Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8
(Read 26521 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Smisel življenja
Reply #30 - 20.06.2002 at 19:19:52
 
Quote:
Mira se ne da kar zazelet, pa si ga izborit, pa izsilit od sveta in samega sebe. Pride enkrat potem, ko ga vec ne isces na silo, pa ko razumes, da v guzvi, ki jo imas v sebi nima prostora se raztegnit. Mu moras najprej prostor naredit.  


Ja, s tistim, česar se najbolj bojimo : S PRAZNINO. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Smisel življenja
Reply #31 - 20.06.2002 at 19:45:09
 
Devi wrote on 20.06.2002 at 13:01:33:
Mira se ne da kar zazelet, pa si ga izborit, pa izsilit od sveta in samega sebe. Pride enkrat potem, ko ga vec ne isces na silo, pa ko razumes, da v guzvi, ki jo imas v sebi nima prostora se raztegnit. Mu moras najprej prostor naredit.

Devi, strinjam se s tabo do tam, ko praviš, da miru ne moremo iskati na silo. Od tam naprej gre moja razlaga malo drugače. Notranji mir je nekako sozvočje misli in čustev. Kar pomeni, da čustva sledijo mislim in misli sledijo čustvom. Če kažejo v nasprotnih smereh, potem si nemiren, ne veš, kaj bi, ker ti srce govori eno, misli drugo (tesnoba v prsih je klasičen znak). Kar se zelo pogosto dogaja ravno takrat, ko začneš dejansko razmišljati o sebi. Stari vzorci tiščijo v eno smer, nova misel teži v nasprotno smer. In dokler čustev ne “obrneš” v smer misli, toliko časa ni notranjega miru. Sicer pa si morda mislila ravno to, ko si rekla, da „spucaš“ gužvo v sebi in tako narediš prostor?

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Smisel življenja
Reply #32 - 20.06.2002 at 19:46:11
 
Robi wrote on 20.06.2002 at 19:19:52:
Ja, s tistim, česar se najbolj bojimo : S PRAZNINO. Smiley

Robi, notranji mir je po mojem mnenju čisto nasprotje praznine – je prava polnost človeka.

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Smisel življenja
Reply #33 - 20.06.2002 at 19:53:44
 
Ja, Miska, ampak polnost tega trenutka, ne vzorcev iz preteklosti.

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Smisel življenja
Reply #34 - 20.06.2002 at 20:03:51
 
Robi wrote on 20.06.2002 at 19:53:44:
Ja, Miska, ampak polnost tega trenutka, ne vzorcev iz preteklosti.
Wink

Ja, seveda – vendar mi potem povej, kdo čuti tisti pravi notranji mir? Kdo je osvobojen vseh vzorcev preteklosti? Kdo je na koncu poti? Si lahko oddahne in reče: uf, konec težkega dela… Konec bolečine, konec zmede, konec negotovosti…

Po mojem mnenju ga ni, oziroma ga je skoraj nemogoče najti. Saj ta pot ni nikoli končana – vedno je še kaj in vedno se je potrebno izpopolnjevati…

Je pa res, da vsakdo včasih začuti tisto mirnost v sebi… Na trenutke je dana vsakomur izmed nas. In to je tisto, ko si rečeš: hej, to je to! In vredno je…

M.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Smisel življenja
Reply #35 - 20.06.2002 at 21:15:16
 
Quote:
Ja, seveda – vendar mi potem povej, kdo čuti tisti pravi notranji mir? Kdo je osvobojen vseh vzorcev preteklosti? Kdo je na koncu poti?

A je to sploh pomembno ?
Le zakaj bi se to spraševal ?
Takšno razmišljanje naredi mojo pot popolnoma nesmiselno. To spet kaže le neko željo po nekem vzorcu in varnosti. Če bom tako razmišljal, bom še vedno le sledil, ne bom pa osvobojen vzorcev preteklosti.
Takšno razmišljanje povzroča začaran krog in zmedo.
Po eni strani bi se rad osvobodil, po drugi strani pa si zaprem vse poti.

Če kdo je na koncu poti, je potem na koncu SVOJE poti.
Za MOJO pot, pa moram poskrbeti jaz sam.
Čakati na to, da bo nekdo drug prišel do konca poti in nam dal vse odgovore, ter nas osvobodil, je le izguba časa.
Quote:
Je pa res, da vsakdo včasih začuti tisto mirnost v sebi… Na trenutke je dana vsakomur izmed nas. In to je tisto, ko si rečeš: hej, to je to! In vredno je…

To je takrat, ko smo resnično osredotočeni na ta trenutek. Ko si dovolimo, da le smo in zaupamo, ko ni potrebna nobena borba, nobeno razmišljanje. Takrat je v nas mir in ta mir predstavlja vse, predstavlja resnico.

