Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 13
(Read 147816 times)
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Črna magija
Reply #90 - 22.05.2002 at 21:13:56
 
BRUS-LI wrote on 22.05.2002 at 19:16:43:
kaj so potem ti vplivi zarad česar pol ljudje blaznijo.....jest verjamem da to ni Reiki ......ampak kaj to pol je....



NE zdi se mi, da bi bila to tema za črno magijo.
Jaz verjamem, da kdor uporablja katerikoli energijo (čustveno, miselno...), zato, da doseže svoje, tako, da manipulira druge, je črna magija.
Tolk o tem in nič več.


Kaj je tisto, zaradi česar kdo zblazni?
Ne vem.
Nekaj mojih razmišljanj.
V to, da zblazni folk, kar naenkrat, brez nekih predhodnih težav... hm, skoraj ne verjamem.
Obstajajo duševne bolezni, ki izbruhnejo v kasnejši dobi. Mislim, d aje shizofrenija ena od teh.

Nekateri se odločijo zblazneti.

Nekateri, ki začno uporabljati neke tehnike samozdravljenja, če ne poiščejo pomoči, se lahko zapletejo v neke simptome, ki jih pripisujejo tehnikam.

Z Reikijem recimo, kot je lepo napisal Maxix, se zgodi to, da ob namenu, da sebi izboljšaš duševno stanje, se "prebudi" tisti del, ki težave povzroča. Nekako tako, da postane nek vzorec, neko čustvo, močnejše.
Jaz sem recimo ob iniciaciji v 3 oz. 4 stopnjo, doživljala ene 2 dni totalen občutek brezsmisla.

Ampak to ni čudežno povzročil Reiki.
To je moj način bil vedno do sedaj, da ko bi morala kaj spremeniti, sem se zatekla v ta občutek.. kako je vse brez zveze.
Na srečo, sem to svojo finto hitro razkrinkala.
Zakaj na srečo? KEr bi lahko verjela, tako, kot marsikdo, da je SOVRAŽNIK IZVEN MENE.
Da je "satan" tam nekje zunaj, ki preži name.
Pa ni tako.
Hudiče imamo v svoji glavi.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Črna magija
Reply #91 - 22.05.2002 at 21:46:04
 
ČRNA MAGIJA = bela magija
višji jaz = ego
noč = dan
dobro = slabo
ljubezen = sovraštvo
PES = mačka
Pivo = Amstel

Nož je oster ali je to dobro al slabo...
Ogenj je vroč ali je to dobro ali slabo
Noč je temna ali je to dobro ali slabo

Reiki al pa Yoga al pa katerakoli druga meditacija ti nudi vpogled v tebe... Kaj pravzaprav smo nihče ne ve... Zakaj smo se rodili tud vsi slepo verjamemo v NEKAJ - vemo pa ne in ta radovednost me žene naprej... valjda je u bistvu vse vedno isto... +-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+- pa če delam reiki al pa ne...pa če delam taiji al pa ne...pa če delam ene meditacije al pa ne....use razen mojih misli...ostaja pravzaprav enako...vse razen mojega sveta se ne spremeni...
Evo še jest bi dodal eno zgodbico... bil je en fant k je šel enkrat na žerjavico, ker so mu predlagal, da je to dobro, da bi mu mogoče to lahko pomagalo...
Slišal je da če maš kako težavo al pa strah...se ti potem na podplatu nardi en mehurček al pa dva če maš dve bolezni...in tko dalje... No ta fant ni bil bolan ni ga blo nič strah in ni mel  sploh n'benih težav... tko da je logično sklepal da ga ne bo nč spekl - če nima nič težav...in.........in...........in valjda ga je speklo komaaaaaaaaad celo tko da ni mogu cel teden hoditi in še potem je lahko sam papuče uporabljal sred zime...

Ali zaradi njegove izkušnje - ki je KAO slaba lahko sklepamo, da je žerjavca kot taka NEVARNA, kot taka NE VREDNA izkušnje...?
Moje skromno mnenje je... da ni vredno....,ker moje izkušnje z Reikijem so up and down in moje izkušnje so tiste, ki jim verjamem... in vem da je odgovor v meni in žerjavca mi pomaga... pa zato ne mislim bit tiho, ker ENI pa majo drugačno izkušnjo...

