Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 
(Read 72659 times)
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: ODVISNOST
Reply #90 - 19.10.2001 at 15:28:11
 
Poglej Dejana, preteklost vpliva na sedanjost (to nam je jasno), kvantna fizika pa je dokazala, da prihodnost tudi vpliva na sedanjost. Nekaj v prihodnosti se zgodi in in recimo jasnovidec to zazna in pove : Zgodilo se bo...   Ampak s tem je ze vplival na sedanjost in jo spremenil in zgodi se lahko nekaj drugega.... Vsak trenutek ima svojo prihodnost tocno doloceno, ampak vsak trenutek na novo doloci prihodnost... to je najtezje povedati z besedami...o casu...se enkrat....prihodnost je dolocena ravno tako kot ta trenutek(ampak ta trenutek lahko spreminjas in s tem prihodnost) in zgodilo se bo za kar se odlocimo. To je jeba to z casom. Tezko je dojet... Ampak zdi se mi da bo vedno lazje ko se bomo premaknili se v visje dimenzije...
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: ODVISNOST
Reply #91 - 19.10.2001 at 17:44:13
 
No, o tej tematiki je bil v sredo film po TV, Teci,Lola teci, kjer je ravno prikazovalo kako se lahko spremeni tok dogodkov, ce se vmes kaj postavi ali ne.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #92 - 11.01.2002 at 10:18:03
 
Le-ona wrote on 13.09.2001 at 14:27:32:

Si me vprašal, če je po moje v redu, da si življenje podaljšuješ z reikijem in Taijijem  


tale stvar zgoraj je že malo starejša, najdena naključno  in vprašanje je bilo zastavljeno Magli. Pa ne morem mimo : prvič slišim, da si življenje podaljšuješ z reikijem. Resno sem zaskrbljena, ker meni dolgost življenja ne pomeni nič, veliko mi pa pomeni kakovost tega trenutka. Če si z reikejem bolj zdrav, če lažje premaguješ vsakodnevne težave, je to tudi daljše življenje? Ne vidim povezave. Živiš, kolikor časa je pač potrebno, z reikijem ali brez. Važno je edino to, da si sposoben speljati svojo življenjsko nalogo, zaradi katere si se reinkarniral v to telo. Ima to kaj veze z dolgostjo življenja?
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: ODVISNOST
Reply #93 - 11.01.2002 at 10:37:41
 
Bravo Ana.

To je iluzija, oz. iskanje odrešilne bilke človeka, ki hoče večno živeti na tej zemlji, ki pač ni ustvarjena v namene, da bi človek neskončno živel, ne gre. Telo je telo. Prah si v prah se povrneš. Vse tisto vmes je .... tko kot si napisala.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #94 - 11.01.2002 at 11:21:34
 
MIKE wrote on 11.01.2002 at 10:37:41:
To je iluzija, oz. iskanje odrešilne bilke človeka, ki hoče večno živeti....


Vidiš, sama mislim, da je v vseh ljudeh, naj bodo pobožni ali ne, preprosti ali študirani, stari ali mladi, poduhovljenci ali zagreti materialisti, da je v vseh ljudeh prisoten izredno močan občutek, da so večni. Na žalost pa ta občutek nesmrtnosti prenesejo na svoje telo in tekmujejo, kdo bo naredil več za svoje telo, da bo dalj časa živel.
In se pehajo prvo polovico življenja za čim večjim denarjem in si uničujejo zdravje, drugo polovico življenja pa ta denar porabljajo za ohranitev  ali pridobitev zdravja.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #95 - 11.01.2002 at 12:08:02
 
Ana napisala si : "...da je v vseh ljudeh prisoten izredno močan občutek, da so večni..."

Rada bi te vprašala, kako lahko trdiš, da je ta občutek resnično prisoten v VSEH ljudeh? Npr. pri meni tega občutka ni...pa še mnogo jih poznam, ki se še prekleto dobro zavedajo in zavedamo, da smo umrljivi. Človek je že z rojstvom zapisan smrti...to je pač naravno... Vprašanje je le, kako kdo to umrljivost dojema... Sploh pa, če umre naše telo, ali resnično umreš tudi TI? Mar ne ostane za teboj nekaj, kar te dela "nesmrtnega" Smiley...morda se nadaljuješ v svojih otrocih (geni), morda te delajo nesmrtnega tvoja dela, dejanja itd.  
Sploh pa, ana, me zanima tvoj pogled na reinkarnacijo...

Glede kratkosti življenja oziroma trenutkov uživanja življenja pa se definitivno strinjam s teboj...živeti je potrebno ta trenutek tukaj in zdaj, seveda pa se je potrebno pri tem naslanjati na izkušnje iz preteklosti, da bo jutrišnji dan (če sploh pride) tudi lep.

Aja še to: nič ni narobe po mojem mnenju, če ljudje skrbijo za svoje zdravje, svoje telo in za svoje duševno  počutje in če si tako izboljšujejo kakovost življenja na tem svetu (Magla kar nadaljuj z reiiki-jem Wink).

