Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 10
(Read 61703 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Victim Iluminati
Reply #30 - 03.01.2013 at 12:57:49
 
hvala, en_bk, za replay in ja, imam dostkrat problem izkomunicirat čustva. se (čedaljebolj) zavedam tega in iščem rešitve, ki bi za mene delovale.
sam nisem bla dovolj direktna s problemom. so recimo tud odnosi, ki so nekje napol-osebni. službeni, recimo, kjer lahko ti nekomu razložiš, napišeš in narišeš, da dela v kolektivu, pa ne bo razumel al pa mu ne bo mar. odnosi niso prostovoljni, kar pomeni, da drugi, če mu ni do tega, ne rabi vlagat v nobenega. in harmonija se ruši. a se da delat konstruktivno v takem primeru?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Victim Iluminati
Reply #31 - 03.01.2013 at 13:50:51
 
Devi wrote on 03.01.2013 at 12:57:49:
hvala, en_bk, za replay in ja, imam dostkrat problem izkomunicirat čustva. se (čedaljebolj) zavedam tega in iščem rešitve, ki bi za mene delovale.
sam nisem bla dovolj direktna s problemom. so recimo tud odnosi, ki so nekje napol-osebni. službeni, recimo, kjer lahko ti nekomu razložiš, napišeš in narišeš, da dela v kolektivu, pa ne bo razumel al pa mu ne bo mar. odnosi niso prostovoljni, kar pomeni, da drugi, če mu ni do tega, ne rabi vlagat v nobenega. in harmonija se ruši. a se da delat konstruktivno v takem primeru?


Ja, da se delat konstruktivno.
V vsakem odnosu lahko ti narediš samo tisto, kar ti lahko narediš za odnos. Odnos je vedno interakcija dveh in vedno se lahko zgodi, da drugi ni pripravljen storiti ničesar za odnos. Če drugi ni pripravljen ničesar storiti, da bi odnos ohranil, je v večini primerov potrebno odnos prekiniti. Tudi v službenem odnosu je to možno /nilahko, je pa možno/.
So pa tudi odnosi, ki jih ni možno prekiniti. Vedno boš hčerka svojih staršev, vedno boš mama svojih otrok in če si en od obeh staršev svojih otrok, boš vedno ostala v odnosu s svojim sostaršem /partnerjem/, pa čeprav gresta narazen.
A ne, tko da služben odnos s tega stališča sploh ni tko ekstremen in zajeban...in če za uspešen partnerski ali starševski odnos velja piljenje umetnosti komunikacije in prepoznavanje sebe skozi predelovanje svojih vzorcev iz otroštva, velja to še toliko bolj za službeni odnos...s tem, da se mora človk zavedat, da za dober odnos sta potrebna dva, ker en sam ga ne more vzdrževat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Victim Iluminati
Reply #32 - 03.01.2013 at 23:05:02
 
kaj pa vem, men se zdijo v bistvu odnosi, ki se jih ne da prekinit, dost lažji. ker na njih se da vsaj delat Smiley
ostalo verjetno prej pade pod 'zakaj pridejo taki ljudje v tvoje življenje in kaj se iz tega naučit'..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Victim Iluminati
Reply #33 - 04.01.2013 at 09:08:29
 
Kot pravijo in kot je verjetno tudi res, je življenje sestavljeno iz hologramov, tako da je vsak odnos samo  odraz celote. Če ga skušamo iz kao praktičnih/interesnih kriterijev jemat ločeno, lahko  zapademo v shizofrenijo, tako da po moje ni zdravo, če skušamo  razne odnose gradit po različnih vrednostnih kriterijih.

Zato, ker nek odnos  za nas ni tako (zavedno ali nezavedno)  intenziven kot drugi, nam to po moje ne sme bit alibi, da zanj veljajo drugačne vrednostne norme. Npr. koruptivnosti na enem še tako minornem področju se ne da izvajat tako, da ta ne prizadane celote vseh odnosov. Saj ne, da zaradi tega človek moral bit absolutno nekoruptiven, ampak se mora zavedat, da  koruptivnosti na enem manj intenzivnem področju odnosv ni mogoče izolirat od drugih bolj intenzivnih in je na to pač računat v lajfu kot celoti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Victim Iluminati
Reply #34 - 04.01.2013 at 10:33:39
 
Devi wrote on 03.01.2013 at 23:05:02:
kaj pa vem, men se zdijo v bistvu odnosi, ki se jih ne da prekinit, dost lažji. ker na njih se da vsaj delat Smiley
ostalo verjetno prej pade pod 'zakaj pridejo taki ljudje v tvoje življenje in kaj se iz tega naučit'..


