Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 13
(Read 150098 times)
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Črna magija
Reply #105 - 24.05.2002 at 07:41:46
 
Razlike o katerih jst govori, so zanimive... res dobr člank
Sam............. a nimamo vsi srca, telesa, oči, roke, ego, družine, prijatelje, mati&očeta, strah, pogum, veselje, edinstvenost ....neglede na to a si slovenc al pa aboriđi - si človek... Smiley in in in in in in in in in in in in in in in in in in in in in in in in in in in in in to pomeni, da imaš svobodno voljo in in in in če pozabiš kaj je moralno, če pozabiš kaj je prav, če pozabiš vse kar si se naučil... kaj ti ostane... ena radost al pa še bolj ena radovednost, ko je svet tako velik in tako raznolik. Bivanje na tem modrem planetku je men zlo všeč in radovednost, kaj pa jap. in kit. znajo je men pač samo to... radovednost... pliz ne govort o enih omejitvah, če pa vem da so omejitve znotraj mene ne pa zunaj... in kar je znotraj mene je moj svet in moje težave ne pa težave rase... sicer kulturno sem opredeljen in hvala bogu da je tko, drgač tut enga Amstela neb spil da ne bi bil čist na glavo...  8)sam marsikaj se pa da naučit, marsikaj se da zvedet od ostalih ljudi... od plemen, ras in posameznikov... smo svet posameznikov, ki stremi h eni limiti omejenosti - NORMALNOSTI...le zato se VAS toliko boji prepiha, le zato NAS toliko kadi, le zato so vojne... ker smo pozabili, kaj pomeni biti to kar si... in si kar si...in boš kar si, ker to je vse in vse je to in reiki je....
Res je da so ene razlike med nami, tko med posamezniki, kjer je en bolj nadarjen za to in drug za "tist", kot med rasami, kjer so že biološko določene razlike...sam te razlike so največ 2 l vode  morja, kjer se morju reče  "homosapiens"
sam gledam na reiki s pozitive... ker mi je naša medicina kljub svoji prestižni strokovnosti in priznanosti - BEDNA, saj sem tam le številka k se poteguje za par dni bolniške... en stroj k se ga da popravit s čudežnimi tabletkami in kupom denarja... a pa je to res... a je to res najbolj za našo RASO? Sori men to ni dost...če so pa japonci nekaj pogruntal al pa indijci al pa kitajci al pa črnci...ni važn... če je to pot srca je prava pot in reiiiiiki je potovanje v čudežni svet, kjer se omejitve stapljajo, kjer se ego preobraža... iz gosence NORMALNOSTI proti metulju edinstvenosti ...pot od sebe v nesebe... pot v ljubezen
ko vidiš v vsakem človeku, da je v eni stvari boljši kot ti...postaneš učenec življenja

...from another point of view....
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Črna magija
Reply #106 - 24.05.2002 at 09:48:40
 
Spostovani Reikisti,

Mislim, da sem vam dolzan opravicilo Svoj prvi prispevek sem zacel malce nestrpno...  
Zahodna tradicija pravi, da ne preklinjaj muslimanom Alaha, ker bos s tem preklinjal svojega Boga in ne podcenjuj Bude, ker s tem podcenjujes Jezusa. V prispodobi bi rekel, da vsi pijemo iz istega Izvira, le nasi kozarci so drugacni.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Črna magija
Reply #107 - 24.05.2002 at 10:08:07
 
a_hero wrote on 23.05.2002 at 12:53:36:
Zato ima lahko nacin kanaliziranja energije po sistemu Reiki za zahodnjaka povsem drugacne ucinke, kot ce ga prakticira neki japonec.
To nekateri sodobni mojstri Vzhodnih vescin vedo in potem prodajajo Yogo prilagojeno Zahodu. T.i. zahodno yogo.


Za mene so pa vse tehnike približno en in ist šmorn, razlika je v nijansah. Tud Evropejci imamo tradicijo raznih duhovnih tehnik, ki se zelo prekrivajo z vzhodnimi (banalen primer je kabalistično drevo življenja in jogijski sistem čaker), sam so bile 2000 let zatrte (Marija je strla glavo kači z drevesa spoznanja dobrega in zla  Roll Eyes).

