Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 10
(Read 42207 times)
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Cerkev in New age
Reply #30 - 06.07.2003 at 23:09:18
 
Smiley
hojla miro spet jaz Smiley

zakaj ga je težko razložit?
preprosto zato, ker se je treba tej univerzalni energiji odpreti oziroma jo kanalizirati, tu pa se vse besede končajo in se pričnejo izkustva notranjega miru ljubezni in resnice.
Za to pa se je treba osvoboditi vseh podedovanih strahov, dvomov in tistih miselnih vzorcev, ki nas vlečejo navzdol.
Notranje osvobajanje je vedno bila individualna stvar in nikoli čredna. Smiley
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Cerkev in New age
Reply #31 - 07.07.2003 at 11:18:56
 
hojla stojči,
ej, ne me tko z eno frazo odpravljat, prosim.
Saj tudi sam to vem, ampak spraševal sem nekaj drugega.
A ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Cerkev in New age
Reply #32 - 07.07.2003 at 16:31:16
 
Smiley
poglej miro,
četudi boš vedel razliko,
zato ne boš nič bolj srečen.
Imel boš samo eno informacijo več.
Najdi znotraj sebe odgovore vseh odgovorov,
kar je notranja izpolnjenost in zadovoljstvo
in potem ti bo popolnoma vseeno,
če je Jezus sploh kdaj obstajal,
ker če verjameš, ali ne,
to zate v tvojem življenju,
sploh ni pomembno. Smiley
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Cerkev in New age
Reply #33 - 08.07.2003 at 08:38:35
 
*Zanimivo vprašanje je npr., kako naj bi se obnašal, v družbi deloval vernik, ki deluje po originalnem Jezusovem nauku v primerjavi s tistim, ki ga razglaša RKC. Sploh me kot nekristjana najbolj zanima sociološki vidik tega vprašanja.  



Po moje je tko: da je vera 'živa' to še ne pomen, da mora bit točn taka, kot jo je njen ustanovitelj zapovedal. Finta njene živosti je ravno v tem, da  nauk izhaja iz konkretne stvarnosti, ki jo s svojim delovanjem zmeraj znova ustvarja in se na tak tud način spreminja. Nauk ne more bit nad prakso, ki jo ustvarja in  v katerem deluje. To je v bistvu tud marksitična teza in tud marksizem bi bil v eni humanejši obliki  preživu, če bi se je sam držov.

Ko  začne kdo ponovno odkrivat  'izvorni' nauk, to ne počne zato, da bi tisto izvornost impliciral na sedanjost ampak zato, da bi v izvornem nauku najdu elemente, s katerimi bi opraviču razvoj in s tem spremembo nauka samga. Nazaj k izvoru gredo ponavad reformartorji a'la luther z namenom, da bi religijo napravu živo in s tem usklajeno s trenutno življensko prakso, ne pa da bi ga skrbela dejanska 'izvorna' misel. Iz  nje itak potegne tisto, kar lahko porab  tukaj pa zdaj in zato  reformatorji v nauku iščejo predvsem elemente, na katerih bi lahko utemljil spremembo nauka samga. Ker se cerku razglaša za čuvaja  izvornega nauka,  reformatorjem ponavad ne ostane drugega, da ustanovijo svojo cerku al pa vsaj gibanje. Po moje je protestantski reformizem v želji, da bi vero približov folku, krščanski religiji naredu medvedjo uslugo: s tem, da jo je naredu  nek način bolj življensko, jo je naredu tud bolj pragmatično in jo na tak način oropal ene svetosti, ki je v psihološkem smislu nujno potrebna za simbolno korespondenco z nezvednim in čemur so ble religije v bistvu namenjene. Protestentizem je tako odpru  prostor posvetnim idelogijam, oprtim na znanost in tehnologijo, ki so uničle človeštvo v prejšnjem stoletju bolj kot vse verske nestrpnosti doselj.

