Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 
(Read 26645 times)
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Smisel življenja
Reply #75 - 23.06.2002 at 00:03:15
 
Amstel wrote on 22.06.2002 at 23:53:51:
A nadaljujemo tule?

Hmm, ne vem... meni se ta topic zdi res bolj filozofske narave. Vmes se kdaj lahko kaj preusmeri, kar bi tudi pasalo kam drugam, a v bistvu se mi zdi, da je bolje, če nadaljujemo tukaj, kot pa da presedamo ob vsakem ovinku. Wink
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Smisel življenja
Reply #76 - 23.06.2002 at 00:44:56
 
Quote:
Hej, ampak jaz sem jaz in ti si ti… In nimava enakih problemov, zato ti tole seckanje mene ne bo pomagalo rešiti tebe!


Pa mi pomaga, ker si s tem krepim svojo inteligenco. Smiley

To je namen mojega življenja. Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Smisel življenja
Reply #77 - 23.06.2002 at 01:42:19
 
Quote:
Kje potem vidite rešitev?
Kako potem napredujete?


Tako :
Quote:
Tu razumem Robija, ko pravi, da hoče spodbuditi notranjo inteligenco.


To je edini način.
Stvar je v tem, da ne vemo ustvarjalno razmišljati. Ker pa ne vemo ustvarjalno razmišljati, se nismo sposobni razumeti.

Je pa zanimivo to, kako trdno so vcepljeni ti vzorci, predvsem vzorci iz preteklosti.
Zdaj vidim, kako se človek upira. Ne mara analiziranja, ne mara razmišljanja, ne mara razumevanja...

Quote:
Kot sam veš Robi, to povzroči odpor in če se ne znajdeš rad sredi ognja, malo popusti.


Someone !
Vem to, vendar je potrebno razbiti te vzorce. Čimprej, tem boljše.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Smisel življenja
Reply #78 - 23.06.2002 at 01:54:26
 
Quote:
Ti praviš, da niso le strahovi, ampak so realni ljudje, ki "te ranijo in jejo tvojo energijo".


Nak, ni nobenih "realnih" ljudi. To je popoln nesmisel.

Ne moremo govoriti o realnih ljudi, če ne priznavamo realnosti.

So le projekcije, projekcije naših vzorcev.

Quote:
Toliko govorimo o bolečini, potem pa vztrajamo v situacijah, v katerih je bolečina neizogibna. KAKO TO?


O tem sem zgoraj pisal. To je zato, ker je človek ujet  v nek vzorec.
To je še en razlog, zakaj je potrebno čimprej razbiti te vzorce.
Saj s tem vzorci ne povzročamo bolečine le sebi, ampak tudi drugim. Pravzaprav to tudi odobravamo, saj se to ujema z našimi prepričanji.

Zato se tudi nikoli ne umaknem, saj bi to pomenilo, da dopuščam še naprej takšno uničevalno in sebično razmišljanje.

Zato pa še enkrat postavim to vprašanje : KAJ JE ZA VAS SMISEL ŽIVLJENJA ?

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Smisel življenja
Reply #79 - 23.06.2002 at 10:08:19
 
Robi wrote on 23.06.2002 at 01:54:26:
KAJ JE ZA VAS SMISEL ŽIVLJENJA ?

najvišji smisel življenja je probraziti fizično telo do te mere da postane tempelj kjer se lahko naseli BOG, JAZ SEM.

TO JE SMISEL ŽIVLJENJA ZA ČLOVEKA!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Smisel življenja
Reply #80 - 23.06.2002 at 14:27:54
 
Robi wrote on 23.06.2002 at 01:54:26:
Nak, ni nobenih "realnih" ljudi. To je popoln nesmisel.

Ne moremo govoriti o realnih ljudi, če ne priznavamo realnosti.

So le projekcije, projekcije naših vzorcev.

Ma daj no, kakšen vzorec neki? Če nekdo izkoristi tvoje zaupanje v lastno korist in te spotakne, je to le nek vzorec v mojih mislih? Ali pa, ko te nekdo javno poniža zaradi lastnega ega, je to tudi le vzorec v meni in si jaz to vse zamišljam? Zgolj dva primera, je jih pa še dosti več.

Malo preveč ti filaš zofe, Robi. Wink
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Smisel življenja
Reply #81 - 23.06.2002 at 14:40:41
 
Quote:
Ma daj no, kakšen vzorec neki?


Someone !

Takšen vzorec :

Quote:
Če nekdo izkoristi tvoje zaupanje v lastno korist in te spotakne, je to le nek vzorec v mojih mislih? Ali pa, ko te nekdo javno poniža zaradi lastnega ega, je to tudi le vzorec v meni in si jaz to vse zamišljam?


