Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 10
(Read 61678 times)
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Victim Iluminati
Reply #90 - 17.01.2013 at 13:34:25
 
titud wrote on 16.01.2013 at 14:50:03:
en_bk wrote on 16.01.2013 at 13:49:19:
Hja, pravzaprav to ne drži. Še kako občutmo ta bremena. Problem je, da jih ne prepoznamo kt vzorce, ki so v nas od otroštva. Če jih nočemo prepoznat. Ker, v današnji dobi informatike se je pa zlo težko zgovarjat na neinformiranost. Blj je keč v tem, da je lažje rečt "jebiga, tko je, tak sem" in špilat srotka revkota ki nč ne more, kt pa kej nardit.

Se pa da, še kako se da. Če se če.

Smiley

Sam praviš, da ni nujno, da informiranost/zavedanje o prevzetem vzorcu  občutiš kot zadostno breme, da bi terjao spremembo vzorca. V bistvu sploh ni nujno, da sam spremeniš vzorec, je dovolj, da ti predstavlja breme zgolj to, da bi ga zavestno ali nezavedno prelagal na druge, tako kot je bilo preloženo nate.  Za kaj takega potrebuješ priložnost, da odkriješ, da ti je zate pomemben drugi pomembnejši od tebe samega. Ker jo  potrebuješ, okolje samo deluje v smeri, da si jo ustvariš. Seveda obstaja tudi verjetnost, da jo ne ustvariš ali zapaseš tako kot so jo tvoji starši, ampak ali naj to pomeni, da ti sploh ne bi smela bit  dana priložnost (te v bistvu ne bi smelo niti bit)   samo zato,  ker si bil tudi sam po neki verjetnosti  v naprej zapasena priložonost svojih staršev?  


Ne vem, kva mi hočeš povedat.
Noben vzorec /in seveda iz njega izhajajoče vedenje/ ne terja, da karkol nardim. Lahko furam tako življenje do konca. Lahko mam otroke in nanje prenašam slepo vzorce /ena skrajnost/, lahko jih nimam iz strahu /druga skrajnost/ in vse vmes.
Jst sem tist, ki se odloča, a bo kej naredu al ne bo. In sploh ni treba, da šele pol, ko me boli. Lahko že prej.

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Victim Iluminati
Reply #91 - 17.01.2013 at 14:45:33
 
en_bk wrote on 17.01.2013 at 13:34:25:
Jst sem tist, ki se odloča, a bo kej naredu al ne bo. In sploh ni treba, da šele pol, ko me boli. Lahko že prej. Smiley


Kakorkoli, za odločitev zmeraj  rabiš  trigger,  pomembnega   drugega kot sprožilca. Ni seveda nujno zunanji drugi, vlogo triggerja  lahko odšpila tudi notranji jaz (sebstvo), le da ga je teže sprožit. Je potrebna  inovacija,  ker za to nimamo nobenga vzorca.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Victim Iluminati
Reply #92 - 18.01.2013 at 13:40:05
 
titud wrote on 17.01.2013 at 14:45:33:
en_bk wrote on 17.01.2013 at 13:34:25:
Jst sem tist, ki se odloča, a bo kej naredu al ne bo. In sploh ni treba, da šele pol, ko me boli. Lahko že prej. Smiley


Kakorkoli, za odločitev zmeraj  rabiš  trigger,  pomembnega   drugega kot sprožilca. Ni seveda nujno zunanji drugi, vlogo triggerja  lahko odšpila tudi notranji jaz (sebstvo), le da ga je teže sprožit. Je potrebna  inovacija,  ker za to nimamo nobenga vzorca.  


Vsekakor, mislm, potrebuješ triger...kakršenkol že.

Bistvo sporočila je, da se da delat na vzorcih in da se splača, ker, če pogledaš na širok, je to edin način, da se svet spremeni. Tko da vsak popuca pr seb in s tem preseka s prenašanjem vzorcev na potomce, obenem pa ustvarja drugačne odnose do vseh okol sebe.

In to ni omrtvičenje samga sebe, kt se boji Devi, ampak glih kontra. Oživitev samga sebe.

