Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 10
(Read 61496 times)
Vrtnica
2
**
Offline

Angels do exist!
Posts: 89

Gender: female
Re: Victim Iluminati
Reply #15 - 13.12.2012 at 15:56:23
 
Quote:
Vrtnica wrote on 12.12.2012 at 23:05:46:
Quote:
Dokler od nekoga pričakuješ da naj lepše ravna s tabo bo vse kar naredi premalo dobro zate .


kaj pa če je fizično in psihično nasilen nad teboj?

Pri fizičnem nasilju se braniš in človeka obvladaš ,če tega ne zmoreš lahko pokličeš za to primerno institucijo policijo itd... pri psihičnem nasilju človeka psihološko spoznaš, razumeš in se primerno odzoveš. Če to ne gre ti zdrava pamet pove da s tako osebo ni za bit ,posloviš se in  greš naprej .

Ok, prvi stavek, drugi del (lahko pokličeš za to primerno institucijo): to je tako ne skladno s prakso. Očitno še nisi bil žrtev take vrste nasilja. Najbrž ne v družini, kjer so odnosi specifični. Ker je vse prej kot enostavno poklicati policijo ali institucijo, kot praviš. Gre za nasilje očeta na hčerko, ampak ok, smo ga nekak obvladal, psihično "ugotovil", se oddaljil od njega in kot si sam reku, greš naprej. To smo storil. Ampak žal on še vedno, ob občasnih konfrontacijah, (rešitev bi bila edino doživljenjska prekinitev stikov z njim), počne isto, išče stik s to osebo na način, da se nanjo dere, jo ignorira v pozdravih, napada, potem se umiri in potem čez čas začne znova..smo to sprejel, ignoriramo in posledično nima več odziva osebe, ki jo napada (ignorance is a bliss), a napada potem ostale sorodnike. Ali je pri taki osebi edina rešitev prekinitev stikov?

Back to top
 

We are not human beings on a spiritual journey. We are spiritual beings on a human journey.
Stephen Covey
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Victim Iluminati
Reply #16 - 13.12.2012 at 16:15:39
 
Vrtnica wrote on 13.12.2012 at 15:56:23:
Quote:
Vrtnica wrote on 12.12.2012 at 23:05:46:
Quote:
Dokler od nekoga pričakuješ da naj lepše ravna s tabo bo vse kar naredi premalo dobro zate .


kaj pa če je fizično in psihično nasilen nad teboj?

Pri fizičnem nasilju se braniš in človeka obvladaš ,če tega ne zmoreš lahko pokličeš za to primerno institucijo policijo itd... pri psihičnem nasilju človeka psihološko spoznaš, razumeš in se primerno odzoveš. Če to ne gre ti zdrava pamet pove da s tako osebo ni za bit ,posloviš se in  greš naprej .

Ok, prvi stavek, drugi del (lahko pokličeš za to primerno institucijo): to je tako ne skladno s prakso. Očitno še nisi bil žrtev take vrste nasilja. Najbrž ne v družini, kjer so odnosi specifični. Ker je vse prej kot enostavno poklicati policijo ali institucijo, kot praviš. Gre za nasilje očeta na hčerko, ampak ok, smo ga nekak obvladal, psihično "ugotovil", se oddaljil od njega in kot si sam reku, greš naprej. To smo storil. Ampak žal on še vedno, ob občasnih konfrontacijah, (rešitev bi bila edino doživljenjska prekinitev stikov z njim), počne isto, išče stik s to osebo na način, da se nanjo dere, jo ignorira v pozdravih, napada, potem se umiri in potem čez čas začne znova..smo to sprejel, ignoriramo in posledično nima več odziva osebe, ki jo napada (ignorance is a bliss), a napada potem ostale sorodnike. Ali je pri taki osebi edina rešitev prekinitev stikov?

verjetno ... in še sodno prepoved če je treba
nujno pa verjetno ni ... je delo za opravt ...

