamo.

O Bogu in bogovih sem že pisal v enem zadnjih postov.
Sedajle samo kratek komentar. Če bi namreč vsi verjeli v astrologijo in se zatekali k njej (torej k bogu astrologije), bi se dogodila čudna reč. Vladala bi negotovost, nejasni izračuni, vse bi se vrtelo v krogu. V tem filozofskem gledanju na svet sploh ni prostora za napredek, za spremembe, človekovo krativno gibanje v družbi.  

Bog kristjanov pa je tudi Sveti Duh, vzvod, ki dela dinamiko.  In tu imamo vedno gibanje, klic k nečemu novemu, klic k spreminjanju sebe, pogleda na svet.
In zato je čas linearen, ni cikličen, prostor je odprt v svobodo. In kristjan je poklican k spreminjanju sebe in sveta. Zato je tvoja trditev o omejevanju napredka zelo neosnovana.  

No, to pa je že odgovor, zakaj vaši bogovi sploh nimajo osnovnih možnosti spremeniti svet. Zato ker ostajajo
pri posamezniku, ker so statični. Ob večji uporabi se bodo prej ali slej ti bogovi zrušili sami vase. Ne rečem pa za malo uporabo, ko ta pojav ni tako dominanten.

Res topel pozdrav vsem skupaj na forumu!

SeK

Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Prenova RKC
Reply #99 - 29.07.2002 at 07:38:32
 
Kar se tiče našega izvora mi je včeraj prišlo na misel, da imamo doma - tako ket v večini slovenskih domov SP v slikah. Notri piše, da se je Kajn odpravil iz Raja in našel družico, s katero sta imela potomstvo. Iz tega lahko utemeljeno sklepamo, da Adam in Eva nista bila prva človeka.
Še najbolj me je pa "razveselilo" branje o vzroku uboja Abla. Očitno sta bila Kajn in Abel Slovenca. Enega od njih Bog ni porajtal, pa čeprav sta bila oba pri svojem delu zelo uspešna. Zaradi foušije sta se stepla in Abel je podlegel. Skratka Bog je bil nepravičen in lastnost bratov, ki jima jo je Bog vcepil, je botrovala njunemu obračunu. Smešno, predvsem pa bedno in slabo vplivajoče na vse tiste, ki nas filajo s to bolno, destruktivno in morbidno ideologijo.

Seka bi rad povprašal, skozi kako mašinerijo je šel, da je tako indoktriniran. Na začetku sem sicer mislil, da gre za šaljivca, vendar je očitno preveč vztrajen za kaj takega - očitno ga torej goni najhujša sila ideologija.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prenova RKC
Reply #100 - 29.07.2002 at 10:31:57
 
SeK wrote on 28.07.2002 at 22:48:59:
Nadškof Rode, ki ga zelo cenim, je predlagal dobro rešitev. Poda naj se več pogledov na svet, to otroke bogatilo, pa tudi samo družbo.

res dober predlog


SeK wrote on 28.07.2002 at 23:06:20:
Če bi namreč vsi verjeli v astrologijo in se zatekali k njej (torej k bogu astrologije), bi se dogodila čudna reč. Vladala bi negotovost, nejasni izračuni, vse bi se vrtelo v krogu. V tem filozofskem gledanju na svet sploh ni prostora za napredek, za spremembe, človekovo krativno gibanje v družbi.  

nisem neki strokovnjak na tem področju, ampak tolk pa že vem, da je astrologija veda in ne bog
je vedja o principih vpliva planetov na človeka, to ne pomeni da tako mora bit ampak da tako je, in to da veš kakšne so okoliščine določenega dne ti lahko precej pomaga pri odločitvah in pri spoznavanju samega sebe.
sej pravm, nisem strokovnjak, kolkr vem pa je to veda in ne bog
hec te vede pa je resonanca tvojih vibracij z ostalimi vibracijami



Oldio wrote on 29.07.2002 at 07:38:32:
SP v slikah.
Notri piše, da se je Kajn odpravil iz Raja in našel družico, s katero sta imela potomstvo. Iz tega lahko utemeljeno sklepamo, da Adam in Eva nista bila prva človeka.
o vzroku uboja Abla. Očitno sta bila Kajn in Abel Slovenca. Enega od njih Bog ni porajtal, pa čeprav sta bila oba pri svojem delu zelo uspešna. Zaradi foušije sta se stepla in Abel je podlegel. Skratka Bog je bil nepravičen in lastnost bratov, ki jima jo je Bog vcepil, je botrovala njunemu obračunu.