Odnos je odnos /tko kt prav Titud/ in vsak je priložnost, da kej nardiš na seb. Pravzaprav sploh ne morš uporabljat različnih kriterijev; lahko se sam blj al pa manj trudiš, ker, vsak odnos vseen ni enak pomemben a ne.
Odnosi, ki se jih ne da prekinit, so daleč daleč najtežji, mislm, tam ne morš rečt...ne grem se...in prit skoz brez posledic.
Smiley
Fajn je mal rangirat, kva je pomembn zame in kva ni. Mislm, lažje se živi, manj se zgublja energije za nepomembne stvari /odnose/ in več je ostaja za tist kar je važn.
Če mam odnose zrangirane, je funkcioniranje v njih tud zlo zlo dobr pokazatelj, kva se z mano dogaja, kje sem, na kaj se moram fokusirat, kje so moje šibke točke /nepredelane vsebine/, kje mam že kr razpucan a ne.
Recimo, če me s tira vrže, kva vem, neko nestrinjanje z mano v enem odnosu z neznancem, je to že fest dobr cahn, da mam nekej za porihtat pr seb. Če sem hudo prizadeven v družbi /recimo na šihtu, v dobrodelnosti, v, ajd, globalnih gibanjih za pravičen svet, za.../, v svoji družini pa blj kt ne samo obiskovalec in to še pasiven, je to tud fest dober cahen, da velik tega nimam pošlihtanega pr seb a ne. Ker, najtežje se je soočit sam s sabo in svojimi demoni, velik lažje jih je projicirat v druge in se pol soočit z njimi...ker manj boli.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Victim Iluminati
Reply #35 - 04.01.2013 at 13:04:34
 
en_bk wrote on 04.01.2013 at 10:33:39:
Fajn je mal rangirat, kva je pomembn zame in kva ni. Mislm, lažje se živi, manj se zgublja energije za nepomembne stvari /odnose/ in več je ostaja za tist kar je važn.

Če mam odnose zrangirane, je funkcioniranje v njih tud zlo zlo dobr pokazatelj, kva se z mano dogaja, kje sem, na kaj se moram fokusirat, kje so moje šibke točke /nepredelane vsebine/, kje mam že kr razpucan a ne.

Recimo, če me s tira vrže, kva vem, neko nestrinjanje z mano v enem odnosu z neznancem, je to že fest dobr cahn, da mam nekej za porihtat pr seb. Če sem hudo prizadeven v družbi /recimo na šihtu, v dobrodelnosti, v, ajd, globalnih gibanjih za pravičen svet, za.../, v svoji družini pa blj kt ne samo obiskovalec in to še pasiven, je to tud fest dober cahen, da velik tega nimam pošlihtanega pr seb a ne. Ker, najtežje se je soočit sam s sabo in svojimi demoni, velik lažje jih je projicirat v druge in se pol soočit z njimi...ker manj boli.


Pomebnen zame je vedno tisti odnos, za karega se izkaže, da  ustvarja okolje, v katrem se lahko samoresničujem. Kar še ne pomeni, da je pomembne tudi za tistega, s katerim sem v odnosu.   Odnos je pomeben za oba lahko samo v primeru, če  ustvarja okolje, ki podpira   vzajemno samuoresničevanje.  Po moje je to najvišji rang, ki ga je v odnosu mogoče dosečt. V tem kontekstu rangiranja odnosov ni težko o razpocavat pri seb tistega (nezavednega/demonskega), kar imaš še razpucat,  saj zate dela tako ustvarjeno okolje samo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Victim Iluminati
Reply #36 - 04.01.2013 at 13:09:46
 
titud wrote on 04.01.2013 at 13:04:34:
en_bk wrote on 04.01.2013 at 10:33:39:
Fajn je mal rangirat, kva je pomembn zame in kva ni. Mislm, lažje se živi, manj se zgublja energije za nepomembne stvari /odnose/ in več je ostaja za tist kar je važn.

Če mam odnose zrangirane, je funkcioniranje v njih tud zlo zlo dobr pokazatelj, kva se z mano dogaja, kje sem, na kaj se moram fokusirat, kje so moje šibke točke /nepredelane vsebine/, kje mam že kr razpucan a ne.