Ena izmed reakcij na tako impotenco religije in prepotentnost znanosti je tud new-age, mešanica,  ki včasih poskuša potegnt najboljše od obeh, včasih pa tud od obeh najslabše. Po moje je na splošno pozitiven, dokler je heterogen in mavrično pisan in tud jest koj zastrižem z ušesi, če se ga hoče uniformirat in pragmitično uporabit za kašne posamične versko/ideološke cilje.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Cerkev in New age
Reply #34 - 08.07.2003 at 10:20:03
 
Smiley
poglej titud vsak nauk je kakor je jezus lepo rekel

in kot piše v esenski poslanici miru na pozitivkah:

3 Kdorkoli vam razlaga vaše stare spise,

vam govori v mrtvem jeziku mrtvih ljudi,

skozi svoje bolno in umrljivo telo.

Zato ga lahko tudi vsi ljudje razumejo,

kajti vsi ljudje so bolni in v smrti. Grin


Če razumeš tole,

potem razumeš kje so tisti,

ki danes tu razlagajo svete spise

in kje si ti, ki želiš doumeti ta nauk. Wink

Stvar bolj jasna od tega,

kar je tu zgoraj napisano

enostavno ne more biti.

Ko pa te bo začel zanimati

živ jezik živega Boga, ki prebiva v tebi,

boš pa morda prišel poslušat mojstra,

ki kanalizira to božansko energijo a ne? Wink







Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Cerkev in New age
Reply #35 - 08.07.2003 at 11:38:57
 
Quote:
Kdorkoli vam razlaga vaše stare spise,
 
vam govori v mrtvem jeziku mrtvih ljudi,
 
skozi svoje bolno in umrljivo telo.
 
Zato ga lahko tudi vsi ljudje razumejo,
 
kajti vsi ljudje so bolni in v smrti.


To je tko, ampak tud uni, ki so kreiral svete spise, so bli nekoč avtentintični  kanalizatorji božanskih energij in so po svoje   (s sugsetivno/božansko  močjo ali človeško žrtvijo) odprli tud današnjemu folku kanale, da lahko sprejemajo te energije direkt al pa prek današnjih mojstrov. So se usedl v kolektivno zavest skozi legende, tko da naj bi blo današnjim mojstrom lažje al pa da bi ti lahko segli  globje. Jest današnji trenutek ocenjujem tko, da v satrih spsih iščemo v bistvu eno legitimnost, da lahko postanemo vsak svoj mojster Smiley.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Cerkev in New age
Reply #36 - 08.07.2003 at 13:28:46
 
stoychi wrote on 07.07.2003 at 16:31:16:
Smiley
poglej miro,
četudi boš vedel razliko,
zato ne boš nič bolj srečen.
Imel boš samo eno informacijo več.


Ampak jaz bi res rad imel to informacijo. Pa je ne dobim in ne dobim.

Ali naj to razumem, da mi je nihče ne zna dati? Ali pa gre za govorjenje na pamet.

Če nekdo govori, da je med učenjem cerkve in Jezusa velika (najbrž vsebinska, ne samo kozmetična) razlika, bi človek pričakoval, da to razliko tudi pozna.

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Cerkev in New age
Reply #37 - 08.07.2003 at 13:33:12
 

Ja cela jeba s temi kanalizacijami (ponavadi smrdi).







uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Cerkev in New age
Reply #38 - 08.07.2003 at 13:38:54
 
Quote:
Ampak jaz bi res rad imel to informacijo. Pa je ne dobim in ne dobim.

Ali naj to razumem, da mi je nihče ne zna dati? Ali pa gre za govorjenje na pamet.

Če nekdo govori, da je med učenjem cerkve in Jezusa velika (najbrž vsebinska, ne samo kozmetična) razlika, bi človek pričakoval, da to razliko tudi pozna.