Mislim, da ni tolk odvisno, katere rase si, da je neka tehnika primerna zate, ampak od načina življenja, in pa kolk se pustiš vplivati od okolja.  Pa tud, kolk si     ozaveščen,   prizemljen,   (ne)vodljiv. Zakaj se pa ljudem fuzla, se pa strinjam z enim predhodnim postom, da je vzrok znotraj vsakega posameznika, njegovi vzorci, travme, karma, kar je za spucat.

Sej v bistvu mate vsi prav, pa tud prav je tako. Vsak išče svojo resnico, svoje izkustvo, in prav je tud, da ima vsak kritičen odnos do zadev. Samo, obvarovat nekoga pred nečim, kar ni izkusil, pa rečt, ej ti, to je pa škodljivo, to pa ne delat, to ni ta pravo, ta pravo je to pa to... to bilo podobno teoretičnemu učenju na pamet, v življenju pa se vsi učimo na podlagi izkustev.

Se mi zdi pa prav, da imamo tu takele debate, ker izkušnja nekoga drugega, če ti že ne da lastne izkušnje,  ti vsaj pomaga oblikovati kritično distanco do raznih tehnik, praks, šol, ..., da če se že neke zadeve lotiš, to storiš z odprtim srcem, pa tudi z odprto glavo.

Zakaj to govorim? Zato, ker mene odvrača vse, kar ima kakorkoli opraviti z poudarjanjem samo ene resnice, s forsiranjem samo enega nauka, ki je edini pravilen, s kultom, tudi kultom osebnosti. Tko da, želim slišati mnenje in izkušnje vsakogar, zato pa tudi smo na tem forumu. (Mislim, da sem v tem smislu že večkrat pisala, ampak se mi ne zdi neumestno to zopet ponoviti.)

Cool ste!
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Črna magija
Reply #108 - 24.05.2002 at 10:11:45
 
a_hero wrote on 24.05.2002 at 09:48:40:
V prispodobi bi rekel, da vsi pijemo iz istega Izvira, le nasi kozarci so drugacni.



Eto, tko je to. Človek pošlje post, pa je  v bistvu tačas že napisan.

Jst, zame nisi nestrpen, samo kritičen si.  Wink
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Črna magija
Reply #109 - 24.05.2002 at 10:55:01
 
Jst .......jest pa ne b reku da si nestrpen ....poglej .....maš isto različne krvne skupine.....k so isto od rase do rase različno pogoste........in tut pravilna izbira hrane, gibanja , je drugačna za različne oblike ljudi. Če recimo črnca pošlješ na antarktiko pa ga učiš o različnih oblikah snega in šamanizma k je za une kraje tipičen....ti bo umrčkou takoj.......ali pa če enga Tibetanca rukneš dol u Kongo......po moje tut ne bo najbolš....pa ga učiš o pajkih pa o Tarzanu pa da pol je une butajoče rastline.....mislm da tle so ene omejitve.......ker črna rasa ....ima emocionalni nivo dost močnejši kot racionalni........pa azijati majo nagnjenost proti duhovnim aspektom razvite na drugačen način .......tko kt naš racionalizem in pomanjkanje čustvenega odzivanja......ki pa je pri azijatih _ čustveni odziv še toliko bolj zatrt..........zato mislim da tehnike ------so ble narejen en način , ki je biu tvorcu namenjen ......težko je rečt da bi biu črnček tut zadovoljen ........recimo še k je brusli trenirou karate .......je blo tko........nč filingou kazat .......trda vzgoja, poslušnost, piljenje detajlov , usmerjanje v neko samopreseganje tistega kar delaš...........pr črnčku k zdej delam boks pa drgač.........bl filing....iskat notranje spontane čustvene odzive .....najt ritem.......dihat nena pravilen ampak na spontan sebi primeren način.......

ja to je tko kt če bi Mauser Jožetu dau za jest vsak dan mau riža ........enmu Japoncu pa že ob 6:00 krvavice z jetrcami.......mislm .....po moje bi oba dost hitr šla po gobe........

vidš ......mogoče so pa gobe rešitev???

