Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8
(Read 26534 times)
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Smisel življenja
Reply #60 - 21.06.2002 at 23:09:58
 
Kjer se prepirata dva, tretji izgubo ima… A zdaj sem pa jaz tista, ki je hotela koga utišat?? Someone, sem mislila, da bom morala že tebe branit, na, zdaj moram pa sebe… Hej, hecam se!

Resno pa: Robi – ne, ni bil moj namen utišati te. Daleč od tega! Mi je žal, če si tako razumel. Moj namen je bil samo ustaviti tole brezplodno debato, kjer vsak izmed naju stoji na svojem bregu in si mahava in vpijeva čez reko… Ampak reka med nama je dejstvo in če želiva doseči isti point, potem bi jo bilo treba pač preplavati. Ali eden ali drugi, ali pa vsak malo… Da prevedem: očitno sta najini mnenji glede te teme različni. Vsak svoje stališče sva povedala, zdaj bi se samo še ponavljala… Se šla na nek način igre moči… Kdo bo koga… Bi se obešala na posamezne stavke… Jih vlekla s konteksta… Tako pa jaz mislim… Ne, ti pa takole… Kaj si pa s tem mislila… Pa ne vidim nobenega smisla v tem. Tvoje mnenje o tej temi poznam, ti poznaš moje mnenje. Jaz spoštujem tvoje mnenje, ti spoštuješ mojega. Jaz ti ne vsiljujem svojega mnenja, ti pa meni ne svojega. Fair?

In te rada berem. Ker pogosto najdem kaj, kar lahko prenesem tudi nase. Zato – bože ne daj, da te kdo utiša…

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Smisel življenja
Reply #61 - 21.06.2002 at 23:20:44
 
Miska wrote on 21.06.2002 at 23:09:58:
Kjer se prepirata dva, tretji izgubo ima… A zdaj sem pa jaz tista, ki je hotela koga utišat?? Someone, sem mislila, da bom morala že tebe branit, na, zdaj moram pa sebe…

Embarrassed Khm. Wink
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Smisel življenja
Reply #62 - 22.06.2002 at 00:25:30
 
Quote:
In te rada berem. Ker pogosto najdem kaj, kar lahko prenesem tudi nase. Zato – bože ne daj, da te kdo utiša…


Hvala Miska, saj sem se tudi od tebe že marsikaj naučil.

Je pa stvar v tem, imam nek čuden občutek, da nekaj ne štima in obstaja neka boljša možnost, vendar še zaenkrat tega ne vem razložiti z besedami. Predvsem pa tako, da bi me še nekdo drug razumel.
Zato pa vrtam in vrtam, ter stvari postavljam na glavo, pa čeprav jih razumem in se že ponavljajo, ampak še vedno ni to tisto ta pravo.
Še vedno obstaja globlja resnica in samo čaka, da se nam razkrije.

Je pa res, da moram imeti zadnjo besedo, zato bom tokrat rekel : DA, DRAGA Grin

Sicer pa ne vem, zakaj sem vedno okrog polnoči tako dobre volje. Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Smisel življenja
Reply #63 - 22.06.2002 at 18:14:43
 
Quote:
kjer vsak izmed naju stoji na svojem bregu in si mahava in vpijeva čez reko…