Ja. To je vse res. Ti si tisti, ki presoja.
Ti si tisti, ki reče : To je ponižanje, to je izkoriščanje.....
To si ti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Smisel življenja
Reply #82 - 23.06.2002 at 14:53:38
 
Robi wrote on 23.06.2002 at 14:40:41:
Ja. To je vse res. Ti si tisti, ki presoja.

Ja... torej, če nekdo nekoga sredi ulice ustreli... jaz rečem "to je umor", a to vseeno po tvojem ni res? Jaz sem "tisti, ki presoja"?
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Smisel življenja
Reply #83 - 23.06.2002 at 15:12:25
 
Someone wrote on 23.06.2002 at 14:53:38:
Ja... torej, če nekdo nekoga sredi ulice ustreli... jaz rečem "to je umor", a to vseeno po tvojem ni res? Jaz sem "tisti, ki presoja"?


ja
Back to top
 
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Smisel življenja
Reply #84 - 23.06.2002 at 15:15:48
 
Robi wrote on 23.06.2002 at 15:12:25:
ja

Ok. Jaz pa pravim: Zemlja je ploščata! Stvar presoje, pač. Torej, bo že res tako. Grin
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
::)Re: Smisel življenja
Reply #85 - 23.06.2002 at 15:26:41
 
Someone, 06/18/02 at 10:57:27
Kristali da pomagajo, mi lahko razložiš kako in po kakšnem principu? Po katerih zakonih?
Po mojem skromnem mnenju je to le še en način praznenja žepov obupanih ljudi, kateri so pripravljeni poskusiti VSE, samo da bi doživeli enkrat srečo v življenju. Ampak na koncu ostane vse isto, oz. se spremeni le tisto, kar se bi spremenilo tako ali tako, ostanemo edino bolj praznih žepov.
***

Na vprašanje, kako in po kakšnem principu delujejo ter posledično pomagajo kristali, ti ne znam odgovoriti. Jih ne uporabljam. Nosim sicer verižico in prstan, v katerih so vdelani kamni, to je pa tudi vse. Oboje sem izbrala sama, ker sem čutila, da mi pašeta. Nosim ju že par let in le redko ju dam dol.
Ne pripisujem jima neke čarobne moči ali kaj podobnega, le rada ju imam. Imam pač hecno navado, da vse jemljem, kot da je živo. Naj gre za kristal ali avto.
Kar se tiče praznih žepov, bi rekla, da so si ljudje sami izbrali ta način, da si pomagajo. Poudarila pa bi (moje mnenje!), da namesto mene nihče ne more razrešiti oz. rešiti nekega mojega "problema", kakršnegakoli izvora že je. Lahko pa mi pomaga! Wink Smiley
Včasih itak potrebujemo le nekoga, da nam pokaže stvari v drugi luči... Verjamemo in delamo pa potem lahko tudi sami!

Someone, 06/18/02 at 10:57:27
Obrazloži tole bolj podrobno, prosim. Ti praviš, da si bolj srečna, ko vsak dan spoznavaš več ljudi kot pa bi bila, če bi imela le eno osebo, kateri pomeniš ves svet in ona tebi enako?
Zdaj jaz razumem tole na dva načina: 1.) V svoje življenje znaš sprejeti več ljudi in ko se z nekom zbližaš, ni rečeno, da se ne boš še z nekom drugim istočasno (varanje); 2.) Za posameznega človeka si ne vzameš časa, privlači te bolj množica kot en sam posameznik, ljudi imaš za predmete/orodje, ko lahko vsakega za nekaj uporabiš ob določenem trenutku.
Seveda se lahko motim...
***

V mojem Življenju je v danem trenutku kar nekaj oseb, ki jih imam rada. Govorim o prijateljstvu. Nisem govorila o ljubezenski zvezi - domnevam, da si tako razumel?
Kar se tiče varanja - tudi varanje je beseda, katero je mogoče razumeti na več načinov. Varanje v "klasičnem" pomenu besede pomeni, da sem v partnerskem odnosu z nekom in poleg te osebe sexam še z nekom, brez da bi partnerju povedala oz. brez da bi imela dogovorjen odnos v tej smeri. Hm... V taki situaciji še nisem bila. Bila pa sem v podobni. Bila sem z moškim, ki je bil v zvezi, jaz pa samska. Nisem čutila kake krivde ali česa podobnega. Pač, tako je bilo!
Zbližati se z nekom meni pomeni, da se lahko z nekom pogovarjam o vsem, lahko povem, kar želim, v glavnem: mi je "dovoljeno" biti jaz, brez, da bi se morala sekirati ali obremenjevati, kaj smem in česa ne. Odkritost in iskrenost! Predvsem pa: SPREJEMANJE, da smo si različni. Mogoče je pa moje dojemanje, pogled na to resničnost tu res precej drugačen...  ???
Srečna sem, ker se z vsakim danim trenutkom bolj zavedam, kako se je moje Življenje spremenilo in koliko čudovitih ljudi deli sebe z menoj oz. mi dovoljuje, da jaz delim sebe z njimi - nimajo vsi te "sreče"... Undecided

