Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15 16 ... 20
(Read 67294 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #195 - 20.04.2010 at 10:16:47
 
El Pesnik wrote on 20.04.2010 at 09:36:59:
Quote:
El Pesnik wrote on 12.04.2010 at 14:58:24:
Igor

Pred časom smo se nekaj menili o opazovalcu. Kaj ti misliš, da je ta opazovalec?

Ker za misel bi tudi jaz rekel tako kot ti - da je stara, mrtva, dobra za tehnična opravila in tako, ne pa za življenje v akciji od trenutka do trenutka.

Samo ta famozni "opazovalec" ... Kaj ti misliš o tem? + a si že nazaj iz Indije?

Lp

Ja, točno 14 dni sem že doma.

Sicer pa končno si začel razmišljati v to smer. Opazovalec, beseda o kateri govorijo in govoričijo nešteti guruji in nekakšni oklicani duhovni učitelji vseh sort. Vse kar sem prebral pri njih je tema, megla, nepoznavanje. Pred pol leta sem začel pisati v to smer in potem nehal, ker ni bilo nekega odziva.
Tako sem tudi takoj razumel Alojza, ko se je pojavil na forumu.  Poznavanje opazovalca je v njegovi formuli in sem pred dvema letoma tudi dal primerjavo. Opazi opazovalca, ki opazuje opazovano. In to gre lahko v neskončnost, ker vedno je nek opazovalec. To so ta stranska vrata v umu ali pri tvoji misli, ki te vrže v čas. Misel je vedno v času, njeno delovanje je v času. Dobro, opazuješ svojo misel in nato ostaneš brez misli. Jaka stvar, nič posebnega. Vendar kdo je brez misli, ti in ti si opazovalec sebe, ki si brez misli. Zopet si samo opazovalec in ne celota. Odnos je opazovalec. Z vsem vzpostavljamo odnos, od kamna do človeka. Smo opazovalci. Opazuješ nekakšne znake, ki naj bi ti jih dalo življenje, opaziš, da naključij naj ne bi bilo, da je galaktična zavest, da opazuješ to lastno misel, ki to opazuje. Troedinost in še vedno si samo opazovalec. Z osredotočenjem ali meditacijo skušaš tega opazovalca izničiti, vendar moraš paziti na to, da si osredotočen v meditacijo. Paziš, da si v meditaciji. Opazovalec je v psihološkem času. In to ni sokratnost, večno sedaj. Lahko o tem govoriš si predstavljaš. Spoznanje opazovalca v sebi ti da celoto, ki ni v času. Vendar to še nikakor ni onkraj.... Spoznaš svojo lastno (galaktično) zavest, ki jo v pretežni meri sestavlja tvoja misel, ki je opazovalec v času ali kot pravi Alojz, vsebina življenja. Seveda, ko opazuješ.

Bo nekaj na tem.

Lp


Samo zavest se zave da je nekaj.Življenje se materializira iz same vesoljne večno-sedanje zavesti!! Smiley Smiley Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Misli
Reply #196 - 20.04.2010 at 12:15:19
 
Al pa iz Niča, ista stvar.

Praviš, da je nič neobstoj, a lahko sploh kaj "ne-obstaja"? Po mojem, da ne more.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #197 - 20.04.2010 at 12:39:44
 
El Pesnik wrote on 20.04.2010 at 12:15:19:
Al pa iz Niča, ista stvar.

Praviš, da je nič neobstoj, a lahko sploh kaj "ne-obstaja"? Po mojem, da ne more.