Pa lepo se imej, draga ana, in uživaj trenutke življenja tukaj in zdaj! Življenje ti je podarjeno, zato ga izkoristi v popolnosti!

Pozdravčk!
Le-ona
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #96 - 11.01.2002 at 12:18:16
 
MIKE wrote on 11.01.2002 at 10:37:41:
Bravo Ana.

To je iluzija, oz. iskanje odrešilne bilke človeka, ki hoče večno živeti na tej zemlji, ki pač ni ustvarjena v namene, da bi človek neskončno živel, ne gre. Telo je telo. Prah si v prah se povrneš. Vse tisto vmes je .... tko kot si napisala.



Mike mar ni celotno življenje (na tej zemlji, pa tudi v drugih svetovih) le ena sam iluzija? Kaj praviš na to? Cheesy

P.s.: MIKE evo me, vrnila sem se (ker baje me ni bilo že 100 let). Smiley

Pozdravčk!
Le-ona
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: ODVISNOST
Reply #97 - 11.01.2002 at 14:05:40
 
Človek, kot človek z telesom, lahko živi večno.  Z enim telesom seveda. Ki pa seveda ni samo eno saj se vsak dan neki tisoč al pa miljon celic zamenja in tako gre lahko v neskončnost.  Staranje je tako kot vse VZOREC, vidimo druge starati in se še mi postaramo. VIdimo da nam starši zbolijo za rakom in umrejo in se že v mladosti vpiše vzorec: umrl bom za rakom. Vidmo da ima fotr očala in jih še sami dobimo. (seveda jih ne dobimo samo zaradi tega). Vidmo da so stari nagubani, plešasti, neokorni in bebavi in potem takii sami ratamo. To je to. To je starost.

Primer: (Iz knjige Učbenik življenja) Ena punca je mela enga fantiča in sta bila zaljubljena, pol jo je pa fant pustil, punci se zmeša in skozi misli da bo fant vsak hip nazaj prišel, po tridesetih letih je še vedno mlada, ker misli da je minil samo en dan. -> Vse je v glavi, potem šele v genih.

Osebno staranje vidim kot slab softwer(vzorci), ki je poln napak(bolezni) in se v nekaj desetletjih popolnoma sesuje in je treba računalnik formatirat(smrt).
Otroci imajo lepo gladko kožo iskreno srce in gibčno telo: zato ker se še niso pokazali vplivi slabega softwera.

...drugače pa o staranju govori Deepak Chopra

Naša telesa lahko živijo večno...
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #98 - 11.01.2002 at 14:22:52
 
Le-ona wrote on 11.01.2002 at 12:08:02:
Ana napisala si : "...da je v vseh ljudeh prisoten izredno močan občutek, da so večni..."

Rada bi te vprašala, kako lahko trdiš, da je ta občutek resnično prisoten v VSEH ljudeh

eh, draga moja, nisem rekla, da trdim, ampak sem rekla, da mislim
seveda je treba definitivno skrbeti za svoje telesno, umsko in psihično zdravje, drugače ne moreš polno uživati življenja
strinjam se s herbyjem, da bi tudi s temi telesi lahko živeli večno, a nam pač software nagaja: Se bomo pač prilagodili temu, da zaenkrat lepo propadamo, ker pač učinkov staranja zaradi softa ne moremo izničiti. Po drugi strani pa vem, da obstajajo na svetu ljudje, ki že živijo stoletja. Meni osebno ni do takih izkušenj in mi bo všeč, ko se bom vrnila 'domov' po končanem tuzemskem življenju.
Mogoče se nisem dobro izrazila, ko sem rekla, da ljudje čutijo svojo nesmrtnost. Ljudje se poistovetijo s telesom. Ko rečejo 'jaz', mislijo 'moje telo'.  Zato toliko naredijo za zunanjo lepoto svojega telesa, ker mogoče niti ne vedo, da so sestavljeni še iz kaj drugega, ne samo iz fizičnega telesa.
Ko umreš, tvoja zavest ostane. Si moreš to zamisliti? Zakaj misliš, da nekateri sploh ne vedo, da so umrli, saj se ja vsega zavedajo in vedo, kaj ostali počnejo z njihovimi telesi. Oni so pa mislili, da 'umreti' pomeni zaspati. Tako so jih pač učili.
Imela sem par uvidov v svoja prejšnja življenja, in zame dvoma, ali obstaja reinkarnacija ali ne, enostavno ni.
kenede, smo in še vedno bomo uživali v reikiju?
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ODVISNOST
Reply #99 - 11.01.2002 at 14:50:27
 
Jaz pa moram povedat, da pa meni je pa totalno DVOM v to, ali so prejšnja življenja ali ne. Ker jaz imam tudi Uvide - in pač tega enostavno ne povezujem s prejšnjimi življenji, ampak s prispodobami oz. ILUZIJO tega življenja. No, to...
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ODVISNOST
Reply #100 - 11.01.2002 at 15:01:19
 
Ampak, definitivno bom kadila Grin.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #101 - 13.01.2002 at 18:25:59
 
Hja, sam so podražil cigarete (full)  Shocked, zato premisli še enkrat.. Wink.

