Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 13
(Read 147789 times)
Miro
Ex Member




Re: Črna magija
Reply #75 - 21.05.2002 at 21:09:22
 
Quote:
Ali mi znate mojstri dragi razložiti kaj se zgodi, ko začne REIKI delovati sam od sebe .....ko izgubimo kontrolo nad njim in ko postane vsiljiv. Poznam lep primer.......oseba spi in nenadoma se ji začne dogajati proces sam od sebe.....ali pa med sestankom .......zadeva steče sama od sebe....in le ta pada iz stanja v stanje......je to zaželjeno da ne moremo kontrolirati zadeve......


Reiki vedno deluje sam od sebe, ker je inteligentna energija. Razlika je le v tem, da ko si enkrat iniciran v Reiki, to bolj čutiš.

Če se Reikiju prepustiš, deluješ v skladu z zakoni univerzuma, če se upiraš, pa ne. Takrat začutiš nelagodje, bolezen...

Po svoje je Reiki način prepuščanja toku. Prepustiš se energiji, padaš, kot si rekel, iz stanja v stanje in to je to. Če se naučiš razumeti, zakaj se ti to dogaja, potem se z veseljem prepuščaš še naprej, če ne, pa se z lastno voljo boriš proti zakonom narave.

Je pa res, da s svojo voljo lahko oddajaš razne energije po lastnem vzorcu in tu je tudi izvor črne magije.

Eden najbrutalnejših primerov črne magije je katoliški krst dojenčkov, pravo energetsko posilstvo. Je pa podobnih obredov tudi v drugih verah veliko, nimajo pa zveze z Reikijem.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Črna magija
Reply #76 - 21.05.2002 at 21:44:56
 
Quote:
Eden najbrutalnejših primerov črne magije je katoliški krst dojenčkov, pravo energetsko posilstvo. Je pa podobnih obredov tudi v drugih verah veliko, nimajo pa zveze z Reikijem.


Od tega bi pa rad vece vedel Miro.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Luka
1
*
Offline

"Moč je v nas samih!"

Posts: 5
Slov. Obala
Gender: male
Re: Črna magija
Reply #77 - 21.05.2002 at 22:10:32
 
Reiki vedno deluje sam od sebe, ker je inteligentna energija. Razlika je le v tem, da ko si enkrat iniciran v Reiki, to bolj čutiš.  

Odvisno od Mojstrovega odnosa do prenosa stopnje iniciacije na iniciranca, višja ko je stopnja večja je notranja Moč Reiki energija v inicirancu.

Črna magija seže le do gležnja Reiki energiji.

Ko je Rei-ki energija ponovno prebujena z iniciacijo predanega Mojstra, se lahko zoprstaviš vsakemu negativnemu poskusu nasprotnikov pozitivnosti in nesebične Ljubezni.
Back to top
 

Popravi me, če smatraš, da je moje pisanje v konfliktu z .......
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Črna magija
Reply #78 - 21.05.2002 at 22:45:49
 
Quote:
Eden najbrutalnejših primerov črne magije je katoliški krst dojenčkov, pravo energetsko posilstvo. Je pa podobnih obredov tudi v drugih verah veliko, nimajo pa zveze z Reikijem.



Mene isto kot Andresa zanima v zvezi s tem. Ker meni so neke slutnje, ki jim ne vem izvora, govorile, naj otrok ne krstim, in jih tudi res nisem. Sem si pri sebi razlagala, da bi jih s tem posiljevala v nekaj, kar si niso sami izbrali. Miro, bi mi lahko malo razsvetlil stvar, me res zanima.

Hec je bil tudi pri popisu, ko za otroke nisem hotela dat podatka o pripadnosti religiji. Punci sem razlagala, da pojma nimam, kakšne vere so moji otroci, ker se o tem še niso sami odločali, in da sedaj verjamejo samo v Božička in Miklavža itd. Kaj pa 5 letnik ve, kakšni religiji pripada, ali pa je  mogoče ateist. Tu mač.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Črna magija
Reply #79 - 21.05.2002 at 23:11:33
 
immortal wrote on 21.05.2002 at 00:43:25:
Za lažje razumevanje - iz osebe ki jo zdraviš vlečeš njene smeti


Hmm?
Ma, saj zanima me bolj tvoje razmišljanje o postopku zdravljenja, kot pa o daru zdravljenja.

Jaz mislim, da smeti, kot jih imenuješ, si oseba večinoma ustvari sama. Ali, če ne, imajo nek svoj namen.
Jaz si ne bi upala delati nekaj, ker bi verjela, da je za nekoga ravno to najbolje.
Ko si omenil, da zdraviš ljudi, brez njihove vednosti (sem prav razumela?), sem pomislila, da je to v totalnem nasprotju z načeli Reikija, po katerih vprašam osebo, ali si želi, da delam na njej, oz. načeli svobodne volje.
Sprašujem se, kak smisel (vsebino!! ???) ima to, da nekomu nekaj odstraniš, ne da bi to sam hotel, ne da bi vedel, kaj je "to", kar odstraniš. In, kaj je tisto, kar odstraniš? Miselni vzorec? Čustvo? Vedenje? Bolezen?


Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Črna magija
Reply #80 - 21.05.2002 at 23:18:29
 
BRUS-LI wrote on 21.05.2002 at 09:39:32:
Ali mi znate mojstri dragi razložiti kaj se zgodi, ko začne REIKI delovati sam od sebe .....ko izgubimo kontrolo nad njim in ko postane vsiljiv.


Aj, aj.
To je pa že pretiravanje. RES.
Kako je lahko življenjska energija vsiljiva? Tu gre pa že za zmedene pojme!
Reiki ves čas je okrog nas. Vendar se ga ne zavedamo. Reiki je samo življenjska energija.
Pa ne nasedat vsakemu, ki vam razlaga svoje zablode o energijah, pa o raznih motnjah, ki jih imajo zaradi česar drugega.

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
immortal
1
*
Offline

Gem cutter
Posts: 15

Gender: male
Re: Črna magija
Reply #81 - 21.05.2002 at 23:56:40
 
Amstel wrote on 21.05.2002 at 23:11:33:
Sprašujem se, kak smisel (vsebino!! ???) ima to, da nekomu nekaj odstraniš, ne da bi to sam hotel, ne da bi vedel, kaj je "to", kar odstraniš. In, kaj je tisto, kar odstraniš? Miselni vzorec? Čustvo? Vedenje? Bolezen?



Dovolj je le, da začutim ali da mi izgovori željo. To je potrdilo...
Back to top
 

Ekstremni perfekcijonizem je redkost!
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Črna magija
Reply #82 - 21.05.2002 at 23:58:39
 
immortal wrote on 21.05.2002 at 23:56:40:
Dovolj je le, da začutim ali da mi izgovori željo. To je potrdilo...


Bi mi odgovoril na vprašanje, kaj je tisto, kar odstranjuješ?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Črna magija
Reply #83 - 22.05.2002 at 00:27:27
 
ponavadi vzorce
čeprov, neglede na to kolk jih ščistiš, jih mora 'pacient' še vedno sam izživet.
imho
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Črna magija
Reply #84 - 22.05.2002 at 09:56:04
 
jest sem biu od Reikija hud fen teoretik na začetku - in ko sem meu za sabo en kup knjig pa še frendou k so se s tem bavili .... no potem sem reku.....nč......čas je da grem k enemu ki me bo tega naučil ....tega nazaj je zdaj 2 leti ......in ko sem biu pr teti- teki na kosilu....mi ona pravi........ja od ene moje prjatlce je pa hči ena prvih u LJ k se je začela baviti s tem Reikijem. No in mi je dala telefonsko....in sem šou jest do te mame .......in .....in mislu da bomo začel še isto popoudne čarat.......ampak .........ampak ne......ženska je bla zlo prjazna .....tehtna....počas je začela pogovor......vprašala zakaj to hočem.....kaj in kako.....me ocenjevala kakšen sem in kako pač.......in na konc mi reče ......ne jest ti ne bom dala nobene številke......če boš čutil potrebo boš že našel zadeve.......in rekla da ......da ne bom imel takih problemov kot ona .....ker da njej Reiki še sedaj kljub tabletam in enim ne vem kakšnim blokadam al kaj jest vem kaj mi je razlagala....da mora jačat eno vez med podzavestjo in zavestjo......da se to s temi tehnikami kot je Reiki ali Yoga praktično stopi in ni več meje med tema dvema svetovoma. In potem zelo lahko cepneš u norost. In rekla je da je prehodila to pot od začetka do konca...in da je energija vseskozi naraščala.....manj spanja .....več powerja-zdravit je hodila otroke, ki so bili ponesrečeni v kliničnem centru......itd.......dokler ni začel reiki delat sam.....recimo da se je zbudila sredi noči in čutla kako jo meče iz stanja v stanje......kar sigurno ni prijetno......predstavljej si da si zadet ko mamba in se ti fuzla 100 na uro.....podoben filing......zgubljaš se in en trenutek mau bolš pol bed ...pol spet ful na pouer........no in takrat se je prvič zbala za svoje duševno zdravje.......in pomoč poiskala kje drugje kot pa pr enem patru u prekmurju......(pa ne me razumet narobe to ni reklama za RKC - ker sam nisem biu krščen, ona je pa čist iz Partizanske situacije ven pršla), no in da jo je baje on ven popedenou.....štos pa je u tem da mi je razlagala kot da je Reiki nek duh al pa duh reikija.....tko sem jest razumeu......in pol mi je tut o njenih prjatlih neki razlagala da so vsi k so se s tem ukvarjali zabluzili vsak po svoje.....full čudno......in da ona ne priporoča teh praks ker baje da se dost nestrokovno dela s tem.....in da so ti simboli močni full in da pri enih naredijo lahko full škode pr drugih pa če je sreča pa gut.....tko da čist zavisi od naključja.....pravi da ti znaki uporabljajo nekakšno eksplozijo tvojih zakoreninjenih vedenj in da se potem sestavljaš na novo....vendar kako se boš sestavil na novo .....tle je pa vprašanje......ker mi se oblikujemo ceu lajf ....eksplozija pol naenkrat pade ....sestaut se morš pa u tem lajfu čimprej .....ker če ne ga zajebeš u šoli al pa u službi. In da ko je bilo njej treba pomagat da ni bilo nobenega v bližini .....nobenega tudi ki bi ji znal pomagati.....rekla je celo da je te višje mojstre Reikija klicala v tujino njena mama ......denar sploh ni bil problem ....ampak ni bilo nobenega za dobiti.......mislim moj namen ni rušiti Reikija....ker vem da so skupine ki definitivno odgovorno delajo z njim......kolikor ga pač poznajo........ampak .......hotel bi spregovoriti tudi o drugih aspektih tega.....v vseh knjigah je pisalo da Reiki ne more negativno delovat....OK.....ampak kako da lih jest bebec naletim pa na prvi tak resnejši primer k je pa čist na drugo stran mu usekal in to lih u trenutku....ko sem si tega Reikija najbolj želel......

