Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 13
(Read 146951 times)
Miro
Ex Member




Črna magija
10.05.2001 at 12:24:38
 
Ljudje, ki se dobivamo na tem forumu imamo v glavnem vsi veliko opravka z izredno močnimi energijami, ki so zmožne narediti marsikaj, več kot kakršnakoli energija, ki jo lahko proizvede uradna znanost. To pomeni, da imamo v rokah moč, ki zmore stvari, ki jih niti razumeti ne moremo. Sprašujem se, do kam lahko gremo z uporabo teh energij, da jih ne bomo zlorabljali, kot npr. ekonomija zlorablja naravo.

Zdaj pa še izpoved nekega mojega dejanja, ki me rahlo bega.

Pred kratkim sem pripravljal na izpit iz matematike v 4. letniku neko mlajšo gospodično, ki se zaradi hude bolezni ni mogla šolati, ko je bil za to čas in zdaj, pri 25 letih, poskuša to nadoknaditi.

Njeno znanje je bilo zelo solidno, zato sem ji predlagal, naj gre na izpit. Zaradi strahu in treme je na izpitu padla, rešila ni niti ene naloge!

Ker je izpite za študij ob delu treba samo plačati, pa lahko delaš, kadar hočeš, sem ji predlagal, naj poskusi še enkrat. Brez dodatnega učenja je šla na izpit že naslednji teden. Ker mi je je bilo žal in sva medtem postala prijatelja, sem se odločil, da je zvečer pred izpitom, ki je bil naslednji dan, pošljem reiki. Punca je izpit gladko položila s štirico!

In v čem je problem? Nisem je vprašal, ali ji reiki lahko pošljem, skratka, ni imela pojma, kaj počnem z njo. S tem sem prekršil pravila reikija. Torej sem se šel črno magijo?

Lahko rečemo, da sem itak naredil dobro delo. Ampak do kam lahko gremo, do česa imamo pravico razsojati, kaj je dobro in kaj ne? Na primer, tukaj je bila predstavljena odrolana ideja, da bi svoje energetske potenciale uporabili za to, da bi dobili denar na loteriji. Ali pa: svečeniki praktično vseh verstev sveta zlorabljajo svoje sposobnosti tako, da vplivajo na ljudi po svoji volji. Poglejmo samo, v kaj se je izrodilo krščanstvo.

Delamo z najmočnejšimi silami, ki jih pozna univerzum. Do kam torej lahko gremo?

Sam se tolažim s tem, da je univerzalna energija inteligentna sama po sebi in da bo že sama odločila, kje naj nas ustavi, ampak vseeno...

Res me zanimajo vaši pogledi na to.
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Črna magija
Reply #1 - 10.05.2001 at 12:30:52
 
Sama večkrat razmišljam ravno o tem. Mislim, da v tvojem primeru ni šlo za črno magijo, saj si začutil, da dekletu primanjkuje le energija, s katero bo premagala strah. Saj ga je sama dejansko, ti si se le odločil za dejanje ljubezni, ki pa je popolnoma naravna in edina.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Urban
Guest




Re: Črna magija
Reply #2 - 10.05.2001 at 12:35:03
 
Karkoli počnemo, počnimo to z Ljubeznijo in tako je prav in dobro. Tako v naših očeh, kot v očeh Boga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Črna magija
Reply #3 - 10.05.2001 at 12:36:58
 
Amen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana (Guest)
Guest




Re: Črna magija
Reply #4 - 10.05.2001 at 13:06:09
 
Bela - črna ? Pravi mag mora tako ali tako poznati obe - saj lahko drugače naredi več škode kot koristi. Pa tudi njune zakonitosti. Bela ali črna pa je odvisno s katerega kota gledaš - kar je dobro za eno osebo, je slabo za drugo. Vzemimo npe. t.i.ljubezenski napoj - če deluje, je to za osebo, ki ga je naročila, dobro. Ali pa je dobro tudi za osebo, ki ga popije? Ni nujno.
V tvojem primeru je bil učinek za dekle pozitiven. Torej je to dobro, ne glede na to, ali je vedela ali ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Črna magija
Reply #5 - 10.05.2001 at 14:25:35
 
Razlika med belo in ?rno magijo je v Namenu. ?rni mag bo delal zaradi sebe, svoje koristi. Beli mag pa dela ker je to njegova Pot, oz. 'bog tako ho?e'.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Črna magija
Reply #6 - 10.05.2001 at 14:29:18
 
ker učenke nisi vprašal za dovoljenje si delal črno magijo, po definiciji. to je vse kar črna magija tudi je: odvzemanje svobodne izbire drugim z znanjem ki ga imaš!