Tale stavek mi je pa dal veliko misliti...
Kaj predstavlja reka ?
Reka predstavlja gibanje, spreminjanje, življenje...
Ljudje pa, kot, da res stojimo na svojih bregovih, skriti za svojimi zidovi... Kot, da stojimo na mestu, z občutkom ločenosti, osamljenosti... Življenje pa drvi mimo nas...
Razočaranje, nesprejemanje, neobčutenje ljubezni, so nam povzročili, da smo izstopili iz reke življenja, se zaprli v svojo kletko in si ustvarili svoj svet, v katerem  bi se naj počutili varne.
Le občasno stegnemo roko čez ta zid in govorimo o prijateljstvu, bratstvu...
Tako naši odnosi niso nič drugega, kot izolacija. Izolirali smo se zato, ker si želimo moči. Živimo v nenehnem strahu, ter hrepenimo  po stvareh, ki predstavljajo moč in nam dajo občutek varnosti. Zato tudi želja, da bi imeli nekaj, ali nekoga, ki nam predstavlja moč.
Kopičimo si znanje, izkušnje in smo navezani na preteklost. Ravno navezanost na pretekle vzorce, kaže, da si želimo gotovosti, da bi se lahko v svoji kletki počutili čimbolj varne.
Obstajamo pa le v odnosih, zato lahko sebe razumemo le skozi odnose. Probleme imamo zato, ker ne razumemo svojih odnosov. Odnosi pa so življenje, so sedanjost. Če se želimo razumeti, moramo izstopiti iz svoje kletke v reko življenja. Šele takrat bomo lahko razumeli sebe.
Kaj to pomeni ?
To pomeni, da se odpovemo želji po moči. Želimo si moči, po drugi strani pa verjamemo, da bomo ustvarili mir in enotnost v svetu. Vendar je to nemogoče.
Dokler je v nas želja po moči, ne moremo razumeti svojih odnosov in zato ne moremo razumeti sebe.
Svoje odnose izrabljamo in z njimi manipuliramo, smo neiskreni...
To je tudi odgovor na to, zakaj pačimo realno sliko in ne moremo razumeti sebe in ne dejanskega stanja.
Saj so naši odnosi le način, kako bi prišli do moči in kako bi svoje življenje prilagodili svojim sebičnim omejitvam.
To pomeni, da pravzaprav nočemo razumeti sebe.
To pa je odgovor na to, zakaj toliko govorimo o razumevanju.
Ne more biti razumevanja, če svoje odnose uporabljamo le za neko dokazovanje in da bi bili nekaj, kar smo bili, ali pa, kar bi radi bili.
Preko takšnih popačenih odnosov, pa se ne moremo spoznati in  ne razumeti. Še najmanj pa spoznati resnico.

Torej lahko rečem, da je med nami le reka. Reka, ki predstavlja življenje. Skrivamo se pred  življenjem, pred realnostjo, pred resnico.
Kdor želi resnično spoznati sebe, se ne more skrivati za zidovi in obstati na nekem mestu.
Dokler ne bomo stopili v življenje, bomo ločeni.
Zato tudi toliko govorimo o enosti. Vendar bomo eno šele takrat, ko bomo stopili v reko življenja. Čeprav bomo vsi v tej reki, bomo imeli vsak svojo pot. Vsak bo imel svoje kamne ob katere se bo zadeval. Dovolj bo le, da bo pljusknil po vodi in valovi se bodo širili do vseh ostalih, ki bomo občutili, da se je zataknil in rabi pomoč.

Smisel življenja, je življenje samo, vendar ga je treba najprej živeti. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Smisel življenja
Reply #64 - 22.06.2002 at 20:27:16
 
Robi, reke nisem uporabila tako, kot si jo razumel ti. Želela sem poudariti, da imava različni stališči. Če bi hotela zavzeti enako stališče, bi morala stopiti čez – ah, še vedno mi je reka najboljša primerjava… Zdajle ne znam povedati drugače, če se spomnim – dodam. Kakorkoli – da bi jaz spremenila svoje stališče, bi moral ti imeti dober argument, da me prepričaš. In če bi mi dokazal, da je tvoje stališče boljše (ah, ta presneta beseda boljše, tako neprimerna se mi zdi – kdo in kaj pa je lahko boljši??), potem z veseljem prevzamem tvoje stališče ali popravim svojega. In obratno, seveda. Seveda je vprašanje, zakaj bi se jaz trudila in ti dokazovala, da je moje stališče »boljše« (narekovaji malo omilijo besedo…) in obratno. Tako, da – nič ne gre na silo… Seveda pa sprejemam tvoje stališče in zaradi tega, ker imaš ti ali kdorkoli drug drugačno stališče od mojega ni nihče niti boljši, niti slabši… Je samo – drugačen… Če pa grem secirati tvoj post, nastane tale klobasa:

Robi wrote on 22.06.2002 at 18:14:43:
Ljudje pa, kot, da res stojimo na svojih bregovih, skriti za svojimi zidovi... Kot, da stojimo na mestu, z občutkom ločenosti, osamljenosti... Življenje pa drvi mimo nas...
Razočaranje, nesprejemanje, neobčutenje ljubezni, so nam povzročili, da smo izstopili iz reke življenja, se zaprli v svojo kletko in si ustvarili svoj svet, v katerem  bi se naj počutili varne.