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Victim Iluminati
Reply #93 - 18.01.2013 at 18:31:15
 
titud wrote on 15.01.2013 at 14:59:13:
en_bk wrote on 15.01.2013 at 14:28:08:
naprimer


Vse, kar spodbuja  občutek ločenosti/razdvojenosti z namenom,  da bi se vzpostavila  potreba po trajni  odvisnosti/zasvojenosti in nam hrati preprečuje, da razvijemo občutje enosti/edinstvenosti skozi potrebo po trajni   povezanosti in solidarnosti. Ljubezen namenoma izpuščam, ker v praksi služi kot opravičalo za vse.

Ta občutek enosti izhaja iz usklajenosti med dušo in telesom. Ko je naš miselni svet usklajen s telesnimi potrebami, občutimo enost in ljubezen.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Victim Iluminati
Reply #94 - 18.01.2013 at 18:34:53
 
en_bk wrote on 16.01.2013 at 12:34:24:
titud wrote on 15.01.2013 at 14:59:13:
en_bk wrote on 15.01.2013 at 14:28:08:
naprimer


Vse, kar spodbuja  občutek ločenosti/razdvojenosti z namenom,  da bi se vzpostavila  potreba po trajni  odvisnosti/zasvojenosti in nam hrati preprečuje, da razvijemo občutje enosti/edinstvenosti skozi potrebo po trajni   povezanosti in solidarnosti. Ljubezen namenoma izpuščam, ker v praksi služi kot opravičalo za vse.


Potreba po potrditvi in iz tega izhajajoča odvisnostna vedenja, je verjetn najhujša posledica vzorcev, ki jih lahko dobiš v otroštvu.
Da bi bli pa to vzorci, ki jih ni možno predelat in spravt pod nadzor, pak ne verjamem. Pravzaprav, ne verjamem, da bi obstajal kterkol vzorec iz otroštva, ki se ga ne bi dal spedenat vsaj do mere, da ne bi več dirigiral  mojga vedenja v odraslosti...če se seveda za to odločim.

Vedno bo tisti glas v ozadju, pa čeprav se boš v določenem trenutku odločil drugače, kot ti pravi vzorec.
V bistvu je ravno vzorec kriv, da reagiraš drugače. Če ga ne bi bilo, ne bi bilo potrebe po spremembi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Victim Iluminati
Reply #95 - 18.01.2013 at 18:39:44
 
titud wrote on 16.01.2013 at 13:02:48:
en_bk wrote on 16.01.2013 at 12:39:38:
Kar se tiče vzorcev, pravzaprav bi blo fer do otrok, pa tud do nas, če bi jih spucal prej, preden postanemo starši
Smiley


Nemogoče se je razbremenit tistega, česar prej sam ne  občutiš  kot breme. Šele kot starši imamo priložnost občutit tisto, kar je bilo preloženo od staršev  na nas, kot breme, in to v trentuku, ko se znadjemo v skušnjavi/dilemi, da bi to breme preložili na svoje otroke.  Teža bremena  se pravzaprav meri z neugodjem, ki ga občutimo ob tem, da bi podlegli skušnjavi.    

Se strinjam. Določeni vzorci se aktivirajo šele takrat, ko se znajdemo v določeni situaciji, ki je povezana s temi vzorci.

Razlog za kakršnokoli dejanje obstaja vedno v nas. Podobno kot ima računalnik program, imamo tudi mi svoj program, ki določa odziv na podlagi podatkov iz čutil.
Vsaka situacija sproži določene vzorce oz. program. Zato se ljudje spoznavamo preko odnosov in različnimi izpostavljenosti življenjskim izzivom.
Da so nam neki vzorci lahko v breme, občutimo šele takrat, ko se znajdemo v tisti situaciji. Na primer kakšni smo kot starši, občutimo šele takrat, ko imamo otroke in ko smo sami starši. In šele takrat lahko občutimo breme nekih vzorcev, če so jih ustvarile slabe izkušnje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego(3p
Ex Member




Re: Victim Iluminati
Reply #96 - 19.01.2013 at 14:32:56
 
titud wrote on 15.01.2013 at 12:45:11:
Quote:
Če ni mogoče predvidet kaj se bo ustvarilo iz dveh različic genov to ne ustvarja nobenega nemira in nereda ti si pogledal samo en delček celote . Sploh se ne gre za zanikanje genske predispozicije , enostavno je preveč dejavnikov ki vplivajo na razvoj da bi si lahko delal neke iluzije o predispozicijah s tem da gledaš to "kar je" in si zamišljaš predispozicijo ,drugače si je ne moreš.Problematiziraš pa res , nevem zakaj a zato da se ne ujameš v povratno zanko .