na loteriji zadeva kdor pač zadeva. kaj dela s tem denarjem ve samo bog, on in njegovi najbližji.
ponavadi dobrega nič.
kje imaš garancijo da na loteriji sploh dobijo zadetke tisti ljudje kateri naj bi denar dobili. kje imaš garancijo da ni loto potvorjen in da vsi tisti miljoni ne gredo direkt nazaj za zatiranje ljudstva.
imho
dobijo denar itak tisti ki to znajo 'sprogramirat' če ga ne dobijo nazaj organizatorji - banda ki nas upravlja in ima tako moč da to zmanipulirajo. jest nikogar ne poznam da bi dobil na loteriji veliko novca. niti se nikoli ni nihče sam pokazal kao jest sm pa zadel in se mam fino, igrajte še vi, pa se boste mel še vi fino ... al pa kej.
skratka kaj bi bilo narobe da mi sprogramiramo in poberemo keš in z njim naredimo nekaj dobrega. saj smo ja tolk pri pameti da bomo kej dobrega naredili. če bi keš dubu jest točno vem kaj bi naredu z njim.
zase in hkrati za druge!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Črna magija
Reply #7 - 10.05.2001 at 15:07:42
 
Kadar čutimo neko neskladje v svojem dejanju, je dobro, da smo pošteni do sebe in se vprašamo, kakšen je bil namen dejanja. To ve najbolje vsak zase. Vse, kar je bilo odvečnega v našem dejanju, se nam kot bumerang vrne s sočutnim namenom, da spoznamo zakaj. To je zakon, po katerem moramo živet, dokler ne spoznamo enosti oz. sebe (svoje duše dvojčice) in takrat izvemo, da ljubezen ne daje in ne jemlje v posest.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Črna magija
Reply #8 - 10.05.2001 at 21:17:43
 
Gape,

se strinjam, da je to, kar sem počel, po definiciji črna magija. Ampak prav tako je, ne glede na vsa ozadja in razloge, po definiciji črna magija tudi uporaba znanja za zadetek na lotu - banda gor ali dol, pač vplivaš na bando, ne da bi jih kaj vprašal, seveda. In ne glede na dobre namene. V tem vidim problem - včasih namen pride v neskladje z definicijo.
Skratka, kaj je narobe s tem, da bi mi pokasirali keš od bande in ga uporabili v dobre namene in kaj je narobe s tem, da je tista punca naredila letnik?

Po definiciji je pa po moje eno in drugo dejanje črna magija.

Ali pa na primer: s svojim znanjem lahko preprečiš nesrečo, kjer bi lahko umrli ljudje. Je to črna magija ali ne? In kaj je v takem primeru bolje - prekršiti pravilo ali pustiti vse tako, kot je bilo namenjeno?

Problem pa je, in to velik, ker si resnično v dilemi - ali naj igram boga ali pustim, da gre vse svojo pot.

Se spomniš, ko si na ezofestu prosil razne ljudi, da bi s svojimi ezoteričnimi znanji pomagali najti tvojega dedka? Si ga prej vprašal, ali se strinja? Valjda ga nisi mogel vprašat. Ne vem, ali so potem delali to ali ne, ampak če bi, bi bila to po definiciji čista črna magija.

Ne me narobe razumet, vprašanje je, kje so meje poseganja v te stvari. Morda pa je le najbolje, kar pravijo S., Urban, Herby in Dejana?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Črna magija
Reply #9 - 10.05.2001 at 22:03:09
 
ah no no
pri lotu ne vplivaš na delo boga - dušo ampak na delo človeških rok - mašino.
če pa banda goljufa pa itak ne morem vplivat na kuglce, če pa je mašina naključni stroj se da vplivat nanjo.

nič ni narobe s tem da je punca naredila letnik.
verjetno.
lahko pa da je ... npr zdej bo dobila službo lepo krasno in bo pozabila na sebe - postala bo ovca - če bi padla pa bi se sama naučila reikija in bi sama napedenala stvari in bi ne postala ovca.

nesreča pa se je npr morala zgodit da določen folk zmakne - da se začnejo ukvarjat s tem kar šteje - s sabo. in ker si ti napedenu da se ni zgodila bodo ostali taki kot so - ovce.

ni se zgodilo kar je bilo namenjeno.

zdej boš v obeh primerih imel full dela - boš mogu vse te ljudi prepričat (jim pomagat) da dojamejo zakaj se gre - jim razložit bistvo - angeli so mel pa že vse napedenan da jim pomagajo da pridejo do bistva sami - sve se vrača sve se plača.