Someone, 06/18/02 at 10:57:27
V resničnosti se da doživeti sanje/pravljice? Daj mi prosim povej kako priti do tega brez splošnega ugleda, brez stvari, ki so naštete že zgoraj v mojem postu? Povej mi, kaj pomeni zate "živeti"? Jaz živim že od kar sem se rodil, vse to je življenje, vendar to še ne pomeni, da je to življenje moje sanje - daleč od tega, vsak dan si želim, da bi se zbudil iz njega, odprl oči in videl, da so stvari čisto drugačne in je vse to bilo le en bad dream. Ampak kot sem rekel, pravljic ni, lahko se še tako trudiš, vedno se bo našel nekdo, ki te bo spotikal. Pač človeška narava. Sam sem drugačen! Nikoli nisem tisto, kar sovražim.
Sicer pa nimam nič proti, če mi razložiš to tvojo pot do sanj bolj podrobno - reality included. Wink
***

Moje sanje so včasih bile, da bi bila srečna, da bi imela v svojem Življenju osebe, ki bi mi bile posebno posebne,... In tu sem! To sem "dosegla".
Sanjala sem o spolnosti, da mi bo nekoč v užitek in veselje. Potrebovala sem nekaj let, vendar sem to dosegla!
Sanj, ki so povezane z materialnim svetom (kakšen izraz! Wink), uresničujem.
Doživela in živela bom svoje sanje! Smiley
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Smisel življenja
Reply #86 - 23.06.2002 at 15:28:07
 
Evo, še drugi del...

Someone, 06/18/02 at 10:57:27
Aha, pokazati ranljivost, zaupanje... Veš kaj se ponavadi zgodi s tem v realnem življenju? Pokažeš rano in prej ko slej dobiš sol nanjo! Redkokdaj boš dobil obvezo - zaupanje v obratni smeri, vse prej boš dobil na to rano še kakšen nizki udarec in na koncu, ko boš že čisto nemočen, smejanje.
***

Tudi jaz živim v realnem Življenju. Tudi jaz srečujem ljudi, ki so takšni in drugačni. Tudi mene ljudje (zelo pogosto) ne razumejo. In kaj potem? Grem naprej!
Ena sveža situacija (tale petek): v službi me je eden od sodelavcev vprašal, če kadim travo, ker mu tako delujem. Lahko bi bila totalno prizadeta, ker ima nekdo tako mnenje o meni, a sem se začela smejati, ker mi je že prav hecno, da znajo/znamo biti ljudje tako ozkogledi! Sem, kakršna sem.
Pa še tole: če gojiš pričakovanja, da se boš nekomu smilil, ker se ti je neka stvar dogodila, potem bo po vsej verjetnosti odziv prej v obliki smeha in vprašanja, kaj je narobe s teboj. Zakaj? Ker nisi razčistil pri sebi... Malo je ljudi, ki te le sprejmejo.
Že celo Življenje me preganja nerazumevanje s strani drugih. Sedaj sem spremenila pogled: sem, kakršna sem. Moja preteklost je, kakršna je. Ne sramujem se je, temveč sem srečna, da je. Sedanjost se pa itak nahaja v danem trenutku.
Oseba, ki me nima želje sprejeti take, kakršna v danem trenutku sem, me ne bo. Zakaj bi se morala sekirati zaradi tega? Obstajajo ljudje, ki me sprejemajo.
Sem pa potrebovala precej časa, da sem v sebi zbrala dovolj moči, da sem presegla to omejitev. Še prej sem se pa morala sprejeti sama Wink!

Someone, 06/18/02 at 10:57:27
Hmm, ampak to se ponavadi neha s tem, ko ostali ljudje nočejo razumeti, kaj mi potem pomaga, če se samo jaz s tem naprezam - enosmerno (čeprav nisem rekel, da se ne)?
***

Tudi jaz sem (pre)dolgo gojila željo po razumevanju. Sedaj imam željo po tem, da bi razumela sebe in druge. Včasih pa sem gojila (predvsem) željo, da bi me razumeli drugi.
Mislim, da nima smisla, da se naprezaš. Narediš in to je to. To je dovolj.