Saj ravno zato!!! Nič je neobstoj-neobstoja pa ni!! Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Misli
Reply #198 - 20.04.2010 at 14:20:10
 
Alojz in Sandib wrote on 20.04.2010 at 12:39:44:
Saj ravno zato!!! Nič je neobstoj-neobstoja pa ni!! Wink

Se ti tole ni zdi nič kontradiktorno?  Shocked Wink

V bistvu si v tem stavku priznal, da nič obstaja, samo ne kot ne-obstoj, temveč kot obstoj nečesa kar ne obstaja na ravni materije - oz. kar se ne more videti, slišati, tipati, okušati, vonjati in misliti. To je tisti Nič. Ki obstaja in ne obstaja. Istočasno.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #199 - 20.04.2010 at 15:42:19
 
El Pesnik wrote on 20.04.2010 at 14:20:10:
Alojz in Sandib wrote on 20.04.2010 at 12:39:44:
Saj ravno zato!!! Nič je neobstoj-neobstoja pa ni!! Wink

Se ti tole ni zdi nič kontradiktorno?  Shocked Wink

V bistvu si v tem stavku priznal, da nič obstaja, samo ne kot ne-obstoj, temveč kot obstoj nečesa kar ne obstaja na ravni materije - oz. kar se ne more videti, slišati, tipati, okušati, vonjati in misliti. To je tisti Nič. Ki obstaja in ne obstaja. Istočasno.


El Poet -Kabala ima tri pojme,ki se prvedejo takole:

Absolutno nič--- Luč obeh-- Abolutno vse!!!! Absolutno nič se da razmeti-absolutno vse- tudi-preblematična je luč obeh-duh ali EM sila!! Še vedno je vzrok in posledica niča in vsega--- duh.Duh je pa živ in neživ.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Misli
Reply #200 - 20.04.2010 at 19:00:23
 
Quote:
Ozvešenje lastne zavesti (zvedanje zavesti) zato ni odvisno  od stopnje integriracije jaza, prazvaprav je dezitegracija jaza predpogoj ozavestive lastne zavesti do stopnje, ko smo sposoboni izreke 'sem zavest' in ne 'imam zavest'.

Mislim, da se gre bolj za ozavestitev lastnega "jaz-a".
Človek s pomočjo zavesti spozna sebe, to je svoj jaz. In ta "jaz" potem reče: "sem ozaveščen".
Torej ozaveščamo ali spoznavamo  sebe, ne moremo ozaveščati zavesti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Misli
Reply #201 - 20.04.2010 at 21:19:56
 
El Pesnik wrote on 20.04.2010 at 09:36:59:
Quote:
El Pesnik wrote on 12.04.2010 at 14:58:24:
Igor

Pred časom smo se nekaj menili o opazovalcu. Kaj ti misliš, da je ta opazovalec?

Ker za misel bi tudi jaz rekel tako kot ti - da je stara, mrtva, dobra za tehnična opravila in tako, ne pa za življenje v akciji od trenutka do trenutka.

Samo ta famozni "opazovalec" ... Kaj ti misliš o tem? + a si že nazaj iz Indije?

Lp

Ja, točno 14 dni sem že doma.

Sicer pa končno si začel razmišljati v to smer. Opazovalec, beseda o kateri govorijo in govoričijo nešteti guruji in nekakšni oklicani duhovni učitelji vseh sort. Vse kar sem prebral pri njih je tema, megla, nepoznavanje. Pred pol leta sem začel pisati v to smer in potem nehal, ker ni bilo nekega odziva.
Tako sem tudi takoj razumel Alojza, ko se je pojavil na forumu.  Poznavanje opazovalca je v njegovi formuli in sem pred dvema letoma tudi dal primerjavo. Opazi opazovalca, ki opazuje opazovano. In to gre lahko v neskončnost, ker vedno je nek opazovalec. To so ta stranska vrata v umu ali pri tvoji misli, ki te vrže v čas. Misel je vedno v času, njeno delovanje je v času. Dobro, opazuješ svojo misel in nato ostaneš brez misli. Jaka stvar, nič posebnega. Vendar kdo je brez misli, ti in ti si opazovalec sebe, ki si brez misli. Zopet si samo opazovalec in ne celota. Odnos je opazovalec. Z vsem vzpostavljamo odnos, od kamna do človeka. Smo opazovalci. Opazuješ nekakšne znake, ki naj bi ti jih dalo življenje, opaziš, da naključij naj ne bi bilo, da je galaktična zavest, da opazuješ to lastno misel, ki to opazuje. Troedinost in še vedno si samo opazovalec. Z osredotočenjem ali meditacijo skušaš tega opazovalca izničiti, vendar moraš paziti na to, da si osredotočen v meditacijo. Paziš, da si v meditaciji. Opazovalec je v psihološkem času. In to ni sokratnost, večno sedaj. Lahko o tem govoriš si predstavljaš. Spoznanje opazovalca v sebi ti da celoto, ki ni v času. Vendar to še nikakor ni onkraj.... Spoznaš svojo lastno (galaktično) zavest, ki jo v pretežni meri sestavlja tvoja misel, ki je opazovalec v času ali kot pravi Alojz, vsebina življenja. Seveda, ko opazuješ.