kajn je našel družico
imho je kajn druge vrste duša kot pa družica
adam in eva sta prispodoba za prve ljudi, ki so prišli na zemljo, in so začeli razločevat (med črnim in belim, dobrim in zlim)
jest bi to postavu v čas atlanide nekam
pri kajnu in abelu pa je point v poljedelstvu in v drobnici
in bog ni opazil daritve poljedelca kajna, dočim daritev pastirja abela je opazu.
nč ni reku kaj je dobro in kaj slabo, zakaj tud bi, sej so njuni predniki ja jedl z drevesa sopznanja ... rajt?
bog - sistem je poskrbel za rešitev
pastir je umrl
poljedelec pa se je moral odseliti izpred božjega obličja. tam kamor se je odselil so bili precej neprijaznejši pogoji in da je bebec sprejel da drobnica je tud za jest se je mogl use to zgodit
se reče, bog je bil pravičen, samo človek tega ni dojel, človek si je edino ustvaril karmo
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Anuk
Ex Member




Re: Prenova RKC
Reply #101 - 29.07.2002 at 23:41:22
 
Kako že gre ta pesem?


En duh v enem telesu - oče, sin in sveti duh;
Ali ni bil ravno opevani bog najbolj nepravičen, ko je ločil zemljo od neba, z dotikom ustvaril človeka in ga obsijal še s svetlobo, da se lahko gleda v svoji ranljivosti in netrpežnosti? Za povrh se mu ni niti predstavil (bog je človeka videl, kar pa obratno ne drži) in ga tako pustil sredi belega dneva v popolni temi in nevedenju od kod prihaja in kam da naj gre; ga pustil tam samega in v blodnjah, da bo z leti prihajal k sebi in ga odkrival počasi in mukoma, plast za plastjo, v trajni agoniji po združitvi...
... spominja pa vse skupaj tudi na kaos iz katerega je svet, ko sta nebo in zemlja ustvarila prve otroke, očeta pa je potem skopil čas pa še požrl je vse svoje otroke oblasti - in častiželjnosti zavoljo, androgine prerezal na pol, da moški in ženski pol umirata v skrajnem hrepenenju in iskanju svoje druge polovice...

seveda pa mu je podaril tudi možnost kompromisnega in posplošenega mišljenja, ali vsaj možnost, da ga odkrije in potem...

oče je dobil tresavico, ker sin tudi spolno! zlorablja otroke
- kaj pa duh - gape?; ob pogoju seveda, da je dušni pastir že zdavnaj škripnil; ali hoče bit še kar sveti?

...mu človek, ki še oblike svojih nohtov ne more izbrati (po dr. Jožefu Muhoviču, prof. LA), reče svoj odločni NE! ...


kalispera


p.s.:manj strašna noč nam v črne zemlje krili...


Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Prenova RKC
Reply #102 - 29.08.2002 at 02:01:46
 
Quote:
Manipulacija: Nič nisem priznal, da Cerkev manipulira. Ker ni kaj priznati, ker Cerkev tega ne dela. Vse kar ve, javno govori in dela. Četudi so kje temne lise, pa se Cerkev trudi in v veliki večini to poslanstvo, ki je bilo zaupano, dobro izpolnjuje.
· Modrost: molitev, post, dobra dela, spovedovanje lastnih grehov. To so bile znane, preizkušnene metode. So bile in so še. In te modrosti so dostopne vsakemu. Jih pa tudi sam toplo priporočam vsakomur.  



Sek. Ocitno je, da imas ti veliko mero idologije in pa dobrsen del cerkvene literature. Moj sin bi rekel, da imas to spravljeno zadaj. V mozganih torej. Nisem poslan, da te spremenim, tega tudi ne zelim, morda pa sem kljub vsemu poslan, da ti osvetlim da sleherna cerkvev ne le v Sloveniji, sirom po svetu ne nudi le vernikom maso in spoved.
Cerkve so grajene po posebnih kljucih, s posebno arhitekturo, na posebnih mestih,  energetsko brzkone bolj mocnih mestih, zato so kot take le se magnet za vse ki nasedejo voziti se po enosmerni ulici.
Ce to nebi bilo manipuliranje s prebivalci bi na vseh teh tisocih mestih, kjer danes v Sloveniji stojijo cerkve in kapelice, morali imeti vrtce, sole bolnisnice, skratka nekaj kar sluzi otrokom in druzinam.
A ni tako. Cerkev ne le da, je na dobrih lokacijah zidala.  Celo parcele so zakupili v strogem centru Kranja recimo.
A vendarle vsaka parcela ni ista, cerkvena je pogosto najboljsa. Brzkone vecina le teh izbranih po posebnih kljucih.