Predispozicija se ustvraja/zamišlja za nazaj na podlagi verjetja, ki ima svojo osnovo in tud funkcijo , če ne se to verjetje ne bi niti vzpostavilo. Zato tud pravim, da se je  treba spraševati po namenu verjetja oz. kakšno funkcijo naj bi  verjetje opravljalo. Pri vzreji živalske pasme ali  rastinske sorte pač tako, da naj bi se na potomcih izrazile za človeka trenutno najbolj koristne lastnosti njihovih prednikov, pri človešku pa pač ni nikogar nad človekom, bi lahko določal tovrstno 'koristnost', zato se naj  ljudi pač nebi 'vzrejalo'.  Zato je po moje boljš verjet in zaupat  naključnosti in nedoločenosti, saj  sta ta edina lahko podlaga enkartnosti/singularnosti  vsakega človeškega subjekta, ker le  kot tak lahko razvije avtonomijo in s tem prevzame odgovornost zase.  
Vprašanje kaj je boljše , verjet v naključnost ali v nenaključnost oboje je verjetje,ni se niti potrebno odločat za eno ali drugo dosti je spoznanje da je nedoločenost v bistvu določenost.S tem spoznanjem mi ni več potrebno verjet v eno ali drugo. To se mi zdi ok ker se mi ni potrebno stvari oprijemat in je s tem možnost za svobodo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego(3p
Ex Member




Re: Victim Iluminati
Reply #97 - 19.01.2013 at 15:42:25
 
Devi wrote on 14.01.2013 at 22:55:26:
Quote:
Devi wrote on 13.01.2013 at 20:50:39:
barvna slepota

Če si ti zastopla moj prejšn post sn js bicikl

Smiley kakor ti paše, lej

v bistvu sem gapetu govorila, ne tebi, se pa s tvojim postom tud ne strinjam. vse genske napake niso naključne, ker v določenih rodovih prihaja do točno določenih ponavljanj, ki se jih lahko že vnaprej predvidi (kot recimo, kar sem dala za primer, hemofilijo in barvno slepoto)
se pa drugač fensi sliši vse avtomatično zanikat pa jebeš realnost Wink
Si še vedno površinska , tudi ko pride do realnosti se motiš .
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Victim Iluminati
Reply #98 - 21.01.2013 at 10:23:30
 
Robi wrote on 18.01.2013 at 18:34:53:
en_bk wrote on 16.01.2013 at 12:34:24:
titud wrote on 15.01.2013 at 14:59:13:
en_bk wrote on 15.01.2013 at 14:28:08:
naprimer


Vse, kar spodbuja  občutek ločenosti/razdvojenosti z namenom,  da bi se vzpostavila  potreba po trajni  odvisnosti/zasvojenosti in nam hrati preprečuje, da razvijemo občutje enosti/edinstvenosti skozi potrebo po trajni   povezanosti in solidarnosti. Ljubezen namenoma izpuščam, ker v praksi služi kot opravičalo za vse.


Potreba po potrditvi in iz tega izhajajoča odvisnostna vedenja, je verjetn najhujša posledica vzorcev, ki jih lahko dobiš v otroštvu.
Da bi bli pa to vzorci, ki jih ni možno predelat in spravt pod nadzor, pak ne verjamem. Pravzaprav, ne verjamem, da bi obstajal kterkol vzorec iz otroštva, ki se ga ne bi dal spedenat vsaj do mere, da ne bi več dirigiral  mojga vedenja v odraslosti...če se seveda za to odločim.

Vedno bo tisti glas v ozadju, pa čeprav se boš v določenem trenutku odločil drugače, kot ti pravi vzorec.
V bistvu je ravno vzorec kriv, da reagiraš drugače. Če ga ne bi bilo, ne bi bilo potrebe po spremembi.


