Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 10
(Read 42229 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Cerkev in New age
04.02.2003 at 19:27:31
 
Cerkev in new age

Gregor Cerar

Vatikan je ugotovil, da je new age nezdružljiv s krščansko vero.

Kardinal Paul Poupard, predsednik cerkvenega sveta za kulturo je na tiskovni konferenci predstavil nov cerkveni dokument, ki tokrat govori o novih družbenih fenomenih. Več kot 100 stranski dokument, ki je delo različnih papeških svetov ugotavlja, da je kulturni vpliv new age-a napačen, saj je negativen odgovor na globalno krizo, v kateri se je znašla kultura.

Grozodejstva, ki so in prežemajo svet so iz ljudi napravila cinične do vere. Prav tako naj bi vojna na Bližnjem vzhodu pomenila novo versko nestrpnost in nezaupanje do krščanske vere. Zmedo, ki je zavladala svetu zaradi trpljenja nedolžnih, po mnenju katoliške cerkve izkoriščajo različna gibanja in to naj bi bil tudi eden od odgovorov, zakaj se vedno več vernikov zateka v najrazličnejše sekte. Dokument o new age-u pa naj bi bil pripomoček tako vernikom kot duhovnikom, da bi se uspešno lahko zoperstavili izzivom najrazličnejših novih gibanj.  
(iz http://mladina.si/dnevnik/32009/)

Zadnji čas za vzpostavitev svete inkvizicije in zabavo ob naravni svetlobi in toploti grmad.

Jezus ma vas še vedno rad
Pa papež
Za dr. Borna pa ne vem!

Bog z vami



Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Cerkev in New age
Reply #1 - 04.02.2003 at 21:22:28
 
Če bi cerkev delovala po Jezusovem nauku, ne bi imeli straha pred upadanjem ovčic. Na žalost pa je zabredla v čisto druge vode.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Cerkev in New age
Reply #2 - 04.02.2003 at 22:38:13
 
Počakkte, da se uvede davek za katolike, bo čredica kuj še manjša... Grin 8)
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Cerkev in New age
Reply #3 - 04.02.2003 at 23:50:45
 
Ja Kali, davek kot v dobrih starih časih. Če niso mogl plačat davka, so jim pa vzeli nekaj. Ali konc zemlje, ali pohištvo, ali pač kar je naneslo. Samo še tlako naj uvedejo. In sedaj hočejo nazaj kar jim je odvzela država. Odvzela pa jim je tisto kar so nakradl.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Cerkev in New age
Reply #4 - 05.02.2003 at 00:52:14
 
Saj sta zdaj pri nas politika in cerkev najboljši prijateljici, mata skupni hobi, odirat državljane... Roll Eyes
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Cerkev in New age
Reply #5 - 05.02.2003 at 15:09:41
 
Po moje bi že zdavnaj morali zadeve postaviti na bolj realna tla: krščansvo je religija in katolicizem je ena izmed krščanskih veroizpovedi s svojo ideološko-politično organizacijo, ki se imenuje Katoliška Cerkev, razen, da je na našem koncu najbolj množična verska organizacija se sploh ne bi smelarazlikovati od ostalih verstev in sekt ter religioznih praks in pika.  
Živimo v dobi New agea in tudi Cerkev je le del tega (pa čeprav mogoče z najvišjo stopnjo organiziranosti). Zato se mi je tudi zdela zanimiva Cerkvena obsodba celotnega New age gibanja (pa karkoli že to pomeni), češ da "je kulturni vpliv new age-a napačen, saj je negativen odgovor na globalno krizo, v kateri se je znašla kultura.".  
Pa kdo mislijo, da so? Kakšen halo bi zagnali, če bi recimo neko satanistično društvo za presveto Cerkev ugotovilo kaj podobnega? Po moje bi jih še v istem trenutku obtožili največje verske nestrpnosti in pozaprli. To samo še enkrat dokazuje kakšno moč je še vedno zbrana v neki instituciji - res je, da za njihove argumente ne vem, vendar menim, da so to spet predvsem njihove moralne sodbe. Recimo, kakšen odgovor pa ima Cerkev in če je res najustreznejši, kako to da je do krize sploh prišlo - saj so na sceni že celih 2000 let. Kaj pa, če je za globalno krizo kriva ravno Cerkev in njen kulturni vpliv?