hudo dobr se spomnem - zgodbe še ni konc.
sploh.
konc bo ko bo umrl.
vse je bilo namenjeno.
on se je zgubu v soboto, jest sm ga začel iskat šele po ezofestu, sej mi niso povedal da ga niso najdl. če bi jest že popoldan v soboto zakurblu mašino bi ga verjetno v nedeljo najdl. tko smo ga pa v pondelk. če bi sandi prej začel iskat bi ga verjetno najdl prej. al pa tud ne. če bi ga, bi pa v novicah pisal da smo ga najdl s pomočjo ezoteričnih znanj ne pa da so ga najdl nesposobni (sorry ne morm drugač rečt) gorski reševalci.
nism ga vprašu. tud če bi ga dons prašu mi nebi vedu odgovort, tud če bi ga vprašu preden se je zgubu mi nebi vedu odgovort, ker ima/je imel zelo slabe možgane. tud ko ga dons prašam če ga peljem do modelov ki znajo take napake popravt mi ne ve odgovort. vejo pa mi njegovi bližnji (med njimi sem tudi sam valjda) odgovort in so mi vedl tud takrat ko sm zakurblu mašino. kadar se človek ne more sam odločiti se drugi odločijo za njega.

ne razumem te narobe. upam

maš mogoče prov mogoče ga sploh nebi smel začet iskat in ga pustit samega v gozdu. nebi ga smel začet iskat domači, niti prijatelji, niti policisti, niti gorski reševalci, niti sandi, niti, niti, niti ...

mogoče bi mogl počakat da ga najde naključni sprehajalec po dolžanovi soteski, 10 m od ceste po kateri se da peljat z džipom.
mogoče ... je bla črna magija ... ampak pomoje da ne ... sej veš ... nižje si preber ...

pa ne me narobe razumet
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Črna magija
Reply #10 - 11.05.2001 at 01:07:51
 
Jaz sem dve ure za vami in dokler uspem prebrati forum vi že spite zato se oglašam zadnji.

Jaz sem pri tvojem reikiju Miro "zelo mrzel", to veš, toda menim, da vplivati na usodo je vendarle dvomljivo dejanje. Nazaj postavljam vprašanje.  Če bi te dekle prosilo za Reiki in bi s tem naredila ravno tako s štirico bi se tvoj in njen uspeh sploh ne pojavil na forumu. Pač, vesel bi bil na svoje dejanje, ravno tako dekle, sedaj pa te malo vest peče, če si naredil prav ali ne.

V enakem položaju sem se nekoč znašel sam. Imam neke določene sposobnosti in obe hkrati tako mama kot sestra sta bili bolani. Zlasti pri mami sem videl, da ima "umazan vrat, srce in pljuča". Nekega torkovega večera sem se usedel v kuhinjo in tako iz mojega severnega konca umsko čistil mamo.  Videl sem celo, da je dobila reakcijo, ravno tako pa se je zgodilo s sestro, le v lažji obliki. Isti teden v petek sem poklical sestro, če ji je mami kaj omenila o torkovi noči, a mi je povedala, da je morala ob enih ponoči bruhat. Sestra se je tisto noč ravno tako zbudila, bruhala ni, počutila pa se je bolano.
Tolažim se s tem, da je sestra nekaj mesecev po tistem zanosila, mama pa ne jamra, da bi ji zdravje bolj nagajalo kot prej.

Vidiš Miro v istem položaju sva, poiskati  je potrebno le limit do kje se sme. Poiskati ali smo tu da "čistimo" ali da učimo.

Na koncu bom vseeno še dodal. Morda pa to kar je naredil Miro za punco in jaz za mamo vseeno ni črna magija. Namreč, nisva se okoriščala v svoje namene, zlorabljala znanje za dobrobit nekoga, ki bi to izkoristil v slabo stran, gre le za pozitivno dejanje, zato tudi ni izključeno, da sva oba z Mirotom delala na meji črne in bele magije, v sivi zoni in se nama na podlagi tega pač oprosti.



Andres


Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Črna magija
Reply #11 - 11.05.2001 at 10:44:56
 
po definiciji je to črna magija!

glede lota pa še malo smeti:
http://www.gape.org/gapes/prispevki/loto.htm
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: Črna magija
Reply #12 - 11.05.2001 at 21:32:41
 
Grin
Miro, kar si naredu, je blo cool !!!

