Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 15 16 17 18 19 20
(Read 66994 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #240 - 21.04.2010 at 20:48:44
 
Alojz in Sandib wrote on 21.04.2010 at 20:43:36:
Robi wrote on 21.04.2010 at 20:40:16:
Quote:
Robi res je!  SmileyEl Poet hoće nekaj drugega.El Poet hoče vedeti, ali je naša miselna iluzija,da se vesolje samopotrjuje skozi nas in v nas.

Seveda se vesolje samo-potrjuje tudi skozi nas.
Saj že človek sam, kot samo-zavedno bitje živi zato, da se samo-potrjuje skozi svoje življenje in misli in delo....in človek je seveda del vesolja.
Mislim, da je samo-zavedanje le nenehno potrjevanje med našim notranjim in zunanjim svetom.


Točno!! Vprašanje ki ostaja smo mi notranje in zunanje poenotena vesoljno samospoznana zavest- vesoljna živa ciklična bit-sedaj smo,ali se znamo vesoljno poistovetiti s tem? In ali živimo v sozvočju in delujemo vesoljno-osvobojeni-samospoznani ? Jaz mislim,da El Poeta hoče to dognati-razumeti v sebi in se zliti z vesoljno samopojavnostjo tu in sedaj! Moj odgovor je-nekaterim je to že uspelo!

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: Misli
Reply #241 - 21.04.2010 at 20:53:18
 
Robi wrote on 21.04.2010 at 20:45:17:
Quote:
Čas merimo zato da se lažje organiziramo in tudi misli so potrebne za delovanje in organizacijo , človek brez misli nebi bil človek in tudi brez merjenja časa bi se težko organizirali . Ampak biti izgubljen v času je pa drugo od ponedeljka do nedelje sekiranje in nošenje preteklosti z sabo do smrti in zanašanje na prihodnost. Tudi izgubljen v mislih človek globoko spi -na kratko Smiley

Se strinjam
In to je tisto, o čemer govorim..pomembna je vsebina misli in "nošenje" bremen iz preteklosti ni problem samih misli, ampak problem navezanosti in nerazčiščenih zadev..takšen človek ima težave s sabo in ne razume sebe, zakaj čuti in misli, kar pač misli.
Zaradi takšnih težav, potem obsoditi misli in jih utišati, je le beg od sebe in zanikanje človeškega ali lastnega bistva.


In tudi problem nerazumevanja časa. Večina ljudi bi te težko razumela če jim greš razlagat da je njihova preteklost popolnoma nepomembna ker je z njimi samo ker jo sami vlačijo s sabo ker dejasnko mislijo da so oni njihova preteklost , večina ti bo rekla da si nor . Pa tudi za prihodnost ne bodo razumeli če jim rečeš da petek ne obstaja tam nekje že temveč se kroji tukaj in zdaj . Večina ljudi živi popolnoma izgubljena v času in res ja navezanosti na preteklost itd  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Misli
Reply #242 - 21.04.2010 at 20:55:58
 
Quote:
Vprašanje ki ostaja smo mi notranje in zunanje poenotena vesoljno samospoznana zavest- vesoljna živa ciklična bit-sedaj smo,ali se znamo vesoljno poistovetiti s tem?

Zaradi nepopolnega razumevanja vesoljnega samo-dogajanja, še človek ni samospoznan.
Vesolje se samo-spoznava skozi nas, kot se tudi mi samo-spoznavamo skozi vesolje.
Ni enega brez drugega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #243 - 21.04.2010 at 21:00:04
 
Robi wrote on 21.04.2010 at 20:55:58:
Quote:
Vprašanje ki ostaja smo mi notranje in zunanje poenotena vesoljno samospoznana zavest- vesoljna živa ciklična bit-sedaj smo,ali se znamo vesoljno poistovetiti s tem?

Zaradi nepopolnega razumevanja vesoljnega samo-dogajanja, še človek ni samospoznan.
Vesolje se samo-spoznava skozi nas, kot se tudi mi samo-spoznavamo skozi vesolje.
Ni enega brez drugega.