Bog pomagaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cerkev in New age
Reply #6 - 05.02.2003 at 16:16:41
 
na to temo smo klele že kr neki naštanfal

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=103054069...

ko je gospod lovišček obtožil slabega delovanja new age gibanja
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Cerkev in New age
Reply #7 - 07.02.2003 at 15:01:02
 

Strah jih je, farje, da bodo vpliv izgubili. Zato pa brcajo.  Jaz samo gledam in čakam, kaj se bo zgodilo. Brcanje iz nemoči? Brcanje kot zadnje dejanje pred koncem? Pa sej so bogi, no!



Quote:
Posted by: Kali Posted on: 04. Feb 2003 at 22:38
Počakkte, da se uvede davek za katolike, bo čredica kuj še manjša...    


Uboge pogubljene duše!

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Cerkev in New age
Reply #8 - 23.02.2003 at 12:15:56
 
Institucije zahodne religioznosti so izčrpane

S sociologom religije dr. Alešem Črničem o new ageu in izzivih, ki jih novodobna gibanja na bogatem religijskem trgu postavljajo pred krščanstvo, še posebno pred Katoliško cerkev....

http://www.vecer.si/vecer2003/default.asp?kaj=1&p=SOBOTNA_PRILOGA

{edit}
brez komentarjev
http://www.vecer.com/e/Prikaz_clanka/Prikaz_clanka_vecer.asp?id=412878&ImeTabele...
s komentarji vred
http://www.vecer.si/vecer2003/default.asp?kaj=6&id=2003021500412878
Back to top
« Last Edit: 25.02.2003 at 11:13:19 by gape »  

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Cerkev in New age
Reply #9 - 24.02.2003 at 17:18:17
 
OK, pogovor z dr. Alešem Črničem, mi je kar v redu. Ampak komentarji na tekst! Ali imajo ljudje paranojo ali kaj? Bi mi bilo še nekako jasno, da kakšni zagovorniki tradicije Slovencev zavračajo oz. se bojijo new agea, ampak strah pred zarotami! Ali pa sem jaz naivna, ker ne vem za kaj se gre?

Če je tukaj kakšen bolj poučen, kot sem jaz, za kaj se gre sploh?



Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Cerkev in New age
Reply #10 - 24.02.2003 at 17:34:57
 
Valentinaa wrote on 24.02.2003 at 17:18:17:
Če je tukaj kakšen bolj poučen, kot sem jaz, za kaj se gre sploh?

Menda gre za konkurenco (pri lovu na duše).
Zato je treba ustvart eno paranoično in odklonilno splošno vzdušje.

Sicer pa, če malo bolje pogledamo, pri New Age gibanjih  sploh ne gre za nekakšna "nova" verstva ali učenja, saj so večinoma starejša celo od krščanstva, ki se ima s svojimi dvatisoč leti za zelo staro  8)




Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Cerkev in New age
Reply #11 - 24.02.2003 at 18:29:34
 
Bardo, sem mislila takšne komentarje:

Quote:
Da posebej ne omenjamo katolištva, ki ima slovensko tradicijo, in je mogoče prav zato predmet največjega sovraštva od srbske strani. Ta pa v Sloveniji tudi dejansko vlada. Tako "doktor" Černič, s tem, da služič srbskemu molohu si si tudi ti prislužil svoj "akademski" naslov.


Quote:
Srbsko podtalje je lansiralo na slovensko polje nič koliko "doktorjev" in celo seksualne maniake tipa Niko Gorkič, zato da bi menda zavrtim Slovencem odpravljali tudi seksualne komplekse (Srbi jih nimajo


Quote:
Kadar ima "znanastvenik" naročeno, kaj naj iznese, seveda ne gre več za znanost. Takšni tipi hočejo po naročilu stare strukture vplivati na naše mišljenje.


Quote:
Tokrat imamo v tem "dr." sociologije znova primer ščeneta, ki ostudno laja v "znanstvenem" imenu in ima slovansko javnost za norca. Po naročilu srbskega gospodarja, ki dela iz humanističnih znanosti v Sloveniji pravi porog.


Quote:
Tudi v tem primeru ne gre za pravega znansvenika, temvec za navadnega srbskega oziroma nasega placanca.


Quote:
Razčiščenju vsega tega se tudi sedanja "znanost", ki jo vodi jugo mafija, dosledno izogiba.


Quote:
Sovraštvo Srbov do katoliške vere in cerkve je naravnost paranoično.