plp

brus-li

Smiley))))
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Črna magija
Reply #110 - 24.05.2002 at 11:01:10
 
jst in valentina...oba sta kul

glede črne magije pa bi povedal svoje mnenje... ni me več strah besede črna... črna magija sama po sebi ni slaba... to je le filozofija... kako priti do resnice al pa moči al pa bogatstva Smiley... in ker je to pot nekaterih ljudi valjda spada v enost...našo enost...kle mislim, da ko zavračamo njihove tehnike in poglede, zavračamo del znanja... sam se pa sprašujem... zakaj neki se  eni ukvarjajo s črno magijo, če pa je samo in samo slabo to za njih... vem nekaj - tisti ki se ma za maga (črnga) je ponavad zlo inteligenten in nekje sem zasledil, da oni ne želijo, da bi ble droge legalne, ker nočejo, da se zavedamo ostalih dimenzij - svetov in nas na ta način držijo v mat poziciji... Tko da bi blo zlo dobro, če bi vedel kaj to je in kaj se s tem znanjem da...itak pa velja, da je odgovornost za svoja dejanja prva na mestu... sam znanje k se skriva pod nazivom črna magija je vse prej kot pa nezanimiva, brezvezna literatura in sam sem mnenja... da bi blo dobro to malo raziskat...
vem pa skorajda nič o tem...razen kar sem nekaj malega prebral...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Črna magija
Reply #111 - 24.05.2002 at 11:05:15
 
magla ....spet zadetek u polno.....ja jest bi tut rad vedu zakaj se odločt za črnega maga....in zakaj lih pustit ostale v nevednosti......če je to sploh res.......aja pa še o ustreznosti Reikija za nas - Belkote, in pa Črnčke

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Črna magija
Reply #112 - 24.05.2002 at 11:18:58
 
Valentina,

Se strinjam s tabo, da so vse duhovne vescine en in isti smorn in da so razlike samo v nijansah. Ampak, na zacetku duhovne poti, ko si se vajenec so ravno te drobne razlike izrednega pomena.

Ko stopis na duhovno pot so tvoje najvecje prepreke druzina in okolje v katerem zivis, pa menaliteta ljudi okoli tebe, tempo zivljenja itd. Skratka vecinoma FIZICNI PLAN. Zdaj si pa predstavljal sredi Ljubljane nekega izkusenega Yogija, ki je pol zivljenja premeditiral nekje sredi Indije. Mozakar je izkusen v Notranjem potovanju itd itd.  Ampak, ko bo moral sam preckati Dunajsko ob 15.30, obstaja velika verjetnost da ga povozi avtomobil. Kaj mu pomaga vsa duhovnost, ce ne obvlada Fizicnega plana? Ce ga morda sploh ne razume?!?!?

No in tu se zacne glavna (na planetarnem nivoju?) razlika med Vzhodom in Zahodom. Zahod je aktiven, razumski, materialisticen, obrnjen navzven, Vzhod je pasiven, custven, obrnjen v navznoter. Zato bo Zahod vedno gonilna sila v znanosti, medtem ko ima Vzhod se vedno Duhovno znanje, ki pa se je na Zahodu ze izgubilo. Zahod je moski, Vzhod je zenski. In zenske nikoli ne bodo tako dobri matematiki in sahisti kot moski (to ni kritika, to je dejstvo). To je tista razlika med Magijo in Yogo ali Budizmom itd. Ta razlika je na zacetku velika, nato pa, blizje ko smo Izviru, se manjsa. Na cilju je ni vec.

Kaj bo naredil Yogi ne vem, vem pa da ti bo resnicni Mag (to je zahodni Yogi) rekel, najprej osvoji materialni plan. Nauci se uporabljati razum, prizemlji se, stoj z obema nogama trdno na tleh. Osvoji zivljenje, ne bezi pred njim. Njihove zacetne tehnike so dobesedno usmerjene v materialni svet, da se ti slucajno ne zgodi, da sredi Dunajske srecas kaksnega Angela, ker lahko se zgodi, da potem odletis z njim.

