Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 10
(Read 42220 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cerkev in New age
Reply #60 - 10.07.2003 at 14:18:34
 
se mi zdi da je titud kr dobr zadel bistvo
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Cerkev in New age
Reply #61 - 10.07.2003 at 14:30:32
 
titud wrote on 10.07.2003 at 13:41:41:
Jesus je hotu folku pokazat, da ma vsak ves potencial za ljubezen v seb in da je v tem čudež življenja.

se strinjam.

Quote:
Cerku pa hoče folku pokazat, da ma  potencilal za ljubezen jezus in da je mogoče le prek ljubezni do  njega doživet čudež življenja.

ce "Jezusa" vzamemo kot avtenticnega pooblascenca od Boga pol se s tem tud strinjam.

seme (potencial) in jabolko (plod) nimata iste funkcionalnosti, ceprav brez prvega ni drugega. ce pojemo jabolko ali ce pojemo seme ni istega ucinka. ceprav sta nerazdruzljiva (eno) sta hkrati razlicna.

les ima v sebi potencial ognja, res... ampak sam po seb se ne bo nikol uzgal. ta "zunanji" ogenj ki lahko zaneti naso notranjo uspavano iskrico je lahko le Bog sam, ponavad pa to stori v tem svetu skozi svojega pooblascenca.

ce ne upostevas Njegovega pooblascenca, ki ga je On sam poslal, pol s tem ne upostevas Njega.  

Quote:
Ker ma že 2000 letno  licenco nad jezusom, v  vsem tem cajtu dobro živi od  posredniške provizije.

ce kdo zlorablja pooblascencevo energijo v svoje sebicne namene bo kaj kmalu spoznal da skoduje le sebi in posledico tud ostalim.

ampak to ne pomen da se je princip s katerim mi lahko dostopamo do Boga kdajkol kej spremenu. zgornji princip je vecen, kot tudi Bog, kot tudi njegovi avtenticni pooblascenci, ki se vcasih "pojavljajo" iz socutja do nas. treba je poiskat kje se "vsebina" nauka pooblascencev Boga nahaja danes, in tam se mormo "povezat".

nasa iskrenost je edini kompas ki nam pomaga pridt v stik s to povezavo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Cerkev in New age
Reply #62 - 10.07.2003 at 15:17:01
 
Cerku jest ne gledam samo skoz zlorabo pooblastil, ki si jih je nadela skoz licenco nad jezusom. Je ziher tud izraz ene avtetntične potrebe folka, da bi si v nej prižigal  ogenj ljubezni. Ampak mora znat vsaj zapalit, če hoče za posredništvo kasirat...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Cerkev in New age
Reply #63 - 11.07.2003 at 09:43:38
 
Quote:
Od 6. stoletja naprej naj bi imel vsak človek samo še eno življenje, ki ga je pod določenimi pogoji pripeljalo v nebeško kraljestvo. Ključ k temu je bila vera v odrešilno smrt Jezusa Kristusa. Nad Jezusom pa je imela Cerkev monopol. Tako je bila Cerkev edina posrednica med Bogom in ljudmi. Za časa Frančiška Asiškega je bila na privatno posedovanje Biblije razpisana smrtna kazen, 30.5.1431 pa je bila Ivana Orleanska sežgana na grmadi, ker je Boga in njegove svetnike poslušala naravnost - brez cerkkvenega posredovanja.


Tole sem najdu od susmana na pozitivkak http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030630005449108

To po moje pove dost o škodljivih posledicah eksluzivizma posredniških  licenc, ki tud new-age nisu tuje  in je tud en dober argument za open source, ki se naj bi ga šli te gor.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Cerkev in New age
Reply #64 - 11.07.2003 at 10:48:19
 
Quote:
ce je nekaj vseprisotno pol ne more imet oblike? zakaj se ti tko zdi, Miro?