Torej smo že vsi spoznali resnico, ampak kaj, ko se bojimo izgubiti svojo preteklost, ker mislimo, da bomo s tem izgubili sebe. Vendar bomo izgubili le laži, saj so nam drugi lagali, sebi smo lagali....
Ko bomo odvrgli vse te laži, bo ostala le resnica in  v tej resnici, bomo našli resničnega sebe.

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Smisel življenja
Reply #36 - 20.06.2002 at 21:38:32
 
Robi wrote on 20.06.2002 at 21:15:16:
A je to sploh pomembno ?
Le zakaj bi se to spraševal ?

Aha, torej si začutil ti tole kot primerjavo. Nak. Nisem mislila tako. Pomembno je samo toliko, kolikor sem jaz začutila tvojo trditev kot nekaj dokončnega. Kot da si ti prepričan, da si dosegel svoj mir oz. s tvojimi besedami, da si na koncu svoje poti. Samo zato sem dala to primerjavo. Sicer se pa strinjam s tabo – zame je pomembna moja pot, zate je pomembna tvoja pot, za nekoga tretjega spet njegova pot. In primerjava je najslabša, tudi to je res. Ker jaz sem nekaj enkratnega in neponovljivega, nekaj, česar ni in tudi ne bo in se ne morem primerjati z nikomer. Isto velja zate, pa prav za vsakega na tem ljubem svetu.

Robi wrote on 20.06.2002 at 21:15:16:
Če kdo je na koncu poti, je potem na koncu SVOJE poti.
Za MOJO pot, pa moram poskrbeti jaz sam.
Čakati na to, da bo nekdo drug prišel do konca poti in nam dal vse odgovore, ter nas osvobodil, je le izguba časa.

S tem se čisto strinjam – kapo dol…

Robi wrote on 20.06.2002 at 21:15:16:
Torej smo že vsi spoznali resnico, ampak kaj, ko se bojimo izgubiti svojo preteklost, ker mislimo, da bomo s tem izgubili sebe. Vendar bomo izgubili le laži, saj so nam drugi lagali, sebi smo lagali....
Ko bomo odvrgli vse te laži, bo ostala le resnica in  v tej resnici, bomo našli resničnega sebe.

Hej, tukaj pa midva nikakor ne prideva do konca… Spet poudarjam: ne bojim se izgubiti svoje preteklosti, prej nasprotno! Preteklost in njeni vzorci, torej vzorci mojih staršev in moje okolice v otroštvu so pomembni le toliko, da lahko prepoznam sedanji trenutek. Kar pa mi omogoči, da se lažje obrnem v naslednjega… Z zavedanjem… In ko bom to ponovila ne vem kolikokrat – hej, potem bo prišel trenutek notranjega miru…

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Smisel življenja
Reply #37 - 20.06.2002 at 21:49:26
 
Hehe, moram pripomnit, da se povsem strinjam z Miško. Robi pa, gledano iz mojega zornega kota, malo preveč komplicira tisto, kar je že povedano lepo preprosto. Grin
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Smisel življenja
Reply #38 - 21.06.2002 at 02:37:58
 
Quote:
Spet poudarjam: ne bojim se izgubiti svoje preteklosti, prej nasprotno! Preteklost in njeni vzorci, torej vzorci mojih staršev in moje okolice v otroštvu so pomembni le toliko, da lahko prepoznam sedanji trenutek.

Tole zgleda sicer zelo preprosto, če gledam le razumsko. Ampak, kot veš, tu ni problem razuma, ampak čustev.

Ampak, čemu potem strah pred soočenjem s sedanjostjo ?
Saj, če se boš soočila s sedanjostjo, potem boš izgubila preteklost. Kajne ?

Torej, se tako dolgo ne boš soočila s sedanjostjo, dokler ne boš razumela preteklosti ?
Ampak to ni možno in ravno v tem je skrit ta začaran krog.
Imam občutek, kot, da se ne gre za razumevanje, ampak le za sprejemanje čustev.



Quote:
Hehe, moram pripomnit, da se povsem strinjam z Miško. Robi pa, gledano iz mojega zornega kota, malo preveč komplicira tisto, kar je že povedano lepo preprosto.  

