Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 8
(Read 72649 times)
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #45 - 12.09.2001 at 20:06:00
 
Matrix si me vprašal:"... do drog imaš stališče da jih ne rabmo?"

Odgovarjam : NE RABMO DROG!
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ODVISNOST
Reply #46 - 12.09.2001 at 21:28:54
 
Q
Lahko bi pa pod to tematiko, Odvisnost, začeli kar deliti in naredili podpoglavja:
- cigarete
- alkohol
- trava
- heroin
- LSD
- denar
...
Q
mislim da ne, ker pri odvisnosti ni pomembno katera je, pomembno je da je - navezanost - na nekaj. in proti odvisnosti se lahko bori vsak sam, s sredstvi ki so skupna vem odvisnostim, neglede na vrsto.
pomemben je vzrok, ne posledica.
vzroki pa so ponavadi precej podobni, sicer se (fizična) zdravljenja ponavadi razlikujejo, pa to ni pomembno, ker ponavadi itak ne odpravijo vzrokov ampak le posledice.
mislim tudi da se odvisniki lahko ucijo(mo) eni od drugih, kar se tiče vzrokov (globljih).
čeprav nočem s tem rečt da navezanost ni tako zelo pomembna da bi si ne zaslužila svoje glavne alineje. je pomembna, se mi pa ne zdi da je toliko zanimanja za to temo da bi odprli nov topic. lahko pa odpremo nekaj nad tem, nad navezanostjo, kao
Problemi ki nas pestijo al pa kej ...

Q
... verjetno jo mamo vsi po defaultu in je to samo en program, prej virus, v katerega verjameš ali pa ne ...
Q
jest temu rečem vzorci, po baršku

Q
Pa zakaj si moram SAMA najprej pomagat, in ŠELE potem mi bo Bog pomagal? Zakaj mi ne bi najprej Bog pomagal, potem pa bi jaz nadgrajevala njegovo pomoč...
Q
ker ti je dal bog svobodno izbiro (voljo) in ti pomaga pri tvojih izbirah ... sicer pa si ti bog - vsaj del njega.
tvoja zgodba je dokaz da 'Sam si pomagaj in bog ti bo pomagal.' velja.

sicer pa odvisnost sploh ni slaba; ona samo je.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ODVISNOST
Reply #47 - 13.09.2001 at 08:47:57
 

Le-ona, praviš:

Q
Odgovarjam : NE RABMO DROG!
Q

Se opravičujem na uporabi inf., ki si jih dala:

ampak, ali ti nisi potrebovala 'droge' - t.j. živeti z odvisnikom, da si se dvignila nad 'njo'?

Menim, da ne bi znala tako ceniti življenja, kot praviš, če ne bi spoznala, kaj je to odvisnost?




Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ODVISNOST
Reply #48 - 13.09.2001 at 08:50:25
 
no povej nam (le-ona) kako ne rabimo nič 'slabega'.
kako se tudi brez tega lahko dvignemo na višje stanje zavesti.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #49 - 13.09.2001 at 10:15:46
 
Little star, življenje sem cenila, ga cenim in ga bom cenila tudi v bodoče. Za to, da življenje cenim, resnično nisem potrebovala izkušnje z »drogo«. Ta izkušnja me je le še bolj utrdila in potrdila prepričanje, da je potrebno ceniti življenje, ki ti je dano, kajti življenje ti je podarjeno z določenim namenom. Po mojem osebnem mišljenju nima nihče pravice sebi in drugim na kakršenkoli način kratiti pravice do življenja, kakor tudi nima pravice si ga krajšati (in uporaba drog mehkih in trdih, vsekakor krajša življenje-vsaj tako trdijo strokovnjaki). Najbrž se s tem ne boš strinjala (in ostali tudi ne), ker boš rekla, da je življenje samo tvoje in, da imaš pravico z njim narediti kar hočeš. Bom sprejela to, kajti spoštujem mnenje vsakega posameznika. Jaz pač izražam svoje mnenje in znam prisluhniti tudi drugačnim mnenjem. In, če me kdo prepriča v nasprotno mnenje, znam taistega tudi osvojiti in ga sprejeti.
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #50 - 13.09.2001 at 10:17:25
 
Gape praviš naj povem, kako ne potrebujemo nič »slabega« in kako se naj brez tega dvignemo na višje stanje zavesti. Po mojem mnenju mora vsak pri sebi najprej razčistiti, kaj pomeni beseda"«slabo«. Slabo je za enega lahko »dobro«, za drugega pa je lahko »dobro« - »slabo«. Jaz osebno skoraj vsako »slabo« stvar, presvetlim z vseh strani in v tej »slabi« stvari skušam najti dobro  »stvar«, tako kakor tudi v človeku ne iščem slabih lastnosti, pač pa dobre (spet vprašanje, kaj je zame slabo in kaj dobro).

