Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 
(Read 26516 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Smisel življenja
Reply #105 - 13.07.2002 at 12:25:52
 
men se zdi da je čist fajn da delaš sebe srečnejšega, ampak a se ti zdi narobe, da pri tem še komu drugmu pomagaš, do sreče, če si tega le vsaj malo želi?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Smisel življenja
Reply #106 - 13.07.2002 at 12:35:58
 
Uh ma ne Gape,(veseli me da je vsaj nekdo tukaj, ker ne vem kaj naj drugače počnem, sem priklenjen na to mašino  Grin), ravno nasprotno, želja je vsakomur povedati kar ga zanima, želja je vsakomur pomagati, če si le to želi in ne da ga iščem jaz. Ker kako naj nekomu pomagaš, ko pa tega ne želi, ko pa se ne zaveda da je nekaj lahko drugače, in spet sem tudi pri tem, kako pa naj jaz vem da se ne motim, razen z aspekta da sem zadovoljen, pozitiven in srečen da živim in komaj čakam, da vidim kaj mi bo prineslo jutri.
A ljudje se nočejo sprejeti, nočejo sprejeti odgovornosti za svoja dejanja in so vsi poiskusi jalovi. A zato svet ni slab, svet je samo različen in to me veseli, ker njegova različnost me zapolnjuje.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Smisel življenja
Reply #107 - 13.07.2002 at 12:49:16
 
no ja sej jest sm tud v odhajanju ... grem na soča riversplash ... kr prečiti mal definicij, pa če te kej zanima mal posrči, pa bo dan hitr okol ...

pomagaš lahko samo tistim ki si to želijo, te prosijo za pomoč, drugo ponavadi ne obrodi sadov - spremembe

veš pa zato ker veš in to tvoje vedenje deluje če je le močnejše od vedenja drugega (ki je ponavadi kontra)

ljudje hočejo, a ne znajo, niti jim nihče znanja ne ponudi ... znanje se že (predolgo) skriva
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Smisel življenja
Reply #108 - 15.07.2002 at 08:50:24
 
Thot wrote on 13.07.2002 at 09:51:09:
Little Star, veš da ne zamerim. A vseeno ne vem kaj hočeš povedati s tem, da je nekaj narobe s svetom? Narobe to da se nekateri bojijo in ne živijo tako kot bi želela ti ali pa kdo drug. Se pravi je narobe ker ne razmišljajo kot ti ali jaz, ker nimajo samozavesti kot ti in jaz? Ne vem če je to narobe. Verjeti v bitja luči? Ok sem opazil da si pač verna oseba, tudi prav, to sprejemam, čeprav se niti malo ne strinjam in za to imam dobre razloge(moja filo. je različna, celo bolj samozavestna kot bi si mislila), a meni deluje in to je pomembno in zato ne vidim nič narobe s svetom. Vsak sprejme svoje odločitve, vsak živi svoje življenje kot najbolje zna. In če je srečen prav. Če ni srečen in nič ne ukrene, tudi prav, njegovo življenje je.
A vedno si rečem in tudi ti ki si verna bi se lahko vprašala, saj to izvira celo iz vašega mišljenja:
WHO AM I TO JUDGE?
LP
T.


Thot, o tem, ali sem verna ali ne, ne bom debatirala. To je moja zasebna zadeva, in 'vernost' pojmujem drugače, kot morda večina. No, pa mi povej - tudi jaz sem namreč nekje prebrala, da krivice in pravice ni. Samo en drastičen primer: zate torej ni narobe, da 5 odraslih moških posili 9 mesečno deklico?





Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Smisel življenja
Reply #109 - 15.07.2002 at 13:57:20
 
Little Star, malo sem resnično razočaran nad izjavo da je tvoja vera tvoje osebna zadeva, ker roko na srce se torej pretvarjaš, ker ne poveš kaj si oziroma kdo si_to sklepam iz tega da prikrivaš.
Ja očitno se nisva popolnoma razumela. Svet ki ga jaz vidim kot dobrega je svet okoli mene in ta je pozitiven, kljub takim ali drugačnim dogodkom.
Pa vzemiva tvoj primer. Kot je dejstvo da smo le vrsta v celotni zgradbi biologije ali ekosistema, tudi mad nami obstajajo drugačne podzvrsti. V naravi najdeš prav tako vrste ali podvrste če pogledava primer kot je naš. Vzemiva žuželke...
Bogomoljka odgrizne samcu glavo.
Nekatere samice pojejo svoje mladiče(pozavil sem katere živali že to počno) je to vse lepo in prav?
Po tvoje ni. Po moje? Ne vem, se ne obremenjujem, ker stvari take pač so.
A rekla boš ljudje smo samo ena vrsta, a gledaš narobe, ker tudi mi smo si drugačni in tudi nas bi lahko kvalificirali po načinu obnašanja(saj tudi smo), in tako naprej.
Tako pač je, obstajamo različni primerki naše vrste in vsak živi tako kot misli da je zanj najbolje. Ali pa kot mu določa nagon-za tiste ki niso ravno pri razmišljujočih.
In človek ki stori tako dejanje je pač po mojih razmišljanji bolan, a ker smo ljudje tako različni, jih ne okarakteriziramo kot bolne temveč kot kriminalce in tu je napaka. posilstvo je bolezen, je okvara mozga, kot sem pač nekje že napisal, ker vsaka odklonost od normalnega spolnega akta moški ženska to pač je.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Smisel življenja
Reply #110 - 15.07.2002 at 14:23:22
 
q
Little Star, malo sem resnično razočaran nad izjavo da je tvoja vera tvoje osebna zadeva, ker roko na srce se torej pretvarjaš, ker ne poveš kaj si oziroma kdo si_to sklepam iz tega da prikrivaš.  
q

Tudi jaz sem razočarana, ampak žal je tako. Je zaklenjena v mojem srcu. Ne pretvarjam se in ne prikrivam nalašč. To je moja pot.

Tiste živali so pa pajkovke.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Smisel življenja
Reply #111 - 15.07.2002 at 14:43:07
 
Hvala za pajkovke in nič hudega če nočeš zaupati, sprejmem. Wink
LP
T.
Čeprav me sedaj še bolj zanima. Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Smisel življenja
Reply #112 - 15.07.2002 at 14:48:53
 
Kakšna provokacija. Česa nočem zaupati? Sem rekla, da ne morem, ne znam drugače. Lahko mi pa ti pomagaš. Kaj te zanima? V kaj verjamem? V ljubezen verjamem. V jasnovidnost. V resnico. Sem zato nek vernik, kot si me okarakteriziral? Valjda potem takem ne zaupam človeškemu egu, vsak nekaj svojega projecira. Ne, ne zaupam.

Se pa opravičujem, ker mam danes spet nek čuden dan.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Smisel življenja
Reply #113 - 15.07.2002 at 14:59:38
 
Ufffff, uf, pa nisem mislil nič slabega, ne huduj se prosim, seaj sem iskal kje sem te že okarakteririziral za vernika, ne najdem, a vem da sem te, pa ne vem, zakaj že. mi pomagaš da ti razložim, kje je že tisto.
Glede tega ali boš povedala ali ne, kaj je zate res ali ne, ne silim, pošteno sem povedal da pa me izredno zanima, ker me zanima skorajda vse. Pa ne se jezat prosim. Verjameš v ljubezen, resnico, jasnovidnost, lepo zelo lepo, čeprav ne razumem zakaj v jasnovidnost(kaj je tu za verjeti), naj ti pa zaupam da tudi jaz v nekaj verjamem verjamem v takoimenovano PRAVLJICO, če me razumeš.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8