Jezus je učil tako, da je k vsakemu pristopil "gol" in pogledal v oči (kot sebe).
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Cerkev in New age
Reply #39 - 08.07.2003 at 13:45:39
 
Smiley
odgovor mirotu in titudu
niti cerkveni krogi niti sveti spisi nimajo odgovora na to vprašanje. Odgovor ima samo tvoje notranje spoznanje in ko ga dobiš in spoznaš, šele takrat razumeš vsebino svetih spisov. Prej ne.
Kako se pa komu kdaj odpre,
pa zavisi od njegove lastne Milosti.
Za to je pomembna notranja žeja po spoznanju
in ne informacije, ali njih potrditev. Smiley
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Cerkev in New age
Reply #40 - 08.07.2003 at 13:49:26
 
Vsebinske razlike nauka  se ne da merit po rezultatih delovanja ampak po načinu: a deluje spontano po principu  razodevanja/samouresničevanja  al pa pod prisilo institucionalnih zapovedi/prepovedi in težo  materialnih dokazov. Ta dva zadnja principa gresta z roko v roki,  se mi zdi, miro, da ti materialne dokaze lahko prej priskrbi cerku kot pa kašen sopontan/individualen jezusov sledilc...
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Cerkev in New age
Reply #41 - 08.07.2003 at 14:54:27
 
Quote:
Ampak jaz bi res rad imel to informacijo. Pa je ne dobim in ne dobim.



oj Miro, kaj vse ti zahtevaš od nas tule ...
A sploh lahko rečemo temu "informacija", če gre za "spoznanje", "uvid" al kar že je.
Lej, nisem bila vzgojena v krščanskem duhu in cerkvenih naukov ne poznam. Vseeno pa verjamem, da je Jezus živel in da je bil poklican nam pokazat  pot, katero mora vsak zase prehodit.
Njegov delež se mi zdi smiseln le, če smo mu sposobni sledit ... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cerkev in New age
Reply #42 - 08.07.2003 at 20:14:21
 
gape wrote on 05.07.2003 at 23:35:46:
search
jezus
posts by user : admin
7000 dni
kolkr češ postov ... jest sn jih dal 250
zate

... al kaj si hotu ???



gape wrote on 16.06.2003 at 11:16:58:
jezus je prišel nadgradit znanje, učenje, vedenje.

prišel je inicirat četrto stopnjo.

skušal nam je pokazat kako se splača živet, če hočeš živet v četrti stopnji ... za to naučit se, smo imel časa 2000 let ... kdor še vedno ne zna, se mu čas izteka, tko al pa drugač.

prišel nam je pokazat kaj SMO.

VSI.

in kam gremo. VSI, brez izjem!

kako je reku boris učeri ... povezuje vse štiri strani neba in zemljo ... križ namreč.



gape wrote on 03.05.2003 at 12:29:50:
tko kt je jezus reku
ljubi svojega bližnjega kakor samega sebe.
če sebe ne ljubiš, ne moreš niti drugega
in če rečem
pomagaj svojemu bližnjemu kakor samemu sebi
če sebi ne pomagaš, kako (da fak) misliš pomagat drugim ???



gape wrote on 20.01.2003 at 18:55:04:
men je bolj všeč jezusova pot - ljubiti vse, začnem seveda v bližnji okolici ... več kot preveč dela ...
že samo na forumu je zadost dela za sprejemat za precej časa ...



gape wrote on 28.11.2002 at 00:18:06:
je pa zanimivo da tale pavel ki se je spreobrnu, da je on u bistvu začel z rk vero ki se je izrodila v to kar se je ker je bil ta pavel pač preveč neumen da bi bil sposoben zapisat jezusove besede misli in dejanja tko kot bi blo treba mislm itak jih ne bi bilo treba, samo žvet bi mogl modeli tko kt jih je nauču in z zgledom učit druge ne pa s pisanjem, če bi jezus hotu da se ljudem pomaga s pisano besedo bi jo zapisu, tko kot jest naprimer.




