Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 13
(Read 146952 times)
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Črna magija
Reply #120 - 24.05.2002 at 23:47:31
 
a_hero wrote on 24.05.2002 at 09:48:40:
Spostovani Reikisti,

Mislim, da sem vam dolzan opravicilo Svoj prvi prispevek sem zacel malce nestrpno...  
Zahodna tradicija pravi, da ne preklinjaj muslimanom Alaha, ker bos s tem preklinjal svojega Boga in ne podcenjuj Bude, ker s tem podcenjujes Jezusa. V prispodobi bi rekel, da vsi pijemo iz istega Izvira, le nasi kozarci so drugacni.


Grin Grin Dvomim, da je kdo vzel za slabo, kar si napisal.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Črna magija
Reply #121 - 24.05.2002 at 23:52:10
 
Magla wrote on 24.05.2002 at 11:01:10:
sam se pa sprašujem... zakaj neki se  eni ukvarjajo s črno magijo, če pa je samo in samo slabo to za njih..


Dobro vprašanje!
Bom ugibala.....  Grin  Grin  Grin morda zato,ker se ne morjo sprijazniti z dejstvom, da:
1. imajo drugi svobodno voljo in ne želijo delati po njihovo
2.  da nimajo kontrole nad dogajanjem, življenjem
3.  da ne dobijo vedno, kar rabijo
4.  da se bi morali več ukvarjati s seboj, pa ne toliko z drugimi....
Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Črna magija
Reply #122 - 24.05.2002 at 23:56:19
 
mogoče pa drugač ne znajo
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Črna magija
Reply #123 - 25.05.2002 at 14:55:05
 
mogoče pa mi nimamo sploh pojma kaj to pomeni črna magija.......mogoče samo poskuša obvladovati druge sile ......z nasprotne strani .....jin-janga-----ali evropske terminologije- dobrega in zla......pač zavisi za kaj se odločiš.........v eno smer moraš it ......ampak po krogu vedno prideš do istega kot uni ki je krenil po beli poti.

Dart Vaeder - kaj je že on furou....he,he

jest mislim da bi mogl vseeno več vedt o stvari preden komentiramo......to je tko kot če bi kdo kritiziral Tantro......a ne gre tu tudi za en kult črne magije.....recimo pa je ne kritiziramo??? zakaj? zato ker prihaja iz bolj eksotične dežele Indije?

A ste čitali knjige o mojstru Krabatu?

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Črna magija
Reply #124 - 25.05.2002 at 16:48:35
 
crowley ti ni ušeč brusli

sicer pa moj stari prijatelj baršek pravi takole o tej temi:

ČRNA MAGIJA
Tudi črna magija obstaja, če jo VI potrebujete, če jo sami iščete. In če ste žrtev črne magije, ste si jo sami zaslužili s svojo negativno karmo. Vendar ni treba, da to doživljate. Če se usmerite v ljubezen, boste premagali vse negativne vplive. Tudi črna magija je del vas samih. Dokler se z njo ne spoprijateljite, bo na vas delovala. Odpuščanje in sprejemanje - to so edina zdravila. Vsi smo bolj ali manj obkroženi s črno magijo, naši odnosi z ljudmi, ki niso zadovoljivi, so pravi povzročitelji teh črnih energij. Sovraštvo, ljubosumje, posesivnost in vse drugo, kar sloni na STRAHU, je črna magija. Ta lahko celo ubija. Sami vidite, koliko je je na tem svetu. Koliko je mam, ki so s svojim ljubosumjem ubile svoje sinove in hčere, koliko je žena in mož, ki so ubili svoje partnerje. In koliko je norih politikov, ki so umorili cele narode! S svojim strahom ali ljubosumjem so povzročili bolezni ali nesreče, včasih celo naklepne umore. Vendar to ni bilo slučajno. Oba, tako povzročitelj kot žrtev sta potrebovala tako izkušnjo. Zato nikogar ne bomo obsojali. Nekdo to potrebuje, nekdo ne. Nekateri so to sprejeli že pred tisočletji, nekateri bojo šele čez mnogo življenj. Vendar - kljub vsemu - je vse le naša odločitev. Če bi se v danem trenutku odločili drugače, bi bila usoda drugačna. Žal pa je večini ljudi izredno težko to razumeti, kaj šele delati odločitve. Splača pa se potruditi.

