Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 
(Read 72648 times)
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: ODVISNOST
Reply #75 - 24.09.2001 at 23:11:29
 
Sploh nimaš izbire!
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ODVISNOST
Reply #76 - 25.09.2001 at 12:57:17
 

Saj se hecaš, ne?

Izbiro maš zmeraj ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jurka
Guest




Re: ODVISNOST
Reply #77 - 25.09.2001 at 16:52:20
 
Zvezdica, ali lahko to razložiš, da nimaš pravice nad svojim življenjem nasploh. Tole meni osebno preveč diši po učenju katoliške cerkve. Meni že ne bo nihče govoril, da nimam pravice nad svojim življenjem! Mislim, kakorkoli gledam na to, da sem prišla na svet - kot nagrado ali kot kazen - je to v prvi vrsti moje življenje in z njim imam vso pravico razpolagati (tako, a s tem ne ogrožam, prizadanem....drugih življenj, seveda)!
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: ODVISNOST
Reply #78 - 25.09.2001 at 17:56:22
 
Seveda imaš pravico, samo potem si navaden bedak.
Če si odrežeš obe nogi in vpiješ, jest mam pravico nad svojim življenjem. Maš pravico, samo življenje ti bo pokazalo, da ne delaš prav, da se v cilju za nek svoj ego uničuješ. Tko kot se jest uničujem ko kadim, to je moja odločitev, tega se pa ne zavedam še stoprocentno. In vem da sem kar se tiče kajenja bedak, ker si mažem pljuča. Ko pa se bom te svoje hibe zavedel, jest sam osebno, z vsem svojim bitjem, pa bom spregledal to da je to tko, in bom mogoče celo nehal kaditi. Zaenkrat mi pa prav paše, na žalost in moje veselje. Pravico pa ti je sevedal dal Bog, pa ne katoliški, budistični, islamski, rimski, je velika resnica, da sami razpolagamo s svojim življenjem. Kaj pa počnemo z njim, pa je stvar vsakega posameznika, ki tudi posredno na koncu, nosi posledice svojega načina življenja.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Jurka
Guest




Re: ODVISNOST
Reply #79 - 25.09.2001 at 19:04:07
 
Se absolutno strinjam - razen s prvim stavkom.
Mogoče pa komu šele to zavedanje o pravici nad svojim življenjem da tudi pravi občutek odgovornosti. Sploh ne vem, zakaj bi najprej pomislili, da si bom storila kaj slabega, če trdim, da imam pravico, da razpolagam s svojim življenjem! Meni se zdi ravno nasprotno - šele ko se zavem, da jaz odločam o nečem, lahko prav spoznam odgovornost - v vsaki situaciji, vedno znova in znova, ko se je potrebno odločati! Zato pa pravim, da je trditev Zvezdice (kot sem jo jaz razumela, ker je še ni čisto pojasnila) le beg pred odgovornostjo in težo odločitev, ki nas čakajo v življenju. Če in ko je nekaj zapovedano ali prepovedano, je vsako razmišljanje o tem pač odveč.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: ODVISNOST
Reply #80 - 25.09.2001 at 19:55:12
 
Ecola, Jurka oba sva mislila isto, samo sva se vsak na svoj način odrazla....

Ravno o tej tematiki sem veliko najdu v knjigi Richarda Bacha:Iluzije

Pa večkrat se oglas tuki.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ODVISNOST
Reply #81 - 26.09.2001 at 09:17:11
 

No... saj sta že vse povedala... Morda pa je res čas, da se pripišem med katolike ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Zvezdica
Guest




Re: ODVISNOST
Reply #82 - 26.09.2001 at 12:07:14
 

q
Mislim, kakorkoli gledam na to, da sem prišla na svet - kot nagrado ali kot kazen - je to v prvi vrsti moje življenje in z njim imam vso pravico razpolagati (tako, a s tem ne ogrožam, prizadanem....drugih življenj, seveda)!
q