Je tako. Razlika med nepredelanim in predelanim vzorcem je v tem, da se v prvem primeru odzoveš podzavestno, v drugem pa podzavestni odziv, ki se prvi javi, zamenjaš z zavestnim odzivom.
Razlika med manj in bolj predelanim vzorcem je v času, ki ga potrebuješ, da podzavestni odziv, ki se sproži takoj, zamenjaš z zavestnim.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Victim Iluminati
Reply #99 - 21.01.2013 at 11:17:39
 
en_bk wrote on 21.01.2013 at 10:23:30:
Robi wrote on 18.01.2013 at 18:34:53:
en_bk wrote on 16.01.2013 at 12:34:24:
titud wrote on 15.01.2013 at 14:59:13:
en_bk wrote on 15.01.2013 at 14:28:08:
naprimer


Vse, kar spodbuja  občutek ločenosti/razdvojenosti z namenom,  da bi se vzpostavila  potreba po trajni  odvisnosti/zasvojenosti in nam hrati preprečuje, da razvijemo občutje enosti/edinstvenosti skozi potrebo po trajni   povezanosti in solidarnosti. Ljubezen namenoma izpuščam, ker v praksi služi kot opravičalo za vse.


Potreba po potrditvi in iz tega izhajajoča odvisnostna vedenja, je verjetn najhujša posledica vzorcev, ki jih lahko dobiš v otroštvu.
Da bi bli pa to vzorci, ki jih ni možno predelat in spravt pod nadzor, pak ne verjamem. Pravzaprav, ne verjamem, da bi obstajal kterkol vzorec iz otroštva, ki se ga ne bi dal spedenat vsaj do mere, da ne bi več dirigiral  mojga vedenja v odraslosti...če se seveda za to odločim.

Vedno bo tisti glas v ozadju, pa čeprav se boš v določenem trenutku odločil drugače, kot ti pravi vzorec.
V bistvu je ravno vzorec kriv, da reagiraš drugače. Če ga ne bi bilo, ne bi bilo potrebe po spremembi.


Je tako. Razlika med nepredelanim in predelanim vzorcem je v tem, da se v prvem primeru odzoveš podzavestno, v drugem pa podzavestni odziv, ki se prvi javi, zamenjaš z zavestnim odzivom.
Razlika med manj in bolj predelanim vzorcem je v času, ki ga potrebuješ, da podzavestni odziv, ki se sproži takoj, zamenjaš z zavestnim. Smiley

Posnemanje in inovacija med sabo nista v   hierahičnem vrednostem razmerju, saj se v posameznem življenjskem obdoju človeka izmenjujeta ena z drugo, enako pa velja tudi med generacijami. Treba je imet pred očmi celoten ciklus, v katerem ne gre toliko za to, kdo bo premagal/zatrl koga, ampak koga izmed  od njiju v danih/konkretnih življenskih okoliščinah izbrat, da bo s tem, ko bo ugodnje zate, ugodneje tudi za druge.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Victim Iluminati
Reply #100 - 21.01.2013 at 13:25:37
 
titud wrote on 21.01.2013 at 11:17:39:
en_bk wrote on 21.01.2013 at 10:23:30:
Robi wrote on 18.01.2013 at 18:34:53:
en_bk wrote on 16.01.2013 at 12:34:24:
titud wrote on 15.01.2013 at 14:59:13:
en_bk wrote on 15.01.2013 at 14:28:08:
naprimer


Vse, kar spodbuja  občutek ločenosti/razdvojenosti z namenom,  da bi se vzpostavila  potreba po trajni  odvisnosti/zasvojenosti in nam hrati preprečuje, da razvijemo občutje enosti/edinstvenosti skozi potrebo po trajni   povezanosti in solidarnosti. Ljubezen namenoma izpuščam, ker v praksi služi kot opravičalo za vse.


Potreba po potrditvi in iz tega izhajajoča odvisnostna vedenja, je verjetn najhujša posledica vzorcev, ki jih lahko dobiš v otroštvu.
Da bi bli pa to vzorci, ki jih ni možno predelat in spravt pod nadzor, pak ne verjamem. Pravzaprav, ne verjamem, da bi obstajal kterkol vzorec iz otroštva, ki se ga ne bi dal spedenat vsaj do mere, da ne bi več dirigiral  mojga vedenja v odraslosti...če se seveda za to odločim.

Vedno bo tisti glas v ozadju, pa čeprav se boš v določenem trenutku odločil drugače, kot ti pravi vzorec.
V bistvu je ravno vzorec kriv, da reagiraš drugače. Če ga ne bi bilo, ne bi bilo potrebe po spremembi.