*ignorance is bliss*
jest nism uporablju kot da ignoriraš neki kar veš da obstaja in ti je zato lažje živet
ampak blj da ti je lažje živet dokler ne veš ...
ko izveš ... je u bistvu težje ... zarad odgovornosti in tko
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ego(3p
Ex Member




Re: Victim Iluminati
Reply #17 - 14.12.2012 at 12:46:28
 
Človeka moraš zelo dobro poznati osebno da lahko veš skozi kaj je šel v življenju, ni si pa niti takrat potrebno delat nekih predstav o nekomu. Ti kar mirno povej kaj ti leži na duši ,lahko celo urediš malo drugače in sama pri sebi pretuhtaš kako in kaj in boš potem mirne duše hodila po hiši. To je lahko že del rešitve ,katere praktične spremembe pa boste naredili doma je pa seveda vaša stvar in je samo stvar izbire.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Victim Iluminati
Reply #18 - 14.12.2012 at 12:56:37
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Victim Iluminati
Reply #19 - 14.12.2012 at 17:12:45
 
Vrtnica wrote on 13.12.2012 at 15:56:23:
Ali je pri taki osebi edina rešitev prekinitev stikov?

to je rešitev
je pa zelo možno, da se bo težava ponovila kje drugje s kom drugim, ker..
žrtve se ne rodimo, žrtev je v to vlogo vzgojena, kar pomeni, da nič ni dano po naravi, kar se ne bi dalo spremenit, samo ko je enkrat privzgojeno, išče potrjevanje vsepovsod, tud drugje
jes bi se na tvojem mestu začela oboroževat in borit
okrepit se moraš, nabrat moraš moč in energijo, da se lahko postaviš nazaj in ko boš to energijo enkrat imela, ko bo enkrat soočenje med žrtvijo in agresorjem mimo, se bo v bistvu vse spremenilo - za tebe- in to je poanta, ker se gre zate. svoje življenje moraš izboljšat, rešit drugih ljudi se ne da (al pa vsaj ne iz položaja, v katerem si)
zlo težka življenjska situacija, samo je tvoja, kar pomeni da, če ji ne moreš ubežat, če je ne moreš sprejet, jo moraš spremenit
zanimivo pri teh situacijah je to, da so žrtve ponavadi zlo močne osebe, samo svoje osebne moči ali ne vidijo, ali pa je nočejo poiskat, ker jo istovetijo z nasiljem, ki ga poznajo al pa zanjo ne želijo prevzet odgovornosti. samo
marsikaj se lahko spremeni, če zadost hočeš in si zadost pripravljena delat na tem Smiley
be good!
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Vrtnica
2
**
Offline

Angels do exist!
Posts: 89

Gender: female
Re: Victim Iluminati
Reply #20 - 17.12.2012 at 03:11:03
 
Back to top
 

We are not human beings on a spiritual journey. We are spiritual beings on a human journey.
Stephen Covey
 
IP Logged
 
Vrtnica
2
**
Offline

Angels do exist!
Posts: 89

Gender: female
Re: Victim Iluminati
Reply #21 - 17.12.2012 at 03:13:14
 
gape wrote on 13.12.2012 at 16:15:39:
Vrtnica wrote on 13.12.2012 at 15:56:23:
Quote:
Vrtnica wrote on 12.12.2012 at 23:05:46:
Quote:
Dokler od nekoga pričakuješ da naj lepše ravna s tabo bo vse kar naredi premalo dobro zate .


kaj pa če je fizično in psihično nasilen nad teboj?

Pri fizičnem nasilju se braniš in človeka obvladaš ,če tega ne zmoreš lahko pokličeš za to primerno institucijo policijo itd... pri psihičnem nasilju človeka psihološko spoznaš, razumeš in se primerno odzoveš. Če to ne gre ti zdrava pamet pove da s tako osebo ni za bit ,posloviš se in  greš naprej .