Torej ni problem v sami Magiji, Yogi, Reikiju itd. Problem je v fizicnem zivljenju v katerem smo se rodili in smo mu zato telesno, umsko in custveno tudi prilagojeni.  Zato so vse duhovne tehnike prilagojene rasi in tipu cloveka.
Tisti, ki to zanemari, bo slej ko prej dozivel duhovni zlom in se vrnil na zacetek, da ponovi vajo.


Lep pozdrav
Jst



Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Črna magija
Reply #113 - 24.05.2002 at 11:28:57
 
Brus Li,

Ej, hvala, beres mi misli. Tocno to sem hotel povedati, samo da jst malce prevec filozofiram. Ze v vsakdanjem zivljenju je opaziti velike razlike med rasnim tipom ljudi...
Zelo huda duhovna napaka je te razlike zanemariti, ker so navsezadnje le izredno pomemben del vsakega posameznika in tudi naroda, gledano sirse.


Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Črna magija
Reply #114 - 24.05.2002 at 11:31:23
 
aplauz.......

Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink

ostal sem brez besed, skratka odlično

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Črna magija
Reply #115 - 24.05.2002 at 12:52:27
 
Hallo,

Po mojem mnenju je tisto kar Magijo dela crno ali belo predvsem namen. S kaksnim namenom bomo delovali. Same posledice nekega dogodka v katerega hoces z Magijo poseci zopet niso tako pomembne. Bolj je pomemben vzrok teh posledic. Da ilustriran s primerom. Ce Mag vidi prometno nesreco, bo najprej s Notranjim ocesom ugotovil njen vzrok. Ce je njen vzrok "Bozja volja", da ponesreceni zapusti Fizicni plan, ga zagotovo ne bo hitel ozivljati z namenom da mu resi zivljenje, mu bo pa lajsal bolecine in mu omogocil bolj miren prehod v posmrtno zivljenje.

Da me ne boste kritizirali, da zagovarjam nepomoc soljudem in da sem krut poudarjam, da to velja za Posvecene, ne glede ali je Yogi, Mag, Reikist itd.
To za nas vajence v zivljenju ne velja. Mi bomo ponesrecencu vsekakor pomagali po svojih najboljsih moceh in znanju.

Torej namen je tisti, ki deli Magijo na belo ali crno.
Pogoj magovega delovanja pa je vzrok nekega dogodka in ne posledice tega dogodka.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Črna magija
Reply #116 - 24.05.2002 at 13:40:46
 
Magla,

Sprasujes se zakaj nebi prakticiral Crne magije.
Zaradi silnih negativnih posledic, ki jih ima na izvajalca.
Jaz bi tvoje vprasanje zastavil drugace. Zakaj ne zavladati demonom in ostalim zlim duhovom?
Zahodna tradicija ima namrec zelo razvejano angelogijo in demonologijo. Sedaj lahko tudi v slovenscini dobis eno najbolj razvpitih in zloglasnih a tudi cenjenih srednjeveskih knjig. To je Knjiga Svete magije Abramelina maga. Avtor opisuje, kako najprej spoznati svojega Angela Varuha. Ko obvladas ta del (vedno delujes le z dovoljenjem Angela Varuha, ki ti tudi svetuje pri delu s Demoni), da navodila kako zagospodariti vsem najhujsim demonov in njihovim sluzabnikom z namenom sluziti v BOZJO SLAVO (nasteje jih vec sto). To avtor poudari nestetokrat. Se predno sem knjigo SAMO PREBRAL, pri cemer bom tudi ostal, sem iz vec virov zvedel, da je knjiga stevilnim praktikantom prinesla nesreco ali celo smrt, ker enostavno niso bili dosledni v sledenju navodil.
Avtor med drugim tudi navaja primere, kaj se zgodi s tistimi, ki sklenejo pogodbo s Hudicem. Nic dobrega.