Torej...reiki je do sedaj pr men naredil  nekaj čustvenih težav...ampak to so ble moje težave...to sem hotel ozavestiti...hotel vedeti in razrešiti... videl sem da sem za marsikaj kar se mi je zgodilo...sam odgovoren in to sploh ni tko lahko...po drugi strani sem mel poškodbe, na katere nikakor nisem mogel z znanjem, ki ga imam o reikiju vplivat na hitrejše okrevanje teh poškodb (mislim, da se da še dosti več naučit).... in valda moram dodat da sem vplival na kar nekaj malih čudežev samo zato ker sem prepustil da gre čez mene nekaj čemur se reče Reiki
Bruc ... jest ti verjamem, da je mela ženska eno svojo izkušnjo in da je ta bl bed kot gut...sam to ni sam Reiki to je tut ona... ni ene meje kje se reiki konča in kje se ego začne... je pa res da se ti misli jačajo in ob nezavedanju tega je pač tko da... je  lahko najmanjši strah že naslednji dan kreacija....odgovornost, odgovornost, odgovornost...


p.s.  ta fant, ki si je opekel noge, hodi že eno par let na žerjavco in izgleda da te navade ne namerava opustiti  Tongue
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Črna magija
Reply #92 - 22.05.2002 at 23:29:20
 
BRUS-LI wrote on 22.05.2002 at 19:16:43:
....pa povejmo kaj lahko pride zraven ali zmeša štrene......kaj so potem ti vplivi zarad česar pol ljudje blaznijo.....jest verjamem da to ni Reiki ......ampak kaj to pol je....


vidi sm odgovoru, pomoje to ni možno, če pa že je ... je to njena resnica ... in če to ni samo njena resnica potem model pač ni reiki mojster, lahko da je iniciiran, ni pa mojster ...

zakaj se ljudem odpele mislim da smo zadost povedal
1. neprizemljenost
2. preveliki koraki - nesposobnost izživet vse kar zbrbaš iz podzavesti s pomočjo 'tehnik'
3. neprizemljenost

Amstel wrote on 22.05.2002 at 21:13:56:
Da je "satan" tam nekje zunaj, ki preži name.
Pa ni tako.
Hudiče imamo v svoji glavi.

jest clo zlo rad rečem da je 'hudič' ali 'črno' tisto v meni kar ni belo.
simpl as det
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Črna magija
Reply #93 - 23.05.2002 at 00:02:22
 
Magla wrote on 22.05.2002 at 21:46:04:
Pivo = Amstel

Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Črna magija
Reply #94 - 23.05.2002 at 00:05:52
 
gape wrote on 22.05.2002 at 23:29:20:
* neprizemljenost
* jest clo zlo rad rečem da je 'hudič' ali 'črno' tisto v meni kar ni belo.


Ja, neprizemljenost. Enkrat bom razmislila, kaj to vse je.

Glede hudiča... Zdi se mi, da ga ogromno ljudi išče izven sebe. In dobijo celo potrditev za to v razni literaturi... recimo... Svetem pismu.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Črna magija
Reply #95 - 23.05.2002 at 08:32:43
 
hvala za odgovore...biu sem že mau vsiljiv s tole temo.....ampak a je kdo tko nabrit pa ma izkušnje o tem da lih o teh odklonih odpre temo........mogoče se pa še kdo javi k bi pisal o tem in bi tko uni k nas samo berejo lažje premagal strah pred podobnimi stvarmi....mislm na način da bi šou fant spet na žerjavico.......

plp

brus-li
(think positive)
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Črna magija
Reply #96 - 23.05.2002 at 10:10:47
 