Ne bom rekla, da sem na višjem stanju zavesti (čeprav se mi dozdeva, da včasih sem in to brez uporabe vsakršne droge) –  nekaj pa zagotovo vem, da drog ne bom nikdar uporabljala in želim, da jih drugi tudi ne bi...ampak to je le pobožna želja navadnega smrtnika (mene)....
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ODVISNOST
Reply #51 - 13.09.2001 at 12:09:16
 
Le-ona! Zaljubljenost je tudi droga. Od vsega smo lahko odvisni. Želela sem ti samo približati razumevanje.

q
Nihče si nima pravice kratit življenja.
q

S tem je tako, da dokler življenja ne vzljubimo dovolj, si ga ponavadi kratimo morda, ampak kdo pravi, da si ga s spoznanji, ki si jih nabiramo ne podaljšujemo ali vsaj PLEMENITIMO.

Da pa drugim nimamo pravice kratiti življenja pa je tako sorazmerno s tem, kakšen odnos imamo do sebe.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: ODVISNOST
Reply #52 - 13.09.2001 at 12:18:42
 
Le-Ona
Q
Po mojem osebnem mišljenju nima nihče pravice sebi in drugim na kakršenkoli način kratiti pravice do življenja, kakor tudi nima pravice si ga krajšati
--------------------------------------------------
- kaj pa svobodna volja...???
- a pa nima pravice ga podaljšati...???

Telo je vse kar imamo in samo nad to gmoto celic imamo vpliv -- to pa je svobodna volja... karkoli že pač posameznik izbere

Namreč, če si ga krajšam z drogam
Shocked, in če si ga podaljšujem z reikijem in Taijijem  Grin, a je to polj uredu, po tvoje?

Sam sem mnenja, da ti kr mej tako mnenje o drogah... sam ne si pa delat iluzij s stvarmi, ki jih dejansko ne poznaš... vzrok/posledica...

Posledica je le polovica zgodbe o drogah, pa še ta je napihnjena in pride v veljavo ob pretiravanju...

Pa še neki... Men se je kvaliteta lajfa močno dvignila z reikijem taijijem v povezavi z marihuano... niso vse droge iste
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #53 - 13.09.2001 at 14:27:32
 
Magla, sem napisala, da jest tko mislim glede uporabe drog - po svojem osebnem mišljenju. Svobodna volja ja - SEVEDA, a ne na škodo zdravja - sebe moraš imeti najprej rad, da boš lahko imel rad druge! A se maš po tvojem rad, če z uživanjem droge škoduješ lastnemu telesu, da hitreje propada?
Si me vprašal, če je po moje v redu, da si življenje podaljšuješ z reikijem in Taijijem? Magla, JE (po mojem) V REDU, sam brez uporabe droge (mimogrede - kaj drugače ne gre?) Kaj pa tibetanske vaje pomlajevanja? Tu ne rabiš nič drog - je sam telovadba in dihanje - pa tud zlo pomaga! Kaj pa meditacija brez uporabe drog?
Pa spet (po mojem) NI v REDU, če si življenje krajšaš z jemanjem droge - tvoja svobodna volja sicer, ampak zakaj ne usmeriš to svojo svobodno voljo proti jemanju drog? (Pa prosm no ne se slepit, da droge ne škodujejo...sorry no - sem povedala svoje mnenje in če me boš PREPRIČAL drugače, bom sprejela...)


 

Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #54 - 13.09.2001 at 14:44:12
 
Little star

Q
Le-ona! Zaljubljenost je tudi droga. Od vsega smo lahko odvisni. Želela sem ti samo približati razumevanje.
Q

Vem, ampak zaenkrat zaljubljenost še ni na "uradni" listi drog (niti trdih, niti mehkih)...pa tale "tabla" je tud droga (in hehe menim, da sem že v začetni fazi zasvojenosti Smiley)
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: ODVISNOST
Reply #55 - 13.09.2001 at 14:51:49
 