Bo nekaj na tem.

Lp

Si dal zaključek.
Kaj bo na tem?

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Misli
Reply #202 - 20.04.2010 at 21:47:30
 
Quote:
El Pesnik wrote on 20.04.2010 at 09:36:59:
Quote:
El Pesnik wrote on 12.04.2010 at 14:58:24:
Igor

Pred časom smo se nekaj menili o opazovalcu. Kaj ti misliš, da je ta opazovalec?

Ker za misel bi tudi jaz rekel tako kot ti - da je stara, mrtva, dobra za tehnična opravila in tako, ne pa za življenje v akciji od trenutka do trenutka.

Samo ta famozni "opazovalec" ... Kaj ti misliš o tem? + a si že nazaj iz Indije?

Lp

Ja, točno 14 dni sem že doma.

Sicer pa končno si začel razmišljati v to smer. Opazovalec, beseda o kateri govorijo in govoričijo nešteti guruji in nekakšni oklicani duhovni učitelji vseh sort. Vse kar sem prebral pri njih je tema, megla, nepoznavanje. Pred pol leta sem začel pisati v to smer in potem nehal, ker ni bilo nekega odziva.
Tako sem tudi takoj razumel Alojza, ko se je pojavil na forumu.  Poznavanje opazovalca je v njegovi formuli in sem pred dvema letoma tudi dal primerjavo. Opazi opazovalca, ki opazuje opazovano. In to gre lahko v neskončnost, ker vedno je nek opazovalec. To so ta stranska vrata v umu ali pri tvoji misli, ki te vrže v čas. Misel je vedno v času, njeno delovanje je v času. Dobro, opazuješ svojo misel in nato ostaneš brez misli. Jaka stvar, nič posebnega. Vendar kdo je brez misli, ti in ti si opazovalec sebe, ki si brez misli. Zopet si samo opazovalec in ne celota. Odnos je opazovalec. Z vsem vzpostavljamo odnos, od kamna do človeka. Smo opazovalci. Opazuješ nekakšne znake, ki naj bi ti jih dalo življenje, opaziš, da naključij naj ne bi bilo, da je galaktična zavest, da opazuješ to lastno misel, ki to opazuje. Troedinost in še vedno si samo opazovalec. Z osredotočenjem ali meditacijo skušaš tega opazovalca izničiti, vendar moraš paziti na to, da si osredotočen v meditacijo. Paziš, da si v meditaciji. Opazovalec je v psihološkem času. In to ni sokratnost, večno sedaj. Lahko o tem govoriš si predstavljaš. Spoznanje opazovalca v sebi ti da celoto, ki ni v času. Vendar to še nikakor ni onkraj.... Spoznaš svojo lastno (galaktično) zavest, ki jo v pretežni meri sestavlja tvoja misel, ki je opazovalec v času ali kot pravi Alojz, vsebina življenja. Seveda, ko opazuješ.

Bo nekaj na tem.

Lp

Si dal zaključek.
Kaj bo na tem?

Lp,Igor

se pride, razen ce ni ze prislo.

lp
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Misli
Reply #203 - 20.04.2010 at 21:49:10
 
Alojz in Sandib wrote on 20.04.2010 at 15:42:19:
El Pesnik wrote on 20.04.2010 at 14:20:10:
Alojz in Sandib wrote on 20.04.2010 at 12:39:44:
Saj ravno zato!!! Nič je neobstoj-neobstoja pa ni!! Wink

Se ti tole ni zdi nič kontradiktorno?  Shocked Wink

V bistvu si v tem stavku priznal, da nič obstaja, samo ne kot ne-obstoj, temveč kot obstoj nečesa kar ne obstaja na ravni materije - oz. kar se ne more videti, slišati, tipati, okušati, vonjati in misliti. To je tisti Nič. Ki obstaja in ne obstaja. Istočasno.