Kako pa veš, kdaj ne ogrožaš, prizadeneš.... drugih življenj, Jurka?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ODVISNOST
Reply #83 - 27.09.2001 at 11:48:18
 
da ne:
zatiraš razvoja kateregakoli intelekta
posegaš v svobodno izbiro kogarkoli
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ODVISNOST
Reply #84 - 27.09.2001 at 12:06:46
 

Ja, saj... Samo, kako pa sploh lahko kdo trdi, da njegova bit, narava komu tega ne stori...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ODVISNOST
Reply #85 - 27.09.2001 at 12:29:31
 
čuvaš kaj delaš in tudi (to sploh) kaj misliš.
ker z mislimi danes definiraš delo vanje jutri.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ODVISNOST
Reply #86 - 27.09.2001 at 12:37:04
 

Se strinjam, dokler moraš mislit.. Tisti, ki upravlja z mislimi, je ego. Drugač pa so misli, saj vemo - bolj oblački, ki potujejo mimo... Ti si pa ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #87 - 16.10.2001 at 09:21:32
 
Q

Drugač pa so misli, saj vemo - bolj oblački, ki potujejo mimo...

Q

Ej LittleStar, kako fino ti je, če tvoje misli kot oblački potujejo mimo! Prm men pa ni tko (pa bi včasih rada to dosegla) - mene pa misli dobesedno okupirajo...in, ko začnem razmišljat o neki stvari, enostavno ne morem nehat. In, ko že mislim, da sem "rešena" določene misli, da je odplavala mimo, se spet pojavi in me dobesedno  obsede in potem razmišljam in razmišljam... In res, prav čuvat moram, kaj začnem misliti, kajti pr men pa deluje to z mislimi tko kot je reku gape, da z mislimi danes definiram delovanje jutri.???



Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
matrix
2
**
Offline

saman
Posts: 60
saman
Gender: male
Re: ODVISNOST
Reply #88 - 18.10.2001 at 08:52:30
 
Obe interpretaciji sta, matematično gledano, identični. Če gledamo na čas kot na dodatno dimenzijo, kar matematična formulacija seveda popolnoma dovoljuje, potem, ker ni več »prej« in »potem«, izgubimo vzročnost, ki je sicer temeljni princip v znanosti. Vzhodni mistiki trdijo, da tako kot pri mističnem izkustvu transcendirajo čas, tako transcendirajo tudi vzročnost.

Fritjof Capra: The Tao of Physics (Tao fizike)
Tretja izdaja, Flamingo, 1992
(Povzetek)

tole je še en dokaz za obliko in funkcijo odvisnoti, ki jo zagovarja tudi A. Govori pa o tem, da se, da na podlagi transcendence časa in vzorčnosti razložit vsa stanja in zakaj v tem stanju vzorce in lahko procese tako hitro urejaš in popravljaš.
Back to top
 

res, hočete vedeti?
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: ODVISNOST
Reply #89 - 19.10.2001 at 12:00:27
 

Quote:
Se absolutno strinjam - razen s prvim stavkom.
Mogoče pa komu šele to zavedanje o pravici nad svojim življenjem da tudi pravi občutek odgovornosti. Sploh ne vem, zakaj bi najprej pomislili, da si bom storila kaj slabega, če trdim, da imam pravico, da razpolagam s svojim življenjem! Meni se zdi ravno nasprotno - šele ko se zavem, da jaz odločam o nečem, lahko prav spoznam odgovornost - v vsaki situaciji, vedno znova in znova, ko se je potrebno odločati! Zato pa pravim, da je trditev Zvezdice (kot sem jo jaz razumela, ker je še ni čisto pojasnila) le beg pred odgovornostjo in težo odločitev, ki nas čakajo v življenju. Če in ko je nekaj zapovedano ali prepovedano, je vsako razmišljanje o tem pač odveč.



Postajam razpeta med dve mnenji - ali si človek lahko kreira sedanjost (in prihodnost) sam, ali pa je bolj ali manj določena, s tem, da naša dejanja v vsakodnevnem življenju samo naredijo kak ovinek vstran od začrtane poti....? ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8