Ok, prvi stavek, drugi del (lahko pokličeš za to primerno institucijo): to je tako ne skladno s prakso. Očitno še nisi bil žrtev take vrste nasilja. Najbrž ne v družini, kjer so odnosi specifični. Ker je vse prej kot enostavno poklicati policijo ali institucijo, kot praviš. Gre za nasilje očeta na hčerko, ampak ok, smo ga nekak obvladal, psihično "ugotovil", se oddaljil od njega in kot si sam reku, greš naprej. To smo storil. Ampak žal on še vedno, ob občasnih konfrontacijah, (rešitev bi bila edino doživljenjska prekinitev stikov z njim), počne isto, išče stik s to osebo na način, da se nanjo dere, jo ignorira v pozdravih, napada, potem se umiri in potem čez čas začne znova..smo to sprejel, ignoriramo in posledično nima več odziva osebe, ki jo napada (ignorance is a bliss), a napada potem ostale sorodnike. Ali je pri taki osebi edina rešitev prekinitev stikov?

verjetno ... in še sodno prepoved če je treba
nujno pa verjetno ni ... je delo za opravt ...

*ignorance is bliss*
jest nism uporablju kot da ignoriraš neki kar veš da obstaja in ti je zato lažje živet
ampak blj da ti je lažje živet dokler ne veš ...
ko izveš ... je u bistvu težje ... zarad odgovornosti in tko


ja zarad odgovornosti do sebe
Back to top
 

We are not human beings on a spiritual journey. We are spiritual beings on a human journey.
Stephen Covey
 
IP Logged
 
Vrtnica
2
**
Offline

Angels do exist!
Posts: 89

Gender: female
Re: Victim Iluminati
Reply #22 - 17.12.2012 at 03:24:28
 
Quote:
Človeka moraš zelo dobro poznati osebno da lahko veš skozi kaj je šel v življenju, ni si pa niti takrat potrebno delat nekih predstav o nekomu. Ti kar mirno povej kaj ti leži na duši ,lahko celo urediš malo drugače in sama pri sebi pretuhtaš kako in kaj in boš potem mirne duše hodila po hiši. To je lahko že del rešitve ,katere praktične spremembe pa boste naredili doma je pa seveda vaša stvar in je samo stvar izbire.


v bistvu, s tem človekom se ne da nič zmenit. žal. karkoli rečeš zanika
in ostali člani so se distanciral, ali pa so preveč oddaljeni, tako fizično kot psihično od tega
in je vse med menoj in njim.
sem razčistila, da se je tak rodil, bil tako vzgojen, da bo vedno tak ostal in ne pričakujem več tistega, kar naj bi od očeta. varnost, toplino-sem se pogovarjala z eno osebo ki nekaj ve na tem psihoterapevtskem področju, pravi, da je taka oseba tipičen primer psihopata po učbeniku, ker ustrahuje druge, se nastavlja, onemogoča normalno sobivanje in ponavadi gre za izjemno nadarjene in sposobne posameznike. pač nimam kaj

sama sem naredila to, da ga jemljem kot bogega, kot ne neko stabilno osebo, kar naj bi bil, ampak kot nezanesljivo, vse kar pove, jemljem z mnogo distance, govori pa seveda stvari, ki so grde, me prizadanejo, sedaj ne več, ampak ve, da so nekoč me…tako, da fizične moči nima več, ker mu nazaj povem in potem utihne. je zanimivo kako se je obrnilo, a žalostno, da to, kar sem si želela vedno, da bi imela ljubeč in topel ter varen odnos z njim, ne bo nikoli. veliko žal še vedno, delam samo jaz na komunikaciji, ker si želim njegove pohvale, a vem, da je to utopija, vprašanje je, koliko časa bom še pripravljena ohranjati  stike.
rez sem naredila tudi v tem, da sem se odselila. drugače ne gre.
šlo je že zelo na nož. ugotoviš, da je okolje najhujši opij in sovražnik. delat na sebi je pa itak največji dosežek ki ga posameznik lahko doseže. začel se je s prehrano, drugačnim razmišljanjem, vajami, meditiranjem in počnem stvari, ki sm si jih vedno želela, a odlašala, zaradi občutka manjvrednosti, ki izhaja iz primarne družine. sedaj, ko sem povsod kamor pridem spoštovana in ljudje v meni vidijo nekoga, ki mu zaupajo, se radi z menoj pogovarjajo, se mi zdi, da živim.
prej sem umirala. počasi. na obroke.
Back to top
 