tu ne bi hotel slišati spet istih besed ......ja reiki ne more bit slab.....ker u tem primeru to ni res......ampak bi rad našel pot ven iz situacije......če pa koga zanima kaj se je z žensko dogajalo ....mi kar veselo piši na  mejlček in bom z veseljem dogovoril miting ....pa si gremo en pogovorček na to temo zorganizirat.......

plp

brus-li ne laže (no kdaj pa kdaj že)
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Črna magija
Reply #85 - 22.05.2002 at 10:17:49
 
...na Reiki se sicer ne spoznam in se nisem imela namena udeleževat te razprave, a me je tole Brusli-jevo pisanje vzpodbudilo, da napišem tole.
Pred kratkim so v moji vasi vse hiše dobile po pošti veliko kuverto s pisanjem neke ženske, ki opisuje kako jo ima nekdo (mojster Reikija) v oblasti, jo muči in da  cele noči blodi okrog in ne more spat, skratka hudo...ta mojster je vsa leta občasno prihajal z ženo v to vas (ker je ona od tu doma), zato želi s tem pisanjem sovaščanom razkriti Resnico ... nekaj tega sem prebrala, potem pa nisem mogla več, zanima me ALI JE TO MOŽNO ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Črna magija
Reply #86 - 22.05.2002 at 11:12:32
 
ne ni možno

imho

ej brus li a si prebral uno vsemogočni reiki k je amstel dala gor višje link na njega?

da se ne bomo preveč ponavljal
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
M.
Guest




Re: Črna magija
Reply #87 - 22.05.2002 at 16:49:54
 
Ojla!
Sem v parlamentu (v parliču, staari) in se učimo postat.
Dijo.
It was just a test.
Najs forum.
M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Črna magija
Reply #88 - 22.05.2002 at 19:14:15
 
poglej Gape,........sej ne da bi drezal ampak na vsako zdravilo tut napišejo....kontraindikacije....kolk uzet ,.......in za nobeno ne rečejo ......ej to je d best nč se ti ne more zgodit....mislm pa da pod to temo črna magija lahko pridejo ven vsi taki nenavadni pojavi......in namesto da rešujemo izgubljene pse iz Borovnice.......pa dejmo raj pomagat ljudem ......k so ipak na mal višjem nivoju,.......vsej karmično........vsej upam .......pa dejmo take kritične primerke obiskat in napisat kej o tem......da ne bom samo u enih nekonkretnih forah..........eto jest častim bencina pa dobro voljo.

Jest pa mislm da bi blo dobr Vidi odgovort.........pa se zamislt nad napakami in povedat ljudem kako ne delat in kako delat da bo prou .....da ne bodo delal napak nekaterih k so zablodl.

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Črna magija
Reply #89 - 22.05.2002 at 19:16:43
 
Aja prečitou sem pred leti tole Celostni Reiki- Diane Stain.........in notri ni niti nakazano da bi lahko blo z reikijem karkol povezano.....da gre samo na bolš .....ampak ......ko smo že pri črni magiji .....pa povejmo kaj lahko pride zraven ali zmeša štrene......kaj so potem ti vplivi zarad česar pol ljudje blaznijo.....jest verjamem da to ni Reiki ......ampak kaj to pol je....

tle se dejmo razgovort

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 13