Ob tem naj povem še to, da se v tem trenutku nasprotja med ljudmi močno povečujejo: na eni strani je vedno več ljubezni željnih ljudi, na drugi pa tistih, ki so padli pod vpliv strahu ali črne magije. Sama narava in njeni zakoni - predvsem karma - pa bojo poskrbeli za očiščenje Zemlje takih, bolj negativnih energij, kar se bo dogajalo skozi nasilje, kriminal, vojne, nesreče in katastrofe. Učinke tega čiščenja lahko že krepko opažamo.

O mnogo stvareh bi vam lahko govoril, a vse se začne pri strahu in konča z ljubeznijo. To je edini ključ. Delajte dobre stvari in boste dobro tudi dobili. Če pa vi samo mislite, da delate dobro, si lahko samo mislite, da boste dobro dobili. Razlika je med tem, kaj vi mislite o sebi in med tem, kakšni v resnici ste. Raziščite svojo podzavest in si drznite stopiti na pot ljubezni. Potem vam bo kmalu vse jasno.


pa tudi o tem je bilo že govora tukaj ... še baršek:
Droge pa so druga pesem, s tem da mehke delujejo podobno kot alkohol in so ponekod tudi legalizirane. Trde droge pa so vrata v druge svetove. To pa črnim magom ni všeč. Njihova naloga je onemogočiti ljudem spoznati druge svetove in jih prepričati, da obstaja samo ta in noben drug. Tako jih lažje kontroliraš, saj živijo v neprestanem strahu pred smrtjo. Ko pa se enkrat zaveš, da smrti ni... Tu je torej vzrok, zakaj skoraj vse vlade tega sveta tako preganjajo trde droge. Toda, kot vemo, so hkrati tudi same uporabniki le teh in je ves boj proti drogam le mazanje oči ljudem. Saj veste - kar obsojaš, moraš sam doživeti. Državi gre za dobiček in oni se borijo le proti neodvisnim prekupčevalcem.

www.gape.org/gapes/prispevki/resniceg.htm
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Črna magija
Reply #125 - 25.05.2002 at 21:00:47
 
Gape,

Kar se tice strahu se ti popolnoma pridruzujem. Strah kot tak je
izvor vsega nasilja in ostalega zla, ki se dogaja. Nic cudnega, da
se pes na clovekov strah odzove z agresijo.

Kar se Crne magije tice imas zagotovo prav, samo govoris precej
nasplosno. Nizja Crna magija resnicno zahteva na Fizicnem planu
nadvse gnusne postopke, katerih del so tudi najnizja cloveska custva in
dejanja itd., ki so npr. stalnica v vseh vojnah,  z enim samim namenom pripraviti magovo psiho na kaoticne sile, ki jih bo priklical in jim skusal zagospodariti.
Zal se ponavadi zgodi, da se predno
tak clovek karkoli doseze postane del teh kaoticnih sil. To ne pomeni, da
umre temvec enostavno povedano v jeziku sodobnih psihiatrov postane
tezak dusevni bolnik. Diagnoza je ponavadi tezja oblika shizofrenije z
mocnim verskim pridihom itd. V tem smislu so vsa negativna custva kot
so strah, sovrastvo, nasilje, ljubosumnost, zavist itd. Crna magija,
saj te peljejo v dusevno neravnovesje, kar pa ni nas cilj.