Do tule se popolnoma strinjam. Naprej pa ne. Po mojem mnenju se nismo izolirali zato, ker si želimo tiste moči, o kateri pišeš ti (ali pa jo jaz napačno razumem?), ampak zato, ker so nas izkušnje tega naučile. Ker smo se prevečkrat opekli, ker smo dobili preveč klofut, ker nismo dobili nazaj tistega, kar smo želeli. Z drugimi besedami – preveč je bilo bolečine, zato ne zaupamo in ne verjamemo več v iskrenost, zaupanje, odkritost, odprtost... Si pa tega ne priznamo… Ker moramo biti vedno močni – to je to, kar je bil po mojem mnenju »aha« efekt včeraj za Amstel – samo skrivamo in tlačimo bolečino… Pravimo, da smo močni, vendar smo v resnici šibki… Saj je ta moč le maska, za katero skrivamo odprte rane.. Pa to ni tista moč, o kateri govoriš ti… Ne hrepenimo po stvareh, ki bi nam dale tovrstno moč. Hrepenimo po razumevanju, iskrenosti, zaupanju… To pa niso stvari, ki bi nam dale moč, prej nasprotno. S temi stvarmi namreč človek postane še bolj ranljiv. Če naleti na napačno osebo, seveda. In teh je na žalost velika večina, preveč… In evo - sem zavrtela krog – sem nazaj pri tem, zakaj se izoliramo…

Robi wrote on 22.06.2002 at 18:14:43:
Kopičimo si znanje, izkušnje in smo navezani na preteklost. Ravno navezanost na pretekle vzorce, kaže, da si želimo gotovosti, da bi se lahko v svoji kletki počutili čimbolj varne.

O temle sva že govorila in ugotovila, da sva na različnih bregovih, zato ne bom spet načenjala…

In tudi tvoje nadaljevanje – moji zaključki bi bili na zgoraj povedano, seveda drugačni. Bi bilo pa zanimivo slišati še kakšno stališče. Jaz sem povedala le svoje mnenje…

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Smisel življenja
Reply #65 - 22.06.2002 at 20:40:55
 
Miska wrote on 22.06.2002 at 20:27:16:
Ker smo se prevečkrat opekli, ker smo dobili preveč klofut, ker nismo dobili nazaj tistega, kar smo želeli. Z drugimi besedami – preveč je bilo bolečine, zato ne zaupamo in ne verjamemo več v iskrenost, zaupanje, odkritost, odprtost...


Veš v čem je fora...? Saj ne rabimo verjeti v iskrenost drugih. Glavno, da smo mi iskreni. In ravno tu mislim, da je moment obrambe... Vzorec: "Drugi so nevarni, zato sem bomo skrivali in ne bomo iskreni niti mi...."
Ja ja.... finta v levo....  Wink

Glede mojega Aha efekta.... jaz sem že vedela, da imam ta vzorec, da moram biti ful močna...
"Aha".. je bil bolj s strani tistih, ki so to opazili.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Smisel življenja
Reply #66 - 22.06.2002 at 21:15:38
 
Quote:
Robi, reke nisem uporabila tako, kot si jo razumel ti. Želela sem poudariti, da imava različni stališči. Če bi hotela zavzeti enako stališče, bi morala stopiti čez – ah, še vedno mi je reka najboljša primerjava…

Miska, sploh nisem govoril o tem, da bi morala stopiti čez. Saj to bi bil nesmisel.
Pisal sem o tem, da je potrebno le stopiti iz svojih bregov v reko življenja.
Če bi stopila čez, je ravno tako, kot, če bi samo zamenjala neko prepričanje, koristi pa ne bi imela nobene.
Saj sem napisal, kaj sem mislil, pod "reko".

Quote:
Kakorkoli – da bi jaz spremenila svoje stališče, bi moral ti imeti dober argument, da me prepričaš. In če bi mi dokazal, da je tvoje stališče boljše (ah, ta presneta beseda boljše, tako neprimerna se mi zdi – kdo in kaj pa je lahko boljši??), potem z veseljem prevzamem tvoje stališče ali popravim svojega.