Je tako. Razlika med nepredelanim in predelanim vzorcem je v tem, da se v prvem primeru odzoveš podzavestno, v drugem pa podzavestni odziv, ki se prvi javi, zamenjaš z zavestnim odzivom.
Razlika med manj in bolj predelanim vzorcem je v času, ki ga potrebuješ, da podzavestni odziv, ki se sproži takoj, zamenjaš z zavestnim. Smiley

Posnemanje in inovacija med sabo nista v   hierahičnem vrednostem razmerju, saj se v posameznem življenjskem obdoju človeka izmenjujeta ena z drugo, enako pa velja tudi med generacijami. Treba je imet pred očmi celoten ciklus, v katerem ne gre toliko za to, kdo bo premagal/zatrl koga, ampak koga izmed  od njiju v danih/konkretnih življenskih okoliščinah izbrat, da bo s tem, ko bo ugodnje zate, ugodneje tudi za druge.


Ja, podzavest, oziroma "stari možgani" ne poznajo cajta in delujejo kt flipflop-nevarno/ni nevarno...in glede na odločitev aktivirajo ustrezen podzavestni odziv, ki je lahko čist funkcionalen...mislm..kva vem...če drvi avto prot teb, odskočiš recimo. Lahko je pa odziv  aktiviranje ene od obrambnih strategij, ki so posledica enga vzorca in ki je bla v času nastajanja še kako aktualna in prava, ampak zdej pa ni več. Recimo...kva pa vem...recimo da si kt otrok poslušal od mame da bo šla, ker nisi dost priden in pol si naredu karkol, sam da ne bi šla, ker od nje si bil takrat življensko odvisen in za takrat je bil ta odziv lepo funkcionalen. Dons pa ni več, ker si pač velik fant in če ti en zagrozi da bo šel, teb ni treba zatret sebe, da un ne bi odšel a ne. In v tem primeru je pametn /funkcionalno/, da vklopiš zavest in razmislš, a se splača it prek sebe zarad ene grožnje, al boš pa mrbit vseen preživu, tud če un gre. Pa tko.
Sem ziher da veš, da so obrambne strategije, ki so spravljene v podzavesti še velik blj kompleksne in sofisticirane in znajo še velik blj zagrenit življenje v sedanjosti in da se jih splača prepoznat in ovrednotit še enkrat in /vsaj zavestno, če se že podzavestno ne da/ jih popravt in pol take tud izvajat.

Do njih se ponavad pride šele k si na podnu in se odločiš, da se tko ne greš več. Al pa se sploh ne pride in odživiš življenje vdan v prepričanje, da si rojen pod nesrečno al pa srečno zvezdo. Al pa se pride tud prej, mislm, pred podnom, če te to zanima, maš ustrezne informacije in se odločiš, da boš opazoval svoje odzive, jih analiziral, predeloval...

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Victim Iluminati
Reply #101 - 21.01.2013 at 14:09:52
 
en_bk wrote on 21.01.2013 at 13:25:37:
Do njih se ponavad pride šele k si na podnu in se odločiš, da se tko ne greš več. Al pa se sploh ne pride in odživiš življenje vdan v prepričanje, da si rojen pod nesrečno al pa srečno zvezdo. Al pa se pride tud prej, mislm, pred podnom, če te to zanima, maš ustrezne informacije in se odločiš, da boš opazoval svoje odzive, jih analiziral, predeloval...
Smiley

Jest iz tega ne bi delal takega problema. Ni pač v tvoji moči,  da bi lahko vse idelano predelal, to si je treba slej ko prej priznat. Tud dominatno mazohističen vzorec, ki ga ne boš nikol znebu, ima lahko širše gledano svoje čist funkcionalno mesto in vlogo. Biološko gledano lahko da si k temu vzorcu  'biološko predisponiran' ( včasih bi astrolgi rekli, da si se pač rodil  v taki konstaliciji zved in planetov ). Drugi so pač  drugačni, in če bi bil vsak zase popoln/idealen, vprašanje, če bi drug drugega sploh rabili, tako kot se rabimo. Po moje je bolj bistveno, da smo si sposobni priznat vsak svojo trajno   'nepoplnost' jo sprejet kot neke vrste človeško posebnost, zarad katere smo ljudje zanimivi  drug drugemu in  ob tem zaupat, da se očitno samo na ta način lahko tvori neka celostnost....    