Bela, Crna ???
Who cares, I like it.. 8)

Ne vem, nared tist, kar misls, da je prov, pa bo OK...
8)
Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Črna magija
Reply #13 - 11.05.2001 at 21:55:24
 
Ja, Andres, da si bil mrzel pri reikiju, je tudi bila določena reakcija... zanimivo je, da sem tudi sam imel isto reakcijo, po tretmaju sem bil mrzel kot riba, čeprav sem se pred tem zaščitil, da ne bi dobil kaj od tebe. No, drugič se bom bolje zaščitil, pa bo.  Tisti mraz pa tudi ni nič groznega, samo odraz tvojega stanja v tistem trenutku je. Ampak to ni tema tega pogovora.

Tema je črna magija. Gape, pri lotu ne vplivaš na stroj, temveč na akcijo, ki so jo organizirali ljudje, pač s pomočjo stroja. Saj če pridem k tebi domov s sekiro v roki in ti razfukam računalnik, bom najbolj prizadel tebe, a ne? Mašina je stvar in kot taka nadomestljiva.

Po definiciji je tudi to črna magija.

Banditizem pri lotu ni v programiranju mašin, da lažejo, prava svinjarija se skriva zadaj. Ampak to spet ni tema tukaj.

Iskanje dedka s pomočjo ezoteričnih znanj je po definiciji tudi črna magija, ampak, če gremo tako daleč, potem je vsako dejanje, kjer človeka ne pustiš umret ali najebat, ne da bi ga prej vprašal za mnenje, neka 'črna' akcija. Valjda ga tisti nesposobni reševalci tudi noso vprašali, ali smejo.

Če pogledamo s tega stališča, smo se šli Andres, ti in jaz črno magijo. Razlika je samo v tem, da sva z Andresom dosegla določen učinek, ti pa se žal nisi obrnil na prave ljudi. Si se pa zato naučil, da je med ezoteriki 90% smeti. Tako, kot v vsaki stroki pač.

Vprašam še nekrat: če lahko rešim življenje s svojim znanjem ali naredim nekaj za nekoga, kar je očitno koristno (ne da bi se prej posvetoval z njim - včasih se tudi ne da), je to črna magija ali ne?

Priznam pa, na vsak način, da je bilo moje delo s tisto punco po definiciji črna magija. In se strinjam, da je tudi Andres delal črno magijo (po definiciji) in da bova oba dobila, kar sva si zaslužila. Kaj pa sva si zaslužila, pa ne vem.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Črna magija
Reply #14 - 12.05.2001 at 02:13:44
 
Definicija na definicijo  Shocked
Bolj ko mislim o teh definicijah in bolj ko primerjam vaša mnenja, bližje sem mnenju, da sva pač z Mirotom naredila nekaj kar ne spada več pod črno magijo.  Ker čas kot tak neutrudno beži ravno v tem obdobju, ki ga živimo in bi se mi na podlagi mojega vpliva na mamo in sestro moralo že kaj slabega pripetiti. Vendar, verjemite, že od leta 1984 imam samo vzopne, vmesne krize pa ne jemljem, kot nekaj kar naj bi bil vzrok plačevanja grehov zaradi črne magije. To bili pač simbolične krize, ki se pojavljajo pri vseh ljudeh, verjamem, tudi pri Medvedki.  Cheesy

Obstaja še ena varianta razlage za razširjenjo mnenje, da je takšno dejanje že črna magija.
Nekdo je bržkone moral filtrirati "definirano" ideologijo, da so takšni posegi črna magija. Bržkone je bila to v daljni preteklosti že cerkev sama, saj je ta potrebovala oblast nad ljudmi in obenem tudi ravno toliko zdravnikov kolikor so jih bili sposobni kontrolirati in ravno toliko modrih glav kolikor so jih potrebovali. Vsakdo, ki je posegel v druge levele je bil v trenutku izključen in tako bi bila pred nekaj stoletji izključena iz katere koli dejavnosti midva z Mirotom. Ker danes kaj takega ni mogoče, se pač vse skupaj elegantno imenuje črna magija, saj je edino slednja tista, ki se jo v modernem času ljudje še bojijo.

Seveda se posameniki ne bojijo programirati loto mašin, čeravno potemtakem tudi to lahko vzamemo kot črno magijo. Nekomu so s programiranjem mašine prikrajšali finančni delež in zato ne more na operacijo v tujino in bo tako vse do smrti ostal na invalidskem vozičku. Črna magija v loto žogicah kajneda Gape??

p.s. Mimogrede sem se spomnil še stotih opic. Če se gremo tukaj na forumu po Mirotovem predlogu sto opic, s tem vplivamo na cel svet. Kakor mislimo mi, tako bodo mislili vsi in zato vsem ne bo po godu. Črna magija?? Ne, 46 opic in ena Medvedka. Grin Grin

Andres

 





Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 13