Miska, jaz nočem, da ti prevzameš neko moje stališče, ampak bi rad, da začneš sama razmišljati in da ne iščeš več neke navezanosti.
Problem pri tebi je, da si navezana na neko stališče. A je tako ?
Torej je treba rešiti problem navezanosti, ne pa stališč.
Navezanost je tista, ki človeka ohromi in zaradi navezanosti, je v tebi strah in zaradi navezanosti imaš občutek krivde....
Zaradi navezanosti, je blokirana tudi tvoja inteligenca in s tem sposobnost razumevanja.
To je problem !!!!
Zato te želim s svojimi ( nasprotnimi ) stališči, le prisiliti k temu, da začneš razmišljati in si s tem spet v sebi prebudiš inteligenco.
Saj veš, da nihče ne more rešiti tvojih problemov. Razen ti sama in zato ne rabiš noviš stališč, ampak inteligenco in sposobnost razumevanja.
A še nisi spoznala, kaj se dogaja na tem ljubem svetu ?
Vsi ti ponujajo le neke ideje, rešitve in ti govorijo, da je potrebno le slediti, pa bo ...
Zato smo ljudje tako navajeni in to non stop iščemo.
Ampak to je popolna bedarija !!!! To je dobro le za institucije, ki na tak način služijo lepe denarce.
Problemov pa ne rešijo.

Zato še enkrat ponavljam, kaj je moj namen :
V vsakem posamezniku želim le obuditi njegovo lastno sposobnost, zmožnost ustvarjalnega razmišljanja in inteligence, ki jo je ta gnila družba zavrla.
Samo to.
Zato izzivam tvoj "jaz", da začne razmišljati, ne samo iskati neka stališča na katera bi se lahko naslonil in se spet navezal.
Razumem, da je to težko in da nekaterim to gre na živce, vendar je to edina možnost za trajnejši uspeh.

Quote:
Po mojem mnenju se nismo izolirali zato, ker si želimo tiste moči, o kateri pišeš ti (ali pa jo jaz napačno razumem?), ampak zato, ker so nas izkušnje tega naučile.

Zakaj se izgovarjaš na izkušnje ?
Kako misliš napredovati in se osvoboditi navezanosti, če se izgovarjaš na preteklost ?

Quote:
Ker moramo biti vedno močni – to je to, kar je bil po mojem mnenju

Torej si le želimo moči. Saj ravno o tej moči sem pisal.
Moč rabimo le tako dolgo, dokler se ne želimo soočiti.
Moč rabimo le zato, ker se borimo.
In v čem je tu smisel ?

Quote:
Z drugimi besedami – preveč je bilo bolečine, zato ne zaupamo in ne verjamemo več v iskrenost, zaupanje, odkritost, odprtost...

In zakaj  ne verjameš ?
Zato, ker ne razmišljaš ustvarjalno in še vedno "živiš" v preteklosti.
Torej se bo treba osvoboditi svojih stališč, da boš lahko spet verjela.
Tvoj zunanji svet, je le odraz tvojega notranjega.

Quote:
Pravimo, da smo močni, vendar smo v resnici šibki… Saj je ta moč le maska, za katero skrivamo odprte rane.

Zato pa sem pisal, da si želimo moči. Vendar, kot sem tudi pisal, preko moči, ne bomo spoznali resnice.

Quote:
Ne hrepenimo po stvareh, ki bi nam dale tovrstno moč. Hrepenimo po razumevanju, iskrenosti, zaupanju… To pa niso stvari, ki bi nam dale moč, prej nasprotno.

Zakaj imam občutek, da je to le neka teorija ?

Če bi bilo to res, bi že zdavnaj odvrgli svojo željo po moči. Ne more pa biti ne iskrenosti in ne razumevanja, če je v tebi želja po moči.

Quote:
S temi stvarmi namreč človek postane še bolj ranljiv. Če naleti na napačno osebo, seveda. In teh je na žalost velika večina, preveč… In evo - sem zavrtela krog – sem nazaj pri tem, zakaj se izoliramo…

Ja, Miska in zakaj to delaš ? Zakaj si vsako možnost, da bi se osvobodila že vnaprej narediš nesmiselno ?