Recimo, če me s tira vrže, kva vem, neko nestrinjanje z mano v enem odnosu z neznancem, je to že fest dobr cahn, da mam nekej za porihtat pr seb. Če sem hudo prizadeven v družbi /recimo na šihtu, v dobrodelnosti, v, ajd, globalnih gibanjih za pravičen svet, za.../, v svoji družini pa blj kt ne samo obiskovalec in to še pasiven, je to tud fest dober cahen, da velik tega nimam pošlihtanega pr seb a ne. Ker, najtežje se je soočit sam s sabo in svojimi demoni, velik lažje jih je projicirat v druge in se pol soočit z njimi...ker manj boli.


Pomebnen zame je vedno tisti odnos, za karega se izkaže, da  ustvarja okolje, v katrem se lahko samoresničujem. Kar še ne pomeni, da je pomembne tudi za tistega, s katerim sem v odnosu.   Odnos je pomeben za oba lahko samo v primeru, če  ustvarja okolje, ki podpira   vzajemno samuoresničevanje.  Po moje je to najvišji rang, ki ga je v odnosu mogoče dosečt. V tem kontekstu rangiranja odnosov ni težko o razpocavat pri seb tistega (nezavednega/demonskega), kar imaš še razpucat,  saj zate dela tako ustvarjeno okolje samo.


Se zelo strinjam, če pod pojmom samouresničevanje zastopva isto
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Victim Iluminati
Reply #37 - 04.01.2013 at 13:37:56
 
en_bk wrote on 04.01.2013 at 13:09:46:
Se zelo strinjam, če pod pojmom samouresničevanje zastopva isto


Samuresničevanje je lahko tudi samodestruktivno izničevanje, ki okrog sebe ustvarja okolje vzajmenga podpiranja. Ampak  po moje je kljub dinamičnosti in včasih celo visoki  estetetik in erotokii take vzajemne destruktivnosti klije klica slutnje nepreklicne končnosti ali vsaj trajne zaciklanosti odosa, ki se hrani z destruktivnostjo.

'Pro lajf' usmeritev kreativnega samuresničevanja v odnosih je bolj pogosto kot ne šele druga  izbira in zato kot taka pogosto preveč preračunljiva, manj glamurozna in strastna  in zaradi  trajnostne naravnanosti nikoli dovolj dolgotrajna...    
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Victim Iluminati
Reply #38 - 04.01.2013 at 14:08:34
 
titud wrote on 04.01.2013 at 13:37:56:
en_bk wrote on 04.01.2013 at 13:09:46:
Se zelo strinjam, če pod pojmom samouresničevanje zastopva isto


Samuresničevanje je lahko tudi samodestruktivno izničevanje, ki okrog sebe ustvarja okolje vzajmenga podpiranja. Ampak  po moje je kljub dinamičnosti in včasih celo visoki  estetetik in erotokii take vzajemne destruktivnosti klije klica slutnje nepreklicne končnosti ali vsaj trajne zaciklanosti odosa, ki se hrani z destruktivnostjo.

'Pro lajf' usmeritev kreativnega samuresničevanja v odnosih je bolj pogosto kot ne šele druga  izbira in zato kot taka pogosto preveč preračunljiva, manj glamurozna in strastna  in zaradi  trajnostne naravnanosti nikoli dovolj dolgotrajna...    


Grin
Kva je teb, Titud
Sej se spomnim, da sem včasih moral prou vlečt iz tebe odgovore, ki bi jih mi, navadni smrtniki, lahko razumel, ampak sem mislu, da zdej pa že odgovarjaš tko...vsakdanje...nekej med plačevanjem položnice, menjavo posranih plenic in odprtjem flaše uniona al pa kozla.
Pa vem da znaš.

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Victim Iluminati
Reply #39 - 04.01.2013 at 15:02:02
 
en_bk wrote on 04.01.2013 at 14:08:34:
Grin
Kva je teb, Titud
Sej se spomnim, da sem včasih moral prou vlečt iz tebe odgovore, ki bi jih mi, navadni smrtniki, lahko razumel, ampak sem mislu, da zdej pa že odgovarjaš tko...vsakdanje...nekej med plačevanjem položnice, menjavo posranih plenic in odprtjem flaše uniona al pa kozla.
Pa vem da znaš.

Wink


Če te prav razumem, me spet nič ne razumeš, ker sem spet začel komplicirat?!

Prevedeno v enbk-ovščino: pri  detruktivnem samuresničevanju skozi odnose gre za to, ali  vstopajo v odnose  naši  demoni, da bi ustvarjali  okolje za lastno samuresničitev (katere namen je destrukcija nas samih in poredno tudi njih), pri kreativnem  pa zato. da vstopamo v odnose mi skupaj s svojimi demoni, da bi vzajemno ustvarili okolje, v katarem nas demomoni vsaj ne bi več obvladovali, če ne že posvem pustili na miru.    