Obema nama jesno, da je cerkev ena vero pa drugo. Za vero cerkve ne potrebujem, potrebuje pa ona mene, saj s tem prezivlja tisoce vse od Vatikana do Paragvaja, zatorej sem prisel do zakljucka, ko ze govorimo o pravi industriji. In sedaj mi je tudi postalo jasno zakaj je bila prababica huda, ko ni stara mama kot cetrta hcer hotela iti za nuno.  Ne, stara mama Ana je kljub izredno visoki stopnji vernosti ostala na vasi, porocila se je z Lojzetom, kot sesti otrok se jima je rodila Lojzka, in 21 let po tistem je na svet prijokal Jezus. Ta jezus danes tvori dobrsen del foruma, prikloni se mu se ti Sek.  Wink



Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Prenova RKC
Reply #103 - 29.08.2002 at 08:49:41
 
SeK wrote on 28.07.2002 at 23:06:20:
Modrost: molitev, post, dobra dela, spovedovanje lastnih grehov. To so bile znane, preizkušnene metode. So bile in so še. In te modrosti so dostopne vsakemu. Jih pa tudi sam toplo priporočam vsakomur.  


Ja, to so dobre metode in blagoslov za vsakogar, da si izprasa vest in da nek notranji mir najde. Da se sam s sabo sooci in si odpusti in da odpusti vsem drugim in deluje naprej skozi modrost in dobroto, skozi spovednico ali brez nje.
Sem vesela, da si na to spomnil Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Prenova RKC
Reply #104 - 30.08.2002 at 17:31:39
 
Ugotavljam, da zares dolgo že nisem bil na tej temi. Ravnokar sem jo malo preletel. Vidim, da je moj priljublejni akter SeK bil prav tu zelo aktiven. No, seveda tudi drugi, toda ob njem se bolj osvežim, ker ima tako zelo podobno razmišljanje kot jaz. Pa mi je zbodel v oči Andres s svojim zadnjim postom na tej temi. Priznam, da sem kar zmeden. Ne poznam ravno ne vem kako Kranja, toda tista o zakupu nekakšnih parcel sredi mesta se mi zdi zanimiva. Namreč laiki pojmujemo, da je lepše živeti na obrobju mest, ne v centru, torej si je glede na naše gledanje Cerkev izbrala zelo slabe parcele, ki so pa gotovo kljub temu dražje kot na obrobju. Tako mislim.

Druga stvar, ki mi ne gre v lajšto, je Andres-ovo modrovanje o nekakšnem cerkvenem manipuliranju, če sem to prav razumel. Če nisem, me popravi, kolega Andres. Če pa le gre za neko zelo skrito manipulacijo, ki je jaz nisem sposoben videti? Ma nikar, Andres, da se ti ne bom smejal. Kdo neki tu manipulira? Pa tisto o nekih priveligiranih mestih, kjer stojijo cerkve. To te pa sploh ne razumem, kakšno zvezo ima to z manipulacijo. Nekaj mi sicer diši po nekakšnih vesoljcih, ki bi, ko so prej vprašali von Denickena za dovoljenje, določali prav posebne cone za postaviatev cerkva že menda v pradavnini, še pred nastankom judovstva, kaj šele cerkve. Vsaj stvari, ki sem jih pri tem avtorju bral, so se "dogajale" strahovito daleč nazaj, pač večina od njih.

Kdo ima zdaj zveze z "marsovci" v tej naši Cerkvi, da si je lahko zagotovil to veliko znanje o privilegiranih lokacijah, da si tako zazihra ustrezno manipulacijo z ubogim ljudstvom? Verjetno dr. Rode, ali pa že kar dr. Šuštar, ali pa mogoče Samson, ki je bolj svetovljan in v debatah celo "marsovce" resno jemlje.

Res sem zmeden. ???
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8