Kar se pa tice trdnih drog pa mislim, da si ga tolk totalno ustrelil mimo, da
kar tezko povem. Vsaj tisti del, ko govoris o vratih v druge svetove.
Se celo Don Juan ucitelj Carlosa Castanede, najbolj znanega in razvpitega uzivalca
droge, ce lahko tako recem, je v nekem trenutku rekel, da je kajenje opojnih
rastlih izredno skodljivo, saj povzroci nepopravljivo skodo na telesu in da,
ce bi bilo le mozno mu sploh nebi dal za kaditi. Don Juan jih je uporabljal samo
kot bliznjico v druge svetove. Na koncu je Carlos moral ta stanja doseci tudi
brez droge. In kar je najbolj pomembno, Don Juan je v vsakem trenutku znal voditi in usmerjati vizije Carlosa, tako da to nikoli niso bile halucinacije ali neke iluzije. In ce je sel Carlos predalec je bil tam Don Juan, da ga je resil pred najhujsim.
Isto se dogaja nekemu uzivacu LSD-ja. Dejansko se dvige, samo tega ne zna ne
kontrolirati, kaj sele da bi od tega potegnil nekaksno duhovno korist. Se celo
obratno. Njegova psiha postaja vedno bolj kaoticna, saj so ze razlogi zakaj vzame
trip totalno zgreseni. In kaj lahko se zgodi, da ne zna vec zapreti vrata za sabo,
rezultat pa so stalne halucinacije tudi ko je clean. In potem se znajde v
umobolnici s podobno diagnozo kot oni zgoraj. Te zgodbice pa zihr vsak od
nas dobr pozna.

Na podlagi tega vsega, kar sem napisal bi prej  rekel, da Crni magi se celo spodbujajo uzivanje trdih drog... Kaj pocne vlada je pa itak druga pesem.

Ampak kolk je svet cuden danes...
Crowley je precej zalostno koncal, kar je bil rezultat njegovih, miloreceno cudnih praks, pa ga kljub temu danes castijo kot kaksnega boga. Model je na svojem primeru dokazal kaksno sranje uci, ljudje pa nic... Kolk je to nenavadno meni.
Heh, izvrsten dokaz, kako je treba tepsti osla s palico, da premakne svojo leno
rit naprej. Sam problem je v tem da pusca osel dlako za sabo in prenekateri se
preradi v njej povalamo... No in potem smo zopet na zacetku z mocnim glavobolom. Ocitno smo ljudje izredno trmasta in neumna bitja...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Črna magija
Reply #126 - 26.05.2002 at 11:30:30
 
mal bi te popravu
to so barškove besede, ne moje, jest sm jih samo pejstu.
verjetno se model ne spozna najbolj na 'droge' in mogoče rastlinam moči reče 'trde droge' (k pač ornk odpelejo) ker za trde trde nam je vsem jasno da so bl drek kt ne.
in carlos če jest kej vem ni bil uživalec drog ampak uporabnik rastlin moči.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Črna magija
Reply #127 - 26.05.2002 at 22:05:46
 
Jst hvala še za eno javljanje......prečital bom knjigo, ki sii jo priporočil, do takrat pa bom čital tvoje razprave, ker mislim da nimam sam več kaj pametnega povedati......se pa oglasim po prečitani knjigi.

plp

brus-li

p.s. sicer pa ...... čudovito lepa in strašna predstavitev magije
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Črna magija
Reply #128 - 27.05.2002 at 10:48:38
 
Jst, ti se, vidim na zdeve spoznaš. A lahko npr. kar rečemo, da  so  se črnomagijske veščine pa tehnike uturile v našo kulturo pa civilizacijo, npr. v medije, trženje.... Kolk tle skoz sploh lahko delovat  ne-črnomagijsko,  če imajo akterji npr.  dober namen? A je možno, da je tkorekoč  cela kultura  zgrajena na manipulaciji pa se zato mora končat kot črni mag, ki mu manipuliranje s svetovi uide izpod nazdora, pa zato konča v shizofreniji in kaosu?