We are not human beings on a spiritual journey. We are spiritual beings on a human journey.
Stephen Covey
 
IP Logged
 
Vrtnica
2
**
Offline

Angels do exist!
Posts: 89

Gender: female
Re: Victim Iluminati
Reply #23 - 17.12.2012 at 03:26:03
 
Devi wrote on 14.12.2012 at 17:12:45:
Vrtnica wrote on 13.12.2012 at 15:56:23:
Ali je pri taki osebi edina rešitev prekinitev stikov?

to je rešitev
je pa zelo možno, da se bo težava ponovila kje drugje s kom drugim, ker..
žrtve se ne rodimo, žrtev je v to vlogo vzgojena, kar pomeni, da nič ni dano po naravi, kar se ne bi dalo spremenit, samo ko je enkrat privzgojeno, išče potrjevanje vsepovsod, tud drugje
jes bi se na tvojem mestu začela oboroževat in borit
okrepit se moraš, nabrat moraš moč in energijo, da se lahko postaviš nazaj in ko boš to energijo enkrat imela, ko bo enkrat soočenje med žrtvijo in agresorjem mimo, se bo v bistvu vse spremenilo - za tebe- in to je poanta, ker se gre zate. svoje življenje moraš izboljšat, rešit drugih ljudi se ne da (al pa vsaj ne iz položaja, v katerem si)
zlo težka življenjska situacija, samo je tvoja, kar pomeni da, če ji ne moreš ubežat, če je ne moreš sprejet, jo moraš spremenit
zanimivo pri teh situacijah je to, da so žrtve ponavadi zlo močne osebe, samo svoje osebne moči ali ne vidijo, ali pa je nočejo poiskat, ker jo istovetijo z nasiljem, ki ga poznajo al pa zanjo ne želijo prevzet odgovornosti. samo
marsikaj se lahko spremeni, če zadost hočeš in si zadost pripravljena delat na tem Smiley
be good!


ja, sej mislim, da se sedaj ponavalja z drugim, ampak to ni moja stvar, ker mene ni bilo na tem svetu, ko sta se onadva zaljubila. to morata onadva razčistit…jaz sem svoj del naredila. moram delat na seb drugače je eksistenca vprašljiva.
Back to top
 

We are not human beings on a spiritual journey. We are spiritual beings on a human journey.
Stephen Covey
 
IP Logged
 
ego(3p
Ex Member




Re: Victim Iluminati
Reply #24 - 18.12.2012 at 21:56:48
 
Vrtnica wrote on 17.12.2012 at 03:24:28:
Quote:
Človeka moraš zelo dobro poznati osebno da lahko veš skozi kaj je šel v življenju, ni si pa niti takrat potrebno delat nekih predstav o nekomu. Ti kar mirno povej kaj ti leži na duši ,lahko celo urediš malo drugače in sama pri sebi pretuhtaš kako in kaj in boš potem mirne duše hodila po hiši. To je lahko že del rešitve ,katere praktične spremembe pa boste naredili doma je pa seveda vaša stvar in je samo stvar izbire.


v bistvu, s tem človekom se ne da nič zmenit. žal. karkoli rečeš zanika
in ostali člani so se distanciral, ali pa so preveč oddaljeni, tako fizično kot psihično od tega
in je vse med menoj in njim.
sem razčistila, da se je tak rodil, bil tako vzgojen, da bo vedno tak ostal in ne pričakujem več tistega, kar naj bi od očeta. varnost, toplino-sem se pogovarjala z eno osebo ki nekaj ve na tem psihoterapevtskem področju, pravi, da je taka oseba tipičen primer psihopata po učbeniku, ker ustrahuje druge, se nastavlja, onemogoča normalno sobivanje in ponavadi gre za izjemno nadarjene in sposobne posameznike. pač nimam kaj