Ja, takoj, ko sem to postnil, sem že ugotovil, da sem neumnost prijavil.

Mislim pa, da si ljudje sami ustvarjajo različne podobe univerzalne modrosti, da bi lažje ustvarili stik z njo (hecno, ne, saj so vsak trenutek v stiku z njo). Ljudje potrebujejo simbole, da lažje dojemajo abstraktne stvari.

Prav zato sem skeptičen glede tega, da se univerzalna modrost utelesi, kadar hoče ljudem nekaj sporočit. Vsaj v večini primerov. Saj je pojav Jezusa (in drugih prerokov) zgodovinsko gledano samo škodo naredil, zato je vprašanje smiselnosti tega utelešanja.

Seveda pa dopuščam možnost, da je Jezus bil duhovni mojster, vendar pa kljub temu samo človek.


Quote:
In ravno Marija se je ljudem najbolj prikazovala v vseh časih, ljudi zdravila, delala čudeže itd... če v svetem pismu kaj ne štima, se mi zdi, da je to ravno Marijina vloga.


Pač skladno s predstavami o vlogi ženske v tistem času. Zdi pa se mi, da gre pri vseh tistih čudežih za podoben pojav. Prisotni ljudje so si sami ustvarili podobo Marije s pomočjo svoje vere. Štos je v veri, ker ko človek resnično verjame, se čudež res lahko zgodi. V tistih primerih so ljudje množično verjeli, da je Marija to naredila, v resnici pa je bila le projekcija prepuščanja, ki se je zgodilo v njih in omogočilo čudež. Človek rabi razlago, pa tudi če ni resnična.

Seveda pa je to samo moje razumevanje teh pojavov, nič drugega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Cerkev in New age
Reply #65 - 11.07.2003 at 11:37:55
 
btw, kako to, da se dandanes Marija prikazuje po vsem svetu, če je bila le navaden človek?
Baje je tudi Marija avatar.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Cerkev in New age
Reply #66 - 11.07.2003 at 12:12:41
 
Petra. wrote on 11.07.2003 at 11:37:55:
btw, kako to, da se dandanes Marija prikazuje po vsem svetu, če je bila le navaden človek?
Baje je tudi Marija avatar.

a mi lahko en razlozi kaj je to "avatar" in kaksni so njegovi simptomi, da nekoga lahko imenujemo avatar?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Cerkev in New age
Reply #67 - 11.07.2003 at 14:05:29
 
NE DELAJ SI REZANE PODOBE!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cerkev in New age
Reply #68 - 11.07.2003 at 14:39:30
 
Quote:
a mi lahko en razlozi kaj je to "avatar" in kaksni so njegovi simptomi, da nekoga lahko imenujemo avatar?


Devi wrote on 10.07.2003 at 13:13:05:
avatarji pa naj bi bili utelešene božje energije, torej bog sam. In naj bi se že od rojstva zavedali, kdo so in zakaj so na zemlji. Kot avatar bi bil Jezus uvrščen v isto skupino recimo kot Sai Baba, Krišna, Marija itd...



m wrote on 15.05.2003 at 11:09:54:
Buddha

One Who is "enlightened" and has attained the highest degree of knowledge possible for humanity in this solar system. Last Avatar of the age of Aries. Previous World Teacher who historically manifested through the Prince Gautama around 500 BC. The Embodiment of Wisdom,
he currently acts as the "Divine Intermediary" between Shamballa and Hierarchy.

Shamballa

Shamballa is simply a word conveying the idea of a vast focal point of energies which are assembled and brought together by the Planetary Logos in order to create a manifestation adequate to His unfolding
intention and planetary service. Shamballa is a state of
consciousness or a phase of sensitive awareness wherein there is acute and dynamic response to divine purpose. This Center is created by the Ray of Will or Power; its major activity is bequeathing, distributing and circulating the basic principle of life itself to
every form which is held within the planetary ring-pass-not of the planetary Life or Logos. From that Center, the will of God goes forth and the power of God becomes the messenger of His will. The basic quality of Shamballa is dynamic. Its mode of work is inspiration. it draws response but remains immovable itself. It works not with the Law of Attraction, but by the Law of Synthesis, by a fiat of the Will, based on a clearly formulated purpose and program. Also, the City of the Gods,"Shangri-La," said to be situated in the Gobi
desert, and where Sanat Kumara is "anchored" in etheric substance.