Mislim, da je teh odklonov pri reikiju kar precej, ampak 100% prepricana sem, da za to ni kriv reiki, pac pa ljudje sami. Clovek, ki cuti, da ni stabilen, se s tem (najbrz) ne bi smel ukvarjat, ce cuti, da se ne bo sposoben spremenit, ko pride kriza, ki pa jih je pri reikiju ravno zaradi ciscenja lahko kar dosti.
Problem je v tem, da niti reiki mojster ne more na prvi pogled prepoznat cloveka, ki je labilen. In da vecinoma clovek, ki je labilen, tega ne prizna niti sam sebi.
Poznam primer, ko je clovek, ki ima kar precejsnje tezave sam s sabo, postal reiki mojster. Verjetno je verjel v to, da bo zmogel skozi vse, kar bo prislo. Zgodilo pa se je, da so ga ta soocenja vrgla nazaj v alkohol, s katerim je imel ze prej tezave. Slo je v take ekstreme, da je koncal na kliniki in ko sem ga sla obiskat sem ga nasla pri zdravljenju nekega drugega reikista, ki ga je tja pripeljala iniciacija v prvo stopnjo. Je pa zanimivo to, da je temu drugemu cloveku nekako pomagal, da se je prizemljil, ceprav se vedno ne more pomagat sebi.
Sem se ze dostikrat sprasevala, ce bi bilo boljse, da taki ljudje nikoli ne bi slisali za reiki, samo to vprasanje je lahko prav varljivo. Ta clovek je se vedno sposoben pomagat drugim, to si pravzaprav tudi zares zeli in mogoce je ta kriza, v kateri zivi ze par let, dejansko del njegove dharme in jo bo enkrat premagal. Skratka, kako pa lahko mi vemo, kaj je za nekoga res dobro? Lahko sledimo neki crti normalnosti....ampak, ce osebno ne poznamo odklonov, kako bi lahko trdili, da to ni samo malo razsirjena normalnost in da je v tem primeru res prislo do napake?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Črna magija
Reply #97 - 23.05.2002 at 12:35:41
 
itak da ni kriv reiki, vedno je kriv človek.

sicer pa ... mojster bi moral vedet koga lahko iniciira v katero stopnjo, če tega ne ve, nebi smel bit mojster in the first place, ker se mu lahko zgodi točno to kar se je zgodilo temu tvojmu znancu.
reiki ti ne more zrihtat problemov, lahko ti pomaga pri rihtanju problemov.
imho
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Črna magija
Reply #98 - 23.05.2002 at 12:53:36
 
Hallo,

Ze to, da naj bi se pogovarjali o crni magiji, govorite pa
samo se o reikiju pove zadosti o njemu. Sploh, ce predpostavim, da gre na temu forumu za bolj duhovno odprte in da nakljucij ni.

Jst reikija ne poznam, gre pa ocitno za neko univerzalno energijo, ki naj bi bila tudi inteligentna itd. itd.
Moje mnenje je, da se zahodni clovek nebi smel ukvarjati z vzhodnimi duhovnimi vescinami iz enega povsem znanstvenega razloga, ki pa gre takole:

Bistvo vsake Magije, Bele in Crne, Reikija, Yoge itd. je v tem, da v praksi potegnes iz Univerzuma, v primeru Magije iz Astralnega plana Bozansko energijo, ki ima sicer strahovite kapacitete a je po svoji naravi le nevtralna in tudi inertna. Ti dve lastnosti zal omogocata njeno zlorabo, kar dokazuje Crna magija. Ce bi bila ta energija inteligentna, kot pravi Reiki Crna magija nebi bila mogoca.

Torej, da se vrnem na zacetek, Mag potegne Bozansko energijo iz Astralnega plana. Da pa lahko z njo deluje tudi na fizicnem planu jo mora nekako kanalizirati v fizicni plan. Mag lahko to naredi tudi preko svojega fizicnega telesa. Ta Bozanska energija se iz Astralnega plana preko caker magovega etericnega telesa kanalizira v njegovo fizicno telo. V fizicnem telesu pa so prenosniki te Bozanske energije zivcni sistem in zleze.

Vsak clovek pa ve, da je struktura in zgradba fizicnega telesa odvisna tudi od okolja v katerem zivi. To bi npr. veljalo za zivcni sistem, zleze pa so odvisne tudi od narodnega karakterja nekega cloveka itd. Med nekim italijanom in japoncem tako razlika zagotovo ni samo v obliki oci, oz. ta razlika zagotovo ne govori samo o drugacni geometriji. To so stari mojstri vedeli, zato so duhovni sistemi VEDNO!!! prilagojeni tipu in rasi cloveka.

Zato ima lahko nacin kanaliziranja energije po sistemu Reiki za zahodnjaka povsem drugacne ucinke, kot ce ga prakticira neki japonec.
To nekateri sodobni mojstri Vzhodnih vescin vedo in potem prodajajo Yogo prilagojeno Zahodu. T.i. zahodno yogo.
No, jst Yugo-ta s spojlerji od Ferrarija zihr nebi kupil.

Lp
Jst







Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Črna magija
Reply #99 - 23.05.2002 at 13:24:04
 
Evo, ze spet jst

Se nekaj bi povedal, ceprav tema sega v pogovore, ki so se tukaj na forumu vrsili ze pred meseci. Gre zato, kdaj s svojim sicer dobrohotnim delovanjem posegas v delovanje Crne magije oz. Bele magije.