En primer: Z gapetom sva npr. imela eno polemiko okrog dekriminalizacije in legalizacije trave v kao medicinske namene. Moje stališče je blo, da naša kultura trave/droge enostavno ne more integrirat, ne da bi jo zlorabla, za kar po moje ni kriva travca, ampak ta naša trenutna kulturno-civilizacijaka stopnja razvitosti, zato se tud vsaka sicer dobro mišljena akcija  kot je tale http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=slovenija;action=display;num=1016... lahko samo zlorab. Kaj pravte? A je to umestno za ta topik?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Črna magija
Reply #129 - 27.05.2002 at 11:04:01
 
Gape,

Ko pravis, da Carlos ni bil uporabnik drog, temvec rastlin moci moram reci, da se ne strinjam popolnoma s tabo.
To, da je Don Juan imenoval npr. pejotel ali pa ostale mesanice, ki jih je kadil rastline moci itd., je bil samo opis koncnega rezultata uzivanja te rastline.Namrec npr. pejotl in tiste mesanice bi lahko uzival tudi ti ali jaz.
Navsezadnje je slo za neko konkretno rastlino itd.
Samo rezultati bi bili drugacni.

Don Juan je uzivanje rastlin vedno zavil v neko skrivnost, posebne postopke, rituale, mu prikazal stvar kot nekaj nevarnega itd. itd. Vse to je delal s enim samim namenom in sicer da je psiho od Carlosa pripravil na resnost celega procesa. Hotel mu je vzbuditi neko strahospostovanje itd. Namrec, ce bi Carlos imel pristop do kajenja, kot povprecen slovenski đanki, bi bili tudi rezultati podobni. Namen njegovega kajenja je bil da dela, da se uci in ne da se ima fino. Zato je Carlos imel vizije, saj so bile usmerjene in nadzorovane, neki povprecen uzivalec pa bi imel halucinacije, saj slike nebi bile usmerjene in nadzorovane, temvec kaoticne in bi se prikazovale pac v skladu s trenutnimi travmami itd. uzivalca. Zato je don Juan uporabljal vse tiste besede. Tudi za sanje je npr. rekel, da jim moras imenovati moc in resnicnost itd. itd.

Kot primerno vzporednico ti lahko navedem npr. Tantro.
Reci nekemu slovencu naj opise sex in nato reci nekemu tantriku naj ga opise. Za NA ZUNAJ isto zadevo bosta uporabila totalno drugacne besede.
Pac tudi njun namen "sexanja" je totalno drugacen





Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Črna magija
Reply #130 - 27.05.2002 at 21:12:59
 
a_hero wrote on 27.05.2002 at 11:04:01:
....kadil rastline moci itd., je bil samo opis koncnega rezultata uzivanja te rastline....
Don Juan je uzivanje rastlin vedno zavil v neko skrivnost, posebne postopke, rituale, mu prikazal stvar kot nekaj nevarnega itd. itd. Vse to je delal s enim samim namenom in sicer da je psiho od Carlosa pripravil na resnost celega procesa.


Tu se mi zdi bistvo. Namreč redki so po moje tisti, ki vzamejo travco zato, da bi si odprli pot v neko drugo stanje zavesti, ZATO, da bi osebnostno rasli. Pa še, ko to počno, počno sami. Nepredvidljivost in nekontroliranje efektov raznih substanc, je razlog, zakaj med rituali to jemljejo / so jemali, pod nadzorom nekoga tretjega.
Meni se pojavlja eno vprašanje.
Ali verjamete, da se da s konzumiranjem travce ali drugih substanc, duhovno in osebnostno rasti? Če je odgovor ja, pa napišite, kako si to predtavljate, kako naj bi to potekalo. tnx
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Črna magija
Reply #131 - 27.05.2002 at 21:32:23
 
Amstel wrote on 27.05.2002 at 21:12:59:
Ali verjamete, da se da s konzumiranjem travce ali drugih substanc, duhovno in osebnostno rasti? Če je odgovor ja, pa napišite, kako si to predtavljate, kako naj bi to potekalo. tnx