Vsled tega hočejo sedaj, ko so s svojimi zaupniki že globoko prodrli v cerkvene strukture (glej Rodeta, pa Juhanta) perverzirati tudi še katoliško vero. Seveda, v imenu "znanosti".



Ali so ljudje paranoični, al kaj?

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Cerkev in New age
Reply #12 - 24.02.2003 at 18:42:23
 
Valentinaa wrote on 24.02.2003 at 18:29:34:
Ali so ljudje paranoični, al kaj?

Ne razumem, kaj imajo Srbi skupnega z odnosom med  Cerkvijo in New age-om?

Ja, seveda, nekateri so tudi paranoični in vidijo povsod sovražnike in zarote (na srečo so v manjšini)  Roll Eyes



Back to top
 
 
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: Cerkev in New age
Reply #13 - 25.02.2003 at 10:01:34
 
Quote:
   OK, pogovor z dr. Alešem Črničem, mi je kar v redu. Ampak komentarji na tekst! Ali imajo ljudje paranojo ali kaj? Bi mi bilo še nekako jasno, da kakšni zagovorniki tradicije Slovencev zavračajo oz. se bojijo new agea, ampak strah pred zarotami! Ali pa sem jaz naivna, ker ne vem za kaj se gre?  

Če je tukaj kakšen bolj poučen, kot sem jaz, za kaj se gre sploh?    



Hay Valentina!
Ja, vem za kaj gre na Večeru. Zato sem se že pred nekaj časa umaknila z njegovih strani in se sedaj oglasim samo še tu in tam. Točno tako je kot si napisala. Tam so zavladali paranoiki.
Napišeš, da so zate vsi ljudje enaki, ko teče pogovor o Romih- pa si udbomafijaš.
Napišeš, da se ne strinjaš z organiziranimi religijami- pa si srbski KOSovec.
Napišeš, da si proti lovu in da si vegetarijanec, pa postaneš plačanec, ki po naročilu Srbov dela razdor med Slovenci.
Poleg vsega tega, imajo še besednjak, da lahko rečem, da sem jim kar hvaležna, kar se tiče tega, da so poskrbeli za utrditev moje "debele kože" Grin.
Najlepše pri vsem tem je, da so to ljudje, ki kričijo, kako sem lahko "brez vere", ker sem pač napisala, da se moja "vera" ne more imenovati vera, ker je prerasla v SPOZNANJE in zato pač ne potrebujem nobenih "turističnih vodičev za mojo dušo". Sami pa ne samo, da ničkolikokrat dokažejo, da je njihova vera še kako vprašljiva, pač pa celo govorijo in delajo popolnoma v nasprotju z njo. Zato tudi njihove reakcije takšne kot so. Prestrašen, nesiguren in človek poln dvomov v samega sebe ne more reagirati drugače kot tisti "kvazi Slovenci in verniki" tam!
LP!
Back to top
 
 
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: Cerkev in New age
Reply #14 - 25.02.2003 at 10:15:50
 
Quote:
Ja, seveda, nekateri so tudi paranoični in vidijo povsod sovražnike in zarote (na srečo so v manjšini)  
 



Nisem ravno prepričana v to kar si napisal. Če bi dalj časa "gostoval" na Večeru tako kot sem jaz, bi dobil pomisleke glede te "manjšine".
Lahko rečem, da me je prijela parava groza, ko sem razmišljala o temu, da so to pravzaprav ljudje, ki imajo doma PC in internet in nekako spadajo v "srednji sloj" naše družbe. Potem se mi je namreč nujno postavilo vprašanje, kakšni bi bili komentarji, če bi lahko pisali tudi tisti, ki teh možnosti ŠE nimajo .....
Ne bom rekla, da ne vidim nekega napredka v mišljenju ljudi in da se nekatere stvari spremenjajo na boljše. Samo če pogledam kaj se je v zadnjih nekaj letih spremenilo v odnosu na vegetarijanstvo in veganstvo mi to že daje upanje.
Pa vendar se ob takšnih trenutkih, ko vidim takšne komentarje, vprašam, če morda napredek le ni počasnejši kot pa hitrost s katero drvimo proti skupnemu samomoru.
Ne vem ..... vendar UPAM, da bo pamet zmagala. Največ tega upanja pa polagam na otroke in njihovo vzgojo za katero sem poskrbela, da ni z nobene strani na njo vplivalo kakršnokoli "kvazi verstvo" ali pa lažna morala in da se bodo naučili misliti "neožigosano" in s svojo glavo!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 10