Hierarchy

Group of spiritual beings on the inner planes of the solar system who are the intelligent forces of nature and who control the evolutionary processes. Divided into 12 Hierarchies. The Occult Hierarchy or Masters of Wisdom, disciples and initiates are a reflection.
Hierarchy is a place of fusion of all souls upon the higher levels of the mental plane; a meeting place of the energies; a state of consciousness with the life aspect, Shamballa, at the center and the circle of humanity constituting the emanating factor, the radiatory
influence or the aura, whereby the other kingdoms of nature are evoked into responsive activity.



Quote:
Potem so tu še drugi svetniki, ki se inkarnirajo na zemljo že kot popolnoma razsvetljena bitja ... k jim pravimo tud Avatarji ... in ki skrbijo najbolj, da napreduje ta zavestna evolucija človeštva.



njaboljš da greš kakšnga pogledat pomoje ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Cerkev in New age
Reply #69 - 11.07.2003 at 16:33:20
 
Quote:
a mi lahko en razlozi kaj je to "avatar" in kaksni so njegovi simptomi, da nekoga lahko imenujemo avatar?


Aryan, zadnjič sem jih na pikniku naštel preko 25.

Sami vesolci, pravi avatarji, ob tebi in teh vprašanjih se spomnim zgodbe o gorečem verniku, ki je vedno trdil da mu bo Bog vedno pomagal.

Ko se je začel potop, je molil in molil, dokler mu voda ni segala do vratu.
Prišel je mimo prvi čoln in ljudje so ga vabili:"Pridi da te rešimo."
A njegov odgovor je bil:"Jest verjamem Bogu, on me bo rešil."

No, ker je voda precej narasla, se je umaknil v prvo nadstropje, kjer ga je obiskal drugi čoln, zopet je zavrnil povabilo in se skliceva na boga rešitelja.

Končno je pristal na vrhu strehe, kjer ga je obiskal tretji čoln, nakar se je zgodba ponovila.

Ko se je po utopitvi, z dušo zapeljal pred Krišnino obličje, ga vpraša:"Dragi Krišna, zakaj me nisi prišel rešit?", nakar mu Krišna mirno odgovori. "In zakaj si ti tak bedak, da si tri moje čolne, ki sem jih poslal, da te rešijo, zavrnil"


Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Cerkev in New age
Reply #70 - 11.07.2003 at 16:59:03
 
gape wrote on 08.07.2003 at 20:14:21:
danes tud vem kaj je narobe, to da jezus ni bil BOG, niti Bog, ampak samo človek, človek kot vsak drug, samo z drugačno nalogo in z več energije in dovolj znanja.
nič drugega.




Ne, ni res. Jezus se je imel za Boga, celo trdil je, da se le preko njega lahko zvelicamo.

“Jaz sem kruh, ki daje življenje. Kdor pride k meni, ne bo nikoli več lačen, Kdor veruje vame, ne bo nikoli več žejen.” (Jn 6,35)
“Jaz sem luč sveta. Kdor mi sledi, ne bo nikoli hodil v temi, ampak bo imel luč, ki daje življenje.” (Jn 8,12)
“Jaz sem dobri pastir. Dobri pastir da svoje življenje za ovce.” (Jn 10,11)
“Jaz sem vrata. Kdor vstopi skozi mene, bo odrešen.” (Jn 10,9)
“Jaz sem vstajenje in življenje. Kdor veruje vame, bo imel življenje. Kdor živi in veruje vame, ne bo nikoli umrl.” (Jn 11,25)
“Jaz sem trta in vi ste mladike. Kdor ostane v meni in jaz ostanem v njem, rodi mnogo sadu. Kajti brez mene ne morete ničesar storiti.” (Jn 15,5)
“Jaz sem pot. In jaz sem resnica in življenje. Edino po meni lahko pridete do Očeta.” (Jn 14,6)

Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Cerkev in New age
Reply #71 - 11.07.2003 at 18:56:41
 
Smiley
“Jaz sem pot. In jaz sem resnica in življenje. Edino po meni lahko pridete do Očeta.” (Jn 14,6)

poglej exorcist,

če bi se malo poglobil v indijske mojstre,

bi hitro ugotovil,

da to kar je trdil Jezus,

so itak trdili že mnogi mojstri pred in za njim,

recimo Lao Ce,

ki je svoje učenje imenoval Tao,

kar je pot in še mnogo več,

kakor ga v Ljubljano prihajajoči mojster

Prem Rawat

danes imenuje Spoznanje, ali Samospoznanje.

Vsak mojster je trdil,

da je on Resnica, (res je)

ki se jo da ne samo razumeti in verjeti vanjo,

temveč se jo da tudi doživljati

kot notranji božanski občutek.

Končno je tvoja Resnica ali tvoj Bog tvoja vest, a ne?

Seveda pa je vsak mojster,

tudi poosebljena Ljubezen,

o čemer so govorili vsi mojstri pred Jezusom in po njem.

Vsi mojstri pred Jezusom in po njem so trdili,

da edino po njih lahko pridejo ljudje do Očeta,

skratka ne mrtvi mojstri,

temveč živi mojstri,

so v življenju zate in zame lahko bližnjica

do globjih spoznanj notranjega božjega kraljestva a ne?

Na pozitivkah si lahko prebereš moj prevod Kabirjeve pesmi, ki je bil mojster svojega časa:

Jaz pripeljem zgubljene nazaj

čisto spodaj imaš direktno povezavo
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cerkev in New age
Reply #72 - 11.07.2003 at 19:08:28
 
*Ne, ni res. Jezus se je imel za Boga, celo trdil je, da se le preko njega lahko zvelicamo. *
ne da ni res ... je samo stvar interpretacije.
sej glih o tem se pogovarjamo, če nisi opazu, kaj je res in kaj ni res (kar se tiče jezusa).

*Edino po meni lahko pridete do Očeta.” (Jn 14,6) *
si kdaj pomislu da bi to (po meni) prebral kot ... po mojem zgledu?

recimo?

sicer pa kaj je res in kaj ni res, je stvar verjetja, in ničesar drugega.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Cerkev in New age
Reply #73 - 11.07.2003 at 19:11:22
 
stoychi wrote on 11.07.2003 at 18:56:41:
Smiley
“Jaz sem pot. In jaz sem resnica in življenje. Edino po meni lahko pridete do Očeta.” (Jn 14,6)

poglej exorcist,

če bi se malo poglobil v indijske mojstre,

bi hitro ugotovil,

da to kar je trdil Jezus,

so itak trdili že mnogi mojstri pred in za njim,

recimo Lao Ce,



Povej mi pa enega samega od teh gurujev, ki je od mrtvih vstal - rezerekcija????
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cerkev in New age
Reply #74 - 11.07.2003 at 19:16:30
 
exorcist wrote on 11.07.2003 at 19:11:22:
Povej mi pa enega samega od teh gurujev, ki je od mrtvih vstal - rezerekcija????

večina njih ... vsaj tko si ti to razlagaš ... ker ... jezus itak ni umrl ... in zato tud ni od mrtvih vstal.

se je pa še reinkarniru pol ... in se lahko utelesi kadar hoče ... kot tudi vsi ostali mojstri modrosti ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 10