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Victim Iluminati
Reply #102 - 21.01.2013 at 15:32:40
 
titud wrote on 21.01.2013 at 14:09:52:
Po moje je bolj bistveno, da smo si sposobni priznat vsak svojo trajno   'nepoplnost' jo sprejet kot neke vrste človeško posebnost, zarad katere smo ljudje zanimivi  drug drugemu in  ob tem zaupat, da se očitno samo na ta način lahko tvori neka celostnost....    

karakter Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ego(3p
Ex Member




Re: Victim Iluminati
Reply #103 - 21.01.2013 at 17:43:23
 
titud wrote on 21.01.2013 at 14:09:52:
en_bk wrote on 21.01.2013 at 13:25:37:
Do njih se ponavad pride šele k si na podnu in se odločiš, da se tko ne greš več. Al pa se sploh ne pride in odživiš življenje vdan v prepričanje, da si rojen pod nesrečno al pa srečno zvezdo. Al pa se pride tud prej, mislm, pred podnom, če te to zanima, maš ustrezne informacije in se odločiš, da boš opazoval svoje odzive, jih analiziral, predeloval...
Smiley

Jest iz tega ne bi delal takega problema. Ni pač v tvoji moči,  da bi lahko vse idelano predelal, to si je treba slej ko prej priznat. Tud dominatno mazohističen vzorec, ki ga ne boš nikol znebu, ima lahko širše gledano svoje čist funkcionalno mesto in vlogo. Biološko gledano lahko da si k temu vzorcu  'biološko predisponiran' ( včasih bi astrolgi rekli, da si se pač rodil  v taki konstaliciji zved in planetov ). Drugi so pač  drugačni, in če bi bil vsak zase popoln/idealen, vprašanje, če bi drug drugega sploh rabili, tako kot se rabimo. Po moje je bolj bistveno, da smo si sposobni priznat vsak svojo trajno   'nepoplnost' jo sprejet kot neke vrste človeško posebnost, zarad katere smo ljudje zanimivi  drug drugemu in  ob tem zaupat, da se očitno samo na ta način lahko tvori neka celostnost....    


Sj oba analizirata enbk pa titud , to lahk traja do smrti ,predelovanje analiziranje ... do smrti si s tem še vedno na isti poti postopnosti . Ni treba analizirat v detajle , treba je sam stopit iz poti in umret od starega, od časa v brezčasje  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Victim Iluminati
Reply #104 - 21.01.2013 at 19:45:12
 
Quote:
titud wrote on 21.01.2013 at 14:09:52:
en_bk wrote on 21.01.2013 at 13:25:37:
Do njih se ponavad pride šele k si na podnu in se odločiš, da se tko ne greš več. Al pa se sploh ne pride in odživiš življenje vdan v prepričanje, da si rojen pod nesrečno al pa srečno zvezdo. Al pa se pride tud prej, mislm, pred podnom, če te to zanima, maš ustrezne informacije in se odločiš, da boš opazoval svoje odzive, jih analiziral, predeloval...
Smiley

Jest iz tega ne bi delal takega problema. Ni pač v tvoji moči,  da bi lahko vse idelano predelal, to si je treba slej ko prej priznat. Tud dominatno mazohističen vzorec, ki ga ne boš nikol znebu, ima lahko širše gledano svoje čist funkcionalno mesto in vlogo. Biološko gledano lahko da si k temu vzorcu  'biološko predisponiran' ( včasih bi astrolgi rekli, da si se pač rodil  v taki konstaliciji zved in planetov ). Drugi so pač  drugačni, in če bi bil vsak zase popoln/idealen, vprašanje, če bi drug drugega sploh rabili, tako kot se rabimo. Po moje je bolj bistveno, da smo si sposobni priznat vsak svojo trajno   'nepoplnost' jo sprejet kot neke vrste človeško posebnost, zarad katere smo ljudje zanimivi  drug drugemu in  ob tem zaupat, da se očitno samo na ta način lahko tvori neka celostnost....    


Sj oba analizirata enbk pa titud , to lahk traja do smrti ,predelovanje analiziranje ... do smrti si s tem še vedno na isti poti postopnosti . Ni treba analizirat v detajle , treba je sam stopit iz poti in umret od starega, od časa v brezčasje  Smiley


eee...in kako se to nardi?

Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 10