To jaz ves čas tule govorim in pišem. Ni nas-ni vesoljnega samopotrjevanja -ne njegovega in našega sočasnega cikličnega samospoznanja,ali samopozabe. Wink WinkZa večino to ni več skrivnost. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: Misli
Reply #244 - 21.04.2010 at 21:05:22
 
Robi wrote on 21.04.2010 at 20:55:58:
Quote:
Vprašanje ki ostaja smo mi notranje in zunanje poenotena vesoljno samospoznana zavest- vesoljna živa ciklična bit-sedaj smo,ali se znamo vesoljno poistovetiti s tem?


Ali znamo živeti v sedaj večno sedaj , brez pobegov v čas in dremanja v mislih ? na silo ne moremo , brez hotenja pa tudi  še sreča da nam vesolje pomaga  Smiley
.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Misli
Reply #245 - 21.04.2010 at 21:10:06
 
Quote:
In tudi problem nerazumevanja časa. Večina ljudi bi te težko razumela če jim greš razlagat da je njihova preteklost popolnoma nepomembna ker je z njimi samo ker jo sami vlačijo s sabo ker dejasnko mislijo da so oni njihova preteklost , večina ti bo rekla da si nor . Pa tudi za prihodnost ne bodo razumeli če jim rečeš da petek ne obstaja tam nekje že temveč se kroji tukaj in zdaj . Večina ljudi živi popolnoma izgubljena v času in res ja navezanosti na preteklost itd

"jaz" je neka zbirka podatkov, ki mu rečemo znanje. Človek seveda deluje na podlagi tega znanja in prepričanj.
Jaz pravim, da sama misel ni v času, ampak je naše telo v času in vsi podatki in znanje se zakodirajo v spomin na podlagi stanja našega telesa. Zato nas potem lahko misel postavi v čas, saj so vse misli vezane na določeno stanje v katerem je bilo naše telo in občutki.
Misel ne more biti stara ali mlada...to so le projekcije..Saj pravimo, da si star toliko, kot se počutiš.... Smiley
Dimenzijo časa ustvarimo s pomočjo uma in logike, ki se je naučimo.
Vzemimo za primer, da bi človek in svet vedno zgledal isto..a bi lahko potem rekli, da obstaja čas ?
A bi lahko le misel ustvarila preteklost...in prihodnost ?
Na podlagi česa ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Misli
Reply #246 - 21.04.2010 at 21:17:11
 
Robi, domišljija nima meja.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Misli
Reply #247 - 21.04.2010 at 21:27:06
 
Quote:
Robi, domišljija nima meja.

Lp,Igor

Igor, kaj pa če jo ima ?
A ni domišljija le premetavanje našega znanja in izkušenj v neko logično ali manj logično zvezo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: Misli
Reply #248 - 21.04.2010 at 21:39:08
 
Robi wrote on 21.04.2010 at 21:10:06:
Quote:
In tudi problem nerazumevanja časa. Večina ljudi bi te težko razumela če jim greš razlagat da je njihova preteklost popolnoma nepomembna ker je z njimi samo ker jo sami vlačijo s sabo ker dejasnko mislijo da so oni njihova preteklost , večina ti bo rekla da si nor . Pa tudi za prihodnost ne bodo razumeli če jim rečeš da petek ne obstaja tam nekje že temveč se kroji tukaj in zdaj . Večina ljudi živi popolnoma izgubljena v času in res ja navezanosti na preteklost itd

"jaz" je neka zbirka podatkov, ki mu rečemo znanje. Človek seveda deluje na podlagi tega znanja in prepričanj.
Jaz pravim, da sama misel ni v času, ampak je naše telo v času in vsi podatki in znanje se zakodirajo v spomin na podlagi stanja našega telesa. Zato nas potem lahko misel postavi v čas, saj so vse misli vezane na določeno stanje v katerem je bilo naše telo in občutki.
Misel ne more biti stara ali mlada...to so le projekcije..Saj pravimo, da si star toliko, kot se počutiš.... Smiley
Dimenzijo časa ustvarimo s pomočjo uma in logike, ki se je naučimo.
Vzemimo za primer, da bi človek in svet vedno zgledal isto..a bi lahko potem rekli, da obstaja čas ?
A bi lahko le misel ustvarila preteklost...in prihodnost ?
Na podlagi česa ?