od vedno mi neki ni šlo skupi pri tej cerkvi, pri dogmah, pri obredih ... pri čemerkoli kar so ti dogajali, tega nikol nisem znal ubesedit, danes znam, znanje mi je dal sai baba, u bistvu posodil besede ... razhajanje med mislimi, besdedami in dejanji ... pa nism nikol vidu duhovnika slabih svari delat ... NIKOL ... pa sm jih velik spoznal ... ampak ... občestvo je blo bogo ... dogma ni zmogla ljudem odgovoriti na vprašanja ... duhovniki so lahko, ampak brez dogme ...
danes tud vem kaj je narobe, to da jezus ni bil BOG, niti Bog, ampak samo človek, človek kot vsak drug, samo z drugačno nalogo in z več energije in dovolj znanja.
nič drugega.
mogoče je pavel to pogruntu takrat ko se je srečal z jezusom v damaščanski občini al kje že, ko se je spreobrnu, kao, in spreobrnjen kasneje spisal pisma korinčanom in podobna sranja, ki so bila kilometre od jezusovega nauka.
mogoče.
mogoče je on zanalašč narobe interpretiru jezusovo zmago nad telesom.
mogoče.
mogoče se je pa samo zmotu, neumen kolkr je že bil, obseden od pobijanja krščanov.
mogoče se mu je pa tko izpolnila ultimativna želja, lahko jih bo moril še dolgo po svoji smrti.
mogoče.
hopla
kaj pa če je vse res?
mogoče pa ni nič res.
mogoče pa je jezus res umrl na križu
in potem od mrtvih vstal
čene je prazno vaše oznanilo
in mrtva vaša vera

kaj pa potem sploh še ostane
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=103054048...


ok tebi je torinski prt nepomemben, pa čeprav je dolga stoletja veljal za relikvijo in je zdej razglašen za ponaredek.

modeli so pač DOKAZALI, da je ta prt pristen in potemtakem, jezus ni umrl in zato tud ni vstal od mrtvih.

pa to niti malo ne zmanjšuje vrednosti jezusa in njegovega nauka ... somewhat pa zmanjčuje vrednost institucije ki je ves čas gradila na napačni interpretaciji jezusovega konca, ki sploh ni bil konec.
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=103054048...


kar pa se tiče jezusa kristusa v katerega verjame gape, je pa tko da gape verjame VANJ, v jezusa kristusa, ne v interpretacije njegovega delovanja, jezus je namreč deloval, ni pisal in ni gradil, samo deloval je, kar njegovi kao nasledniki (posredniki) na zemlji ne delajo, delajo, ampak glih obratno ... in 10 zapovedi nima veze z jezusom ampak z mojzesom (in je osho enkrat lepo napisu, 'a je mojzes se pogovarju z bogom ko jih je pisu al je bil pod vplivom marihuane, ker on že ve da na sinaju ona raste k nora').
in teh 10 zapovedi je jezus prišel nadgradit in jih je nadgradil, kdor to hoče videt naj vidi, kdor ne naj ne vidi, kdor sledi jezusovemu zgledu naj mu sledi, kdor noče naj mu ne, vsak ima svobodno izbiro, vsakdo lahko sledi 10 zapovedim, ampak jezus jih je nadgradil, in zapovedi niso zapovedi ampak priporočila in to fajn priporočila.
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=103054048...

gape wrote on 25.07.2002 at 12:27:47:
obstajajo tamejhna razsvetljenja, ki niso zame nič drugega kot prehodi med nivoji zavesti, in pol je razsvetljenje, finalna preizkušnja, če prej umreš, nisi zmagu, torej najprej se moraš razsvetlit in pol umret telo. jezus je dost dobr pokazu, da se da do razsvetljenja tud relativno mlad pridet, ampak moraš bit car in prefurat vse kar ti nafurajo brez slabe misli, in k te prbijejo na križ in če jim še vedno odpuščaš, jih ne obsojaš, jih ljubiš, vsakega posebi, vsak udarec z bičem ljubiš ... je to to, obstaja pa tudi lažja pot, bi reku, počasnejša, sej vemo kako je če hočeš it na vrh hriba, lahko grem u ibr u klanc in bom prej gor in bom čist zmatram (pot bo trpljenje), lahko pa grem naokoli k je bolj položno, porabu bom več časa ampak na poti bom uživu.

ja pa tale papež, po moje se ne more v takem telesu noben razsvetlit, edin če res skoz misli pozitivne misli, ampak ker mislim da papež poje velik tablet ...
telo mora bit tempelj za boga in v unem telesu ... men nebi blo fajn. dalajlamino telo je v boljšem stanju, in če je vse eno in je telo samo odraz duha ...