sama sem naredila to, da ga jemljem kot bogega, kot ne neko stabilno osebo, kar naj bi bil, ampak kot nezanesljivo, vse kar pove, jemljem z mnogo distance, govori pa seveda stvari, ki so grde, me prizadanejo, sedaj ne več, ampak ve, da so nekoč me…tako, da fizične moči nima več, ker mu nazaj povem in potem utihne. je zanimivo kako se je obrnilo, a žalostno, da to, kar sem si želela vedno, da bi imela ljubeč in topel ter varen odnos z njim, ne bo nikoli. veliko žal še vedno, delam samo jaz na komunikaciji, ker si želim njegove pohvale, a vem, da je to utopija, vprašanje je, koliko časa bom še pripravljena ohranjati  stike.
rez sem naredila tudi v tem, da sem se odselila. drugače ne gre.
šlo je že zelo na nož. ugotoviš, da je okolje najhujši opij in sovražnik. delat na sebi je pa itak največji dosežek ki ga posameznik lahko doseže. začel se je s prehrano, drugačnim razmišljanjem, vajami, meditiranjem in počnem stvari, ki sm si jih vedno želela, a odlašala, zaradi občutka manjvrednosti, ki izhaja iz primarne družine. sedaj, ko sem povsod kamor pridem spoštovana in ljudje v meni vidijo nekoga, ki mu zaupajo, se radi z menoj pogovarjajo, se mi zdi, da živim.
prej sem umirala. počasi. na obroke.
Enkrat itak greš na svoje potem pa obdržiš stike toliko kot je mogoče . Imaš svoje življenje ,starši pa svoje tako pač je stvari gredo naprej . Znati moraš pa tudi pozabljat vsaj tako pri sebi , da ne nosiš zamer do ljudi in vsega kar je bilo . Vsaj meni se zdi da se lahko potem lepše razumeš. Lahko ti pa povem da sem mel tudi jaz očeta ki je rad kaj popil in razgrajal tako da je bilo vsega ampak jaz žal nimam več možnosti da bi katero rekel z njim ti jo pa imaš tako da mi verjemi da je vredno pozabit zamere in tisto slabo kar je bilo in preživet kaj časa skupaj .
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Victim Iluminati
Reply #25 - 28.12.2012 at 10:39:07
 
Quote:
Vrtnica wrote on 17.12.2012 at 03:24:28:
Quote:
Človeka moraš zelo dobro poznati osebno da lahko veš skozi kaj je šel v življenju, ni si pa niti takrat potrebno delat nekih predstav o nekomu. Ti kar mirno povej kaj ti leži na duši ,lahko celo urediš malo drugače in sama pri sebi pretuhtaš kako in kaj in boš potem mirne duše hodila po hiši. To je lahko že del rešitve ,katere praktične spremembe pa boste naredili doma je pa seveda vaša stvar in je samo stvar izbire.


v bistvu, s tem človekom se ne da nič zmenit. žal. karkoli rečeš zanika
in ostali člani so se distanciral, ali pa so preveč oddaljeni, tako fizično kot psihično od tega
in je vse med menoj in njim.
sem razčistila, da se je tak rodil, bil tako vzgojen, da bo vedno tak ostal in ne pričakujem več tistega, kar naj bi od očeta. varnost, toplino-sem se pogovarjala z eno osebo ki nekaj ve na tem psihoterapevtskem področju, pravi, da je taka oseba tipičen primer psihopata po učbeniku, ker ustrahuje druge, se nastavlja, onemogoča normalno sobivanje in ponavadi gre za izjemno nadarjene in sposobne posameznike. pač nimam kaj