Ravno obratno, sam imam mnenje, da vse škoduje...
Celo vodo bi blo dobr prečiščeno piti,
mleko ni primerno (kaj vse delajo kravam),
zrak - fuj hvala bogu da so hribi tko blizu,
droge - jemljejo energijo in prej ali slej bom prenehal... do takrat pa ne mislim trpeti zaradi ene potrebe ki jo imam....
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #56 - 13.09.2001 at 14:58:03
 
...hja Magla to se pa full strinjam, žal tud jest tko menim, da je že vse skor zastrupljen  Sad... ampak zdele je tema zasvojenost in veseli me, da si se odloču, da boš prenehal...pa naj to kmal pride nooo...da boš ČISTt nehal trpet (držim pesti zate RES!).
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: ODVISNOST
Reply #57 - 13.09.2001 at 15:08:37
 
Mislm da bi mogl narest eno velko distanco med drogam in odvisnostjo, ker je to popolnoma druga zadeva.

1. Droge so substance, pa naj bodo to naravne ali kemicne....vse se med seboj razlikujejo in nimajo nobene druge skupne lastnosti kot to, da spreminjajo stanje zavesti, kar pa zna bit koristno ker lahko svet vidis iz drugacne perspektive in se pri temu veliko naucis. Tisti, ki pravi da ne rabi droge tudi v sebi nima prave zelje po samospoznanju in spoznanju vecje resnice, ter si zatiska oci zaradi vpliva prohibicije in podobnimi izjavami, da mu nic ne manjka brez drog

2. Odvisnost nastane pri cloveku, ko brez ene stvari ne mora zdrzati...to pa nima nobene veze z drogam, ampak je vzrok za odvisnost v cloveku in okolici, v kateri zivi, saj je v danasnjem svetu odvisen od veliko vec stvari kot le droge.
Seveda je droga nevarna zadeva in jo moras vedno spostovati in le zaradi tega nespostovanja prihaja
do odvisnosti od drog, katerega vzrok je neinformiranost ljudi in prohibicija.
In od kje ideja da droge(naravne) skodujejo telesu ?
Nekatere droge(alkohol, nikotin, kofein,...) seveda skodujejo ampak ne vse. Odvisniki od heroina so popolnoma zdravi ko prenehajo z uporabo in ni nobenega znaka skode na telesu...pa ne da bi zdej hvalil to drogo, ker si zelim, da nebi obstajala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: ODVISNOST
Reply #58 - 13.09.2001 at 16:41:19
 
Q
Odvisniki od heroina so popolnoma zdravi ko prenehajo z uporabo in ni nobenega znaka skode na telesu...pa ne da bi zdej hvalil to drogo, ker si zelim, da nebi obstajala.
Q
Če imajo možnost prenehati...če niso že prej na drugem svetu...(primer iz življenja: deklica 15 let-sošolka hčere-ne živi več na tem svetu...ni imela možnosti prenehati s heroinom - žal...)

Tudi jaz si MOČNO želim, da NE BI obstajala ta droga, sicer bi bila S. in mnogo drugih še z nami na tem svetu!
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
beno
Guest




Re: ODVISNOST
Reply #59 - 14.09.2001 at 13:43:25
 
lepa tema!
lahko povem samo svojo izkušnjo. dosti se govori o tem, da trava ne zasvaja, pa ja. odvisno od človeka.
jaz sem močno odvisn od trave, zavedam pa se, da ja ta "problem" globji ker sem večkrat prenehal pa spet začel. na začetku v rani mladosti, ko smo začeli s tem je blo fajn zdaj pa več ni. trava me naredi pasivnega in lenega tako, da ko se odločim prenehat samo čakam, da kdo pokliče pridi, bomo malo pojužžžnali, pa sem spet not. postal sem tudi precej živčen in asocialen, vse je brez veze, še brati se mi več ne da. samo, da nisem tu.
mislim, da nisem edini. to me zdaj precej jezi pakaj besen sem na sebe ker nočem zbrati dovolj volje in moči in postati neodvisen (od vsega po možnosti). kot da me nekaj drži. pa bo že. poznam ljudi, turiste na horsu ki so to že leta in leta, vsake tolko malo zajahjo konja ampak zgleda da to ne vpliva na kvaliteto življenja (njihovega).
nekateri pa so šli it.
nekateri pa trpijo zaradi tega kar delajo sebi, ker se zavedajo.
vsak pa se odloča sam za sebe in prav je tako.
don huan je rekel: droge ti škodijo, samo da nekateri ne morejo spoznati drugih svetov brez njih.
Castaneda pa je rekel, da ima vsak dovolj moči da se realizira v sebi samo prav jo je treba razporediti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 8