gape wrote on 24.07.2002 at 22:27:35:
peter je skala ... cerkev iz petrov, ne skal ... ljudje ne hiše ... duhovno, ne materialno bogastvo, se spomniš kako je sv. frančišek zmetal (očetovo) blago ljudem ... kje to danes vidiš?
koliko hiš je imel jezus ko je bil živ?
koliko templjev?
koliko pa petrov?
koliko so ti petri imeli hiš?
pa posestev?

ne rečem so drugi časi ... ampak jezus ni gradil na skali ampak na petru, in ni zidal s skalami, ampak s petri ... ni gradil če hočeš institucije ampak ljudi, niti jih ni gradil, samo zgled je dajal in jim je dovolil da se naprej gradijo sami, logično mu je bilo da je njegov zgled zadost, pa ni bil ... danes je to več kot očitno ... a ste čist pozabl kaj se dogaja v sveti deželi, s svetim ljudstvom ... zakaj?



gape wrote on 18.07.2002 at 21:04:49:
srčna čakra ... zakaj samo do tja ...
srčna čakra predstavlja brezpogojno ljubezen do vseh: sebe, drugih, boga, živali, rastlin ... jezus nam je prinesel pred dva tisoč leti znanje kako premagati tretji nivo, nivo strahu precej poenostavljeno rečeno, ko premagaš strah in kompanjone, lahko vstopiš v četrti nivo zavesti, do tu te tudi zemlja brezpogojno podpira, če ne že celo sili, s svojo vibracijo.
vibracija se dviguje in sicer proti peti stopnji zavesti (komunikacija, kreacija(materializacija)), zdej menda je jezus hotu odprt tud ta prehod (stonehenge), pa ni bil čas pravi, zdej je in smo ga skupaj odprli ... prehod namreč v peti nivo zavesti ... prvi 'pravi' duhovni nivo, četrti je samo predpogoj da tja prideš, ker, dokler ne ljubiš brezpogojno (nočeš niti nikomur nič žalega), ti sistem onemogoča dostop do tega znanja ... ugotovil smo že da obstajajo bugi (ki to mogoče sploh niso, ampak so legitimne poti naprej)

zdej, na to temo je že skor vse napisano, najdt je pa mogoče mal težko ... sej veš sistem ... nism se ga jest zmislu, kr nastal je .. tak kt je




gape wrote on 17.07.2002 at 20:30:58:
naprimer preberi si Peti evangelij - Marko Pogačnik
www.gape.org/gapes/prispevki/angelipogacnik.htm

se mi zdi da sm glih tm vidu kako je seciru kose svetega pisma in lepo pokazal kaj je bilo dodano ... se mi zdi, pa ne me držat za besedo : 'se bodo cvrli v večnem ognju', so bile ene najpogosteje dodanih besed

možno da bom našel rešitev točno na 'gnojišču RKC', zakaj ne, sej je tud dalajlama zanč povedu da je za nas najlažje rast v svoji veri, po navodilih naše vere ... 10 zapovedi in ta scena ... one carske, itak, če bi človk zmogu po njih živet v mislih besedah in dejanjih, bi bil že razsvetjen (ali pač vnebovzet), ker, točno vemo jezus nam je pršu u bistvu pokazat da smo vsi (enako kot on) božji otroci in da vsi lahko dosežemo točno to kar on in tudi 'še večje stvar kot jaz boste delali', če sm si prov zapomnu.
mislm samovoljna interpretacija svetega pisma ... prosim te lepo si slišu interpretacijo od rastafarijancev, njihov bog jah (popolnoma isti kot tvoj ali moj) je man, word, ganja ... holy trinity
poglej zakone ... si že kdaj slišu da se jih da tud drugač interpretirat?
moja interpretacija ni interpretacija, je 'merge' vsega kar sem se do danes nauču, sm bil tud ministrant in sm tud u rkc-ju pobral del znanja, do pred dveh let nism niti slišu za meditacijo ... sm zadnjič to besedo prebral, niti mal v slabšalnem pomenu uporabljeno (kot bi znal npr lovišček jo uporabt, v povezavi s kakšnim reikijem), niti, niti, budin nauk mi je bil zadnja briga, osho neznanka ... danes so mi prijatelji, tko kot alah in kitajci in indijci in indijanci, skupaj z njihovimi nauki vred ...
ti povem eno interpretacijo, tako bogokletno?
jezus - trpljene - grehi - čigavi?
moji?
tvoji?
njegovi???