sama sem naredila to, da ga jemljem kot bogega, kot ne neko stabilno osebo, kar naj bi bil, ampak kot nezanesljivo, vse kar pove, jemljem z mnogo distance, govori pa seveda stvari, ki so grde, me prizadanejo, sedaj ne več, ampak ve, da so nekoč me…tako, da fizične moči nima več, ker mu nazaj povem in potem utihne. je zanimivo kako se je obrnilo, a žalostno, da to, kar sem si želela vedno, da bi imela ljubeč in topel ter varen odnos z njim, ne bo nikoli. veliko žal še vedno, delam samo jaz na komunikaciji, ker si želim njegove pohvale, a vem, da je to utopija, vprašanje je, koliko časa bom še pripravljena ohranjati  stike.
rez sem naredila tudi v tem, da sem se odselila. drugače ne gre.
šlo je že zelo na nož. ugotoviš, da je okolje najhujši opij in sovražnik. delat na sebi je pa itak največji dosežek ki ga posameznik lahko doseže. začel se je s prehrano, drugačnim razmišljanjem, vajami, meditiranjem in počnem stvari, ki sm si jih vedno želela, a odlašala, zaradi občutka manjvrednosti, ki izhaja iz primarne družine. sedaj, ko sem povsod kamor pridem spoštovana in ljudje v meni vidijo nekoga, ki mu zaupajo, se radi z menoj pogovarjajo, se mi zdi, da živim.
prej sem umirala. počasi. na obroke.
Enkrat itak greš na svoje potem pa obdržiš stike toliko kot je mogoče . Imaš svoje življenje ,starši pa svoje tako pač je stvari gredo naprej . Znati moraš pa tudi pozabljat vsaj tako pri sebi , da ne nosiš zamer do ljudi in vsega kar je bilo . Vsaj meni se zdi da se lahko potem lepše razumeš. Lahko ti pa povem da sem mel tudi jaz očeta ki je rad kaj popil in razgrajal tako da je bilo vsega ampak jaz žal nimam več možnosti da bi katero rekel z njim ti jo pa imaš tako da mi verjemi da je vredno pozabit zamere in tisto slabo kar je bilo in preživet kaj časa skupaj .

Hojla, jst se glih ne spoznam na te stvari, ampak pr seb opažam, da se s pozabljanjem, sploh pa zamer, nč ne reš. Prouzaprou se jih ne da pozabit. Če jih probaš pozabit, se samo, nezavedno mrbit, potisnejo nekam v podzavest, od koder pa delujejo še blj razdiralno...skoz telo.
Pr men sem porajtal, da se zamere predelajo tko, da se ozavestijo /skoz intenziviranje občutij, ki so nastala takrat ob zameri/, skoz ovrednotenje situacije, ki je vodila v zamero in zgodovino /vzorci/, ki so me pripeljala do občutij ob zameri, do analize, kva mam zdej od te zamere in kaj mi daje. Posledica je pa lahko potem odpuščanje /ki osvobaja/ al pa tud ne.
Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego(3p
Ex Member




Re: Victim Iluminati
Reply #26 - 28.12.2012 at 15:35:41
 
Ojla
Ni to nič kaj takega tk sem pač rekel da se pozabi v bistvu se opusti postopek ,s tem ko vidiš kako do zamer prihaja ti jih tudi ni potrebno kuhat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Victim Iluminati
Reply #27 - 02.01.2013 at 14:51:48
 
Quote:
Ojla
Ni to nič kaj takega tk sem pač rekel da se pozabi v bistvu se opusti postopek ,s tem ko vidiš kako do zamer prihaja ti jih tudi ni potrebno kuhat.


Ko enkrat ozavestiš, kako do zamer prihaja, jih ni treba več kuhat. Se strinjam. Ampak, problem so zamere, ki so v podzavesti. Od prej. Za ktere človk dostkrat sploh ne ve da so al pa ve. Pri teh zamerah je pa zavedanje, kako do njih prihaja, čist premal, oziroma, čist neučinkovito.
Če se človeku kljub temu zazdi, da je to dost in se odloč, da ne bo več zameru, brez da bi z zamero naredu še kej druzga, sploh pa če mu je pri tem vodilo, da zamera pač ni na njegovem nivoju, ker se mu zdi da je mrbit čist preveč razsvetljen /karkol to že pomen/...pa tko... je to nevarno varanje samega sebe. Kajtinamreč v takem primeru zamero sam potlač nekam vase s prepričevanjem, da je zamera brezveze in da se njemu pač to ne spodob, ta /zamera namreč/ pa nadaljuje svoje poslanstvo na hudo nevaren način. Vpliva na telo, ker, občutja, ki jim ni dovoljeno, da bi se izrazila na zdrav način, se izrazjo skoz telo...enkrat... kot bolezen. Garant.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Victim Iluminati
Reply #28 - 02.01.2013 at 23:20:30
 