Someone, 06/18/02 at 10:57:27
Hmm, če so ta tvoja pričevanja resnična, potem je tvoje življenje zavidanja vredno, vendar pa sem resnično vesel zate, da ima vsaj nekdo tisto, kar nekateri nimamo.
***

Moja pričevanja so pač moj pogled/dojemanje resničnosti. Laž bi mi pokurila preveč energije. Zato povem oz. napišem, kar mi v danem trenutku šine skozi možgane. Usedem se in opisujem. Nič več in nič manj.
Tudi jaz sem vesela zase! Vsekakor pa nikogaršnje Življenje ni vredno zavidanja. Veliko lažje in manj obremenilno je biti srečen, kot nekomu zavidati srečo. Mogoče pa ti potrebuješ kaj drugega za srečo kot jaz?

Someone, 06/18/02 at 10:57:27
Se pridružujem tem željam in upanjem. Smiley
***

Delamo na tem, kajne? Wink Smiley

Cmokci vsem,

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Smisel življenja
Reply #87 - 23.06.2002 at 17:41:24
 
Quote:
Se pridružujem tem željam in upanjem.  
***

Delamo na tem, kajne?  


Le zakaj ?

A delamo na tem, da spoznamo sami sebe, ali pa, da še naprej zanikamo sebe ? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: ::)Smisel življenja
Reply #88 - 23.06.2002 at 18:14:33
 
Susi13 wrote on 23.06.2002 at 15:26:41:
Bila sem z moškim, ki je bil v zvezi, jaz pa samska. Nisem čutila kake krivde ali česa podobnega. Pač, tako je bilo!

In kako se ob tej misli počutiš zdaj? Se ti zdi, da si storila prav ali narobe? Namreč, dala temu moškemu nek povod, za varanje...
Drugače pa nisem mislil le na klasično varanje, ker je to že ekstrem. Obstaja tudi čustveno varanje, ko do nekoga drugega gojiš globja čustva oz. poželenja kot le po svojem partnerju.
Se ti vse to zdi "idealistično"?

Quote:
Sedaj imam željo po tem, da bi razumela sebe in druge. Včasih pa sem gojila (predvsem) željo, da bi me razumeli drugi.

Tudi jaz. Delam na istem. Smiley
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Smisel življenja
Reply #89 - 24.06.2002 at 12:04:10
 
Robi, govora je bilo o temle stavku: "Veliko Ljubezni, razumevanja, sprejemanja,..." - bi rekla, da na tem delamo, vzporedno, ko delamo na sebi... Nenavsezadnje moramo imeti radi tako sebe kot druge...  Roll Eyes

Someone, takrat sem se ubadala z občutkom krivde, ja! Vendar pišem iz danega trenutka. V danem trenutku občutka krivde ni. Zakaj bi ga (še) imela? Bila sem pač z moškim, s katerim sem bila, ko sem bila,... Wink ... Preteklost!
Sicer sem bila pa tudi sama že v situaciji, ko me je fant varal. Pravzaprav mi je bilo hecno, ker sta bila oba iztirjena... To se mi je zgodilo s prvim resnim fantom (se spomniš J-ja...?). Prevaral me je z mojo prijateljico. Povedala mi je ona, čez čas. Reakcija ni bila, kakršno sta pričakovala - ona je bila prepričana, da se bom skregala z J-jem, on pa, da se bom skregala z njo. Pa se nisem, ker je nesmiselno.
V glavnem: vem, kako to izgleda, če te partner vara (fizično Wink).
Poželenje, strast,... Se tebi nikoli ne dogodi, da te neka oseba fizično blazno privlači v nekem trenutku? V neki situaciji? Meni se. Ne prav pogosto, vendar se. Wink Smiley
Ne jemljem tega kot nekaj slabega. Čutim, kar čutim. Čustva sicer kontroliram, vendar do ene meje. Že itak sem omejena, sedaj naj se pa še dodatno omejim... Sprejmem, da čutim, kar čutim. Kaj naredim potem, je pa že drugo vprašanje... Wink

Idealizem. Verjamem v neke ideale, katere bom dosegla. Včasih sem ljudi jemala kot popolne, ker sem v njih videla le dobro. Sedaj jih jemljem take, kakršni so. To pomeni, da nimam idealov? Seveda jih imam, srce!
Verjamem v "idealni" svet, verjamem v raj. Verjamem v srečo. Verjamem v ljubezen. Verjamem v ...
Vendar sem v danem trenutku še na poti do idealov. Nisem še tam. Morda bodo celo izgubili sijaj, ko se jim približam. Takrat bom srečna! Vedela bom, da sem podrla še eno iluzijo... Wink

Mogoče imam res bistveno drugačen pogled na svet. Življenje. Glede na to, da mi to govorijo malodane vsi, bo že nekaj na tem, kajne? Wink

Razumeti se... Včasih se mi zdi, da je to najlažje, če se usedeš/uležeš (se daš v položaj, ki ti ustreza) in se le prepustiš tišini... Fino fajn je - meni! Smiley

Cmoka,

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8