Eden najbolj osnovnih zakonov Svete Magije je, da pomagaj samo tistemu, ki te zato prosi. Vendar deluj na podlagi vzrokov in ne na podlagi posledic.

Kaj to pomeni?
Resnicni Mag loci Pozitivno Zlo in Negativno Zlo. Bom podal nekaksen povsem banalen primer, da bom bolj razumljiv kaj mislim. (ne me kritizirat, ce je prevec neumen)
Ce ti sosed, sicer gradbinec porusi hiso, zato ker je bil pijan za volanom bagerja je to zagotovo Negativno Zlo.
Ce pa ti isti sosed porusi hiso, ker je kot strokovnjak ugotovil, da je neprimerno zgrajena in ogroza tvoje zivljenje je to Pozitivno Zlo.

Zato resnicni Mag deluje na podlagi vzrokov in ne posledic. Vcasih, tudi ce se zdi resnicno potrebno, ne bo nahranil lacnega ali pozdravil bolnega, ker bo s svojim notranjim ocesom videl, da je "Bozja volja", da mora clovek trpeti, da se nauci, ali da je prisel njegov cas itd.
In kje to Mag vidi. To vidi na Astralnem planu, ki je zadnji korak do Fizicnega plana.

Torej pomagati ljudem? Vsekakor, samo nacin kako pomagati, je pomemben in pa zakaj seveda. Ali delujemo prav, pa bo nam neposvecenim povedal odlicen varnostni ventil, ki ga klicemo Vest, karmi oz. kakor mi zahodnjaki pravimo Usodi pa itak nihce ne uide.

Dijo
Jst

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Črna magija
Reply #100 - 23.05.2002 at 13:39:24
 
dobr si to povedu
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Črna magija
Reply #101 - 23.05.2002 at 14:00:29
 
Jst .......en aplauz najprej.....kr jedrnato si to povedal za tako problematiko. Vidiš to okoli ras sem študiral že prej......ker mi je dal predhodno misliti o teh stvareh že Jung. Torej različne rase .... različne tehnike. Seveda gre za nianse, ki pa so lahko od primera do primera toliko bolj kritične. Lahko pa je tudi vse lepo in prav. Ko me je tista Reikistka ......ki jo je zadelo pač kar jo je ...........videla ......mi je samo rekla pusti to na miru to ni zate........in je rekla ......sama sem dala skozi vse......prehodila sem celotno pot.......a odgovora kakršnega si želiš in sem si ga želela ni.........uživaj in živi v tem kar je .........ne nalagaj si še dodatnih bremen .......saj prav teh ki jih že sedaj nosiš še ne vidiš.........no tkole je povedala.

No in jest sem se po teh besedah tko oprostite izrazu "usrou" da sem pozabu na vse te prakse , ki so mi bile tako neverjetno zanimive do tistega trenutka.......popil svoj sokec do konca..........in se mirno pobral.

Kaj pa so potem prave poti za mene kot Evropejca , ki bi hotel čimmanj tvegati.....??

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Črna magija
Reply #102 - 23.05.2002 at 14:02:18
 
Devi lepo ....eto neki pa smo najdl

hvala

Gape..hvala za odgovor..lepo.

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Črna magija
Reply #103 - 24.05.2002 at 00:42:16
 
Devi wrote on 23.05.2002 at 10:10:47:
Skratka, kako pa lahko mi vemo, kaj je za nekoga res dobro?


Ne moremo vedeti. Ravno zato verjamem, da kdor druge zdravi brez njihovve vednosti, torej sodelovanja, ne da bi sledil volji te osebe o vrsti spremembe, ki jo želi napraviti, opravlja črno magijo.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Črna magija
Reply #104 - 24.05.2002 at 00:50:12
 
a_hero wrote on 23.05.2002 at 12:53:36:
Ce bi bila ta energija inteligentna, kot pravi Reiki, Crna magija ne bi bila mogoca.


Nismo vsi mnenja, da je Reiki inteligentna energija v smislu, da ima svojo voljo, ki jo uveljavlja...
Reiki se ustavi tam, kjer je odločitev o njegovem nedelovanju.
Zato mislim, da je smiselno dobro / pazljivo oblikovati namen zdravljenja, ki ga želimo biti deležni ali, ki si ga izvajamo sami!
In tudi Reiki mojster naj, preden nekoga inicira, preveri njegov namen, zakaj želi iniciacijo.
Mali popravek namena, predstave, preusmeri tok dogajanj.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 13