Bral sem pa se vec knjig nemskega avtorja iz 20. stoletja, ki je razvil cel duhovni sistem v treh knjigah. V drugi navaja vec sto duhov in njihovih pecatov ter podrobna navodila kako jih klicati in jim vladati, da ti sluzijo. Tudi ta knjiga je polna opozoril pred nevarnostmi, ki prezijo na povrsnega. Vedeti moras, da ti bo Angel odpustil, medtem, ko te Demon za vsako najmanjso napako kaznuje.
Ta avtor tudi opisuje, kaj se zgodi s tistim, ki naredi pogodbo s nekim zlim duhom. Demon mu bo sluzil in izpolnil njegove zelje toliko casa kot je dogovorjeno, nato pa se bo magovo zivljenje koncalo, vecinoma nasilne smrti. Nato bo mag sluzil Demonu, pa tudi ne vecno. Po avtorjevih besedah v nasem casu kaksnih 300-400 let (ce sem si prav zapomnil). Avtor poudarja, da je to za maga prava KARMICNA KATASTROFA in da si nihce ne sme kaj takega dovoliti (sluzi mu na Astralnem in ne Fizicnem planu)
Nato pravi, da ko se mag zopet reinkarnira, ima zaradi grozljive izkusnje, ki jo je dal skozi kot sluzabnik Demona, zelo pogosto ze prirojene magijske lastnosti in da ti ljudje zelo poredko zopet zapadejo skusnjavi.

To vse se slisi zelo fantasticno, ampak tako sem bral.

Za konec naj povem, da je najbolj znameniti veliki Mag, ki je zlorabil Sveto Magijo in njene duhove modri kralj Salomon iz Bibilije/Stara zaveza. Tako pravi Tradicija kot tudi samo Sveto pismo. Tudi Stara zaveza je en sam, sicer kompliciran, magijski prirocnik. Pac zelo stara knjiga.

Dijo
Jst


Back to top
 
 
IP Logged
 
beno
Guest




Re: Črna magija
Reply #117 - 24.05.2002 at 14:04:19
 
vsi smo magi (čeprav mi izraz ni všeč)
beseda, misel je energija. močna energija. in energija teče v smeri pozornosti. eni jo pač boljše fokusirajo (projecirajo), in tile so kao magi. boljši (močnejši) so tisti ki majo bol spucano življenje (boljši fokus, več energije), ki teži po uresničitvi v materialnem. glede namena se strinjam, karmi pa smo tako vsi podvrženi, tak, da je vprašanje ali se splača delat sranje ali raje pomagat.
ampak tudi če hočeš pomagat , pa vseeno škodiš
ti bo to ZAKON jasno pokazal, če ne v tem pa kerem drugem življenju.
na slowwwenia.com se da sprintat knjiga nočna magija,
ki se mi zdi čudna in zato nebom dal gor linka (mogoče ga je že dal kdo drug, nisem bral vsega samo svoje mnenje povem).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Črna magija
Reply #118 - 24.05.2002 at 14:19:35
 
jst...dej povej kdo si ti k tok veš od magije....in kako to da te to tok zanima... pa nisi reikist...nisi črnist... a si sam teoretik al tut praktik...

lp S.

ja beno jest sem že naredu link za guno stran...pa ne vem točno kje..,.
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Črna magija
Reply #119 - 24.05.2002 at 14:32:33
 
jest bi pa reku, da plavamo v morju dobrega in zla........in nasprotja nas silijo da razmišljamo o svojih dejanjih.......če bi bilo vse dobro.....potem ne bi za svoja dejanja nihče odgovarjal in nobeden ne bi bil na svoja dejanja pozoren........normalno....vsak se lhko zaplete v mrežo svojega opletanja.....vendar......strah......izostreni čut in fokusiranost .....naredijo človeka boljšega .....poglej Lao-Tseja- ko piše o modrecih kako so bili skriti, nedoumljivi......neobtesani, grobi in bi lahko kakor malo dete kričali celi dan itd.........

mogoče pa je fora v tej navidezni dvojnosti........ne vem zakaj se jo tako bati......treba je za vsako dejanje nost posledice in men je to u redu........seveda po drugi strani vsi tisti ki se tega bojimo probamo sami sebe tolažt z reinkarnacijo....pa s karmo itd......ampak če vse to drži.....pol se itak nimaš česa bat...Smiley))))

bom pa .....prečitou neki tacga naprej ker se mislm bl evro....variantam posvetit...pa tut črnček ni dost daleč od tle......dobre knjige.......hvala za nasvet --

kaj pa un odpulenc Crawley al kaj je že biu

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 13