El Poet -Kabala ima tri pojme,ki se prvedejo takole:

Absolutno nič--- Luč obeh-- Abolutno vse!!!! Absolutno nič se da razmeti-absolutno vse- tudi-preblematična je luč obeh-duh ali EM sila!! Še vedno je vzrok in posledica niča in vsega--- duh.Duh je pa živ in neživ.

no sej to. mi smo istocasno zivi in nezivi. zakon
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Misli
Reply #204 - 20.04.2010 at 22:01:36
 
To je tudi največji čudež. Vsak ve, da je smrt dokončna resnica, a vseeno verjame, da je mogoče nesmrten.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Misli
Reply #205 - 21.04.2010 at 07:43:22
 
Quote:
To je tudi največji čudež. Vsak ve, da je smrt dokončna resnica, a vseeno verjame, da je mogoče nesmrten.

Lp,igor

E, to je pa misel, ki je trenutno kao živa in pravi, da če sem sedaj živa bom pa živa tudi v prihodnjem trenutku, in ta prihodnji trenutek razvleče do neskončnosti. Zato se ji zdi, da je malček nesmrtna.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Misli
Reply #206 - 21.04.2010 at 11:05:11
 
El Pesnik wrote on 21.04.2010 at 07:43:22:
Quote:
To je tudi največji čudež. Vsak ve, da je smrt dokončna resnica, a vseeno verjame, da je mogoče nesmrten.

Lp,igor

E, to je pa misel, ki je trenutno kao živa in pravi, da če sem sedaj živa bom pa živa tudi v prihodnjem trenutku, in ta prihodnji trenutek razvleče do neskončnosti. Zato se ji zdi, da je malček nesmrtna.


Tule smo pa sedaj na cilju.Vprašati se je potrebno kaj je življenjska-samozavedna misel-kaj je vegetativna misel flore-nagonska misel favne in kaj je?????elementarna misel???Vesoljna Misel nikoli ne umre!!!Tudi ko mi umremo obstaja elementarna misel-elementarni snovni spomin.Da bi se razumeli,voda ima molekularni spomin!!! Nezavedni a je koda-apomina snovnega vezja!!!Od tule lahko po mojem šele debariramo v pravo smer!!! Jaz to razumem in upam,da se še komu posveti!!Tu iščimo odgovore! Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Misli
Reply #207 - 21.04.2010 at 11:33:57
 
Quote:
E, to je pa misel, ki je trenutno kao živa in pravi, da če sem sedaj živa bom pa živa tudi v prihodnjem trenutku, in ta prihodnji trenutek razvleče do neskončnosti. Zato se ji zdi, da je malček nesmrtna.

Zato tudi misel ni v času.
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Misli
Reply #208 - 21.04.2010 at 11:59:54
 
Robi wrote on 21.04.2010 at 11:33:57:
Quote:
E, to je pa misel, ki je trenutno kao živa in pravi, da če sem sedaj živa bom pa živa tudi v prihodnjem trenutku, in ta prihodnji trenutek razvleče do neskončnosti. Zato se ji zdi, da je malček nesmrtna.

Zato tudi misel ni v času.

Zato tudi misel je v času in zgolj samo v času. Izven časa je pa ni, ali kot bi rekel Alojz - takrat je elementarna misel, samo to je toliko kot da rečeš, da je v bistvu ni. Ni je v tem smislu kot je sedaj, nafilana s koncepti.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: Misli
Reply #209 - 21.04.2010 at 12:18:26
 
Zato je pa tistim ki so čisto zavezani v misel pa se istovetijo z njo tako težko razumet da je včeraj in jutri iluzija  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15 16 ... 20