Quote:
O temle sva že govorila in ugotovila, da sva na različnih bregovih, zato ne bom spet načenjala…


Jaz sem v "reki" in te vabim v njo. Zdaj sem tu, še malo, pa me ne bo več na vidiku, ker bo me življenje odneslo naprej.  Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Smisel življenja
Reply #67 - 22.06.2002 at 21:18:00
 
Miska wrote on 22.06.2002 at 20:27:16:
Pa to ni tista moč, o kateri govoriš ti… Ne hrepenimo po stvareh, ki bi nam dale tovrstno moč. Hrepenimo po razumevanju, iskrenosti, zaupanju… To pa niso stvari, ki bi nam dale moč, prej nasprotno. S temi stvarmi namreč človek postane še bolj ranljiv. Če naleti na napačno osebo, seveda.

Pod to se pa moram še jaz podpisati! Nujno, ne morem drugače. Wink
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Smisel življenja
Reply #68 - 22.06.2002 at 21:24:48
 
Lahko se podpišeš in  to verjameš, vendar boš videl ,da bo ti življenje dalo popolnoma drugačne razultate, kot pa to, po čemer hrepeniš.

Zato še naprej prijetne sanje. Smiley

Malo se zamisli nad tem stavkom, pa boš videl o čem govorim.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Smisel življenja
Reply #69 - 22.06.2002 at 21:34:17
 
Uf, Robi – si se pa odločil vzeti mene pod lupo… Me secirati in razkosati… Mi dovoliš, da to naredim sama, prosim?

Sicer si nekje res napisal, da rešuješ tuje probleme zato, da na ta način v bistvu rešuješ svoje… Smisel tvojega življenja?? (tole je namreč topic…)

Hej, ampak jaz sem jaz in ti si ti… In nimava enakih problemov, zato ti tole seckanje mene ne bo pomagalo rešiti tebe!

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Smisel življenja
Reply #70 - 22.06.2002 at 21:49:18
 
Hehe. Sem opozoril Robija, nej le preveč ne vrta. Grin
Saj je prav, da nakaže na težave, ki jih začuti pri nekomu prisotne... a le prekomerno razkladanje teh težav ni dobro. Kot sam veš Robi, to povzroči odpor in če se ne znajdeš rad sredi ognja, malo popusti. Wink
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Smisel življenja
Reply #71 - 22.06.2002 at 23:02:42
 
Zdej mam pa jaz eno vprašanje.

Torej...........
Smo si zgradili zidove okrog sebe, zato, da se ubranimo MOŽNIH zmajev. Ok?

S tem smo varni za zidovi (Robijev izraz, če sem prav razumela, bi bil MOČNI). OK?

Izza zidov, ne vidimo čez, zamujamo življenje in možne "ta prave ljudi".... OK?

In "razlog" zaradi katerega ne naredimo koraka naprej, je strah, da bo bolelo... OK?

A to, da bo bolelo, se nam zdi kot konec sveta?  Verejtno se nam zdi. V enem delu nas. V tistem delu, ki je nekako ločen od logike.
Tu razumem Robija, ko pravi, da hoče spodbuditi notranjo inteligenco.

Kje potem vidite rešitev????
Kako potem napredujete?

Večkrat sem se znašla na točki, ko sem vedela, da ali grem naprej, ali stagniram... No, pravzaprav, na tej točki, skoraj ni bilo več mogoče stagnirati, ker sem že preveč stvari ozavestila. Predvsem sem ozavestila, kaj zamujam, čemu vse se odrekam.
Odrekam se pa zato, ker nočem več trpeti.... To spoznanje me strezni. Če le pridem do te točke, me. (beri: sama sebe streznim s predočenjem realnosti )
In potem.... sem naredila korak naprej.

Recimo. Odrekla sem se eni svoji obrambi. Kako?
Najprej sem en teden TOTALNO pretiravala v tej obrambi. Tu si nej vsak zamisli svojo.
In po par urah, ko sem pretirala v tej obrambi, sem vedno bolj čutila odpor do te obrambe. In s časom, je usahnila brez posebnih pretresov v realnosti.