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Victim Iluminati
Reply #40 - 04.01.2013 at 23:48:02
 
en_bk wrote on 04.01.2013 at 10:33:39:
Fajn je mal rangirat, kva je pomembn zame in kva ni. Mislm, lažje se živi, manj se zgublja energije za nepomembne stvari /odnose/ in več je ostaja za tist kar je važn.

ja, rangiraš in ko ugotoviš, da ta odnos ni zelo pomemben, ga začneš jemat manj osebno. kar na koncu privede do nevpletanja in tega, da ti neha bit mar in ugotoviš, da je to način, da ostaneš sam v svojem svetu. in se sprašuješ, če je to v redu.
verjetno je to točka, kjer se začneš spet vpletat, ker očitno se stvari enostavno morajo dogajat in morajo bit skos bolj al manj osebne.
in pol se sprašujem, kako je tao mojstrom ratalo furat mir in nevpletenost in kaj je mojstrskega v njihovem dojemanju, kar men uhaja  Cool
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ego(3p
Ex Member




Re: Victim Iluminati
Reply #41 - 07.01.2013 at 16:08:57
 
en_bk wrote on 02.01.2013 at 14:51:48:
Quote:
Ojla
Ni to nič kaj takega tk sem pač rekel da se pozabi v bistvu se opusti postopek ,s tem ko vidiš kako do zamer prihaja ti jih tudi ni potrebno kuhat.


Ko enkrat ozavestiš, kako do zamer prihaja, jih ni treba več kuhat. Se strinjam. Ampak, problem so zamere, ki so v podzavesti. Od prej. Za ktere človk dostkrat sploh ne ve da so al pa ve. Pri teh zamerah je pa zavedanje, kako do njih prihaja, čist premal, oziroma, čist neučinkovito.
Če se človeku kljub temu zazdi, da je to dost in se odloč, da ne bo več zameru, brez da bi z zamero naredu še kej druzga, sploh pa če mu je pri tem vodilo, da zamera pač ni na njegovem nivoju, ker se mu zdi da je mrbit čist preveč razsvetljen /karkol to že pomen/...pa tko... je to nevarno varanje samega sebe. Kajtinamreč v takem primeru zamero sam potlač nekam vase s prepričevanjem, da je zamera brezveze in da se njemu pač to ne spodob, ta /zamera namreč/ pa nadaljuje svoje poslanstvo na hudo nevaren način. Vpliva na telo, ker, občutja, ki jim ni dovoljeno, da bi se izrazila na zdrav način, se izrazjo skoz telo...enkrat... kot bolezen. Garant.
V spominu so stare zamere , če že tako gledaš da morajo biti nekje shranjene. V bistvu jih ni niti tam ampak ok nima veze . Možgani jih navržejo skupaj v trenutku , si zavesten in te zamere ( misli ) uporabiš ali pa ne . Zato se ni treba bat neke podzavesti da ti bo nekoč udarila ven in boš zbolel .

Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Victim Iluminati
Reply #42 - 08.01.2013 at 11:44:00
 
Devi wrote on 04.01.2013 at 23:48:02:
en_bk wrote on 04.01.2013 at 10:33:39:
Fajn je mal rangirat, kva je pomembn zame in kva ni. Mislm, lažje se živi, manj se zgublja energije za nepomembne stvari /odnose/ in več je ostaja za tist kar je važn.

ja, rangiraš in ko ugotoviš, da ta odnos ni zelo pomemben, ga začneš jemat manj osebno. kar na koncu privede do nevpletanja in tega, da ti neha bit mar in ugotoviš, da je to način, da ostaneš sam v svojem svetu. in se sprašuješ, če je to v redu.
verjetno je to točka, kjer se začneš spet vpletat, ker očitno se stvari enostavno morajo dogajat in morajo bit skos bolj al manj osebne.
in pol se sprašujem, kako je tao mojstrom ratalo furat mir in nevpletenost in kaj je mojstrskega v njihovem dojemanju, kar men uhaja  Cool


