Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 10
(Read 42222 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cerkev in New age
Reply #15 - 25.02.2003 at 11:12:07
 
dobr text od črniča ... komentarjev pa nism več najdu ...

aha najdu
http://www.vecer.si/vecer2003/default.asp?kaj=6&id=2003021500412878

...

res so paranoični

in res se zelo bojijo novodobnih idej, ki so nasprotne starodobnim idejam, najbolj radikalno te nove ideje opiše osho - za moje pojme.

... res bogo ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: Cerkev in New age
Reply #16 - 25.02.2003 at 11:34:16
 
Quote:
najbolj radikalno te nove ideje opiše osho - za moje pojme.
 



Za moje tudi  Wink! LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Cerkev in New age
Reply #17 - 25.02.2003 at 12:39:37
 
Quote:
Lahko rečem, da me je prijela parava groza, ko sem razmišljala o temu, da so to pravzaprav ljudje, ki imajo doma PC in internet in nekako spadajo v "srednji sloj" naše družbe.

Če te je "prijela groza", pol si pa verjetno tudi ti že malce paranoična  8)

Kadar je rulja na kupu (v čredi), zna sicer res skupaj spraviti kakšno krepko ...darijo, vendar tega vseeno ne bi preveč dramatiziral in zato kar  veliko večino (posameznikov) razglašal za notorične paranoike.


Quote:
Ne vem ..... vendar UPAM, da bo pamet zmagala. Največ tega upanja pa polagam na otroke in njihovo vzgojo za katero sem poskrbela, da ni z nobene strani na njo vplivalo kakršnokoli "kvazi verstvo" ali pa lažna morala in da se bodo naučili misliti "neožigosano" in s svojo glavo

Vzgojiti "neožigosane" otroke je silno težko, če ne celo nemogoče, saj če se ne nalezejo tega, se pa česa drugega. V stekleni zvon jih pa tudi ne moreš zapreti.  Bolj važno je, kaj bodo znali potem sami narediti iz sebe. Dobro je imeti upanje v otroke, vendar se ne sme pozabiti, da bodo enkrat odrasli in ko otroci odrastejo, so pač taki, kot so sicer  ... odrasli ...  Tongue






Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Cerkev in New age
Reply #18 - 25.02.2003 at 13:21:41
 
komentarji tega tipa:
Quote:
Tokrat imamo v tem "dr." sociologije znova primer ščeneta, ki ostudno laja v "znanstvenem" imenu in ima slovansko javnost za norca. Po naročilu srbskega gospodarja, ki dela iz humanističnih znanosti v Sloveniji pravi porog.

ki vsebujejo zmerjanje v čisti slovenščini na določenem nivoju, kjer se hkrati uporablja še besede: "napuh", "plačanci", "zavrtost", "zaupniki", "perverzirati"....

me vedno spomnijo na naše visoke slovenske katoliške kroge, ki se najbrž do smrti ne bodo znebili rane, da svoje moči in političnih talentov niso uspeli širiti v našem lepem socializmu. In občutek zatrtosti nekega ega (ki je tako globok, da je nabrž že neozdravljivo) take ljudi sili, da se pač oglašajo povsod na vse načine, ki si jih lahko izmislijo, da najdejo vsaj malo zadoščenja za nazaj. Če bo bog dal, se bo mogoče kdaj ta črnina iz njih tudi spucala in bodo nehali zastrupljati okolje.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: Cerkev in New age
Reply #19 - 25.02.2003 at 17:48:28
 
Quote:
Dobro je imeti upanje v otroke, vendar se ne sme pozabiti, da bodo enkrat odrasli in ko otroci odrastejo, so pač taki, kot so sicer  ... odrasli ...  
 



To bom pokazala tem, ki me zraven treh otok in ne več rosnih let iz dneva v dan "gušijo" KDAJ bom jaz odrasla! Tongue Tongue Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Cerkev in New age
Reply #20 - 25.02.2003 at 18:18:49
 
Bolje, biti v gostilni in misliti na mašo, kot pa pri maši in misliti na gostilno.


Bog z vami Wink
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Cerkev in New age
Reply #21 - 28.02.2003 at 18:30:20
 


...in s tvojo gresno duso

Lej kako ti je uspelo razburiti vse te ovcice bozje, da imajo zdej vse po vrsti take velike ucke  Roll Eyes ! Da mi nisi ti neki podtalni rdeci placanec?

Grin Grin


Lp
polit-komisar Jst

Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Cerkev in New age
Reply #22 - 23.04.2003 at 13:15:29
 
Back to top
« Last Edit: 05.07.2003 at 23:13:36 by gape »  

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Cerkev in New age
Reply #23 - 24.04.2003 at 08:57:16
 
David Hume: Raziskovanja človeškega razuma

(eden prvih, ki se loti problema čudžev)


zgornji link pa ne prime Sad




lp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: Cerkev in New age
Reply #24 - 05.07.2003 at 12:14:49
 
TO TI JE NEW AGE CHURCH

Pred casom sem zasledil, da neki zupnik v franciji pri masi pobira prispevke kar s pos terminalom, ker ima vse vec obiskovalcev samo plasticni denar.

NO TO JE DOKAZ V KATEREGA BOGA VERUJEJO PREDSTAVNIKI CERKVA

LP
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Cerkev in New age
Reply #25 - 05.07.2003 at 18:51:18
 
Quote:
Če bi cerkev delovala po Jezusovem nauku, ne bi imeli straha pred upadanjem ovčic. Na žalost pa je zabredla v čisto druge vode.


Pa kaj ste vsi tako zagledani v tega Jezusa pa kao da je pozneje cerkev (baje v 4. stol.) vse zafurala pa to?
A mi lahko kdo razloži, kaj je Jezus v resnici govoril in na podlagi katerih znanstvenih (ali paraznanstvenih) ugotovitev se to ve?

