Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 14
(Read 98180 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #45 - 31.01.2010 at 10:53:32
 
Meni bolj zgleda na razvajenega otroka. Ker so starši vedno trdili, da je mlajša in je starejša dolžna skrbeti za njo.
Lahko je tudi že kot neka vedenjska motnja, vendar brez razumevanja staršev, ne bo spremembe na bolje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #46 - 31.01.2010 at 10:56:19
 
Alojz in Sandib wrote on 31.01.2010 at 10:47:41:
Kaj pa če je sestra bolnik? Pa hoče Anja to lepo povedat! Ni na to nihče pomislil? Vedenjska motnja? Bi šlo? Smiley


Sama sem to pomislila, po enem izmed zadnjih postov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #47 - 31.01.2010 at 11:02:46
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 31.01.2010 at 10:47:41:
Robi

Kaj pa če je sestra bolnik? Pa hoče Anja to lepo povedat! Ni na to nihče pomislil? Vedenjska motnja? Bi šlo? Smiley


Sama sem to pomislila, po enem izmed zadnjih postov.


Nahatee

Drugače se res ne da razumet- sestrino obnašanje do Anje!Bo Anja še sama povedala! Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #48 - 31.01.2010 at 11:34:26
 
Vsem

Sploh pa ni treba bit velik pametnjakovič da ugotoviš zakaj Anja sanja kače! Kača-kači-kačji ugriz!! Čez dan se s sestro zmerjajo s ''kačami' in ponoči jih Anja,ker je občutljiva oseba sanja.
To je dokaz moje trditve,kako um težko zapusti EM tokokrog( duha)brez miselne vsebine tudi v spanju.UM- Muči našega 'duha''' z vsebino -mislijo,tudi ko spimo!Ne more ga spustiti na elementarni samodejni(nezavedni) (brezvsebinski-misel je vsebina življenja) tokokrog.

Lp Alojz Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #49 - 31.01.2010 at 12:11:17
 
ML

Prihaja mojster sanj ''veliki in mali umetnik sanj'' Da vidmo novo filozofijo o božji previdnosti!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #50 - 31.01.2010 at 12:19:04
 
Jao, k berm take bedarije po pa trikrat večje bedarije sanjam...najbol ja da kr dete povijem Roll Eyes Grin
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #51 - 31.01.2010 at 12:33:02
 
Alojz in Sandib wrote on 31.01.2010 at 11:34:26:
Vsem

Sploh pa ni treba bit velik pametnjakovič da ugotoviš zakaj Anja sanja kače! Kača-kači-kačji ugriz!! Čez dan se s sestro zmerjajo s ''kačami' in ponoči jih Anja,ker je občutljiva oseba sanja.
To je dokaz moje trditve,kako um težko zapusti EM tokokrog( duha)brez miselne vsebine tudi v spanju.UM- Muči našega 'duha''' z vsebino -mislijo,tudi ko spimo!Ne more ga spustiti na elementarni samodejni(nezavedni) (brezvsebinski-misel je vsebina življenja) tokokrog.

Lp Alojz Wink


Miara

A imaš tole, ali uno za bedarije? Tko me zanima- nisem  glih pristaš  dvoumnih misli! Ali misliš isključno bedarije, ki jih bereš v knjigah?
Samo sprašujem,da se razumeva! Cheesy Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #52 - 31.01.2010 at 15:46:19
 
nism neki expert za sanje
vem pa par zadev

prva je, če sanjaš nekoga ki ga poznaš (npr, ta tvoj 'prijatelj' iz prvih sanj) IN ga nisi nameravala sanjat - maš z njim neki za razčistt
kolkr zgleda to kar maš z njim za razčistt ni mejhna zadeva ...

drugo je kača kot taka
ona je na temo kot je začel alojz simbol za zdravljenje - je trinajsti simbol u horoskopu ki so ga zbrisal da nas lažje zajebavajo ... sta 2 kači oviti okol palce - kašenosec rečemo po slovensko temu znaku
hkrati je kača najbližji predstavnik lizarda ki je predstavnik zmaja ki je predstavnik ega - prve tvoje duhovne  komponente ...


frdr
so sanje zelo pogosto odraz stresa ki ga preživljaš čez dan
odjebi šolo, ne se obremenjevat zarad nje, šljaki kolkr lahko in furi status dokler lahko

še več
sanje so kukr blj resnične od življenja
življenje ni prowzaprow nč druzga kot sanje
sam da smo kle še tolk blj omejeni, ker je tolk blj gosto use skup ...



iz 'nakladanja' bomo še največ pobral zate
ker zavore nekoliko zginejo
tko da, če se ti zdi bedast - kr napiš
Wink


morm rečt tud to
sm leta hodu na trening da bi si znou nameravat sanje, da bi se jih zjutri spomnu, da bi bil zavesten u sanjah prowzaprow in da bi sanje uporabu za življenje
sm obupu prej
Tongue

celo je blo rečeno nekoč da bom težko sanju sanje, če pa jih živim

lol


ti živiš svoje sanje?



