Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 46453 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Intent
04.04.2002 at 09:45:16
 
..."Intent is not a thought, or an object, or a wish. Intent is what can make a man succeed when his thoughts tell him that he is defeated. It operates in spite of the warriors's indulgence. Intent is what makes a man invulnerable. Intent is what sends a shaman through a wall, through space, to infinity.
Don Juan Matus, The Wheel of Time

Intent, for the seers of don Juan's lineage, is the vibratory force in the universe that is aware of itself, and which is the basis of everything we do.

MAGICAL PASSES
http://www.cleargreen.com/english/Work/index.html
Back to top
« Last Edit: 07.04.2002 at 15:28:46 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Intent
Reply #1 - 04.04.2002 at 21:34:19
 
Bom v slovenšno dal:
     Namera ni misel, predmet ali želja. Namera je tisto, kar naredi človeka uspešnega, čeprav mu misli govorijo, da je izgubil. Deluje navkjub bojevnikovi popustljivosti. Namera naredi človeka neranljivega.  Namera je to kar pošlje šamana skozi zid, skozi vesolje v neskončnost...

     Ja to je to. Al boš pustu, da ti zunanji dogodki ustvarjajo čustva in misli, ker boš reagiral. Al pa boš imel namero in boš ne glede na zunanje dogodke fural svoje in si sam ustvarjal resničnost.  Ali boš rekel LJUBIM ne glede, kaj mi pride na pot in tako storiš. In ravno ko te življenje najbolj jebe se situacija pomiri, celo vesolje se obrne, ker si tako rekel.

      Namera je močno ustvarjalno orodje.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Intent
Reply #2 - 09.04.2002 at 13:23:29
 
Ja seveda je lahko namera, vendar skozi vsa cedila, vse bistvo je končna beseda ki zaobjema vse - brezpogojna ljubezen.

Če je to ni namere, ni želja, ni upanj, ni sanjarjenj, temveč je tukaj - zdaj.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Intent
Reply #3 - 10.04.2002 at 09:58:22
 
MIKE wrote on 09.04.2002 at 13:23:29:
Ja seveda je lahko namera, vendar skozi vsa cedila, vse bistvo je končna beseda ki zaobjema vse - brezpogojna ljubezen.

Če je to ni namere, ni želja, ni upanj, ni sanjarjenj, temveč je tukaj - zdaj.


Všeč mi je, kar si napisal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Intent
Reply #4 - 10.04.2002 at 10:07:47
 
MIKE wrote on 09.04.2002 at 13:23:29:
... ... ... brezpogojna ljubezen.
Če je to ni namere, ni želja, ni upanj, ni sanjarjenj, temveč je tukaj - zdaj.

vse lepo in prav, dočim po definiciji, je brezpogojna ljubezen mogoča šele na četrtem nivoju zavesti, do takrat je samo ljubezen, bolj ali manj brezpogojna. tiste ki ste spucani do četrtega nivoja bi pa lahko na prste ene roke preštel, če vas je sploh tolk.
pa da ne bo kdo vn padu, niti sebe ne štejem na četrti nivo, se še kar naprej z egom ubadam Wink

pa tudi s tem, da pol ko si (že) v takoopevani brezpogojni ljubezni (4+), da takrat namere ne rabiš več, se skor ne morem strinjat.

namere nam manjka, zelo, kaj nameravate za soboto 13. aprila naprimer.
no kaj???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Intent
Reply #5 - 10.04.2002 at 10:20:14
 
Jaz bi ti iz srca priporočala, da prebereš od Grabarja - Duh resnice, oz. bi vsem. No, pa saj, ko bo cajt za to Wink. Pravi, da na koncu je nič, tema. In kao vse kaj lahko narediš za odrešitev (svojo) je darovanje 'sebe' nekomu, nečemu. Pa saj si to že 400x slišal. Wink To bi lahko bila ena lepa namera.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Intent
Reply #6 - 10.04.2002 at 10:57:57
 