JA!!!
jest verjamem ... veš tisto kar doživiš ti težko kdo uzame ... in men tega ne morete uzet ... no madrfaking vej ... lahko se delate pametne in zastavljate vprašanja kakršna hočete ... ampak gapetu te resnice ne morete vzet!!!
mogoče ... nekoč ... nekdaj ... nekje ... bom spoznal da se motim ... zakaj ne ... dopuščam možnost ... ampak
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Črna magija
Reply #132 - 27.05.2002 at 21:41:26
 
Ma ja, Gape... sej izkušenj imamo cel kup... pa vse ne peljejo k rasti.
Meni osebno se pač zdi smešno, da bi lahko komu neka meglena izkušnja, vizija, ideja.... pasivnost, prinesla napredek. Napredek ni samo izkušnja. Ni samo misel. Vsaj jaz tako vidim in mislim.
Kar velja, je da odstranjujemo miselne vzorce, da se izrazimo, da smo pozorni, da ozaveščamo, razumemo in prizemljimo izkušnjo...
Bi bilo fajn debatirati, kaj je potem osebnostni napredek ali pa duhovni razvoj itd....
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Črna magija
Reply #133 - 27.05.2002 at 22:02:30
 
Tole je pa že črna magija, (da se tok napiše o njej). Hudiča, ste priklicali sem na forum...... he, he.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Črna magija
Reply #134 - 27.05.2002 at 22:03:28
 
veš kaj je jst, mi prov paše da usake tolk en takle k si ti uleti

najprej še enkrat DROGE so (za moje pojme (in za čarovnike moje veje)) tiste ki kradejo zavest, tiste ki dajejo moč egu, ki sicer pokažejo da obstja drug svet, druga resničnost, druga pozornost, ne dajo pa ti vedenja (zavesti) da tja lahko prideš tudi brez njih (mogoče pa tudi, ne vem nism sprobu, me ne interesira).
do tja je težko priti brez njih, je treba trdo delat na sebi, da prideš tja brez njih.
to ti rastline moči dajo, če jih le ne zlorabiš prehudo.

skratka ti praviš da je rastlina moči močna samo če jo uporabljaš tko kot so jo uporabljali čarovniki don juanove veje.
in
da če jo pa jest uporabljam drugač, da pol pa ona kr ni več rastlina moči, da pol pa ona men (al pa teb) nebi dala moči ... dobr si se to zmislu.

kontrola je fajn ... za ego ... da se mu ne zmeša ... ampak enkrat je treba nehat kontrolirat.

ok pa ne bom zagovarju rastlin moči tuki, one se znajo same zagovarjat, če maš jajca na pravem mestu.

bom pa travo, s katero imam mnogo let izkušenj.

neglede na to da so redki tisti, ki 'vzamejo travco zato, da bi si odprli pot v neko drugo stanje zavesti, ZATO, da bi osebnostno rasli', je res da travca določenim ljudem pomaga. in dejstvo je, da če jo uporabljaš, da te glih zadost časa zadrži na višjih nivojih, glih zadost časa, da se predator ne more hrant z zavestjo ampak se zavest širi. in ko se zavest širi takrat osebnostno rasteš, pol je treba vse to samo še odživet in je.
hočem rečt če uporabljaš (ne zlorabljaš) kakšno od rastlin moči ti ona pomaga, ti da moč da spremeniš sebe ... seveda SPREMENIT SE MORAŠ PA SAM.
zdej lahko bi ti mojo življensko zgodbo povedu, kako se raste s travco, pa ti je ne bom, mogoče ti jo povem ko se srečava al pa jo izlušči iz mojih postov tuki na forumu in mojih textov razkropljenih po gape.orgu in po netu.
dejansko je zadost tega.
pomagite si sami.
najdte odgovore, vsi odgovori so tam.
THE TRUTH IS OUT THERE.

čist tko za konc ... a ti mislš da sm jest pasiven, a misliš da sm bil 7 let skupi pasiven, misliš da sm bil ves čas v megli, brez idej, brez vizij brez ... kaj jest vem česa še?
a tko mislš?
motiš se če tko misliš!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 13