Pretresi so bili le v tem, da nisem vedela KAJ NAJ počnem NAMESTO tega. To je največja dilema.
In sem se, kot otrok, učila novih vedenj, misli.

No, tako, da je debata malo bolj oprijelmjiva, da se ne zgubljamo v nekih zgodbicah in resnicah, ne da bi jih aplicirali na sebe.
In, kot vidite, se da kaj osebnega povedati o sebi, ne da bi se svet podrl in ne da bi bili razgaljeni.

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Smisel življenja
Reply #72 - 22.06.2002 at 23:14:47
 
Amstel wrote on 22.06.2002 at 23:02:42:
Smo si zgradili zidove okrog sebe, zato, da se ubranimo MOŽNIH zmajev. Ok?

Amstel, imaš težave s prispodobami, al ja? Grin No, pa menjajmo zmaje za lačne volkove. Pomuliš glavo ven, riskiraš glavo.

Quote:
A to, da bo bolelo, se nam zdi kot konec sveta?

Hmm, naj te jaz vprašam nazaj. "A to, da te volkovi pojejo, se nam zdi konec sveta?" Ja, meni se. Grin

To je tudi vsa finta teh obrambnih zidov in strahu. "Volkovi" so ljudje, ki nas ranijo in jejo našo energijo in ko so rane dovolj globoke, ne gre več naprej... lahko sledi samomor ali kaj drugega v podobni smeri. Čeprav boš zdaj spet rekla, Amstel, da to vsak naredi po "svoji volji". Wink
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Smisel življenja
Reply #73 - 22.06.2002 at 23:35:15
 
Someone wrote on 22.06.2002 at 23:14:47:
"Volkovi" so ljudje, ki nas ranijo in jejo našo energijo in ko so rane dovolj globoke, ne gre več naprej... lahko sledi samomor ali kaj drugega v podobni smeri. Čeprav boš zdaj spet rekla, Amstel, da to vsak naredi po "svoji volji". Wink


Hm. Zdele se mi pa ne samo zdi... ampak, je torej res, da ne verjamemo v enako zadevo. Namreč, da res delamo po svoji volji. A misliš, da ni tako? No, meni kažejo izkušnje drugače. Poznam nekoga, katerega oče je napravil samomor. In veš, tudi ta njegov sin je pogosto govoril, da ga bo naredil. Zakaj? Zato, ker je od očeta dobil informacijo, da, ko "zagusti" je še vedno rešitev v smrti. In zdaj... ali bo to storil tudi sam, ali ne, je odvisno od njegove ODLOČITVE.
Sam, ne bi se zdele zapletala v to. To ni tolk pomembno.

Rada bi šla naprej v tej debati. Ki bi bila že skor debata za pod "Svetovanje"  Cheesy.

Okej, vem, da je grozljivo, ko pomislimo, da bi se morali soočiti s temi strahovi, ki jih imamo. Ti praviš, da niso le strahovi, ampak so realni ljudje, ki "te ranijo in jejo tvojo energijo".
A lahko daš kak konkretnejši primer. Ker to je precej abstraktno.

No, pa dajmo dalje.
Ljudje te ranijo. Kaj ranijo? Povsod te verjetno ne morejo, a ne?

Torej.... lahko te ranijo tam, kjer si šibek. Tako, kot mene, da ne bo pomote.
Evo, zdele sem si zamislila, kje me lahko kdo rani.

In, kaj ugotovim... da sem ranljiva samo zato, ker imam sama poleg bolečine, še cel kup verovanj. Stališč.
Gre za verovanje o meni.
Recimo, da se z nekom ne morem in ne morem pomeniti, ker sva si tako zelo različna, da v miljonih letih ne prideva skupaj...
Zakaj vztrajam? Zakaj ostanem? A ni zanimivo.
Toliko govorimo o bolečini, potem pa vztrajamo v situacijah, v katerih je bolečina neizogibna. KAKO TO?

Pa gremo nazaj na šibke točke.
A jih napišem nekaj?
"sem ničvreden-a" "nisem vreden-a, da živim" " če bom sam-a, bom umrl" ..........itd
KAj praviš na to?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Smisel življenja
Reply #74 - 22.06.2002 at 23:53:51
 
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8