Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 46455 times)
samonekdo
Guest




Re: Intent
Reply #45 - 17.04.2002 at 11:04:41
 
Gape, napisala sem, kaj je za mene namera.
O tem res ne rabiš pisat in pisat, včasih lahko bistvo zajameš v en stavek, v nekaj besed. Preberi si.

Če pa si hotel vprašati (ali reči) kaj drugega, pa kar.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Intent
Reply #46 - 21.06.2007 at 01:53:05
 
gape wrote on 04.04.2002 at 09:45:16:
..."Intent is not a thought, or an object, or a wish. Intent is what can make a man succeed when his thoughts tell him that he is defeated. It operates in spite of the warriors's indulgence. Intent is what makes a man invulnerable. Intent is what sends a shaman through a wall, through space, to infinity.
Don Juan Matus, The Wheel of Time

Intent, for the seers of don Juan's lineage, is the vibratory force in the universe that is aware of itself, and which is the basis of everything we do.

MAGICAL PASSES
http://www.cleargreen.com/english/Work/index.html


Gape, spet bi mal odprl tole temo glede nameravanja. Vidu sem, da si večkrat že omenju nameravanje v različnih postih, pa bi tebe vprašu, ker si pač strokovnjak na tem področju. Sam bl slabo poznam Castanedo...
A Castaneda kej opisuje točen postopek nameravanja? Se prav - a pač rečeš - nameravam, da se zgodi to in to, - al je še kakšna druga "fora" v samem postopku, da je še bolj učinkovit? Torej - kako dosežeš maksimalno moč oz. učinkovitost oz. realizacijo namere?
Kako pa kej v tvoji praksi? Se ti namere večinoma uresničjo (oz. materializirajo)?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Intent
Reply #47 - 21.06.2007 at 10:43:28
 
no ja
pr vrhu foruma, med povezavami po forumu, je link na
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=preizkusi;action=display;num=1027...

mism da kr use tm piše ...
kako in kaj ...

u moji praksi pa je tko, da je šlo prehitr in zdej blj pazm kaj nameravam ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Intent
Reply #48 - 21.06.2007 at 13:21:26
 
Ma, sem pregledu že tist topic, pa nč posebnga nisem not najdu. Sam neko dogovarjanje za skupinsko nameravanje ipd.

Zanima me sledeče:
- kje lohk najdem Castanedine ideje in napotke glede nameravanja?
- a tista skupina intenders.com uporablja taisto tehniko kot Castaneda?
- kaj so glavne poante za uspešnost namere (npr. vera vanjo?....)
- a ma kej veze a namero izrečeš glasno al potihem oz. mentalno? (npr. pri mantrah velja, da je mentalno izrečena mantra velik močnejša od glasno izrečene) A je treba isto namero večkrat ponavljat? (npr. na intenders.com omenjajo vsakodnevno; men se pa zdi, da lohk nardiš samo enkrat al pa parkrat, če res nameravaš, bo to zadost)
- sama formulacija namere? Npr. lohk rečeš "Nameravam, da....." al pa "Moja namera je, da....." A ma to sploh kej veze? Ker namera je itak tvoj notranji vzgib in formulacija je samo njen zunanji izraz....

Tko, take stvari me zanimajo, pa bi rad mal predebatiru s kom, ki ma kej več prakse.

Kar se tiče tega, da je treba pazit, kaj nameravaš, se vsekakor strinjam s tabo!

LPD
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Intent
Reply #49 - 22.06.2007 at 12:22:40
 
Dayaran wrote on 21.06.2007 at 13:21:26:
Zanima me sledeče:
- kje lohk najdem Castanedine ideje in napotke glede nameravanja?
- a tista skupina intenders.com uporablja taisto tehniko kot Castaneda?
- kaj so glavne poante za uspešnost namere (npr. vera vanjo?....)
- a ma kej veze a namero izrečeš glasno al potihem oz. mentalno? (npr. pri mantrah velja, da je mentalno izrečena mantra velik močnejša od glasno izrečene) A je treba isto namero večkrat ponavljat? (npr. na intenders.com omenjajo vsakodnevno; men se pa zdi, da lohk nardiš samo enkrat al pa parkrat, če res nameravaš, bo to zadost)
- sama formulacija namere? Npr. lohk rečeš "Nameravam, da....." al pa "Moja namera je, da....." A ma to sploh kej veze? Ker namera je itak tvoj notranji vzgib in formulacija je samo njen zunanji izraz....


Napotki so razpršeni po njegovih knjigah. Prebrala sem Učenje pri Don Juanu in Moč tišine, pa še Prehod vračev Taishe Abelar in V sanjanju Florinde Donner Grau od dveh žensk iz Castanedovega kroga. Iz njih sem izvedela dovolj o nameri. Poleg tega so to zelo berljive knjige z zelo zanimivimi zgodbami.