Jaz se mora osvobodit sam sebe vse navlake in prepričanj mora se očistit če sploh želi živeti svobodno in prebujeno , no pa saj to se samodogaja in je posledica vesoljnega samodogajanja , počasi odpada vsa navlaka skoraj neizogibno ampak ne samoumevno  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Misli
Reply #249 - 21.04.2010 at 21:41:32
 
Robi wrote on 21.04.2010 at 21:27:06:
Quote:
Robi, domišljija nima meja.

Lp,Igor

Igor, kaj pa če jo ima ?
A ni domišljija le premetavanje našega znanja in izkušenj v neko logično ali manj logično zvezo?

Ne.
Poglej samo, kaj vse lahko naplete tvoja misel. Lahko si celo misliš, po neki čudni logiki, da misel izvira samo iz znanja in spomina, pa ne.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Misli
Reply #250 - 21.04.2010 at 21:56:23
 
Quote:
Jaz se mora osvobodit sam sebe vse navlake in prepričanj mora se očistit če sploh želi živeti svobodno in prebujeno , no pa saj to se samodogaja in je posledica vesoljnega samodogajanja , počasi odpada vsa navlaka skoraj neizogibno ampak ne samoumevno  Smiley

Kaj pa je to "navlaka" ?
Ampak potem več ni "jaz-a", če se "jaz" osvobodi vseh prepričanj...A ni "jaz" le zbirka prepričanj in človek le menja oblike prepričanj ?
Pa kdo potem živi svobodno, če več ne bo nobenih prepičanj, saj ne boš več vedel kdo si...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Misli
Reply #251 - 21.04.2010 at 21:57:49
 
Quote:
Ne.
Poglej samo, kaj vse lahko naplete tvoja misel. Lahko si celo misliš, po neki čudni logiki, da misel izvira samo iz znanja in spomina, pa ne.

Lp,Igor

Lahko daš kakšen primer, da ne izvira ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Misli
Reply #252 - 21.04.2010 at 22:08:54
 
Misel o letečih kravah na Saturnu npr.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: Misli
Reply #253 - 21.04.2010 at 23:48:30
 
Robi wrote on 21.04.2010 at 21:56:23:
Quote:
Jaz se mora osvobodit sam sebe vse navlake in prepričanj mora se očistit če sploh želi živeti svobodno in prebujeno , no pa saj to se samodogaja in je posledica vesoljnega samodogajanja , počasi odpada vsa navlaka skoraj neizogibno ampak ne samoumevno  Smiley

Kaj pa je to "navlaka" ?
Ampak potem več ni "jaz-a", če se "jaz" osvobodi vseh prepričanj...A ni "jaz" le zbirka prepričanj in človek le menja oblike prepričanj ?
Pa kdo potem živi svobodno, če več ne bo nobenih prepičanj, saj ne boš več vedel kdo si...

Jaz še vedno obstaja dokler si živ si ti rečeš jaz-sem živ, jaz je tudi znanje o tem kako npr posadit rožo informacije ki sem se jih jaz naučil znanje ki ga imam in v potrebnem trenutku pride do izraza, navlaka pa zame pomeni vse misli o sebi prepričanja jaza o sebi jaz ki se istoveti z preteklostjo ki je poln sam sebe in idej o sebi .Jaz sem živ - jaz ne izgine ampak se osvobodi sam sebe- osvobodi se. Vesolje zaživi svobodno skozi tebe in ti z njim večno sedaj kot eno neodvisno od tebe  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Misli
Reply #254 - 22.04.2010 at 09:43:47
 
Quote:
Misel o letečih kravah na Saturnu npr.

Lp,Igor

Ampak leteti je pojem iz spomina, krave tudi pa Saturn prav tako...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 15 16 17 18 19 20