Sam bi rekel, da je dilema povprečnega krščanarja v tem, da se zaveda pokvarjenosti svoje institucije (pa naj bo katoliška, pravoslavna itd.), po drugi strani pa je še vedno navezan na svoje verovanje in tako najde rešitev tako, da reče, saj Jezus pa ni bil tak. Potem pa najde neke druge ideje, navadno vzhodnjaške, in vse skupaj pomeša v neužitno mešanico, ki se ji pravi new-age. Btw, ali veste, da sta povprečno na svetu vsak dan "izumljeni" dve novi new-agovski smeri? Pa to je eno samo nagravžno trgovanje z dušami.

Seveda, ne vem, kakšen je bil Jezus v resnici, zato pa tudi sprašujem (ne prvič na tem forumu), kako je s tem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Cerkev in New age
Reply #26 - 05.07.2003 at 22:08:46
 
Smiley
hojla miro,
sam nisem krščanska duša, nikoli nisem hodil v cerkev, niti ne poznam njihovih ritualov, sem pa prebral tistih nekaj evangelijev, ki obstajajo.
Bolj pomembno od tega, kaj je Jezus govoril, je to, kar je on učil in to prav gotovo ni bilo ponavljanje v nezavest molitev zdrava Marija...ali oče naš...
Razlog zakaj cerkev ne uči izvornega Jezusovega učenja pa je lahko dvojen:
1. zapisi o tem so se izgubili, v kar močno dvomim
2. učenje ne predajajo ljudem iz enostavnega razloga, ker je Jezusovo učenje kot tako, preveč in tako zelo preprosto, da bi s tem ves njihov cirkus, ki ga zganjajo takoj izgubil vso veljavo.
Vendar, je v karitativnem smislu cerkev danes še kako potrebna, posebej v vseh tistih revnih državah, kjer imajo svoje misijone. Smiley
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cerkev in New age
Reply #27 - 05.07.2003 at 23:35:46
 
Quote:
Pa to je eno samo nagravžno trgovanje z dušami.

Seveda, ne vem, kakšen je bil Jezus v resnici, zato pa tudi sprašujem (ne prvič na tem forumu), kako je s tem.

search
jezus
posts by user : admin
1000 dni
kolkr češ postov ... jest sn jih dal 100
zate
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=105256571...

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...

http://www.gape.org/gapes/prispevki/angelipogacnik.htm

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=103054064...

http://www.gape.org/gapes/prispevki/jezus-hrana.htm

... al kaj si hotu ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Cerkev in New age
Reply #28 - 06.07.2003 at 12:17:28
 
gape wrote on 05.07.2003 at 23:35:46:
search
jezus
posts by user : admin
1000 dni
kolkr češ postov ... jest sn jih dal 100
zate

... al kaj si hotu ???


Hvala. Sem bil kar malo ponosen, da nekatere od teh stvari poznam, predvsem iz Tomaževega evangelija. Se mi pa vseeno zdi, da kakšne bistvene razlike med tem in učenjem RKC ni...

Torej kaj sem hotel: kratek splošni opis bistvenih razhajanj med učenjem Jezusa in učenjem RKC in drugih krščanskih cerkva (če sploh obstajajo).

Če se da na kratko opisati bistvene razlike med katolištvom, protestantsvom, pravoslavjem itd, ne vem zakaj se ne bi dalo tudi to.

Zanimivo vprašanje je npr., kako naj bi se obnašal, v družbi deloval vernik, ki deluje po originalnem Jezusovem nauku v primerjavi s tistim, ki ga razglaša RKC. Sploh me kot nekristjana najbolj zanima sociološki vidik tega vprašanja.
OK, glede hrane sem bil že poučen Wink

Skratka, na kurac mi gre, da mi govorijo o t.i. "pravem" Jezusovem učenju, ko pa jih vprašam, kakšna je razlika, pa vsak nekaj po svoje bluzi in nič ne pove. Jaz bi pa rad vedel, saj je občutek, da vem več o tem, kaj je Mohamed učil, kot o Jezusu, res glup.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Cerkev in New age
Reply #29 - 06.07.2003 at 12:27:19
 
stoychi wrote on 05.07.2003 at 22:08:46:
Smiley
hojla miro,
sam nisem krščanska duša, nikoli nisem hodil v cerkev, niti ne poznam njihovih ritualov, sem pa prebral tistih nekaj evangelijev, ki obstajajo.
Bolj pomembno od tega, kaj je Jezus govoril, je to, kar je on učil in to prav gotovo ni bilo ponavljanje v nezavest molitev zdrava Marija...ali oče naš...
Razlog zakaj cerkev ne uči izvornega Jezusovega učenja pa je lahko dvojen:
1. zapisi o tem so se izgubili, v kar močno dvomim
2. učenje ne predajajo ljudem iz enostavnega razloga, ker je Jezusovo učenje kot tako, preveč in tako zelo preprosto, da bi s tem ves njihov cirkus, ki ga zganjajo takoj izgubil vso veljavo.
Vendar, je v karitativnem smislu cerkev danes še kako potrebna, posebej v vseh tistih revnih državah, kjer imajo svoje misijone. Smiley


Hojla stojchi,
da bi mislil, da je Jezus učil žebrati zdravamarijo in očenaš, toliko neumen pa tudi Miro ni.

Ampak evo vidiš, sam praviš, da je Jezusovo učenje tako zelo preprosto. Zakaj hudiča pa ga je potem tako težko razložit ???

Karitativna dejavnost pa se mi zdi bolj izvoz religije in me spominja na dresuro psov: če boš priden, boš dobil klobaso...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 10