Sama nisem človek za izvajanje tehnik, verjamem pa, da delajo, če si tak tip.
Pri meni namera dela tako: uresniči se, kadar na nekaj pomislim iskreno, jasno in dobronamerno. Nič želje in ob njej strahu, da se ne bo zgodilo. Nič samopomembnosti. Nič sebičnosti. Samo odločenost, in ja, tudi vera v to, da je nameravano prava stvar. Namera je nekaj podobnega kot volja: ali imaš voljo/namero za nekaj ali pa ne. Močnejša ko je in bolj ko si zavesten tega, kar nameravaš, prej in natančneje se bo izpolnilo. S tem, ko se spomniš na namero, ji dodaš energijo. Kot je z vsako mislijo, ki jo sprožiš: pozornost in s tem energijo pošlje tja, kamor je usmerjena. Misel je ustvarjalna sila. (V začetku je bila beseda ... ki je materializirana misel ...)

Po moji izkušnji tehnikalije (naglas ali potiho, kolikokrat na dan klicat namero ipd.) nimajo toliko veze. Gre za globoko notranjo odločitev in za predanost temu, kar nameravaš.

Pravzaprav je namera način, kako duh deluje v svetu. In na to se je treba priklopit. Vera seveda ful pomaga. Pa ne samo to, treba je bit tud čim bolj čist – v mislih, besedah in dejanjih. Tehnike so bolj pomembne za to, da se izčistiš in zbereš več energije.

Namera dela k veter.
Tako vztrajno in tako subtilno.
K veter, res.  Wink
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: Intent
Reply #50 - 22.06.2007 at 12:27:46
 
Mateja B. wrote on 22.06.2007 at 12:22:40:
Dayaran wrote on 21.06.2007 at 13:21:26:
Zanima me sledeče:
- kje lohk najdem Castanedine ideje in napotke glede nameravanja?
- a tista skupina intenders.com uporablja taisto tehniko kot Castaneda?
- kaj so glavne poante za uspešnost namere (npr. vera vanjo?....)
- a ma kej veze a namero izrečeš glasno al potihem oz. mentalno? (npr. pri mantrah velja, da je mentalno izrečena mantra velik močnejša od glasno izrečene) A je treba isto namero večkrat ponavljat? (npr. na intenders.com omenjajo vsakodnevno; men se pa zdi, da lohk nardiš samo enkrat al pa parkrat, če res nameravaš, bo to zadost)
- sama formulacija namere? Npr. lohk rečeš "Nameravam, da....." al pa "Moja namera je, da....." A ma to sploh kej veze? Ker namera je itak tvoj notranji vzgib in formulacija je samo njen zunanji izraz....


Napotki so razpršeni po njegovih knjigah. Prebrala sem Učenje pri Don Juanu in Moč tišine, pa še Prehod vračev Taishe Abelar in V sanjanju Florinde Donner Grau od dveh žensk iz Castanedovega kroga. Iz njih sem izvedela dovolj o nameri. Poleg tega so to zelo berljive knjige z zelo zanimivimi zgodbami.

Sama nisem človek za izvajanje tehnik, verjamem pa, da delajo, če si tak tip.
Pri meni namera dela tako: uresniči se, kadar na nekaj pomislim iskreno, jasno in dobronamerno. Nič želje in ob njej strahu, da se ne bo zgodilo. Nič samopomembnosti. Nič sebičnosti. Samo odločenost, in ja, tudi vera v to, da je nameravano prava stvar. Namera je nekaj podobnega kot volja: ali imaš voljo/namero za nekaj ali pa ne. Močnejša ko je in bolj ko si zavesten tega, kar nameravaš, prej in natančneje se bo izpolnilo. S tem, ko se spomniš na namero, ji dodaš energijo. Kot je z vsako mislijo, ki jo sprožiš: pozornost in s tem energijo pošlje tja, kamor je usmerjena. Misel je ustvarjalna sila. (V začetku je bila beseda ... ki je materializirana misel ...)

Po moji izkušnji tehnikalije (naglas ali potiho, kolikokrat na dan klicat namero ipd.) nimajo toliko veze. Gre za globoko notranjo odločitev in za predanost temu, kar nameravaš.

Pravzaprav je namera način, kako duh deluje v svetu. In na to se je treba priklopit. Vera seveda ful pomaga. Pa ne samo to, treba je bit tud čim bolj čist – v mislih, besedah in dejanjih. Tehnike so bolj pomembne za to, da se izčistiš in zbereš več energije.

Namera dela k veter.
Tako vztrajno in tako subtilno.
K veter, res.  Wink


bravo, se podpišem Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4