P.s.: Všeč mi je tvoja "nova podoba", zvezdica  8).

Pozdravčk!
Le-ona
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #102 - 16.01.2002 at 10:04:31
 
Quote:
Jaz pa moram povedat, da pa meni je pa totalno DVOM v to, ali so prejšnja življenja ali ne. Ker jaz imam tudi Uvide - in pač tega enostavno ne povezujem s prejšnjimi življenji, ampak s prispodobami oz. ILUZIJO tega življenja. No, to...


ja, sem premišljevala, kako ti naj, Zvezdica razložim svoje izlete v druge svetove, pa sem se odločila, da ne bom razlagala, saj  bi z besedami zelo težko opisala stanja. Lahko bi se zgodilo, da bi izpadlo vse nekako čudno, čeprav ni. Poudarjam, da zavestno ne sprožam takih stanj, niti se nikoli z željami in pričakovanji ne vežem na nič.

Pred leti sem drugovala z eno od sosed (ki se ji lahko samo zahvalim, saj me je ona dobesedno porinila brez moje razumsko izražene želje v reiki). Ženska je imela težave z drugotrojenim otrokom: zdravniki so postavljali vsesorte diagnoze, ki so bile prave ali pa tudi ne, v končni fazi se je zatekla po pomoč k alternativcem. Najprej reiki. Je pa tip ženske, ki se dobesedno nalima na človeka, vendar se hitro začuti zavrženo oz. ne dovolj dobro obravnavano oz. najde napake na ljudeh, ki bi morali biti po njenem brezmadežni. Tako je z reikija prešaltala na eno žensko v LJ, ki je uvajala v Sloveniji nekaj novega in kot posledico tistih delavnic je moja soseda doživljala dobesedno poplavo filmčkov, ki naj bi bili iz prejšnjih življenj. Vse dneve, če je le mogla, je preživela v meditativnem položaju in gledala z zaprtimi očmi filmčke iz prejšnjih življenj. Na žalost sem bila jaz tista, ki ji je potem razlagala, kaj je ona doživela pod okupacijo Napoleona, pa potem takrat, pa potem to življenje, pa potem ono življenje.... Ne me narobe razumet, možno je res, da je soseda padala v pretekla življenja, a kar sem ji takrat hotela dopovedat, je bilo to, da jo otrok potrebuje v realnem življenju in ne v njenem meditativnem položaju. Ona pa je vseskozi gonila: hočem 'videti' in vedeti vse, kaj sem bila včasih itd... No, potem sem na njeno priporočilo obiskala žensko v LJ na eni delavnici še jaz. Soseda je potem vsa vzhičena priletela k meni, pa sem ji povedala po pravici, da me ženska v LJ zelo moti, da ne maram, da se hvali, kako s svojo intuicijo itd prinaša okoli policaje, kako je uporabljala svoj dar za to, da je zlezla skozi faks brez učenja itd, in da k njej ne grem več. No, od takrat me soseda ne pozna več. Kar mi je zelo všeč.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ODVISNOST
Reply #103 - 16.01.2002 at 10:20:33
 

Smiley
Spet lepo. Ne morem si kaj, da te ne bi očudovala.

Jaz sem razmišljala takole: če obstaja reinkarnacija - res dopuščam vse možnosti ... pravzaprav sem pred nekaj leti kar pobrala to 'dejstvo', ker mi je bilo pač všeč, ampak nisem se poglabljala tako. No, če obstaja reinkarnacija, potem je v vrsti življenj možno tudi življenje, v katerem ti enostavno ni namenjeno, da se spomniš prejšnjih življenj ???. Jaz si to predstavljam takole: sem delček te celotne Duše v obliki človeka in ker se tega pač že dolgo zavedam, ne potrebujem vpogledov v prejšnja življenja - morda do takrat, ko bom dovolj 'čista'.  Lahko je to tako..., in dokler ni drugače, ja pač tako. Ne vem... Definitivno pa mene tud kalijo takšni in drugačni 'intuitivci'.




Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #104 - 16.01.2002 at 10:25:33
 
lej, Zvezdica, a prek ene stvari le ne morem, da ne bi povprašala: si kdaj med uvidi doživela, da si podoživljala čustva v svojem srcu ali tam nekje blizu? To je neverjetno, sama se na težka čustva nisem mogla privaditi. Mogoče je izraz podoživljati nepravilen. Zgleda nekako tako kot da duhovno videno  situacijo čustveno preživiš v tem trenutku. V sebi občutiš čustva osebe, ki jo vidiš v duhu.

tudi to je težko razložiti z besedami
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8