Smiley
Ne vem no. Pr men ni glih tko.
Če naletim na eno prodajalko, ki ma slab dan in me napizdi, me to gotov ne flikne tolk iz tira, da bi nesu domov in da bi vplival na odnos z ženo naprimer. Obratno je pa mrbit možno. In nimam filinga, da bi zato ostajal sam v svojem svetu.
Je pa ena druga stvar, ki pa lahko pripelje do tega. Mrbit. Sklepam, ker tko pač ne delujem.
In sicer, če naletim na človeka, katerega vedenje me sprav iz tira /gre pa za pomoje manj pomemben odnos, recimo da gre kr za enga tam/, in se jst oddaljim iz odnosa s ko ga jebe al pa z om al pa s kakim podobnim odzivom..brez da bi se vprašal, zakva me tako vedenje pa vrže tko iz tira...bi pa znal bit, da bi se mi zgodu tvoj scenarij. Sicer bi vsakič naletu na čustveno podobno situacijo pr različnih ljudeh, ampak če sem mojster bežanja, bi se mi res znal nardit, da se ne bi nikol vprašal, zakva se mi dogajajo taki ljudje al pa, če sem res mojster, jih tud neb spustu tolk bliz, da bi do odnosa al pa do odziva sploh pršlo. Ostal bi sam v svojem svetu...kt pravš.

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Victim Iluminati
Reply #43 - 08.01.2013 at 11:44:52
 
Quote:
en_bk wrote on 02.01.2013 at 14:51:48:
Quote:
Ojla
Ni to nič kaj takega tk sem pač rekel da se pozabi v bistvu se opusti postopek ,s tem ko vidiš kako do zamer prihaja ti jih tudi ni potrebno kuhat.


Ko enkrat ozavestiš, kako do zamer prihaja, jih ni treba več kuhat. Se strinjam. Ampak, problem so zamere, ki so v podzavesti. Od prej. Za ktere človk dostkrat sploh ne ve da so al pa ve. Pri teh zamerah je pa zavedanje, kako do njih prihaja, čist premal, oziroma, čist neučinkovito.
Če se človeku kljub temu zazdi, da je to dost in se odloč, da ne bo več zameru, brez da bi z zamero naredu še kej druzga, sploh pa če mu je pri tem vodilo, da zamera pač ni na njegovem nivoju, ker se mu zdi da je mrbit čist preveč razsvetljen /karkol to že pomen/...pa tko... je to nevarno varanje samega sebe. Kajtinamreč v takem primeru zamero sam potlač nekam vase s prepričevanjem, da je zamera brezveze in da se njemu pač to ne spodob, ta /zamera namreč/ pa nadaljuje svoje poslanstvo na hudo nevaren način. Vpliva na telo, ker, občutja, ki jim ni dovoljeno, da bi se izrazila na zdrav način, se izrazjo skoz telo...enkrat... kot bolezen. Garant.
V spominu so stare zamere , če že tako gledaš da morajo biti nekje shranjene. V bistvu jih ni niti tam ampak ok nima veze . Možgani jih navržejo skupaj v trenutku , si zavesten in te zamere ( misli ) uporabiš ali pa ne . Zato se ni treba bat neke podzavesti da ti bo nekoč udarila ven in boš zbolel .


tud prou
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Victim Iluminati
Reply #44 - 08.01.2013 at 11:53:57
 
titud wrote on 04.01.2013 at 15:02:02:
en_bk wrote on 04.01.2013 at 14:08:34:
Grin
Kva je teb, Titud
Sej se spomnim, da sem včasih moral prou vlečt iz tebe odgovore, ki bi jih mi, navadni smrtniki, lahko razumel, ampak sem mislu, da zdej pa že odgovarjaš tko...vsakdanje...nekej med plačevanjem položnice, menjavo posranih plenic in odprtjem flaše uniona al pa kozla.
Pa vem da znaš.

Wink


Če te prav razumem, me spet nič ne razumeš, ker sem spet začel komplicirat?!

Prevedeno v enbk-ovščino: pri  detruktivnem samuresničevanju skozi odnose gre za to, ali  vstopajo v odnose  naši  demoni, da bi ustvarjali  okolje za lastno samuresničitev (katere namen je destrukcija nas samih in poredno tudi njih), pri kreativnem  pa zato. da vstopamo v odnose mi skupaj s svojimi demoni, da bi vzajemno ustvarili okolje, v katarem nas demomoni vsaj ne bi več obvladovali, če ne že posvem pustili na miru.    


A tko. Tud prou.

Sicer si se zlo poetično izrazu, ampak pojem samouresničitev si midva razlagava vsak po svoje...kar je seveda tud prou.
Da bi pa demoni /vzorci/ skoz samodestrukcijo zginl, pa po mojih izkušnjah tud slučajn ne drži...ampak se prenašajo naprej...na potomce.

Kar se pojmovanja samouresničitve tiče, si jo jst razlagam kt eno zboganost s sabo tko, da sem zadovoljen sam s sabo in z življenjem. Na kratk.

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 10