men so zamere tud problem. ker sicer poskušam dojemat, da se enostavno ne da vplivat na ljudi in da tud pravice nimam, ne glede na to kolk konstruktivno/razdiralno delujejo z/ob meni. sam dejansko ko enkrat spustiš potrebo da bi vplival na nekoga, začneš postajat neoseben. in ko enkrat več ne jemlješ stvari osebno, kolk pristen kontakt sploh lahko še imaš? a veš, kaj mislim? stvari sicer postanejo bolj zabavne, ampak neha ti bit mar. nehaš se tolk vpletat. preveč si samo še ti, in nikogar, ki bi ti bil pomemben.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Victim Iluminati
Reply #29 - 03.01.2013 at 10:56:54
 
Devi wrote on 02.01.2013 at 23:20:30:
men so zamere tud problem. ker sicer poskušam dojemat, da se enostavno ne da vplivat na ljudi in da tud pravice nimam, ne glede na to kolk konstruktivno/razdiralno delujejo z/ob meni. sam dejansko ko enkrat spustiš potrebo da bi vplival na nekoga, začneš postajat neoseben. in ko enkrat več ne jemlješ stvari osebno, kolk pristen kontakt sploh lahko še imaš? a veš, kaj mislim? stvari sicer postanejo bolj zabavne, ampak neha ti bit mar. nehaš se tolk vpletat. preveč si samo še ti, in nikogar, ki bi ti bil pomemben.


Hm, pravzaprav mam jst drugačne izkušnje.
Še kako s svojim vedenjem vplivam na ljudi okol sebe, sploh na bližje. Kako že pravjo; zgledi vlečejo...in to drži kt prbit. To ne pomen, da jih jst hočem spreminjat, ampak, da se spremenijo, ko se jst spremenim /ko spremenim svoje vedenje/.
A mam pravico vplivat na ljudi, ki se vedejo razdiralno do mene? Vsekakor mam pravico postavljat meje /clo dolžan sem, če čem seb dobr/. In to velja tud v primeru, če gre za razdiralno vedenje bližnjega do sebe. Zakaj? Ker sem v odnosu do njega. Ker sva jst in on in odnos, odnos, za katerga morva skrbet oba in ker s svojim vedenjem še kako posega v najin odnos, se prav tud vame.
Kdaj začneš postajat neoseben, oziroma začnem, če govorim o seb a ne?
Ko dovolim drugmu, da prestop mejo mojga prostora; ponavad zarad strahu pred izgubo, ki ma za posledico, da se vdam in zatrem svoje občutke, da pa ne bi preveč bolel a ne, se grem pa opazovalca in sam sebe prepričujem, da sem nenavezan, da tko je in da je prav. Pa ni. In ne da ti ni mar, še kako ti je, sam da bi lahko vzdrževal navidezno sprejemanje, ležernost, nepomembnost...moram občutja zatret, potisnit nekam vase...kjer spet nažirajo telo in seveda tud psiho.

Kako obdržat živost in polnost odnosa in s tem tud občutij /strast, veselje, žalost, jeza.../?

Jst delam na dveh glavnih relacijah hkrati. Ena je prepoznavanje in predelovanje  vzorcev, ki iz podzavesti dirigirajo moje vedenje in čutenja. Druga je pa razvijanje komunikacije s prisotnimi na način, ki omogoča varno komunikacijo za oba. To pomen, da lahko varno poveva, da sva slišana, da se zavedava, da imava oba pravico do svojih čutenj, čeprav so različna. Skoz tako komunikacijo padajo zavese, ker sva lahko odprta, ranljiva, obenem se pa razvija sočutje.

Morm rečt, da se jst počutm velik blj živ zdej kt pa prej in čustva izražam blj intenzivno, obenem pa občutim v seb velik več enga...kva nej rečem...notranjega miru in zadovoljstva z življenjem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 10