sestro kr poštimi čeprow je ne sanjaš
asap
svoj odnos z njo
vse je eno --- vse eno je
ne dovolt da te vrže iz tira
iz sredine


tole
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1264849451/15#21
si preber večkrat
in upoštevi kolkr se da


namest očenaša pa gape priporoča
Edited:
sveti angel varuh moj
bodi vedno ti z menoj
stoj mi noč in dan ob strani
usega hudega me brani
prav ponižno prosim te ,
vodi me in varuj me.
amen
hvala hvala hvala

bom mogu drugič nadaljevat, mam pa usaj link da vem kje sm končal
Tongue

pa nameravat se navad
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=preizkusi;action=display;num=1027...




Back to top
« Last Edit: 01.02.2010 at 12:21:31 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #53 - 31.01.2010 at 16:00:29
 
Gape

Živiš sanjaš sanje!!!  Zelo dober povedan sam razumeti je potrebno eno zadevo Um najtežje zapusti naše življensko Em valovanje brez vsebine življena (misli) na primarni EM tokokrog (brez vsebine misli-nezavedno-globoko spanje) ravno zato tudi sanjamo to je naravno nadaljevanje dejavnosti uma. V tem primeru Um deluje v lastni osnovi samo da polni z mislijo našega duha. To je to. Mislim,da se da vse bolj na kratko obrazložit.

Kar se pa tiče prošnje ! Angel varuh moj,stoj mi noč in dan ob strani, vsega hudega me varuj!
Je pa spet zadeva vprašljiva,ker je treba vedeti komu moliš!!! Ti veš kaj teološka  zapuščina razlaga pod šifro Angelske podobe?

Tko,da na pamet k'r govorit pa ne vedeti kaj govoriš-  pr meni -glih ne pali prav dober!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #54 - 31.01.2010 at 17:34:23
 
gape wrote on 31.01.2010 at 15:46:19:
prva je, če sanjaš nekoga ki ga poznaš (npr, ta tvoj 'prijatelj' iz prvih sanj) IN ga nisi nameravala sanjat - maš z njim neki za razčistt
kolkr zgleda to kar maš z njim za razčistt ni mejhna zadeva ...


To bi dodala: zgornje je samo delno res. Ljudje v sanjah lahko predstavljajo njih same, lahko pa predstavljajo neko tvoje lastnosti oz. del tvoje osebnosti (v tem primeru se je treba pozabavati s svojo osebnostjo).  Fajn je to znat ločit. To tisti, ki se ukvarjajo s sanjami, zelo dobro vedo in vem tudi iz analiz svojih sanj. Pa tudi, če se sanje nanašajo na konkretnega človeka, ni nujno, da imaš kaj hudo za razčiščevat s tem človekom. To lahko zelo hitro ugotoviš s primerjanjem z budnim življenjem.

Drugače se mi zdi, da lahko precej narediš s tem, da si dovoliš v budnem stanju podoživeti občutke v sanjah, da greš čez dan ponovno v sanje, ker se ti marsikaj zbistri in predela. Se pravi neka vrsta soočenja s sanjami - ne da te občutki iz sanj preplavljajo in plašijo, ampak jih vzameš za svoje, jih sprejmeš. Na ta način se ti sanje razvijajo, vzpostaviš stik z njimi. Upam, da ni preveč filozofsko.

Za konkretne vzroke sanj pa se mi zdi, da sta Alojz in Robi skupaj dala zelo koristne uvide. Jaz bi jih vsekakor upoštevala.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #55 - 31.01.2010 at 19:52:12
 
Anja

Daj povej nam kaj? A se bojiš,da te bomo oglodal? Ali nas maš poln kufer?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #56 - 31.01.2010 at 20:44:41
 
[quote author=admin link=1264849451/52#52 date=1264949179]nism Quote:
neki expert za sanje
namest očenaša pa gape priporoča
sveti angel (varuh moj)
bodi vedno ti z menoj
stoj mi noč in dan ob strani
usega hudega me brani

Ja gape, tudi ta je v redu.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #57 - 31.01.2010 at 22:45:48
 
[quote author=M.L. link=1264849451/56#56 date=1264967081]gape wrote on 31.01.2010 at 15:46:19:
nism Quote:
neki expert za sanje
namest očenaša pa gape priporoča
sveti angel (varuh moj)
bodi vedno ti z menoj
stoj mi noč in dan ob strani
usega hudega me brani

Ja gape, tudi ta je v redu.

Pa lep pozdrav.

Ni vredu ker je prav takole: Sveti angel varuh moj,stoj mi noč in dan ob strani,prav ponižno prosim te ,vodi me in varuj me. Hvala-Amenl

Tako je prav ML priprošnja-ne ukazuješ.A niso tebe polna usta Boga ML.Ti bi ja moral to znat zmolit, če se imaš za božjega hlapca..
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
a8n8j8a8
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 28

Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #58 - 01.02.2010 at 00:50:12
 
Pozdravljeni  Smiley

Sem spet nazaj, s kratkim premorom. Danes(včeraj) nisem bila ravno blizu računalnika, tako, da vam nisem utegnila takoj odpisat.