sex je greh ... mislm prosim te lepo, vsak znanstvenik ti bo razložu (in dokazu) da ju gut, kaj gut, odličen, za tvoje psiho in fizično zdravje

mislm pa sploh ne mislm začet kje vse je rkc šla stran od nauka in zakaj
sploh ne bom govoru o vseh zgradbah ki jih je jezus zgradil, sploh ne bom govoru o petru (in ostalih) kjer je edino svojo zgradbo gradil, ne bom govoru o preogromni lastnini cerkve, katera bi lahko brez sodelovanja amerov s svojim kapitalom in vplivom direkt spremenila svet, pomagala ljudem iz bede, ne samo furala karitase (ki jih itak fila s kešom narod) in misijone, zakaj v 2000 letih niso našli poti, jim to ni cilj???
pot domov namreč

povej, kaj misliš, če bi rkc tačela jutri sponzorirat ljudi, ki bi delali to kar delamo mi tuki gor, da bi sponzorirali vas (z vsemi možnimi pridevniki), kaj bi blo s slovenijo v zelo kratkem času?
bi šla u kurac?
al bi bla dober zgled ostalim?
kaj misliš?
imamo dobre projekte?

aha ja ne bom seveda govoru niti o tem kako verniki v bistvu predstavljajo nekako en pol in komunisti drugega.
kako nemarno so jih razdvojili, k bi bli z lahkoto brez te delitve - Eno.




Sorry miro; čeprov nisem prebral biblije, niti svetega pisma v celoti, vem da je notri zapisana vsa resnica, ki jo človek rabi za svoj razvoj. pomagajo tudi definicije: 10 zapovedi, smrtnih grehov itd. to JE resnica in to vedenje ti pomaga v življenju, če le hočeš.
krščanski nauk je že pravi. tisti ki ga je učil jezus sploh.
na žalost so pač dodali v 'svete texte' toliko dodatkov v stilu: in tam bosta jok in škripanje z zobmi; da je reč zdaj malo popačena in na žalost smo se pri verouku učili bolj une zgodbice in to, kjer ne zveš tega kar je za zvedet, pa kaj, sej so nam skoz govorili berite sveto pismo in če bi ga prebrali bi že v genezi odkrili toliko znanja da dol padeš (in seveda bi si lahko texte interpretirali po svoje in živeli po njih, tko pa smo privzeli uradno cerkveno interpretacijo).
dejstvo pa ostaja, texti imajo dodatke, niso spremenjeni ampak imajo dodatke. tko da resnica je še vedno tam. samo najti jo je treba.
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=988480...


gape wrote on 08.05.2001 at 20:02:18:
določene stvari vedno delujejo ne glede na to ali človek verjame ali ne, lahko sicer njihovo delovanje (človek) izniči, to pa je tudi vse.
že jezus je zdravil ljudi s polaganjem rok, tudi take ki niso verjeli, za tiste ki verjamejo pa je rekel:
povem vam, vsak ki verjame vame, lahko dela enake čudeže kot jaz pa tudi večje (boljše) stvari kot te boste počeli.
tko pravijo sicer ... ampak tko tudi je!



Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Cerkev in New age
Reply #43 - 08.07.2003 at 21:11:42
 
kaj si nor! Prestopam na srčno... in kakšen uvod vanjo in ravno pravi trenutek Cheesy
yes! Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Cerkev in New age
Reply #44 - 09.07.2003 at 09:08:00
 

res gape, tole je močno

članek maš praktično napisan Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 10