S tvojega zornega kota pa prihaja le želja po odobravanju.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Smisel življenja
Reply #39 - 21.06.2002 at 07:17:52
 
Robi wrote on 21.06.2002 at 02:37:58:
Tole zgleda sicer zelo preprosto, če gledam le razumsko. Ampak, kot veš, tu ni problem razuma, ampak čustev.

Ja. O tem sem govorila zgoraj, ko sem pisala, kako po mojem mnenju dosežeš notranji mir. In nikdar nisem rekla, da je to preprosto. Težje je ravno zato, ker moraš na nek način preseči svoja dosedanja čustva oz. tisto, kar so ti vbijali v glavo toliko časa…

Robi wrote on 21.06.2002 at 02:37:58:
Ampak, čemu potem strah pred soočenjem s sedanjostjo ?
Saj, če se boš soočila s sedanjostjo, potem boš izgubila preteklost. Kajne ?

Uf, ponovno: ni me strah sedanjosti. Ne vem – kje ti najdeš strah? Saj vseskozi trdim, da je edino pravo soočenje s sedanjostjo tudi edina možna pot… In moram se soočiti s sedanjostjo. Celo trudim se soočiti s sedanjostjo. Zato tudi trdim, da je pomembno prepoznavanje in zavedanje. Ja, res je, da so ta spoznanja pogosto boleča. Vendar to ni bolečina strahu pred izgubo preteklosti, zato je ne enačiti s tem!

Robi wrote on 21.06.2002 at 02:37:58:
Torej, se tako dolgo ne boš soočila s sedanjostjo, dokler ne boš razumela preteklosti ?
Ampak to ni možno in ravno v tem je skrit ta začaran krog.
Imam občutek, kot, da se ne gre za razumevanje, ampak le za sprejemanje čustev.

Še enkrat – uf. Preteklosti ne želim razumeti. Preteklost sprejemam takšno, kakršna je. Nanjo ne morem vplivati, lahko pa s tem, da jo poznam, vplivam na sedanji trenutek. V bistvu želim razumeti sedanji trenutek in ločiti, ali je name in mojo reakcijo vplival vzorec preteklosti in če želim preseči ta vzorec, potem moram to prepoznati, ozavestiti in zavestno obrniti tako, kot želim. Ampak – se mi zdi, da se že ponavljam in da sem to že napisala…

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Smisel življenja
Reply #40 - 21.06.2002 at 08:29:22
 
Robi wrote on 21.06.2002 at 02:37:58:
S tvojega zornega kota pa prihaja le želja po odobravanju.

Hmm, dobra finta. Jaz sem samo podal svoje mnenje kot sem videl zadevo. Vsekakor pa mi zgledaš karakter, kateri ima rad zadnjo besedo in ne prenese kritike, ali pa se motim? Smiley
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Smisel življenja
Reply #41 - 21.06.2002 at 09:23:10
 
Tudi jaz sem podal svoje mnenje, kot sem videl zadevo. Smiley

Štos je v tem ,da rad grem do konca in tako dolgo "vrtam", dokler ne razkrijem skrivnosti in dokler se mi ne razkrije odgovor.


Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Smisel življenja
Reply #42 - 21.06.2002 at 09:46:21
 
Robi wrote on 21.06.2002 at 09:23:10:
Štos je v tem ,da rad grem do konca in tako dolgo "vrtam", dokler ne razkrijem skrivnosti in dokler se mi ne razkrije odgovor.

Opažam. Grin Samo bodi previden, da ne boš pri vsem tem vrtanju komu kdaj vrtal v živec. Wink
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Smisel življenja
Reply #43 - 21.06.2002 at 10:21:25
 
Someone wrote on 21.06.2002 at 09:46:21:
Opažam. Grin Samo bodi previden, da ne boš pri vsem tem vrtanju komu kdaj vrtal v živec. Wink


Saj veš, da se začnemo upirati takrat, ko nekdo izraža nekaj, s čimer se pri sebi nočemo soočiti.
Torej je s tem odkrita tista šibka točka, na kateri je treba delati. Wink

In to je edini način, da se človeku to ozavesti in se tega v sebi začne zavedati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Smisel življenja
Reply #44 - 21.06.2002 at 10:38:48
 
/ Vsekakor pa mi zgledaš karakter, kateri ima rad zadnjo besedo in ne prenese kritike, ali pa se motim? /

...če človek vzame kritiko za učenje in tako postaja modrejši, morda v prvem trenutku res daje tak vtis, a resnica je seveda drugačna ... !
...modro ljudstvo bi med takimi ljudmi lahko iskalo svoje voditelje ...  !
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8