Grabarjevo knjigo (kanalizirano)  Človek (Duh resnice) je pomagal izdati poleg drugih tudi Viktor Gerkman. Zelo poučno, kaj piše Gerkman v zadnji Auri o tem...
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Intent
Reply #7 - 10.04.2002 at 11:06:03
 
a to nameravata vidve
grabarja men v glavo prpelat?
jest mam že zadost nalog za soboto.
ne rabm več nameravat sm nameravu že prej, morm samo spelat vse tko kt je treba.
100%

kaj VI nameravate?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Intent
Reply #8 - 10.04.2002 at 12:50:34
 
Ana, bi hotela malo opisat, o čem piše? Ko ravno nimamo Aure tukaj, pa me res zanima.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Intent
Reply #9 - 10.04.2002 at 13:23:43
 
Žal mi je, če te bom razočarala, a članek je predolg, da bi ga lahko v parih besedah obnovila. Gerkman v bistvu odgovarja na vprašanje bralca, ki ga sprašuje, kako je mogoče, da ga je človek, h kateremu se je šel zdravit in ki ima zelo veliko zdravilno moč, poskusil izkoristiti, da pač tega ne more razumeti. In potem mu Gerkman zelo lepo razloži s svojim primerom.
Kar pa je zame med drugim bistveno (z mojega gledišča razumevanja) je to, da je knjiga ČLOVEK popolnoma kanalizirana.
Saj veš, samo orodje si, skozi tebe govori drugo (ponavadi višje duhovno) bitje. Ta knjiga z avtorjem nima nič skupnega razen tega, da je bil on kanal.
Posebej pa poudarjam, da Gerkman ne uporablja imena avtorja in ne imena knjige. A v članku je toliko podatkov, da v trenutku dobiš s pomočjo COBISSa vse: pod avtor  odtikaš Gerkman in dobiš ustrezno povezavo.

Malo sem cvikala zaradi tega, ker ni lepo, da človek širi grde novičke. Saj veš, če ne znaš o drugem povedati nič lepega, tudi grdega ni treba. Zato pa raje vidim, da si vsak sam prebere članek v Avri, pa če bo kdo prišel do drugačnih ugotovitev od mojih (da lahko moje argumentirano zavrže), bi ga lepo prosila, da me na to opozori.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Intent
Reply #10 - 10.04.2002 at 13:44:15
 
ana, dej mi prosim odgovori, kaj hočeš povedati s tem, da je knjiga DUH RESNICE v celoti kanalizirana?

Ne razumem čisto tega?
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Intent
Reply #11 - 10.04.2002 at 13:53:54
 
MIKE wrote on 10.04.2002 at 13:44:15:
ana, dej mi prosim odgovori, kaj hočeš povedati s tem, da je knjiga DUH RESNICE v celoti kanalizirana?

Ne razumem čisto tega?


še zmeraj mislim, da bi bilo bolje, če se prebere članek - meni je sedaj težko obnavljati s svojimi besedami tisto, kar sem prebrala

kar se kanaliziranja tiče (samo moje osebno mnenje): verjetno na celem svetu ni čisto čistega kanala oz. vedno je prisotno nekaj osebne note posameznika

si to hotel?
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Intent
Reply #12 - 10.04.2002 at 14:01:09
 
Hočem te vprašati, v kakem smislu kanalizirana?

Ne poznam čisto dobro pojma - kanalizirati!
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Intent
Reply #13 - 10.04.2002 at 14:14:11
 
Človek je Grabarjev prvenec, Ana. Duh resnice je pred kratkim izšla. Jaz mislim, glede kanaliziranja - valjda je osebna nota, saj drugače sploh ne gre, po moje. Nekdo je ravno s točno določenimi lasnostmi tisti primeren za določena sporočila. Sicer pa si bomo prebrali, in poročali.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Intent
Reply #14 - 10.04.2002 at 14:18:57
 
to zgleda nekako tako

odpreš kanal do svojega višjega jaza, odmakneš ego na stran, popolnoma, čim bolj, bolj ko ga umakneš bolj si čist kanal.
zdej lahko si kanal svojega višjega jaza, ki je direkno priklopljen na vesolje - enost, lahko pa kanaliziraš nekega mojstra ali recimo vodnika al pa koga druzga ... smo odpret se moraš.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4