Da poskušam zdaj malo še odgovorit na vaša vprašanja, mnenja, komentarje  ipd. (kolikor bom pač znala in kolikor bom lahko):

Robi: Pritrjujem ti, ko praviš, da so temelji tega njenega obnašanja v preteklosti, ampak kako vplivat na njeno obnašanje flegmatično? Ti bom povedala še en primer, pa sam presodi, kaj lahko storim v takem primeru: npr. ob jutrih se sama zbujam z budilko, in ona me vsak večer prosi (ali včasih skorajda že ukaže), naj jo zjutraj zbudim (sama se namreč nikoli ne zbudi). Meni to seveda ni noben problem, zato grem v svojo sobo, in jo poskusim zbuditi. Ona pa me vsakič znova nadere,  da je ne znam budit, pa da imam antipatični glas, pa…. Ali pa mi že, še preden vstopim v sobo reče, naj ne hodim noter, da je že budna (jaz se seveda obrnem in grem ven-in potem, ko se čez kakšno uro ali dve zbudi me ponovno začne nadirat, zakaj je nisem zbudila(kljub temu, da sem jo)). Ne vem, če se iz teh mojih litanij da razbrat, ampak mislim, da še sama ne ve kaj hoče, in kako bi me lahko čimbolj pogosto nadirala in se znašala nad mano. Ali pa se mi tako le zdi….

Alojz: Vedenjska motnja? Sem že kar nekajkrat razmišljala o tem in poskušala staršem in sestri v preteklosti predlagat, da bi nekaj storili v tej smeri. Ampak podobno kot pri vsem pogovorih tudi ta ni dosegel prav ničesar, saj je sestra s svojim obnašanjem in odnosom popolnoma spremenila temo in vsa jezna odvihrala v svojo sobo, kjer je bila spet prepričana, da ji hočemo vsi nekaj žalega/slabega, zaradi česar je spet metala po sobi kakšne predmete in podobno. Zaradi take njene reakcije pač take teme nisem smela več omenjati nekaj časa. In ker je ob ponovnem "odprtju" teme odziv bil isti, sem pač sčasoma nehala slednjo vedno znova načenjat

Miara: Kaj so bedarije? To kar jaz pišem?Samo si želim razjasnit, zakaj ne smem ponoči, kot večina ljudi predvsem spat, da se spočijem, ne pa da  potem sanjam takšne stvari, kot pač jih  Smiley

Gape: Nisem predvsem prepričana, da popolnoma razumem vse, kar mi hočeš povedat, ampak resnično mislim, da s tem prijateljem, ki sem ga sanjala nimam za razčistit ničesar (sploh pa ne kaj velikega, kar bi me lovilo v sanjah). Tako, da mi je v tem trenutku morda res bližja razlaga od plesnamesecu.
Zanima me seveda tudi, kako spravit obremenjevanje iz mojih misli. (Sama se npr. trudim, da bi mi ja bilo ravno do Beograda za šolo in podobne stvari, ampak v trenutkih, ko mi je hudo, ali pa ko sem sama, pa te misli hodijo vedno bolj na plano, in vedno bolj razmišljam o tem, čeprav v osnovi to ni moj namen)
Gape: In resnično upam, da ne živim svojih sanj, ker mi niso niti malo všeč.

Plesnamesecu: Ker imam žal pogosto takšno sposobnost, da se zjutraj spomnim vsaj enih sanj, mi lahko verjameš na besedo, da ogromno razmišljam o njih in si jih poskušam razložit, ampak kaj, ko so sanje skoraj vedno grozne, zaradi česar so takšne tudi moje lastne razlage. Torej na koncu se vprašam, ali je takšno razmišljanje sploh smiselno, ko pa ne pridem do nobenih zaključkov

Alojz:pa, da komentiram še tvoj predzadnji post: Malo me vas je že strah  Smiley   -hec pa tudi more bit, a ne?

Lepe sanje, pa lahko noč  Wink

p.s.:tole odgovarjanje pa se mi je zdaj res zavleklo v jutro  Smiley

se opravičujem spet zaradi dolžine Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #59 - 01.02.2010 at 01:03:40
 
a8n8j8a8 wrote on 01.02.2010 at 00:50:12:
Lepe sanje, pa lahko noč  Wink

p.s.:tole odgovarjanje pa se mi je zdaj res zavleklo v jutro  Smiley



Tudi tebi lahko noč in naj ti bodo sanje prijetne  Smiley

Če pa slučajno spet sanjaš kačo jo zgrabi  za vrat in rep, da ne bo mogla gristi. Smiley Mal se hecam, čeprav tud ne bi bilo slabo, če bi lahko tako vplivala na dogodke v sanjah.

Lahko noč  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 14